Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: Sommer spring og kast 6.8.2022
Rønnebær Alle

M Højdespring    

Finale A

Finale
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF1.50
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
 XO
1.50 PB
 XO
1.60
XXX
       
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF1.30
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
  
3Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF1.30
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
  O
1.35
XXX
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF5.25
-1.2
  
 PB
 
5.08
 2.8
5.25 PB
 -1.2
  X4.87
 1.0
  X5.10
 0.1
  
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.34
+0.5
  
 
 
4.15
 0.1
4.15
 0.9
4.01
 0.7
4.34
 0.5
4.13
 0.9
  X  
M Længdespring uden tilløb    

Finale A

Finale
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF2.88
  
 PB
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF2.36
  
 PB
3Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF2.23
  
 PB
M Trespring    

Finale A

Finale
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF11.00
0.0
  
 PB
 
10.93 PB
 0.2
10.23
 -2.0
  X10.03
 -2.1
11.00 PB
 0.0
  X  
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF9.17
+1.0
  
 PB
 
8.86 PB
 0.7
8.96 PB
 -2.7
  X8.95
 0.0
8.77
 0.7
9.17 PB
 1.0
  
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF4.56 w
+3.4
  
 
 
4.36
 0.8
4.56
 3.4
4.38
 1.5
4.51
 1.4
4.52
 1.4
  X  
D12 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF9.45
-1.0
  
 PB
 
9.11 PB
 -1.3
9.15 PB
 0.0
9.45 PB
 -1.0
9.30
 -1.9
8.88
 -3.2
9.11
 0.0
  

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne