Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Sparta Summer Jump 01 10.8.2022
Østerbro Stadion

M Længdespring    

Finale A

Finale
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD7.52
0.0
  
 
 
  X7.52
 0.0
7.51
 -1.6
  X7.46
 1.1
7.35
 1.3
  
2Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta7.01
+1.5
  
 
 
7.01
 1.5
6.79
 1.8
  X  X  X6.88
 1.9
  
3Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta6.91
+1.1
  
 
 
  X  X  X  X  X6.91
 1.1
  
4Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta6.86 w
+2.4
  
 
 
6.70
 0.0
6.81
 1.9
6.86
 2.4
6.74
 1.4
6.36
 0.4
  –  
5Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF6.77
+0.4
  
 SB
 
6.75
 2.2
  X6.76
 2.8
  X6.77 SB
 0.4
  X  
6Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta6.68 w
+3.0
  
 
 
6.18 SB
 0.0
  X6.40 SB
 1.0
6.54 SB
 1.6
6.68
 3.0
6.52
 1.6
  
7Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta6.55
+1.6
  
 
 
6.55
 1.6
6.43
 0.5
  X  X6.55
 0.0
6.54
 1.7
  
8Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta6.43 w
+3.0
  
 
 
  X  X  X  X6.43
 3.0
  X  
9Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF5.40
+1.2
  
 SB
 
  X  X5.40 SB
 1.2
  X5.32
 0.8
  X  
Jakob MolanderJakob Molander ('83)KIF NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.66
  
 
 
1.60
  O
1.63
  O
1.66
  O
1.69
XXX
    
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.74
-0.6
  
 
 
  X  X5.73
 0.1
5.74
 -0.6
  X  X  
2Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.37
-0.3
  
 
 
  X  X  X  X  X5.37
 -0.3
  
3Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.07
+0.7
  
 SB
 
  X  X4.84
 0.5
5.07 SB
 0.7
  X4.69
 -0.2
  
4Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)Hvidovre AM4.85
0.0
  
 SB
 
4.81 SB
 -0.5
  X4.60
 1.5
4.78
 2.0
4.77
 1.2
4.85 SB
 0.0
  

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne