Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Mölndal SWE: Sky Is The Limit 13.8.2022
Åby Friidrott

M 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1
Dennis Otieno
Dennis Otieno ('91)
KEN10.51
  
 
2
Filip Schwartz
Filip Schwartz ('98)
SWE10.71
  
 
3
André Jackson
André Jackson ('02)
SWE10.81
  
 =PB
4
Tarley Allison
Tarley Allison ('97)
SWE10.85
  
 
5
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE11.05
  
 PB
6
Tim Jansson
Tim Jansson ('05)
SWE11.33
  
 
Rafael Tejada De Leon
Rafael Tejada De Leon ('02)
SWE DNF
  
 
Finale B
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1
Shakeem Reid
Shakeem Reid ('05)
SWE11.35
  
 
2
Leo Bergman
Leo Bergman ('06)
SWE11.41
  
 PB
3
Benjamin Kadestål
Benjamin Kadestål ('03)
SWE11.44
  
 PB
4
Max Helge
Max Helge ('02)
SWE11.45
  
 
5
Oscar Björkman Schölin
Oscar Björkman Schölin ('05)
SWE11.46
  
 
6
Viggo Andersson
Viggo Andersson ('04)
SWE11.50
  
 SB
7
Anton Fäldt
Anton Fäldt ('06)
SWE11.71
  
 
Finale C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE11.68
  
 
2
Jesper Simonsson
Jesper Simonsson 
SWE11.69
  
 
3
Samuel Carlsson
Samuel Carlsson ('01)
SWE11.75
  
 
4
Andreas Norström
Andreas Norström ('92)
SWE11.92
  
 
5
Sebastian Sjöholm
Sebastian Sjöholm ('06)
SWE11.95
  
 
6
Marcus Johansson
Marcus Johansson ('05)
SWE11.96
  
 
7
Enzo Martini Tedfelt
Enzo Martini Tedfelt ('05)
SWE12.03
  
 PB
Finale D
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE10.73
  
 SB
2
Jeroen Persson
Jeroen Persson ('05)
SWE11.16
  
 PB
3
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE11.55
  
 SB
4
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE11.73
  
 SB
5
Daniel Otterdahl
Daniel Otterdahl ('07)
SWE11.87
  
 SB
6
Peter Andréas
Peter Andréas ('81)
SWE12.20
  
 SB
7
Johan Conway
Johan Conway ('05)
SWE12.35
  
 
M 100 m extra    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1
Dennis Otieno
Dennis Otieno ('91)
KEN10.49
  
 
2
Filip Schwartz
Filip Schwartz ('98)
SWE10.64
  
 
3
André Jackson
André Jackson ('02)
SWE10.77
  
 PB
4
Tarley Allison
Tarley Allison ('97)
SWE10.88
  
 
5
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE10.99
  
 PB
6
Tim Jansson
Tim Jansson ('05)
SWE11.24
  
 
7
Peter Andréas
Peter Andréas ('81)
SWE12.14
  
 SB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Shakeem Reid
Shakeem Reid ('05)
SWE11.43
  
 
2
Benjamin Kadestål
Benjamin Kadestål ('03)
SWE11.50
  
 
3
Oscar Björkman Schölin
Oscar Björkman Schölin ('05)
SWE11.50
  
 
4
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE11.72
  
 SB
5
Enzo Martini Tedfelt
Enzo Martini Tedfelt ('05)
SWE12.09
  
 
6
Johan Conway
Johan Conway ('05)
SWE12.49
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Benjamin Åberg
Benjamin Åberg ('95)
SWE49.50
  
 
2
Johan Claeson
Johan Claeson ('01)
SWE49.83
  
 SB
3
Samuel Andreasson
Samuel Andreasson ('99)
SWE49.92
  
 SB
4
William Brandberg
William Brandberg ('03)
SWE52.02
  
 
Finale B
Felix Larsen Nilsson
Felix Larsen Nilsson 
SWE52.40
  
 
Finale C
1
Vilmer Andersson
Vilmer Andersson ('04)
SWE53.91
  
 
2
Leo Strandh
Leo Strandh ('05)
SWE57.25
  
 
3
Erik Holmner
Erik Holmner ('80)
SWE57.55
  
 SB
4
Wilhelm Kardemark
Wilhelm Kardemark ('80)
SWE58.81
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Simen Gløgård Stensrud
Simen Gløgård Stensrud ('05)
NOR3:53.45
  
 
2
Hampus Börjesson
Hampus Börjesson ('94)
SWE3:53.71
  
 
3
Daniel Gleimar
Daniel Gleimar ('92)
SWE3:54.77
  
 
4
Mohamed Nuur
Mohamed Nuur ('99)
SOM3:57.94
  
 
5
Fredrik Johansson
Fredrik Johansson ('86)
SWE3:57.99
  
 SB
6
Henrik Petersson
Henrik Petersson ('93)
SWE4:00.65
  
 SB
7
Axel Alness-Borg
Axel Alness-Borg ('98)
SWE4:08.21
  
 
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE DNF
  
 
Victor Wahlgren
Victor Wahlgren ('02)
SWE DNF
  
 
Finale B
1
Jonas Magnusson
Jonas Magnusson ('04)
SWE4:01.31
  
 
2
Adam Sörqvist
Adam Sörqvist ('05)
SWE4:04.15
  
 SB
3
Salem Al-Murisi
Salem Al-Murisi ('02)
SWE4:06.74
  
 PB
4
Fabian Haeffler
Fabian Haeffler ('03)
SWE4:08.33
  
 SB
5
Filip Jonsson
Filip Jonsson ('06)
SWE4:08.79
  
 PB
6
Louis Schmitz
Louis Schmitz ('04)
SWE4:11.59
  
 PB
7
Carl Erixon
Carl Erixon ('03)
SWE4:13.25
  
 SB
8
Elias Ramhult
Elias Ramhult ('05)
SWE4:17.78
  
 PB
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE DNF
  
 
Finale C
1
Axel Johansson
Axel Johansson ('03)
SWE4:13.48
  
 PB
2
Jacob Åhman
Jacob Åhman ('07)
SWE4:13.78
  
 PB
3
Algot Wedberg
Algot Wedberg ('05)
SWE4:15.33
  
 PB
4
Alfons Råwall
Alfons Råwall ('04)
SWE4:16.51
  
 
5
Petter Åström
Petter Åström ('90)
SWE4:17.14
  
 
6
Christoffer Hiding
Christoffer Hiding ('85)
SWE4:17.28
  
 PB
7
Jimmy Nord
Jimmy Nord ('06)
SWE4:18.05
  
 PB
8
Henok Ande
Henok Ande ('05)
SWE4:20.26
  
 
9
Linus Alinder
Linus Alinder ('05)
SWE4:27.62
  
 PB
10
Sven Nordström
Sven Nordström ('06)
SWE4:29.06
  
 PB
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE DNF
  
 
M 110 m hæk    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE14.00
  
 PB
2
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE15.14
  
 
M 110 m hæk extra    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE14.06
  
 
2
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE15.11
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Albin Hagstedt
Albin Hagstedt ('04)
SWE58.70
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Simon Wiklund
Simon Wiklund ('99)
SWE2.08
  
 SB
 
1.92
  O
1.95
  O
1.98
  O
2.02
  O
2.04
  O
2.06
  O
2.08 SB
 XO
2.10
XXX
2
Philip Bayer
Philip Bayer ('03)
SWE1.95
  
 
 
1.85
  O
1.89
XXO
1.92
  O
1.95
  O
1.98
XXX
   
3
Sören Simonson Pauli
Sören Simonson Pauli ('01)
SWE1.89
  
 SB
 
1.71
  O
1.76
  O
1.81
  O
1.85
XXO
1.89 SB
XXO
1.92
XXX
  
4
Julian Szamer
Julian Szamer ('01)
SWE1.85
  
 =PB
 
1.71 SB
  O
1.76 SB
  O
1.81 SB
 XO
1.85 =PB
  O
1.89
XXX
   
5
Ola Carlsson
Ola Carlsson ('75)
SWE1.81
  
 SB
 
1.76 SB
  O
1.81 SB
  O
1.85
XXX
     
6
Samuel Carlsson
Samuel Carlsson ('01)
SWE1.76
  
 PB
 
1.61
  O
1.66
  O
1.71
  O
1.76 PB
 XO
1.81
XXX
   
7
Philip Karlsson
Philip Karlsson ('04)
SWE1.71
  
 
 
1.71
  O
1.76
XXX
      
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Oscar Janson
Oscar Janson ('75)
SWE5.25
  
NR45 SB
 
4.80 =SB
  O
5.00 SB
  O
5.15 SB
  O
5.20 SB
  O
5.25 SB
  O
5.30
XXX
  
2
Emil Carlsson
Emil Carlsson ('02)
SWE5.05
  
 
 
4.80
 XO
4.90
  O
5.05
  O
5.15
XXX
    
3
Micael Fagö
Micael Fagö ('94)
SWE4.80
  
 SB
 
4.30
 XO
4.50
  O
4.60
  O
4.70 SB
XXO
4.80 SB
 XO
4.90
XXX
  
4
Felix Steene
Felix Steene ('04)
SWE4.70
  
 
 
4.50
  O
4.70
 XO
4.90
XXX
     
5
William Asker
William Asker ('04)
SWE4.60
  
 
 
4.60
  O
4.80
XXX
      
6
Dennis Fransson Bergetoft
Dennis Fransson Bergetoft ('92)
SWE4.60
  
 
 
4.60
 XO
4.80
XXX
      
6
Tom Johansson
Tom Johansson ('99)
SWE4.60
  
 
 
4.60
 XO
4.70
XXX
      
9
Peter Svensson
Peter Svensson ('02)
SWE4.30
  
 
 
4.10
  Xs
4.30
 XO
4.50
XXX
     
10
Gabriel Torgersson
Gabriel Torgersson ('05)
SWE4.10
  
 
 
3.70
  O
3.90
  O
4.10
 XO
4.30
XXX
    
11
Gustav Thyrman
Gustav Thyrman ('04)
SWE4.10
  
 
 
3.70
 XO
3.90
 XO
4.10
XXO
4.30
XXX
    
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Samuel Ekelund
Samuel Ekelund ('03)
SWE7.20
+1.2
  
 SB
 
4.90
 0.6
7.07
 1.9
7.20 SB
 1.2
6.96
 1.4
  X7.07
 0.3
  
2
Marcus Johansson
Marcus Johansson ('05)
SWE6.88
0.0
  
 PB
 
6.20
 0.7
  X6.49
 0.8
6.60
 0.4
6.64
 1.1
6.88
 0.0
  
3
Axel Eenfeldt
Axel Eenfeldt ('05)
SWE6.51
+1.7
  
 PB
 
6.43 PB
 1.2
6.36
 1.7
6.51 PB
 1.7
  X  X6.48
 0.7
  
4
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE6.45
+1.0
  
 
 
6.36
 0.9
  X  X6.45
 1.0
  X
 1.3
6.38
 1.4
  
5
Max Helge
Max Helge ('02)
SWE6.30
+1.1
  
 PB
 
  X5.70
 0.6
6.22 PB
 0.5
6.14
 1.8
6.30 PB
 1.1
6.17
 0.7
  
6
Daniel Otterdahl
Daniel Otterdahl ('07)
SWE6.11
+1.1
  
 SB
 
5.97 SB
 0.6
6.06 SB
 1.1
5.80
 0.5
5.80
 0.6
6.11 SB
 1.1
6.04
 0.6
  
7
Leo Bergman
Leo Bergman ('06)
SWE5.98
+0.8
  
 
 
5.85
 0.5
5.51
 1.0
5.98
 0.8
4.87
 0.7
  X  X  
8
Hugo Persson
Hugo Persson ('07)
SWE5.87
+1.3
  
 PB
 
5.37
 0.4
5.87 PB
 1.3
5.66
 0.8
5.40
 1.7
5.18
 1.4
5.81
 1.0
  
9
Sebastian Sjöholm
Sebastian Sjöholm ('06)
SWE5.74
+0.6
  
 PB
 
5.74 PB
 0.6
2.70
 0.8
  X     
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Melker Manne
Melker Manne ('01)
SWE14.56
+1.1
  
 
 
14.56
 1.1
14.14
 0.1
  X14.21
 0.7
  –  X  
2
Nils Thorin
Nils Thorin ('03)
SWE14.44
+0.9
  
 
 
  X  X  X  X14.38
 0.4
14.44
 0.9
  
3
Jonas Gustén
Jonas Gustén ('05)
SWE13.68
+1.2
  
 PB
 
  X  X  X13.68 PB
 1.2
13.46
 0.2
  X  
4
Johannes Lundqvist
Johannes Lundqvist ('04)
SWE13.18
+1.3
  
 
 
13.16
 0.1
12.64
 0.9
12.85
 1.3
  X  X13.18
 1.3
  
5
Leo Strandh
Leo Strandh ('05)
SWE11.68
+0.7
  
 
 
10.74
 0.9
  X11.10
 0.3
11.68
 0.7
11.38
 0.6
11.53
 1.0
  
K 100 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR11.76
  
 
2
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE12.12
  
 
3
Helmi Hjortbäck
Helmi Hjortbäck ('05)
SWE12.32
  
 
4
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE12.35
  
 
5
Alice Svantesson
Alice Svantesson ('97)
SWE12.42
  
 
6
Olivia Lundberg
Olivia Lundberg ('06)
SWE12.44
  
 
7
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE12.55
  
 
7
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE12.71
  
 
8
Mathilda Gustafsson
Mathilda Gustafsson 
SWE12.84
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Amanda Lennartsson
Amanda Lennartsson ('05)
SWE12.60
  
 
2
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE12.61
  
 
3
Julia Englund
Julia Englund ('06)
SWE12.73
  
 
4
Sissel Eliasson
Sissel Eliasson ('04)
SWE12.78
  
 =SB
5
Mathilda Gustafsson
Mathilda Gustafsson 
SWE12.81
  
 
6
Tilda Wahlén
Tilda Wahlén ('04)
SWE12.95
  
 
Finale C
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Madeleine Winberg
Madeleine Winberg 
SWE12.24
  
 PB
2
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson ('01)
SWE12.56
  
 SB
3
Elna Wester
Elna Wester ('05)
SWE12.58
  
 PB
4
Sofia Johansson
Sofia Johansson ('04)
SWE13.93
  
 =PB
Sabina Kern
Sabina Kern ('06)
SWE DQ
  
 
K 100 m extra    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR11.68
  
 
2
Madeleine Winberg
Madeleine Winberg 
SWE12.23
  
 PB
3
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE12.25
  
 
4
Alice Svantesson
Alice Svantesson ('97)
SWE12.26
  
 PB
5
Helmi Hjortbäck
Helmi Hjortbäck ('05)
SWE12.31
  
 
6
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson ('01)
SWE12.55
  
 SB
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Julia Englund
Julia Englund ('06)
SWE12.65
  
 PB
2
Sissel Eliasson
Sissel Eliasson ('04)
SWE12.69
  
 SB
3
Tilda Wahlén
Tilda Wahlén ('04)
SWE12.98
  
 
4
Sabina Kern
Sabina Kern ('06)
SWE13.80
  
 
5
Sofia Johansson
Sofia Johansson ('04)
SWE13.94
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Jeanine Nygård
Jeanine Nygård ('91)
FIN55.56
  
 
2
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE58.25
  
 PB
3
Lily Bosemark
Lily Bosemark ('06)
SWE59.08
  
 
4
Wilma Ehrnborg
Wilma Ehrnborg ('06)
SWE1:01.03
  
 SB
5
Amanda Ehrnborg
Amanda Ehrnborg ('04)
SWE1:01.98
  
 
Finale B
1
Una Ademovic
Una Ademovic ('04)
SWE1:01.08
  
 PB
2
Alva Thunberg
Alva Thunberg ('06)
SWE1:01.46
  
 PB
3
Elsa Claesson
Elsa Claesson ('07)
SWE1:02.39
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
SWE4:24.60
  
 
2
Ebba Kuylenstierna
Ebba Kuylenstierna ('99)
SWE4:26.01
  
 PB
3Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN4:27.74
  
 
4
Josefin Heier
Josefin Heier ('96)
NOR4:31.55
  
 PB
5
Julia Svennblad
Julia Svennblad ('03)
SWE4:32.67
  
 SB
6
Majken Söderlund Larsson
Majken Söderlund Larsson ('07)
SWE4:34.15
  
 SB
7
Alma Svantesson
Alma Svantesson ('04)
SWE4:38.79
  
 
8
Paulina Hultberg
Paulina Hultberg ('05)
SWE4:48.96
  
 
Ebba Gustafsson
Ebba Gustafsson ('02)
SWE DNF
  
 
Finale B
1
Ida Kraft
Ida Kraft ('05)
SWE4:41.11
  
 PB
2
Frida Berglin
Frida Berglin ('05)
SWE4:41.49
  
 
3
Astrid Baunge
Astrid Baunge ('05)
SWE4:43.10
  
 
4
Elsa Tagesson
Elsa Tagesson ('06)
SWE4:46.92
  
 
5
Elin Hagelin
Elin Hagelin ('05)
SWE4:48.98
  
 
6
Tilda Knauer
Tilda Knauer ('03)
SWE4:53.65
  
 SB
7
Greta Halldén
Greta Halldén ('02)
SWE5:07.51
  
 SB
8
Ida Hilmersson
Ida Hilmersson ('98)
SWE5:16.34
  
 SB
9
Emilia Lind
Emilia Lind ('05)
SWE5:21.69
  
 
Alma Svantesson
Alma Svantesson ('04)
SWE DNF
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1
Elin Lindeblad
Elin Lindeblad ('95)
SWE13.57
  
 PB
2Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN13.66
  
 SB
3
Annie Berntsson
Annie Berntsson ('03)
SWE15.14
  
 SB
4
Elin Molinder
Elin Molinder ('04)
SWE16.02
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm extra    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN13.76
  
 
2
Elin Molinder
Elin Molinder ('04)
SWE15.90
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Elin Joabsson
Elin Joabsson ('04)
SWE1:02.33
  
 PB
2
Ester Mägi Theorin
Ester Mägi Theorin ('06)
SWE1:05.60
  
 PB
3
Hanna Joabsson
Hanna Joabsson ('04)
SWE1:06.07
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Matilda Nilsson
Matilda Nilsson ('93)
SWE1.80
  
 
 
1.72
  O
1.75
  O
1.80
  O
1.86
XXX
    
2Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.72
  
 
 
1.64
  O
1.68
  O
1.72
  O
1.75
XXX
    
3
Ellen Ekholm
Ellen Ekholm ('96)
SWE1.72
  
 
 
1.68
 XO
1.72
  O
1.75
XXX
     
4
Evelina Erlandsson
Evelina Erlandsson ('94)
SWE1.72
  
 
 
1.64
  O
1.68
  O
1.72
 XO
1.75
XXX
    
5
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE1.68
  
 
 
1.60
  O
1.64
  O
1.68
  O
1.72
XXX
    
6
Lina Löfqvist
Lina Löfqvist ('93)
SWE1.64
  
 
 
1.56
  O
1.60
  O
1.64
  O
1.68
XXX
    
7
Kim Rodén
Kim Rodén ('03)
SWE1.60
  
 =SB
 
1.46
  O
1.51
  O
1.56
  O
1.60 =SB
 XO
1.64
XXX
   
7
Stina Larsson
Stina Larsson ('04)
SWE1.60
  
 
 
1.51
  O
1.56
  O
1.60
 XO
1.64
XXX
    
9
Elsa Wållgren
Elsa Wållgren ('04)
SWE1.56
  
 
 
1.46
  O
1.51
  O
1.56
 XO
1.60
XXX
    
10
Emma Andblad
Emma Andblad ('04)
SWE1.46
  
 
 
1.41
  O
1.46
  O
1.51
XXX
     
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Sandra Alvero
Sandra Alvero ('01)
SWE3.90
  
 
 
3.60
  O
3.70
  O
3.80
  O
3.90
 XO
4.08
XXX
   
2
Ebba Blomstrand
Ebba Blomstrand 
SWE3.60
  
 
 
3.45
  O
3.60
  O
3.70
XXX
     
3
Ida Jexe Ek
Ida Jexe Ek ('04)
SWE3.45
  
 
 
3.30
  O
3.45
 XO
3.60
XXX
     
4
Sofia Olsson
Sofia Olsson ('04)
SWE3.15
  
 
 
2.80
 XO
3.00
 XO
3.15
  O
3.30
XXX
    
5
Elin Jansson
Elin Jansson ('05)
SWE3.00
  
 
 
2.80
  O
3.00
XXO
3.15
XXX
     
6
Jenny Lundin
Jenny Lundin ('06)
SWE2.80
  
 
 
2.60
  O
2.80
  O
3.00
XXX
     
7
Klara Hillman
Klara Hillman ('04)
SWE2.80
  
 
 
2.60
  O
2.80
XXO
3.00
XXX
     
Malin Dahlström
Malin Dahlström ('89)
SWE NH
  
 
 
3.80
XXX
       
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Tilde Dahlberg
Tilde Dahlberg ('06)
SWE5.93
+1.0
  
 PB
 
5.56
 1.2
  X5.73 PB
 0.1
5.93 PB
 1.0
  X5.83
 0.4
  
2
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('98)
SWE5.70
+1.2
  
 SB
 
5.70 SB
 1.2
5.64
 0.8
  X5.66
 0.6
  X  X  
3
Judith Wagersten
Judith Wagersten ('98)
SWE5.43
+0.4
  
 SB
 
5.30 SB
 0.8
5.34 SB
 1.1
  X5.39 SB
 0.5
  X5.43 SB
 0.4
  
4
Sara Sjögren
Sara Sjögren ('98)
SWE5.36
-0.3
  
 SB
 
  X5.21 SB
 0.2
  X  X5.36 SB
 -0.3
2.22
 -0.7
  
5
Elina Bergman
Elina Bergman ('01)
SWE5.26
+0.5
  
 PB
 
  X
 1.8
3.75 SB
 0.4
5.10 PB
 0.3
5.26 PB
 0.5
5.10
 0.4
5.16
 0.2
  
6
Ellen Hansson
Ellen Hansson ('04)
SWE5.17 w
+2.4
  
 
 
5.02
 0.8
5.02
 2.0
5.06
 0.6
5.02
 0.2
5.09
 1.9
5.17
 2.4
  
7
Sabina Kern
Sabina Kern ('06)
SWE5.01
+1.6
  
 PB
 
4.85
 0.7
4.93
 2.7
5.01 PB
 1.6
  X4.82
 0.4
  X  
8
Mary Harwood
Mary Harwood ('07)
SWE4.83
+0.4
  
 
 
4.61
 0.8
  X4.69
 0.8
4.83
 0.4
  X  X  
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Nora Jolbäck
Nora Jolbäck ('04)
SWE11.75
+1.2
  
 
 
  X11.57
 2.0
11.69
 0.2
11.43
 1.0
11.75
 1.2
11.35
 1.5
  
2
Elin Joabsson
Elin Joabsson ('04)
SWE11.64
+1.0
  
 PB
 
  X11.21
 0.2
  X11.60 SB
 0.8
11.64 PB
 1.0
  –  
3
Victoria Jacobsson
Victoria Jacobsson ('97)
SWE11.21
+1.6
  
 
 
11.10
 1.0
10.48
 1.0
  X11.21
 1.6
11.14
 0.8
  X  
4
Ella Alvelin Malm
Ella Alvelin Malm ('08)
SWE11.07
+0.9
  
 
 
9.44
 0.8
10.66
 0.1
  X  X11.07
 0.9
11.00
 0.1
  
5
Amanda Hjalmarsson
Amanda Hjalmarsson ('97)
SWE10.71
+0.4
  
 SB
 
10.71 SB
 0.4
10.63
 1.6
10.70
 0.9
10.66
 1.2
  –  X  
6
Sofia Ensberg
Sofia Ensberg ('02)
SWE10.70
+0.4
  
 
 
  X10.70
 0.4
  X10.55
 1.2
  X10.37
 0.2
  
7
Sofia Andersson
Sofia Andersson ('01)
SWE10.70
+0.7
  
 
 
  X10.70
 0.7
9.60
 0.3
10.04
 0.1
  X10.13
 0.5
  
8
Johanna Gustén
Johanna Gustén ('07)
SWE9.90
+1.1
  
 
 
9.90
 1.1
  X9.75
 1.0
9.47
 0.6
9.58
 0.3
9.46
 0.4
  
Moa Gustafsson
Moa Gustafsson ('04)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Natalie Nilssen Zappalà
Natalie Nilssen Zappalà 
SWE12.36
  
 
 
  X  X12.36  X11.86  X  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Beatrice Pettersson
Beatrice Pettersson ('05)
SWE38.87
  
 
 
33.26  X  X33.3338.87  X  
2
Nora Jolbäck
Nora Jolbäck ('04)
SWE34.80
  
 
 
34.8030.6333.94  X  X  X  
3
Ebba Toorell
Ebba Toorell ('03)
SWE33.01
  
 
 
  X  X  X  X33.01  X  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ebba Molinder
Ebba Molinder 
SWE47.91
  
 
 
46.5747.91  X45.9945.7046.08  
2
Petra Bäckström
Petra Bäckström ('02)
SWE47.58
  
 SB
 
45.9647.03 SB47.58 SB  X43.2044.05  
3
Linnéa Claeson Fransson
Linnéa Claeson Fransson ('03)
SWE46.20
  
 
 
43.7844.6845.4043.2543.6846.20  
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Sigrid Altus
Sigrid Altus ('06)
SWE35.45
  
 PB
 
34.77 PB32.1534.23  X31.9535.45 PB  
2
Alma Olsson
Alma Olsson ('04)
SWE31.91
  
 
 
  X30.4328.1130.6031.9126.79  
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1
Nils Thorin
Nils Thorin ('03)
SWE14.58
  
 
3
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE15.12
  
 PB
4
Casper Bergstrand
Casper Bergstrand ('04)
SWE16.09
  
 PB
D19 110 m hæk 99.1 cm extra    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Nils Thorin
Nils Thorin ('03)
SWE14.43
  
 
2
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE14.61
  
 
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Elsa Wållgren
Elsa Wållgren ('04)
SWE11.85
  
 
 
11.47  X  X11.0011.5811.85  
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
Elias Johansson
Elias Johansson ('05)
SWE NH
  
 
 
1.61
XXX
       
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Engla Nilsson
Engla Nilsson ('05)
SWE1.72
  
 
 
1.60
  O
1.64
  O
1.68
 XO
1.72
XXO
1.75
XXX
   
2
Smilla Arkdal Ranebro
Smilla Arkdal Ranebro ('06)
SWE1.60
  
 
 
1.51
  O
1.56
 XO
1.60
 XO
1.64
XXX
    
3
Vega Kågström
Vega Kågström ('05)
SWE1.56
  
 
 
1.46
  O
1.51
  O
1.56
  O
1.60
XXX
    
4
Lilly Brusling
Lilly Brusling ('06)
SWE1.46
  
 
 
1.41
  O
1.46
  O
1.51
XXX
     
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1
Beatrice Pettersson
Beatrice Pettersson ('05)
SWE14.37
  
 
 
13.14  X13.7312.9813.8314.37  
D15 80 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Bram Persson
Bram Persson ('07)
SWE9.52
  
 PB
2
Hugo Persson
Hugo Persson ('07)
SWE9.63
  
 PB
3
Oskar Andersson
Oskar Andersson ('07)
SWE10.31
  
 
4
Måns Eklund
Måns Eklund ('07)
SWE10.45
  
 
5
Tage Sköld
Tage Sköld ('07)
SWE10.75
  
 PB
6
Markus Eklund
Markus Eklund ('07)
SWE10.90
  
 PB
D15 80 m extra    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Bram Persson
Bram Persson ('07)
SWE9.58
  
 
2
Hugo Persson
Hugo Persson ('07)
SWE9.73
  
 
3
Oskar Andersson
Oskar Andersson ('07)
SWE10.40
  
 
D15 2000 m    

Finale A

Finale
1
Elias Eliasson
Elias Eliasson ('07)
SWE6:07.23
  
 PB
2
Arvid Möller
Arvid Möller ('07)
SWE6:59.85
  
 
3
Elsa Svantesson
Elsa Svantesson ('07)
SWE7:04.41
  
  F 1 Mixed competition
4
Nils Johner
Nils Johner ('07)
SWE7:07.96
  
 SB
5
Linus Pålsson
Linus Pålsson ('08)
SWE7:12.03
  
 PB
6
Agnes Knauer
Agnes Knauer ('07)
SWE7:12.98
  
  F 2 Mixed competition
7
Felicia Månesjö
Felicia Månesjö ('07)
SWE7:13.26
  
  F 3 Mixed competition
8
Alvin Mether
Alvin Mether ('08)
SWE7:17.43
  
 PB
9
Rebecka Björklund
Rebecka Björklund ('07)
SWE7:21.76
  
  F 4 Mixed competition
10
Ida Carlsson
Ida Carlsson ('08)
SWE7:48.08
  
  F 5 Mixed competition
11
Siri Provci
Siri Provci ('07)
SWE7:49.29
  
  F 6 Mixed competition
12
Agnes Ramhult
Agnes Ramhult ('08)
SWE8:12.07
  
  F 7 Mixed competition
D15 80 m hæk 84.0 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
David Blixt
David Blixt ('07)
SWE11.24
  
 
2
Noah Hedenblom
Noah Hedenblom ('07)
SWE12.38
  
 PB
3
Måns Eklund
Måns Eklund ('07)
SWE13.25
  
 PB
4
Philip Blomgren
Philip Blomgren ('07)
SWE13.42
  
 PB
D15 80 m hæk 84.0 cm extra    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
David Blixt
David Blixt ('07)
SWE11.46
  
 
2
Noah Hedenblom
Noah Hedenblom ('07)
SWE12.07
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Loke Nilsson
Loke Nilsson ('07)
SWE1.68
  
 PB
 
1.46
  O
1.49
  O
1.52
 XO
1.55
 XO
1.58
XXO
1.61
  O
1.64
XXO
1.66 =PB
  O
1.68 PB
  O
1.70
XXX
      
2
Philip Blomgren
Philip Blomgren ('07)
SWE1.64
  
 
 
1.42
  O
1.46
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
  O
1.66
XXX
       
D15 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Markus Eklund
Markus Eklund ('07)
SWE3.10
  
 PB
 
2.80
 XO
3.10 PB
 XO
3.40
XXX
     
P15 80 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1
Elsa Claesson
Elsa Claesson ('07)
SWE10.87
  
 PB
2
Mary Harwood
Mary Harwood ('07)
SWE10.99
  
 
3
Ida Ekengren
Ida Ekengren ('08)
SWE11.18
  
 
4
Amelie Luther
Amelie Luther ('08)
SWE12.19
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Elsa Ekgrim
Elsa Ekgrim ('08)
SWE1.61
  
 PB
 
1.46
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61 PB
XXO
1.64
XXX
 
2
Selma Springfors
Selma Springfors ('07)
SWE1.46
  
 
 
1.34
  O
1.38
  O
1.42
  O
1.46
  O
1.49
XXX
   
P15 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Elsa Skager
Elsa Skager ('08)
SWE3.30
  
 PB
 
2.60
  O
2.80
  O
3.00
XXO
3.15 PB
  O
3.30 PB
XXO
3.45
XXX
  
2
Ebba Holmén
Ebba Holmén ('08)
SWE3.15
  
 
 
2.80
  O
3.00
 XO
3.15
  O
3.30
XXX
    
3
Ida Ryttberg
Ida Ryttberg ('09)
SWE2.80
  
 
 
2.60
  O
2.80
 XO
3.00
XXX
     
D13 60 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Svante Fernström
Svante Fernström ('10)
SWE8.81
  
 
3
Sixten Morin Wegbrant
Sixten Morin Wegbrant ('10)
SWE9.03
  
 =PB
4
Olof Karlsson
Olof Karlsson ('10)
SWE9.92
  
 PB
D13 1500 m    

Finale A

Finale
1Athina RingfeldtAthina Ringfeldt ('09)SWE5:20.84
  
  F 1 Mixed competition
2
Nike Emanuelsson
Nike Emanuelsson ('09)
SWE5:23.38
  
  F 2 Mixed competition
3
Olof Karlsson
Olof Karlsson ('10)
SWE5:29.12
  
 PB
4
Alice Lindblad
Alice Lindblad ('09)
SWE5:31.93
  
  F 3 Mixed competition
5
Alexander Andersson
Alexander Andersson ('09)
SWE5:39.09
  
 PB
6
Meja Strid
Meja Strid ('09)
SWE5:39.20
  
  F 4 Mixed competition
7
Emma Ehrnborg
Emma Ehrnborg ('09)
SWE5:41.17
  
  F 5 Mixed competition
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Svante Fernström
Svante Fernström ('10)
SWE1.38
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.34
 XO
1.38
  O
1.42
XXX
   
2
Olof Karlsson
Olof Karlsson ('10)
SWE1.25
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 PB
 XO
1.30
XXX
   
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Svante Fernström
Svante Fernström ('10)
SWE4.80
+0.2
  
 PB
 
4.80 PB
 0.2
4.71
 0.6
4.68
 1.2
4.69
 1.4
4.66
 0.6
  X  
2
Emil Granath
Emil Granath ('10)
SWE4.43
+1.2
  
 PB
 
4.34
 0.6
4.35
 3.0
4.37
 1.3
4.37
 0.3
4.31
 -0.3
4.43
 1.2
  
P13 60 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1
Noomi Bergman
Noomi Bergman ('09)
SWE8.38
  
 
2
Lisa Högberg
Lisa Högberg ('09)
SWE9.26
  
 
3
Lova Rönnäs
Lova Rönnäs ('10)
SWE9.33
  
 
4
Celia Höglund
Celia Höglund ('10)
SWE9.49
  
 PB
5
Hedvig Hänel
Hedvig Hänel ('09)
SWE9.56
  
 PB
Finale B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Amanda Rinman
Amanda Rinman ('09)
SWE8.62
  
 SB
2
Felicia Luukkonen
Felicia Luukkonen ('10)
SWE8.79
  
 
3
Stella Malm
Stella Malm ('09)
SWE9.59
  
 PB
4
Vilma Dahlin
Vilma Dahlin ('09)
SWE9.65
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Paulina Pappi
Paulina Pappi ('09)
SWE1.34
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.34
  O
1.38
XXX
    
2
Athina Ringfeldt
Athina Ringfeldt ('09)
SWE1.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.34
XXX
     
3
Felicia Luukkonen
Felicia Luukkonen ('10)
SWE1.30
  
 
 
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
  O
1.34
XXX
    
4
Svea Hildell
Svea Hildell ('10)
SWE1.20
  
 =PB
 
1.10
 XO
1.15
  O
1.20 =PB
XXO
1.25
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Felicia Luukkonen
Felicia Luukkonen ('10)
SWE4.91
+1.2
  
 PB
 
4.72
 0.2
4.68
 0.8
4.81
 0.7
4.91
 1.2
4.82
 1.3
4.80
 0.9
  
2
Lova Rönnäs
Lova Rönnäs ('10)
SWE4.33
+0.5
  
 PB
 
4.08
 0.9
4.08
 0.2
4.25 =PB
 0.8
4.16
 0.2
4.33 PB
 0.5
4.24
 0.9
  
3
Molly Hallberg
Molly Hallberg ('09)
SWE4.27
+0.7
  
 
 
4.15
 0.6
4.09
 1.2
4.11
 0.8
4.13
 0.4
4.05
 1.0
4.27
 0.7
  
4
Lisa Högberg
Lisa Högberg ('09)
SWE4.21
+0.5
  
 PB
 
4.01
 0.6
4.21 PB
 0.5
3.96
 1.2
3.90
 0.9
3.65
 1.0
4.01
 1.0
  
5
Vilma Dahlin
Vilma Dahlin ('09)
SWE4.11
  
 PB
 
4.11 PB4.103.99
 -0.6
3.94
 0.5
3.89
 1.3
3.96  
5
Vilma Dahlin
Vilma Dahlin ('09)
SWE4.11
+1.0
  
 =PB
 
4.11 =PB
 1.0
4.10
 0.6
3.99
 -0.6
3.94
 0.5
3.89
 1.3
3.96
 1.4
  
6
Hedvig Hänel
Hedvig Hänel ('09)
SWE4.09
+1.2
  
 PB
 
4.09 PB
 1.2
3.77
 1.3
3.86
 0.8
3.94
 0.8
4.06
 0.2
4.00
 1.7
  

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m