Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: Landsdelsmesterskab 21.8.2022
Odense Atletikstadion

D19 800 m    

Finale A

Finale
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 2:16.04
  
  K
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:23.62
  
  K
3Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 2:41.34
  
 PB
4Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 3:00.76
  
  K
5Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 3:01.45
  
 PB
6Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik3:10.30
  
  K
7Katja Ravnkilde HolmKatja Ravnkilde Holm ('10)Odense Atletik 3:11.72
  
  K
8Laurits PedersenLaurits Pedersen ('09)NG&IF 3:38.14
  
 PB
D15 100 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 13.52
  
 
2Zakarias JeyasinghamZakarias Jeyasingham ('08)Ringe Atletik16.63
  
 PB
3Frederik Therkildsen MernildFrederik Therkildsen Mernild ('08)Odense Atletik 17.77
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.60
  
 
 
1.15
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXX
 
2Zakarias JeyasinghamZakarias Jeyasingham ('08)Ringe Atletik1.15
  
 PB
 
1.05 SB
 XO
1.10 =PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
  r
    
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 4.79 w
w
  
 
 
  –4.484.254.79 PB    
2Zakarias JeyasinghamZakarias Jeyasingham ('08)Ringe Atletik3.71 w
w
  
 
 
  X3.69 PB  –3.71 PB    
3Frederik Therkildsen MernildFrederik Therkildsen Mernild ('08)Odense Atletik 3.25 w
w
  
 
 
  X3.25 PB3.19  –    
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Zakarias JeyasinghamZakarias Jeyasingham ('08)Ringe Atletik6.60
  
 PB
 
5.88 PB6.60 PB6.22     
2Frederik Therkildsen MernildFrederik Therkildsen Mernild ('08)Odense Atletik 4.18
  
 PB
 
4.18 PB3.923.83     
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 23.05
  
 PB
 
23.05 PB       
2Zakarias JeyasinghamZakarias Jeyasingham ('08)Ringe Atletik16.74
  
 PB
 
16.74 PB       
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Zakarias JeyasinghamZakarias Jeyasingham ('08)Ringe Atletik25.60
  
 PB
 
25.60 PB       
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 21.83
  
 
 
21.83       
3Frederik Therkildsen MernildFrederik Therkildsen Mernild ('08)Odense Atletik 17.78
  
 PB
 
17.78 PB       
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 11.12 w
  
 
2Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 12.47 w
  
 
3Laurits PedersenLaurits Pedersen ('09)NG&IF 14.32 w
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 1.20
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
  
2Laurits PedersenLaurits Pedersen ('09)NG&IF 1.05
  
 PB
 
1.00 PB
XXO
1.05 PB
XXO
1.10
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 4.44 w
w
  
 
 
4.324.444.44     
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 3.67 w
w
  
 
 
3.673.603.60     
2Laurits PedersenLaurits Pedersen ('09)NG&IF 3.07 w
w
  
 
 
3.072.523.03     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Laurits PedersenLaurits Pedersen ('09)NG&IF 4.71
  
 PB
 
3.89 PB4.68 PB4.71 PB     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 16.89
  
 PB
 
16.89 PB       
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 21.96
  
 
 
21.96       
2Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 20.25
  
 PB
 
20.25 PB       
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 11.41 w
  
 
2Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik12.33 w
  
 
3Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 12.88 w
  
 
4Abilgail JeyasinghamAbilgail Jeyasingham ('10)Ringe Atletik14.26 w
  
 
5Katja Ravnkilde HolmKatja Ravnkilde Holm ('10)Odense Atletik 14.31 w
  
 
6Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 14.46 w
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik1.20
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.10
  O
1.20
 XO
1.25
XXs
   
Abilgail JeyasinghamAbilgail Jeyasingham ('10)Ringe Atletik NH
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 4.27 w
w
  
 
 
4.274.274.08     
2Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik4.06 w
w
  
 
 
4.06 PB4.033.74     
3Katja Ravnkilde HolmKatja Ravnkilde Holm ('10)Odense Atletik 2.86 w
w
  
 
 
2.862.472.81     
4Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 2.80 w
w
  
 
 
2.732.792.80     
5Abilgail JeyasinghamAbilgail Jeyasingham ('10)Ringe Atletik2.70 w
w
  
 
 
2.35 PB2.70 PB2.70 =PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 9.55
  
 PB
 
8.619.55 PB8.99     
2Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 9.35
  
 
 
8.659.119.35     
3Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik7.23
  
 PB
 
7.06 PB7.22 PB7.23 PB     
4Katja Ravnkilde HolmKatja Ravnkilde Holm ('10)Odense Atletik 5.34
  
 PB
 
5.34 PB4.905.15     
5Abilgail JeyasinghamAbilgail Jeyasingham ('10)Ringe Atletik4.14
  
 PB
 
3.72 PB3.704.14 PB     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 26.86
  
 
 
26.86       
2Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 12.95
  
 PB
 
12.95 PB       
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 26.39
  
 PB
 
26.39 PB       
2Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 22.90
  
 
 
22.90       
3Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 12.70
  
 
 
12.70       
4Katja Ravnkilde HolmKatja Ravnkilde Holm ('10)Odense Atletik 9.68
  
 PB
 
9.68 PB       
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 9.73 w
  
 
2
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik10.12 w
  
 
3
Christian Lundegaard
Christian Lundegaard ('13)
SG Atletik10.37 w
  
 
4
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik10.40 w
  
 
5Justin Falk BlombergJustin Falk Blomberg ('11)NG&IF 10.73 w
  
 
6Anton Schou JensenAnton Schou Jensen ('10)Ringe Atletik11.07 w
  
 
7
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 11.08 w
  
 
8
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 12.22 w
  
 
9
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 12.37 w
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 1.25
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
2Anton Schou JensenAnton Schou Jensen ('10)Ringe Atletik1.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
 
3Justin Falk BlombergJustin Falk Blomberg ('11)NG&IF 0.95
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 3.72 w
w
  
 
 
3.72 PB3.413.30     
2Anton Schou JensenAnton Schou Jensen ('10)Ringe Atletik3.32 w
w
  
 
 
2.86 SB3.32 PB3.15     
3Justin Falk BlombergJustin Falk Blomberg ('11)NG&IF 3.30 w
w
  
 
 
3.30 PB3.223.29     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 5.98
  
 PB
 
5.82 PB5.98 PB5.29     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Victor PliniussenVictor Pliniussen ('11)Odense Atletik 38.16
  
 PB
 
38.16 PB       
2Justin Falk BlombergJustin Falk Blomberg ('11)NG&IF 36.08
  
 PB
 
36.08 PB       
3Anton Schou JensenAnton Schou Jensen ('10)Ringe Atletik34.30
  
 PB
 
34.30 PB       
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 10.35 w
  
 
2Frederikke Hoffmark-NielsenFrederikke Hoffmark-Nielsen ('11)Odense Atletik 10.41 w
  
 
3Mille Eggert MortensenMille Eggert Mortensen ('11)Odense Atletik 10.50 w
  
 
4Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 10.69 w
  
 
4Sofie NormannSofie Normann ('11)NG&IF 10.69 w
  
 
5Iben Skovgaard HansenIben Skovgaard Hansen ('12)SG Atletik10.70 w
  
 
6Ingrid Hanghøi JespersenIngrid Hanghøi Jespersen ('11)Odense Atletik 11.47 w
  
 
7Johanne Stylsvig Møller MadsenJohanne Stylsvig Møller Madsen ('12)Ringe Atletik11.78 w
  
 
P11 400 m    

Finale A

Finale
1Sofie NormannSofie Normann ('11)NG&IF 1:21.66
  
 
2Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 1:23.35
  
 
3Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 1:26.79
  
 
4
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik1:29.20
  
 
5Ingrid Hanghøi JespersenIngrid Hanghøi Jespersen ('11)Odense Atletik 1:29.80
  
 
6
Morgan Dam Dam
Morgan Dam Dam ('14)
Odense Atletik 1:42.62
  
 
7
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 1:44.82
  
 
8
Elna Lundby
Elna Lundby ('16)
Odense Atletik 1:56.98
  
 
9
Rose Dam
Rose Dam ('16)
Odense Atletik 2:15.06
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Johanne Stylsvig Møller MadsenJohanne Stylsvig Møller Madsen ('12)Ringe Atletik0.90
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95
XXX
      
2Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 0.90
  
 PB
 
0.90
 XO
0.95
XXX
      
3Ingrid Hanghøi JespersenIngrid Hanghøi Jespersen ('11)Odense Atletik 0.90
  
 PB
 
0.90 PB
XXO
0.95
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Frederikke Hoffmark-NielsenFrederikke Hoffmark-Nielsen ('11)Odense Atletik 3.30 w
w
  
 
 
3.21 PB3.30 PB3.06     
2Mille Eggert MortensenMille Eggert Mortensen ('11)Odense Atletik 3.22 w
w
  
 
 
3.142.713.22 PB     
3Iben Skovgaard HansenIben Skovgaard Hansen ('12)SG Atletik3.16 w
w
  
 
 
3.16 PB3.093.08     
4Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 3.13 w
w
  
 
 
3.113.093.13     
5Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 2.88 w
w
  
 
 
2.88 SB2.732.68     
6Sofie NormannSofie Normann ('11)NG&IF 2.79 w
w
  
 
 
2.732.692.79     
7Johanne Stylsvig Møller MadsenJohanne Stylsvig Møller Madsen ('12)Ringe Atletik2.73 w
w
  
 
 
2.73 PB2.642.55     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 5.03
  
 PB
 
4.80 PB4.435.03 PB     
2Johanne Stylsvig Møller MadsenJohanne Stylsvig Møller Madsen ('12)Ringe Atletik4.84
  
 PB
 
4.56 PB4.84 PB3.91     
3Sofie NormannSofie Normann ('11)NG&IF 4.35
  
 PB
 
  X3.63 PB4.35 PB     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Frederikke Hoffmark-NielsenFrederikke Hoffmark-Nielsen ('11)Odense Atletik 25.87
  
 PB
 
25.87 PB       
2Mille Eggert MortensenMille Eggert Mortensen ('11)Odense Atletik 24.04
  
 PB
 
24.04 PB       
3Johanne Stylsvig Møller MadsenJohanne Stylsvig Møller Madsen ('12)Ringe Atletik23.19
  
 PB
 
23.19 PB       
4Iben Skovgaard HansenIben Skovgaard Hansen ('12)SG Atletik21.66
  
 PB
 
21.66 PB       
5Ingrid Hanghøi JespersenIngrid Hanghøi Jespersen ('11)Odense Atletik 19.74
  
 PB
 
19.74 PB       
6Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 18.97
  
 SB
 
18.97 SB       
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik0.95
  
 PB
 
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
XXX
     
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik NH
  
 
 
0.90
XXX
       
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik NH
  
 
 
0.90
XXX
       
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik NH
  
 
 
0.90
XXX
       
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik NH
  
 
 
0.90
XXX
       
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik3.49 w
w
  
 
 
3.49 PB3.073.33     
2
Christian Lundegaard
Christian Lundegaard ('13)
SG Atletik2.99 w
w
  
 
 
2.96 PB2.99 PB2.57     
3
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 2.96 w
w
  
 
 
2.96 PB2.812.74     
4
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik2.90 w
w
  
 
 
2.752.902.59     
5
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 2.29 w
w
  
 
 
2.232.292.15     
6
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 2.26 w
w
  
 
 
2.262.061.72     
7
Viktor Normann
Viktor Normann ('14)
NG&IF 2.05 w
w
  
 
 
2.05 PB1.761.79     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik29.29
  
 PB
 
29.29 PB       
2
Christian Lundegaard
Christian Lundegaard ('13)
SG Atletik28.13
  
 PB
 
28.13 PB       
3
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 26.79
  
 PB
 
26.79 PB       
4
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 22.48
  
 PB
 
22.48 PB       
5
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik20.31
  
 PB
 
20.31 PB       
6
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 14.62
  
 PB
 
14.62 PB       
7
Viktor Normann
Viktor Normann ('14)
NG&IF 14.42
  
 PB
 
14.42 PB       
P9 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.90 w
  
 
2
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik10.34 w
  
 
3
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 11.03 w
  
 
4
Morgan Dam Dam
Morgan Dam Dam ('14)
Odense Atletik 11.81 w
  
 
5
Mathilde Ebsen
Mathilde Ebsen ('14)
SG Atletik12.46 w
  
 
6
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 13.82 w
  
 
7
Elna Lundby
Elna Lundby ('16)
Odense Atletik 13.97 w
  
 
8
Rose Dam
Rose Dam ('16)
Odense Atletik 15.93 w
  
 
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik NH
  
 
Morgan Dam Dam
Morgan Dam Dam ('14)
Odense Atletik NH
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK3.57 w
w
  
 
 
3.403.513.57 PB     
2
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 3.16 w
w
  
 
 
3.16 PB3.062.92     
3
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik2.93 w
w
  
 
 
2.78 PB2.93 PB2.91     
4
Morgan Dam Dam
Morgan Dam Dam ('14)
Odense Atletik 2.45 w
w
  
 
 
2.45 PB2.361.95     
5
Mathilde Ebsen
Mathilde Ebsen ('14)
SG Atletik2.39 w
w
  
 
 
2.252.392.10     
6
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 1.58 w
w
  
 
 
1.481.401.58     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK26.73
  
 
 
26.73  –  –     
2
Mathilde Ebsen
Mathilde Ebsen ('14)
SG Atletik20.09
  
 PB
 
20.09 PB  –  –     
3
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik17.49
  
 PB
 
17.49 PB  –  –     
4
Morgan Dam Dam
Morgan Dam Dam ('14)
Odense Atletik 13.90
  
 PB
 
13.90 PB  –  –     
5
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 11.12
  
 PB
 
11.12 PB  –  –     
6
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 9.80
  
 PB
 
9.80 PB  –  –     
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Elna Lundby
Elna Lundby ('16)
Odense Atletik 1.71 w
w
  
 
 
1.30 PB1.71 PB1.56     
2
Rose Dam
Rose Dam ('16)
Odense Atletik 1.56 w
w
  
 
 
1.401.56 PB1.39     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Elna Lundby
Elna Lundby ('16)
Odense Atletik 12.13
  
 PB
 
12.13 PB  –  –     
2
Rose Dam
Rose Dam ('16)
Odense Atletik 4.80
  
 
 
4.80  –  –     

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb