Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Mangekamp D11/P11 13‐14.8.2022
Østerbro Stadion

M 60 m    
14.8. Vind: -1.8

Finale A

Finale
14.8.Vind: -1.8
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.15
  
 
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC9.30
  
 
3
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta9.62
  
 
4
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF9.75
  
 
5
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF9.88
  
 
6
William Melchior Persson
William Melchior Persson ('11)
Sparta10.61
  
 SB
7
August Michel Auresø
August Michel Auresø ('11)
Sparta11.62
  
 PB
8
Mark Kardos
Mark Kardos ('11)
Sparta12.04
  
 SB
M Højdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.32
  
 PB
 
1.11
  O
1.14
  O
1.17
  O
1.20
  O
1.23
  O
1.26
  O
1.29 PB
  O
1.32 PB
XXO
1.35
XXX
       
2
Mark Kardos
Mark Kardos ('11)
Sparta0.96
  
 SB
 
0.90 SB
 XO
0.93 SB
  O
0.96 SB
XXO
0.99
XXX
    
M Længdespring 1 m zone    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC4.27
0.0
  
 PB
 
4.07
 0.0
4.18 PB
 0.8
4.27 PB
 0.0
     
2
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta4.00
0.0
  
 SB
 
3.97 =SB
 0.0
3.95
 0.3
4.00 SB
 0.0
     
3
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF3.78
0.0
  
 PB
 
3.78 PB
 0.0
3.56
 1.2
3.72
 0.0
     
4
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF3.69
0.0
  
 
 
3.64
 0.0
3.69
 0.0
3.42
 1.3
     
5
William Melchior Persson
William Melchior Persson ('11)
Sparta3.54
0.0
  
 PB
 
3.54 PB
 0.0
  X3.47
 0.8
     
6
August Michel Auresø
August Michel Auresø ('11)
Sparta3.00
+0.4
  
 PB
 
2.97 PB
 0.3
2.72
 1.9
3.00 PB
 0.4
     
M Kuglestød 2.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.75
  
 
 
6.546.706.75     
2
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta6.60
  
 PB
 
6.60 PB6.466.05     
3
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF6.30
  
 
 
5.865.776.30     
4
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC6.20
  
 
 
5.916.016.20     
5
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF6.03
  
 
 
5.305.806.03     
6
August Michel Auresø
August Michel Auresø ('11)
Sparta4.45
  
 PB
 
2.80 PB3.20 PB4.45 PB     
M Boldkast 145 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Mark Kardos
Mark Kardos ('11)
Sparta41.77
  
 PB
 
41.77 PB39.5640.75     
2
William Melchior Persson
William Melchior Persson ('11)
Sparta34.23
  
 
 
31.7034.2333.38     
K 60 m    
14.8. Vind: -1.8

Finale A

Finale
14.8.Vind: -1.8
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta8.96
  
 
1
Amanda Andersen
Amanda Andersen ('11)
Frederiksberg IF9.79
  
 PB
1
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF10.49
  
 PB
2
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia9.11
  
 
2
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF10.61
  
 
2
Sophia Elise Gundelach
Sophia Elise Gundelach ('11)
Frederiksberg IF10.89
  
 
3
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta9.36
  
 
3
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta10.67
  
 
3
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta11.24
  
 
4
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF9.80
  
 
4
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF10.73
  
 
4
Ella Dall Gislum
Ella Dall Gislum ('12)
Sparta11.69
  
 =PB
5
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta10.01
  
 
5
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta10.73
  
 
6
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta10.30
  
 
6
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta10.83
  
 
K Højdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta1.35
  
 PB
 
1.08
  O
1.11
  O
1.14
  O
1.17
  O
1.20
  O
1.23
  O
1.26
  O
1.29 PB
  O
1.32 PB
XXO
1.35 PB
 XO
1.38
XXX
     
2
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF1.26
  
 =PB
 
0.99
  O
1.02
 XO
1.05
  O
1.08
  O
1.11
  O
1.14
 XO
1.17
 XO
1.20
 XO
1.23
 XO
1.26 =PB
  O
1.29
XXX
     
3
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta1.23
  
 PB
 
0.90
  O
0.93
  O
0.96
  O
0.99
  O
1.02
  O
1.05
  O
1.08
  O
1.11
  O
1.14
 XO
1.17 PB
 XO
1.20 PB
XXO
1.23 PB
XXO
1.26
XXX
   
4
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta1.17
  
 
 
0.99
  O
1.02
  O
1.05
  O
1.08
  O
1.11
  O
1.14
 XO
1.17
XXO
1.20
XXX
5
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta0.96
  
 PB
 
0.90
  O
0.93
  O
0.96 PB
  O
0.99
XXX
    
K Længdespring 1 m zone    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia4.23
+0.7
  
 
 
3.89
 0.7
4.23
 0.7
4.11
 0.0
     
2
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta4.20
0.0
  
 PB
 
4.20 PB
 0.0
3.93
 1.4
3.86
 -1.7
     
3
Amanda Andersen
Amanda Andersen ('11)
Frederiksberg IF3.82
0.0
  
 PB
 
3.82 PB
 0.0
3.62
 0.2
3.69
 0.0
     
4
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF3.45
0.0
  
 PB
 
3.30 PB
 0.0
3.18
 0.0
3.45 PB
 0.0
     
5
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta3.42
+0.9
  
 
 
3.42
 0.9
  X3.40
 -0.1
     
6
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta3.29
-1.2
  
 
 
3.13
 0.0
3.11
 0.3
3.29
 -1.2
     
7
Sophia Elise Gundelach
Sophia Elise Gundelach ('11)
Frederiksberg IF3.28
+0.7
  
 PB
 
3.27 PB
 0.0
3.28 PB
 0.7
3.18
 0.0
     
8
Ella Dall Gislum
Ella Dall Gislum ('12)
Sparta3.28
+0.9
  
 PB
 
3.28 PB
 0.9
  X  X     
9
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF3.11
0.0
  
 SB
 
3.11 SB
 0.0
2.88
 2.2
2.91
 0.0
     
10
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF3.07 w
+2.4
  
 
 
2.83
 0.6
2.99
 0.3
3.07
 2.4
     
11
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta2.73
+1.0
  
 
 
2.52
 1.0
2.69
 1.3
2.73
 1.0
     
K Kuglestød 2.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta8.90
  
 PB
 
8.90 PB7.157.75     
2
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia8.65
  
 PB
 
8.55 PB8.208.65 PB     
3
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF7.65
  
 PB
 
7.47 PB7.65 PB7.26     
4
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta7.55
  
 
 
7.307.557.21     
5
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta5.96
  
 PB
 
5.68 PB5.96 PB5.75     
6
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF5.94
  
 PB
 
  X5.62 PB5.94 PB     
7
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF5.17
  
 PB
 
5.17 PB4.865.15     
8
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF5.04
  
 PB
 
4.61 PB4.575.04 PB     
9
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta4.87
  
 
 
4.794.874.78     
10
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta4.36
  
 PB
 
3.60 PB  X4.36 PB     
11
Ella Dall Gislum
Ella Dall Gislum ('12)
Sparta3.78
  
 PB
 
  X3.78 PB  X     
K Boldkast 145 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Amanda Andersen
Amanda Andersen ('11)
Frederiksberg IF26.57
  
 PB
 
26.57 PB25.08  X     
2
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta25.30
  
 SB
 
25.30 SB22.6122.16     
3
Sophia Elise Gundelach
Sophia Elise Gundelach ('11)
Frederiksberg IF21.80
  
 PB
 
14.61 PB20.40 PB21.80 PB     
4
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta16.73
  
 PB
 
16.1914.9116.73     
D11 60 m    
14.8. Vind: -1.8

Finale A

Finale
14.8.Vind: -1.8
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.15
  
  1
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC9.30
  
  2
3
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta9.62
  
  3
4
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF9.75
  
  4
5
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF9.88
  
  5
6
William Melchior Persson
William Melchior Persson ('11)
Sparta10.61
  
 SB 6
7
August Michel Auresø
August Michel Auresø ('11)
Sparta11.62
  
 PB 7
8
Mark Kardos
Mark Kardos ('11)
Sparta12.04
  
 SB 8
D11 Højdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.32
  
 PB 1
 
1.11
  O
1.14
  O
1.17
  O
1.20
  O
1.23
  O
1.26
  O
1.29 PB
  O
1.32 PB
XXO
1.35
XXX
       
2
Mark Kardos
Mark Kardos ('11)
Sparta0.96
  
 SB 2
 
0.90 SB
 XO
0.93 SB
  O
0.96 SB
XXO
0.99
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC4.27
0.0
  
 PB 1
 
4.07
 0.0
4.18 PB
 0.8
4.27 PB
 0.0
     
2
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta4.00
0.0
  
 SB 2
 
3.97 =SB
 0.0
3.95
 0.3
4.00 SB
 0.0
     
3
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF3.78
0.0
  
 PB 3
 
3.78 PB
 0.0
3.56
 1.2
3.72
 0.0
     
4
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF3.69
0.0
  
  4
 
3.64
 0.0
3.69
 0.0
3.42
 1.3
     
5
William Melchior Persson
William Melchior Persson ('11)
Sparta3.54
0.0
  
 PB 5
 
3.54 PB
 0.0
  X3.47
 0.8
     
6
August Michel Auresø
August Michel Auresø ('11)
Sparta3.00
+0.4
  
 PB 6
 
2.97 PB
 0.3
2.72
 1.9
3.00 PB
 0.4
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.75
  
  1
 
6.546.706.75     
2
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta6.60
  
 PB 2
 
6.60 PB6.466.05     
3
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF6.30
  
  3
 
5.865.776.30     
4
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC6.20
  
  4
 
5.916.016.20     
5
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF6.03
  
  5
 
5.305.806.03     
6
August Michel Auresø
August Michel Auresø ('11)
Sparta4.45
  
 PB 6
 
2.80 PB3.20 PB4.45 PB     
D11 Boldkast 145 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Mark Kardos
Mark Kardos ('11)
Sparta41.77
  
 PB 1
 
41.77 PB39.5640.75     
2
William Melchior Persson
William Melchior Persson ('11)
Sparta34.23
  
  2
 
31.7034.2333.38     
P11 60 m    
Indledende heats14.8.
Indledende 1
14.8. Vind: -1.8
14.8.Vind: -1.8
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta8.96
  
  1
2
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia9.11
  
  2
3
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta9.36
  
  3
4
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF9.80
  
  4
5
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta10.01
  
  5
6
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta10.30
  
  6
Indledende 2
14.8. Vind: -2.5
14.8.Vind: -2.5
1
Amanda Andersen
Amanda Andersen ('11)
Frederiksberg IF9.79
  
 PB 1
2
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF10.61
  
  2
3
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta10.67
  
  3
4
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF10.73
  
  4
5
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta10.73
  
  5
6
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta10.83
  
  6
Indledende 3
14.8. Vind: -1.8
14.8.Vind: -1.8
1
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF10.49
  
 PB 1
2
Sophia Elise Gundelach
Sophia Elise Gundelach ('11)
Frederiksberg IF10.89
  
  2
3
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta11.24
  
  3
4
Ella Dall Gislum
Ella Dall Gislum ('12)
Sparta11.69
  
 =PB 4
P11 Højdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta1.35
  
 PB 1
 
1.08
  O
1.11
  O
1.14
  O
1.17
  O
1.20
  O
1.23
  O
1.26
  O
1.29 PB
  O
1.32 PB
XXO
1.35 PB
 XO
1.38
XXX
     
2
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF1.26
  
 =PB 2
 
0.99
  O
1.02
 XO
1.05
  O
1.08
  O
1.11
  O
1.14
 XO
1.17
 XO
1.20
 XO
1.23
 XO
1.26 =PB
  O
1.29
XXX
     
3
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta1.23
  
 PB 3
 
0.90
  O
0.93
  O
0.96
  O
0.99
  O
1.02
  O
1.05
  O
1.08
  O
1.11
  O
1.14
 XO
1.17 PB
 XO
1.20 PB
XXO
1.23 PB
XXO
1.26
XXX
   
4
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta1.17
  
  4
 
0.99
  O
1.02
  O
1.05
  O
1.08
  O
1.11
  O
1.14
 XO
1.17
XXO
1.20
XXX
5
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta0.96
  
 PB 5
 
0.90
  O
0.93
  O
0.96 PB
  O
0.99
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia4.23
+0.7
  
  1
 
3.89
 0.7
4.23
 0.7
4.11
 0.0
     
2
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta4.20
0.0
  
 PB 2
 
4.20 PB
 0.0
3.93
 1.4
3.86
 -1.7
     
3
Amanda Andersen
Amanda Andersen ('11)
Frederiksberg IF3.82
0.0
  
 PB 3
 
3.82 PB
 0.0
3.62
 0.2
3.69
 0.0
     
4
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF3.45
0.0
  
 PB 4
 
3.30 PB
 0.0
3.18
 0.0
3.45 PB
 0.0
     
5
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta3.42
+0.9
  
  5
 
3.42
 0.9
  X3.40
 -0.1
     
6
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta3.29
-1.2
  
  6
 
3.13
 0.0
3.11
 0.3
3.29
 -1.2
     
7
Sophia Elise Gundelach
Sophia Elise Gundelach ('11)
Frederiksberg IF3.28
+0.7
  
 PB 7
 
3.27 PB
 0.0
3.28 PB
 0.7
3.18
 0.0
     
8
Ella Dall Gislum
Ella Dall Gislum ('12)
Sparta3.28
+0.9
  
 PB 8
 
3.28 PB
 0.9
  X  X     
9
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF3.11
0.0
  
 SB 9
 
3.11 SB
 0.0
2.88
 2.2
2.91
 0.0
     
10
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF3.07 w
+2.4
  
  10
 
2.83
 0.6
2.99
 0.3
3.07
 2.4
     
11
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta2.73
+1.0
  
  11
 
2.52
 1.0
2.69
 1.3
2.73
 1.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta8.90
  
 PB 1
 
8.90 PB7.157.75     
2
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia8.65
  
 PB 2
 
8.55 PB8.208.65 PB     
3
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF7.65
  
 PB 3
 
7.47 PB7.65 PB7.26     
4
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta7.55
  
  4
 
7.307.557.21     
5
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta5.96
  
 PB 5
 
5.68 PB5.96 PB5.75     
6
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF5.94
  
 PB 6
 
  X5.62 PB5.94 PB     
7
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF5.17
  
 PB 7
 
5.17 PB4.865.15     
8
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF5.04
  
 PB 8
 
4.61 PB4.575.04 PB     
9
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta4.87
  
  9
 
4.794.874.78     
10
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta4.36
  
 PB 10
 
3.60 PB  X4.36 PB     
11
Ella Dall Gislum
Ella Dall Gislum ('12)
Sparta3.78
  
 PB 11
 
  X3.78 PB  X     
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta NM
  
  12
 
  X  X  X     
P11 Boldkast 145 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Amanda Andersen
Amanda Andersen ('11)
Frederiksberg IF26.57
  
 PB 1
 
26.57 PB25.08  X     
2
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta25.30
  
 SB 2
 
25.30 SB22.6122.16     
3
Sophia Elise Gundelach
Sophia Elise Gundelach ('11)
Frederiksberg IF21.80
  
 PB 3
 
14.61 PB20.40 PB21.80 PB     
4
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta16.73
  
 PB 4
 
16.1914.9116.73     

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne