Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Spring med stang 18.8.2022
Hvidovre Stadion

K Stangspring    

Finale A

Finale
1Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM3.40
  
 SB
 
3.00
 XO
3.10
 XO
3.20
  O
3.30 SB
  O
3.40 SB
 XO
3.50
XXX
  
2Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)Hvidovre AM2.50
  
 
 
2.40
 XO
2.50
 XO
2.60
XXX
     
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)Hvidovre AM4.61
+0.1
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.61
 0.1
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
2Emma Surlykke MogensenEmma Surlykke Mogensen ('03)Hvidovre AM4.23
+0.1
  
 PB
 
4.19
 0.0
3.89
 2.6
  X
 0.0
  X
 0.0
4.05
 2.0
4.23
 0.1
  
K Trespring     

Finale A

Finale
1Cecilie Bønnelycke HansenCecilie Bønnelycke Hansen ('97)Hvidovre AM9.20
+0.8
  
 SB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
8.90 SB
 1.6
9.20 SB
 0.8
9.20
 2.3
9.05
 1.7
  

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2