Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: FIF UP-Stævne 18.8.2022
Frederiksberg idrætspark

D17 100 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF11.72
  
 
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF12.64
  
 PB
3Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF14.13
  
 PB
4Julius Gjøl VincentiJulius Gjøl Vincenti ('08)Frederiksberg IF15.26
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.09
  
 
 
8.539.098.89     
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik31.41
  
 
 
31.4128.0130.08     
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF2:23.26
  
 PB
2Leo SnitkerLeo Snitker ('08)Frederiksberg IF2:27.17
  
 PB
3Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF3:00.23
  
  K Mixed competition
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF4.54
-0.5
  
 PB
 
4.54 PB
 -0.5
3.59
 -0.7
4.35
 -1.9
     
2Julius Gjøl VincentiJulius Gjøl Vincenti ('08)Frederiksberg IF4.28
0.0
  
 PB
 
3.99 PB
 -1.4
4.00 PB
 -1.1
4.28 PB
 0.0
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF8.61
  
 
 
8.298.618.58     
2Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF7.65
  
 PB
 
7.00 PB7.65 PB7.18     
P15 100 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.54
  
 
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik13.92
  
 
3Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF14.51
  
 
4Viola Kold BulathsinhalaViola Kold Bulathsinhala ('08)Frederiksberg IF14.62
  
 PB
5Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF14.73
  
 
6Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC14.89
  
 SB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  X
    
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.45
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
 
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF1.30
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.35
XXX
    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC4.90
-1.2
  
 
 
4.83
 -1.9
4.90
 -1.2
4.36
 -0.6
     
2Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.64
-0.3
  
 
 
4.53
 -1.9
4.64
 -0.3
4.36
 -0.2
     
3Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF4.35
-0.2
  
 PB
 
  X4.29 PB
 -0.1
4.35 PB
 -0.2
     
4Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF4.28
-0.9
  
 PB
 
  X4.12
 -0.7
4.28 PB
 -0.9
     
5Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF4.08
-2.4
  
 SB
 
4.08 SB
 -2.4
3.86
 0.0
  –     
Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF NM
  
 
 
  –       
Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF NM
  
 
 
  –       
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF7.80
  
 PB
 
7.80 PB7.516.73     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF29.90
  
 
 
29.7129.9029.45     
D13 80 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC10.22
  
 
2Miquel-Alexander Rushton FerrandoMiquel-Alexander Rushton Ferrando ('09)Frederiksberg IF12.27
  
 PB
3Daniel BoserupDaniel Boserup ('10)Glostrup IC12.53
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Daniel BoserupDaniel Boserup ('10)Glostrup IC2:12.75
  
 PB
2Miquel-Alexander Rushton FerrandoMiquel-Alexander Rushton Ferrando ('09)Frederiksberg IF2:14.69
  
 PB
3Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF2:15.17
  
  K Mixed competition
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC5.37
-0.5
  
 
 
5.35
 -0.5
5.31
 -1.2
5.37
 -0.5
     
2Daniel BoserupDaniel Boserup ('10)Glostrup IC3.99
-0.5
  
 PB
 
3.99 PB
 -0.5
3.82
 0.0
3.64
 1.3
     
3Miquel-Alexander Rushton FerrandoMiquel-Alexander Rushton Ferrando ('09)Frederiksberg IF3.62
+0.5
  
 PB
 
  X3.49 PB
 0.0
3.62 PB
 0.5
     
4Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF2.30
+0.2
  
 =PB
 
2.26 SB
 -0.3
1.98
 -0.3
2.30 =PB
 0.2
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC10.24
  
 PB
 
9.47 PB10.24 PB9.90     
2Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF3.84
  
 PB
 
3.55 PB3.84 PB3.67     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF30.81
  
 PB
 
29.73 PB30.81 PB29.90     
P13 80 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik10.97
  
 
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF11.24
  
 
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.31
  
 
4Ada PerottiAda Perotti ('09)Sparta12.46
  
 
5Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF12.63
  
 
6Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF12.93
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.35
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
       
2Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF1.20
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
  
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF5.00
-0.1
  
 
 
5.00
 -0.1
4.90
 0.0
4.84
 0.0
     
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.54
0.0
  
 PB
 
4.29
 -0.2
4.43 =PB
 0.0
4.54 PB
 0.0
     
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF4.24
-1.8
  
 PB
 
4.24 PB
 -1.8
4.09
 -0.2
4.21
 0.0
     
4Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF4.07
0.0
  
 PB
 
4.01 PB
 -0.1
4.07 PB
 0.0
4.06
 0.0
     
5Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF3.97
0.0
  
 PB
 
3.60
 -1.5
3.50
 -1.3
3.97 PB
 0.0
     
6Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF3.90
-1.1
  
 PB
 
3.90 PB
 -1.1
3.90 =PB
 0.0
  X     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.94
  
 PB
 
8.168.94 PB7.44     
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF8.49
  
 
 
7.247.368.49     
3Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF8.43
  
 PB
 
7.788.43 PB7.51     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF21.33
  
 SB
 
21.03 SB21.33 SB20.70     
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF20.63
  
 
 
20.6319.4420.21     
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta19.40
  
 
 
19.4017.0319.40     
4Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF18.26
  
 
 
14.8313.8918.26     
D11 60 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta8.97
  
 
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.12
  
 
3
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta9.42
  
 
4
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF9.68
  
 PB
5
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik10.38
  
 PB
Finale B
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF9.94
  
 PB
2
Villads Slyngborg-Benzon
Villads Slyngborg-Benzon ('11)
Frederiksberg IF10.15
  
 PB
3
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF10.26
  
 PB
4
Benjamin Madsen
Benjamin Madsen ('11)
Frederiksberg IF11.76
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC1:11.70
  
 PB
2
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta1:12.03
  
  K Mixed competition
3
Amanda Andersen
Amanda Andersen ('11)
Frederiksberg IF1:18.94
  
  K Mixed competition
4
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF1:19.17
  
 
5
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta1:25.90
  
  K Mixed competition
6
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF1:27.10
  
  K Mixed competition
7
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik1:27.71
  
  K Mixed competition
8
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF1:28.57
  
  K Mixed competition
9
Selvi Christoffersen
Selvi Christoffersen ('11)
Glostrup IC1:34.14
  
  K Mixed competition
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
2
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF1.10
  
 
 
1.10
  O
1.15
XXX
      
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta4.48
+1.7
  
 PB
 
4.28
 0.0
4.36
 0.8
4.48 PB
 1.7
     
2
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta4.31
0.0
  
 PB
 
4.31 PB
 0.0
4.23
 0.0
3.82
 1.0
     
3
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC4.05
+0.5
  
 
 
4.01
 0.9
4.01
 0.0
4.05
 0.5
     
4
Villads Slyngborg-Benzon
Villads Slyngborg-Benzon ('11)
Frederiksberg IF3.88
+1.8
  
 PB
 
3.83 PB
 1.0
3.79
 1.0
3.88 PB
 1.8
     
5
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF3.49
+0.2
  
 
 
  X3.49
 0.2
3.24
 1.0
     
6
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik3.33
0.0
  
 PB
 
3.33
 0.0
3.20
 0.0
3.30
 0.0
     
7
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF3.26
0.0
  
 SB
 
3.09 SB
 0.0
3.26 SB
 0.0
3.09
 0.0
     
8
Benjamin Madsen
Benjamin Madsen ('11)
Frederiksberg IF2.21
+1.0
  
 PB
 
2.09 PB
 0.0
2.21 PB
 1.0
2.17
 1.3
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta7.85
  
 
 
7.457.857.72     
2
Villads Slyngborg-Benzon
Villads Slyngborg-Benzon ('11)
Frederiksberg IF6.94
  
 PB
 
6.48 PB6.416.94 PB     
3
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF6.80
  
 PB
 
6.49 PB6.396.80 PB     
4
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF5.90
  
 
 
5.905.855.31     
5
Benjamin Madsen
Benjamin Madsen ('11)
Frederiksberg IF5.16
  
 PB
 
4.21 PB4.44 PB5.16 PB     
P11 60 m    
Vind: -2.0

Finale A

Finale
Vind: -2.0
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta9.35
  
 
2
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta9.62
  
 
3
Amanda Andersen
Amanda Andersen ('11)
Frederiksberg IF9.70
  
 PB
4
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF9.72
  
 PB
5
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF10.43
  
 
6
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF10.68
  
 
7
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta10.71
  
 
Finale B
Vind: -2.9
Vind: -2.9
1
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik10.58
  
 PB
2
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta10.85
  
 SB
3
Lily Ito-Johnson
Lily Ito-Johnson ('12)
Frederiksberg IF10.87
  
 PB
4
Sophia Elise Gundelach
Sophia Elise Gundelach ('11)
Frederiksberg IF10.89
  
 
5
Selvi Christoffersen
Selvi Christoffersen ('11)
Glostrup IC11.07
  
 PB
6
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF11.40
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF1.30
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
  O
1.28 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.32
XXX
 
2
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF1.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
3
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta1.20
  
 
 
1.05
  O
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
XXX
    
4
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
  Xs
  
Lily Ito-Johnson
Lily Ito-Johnson ('12)
Frederiksberg IF NH
  
 
 
0.85
XXX
       
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta NH
  
 
 
1.00
  r
       
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta4.19
0.0
  
 
 
4.10
 0.0
4.19
 0.0
3.82
 -0.2
     
2
Amanda Andersen
Amanda Andersen ('11)
Frederiksberg IF4.13
0.0
  
 PB
 
4.13 PB
 0.0
4.02
 0.0
4.01
 0.0
     
3
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF3.80
-0.5
  
 PB
 
3.65
 0.9
3.77 PB
 0.0
3.80 PB
 -0.5
     
4
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta3.59
-1.3
  
 PB
 
3.48
 0.0
3.59 PB
 -1.3
3.31
 -0.2
     
5
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta3.47
0.0
  
 
 
3.47
 0.0
3.35
 -0.6
3.17
 -1.8
     
6
Sophia Elise Gundelach
Sophia Elise Gundelach ('11)
Frederiksberg IF3.40
0.0
  
 PB
 
3.24
 0.0
3.40 PB
 0.0
3.38
 0.0
     
7
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF3.37
0.0
  
 
 
  X3.30
 0.0
3.37
 0.0
     
8
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF3.33
0.0
  
 PB
 
3.20 SB
 -0.7
3.25 PB
 0.0
3.33 PB
 0.0
     
9
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta3.28
0.0
  
 PB
 
3.06 PB
 -1.8
3.28 PB
 0.0
3.14
 0.0
     
10
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF3.20
+1.6
  
 PB
 
3.20 PB
 1.6
3.20 =PB
 -1.6
3.10
 0.0
     
11
Selvi Christoffersen
Selvi Christoffersen ('11)
Glostrup IC3.18
0.0
  
 PB
 
3.00 PB
 -0.5
2.70
 -1.3
3.18 PB
 0.0
     
12
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF3.06
0.0
  
 PB
 
2.91
 -0.3
3.06 PB
 0.0
3.03
 0.0
     
13
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik2.88
0.0
  
 
 
2.83
 0.0
2.87
 0.0
2.88
 0.0
     
14
Lily Ito-Johnson
Lily Ito-Johnson ('12)
Frederiksberg IF2.88
0.0
  
 PB
 
2.70 PB
 0.0
2.77 PB
 0.0
2.88 PB
 0.0
     
15
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta2.62
0.0
  
 SB
 
2.47 SB
 -0.5
2.62 SB
 0.0
2.52
 -0.1
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta9.27
  
 PB
 
9.16 PB8.749.27 PB     
2
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF8.12
  
 PB
 
7.85 PB8.12 PB8.10     
3
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta7.17
  
 
 
6.866.377.17     
4
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF5.51
  
 PB
 
5.36 PB5.51 PB5.07     
5
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF5.42
  
 PB
 
4.395.42 PB5.22     
6
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF5.39
  
 PB
 
5.39 PB4.50  X     
7
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta5.34
  
 
 
4.375.325.34     
8
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF4.91
  
 
 
  X4.914.74     
9
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta4.53
  
 PB
 
3.65 SB2.914.53 PB     
D10 40 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF7.14
  
 PB
2
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC7.39
  
 
3
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik7.49
  
 PB
4
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC8.03
  
 
5
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF9.43
  
 PB
6
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik10.03
  
 PB
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC3.21
+0.1
  
 
 
3.16
 0.0
  X3.21
 0.1
     
2
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik3.10
+0.4
  
 PB
 
3.00 PB
 0.0
2.98
 0.3
3.10 PB
 0.4
     
3
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC3.06
+0.8
  
 
 
3.06
 0.8
2.87
 0.0
3.02
 0.8
     
4
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF2.41
+0.1
  
 PB
 
1.28 SB
 0.0
2.41 PB
 0.1
2.23
 0.0
     
5
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF1.94
+1.3
  
 PB
 
1.94 PB
 1.3
1.76
 0.5
1.88
 0.0
     
6
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik1.85
0.0
  
 SB
 
1.85 SB
 0.0
1.72
 0.0
1.68
 1.6
     
D10 Ball    

Finale A

Finale
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF32.34
  
 
 
28.8232.3431.14     
2
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik20.51
  
 
 
18.1120.5115.61     
3
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF14.84
  
 
 
14.847.50  X     
4
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik13.31
  
 
 
  X10.9213.31     
5
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF8.44
  
 
 
5.697.258.44     
P10 40 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF7.13
  
 
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik7.43
  
 
3
Mila Ehrhart
Mila Ehrhart ('14)
Frederiksberg IF8.08
  
 PB
4
Saphira Bogs-Weisleder
Saphira Bogs-Weisleder ('16)
Hvidovre AM8.53
  
 PB
P10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF3.35
0.0
  
 
 
3.32
 2.3
3.35
 0.0
  X     
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik2.84
+1.5
  
 
 
2.84
 1.5
2.69
 0.0
  X     
3
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik2.76
0.0
  
 PB
 
2.58 PB
 0.6
2.60 PB
 1.3
2.76 PB
 0.0
     
4
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik2.21
0.0
  
 PB
 
1.67
 1.1
1.49
 1.4
2.21 PB
 0.0
     
5
Saphira Bogs-Weisleder
Saphira Bogs-Weisleder ('16)
Hvidovre AM2.15
0.0
  
 PB
 
2.15 PB
 0.0
1.85
 1.5
2.08
 0.0
     
P10 Boldkast    

Finale A

Finale
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF21.63
  
 
 
21.4221.6320.26     
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik19.50
  
 
 
19.5017.8617.93     
3
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik16.23
  
 
 
16.2311.679.62     
4
Mila Ehrhart
Mila Ehrhart ('14)
Frederiksberg IF10.40
  
 
 
9.68  X10.40     
5
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik10.34
  
 
 
8.1210.348.63     
6
Saphira Bogs-Weisleder
Saphira Bogs-Weisleder ('16)
Hvidovre AM6.17
  
 
 
6.17  –  –     
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF1:18.08
  
 PB
2
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC1:20.98
  
 
3
Mila Ehrhart
Mila Ehrhart ('14)
Frederiksberg IF1:32.75
  
  K Mixed competition
4
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF1:34.63
  
 PB
5
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik1:34.82
  
  K Mixed competition
6
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik1:37.67
  
  K Mixed competition

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne