Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Rønne: DGI Mangekamp 21.8.2022
Rønne stadion nord.

M 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Jørgen-Ole TrasborgJørgen-Ole Trasborg ('87)Viking Atletik9.9h w
  
 
D19 200 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Jacob HermansenJacob Hermansen ('03)Viking Atletik28.0h w
  
 
2Malthe WesthMalthe Westh ('10)Viking Atletik36.7h w
  
 
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Jacob HermansenJacob Hermansen ('03)Viking Atletik4.69
0.0
  
 SB
 
4.49 SB
 1.0
3.63
 0.3
4.69 SB
 0.0
     
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Jacob HermansenJacob Hermansen ('03)Viking Atletik24.14
  
 PB
 
24.14 PB  X22.39     
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik3.05
+0.2
  
 SB
 
3.05 SB
 0.2
  X3.01
 0.2
     
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik11.37
  
 
 
  X  X11.37     
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik47.31
  
 
 
47.27  X47.31     
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Malthe WesthMalthe Westh ('10)Viking Atletik1.20
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
 
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Malthe WesthMalthe Westh ('10)Viking Atletik30.65
  
 PB
 
28.27 PB23.5930.65 PB     
P13 400 m    

Finale A

Finale
1Marie TrolleMarie Trolle ('09)Viking Atletik1:32.5h
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Marie TrolleMarie Trolle ('09)Viking Atletik3.25
0.0
  
 SB
 
3.24 SB
 0.0
3.25 SB
 0.0
3.24
 1.1
     
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Marie TrolleMarie Trolle ('09)Viking Atletik21.49
  
 SB
 
17.65 SB20.94 SB21.49 SB     
M35 Længdespring    

Finale A

Finale
1Jørgen-Ole TrasborgJørgen-Ole Trasborg ('87)Viking Atletik3.65
+1.5
  
 SB
 
3.05
 0.0
3.51 SB
 1.9
3.65 SB
 1.5
     
M35 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Jørgen-Ole TrasborgJørgen-Ole Trasborg ('87)Viking Atletik7.23
  
 SB
 
7.23 SB  X7.07     

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2