Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: Sommer spring og kast 6.8.2022
Rønnebær Alle

M Højdespring    

Finale A

Finale
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF1.50
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
 XO
1.50 PB
 XO
1.60
XXX
       
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF1.30
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
  
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF5.25
-1.2
  
 PB
 
5.08
 2.8
5.25 PB
 -1.2
  X4.87
 1.0
  X5.10
 0.1
  
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.34
+0.5
  
 
 
4.15
 0.1
4.15
 0.9
4.01
 0.7
4.34
 0.5
4.13
 0.9
  X  
M Længdespring uden tilløb    

Finale A

Finale
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF2.88
  
 PB
 
2.82 PB2.792.782.88 PB    
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF2.36
  
 PB
 
2.15 PB2.36 PB2.162.35    
M Trespring    

Finale A

Finale
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF11.00
0.0
  
 PB
 
10.93 PB
 0.2
10.23
 -2.0
  X10.03
 -2.1
11.00 PB
 0.0
  X  
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF9.17
+1.0
  
 PB
 
8.86 PB
 0.7
8.96 PB
 -2.7
  X8.95
 0.0
8.77
 0.7
9.17 PB
 1.0
  
D12 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF9.45
-1.0
  
 PB
 
9.11 PB
 -1.3
9.15 PB
 0.0
9.45 PB
 -1.0
9.30
 -1.9
8.88
 -3.2
9.11
 0.0
  

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten