Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: DM Mangekamp 13‐14.8.2022
Østerbro Stadion

M Tikamp    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta6957
  
 
 
11,27/+1,66,46/+0,512,671,7850,4015,20/-2,038,874,5156,885.11,67
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19006562
  
 
 
11,65/+1,66,31/-0,913,741,9653,6616,08/-2,027,114,0154,414.45,31
3Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 19005536
  
 PB
 
12,02/+1,65,80/0,011,371,6654,3117,21/-2,032,813,4141,254.53,73
4Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF5534
  
 PB
 
12,09/+1,66,03/0,010,631,8154,5517,60/-2,029,473,2140,504.43,80
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)SpartaDNF
  
 
 
11,84/+1,66,38/0,09,38
K Syvkamp    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5366
  
 PB
 
15,28/+1,31,5614,3625,54/+1,55,66/+0,940,822.22,79
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19005026
  
 PB
 
14,72/+1,31,6811,0126,39/+1,55,57/0,035,322.32,66
M22 Tikamp    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6531
  
 PB
 
10,84/+1,66,69/+0,312,031,7550,4217,30/-2,035,143,8147,934.49,27
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta6165
  
 
 
11,63/+1,66,23/0,012,671,7254,1916,76/-2,036,774,0146,204.59,61
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4209
  
 
 
11,59/+1,66,17/-1,812,451,84DNFDNFNM4,6161,64DNF
K22 Syvkamp    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19004626
  
 SB
 
14,92/+1,31,5310,0026,08/+1,55,55/0,032,872.41,64
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 1900DNF
  
 
 
15,94/+1,31,509,4128,44/+1,54,76/+1,5
D19 Tikamp    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM7054
  
 PB
 
11,54/+0,76,72/0,01,8452,684,3162,184.42,24
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta6689
  
 PB
 
11,28/+0,76,36/0,01,9050,263,7150,954.59,48
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta6525
  
 PB
 
11,44/+0,76,53/0,01,8451,383,5145,024.53,25
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja4961
  
 PB
 
11,53/+0,75,86/0,01,8457,31NH34,42DNF
P19 Syvkamp    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta5110
  
 
 
14,64/+1,31,7111,8627,50/+1,55,41/-0,342,142.33,64
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta4874
  
 PB
 
15,11/+1,31,5010,9225,93/+1,55,65/+0,631,432.22,84
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF3911
  
 PB
 
15,83/+1,31,507,2326,50/+1,55,32/+1,2NM2.21,49
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)SpartaDNF
  
 
 
13,99/+1,31,538,0425,76/+1,55,31/+1,5NM
D17 Tikamp    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta5234
  
 PB
 
11,53/+0,76,27/-0,71,6650,99NH4.37,31
2Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19002820
  
 PB
 
11,73/+0,75,56/0,0NHDNF1,71DNF
P17 Syvkamp U18    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta4553
  
 PB
 
15,67/+2,01,5611,1626,38/+1,35,16/-0,832,652.36,89
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4352
  
 PB
 
14,88/+2,01,5310,7227,63/+1,35,10/0,026,992.38,06
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM4173
  
 PB
 
17,39/+2,01,539,7325,77/+1,35,20/-1,526,022.35,92
4Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM3908
  
 PB
 
16,15/+2,01,417,6827,39/+1,34,89/0,027,942.32,50
5Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik3379
  
 PB
 
16,84/+2,01,479,1728,20/+1,34,00/0,017,942.44,12
D15 Nonathlon    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta5056
  
 PB
 
6,22/0,01,752,63
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19004957
  
 PB
 
5,43/-0,31,75NH
3Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik4942
  
 PB
 
5,71/-0,71,782,33
4Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19004159
  
 PB
 
5,17/-0,61,632,13
5Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19003988
  
 PB
 
4,86/-0,31,452,43
6Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19003669
  
 PB
 
5,01/0,01,572,63
7Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta3339
  
 PB
 
4,37/-0,51,512,53
Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)SpartaDNF
  
 
 
2,63
P15 Syvkamp P15    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM4630
  
 PB
 
13,00/+1,71,6110,0827,95/+0,24,84/+0,135,282.46,92
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4307
  
 PB
 
13,22/+1,71,407,8427,26/+0,34,81/0,026,092.28,36
3Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 4131
  
 PB
 
12,99/+1,71,348,1127,57/+0,34,58/0,022,742.29,68
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF3995
  
 PB
 
13,66/+1,71,4310,2029,17/+0,24,28/+0,923,472.36,70
5Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF3881
  
 PB
 
13,92/+1,81,257,5127,62/+0,34,91/0,022,962.35,59
6Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta3826
  
 
 
13,54/+1,71,407,9228,59/+0,34,24/0,024,722.42,01
6Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM3826
  
 PB
 
14,17/+1,71,3410,4630,50/+0,24,58/0,030,072.47,58
8Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja3741
  
 PB
 
12,43/+1,71,528,3827,26/+0,24,71/+1,320,01DNF
9Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19003470
  
 PB
 
16,58/+1,71,347,9528,06/+0,34,70/0,020,192.39,14
10Line SvareLine Svare ('08)Amager AC3363
  
 PB
 
16,48/+1,81,229,5229,72w/+2,14,14/0,036,952.53,72
11Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 19003240
  
 PB
 
14,49/+1,71,496,1531,91w/+2,14,31/0,017,862.51,13
12Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19002472
  
 SB
 
17,05/+1,81,165,5230,93w/+2,13,67/0,013,482.42,69
13Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 19001432
  
 PB
 
22,67/+1,81,165,4634,24w/+2,13,68/0,0NM3.03,07
Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AMDNF
  
 
 
13,54/+1,71,4610,0227,43/+0,34,52/+0,123,14
Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 1900DNF
  
 
 
DNFNH7,05DNFNM23,64
Esther FalckEsther Falck ('08)SpartaDNF
  
 
 
16,87/+1,71,318,14DNF
M45 Tikamp    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik4613
  
 PB
 
14,07/+0,74,71/-0,27,991,541.03,5517,493,2130,105.12,36
M60 Tikamp    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød5272
  
 PB
 
14,28/+0,74,25/0,01,421.10,242,51DNF
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja3963
  
 PB
 
15,15/+0,73,65/0,01,421.13,63NHDNF
M70 Tikamp    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA5988
  
 PB
 
14,51/+0,73,71/0,01,241.09,601,816.14,62
M 100 m    
Indledende heats13.8.
Indledende 1
13.8. Vind: +0.7
13.8.Vind: +0.7
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik14.07
  
 PB
2Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød14.28
  
 
3Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA14.51
  
 PB
4Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja15.15
  
 
Indledende 2
13.8. Vind: +0.7
13.8.Vind: +0.7
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta11.28
  
 
2Malte BankMalte Bank ('03)Sparta11.44
  
 
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja11.53
  
 SB
4Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta11.53
  
 
5Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM11.54
  
 PB
6Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190011.73
  
 
Indledende 3
13.8. Vind: +1.6
13.8.Vind: +1.6
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik10.84
  
 PB
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta11.27
  
 
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta11.59
  
 
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta11.63
  
 
5Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190011.65
  
 
6Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta11.84
  
 
7Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 190012.02
  
 SB
8Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF12.09
  
 SB
M 400 m    
Indledende heats13.8.
Indledende 1
13.8.
13.8.
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik1:03.55
  
 PB
2Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1:09.60
  
 
3Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1:10.24
  
 
4Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja1:13.63
  
 
Indledende 2
13.8.
13.8.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta50.26
  
 
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta50.99
  
 PB
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta51.38
  
 
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM52.68
  
 SB
5Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja57.31
  
 SB
Indledende 3
13.8.
13.8.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta50.40
  
 
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik50.42
  
 PB
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190053.66
  
 
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta54.19
  
 
5Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 190054.31
  
 PB
6Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF54.55
  
 PB
M 1500 m    
Indledende heats14.8.
Indledende 1
14.8.
14.8.
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik5:12.36
  
 PB
2Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA6:14.62
  
 
Indledende 2
14.8.
14.8.
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta4:37.31
  
 
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM4:42.24
  
 PB
3Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF4:43.80
  
 PB
4Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19004:45.31
  
 
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik4:49.27
  
 SB
6Malte BankMalte Bank ('03)Sparta4:53.25
  
 PB
7Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 19004:53.73
  
 SB
8Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta4:59.48
  
 SB
9Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta4:59.61
  
 
10Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta5:11.67
  
 
M 110 m hæk    
14.8. Vind: -2.0

Finale A

Finale
14.8.Vind: -2.0
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta15.20
  
 
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190016.08
  
 
3Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta16.76
  
 
4Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 190017.21
  
 SB
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik17.30
  
 PB
6Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF17.60
  
 SB
M Højdespring    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19001.96
  
 PB
 
1.81
  O
1.87
  O
1.90
  O
1.93
  O
1.96 PB
  O
   
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.90
  
 
 
1.78
  O
1.81
  O
1.84
  O
1.87
  O
1.90
 XO
1.93
xxx
  
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta1.84
  
 SB
 
1.72
  O
1.75
  O
1.78
  O
1.81
  O
1.84 SB
  O
1.87
xxx
  
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM1.84
  
 SB
 
1.72
 XO
1.75 SB
  O
1.78 SB
XXO
1.81 SB
  O
1.84 SB
  O
1.87
xxx
  
5Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta1.84
  
 
 
1.78
  O
1.81
  O
1.84
XXO
1.87
xxx
    
6Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja1.84
  
 SB
 
1.69
 XO
1.75
  O
1.78
  O
1.81 SB
 XO
1.84 SB
XXO
1.87
xxx
  
7Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF1.81
  
 SB
 
1.69 SB
 XO
1.72 SB
  O
1.75 SB
  O
1.78 SB
 XO
1.81 SB
XXO
1.84
xxx
  
8Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta1.78
  
 
 
1.60
  O
1.66
 XO
1.72
  O
1.75
  O
1.78
  O
1.81
XXX
  
9Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik1.75
  
 
 
1.60
  O
1.66
 XO
1.69
  O
1.72
 XO
1.75
XXO
1.78
XXX
  
10Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta1.72
  
 
 
1.60
  O
1.63
  O
1.66
  O
1.69
 XO
1.72
  O
1.75
XXX
  
11Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 19001.66
  
 SB
 
1.48 SB
  O
1.54 SB
  O
1.60 SB
  O
1.63 SB
 XO
1.66 SB
 XO
1.69
XXX
  
11Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta1.66
  
 
 
1.57
  O
1.60
  O
1.63
 XO
1.66
 XO
1.69
  r
   
13Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik1.54
  
 PB
 
1.39
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51 PB
  O
1.54 PB
  O
1.57
  Xr
  
14Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.42
  
 
 
1.36
  O
1.39
  O
1.42
 XO
1.45
XXX
    
15Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja1.42
  
 SB
 
1.30
  O
1.33
 XO
1.36
 XO
1.39
  O
1.42 SB
 XO
1.45
XXX
  
16Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1.24
  
 
 
1.24
 XO
1.27
XXX
      
M Stangspring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.61
  
 
 
4.71
  s
4.81
xxx
      
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta4.51
  
 
 
4.11
  O
       
3Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM4.31
  
 PB
 
3.61
  O
3.81 SB
  O
4.01 PB
 XO
4.11 PB
 XO
    
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta4.01
  
 PB
 
3.51
  O
3.71
XXO
3.81
 XO
3.91 SB
  O
4.01 PB
  O
4.11
xxx
  
5Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19004.01
  
 
 
3.71
  O
3.81
 XO
3.91
  O
4.01
 XO
4.11
xxx
   
6Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik3.81
  
 PB
 
3.41
  O
3.51
  O
3.61
  O
3.71 PB
  O
3.81 PB
 XO
3.91
xxx
  
7Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta3.71
  
 
 
3.21
  O
3.31
  O
3.41
  O
3.51
  O
3.61
 XO
3.71
  O
3.81
xxx
 
8Malte BankMalte Bank ('03)Sparta3.51
  
 
 
3.31
  O
3.41
  O
3.51
XXO
3.71
  xs
3.81
  xx
   
9Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 19003.41
  
 SB
 
2.81 SB
  O
3.01 SB
  O
3.11 SB
  O
3.21 SB
  O
3.31 SB
  O
3.41 SB
XXO
3.51
XXX
 
10Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik3.21
  
 
 
3.21
 XO
3.31
XXX
      
11Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF3.21
  
 PB
 
2.51 SB
 XO
2.61 SB
  O
2.81 SB
  O
2.91 SB
  O
3.01 PB
 XO
3.11 PB
  O
3.21 PB
XXO
3.31
XXX
12Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød2.51
  
 SB
 
2.21
 XO
2.31
  O
2.41 SB
  O
2.51 SB
  O
2.61
XXX
   
13Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1.81
  
 
 
1.71
  O
1.81
  O
1.91
XXX
     
14Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19001.71
  
 
 
1.71
  O
1.81
  r
      
M Længdespring    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM6.72
0.0
  
 PB
 
6.20 SB
 0.0
6.72 PB
 0.0
6.24
 -0.2
     
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.69
+0.3
  
 
 
6.40
 -1.0
6.69
 0.3
  X     
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta6.53
0.0
  
 
 
6.29
 -0.2
  X6.53
 0.0
     
4Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta6.46
+0.5
  
 
 
6.32
 -0.7
6.46
 0.5
  X     
5Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta6.38
0.0
  
 
 
6.33
 -0.8
  X6.38
 0.0
     
6Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta6.36
0.0
  
 
 
6.17
 0.0
6.30
 0.0
6.36
 0.0
     
7Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19006.31
-0.9
  
 
 
6.31
 -0.9
  –  –     
8Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta6.27
-0.7
  
 
 
6.27
 -0.7
6.18
 0.0
4.60
 0.0
     
9Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta6.23
0.0
  
 PB
 
5.89
 -0.8
6.23 PB
 0.0
6.14
 0.0
     
10Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6.17
-1.8
  
 
 
6.17
 -1.8
  X  X     
11Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF6.03
0.0
  
 SB
 
5.69
 0.0
6.03 SB
 0.0
5.78
 0.0
     
12Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja5.86
0.0
  
 
 
5.80
 0.0
4.51
 0.0
5.86
 0.0
     
13Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 19005.80
0.0
  
 SB
 
5.79 SB
 -1.8
5.80 SB
 0.0
  X     
14Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19005.56
0.0
  
 
 
5.19
 0.0
5.56
 0.0
  –     
15Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik4.71
-0.2
  
 PB
 
4.71 PB
 -0.2
4.42
 0.0
4.50
 0.0
     
16Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød4.25
0.0
  
 
 
4.18
 -1.8
4.22
 0.0
4.25
 0.0
     
17Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA3.71
0.0
  
 
 
3.62
 0.0
3.57
 0.0
3.71
 0.0
     
18Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja3.65
0.0
  
 
 
  X3.65
 0.0
  X     
M Kuglestød 7.26 kg    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190013.74
  
 PB
 
13.1813.74 PB12.72     
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta12.67
  
 PB
 
11.9612.50 PB12.67 PB     
3Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta12.67
  
 
 
12.67  X12.44     
4Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta12.45
  
 
 
11.9312.1612.45     
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik12.03
  
 PB
 
11.6511.2712.03 PB     
6Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 190011.37
  
 PB
 
10.5110.69 PB11.37 PB     
7Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF10.63
  
 PB
 
10.58 PB  –10.63 PB     
8Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta9.38
  
 PB
 
9.38 PB8.799.19     
18Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik7.99
  
 SB
 
7.39 SB7.99 SB7.98     
M Diskoskast 2.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta38.87
  
 
 
  X38.87  X     
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta36.77
  
 PB
 
35.5236.77 PB36.56     
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik35.14
  
 SB
 
35.14 SB34.0623.23     
4Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 190032.81
  
 SB
 
27.46 SB29.46 SB32.81 SB     
5Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF29.47
  
 SB
 
28.69 SB29.47 SB  X     
6Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190027.11
  
 
 
25.2727.11  X     
7Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik17.49
  
 SB
 
17.49 SB  X16.44     
M Spydkast 800 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM62.18
  
 
 
62.1862.1656.12     
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta61.64
  
 PB
 
52.49  X61.64 PB     
3Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta56.88
  
 PB
 
  X56.88 PB55.14     
4Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190054.41
  
 
 
50.94  –54.41     
5Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta50.95
  
 
 
50.19  X50.95     
6Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik47.93
  
 SB
 
47.93 SB47.0147.73     
7Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta46.20
  
 SB
 
44.3242.1046.20 SB     
8Malte BankMalte Bank ('03)Sparta45.02
  
 
 
45.0242.64  –     
9Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 190041.25
  
 SB
 
40.31 SB36.6541.25 SB     
10Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF40.50
  
 SB
 
38.26 SB38.87 SB40.50 SB     
11Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja34.42
  
 
 
32.1934.42  X     
12Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik30.10
  
 PB
 
30.10 PB28.3029.52     
K 200 m    
Indledende heats13.8.
Indledende 1
13.8. Vind: +1.3
13.8.Vind: +1.3
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM25.77
  
 
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta26.38
  
 
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM27.39
  
 
4Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF27.63
  
 PB
5Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik28.20
  
 PB
Indledende 2
13.8. Vind: +1.5
13.8.Vind: +1.5
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta25.54
  
 
2Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta25.76
  
 PB
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta25.93
  
 
4Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190026.08
  
 
5Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190026.39
  
 
6Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF26.50
  
 PB
7Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta27.50
  
 
8Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 190028.44
  
 
K 800 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2:21.49
  
 PB
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta2:22.79
  
 =PB
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta2:22.84
  
 
4Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM2:32.50
  
 SB
5Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19002:32.66
  
 PB
6Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta2:33.64
  
 
7Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM2:35.92
  
 SB
8Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta2:36.89
  
 SB
9Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF2:38.06
  
 
10Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19002:41.64
  
 SB
11Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik2:44.12
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
13.8. Vind: +1.3

Finale A

Finale
13.8.Vind: +1.3
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta13.99
  
 
2Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta14.64
  
 
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190014.72
  
 PB
4Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190014.92
  
 
5Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta15.11
  
 
6Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta15.28
  
 PB
7Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF15.83
  
 
8Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 190015.94
  
 SB
K Højdespring    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.71
  
 
 
1.59
  O
1.62
  O
1.65
 XO
1.68
  O
1.71
 XO
1.74
XXX
  
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19001.68
  
 PB
 
1.53
  O
1.56
  O
1.59
  O
1.62
  O
1.65 PB
  O
1.68 PB
XXO
1.71
XXX
 
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta1.56
  
 SB
 
1.47
 XO
1.50
  O
1.53
 XO
1.56 SB
 XO
1.59
XXX
   
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta1.56
  
 SB
 
1.44 SB
 XO
1.47 SB
  O
1.50 SB
 XO
1.53 SB
 XO
1.56 SB
 XO
1.59
XXX
  
5Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM1.53
  
 SB
 
1.41 SB
  O
1.44 SB
  O
1.47 SB
  O
1.50 SB
  O
1.53 SB
  O
1.56
XXX
  
6Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19001.53
  
 =SB
 
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53 =SB
 XO
1.56
XXX
   
7Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta1.53
  
 PB
 
1.35 PB
  O
1.41 PB
  O
1.47 PB
  O
1.53 PB
XXO
1.56
  r
   
7Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.53
  
 =SB
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53 =SB
XXO
1.56
XXX
 
9Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta1.50
  
 
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
XXX
   
10Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF1.50
  
 SB
 
1.41 SB
  O
1.44 SB
  O
1.47 SB
  O
1.50 SB
 XO
1.53
XXX
   
11Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19001.50
  
 =SB
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50 =SB
XXO
1.53
XXX
   
12Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik1.47
  
 
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
XXX
  
13Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM1.41
  
 
 
1.41
  O
1.44
XXX
      
K Længdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.66
+0.9
  
 
 
5.66
 0.9
  X5.52
 -1.2
     
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.65
+0.6
  
 
 
  X5.65
 0.6
  X     
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19005.57
0.0
  
 
 
5.28
 0.0
5.39
 0.0
5.57
 0.0
     
4Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.55
0.0
  
 SB
 
5.14
 -1.6
5.55 SB
 0.0
  X     
5Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta5.41
-0.3
  
 
 
5.31
 0.7
5.26
 0.1
5.41
 -0.3
     
6Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5.32
+1.2
  
 
 
5.29
 1.8
5.32
 1.2
5.00
 0.0
     
7Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta5.31
+1.5
  
 SB
 
4.94 SB
 0.0
5.31 SB
 1.5
2.95
 0.0
     
8Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.20
-1.5
  
 
 
5.18
 0.0
5.17
 0.2
5.20
 -1.5
     
9Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta5.16
-0.8
  
 PB
 
5.04 PB
 0.0
4.99
 0.0
5.16 PB
 -0.8
     
10Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF5.10
0.0
  
 
 
4.99
 0.1
4.96
 -0.5
5.10
 0.0
     
11Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM4.89
0.0
  
 
 
4.82
 1.5
4.89
 0.0
4.83
 1.4
     
12Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19004.76
+1.5
  
 
 
  X4.76
 1.5
  X     
13Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik4.00
0.0
  
 
 
3.82
 0.4
3.87
 0.0
4.00
 0.0
     
K Kuglestød 4.0 kg    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta14.36
  
 
 
13.3013.6614.36     
2Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta11.86
  
 SB
 
11.5011.3111.86 SB     
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190011.01
  
 
 
11.0110.8910.31     
4Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta10.92
  
 
 
10.7310.6310.92     
5Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190010.00
  
 
 
10.00  X  X     
6Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19009.41
  
 
 
9.409.41  X     
7Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta8.04
  
 PB
 
7.74 PB8.04 PB7.85     
8Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF7.23
  
 PB
 
7.23 PB  X7.12     
K Spydkast 600 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta42.14
  
 
 
38.2740.4142.14     
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta40.82
  
 
 
40.8240.0539.00     
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190035.32
  
 
 
30.2132.8535.32     
4Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190032.87
  
 SB
 
31.56 SB32.87 SB  –     
5Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta31.43
  
 PB
 
29.9531.43 PB31.23     
D19 110 m hæk 99.1 cm    
14.8. Vind: -1.9

Finale A

Finale
14.8.Vind: -1.9
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM15.40
  
 
2Malte BankMalte Bank ('03)Sparta15.66
  
 
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta15.78
  
 
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja16.42
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja15.24
  
 PB
 
15.24 PB  X15.21     
2Malte BankMalte Bank ('03)Sparta13.46
  
 PB
 
12.8412.8213.46 PB     
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta13.36
  
 
 
13.3213.1213.36     
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM12.40
  
 PB
 
11.43 PB11.4012.40 PB     
D19 Diskoskast 1.75 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja38.66
  
 SB
 
  X38.66 SB  X     
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM38.34
  
 
 
36.2338.3437.36     
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta35.68
  
 
 
35.1829.1935.68     
4Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta34.64
  
 
 
34.6434.0833.13     
D17 110 m hæk 91.4 cm    
14.8. Vind: -1.9

Finale A

Finale
14.8.Vind: -1.9
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta17.28
  
 
D17 Kuglestød 5.0 kg    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190011.13
  
 
 
10.4111.1211.13     
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta10.33
  
 
 
10.33  X  X     
D17 Diskoskast 1.5 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190036.65
  
 
 
  X36.6534.13     
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta29.86
  
 
 
  X28.4129.86     
D17 Spydkast 700 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190035.86
  
 
 
35.8635.2835.58     
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta30.14
  
 
 
30.14  –      
P17 100 m hæk 76.2 cm    
13.8. Vind: +2.0

Finale A

Finale
13.8.Vind: +2.0
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF14.88
  
 PB
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta15.67
  
 PB
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM16.15
  
 
4Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik16.84
  
 PB
5Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM17.39
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta11.16
  
 
 
10.509.6211.16     
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF10.72
  
 PB
 
9.1810.55 PB10.72 PB     
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM9.73
  
 
 
9.219.739.03     
4Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik9.17
  
 
 
9.177.758.65     
5Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM7.68
  
 SB
 
7.34 SB7.68 SB7.61     
P17 Spydkast 500 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta32.65
  
 PB
 
30.34 PB32.65 PB27.05     
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM27.94
  
 PB
 
27.94 PB26.5823.41     
3Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF26.99
  
 
 
26.9426.9026.99     
4Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM26.02
  
 
 
26.0222.05  X     
5Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik17.94
  
 
 
15.6417.9416.64     
D15 200 m    
13.8. Vind: +2.6

Finale A

Finale
13.8.Vind: +2.6
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik23.58 w
  
 
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190023.97 w
  
 
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta24.29 w
  
 
4Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 190025.41 w
  
 
5Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190026.71 w
  
 
6Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190026.87 w
  
 
7Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta27.01 w
  
 
8Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta28.68 w
  
 
D15 800 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik2:19.68
  
 PB
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19002:22.67
  
 PB
3Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19002:23.16
  
 PB
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta2:25.85
  
 
5Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta2:34.81
  
 
6Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19002:37.95
  
 PB
7Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19002:45.89
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
13.8. Vind: +0.3

Finale A

Finale
13.8.Vind: +0.3
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190014.51
  
 PB
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta15.17
  
 
3Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik15.64
  
 PB
4Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 190015.87
  
 PB
5Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta16.48
  
 
6Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190016.93
  
 
7Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta17.24
  
 
8Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190018.54
  
 PB
D15 Højdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik1.78
  
 PB
 
1.42 SB
  O
1.48 SB
  O
1.54 PB
  O
1.57 PB
  O
1.60 PB
  O
1.63 PB
  O
1.66 PB
  O
1.69 PB
 XO
1.72 PB
 XO
1.75 PB
  O
1.78 PB
  O
1.81
XXX
    
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.75
  
 PB
 
1.54
  O
1.57
  O
1.60
  O
1.63
  O
1.66
  O
1.69 PB
  O
1.72 PB
  O
1.75 PB
  O
1.78
  Xr
       
3Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.75
  
 =PB
 
1.54 SB
  O
1.57 SB
  O
1.60 SB
  O
1.63 SB
  O
1.66 SB
  O
1.69 =PB
  O
1.72 PB
 XO
1.75 PB
  O
1.78
XXX
       
4Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19001.63
  
 
 
1.42
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
  O
1.60
 XO
1.63
 XO
1.66
XXX
       
5Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.57
  
 
 
1.42
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
 XO
1.57
  O
1.60
XXX
 
6Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.51
  
 =PB
 
1.33
  O
1.36
  O
1.39
  O
1.42
  O
1.45
XXO
1.48
  O
1.51 =PB
 XO
1.54
XXX
7Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19001.45
  
 PB
 
1.42 PB
 XO
1.45 PB
 XO
1.48
XXX
     
D15 Stangspring    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19002.63
  
 PB
 
2.13 PB
  O
2.23 PB
  O
2.33 PB
  O
2.43 PB
  O
2.53 PB
  O
2.63 PB
 XO
2.73
XXX
 
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2.63
  
 
 
2.33
  O
2.43
  O
2.63
 XO
2.73
  Xr
    
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta2.63
  
 PB
 
2.13
  O
2.23
  O
2.33
  O
2.43
  O
2.53 PB
  O
2.63 PB
 XO
2.73
  Xr
 
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta2.53
  
 PB
 
2.13
  O
2.23
  O
2.33
  O
2.43
 XO
2.53 PB
 XO
2.63
XXX
  
5Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19002.43
  
 PB
 
2.13 SB
  O
2.23 PB
  O
2.33 PB
  O
2.43 PB
  O
2.53
XXX
   
6Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik2.33
  
 PB
 
2.13 PB
  O
2.23 PB
  O
2.33 PB
XXO
2.43
XXX
    
7Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19002.13
  
 PB
 
2.13 PB
  O
2.23
XXX
      
D15 Længdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta6.22
0.0
  
 PB
 
5.85
 0.0
6.08
 0.0
6.22 PB
 0.0
     
2Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik5.71
-0.7
  
 PB
 
5.71 PB
 -0.7
  X  X     
3Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19005.43
-0.3
  
 
 
5.43
 -0.3
5.39
 -0.8
  X     
4Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19005.17
-0.6
  
 
 
5.17
 -0.6
4.93
 0.0
4.65
 -1.6
     
5Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19005.01
0.0
  
 PB
 
4.58 PB
 -1.0
4.77 PB
 0.0
5.01 PB
 0.0
     
6Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19004.86
-0.3
  
 SB
 
4.85 SB
 0.0
4.86 SB
 -0.3
  X     
7Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta4.37
-0.5
  
 
 
3.83
 0.0
2.45
 0.0
4.37
 -0.5
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik12.67
  
 PB
 
12.67 PB12.4312.16     
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190011.71
  
 PB
 
10.68 PB11.71 PB11.37     
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta11.12
  
 PB
 
11.12 PB10.9110.64     
4Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190010.81
  
 PB
 
10.81 PB10.109.67     
5Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 190010.11
  
 PB
 
9.23 PB10.11 PB9.47     
6Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19009.01
  
 
 
8.978.529.01     
7Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta7.30
  
 PB
 
7.17 PB7.30 PB5.77     
D15 Diskoskast 1.0 kg    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190030.09
  
 PB
 
  X  X30.09 PB     
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta29.44
  
 
 
23.0929.4427.79     
3Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190028.35
  
 PB
 
26.00 PB  X28.35 PB     
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta26.21
  
 PB
 
26.21 PB25.2022.68     
5Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta23.95
  
 PB
 
18.24 PB23.95 PB  X     
6Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190021.95
  
 PB
 
20.44 SB21.67 PB21.95 PB     
7Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik21.42
  
 PB
 
  X21.42 PB  X     
8Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 190016.55
  
 PB
 
  X  X16.55 PB     
D15 Spydkast 600 gram    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta41.08
  
 
 
41.08  X37.12     
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190040.93
  
 PB
 
40.93 PB  X  X     
3Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190038.98
  
 PB
 
38.98 PB32.2835.57     
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190037.09
  
 PB
 
33.20 PB37.09 PB34.64     
5Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta35.72
  
 PB
 
  X35.61 PB35.72 PB     
6Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik31.64
  
 PB
 
29.34 PB31.64 PB30.08     
7Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 190026.70
  
 PB
 
25.45 PB23.2526.70 PB     
8Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta22.18
  
 
 
  X22.18  X     
P15 200 m    
Indledende heats13.8.
Indledende 1
13.8. Vind: +2.1
13.8.Vind: +2.1
1Line SvareLine Svare ('08)Amager AC29.72 w
  
 
2Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190030.93 w
  
 
3Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 190031.91 w
  
 
4Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 190034.24 w
  
 
Indledende 2
13.8. Vind: +0.2
13.8.Vind: +0.2
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja27.26
  
 PB
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM27.95
  
 PB
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF29.17
  
 
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM30.50
  
 SB
Indledende 3
13.8. Vind: +0.3
13.8.Vind: +0.3
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM27.26
  
 
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM27.43
  
 
3Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 27.57
  
 
4Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF27.62
  
 PB
5Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190028.06
  
 
7Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta28.59
  
 
P15 800 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM2:28.36
  
 PB
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 2:29.68
  
 
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF2:35.59
  
 PB
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF2:36.70
  
 PB
5Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19002:39.14
  
 PB
6Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta2:42.01
  
 
7Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19002:42.69
  
 SB
8Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM2:46.92
  
 PB
9Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2:47.58
  
 SB
10Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 19002:51.13
  
 PB
11Line SvareLine Svare ('08)Amager AC2:53.72
  
 PB
12Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 19003:03.07
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Indledende heats13.8.
Indledende 1
13.8. Vind: +1.7
13.8.Vind: +1.7
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja12.43
  
 PB
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 12.99
  
 
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM13.00
  
 
4Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM13.22
  
 PB
5Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM13.54
  
 
6Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta13.54
  
 
Indledende 2
13.8. Vind: +1.7
13.8.Vind: +1.7
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF13.66
  
 
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM14.17
  
 SB
3Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 190014.49
  
 
4Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190016.58
  
 SB
5Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta16.87
  
 
Indledende 3
13.8. Vind: +1.8
13.8.Vind: +1.8
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF13.92
  
 PB
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC16.48
  
 PB
3Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190017.05
  
 SB
4Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 190022.67
  
 PB
P15 Højdespring    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM1.61
  
 PB
 
1.46
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61 PB
 XO
1.64
XXX
 
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.52
  
 
 
1.43
  O
1.46
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
XXX
   
3Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 19001.49
  
 
 
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
 XO
1.49
 XO
1.52
XXX
  
4Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.46
  
 
 
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
 XO
1.46
 XO
1.49
XXX
  
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF1.43
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
XXO
1.34 PB
 XO
1.37 PB
XXO
1.40 PB
  O
1.43 PB
XXO
1.46
XXX
6Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta1.40
  
 PB
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31 =PB
XXO
1.34 PB
XXO
1.37 PB
 XO
1.40 PB
 XO
1.43
XXX
 
7Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM1.40
  
 PB
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37 PB
 XO
1.40 PB
XXO
1.43
XXX
  
8Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM1.34
  
 SB
 
1.25 SB
  O
1.28 SB
  O
1.31 SB
  O
1.34 SB
 XO
1.37
XXX
   
9Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19001.34
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.13 PB
  O
1.16 PB
  O
1.19 PB
  O
1.22 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
 XO
1.31 PB
  O
1.34 PB
 XO
1.37
XXX
      
10Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 1.34
  
 SB
 
1.22
  O
1.25
 XO
1.28
 XO
1.31 =SB
 XO
1.34 SB
 XO
1.37
XXX
  
11Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta1.31
  
 SB
 
1.25 SB
  O
1.28 SB
  O
1.31 SB
 XO
1.34
XXX
    
12Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF1.25
  
 SB
 
1.25 SB
  O
1.31
XXX
      
13Line SvareLine Svare ('08)Amager AC1.22
  
 SB
 
1.22 SB
  O
1.25
XXX
      
14Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 19001.16
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.13 PB
  O
1.16 PB
  O
1.19
XXX
    
15Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19001.16
  
 SB
 
1.10 SB
 XO
1.13 SB
 XO
1.16 SB
  O
1.19
XXX
    
P15 Længdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF4.91
0.0
  
 
 
4.57
 0.0
4.83
 0.5
4.91
 0.0
     
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM4.84
+0.1
  
 PB
 
4.71 PB
 0.1
4.84 PB
 0.1
4.84 =PB
 0.3
     
3Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.81
0.0
  
 
 
4.19
 1.1
4.81
 0.0
4.75
 0.0
     
4Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja4.71
+1.3
  
 PB
 
4.33 PB
 0.0
4.61 PB
 1.1
4.71 PB
 1.3
     
5Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19004.70
0.0
  
 
 
4.66
 1.1
4.70
 0.0
4.65
 1.1
     
6Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.58
0.0
  
 PB
 
4.32
 0.8
4.34
 0.0
4.58 PB
 0.0
     
7Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 4.58
0.0
  
 PB
 
4.25
 0.0
3.61
 0.0
4.58 PB
 0.0
     
8Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.52
+0.1
  
 
 
4.52
 0.1
4.22
 0.0
4.51
 0.0
     
9Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 19004.31
0.0
  
 
 
4.02
 0.0
4.13
 0.0
4.31
 0.0
     
10Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF4.28
+0.9
  
 
 
4.02
 0.3
4.07
 0.3
4.28
 0.9
     
11Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta4.24
0.0
  
 
 
3.90
 0.3
4.24
 0.0
4.09
 0.0
     
12Line SvareLine Svare ('08)Amager AC4.14
0.0
  
 PB
 
3.55 PB
 0.9
4.14 PB
 0.0
3.92
 0.1
     
13Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 19003.68
0.0
  
 PB
 
3.46
 0.5
3.68 PB
 0.0
3.43
 0.0
     
14Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19003.67
0.0
  
 SB
 
3.64 SB
 0.0
3.67 SB
 0.0
  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.46
  
 
 
10.469.689.43     
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF10.20
  
 PB
 
10.06 PB  X10.20 PB     
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM10.08
  
 PB
 
9.7510.08 PB9.84     
4Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.02
  
 
 
9.8710.029.59     
5Line SvareLine Svare ('08)Amager AC9.52
  
 
 
9.52  X  X     
6Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.38
  
 PB
 
7.97 PB8.06 PB8.38 PB     
7Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.14
  
 
 
7.257.458.14     
8Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 8.11
  
 
 
7.568.117.82     
9Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19007.95
  
 
 
7.267.757.95     
10Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta7.92
  
 PB
 
7.92 PB6.957.67     
11Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM7.84
  
 PB
 
7.84 PB  X7.74     
12Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF7.51
  
 PB
 
7.13 PB7.25 PB7.51 PB     
13Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19007.05
  
 PB
 
7.05 PB6.806.78     
14Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 19006.15
  
 PB
 
  X6.15 PB6.09     
15Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19005.52
  
 SB
 
5.52 SB5.495.01     
16Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 19005.46
  
 PB
 
5.46 PB4.64  X     
P15 Spydkast 500 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Line SvareLine Svare ('08)Amager AC36.95
  
 PB
 
36.95 PB32.76  X     
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM35.28
  
 PB
 
35.28 PB33.4632.81     
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM30.07
  
 PB
 
30.07 PB28.0529.44     
4Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM26.09
  
 PB
 
21.8725.95 PB26.09 PB     
5Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta24.72
  
 PB
 
22.5724.72 PB23.42     
6Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190023.64
  
 PB
 
23.64 PB20.76  X     
7Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF23.47
  
 PB
 
23.47 PB21.5522.84     
8Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM23.14
  
 PB
 
23.14 PB20.36  X     
9Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF22.96
  
 PB
 
22.96 PB22.3622.65     
10Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 22.74
  
 
 
22.7421.8121.58     
11Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190020.19
  
 PB
 
20.19 PB  X  X     
12Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja20.01
  
 PB
 
20.00 PB20.01 PB  –     
13Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 190017.86
  
 PB
 
  X16.87 PB17.86 PB     
14Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190013.48
  
 SB
 
  X13.48 SB  X     
M45 110 m hæk 99.1 cm    
14.8. Vind: -1.9

Finale A

Finale
14.8.Vind: -1.9
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik21.92
  
 PB
M60 100 m hæk 84.0 cm, 8 m    
14.8. Vind: -1.2

Finale A

Finale
14.8.Vind: -1.2
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød19.08
  
 
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja20.70
  
 
M60 Kuglestød 5.0 kg    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød9.94
  
 
 
9.759.819.94     
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja9.00
  
 
 
8.499.008.66     
M60 Diskoskast 1.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød33.16
  
 
 
31.4331.9933.16     
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja32.73
  
 
 
30.4132.73  X     
M60 Spydkast 600 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød34.40
  
 
 
32.5734.4034.01     
3Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja25.73
  
 
 
  X24.4925.73     
M70 80 m hæk 76.2 cm, 7 m    
14.8. Vind: -1.2

Finale A

Finale
14.8.Vind: -1.2
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA17.00
  
 
M70 Kuglestød 4.0 kg    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA8.88
  
 PB
 
8.308.65 PB8.88 PB     
M70 Diskoskast 1.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA25.51
  
 
 
24.7325.5124.73     
M70 Spydkast 500 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
4Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA21.48
  
 
 
18.9521.48  X     

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne