Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sæby: VDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold. 20.8.2022
Sæby atletikstadion

D13 80 m    
Vind: +2.7

Finale A

Finale
Vind: +2.7
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM10.52 w
  
 
2Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM11.19 w
  
 
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8011.20 w
  
 
4Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM12.30 w
  
 
5Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja12.50 w
  
 
Finale B
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM10.65 w
  
 
2Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK8011.78 w
  
 
3Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja12.08 w
  
 
4Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM13.70 w
  
 
Finale C
Vind: +3.1
Vind: +3.1
1Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM11.59 w
  
 
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja12.36 w
  
 
3Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik12.40 w
  
 
4Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja13.01 w
  
 
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja2:06.38
  
 PB
2Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik2:08.16
  
 PB
3Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja2:23.58
  
 PB
4Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM2:24.06
  
 PB
Finale B
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM1:45.10
  
 PB
2Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK801:56.99
  
 PB
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801:58.95
  
 PB
4Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja1:59.51
  
 PB
5Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM2:05.00
  
 PB
6Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM2:05.40
  
 PB
7Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM2:06.38
  
 PB
8Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja2:13.97
  
 PB
9Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM2:19.43
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.95
+0.7
  
 PB
 
  X4.00
 -3.3
4.95 PB
 0.7
     
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM4.60 w
+2.9
  
 
 
4.60
 2.9
4.30
 -0.2
4.32
 -1.6
     
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK804.57
-1.6
  
 PB
 
4.09
 0.7
4.22
 -3.3
4.57 PB
 -1.6
     
4Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM4.26
-0.4
  
 PB
 
4.26 PB
 -0.4
4.07
 -0.6
  X     
5Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM4.18
-1.4
  
 
 
3.75
 0.4
3.86
 -2.0
4.18
 -1.4
     
6Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja3.78
+0.3
  
 PB
 
3.61 PB
 -1.3
3.78 PB
 0.3
  X     
7Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3.76
-0.4
  
 PB
 
3.76 PB
 -0.4
3.38
 -1.5
3.49
 -0.8
     
8Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik3.67
-0.1
  
 
 
3.67
 -0.1
3.53
 -1.2
3.44
 0.7
     
9Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK803.65
-0.1
  
 PB
 
3.65 PB
 -0.1
3.60
 -1.7
  X     
10Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM3.64
-2.0
  
 
 
3.64
 -2.0
3.58
 -0.2
2.56
 -1.7
     
11Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja3.28
+0.4
  
 SB
 
  X3.28 SB
 0.4
3.17
 0.0
     
12Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja3.25
+0.6
  
 SB
 
3.25 SB
 0.6
3.04
 -1.1
3.06
 -1.5
     
13Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM3.24
+0.1
  
 
 
3.12
 -1.0
3.07
 -1.2
3.24
 0.1
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM9.65
  
 PB
 
7.999.38 PB9.65 PB     
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.44
  
 
 
8.459.159.44     
3Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM8.25
  
 PB
 
8.25 PB  X7.66     
4Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM8.18
  
 PB
 
7.43 PB6.938.18 PB     
5Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM7.97
  
 PB
 
7.39 PB7.97 PB7.00     
6Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM7.18
  
 SB
 
7.107.18 SB7.04     
7Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK806.93
  
 PB
 
6.89 PB6.666.93 PB     
8Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik6.75
  
 PB
 
6.75 PB6.75 =PB6.07     
9Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja5.99
  
 
 
5.775.995.85     
10Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM5.91
  
 
 
5.735.91  X     
11Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja5.66
  
 PB
 
5.59 PB5.66 PB5.57     
12Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja5.35
  
 PB
 
5.35 PB5.085.18     
13Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja4.61
  
 PB
 
4.27 PB4.224.61 PB     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8037.07
  
 PB
 
31.3636.05 PB37.07 PB     
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM32.25
  
 
 
32.2332.2232.25     
3Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM30.62
  
 PB
 
30.62 PB  X28.18     
4Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM28.64
  
 PB
 
27.2528.64 PB21.35     
5Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik28.00
  
 PB
 
  X28.00 PB  X     
6Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM25.64
  
 
 
21.5525.6424.49     
7Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM24.19
  
 PB
 
21.47 PB21.1024.19 PB     
8Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM20.36
  
 
 
19.4020.3618.75     
9Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja20.35
  
 PB
 
16.85 PB19.73 PB20.35 PB     
10Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja19.91
  
 PB
 
14.87 PB  X19.91 PB     
11Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK8018.84
  
 PB
 
18.84 PB17.5915.71     
12Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja17.36
  
 PB
 
11.59 PB15.77 PB17.36 PB     
13Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja15.62
  
 PB
 
13.48 PB15.62 PB15.45     
P13 80 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM11.70
  
 PB
2Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM12.05
  
 PB
3Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja12.87
  
 
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM13.05
  
 
Finale B
Vind: +4.0
Vind: +4.0
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM10.98 w
  
 
2Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM12.00 w
  
 
3Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK8012.20 w
  
 
4Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM12.56 w
  
 
Finale C
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM11.93
  
 PB
2Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09)Aalborg AM12.44
  
 PB
3Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja13.15
  
 PB
4Alberte NielsenAlberte Nielsen ('10)SIK8014.47
  
 PB
5Briana Maria TurcituBriana Maria Turcitu ('09)Randers Freja14.63
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM2:04.13
  
 
2Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM2:11.78
  
 PB
3Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja2:20.36
  
 PB
4Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK802:27.32
  
 PB
Finale B
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM1:50.32
  
 
2Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM2:06.02
  
 
3Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM2:10.42
  
 PB
4Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09)Aalborg AM2:11.47
  
 PB
5Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM2:17.70
  
 PB
6Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM2:24.98
  
 PB
7Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja2:37.29
  
 PB
8Briana Maria TurcituBriana Maria Turcitu ('09)Randers Freja2:48.14
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.41
-1.7
  
 
 
4.41
 -1.7
3.40
 -2.5
3.85
 -3.2
     
2Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM4.25
+0.5
  
 PB
 
4.24 PB
 0.8
4.25 PB
 0.5
4.11
 -4.6
     
3Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM4.05
+0.4
  
 PB
 
3.82 PB
 0.5
4.05 PB
 0.4
4.04
 0.3
     
4Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM4.00
-2.4
  
 PB
 
3.68
 0.1
4.00 PB
 -2.4
  X     
5Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09)Aalborg AM3.87
+0.7
  
 PB
 
3.87 PB
 0.7
3.85
 0.9
3.63
 1.4
     
6Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM3.76
+0.8
  
 
 
3.75
 0.2
3.76
 0.8
3.69
 0.2
     
7Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3.68
-2.5
  
 
 
3.55
 0.0
3.58
 -4.2
3.68
 -2.5
     
8Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM3.58
-2.3
  
 
 
3.50
 1.5
3.49
 -3.4
3.58
 -2.3
     
9Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK803.45
-1.3
  
 
 
2.99
 -1.5
3.45
 -1.3
3.41
 -0.4
     
10Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja3.42
-0.5
  
 PB
 
3.14 PB
 -1.1
3.42 PB
 -0.5
3.03
 0.1
     
11Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja3.27
+1.0
  
 SB
 
3.27 SB
 1.0
3.14
 0.8
3.14
 0.1
     
12Briana Maria TurcituBriana Maria Turcitu ('09)Randers Freja2.90
0.0
  
 PB
 
2.90 PB
 0.0
1.72
 1.6
2.87
 0.9
     
13Alberte NielsenAlberte Nielsen ('10)SIK802.90
+0.9
  
 PB
 
2.69 SB
 -2.3
2.80 SB
 1.1
2.90 PB
 0.9
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM10.24
  
 
 
10.0310.24  X     
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM9.95
  
 PB
 
9.95 PB9.318.58     
3Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja9.55
  
 =PB
 
  X9.55 =PB8.91     
4Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM9.25
  
 
 
8.129.259.06     
5Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM8.65
  
 
 
8.578.658.55     
6Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09)Aalborg AM8.54
  
 PB
 
8.54 PB  X7.90     
7Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM8.32
  
 PB
 
7.98 PB8.02 PB8.32 PB     
8Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM7.81
  
 PB
 
6.806.707.81 PB     
9Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK807.19
  
 PB
 
6.89 PB7.13 PB7.19 PB     
10Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja6.73
  
 PB
 
6.73 PB6.65  X     
11Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM6.63
  
 SB
 
5.99 SB6.63 SB6.50     
12Alberte NielsenAlberte Nielsen ('10)SIK805.58
  
 PB
 
5.24 PB4.075.58 PB     
13Briana Maria TurcituBriana Maria Turcitu ('09)Randers Freja4.48
  
 PB
 
3.97 PB4.48 PB4.43     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM31.76
  
 PB
 
29.98 PB30.74 PB31.76 PB     
2Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja28.22
  
 PB
 
26.5625.1628.22 PB     
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM27.73
  
 PB
 
25.3927.73 PB25.16     
4Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM25.48
  
 
 
25.4822.8925.36     
5Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM24.23
  
 
 
23.9824.23  X     
6Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM24.10
  
 PB
 
24.10 PB22.3420.09     
7Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09)Aalborg AM17.35
  
 PB
 
17.35 PB15.27  X     
8Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM16.47
  
 
 
14.1916.47  X     
9Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK8015.28
  
 PB
 
15.28 PB14.8513.48     
10Alberte NielsenAlberte Nielsen ('10)SIK8013.58
  
 PB
 
12.52 PB13.58 PB  X     
11Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja11.42
  
 SB
 
8.15 SB11.16 SB11.42 SB     
12Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM11.26
  
 PB
 
  X11.26 PB7.45     
13Briana Maria TurcituBriana Maria Turcitu ('09)Randers Freja7.48
  
 PB
 
7.34 PB7.48 PB6.13     
D11 60 m    

Finale A

Finale
1
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK809.66
  
  K Mixed competition
2
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja10.03
  
  K Mixed competition
3
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM10.31
  
  K Mixed competition
4
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 10.44
  
  K Mixed competition
5
Nataly Mikkelsen
Nataly Mikkelsen ('11)
Randers Freja12.56
  
  K Mixed competition
Finale B
1
Freja Lindgaard
Freja Lindgaard ('11)
Randers Freja10.37
  
  K Mixed competition
2
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM10.38
  
  K Mixed competition
3
Mischa Tornbjerg Poulsen
Mischa Tornbjerg Poulsen ('11)
Randers Freja10.54
  
  K Mixed competition
4
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja10.66
  
  K Mixed competition
Finale C
1
Ingrid Voldum Schwartz
Ingrid Voldum Schwartz ('12)
Randers Freja9.48
  
  K Mixed competition
2
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja9.59
  
  K Mixed competition
3
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM9.82
  
  K Mixed competition
4
Ditte Bruun
Ditte Bruun ('12)
SIK8011.07
  
  K Mixed competition
5
Magnus Arp Ladekjær
Magnus Arp Ladekjær ('12)
HGF AM11.21 w
  
 
D11 1000 m    

Finale A

Finale
Emma-Emilie Rimmer
Emma-Emilie Rimmer ('12)
Hjørring Atletik DNF
  
  K Mixed competition
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Magnus Arp Ladekjær
Magnus Arp Ladekjær ('12)
HGF AM2.79 w
w
  
 
 
2.79 PB  X  X     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Magnus Arp Ladekjær
Magnus Arp Ladekjær ('12)
HGF AM31.20
  
 PB
 
30.08 PB31.20 PB27.58     
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK801.20
  
 =PB
 
0.90
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
XXO
1.23
XXX
  
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 3.58 w
w
  
 
 
3.58 =PB3.563.55     
2
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja3.42 w
w
  
 
 
3.42 PB3.343.27     
3
Ingrid Voldum Schwartz
Ingrid Voldum Schwartz ('12)
Randers Freja3.42 w
w
  
 
 
3.17 PB3.42 PB3.11     
4
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM3.41 w
w
  
 
 
3.41 PB3.393.19     
5
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja3.41 w
w
  
 
 
3.23 PB3.123.41 PB     
6
Mischa Tornbjerg Poulsen
Mischa Tornbjerg Poulsen ('11)
Randers Freja3.30 w
w
  
 
 
3.30 PB2.943.25     
7
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM3.21 w
w
  
 
 
3.21 PB3.193.20     
8
Freja Lindgaard
Freja Lindgaard ('11)
Randers Freja3.17 w
w
  
 
 
3.08 PB2.893.17 PB     
9
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja3.17 w
w
  
 
 
2.93 PB3.17 PB2.98     
10
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM3.08 w
w
  
 
 
2.782.693.08 PB     
11
Emma-Emilie Rimmer
Emma-Emilie Rimmer ('12)
Hjørring Atletik2.87 w
w
  
 
 
2.722.80 PB2.87 PB     
12
Ditte Bruun
Ditte Bruun ('12)
SIK802.71 w
w
  
 
 
2.71 PB  X2.57     
13
Nataly Mikkelsen
Nataly Mikkelsen ('11)
Randers Freja2.17 w
w
  
 
 
2.17 PB  –  –     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 7.63
  
 PB
 
7.077.147.63 PB     
2
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK807.10
  
 
 
6.707.106.33     
3
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja6.64
  
 PB
 
6.07 PB6.19 PB6.64 PB     
4
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja6.18
  
 PB
 
5.28 SB5.156.18 PB     
5
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM6.14
  
 PB
 
6.006.14 PB4.06     
6
Mischa Tornbjerg Poulsen
Mischa Tornbjerg Poulsen ('11)
Randers Freja5.77
  
 PB
 
4.73 PB5.77 PB5.55     
7
Freja Lindgaard
Freja Lindgaard ('11)
Randers Freja5.49
  
 PB
 
5.14 PB  X5.49 PB     
8
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja5.05
  
 PB
 
5.05 PB4.594.76     
9
Ditte Bruun
Ditte Bruun ('12)
SIK804.95
  
 PB
 
4.30 PB3.914.95 PB     
10
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM4.80
  
 
 
4.804.514.41     
11
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM4.63
  
 
 
4.394.634.03     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emma-Emilie Rimmer
Emma-Emilie Rimmer ('12)
Hjørring Atletik23.72
  
 PB
 
23.72 PB22.3922.99     
2
Ingrid Voldum Schwartz
Ingrid Voldum Schwartz ('12)
Randers Freja19.45
  
 PB
 
19.45 PB18.78  X     
3
Nataly Mikkelsen
Nataly Mikkelsen ('11)
Randers Freja15.76
  
 PB
 
15.76 PB14.5514.93     

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2