Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tórshavn: FM fyri vaksin á Tórsbreyt 12‐14.8.2022

M 100 m    
13.8. Vind: +2.1

Finale A

Finale
13.8.Vind: +2.1
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið11.14 w
  
 
2Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið11.83 w
  
 
3Antoni MajewskiAntoni Majewski ('02)Bragdið / POL13.09 w
  
 
M 200 m    
14.8. Vind: 0.0

Finale A

Finale
14.8.Vind: 0.0
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið22.80
  
 
2Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið23.75
  
 PB
3Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið24.01
  
 
4Antoni MajewskiAntoni Majewski ('02)Bragdið / POL27.46
  
 PB
M 400 m    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið54.17
  
 SB
2Antoni MajewskiAntoni Majewski ('02)Bragdið / POL1:01.98
  
 PB
M 800 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið2:20.78
  
 PB
2Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti2:29.39
  
  K Mixed competition
3Evald Vid GardEvald Vid Gard ('72)Sparta2:30.36
  
 SB
4Antoni MajewskiAntoni Majewski ('02)Bragdið / POL2:33.23
  
 PB
M 1500 m    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti4:49.85
  
  K Mixed competition
1Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)Hvirlan4:54.04
  
 
2Rógvi JohansenRógvi Johansen ('97)Bragdið5:06.25
  
 SB
3Evald Vid GardEvald Vid Gard ('72)Sparta5:37.49
  
 SB
M 5000 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Bjarki JohannesenBjarki Johannesen ('92)Roysnið17:03.10
  
 SB
2Henry OlsenHenry Olsen ('64)Bragdið17:15.43
  
 PB
3Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)Hvirlan17:24.37
  
 PB
4Peter Dørffler Ladegaard JensenPeter Dørffler Ladegaard Jensen ('95)Bragdið17:46.96
  
 
5Jaspur HøjgaardJaspur Højgaard ('85)Roysnið17:57.94
  
 PB
6Ingi JohannesenIngi Johannesen ('02)Roysnið19:12.38
  
 SB
7Andrew HansenAndrew Hansen ('75)Bragdið19:14.32
  
 PB
8Hallur OnghamarHallur Onghamar ('80)Bragdið19:37.91
  
 PB
9Súni JacobsenSúni Jacobsen ('67)Bragdið19:47.54
  
 SB
M 10000 m    
12.8.

Finale A

Finale
12.8.
1Bjarki JohannesenBjarki Johannesen ('92)Roysnið35:42.28
  
 PB
2Henry OlsenHenry Olsen ('64)Bragdið36:55.87
  
 PB
M Længdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið6.47
0.0
  
 
 
5.03
 0.2
6.24
 0.0
6.23
 0.3
6.47
 0.0
6.23
 0.0
  –  
2Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið5.59
+0.2
  
 
 
5.32
 0.0
  –5.56
 0.0
5.59
 0.2
  –   
3Villiam á Lava PerssonVilliam á Lava Persson ('07)Hvirlan4.32
+0.3
  
 PB
 
4.32 PB
 0.3
4.05
 0.0
4.22
 1.9
4.19
 1.1
  –   
M Trespring    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Villiam á Lava PerssonVilliam á Lava Persson ('07)Hvirlan8.44 w
+4.2
  
 
 
8.44
 4.2
8.44
 3.9
7.99
 2.1
8.44
 3.8
  X7.91
 3.8
  
M Kuglestød 7.26 kg    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Tummas Jákup SørensenTummas Jákup Sørensen ('95)Færøerne10.91
  
 PB
 
10.35 PB10.91 PB10.4010.6710.5610.22  
M Diskoskast 2.0 kg    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Heri ZiskaHeri Ziska ('67)Aarhus 190029.30
  
 SB
 
27.76 SB  X28.28 SB28.99 SB29.30 SB28.45  
M Hammerkast 7.26 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Heri ZiskaHeri Ziska ('67)Aarhus 190033.15
  
 SB
 
29.84 SB  X32.24 SB  X32.27 SB33.15 SB  
K 100 m    
13.8. Vind: +3.7

Finale A

Finale
13.8.Vind: +3.7
1Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)Hvirlan12.94 w
  
 
2Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið14.10 w
  
 
K 200 m    
14.8. Vind: -0.6

Finale A

Finale
14.8.Vind: -0.6
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Treysti26.97
  
 
2Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið30.27
  
 
K 400 m    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið1:16.62
  
 
K Højdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið1.35
  
 
 
1.25
 XO
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
XXX
    
K Længdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)Hvirlan4.77
-2.7
  
 PB
 
2.93 SB
 -2.0
4.76 PB
 -2.4
4.75
 -1.6
4.77 PB
 -2.7
  X4.56
 -3.5
  
2Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið4.36
-1.1
  
 SB
 
  X4.21 SB
 -2.5
4.20
 -1.0
4.36 SB
 -1.1
4.11
 -3.5
4.27
 -2.7
  
K Trespring     
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið10.13 w
+3.0
  
 
 
9.59
 2.2
  X10.13
 3.0
9.91
 2.1
9.28
 2.3
9.70
 3.5
  
2Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið9.56 w
+3.1
  
 
 
9.34
 2.2
9.42
 4.7
9.52
 3.3
9.51 =PB
 1.8
9.56
 3.1
  X  
K Kuglestød 4.0 kg    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan8.87
  
 PB
 
8.368.54 SB8.87 PB8.308.87 =PB8.30  
2Lovisa NiclasenLovisa Niclasen ('77)Hvirlan8.69
  
 PB
 
7.11 SB8.69 PB8.588.357.188.57  
3Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)Hvirlan7.11
  
 PB
 
6.43 PB7.11 PB6.61  
K Diskoskast 1.0 kg    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan24.08
  
 SB
 
  X24.08 SB20.9821.3523.12  X  
2Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan22.38
  
 PB
 
  X  X22.38 PB12.89  X  X  
3Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)Hvirlan22.36
  
 PB
 
20.40 PB  X22.36 PB  X  X  X  
K Hammerkast 4.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan29.37
  
 PB
 
23.1429.37 PB  X27.55  X25.27  
2Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan18.71
  
 PB
 
  X16.00 SB17.93 PB14.0218.71 PB  X  
K Spydkast 600 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Sunniva BogadóttirSunniva Bogadóttir ('01)Hvirlan36.12
  
 SB
 
  X31.71 SB34.53 SB  X35.03 SB36.12 SB  
2Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan35.53
  
 SB
 
33.66  X  X35.53 SB35.28  X  
3Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan29.04
  
 PB
 
  X29.04 PB  X24.53  X25.70  
4Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)Hvirlan23.93
  
 SB
 
  X23.93 SB20.03  –    

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne