Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Kolding: Regionsstævne - 4 kamp 27.8.2022
Kolding Atlektikstadion

K22 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Liv BertelsenLiv Bertelsen ('02)AK Heden 26.03
  
 
 
  X24.2626.03     
P19 100 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 13.32
  
 
2Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF13.82
  
 
3Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 14.62
  
 PB
P19 800 m    

Finale A

Finale
1Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 2:17.95
  
 
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 23.77
  
 
 
23.77  X  X     
D17 100 m    
Vind: -4.3

Finale A

Finale
Vind: -4.3
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM13.24
  
 
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM5.57
-0.8
  
 
 
5.49
 -1.2
5.57
 -0.8
  X     
P17 800 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 2:17.50
  
 PB
2Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF2:59.19
  
 
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF23.05
  
 
 
22.5123.0521.63     
2Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF14.80
  
 PB
 
13.33 PB12.9514.80 PB     
D15 100 m    
Vind: -4.3

Finale A

Finale
Vind: -4.3
1Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF17.58
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF3:13.99
  
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF2.96
-1.0
  
 
 
2.04
 -1.8
2.61
 -1.3
2.96
 -1.0
     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF12.86
  
 
 
12.86  X12.71     
P15 100 m    
Vind: -4.3

Finale A

Finale
Vind: -4.3
1Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 13.84
  
 PB
2Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 14.06
  
 PB
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF14.07
  
 
4Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM15.66
  
 
5Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF16.24
  
 
6Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM16.66
  
 =PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 2:18.72
  
 PB
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:22.53
  
 
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF3:25.72
  
 
4Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM3:26.50
  
 PB
5Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM3:26.54
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF3.93
-2.5
  
 
 
3.50
 -1.5
3.76
 -2.3
3.93
 -2.5
     
2Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM3.72
-2.6
  
 
 
3.54
 -1.2
3.72
 -2.6
3.43
 -2.2
     
3Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF3.34
-2.6
  
 PB
 
3.21
 -2.6
3.01
 -1.4
3.34 PB
 -2.6
     
4Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM3.30
-1.8
  
 PB
 
3.30 PB
 -1.8
3.00
 -1.4
2.89
 -2.0
     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF25.27
  
 
 
20.1325.2723.25     
2Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM15.50
  
 
 
15.5015.28  X     
3Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM13.08
  
 
 
13.0812.3812.74     
4Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF11.73
  
 PB
 
  X11.73 PB  X     
D13 80 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF11.08
  
 
2Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 11.79
  
 
3Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 11.81
  
 
4Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM11.96
  
 PB
5Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 12.40
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM3:23.75
  
 PB
2Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 3:24.50
  
 PB
3Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF3:41.57
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF1.40
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
 XO
1.35 PB
 XO
1.40 PB
XXO
1.42
XXX
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 1.35
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =PB
  O
1.40
XXX
 
3Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 1.25
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
XXX
   
4Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM1.20
  
 PB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
  
5Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 1.15
  
 PB
 
1.10 PB
XXO
1.15 PB
  O
1.20
XXX
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF8.90
  
 PB
 
7.968.90 PB8.84     
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 7.94
  
 PB
 
6.66 PB7.36 PB7.94 PB     
3Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 7.58
  
 PB
 
7.18 PB7.57 PB7.58 PB     
4Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM6.52
  
 PB
 
5.995.616.52 PB     
5Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 4.53
  
 PB
 
4.04 PB4.53 PB4.46     
P13 80 m    
Vind: -2.7

Finale A

Finale
Vind: -2.7
1Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF12.27
  
 
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 12.33
  
 PB
3Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 12.54
  
 
4Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF12.58
  
 
5Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF13.07
  
 PB
6Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF13.15
  
 
7Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF13.60
  
 
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3:29.09
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 3:48.44
  
 PB
3Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF4:23.08
  
 
4Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF4:26.46
  
 
5Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF4:54.89
  
 PB
6Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF5:20.74
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.41
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 PB
 XO
1.38 PB
  O
1.41 PB
 XO
 
2Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
XXO
     
3Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF1.25
  
 =PB
 
1.20
 XO
1.25 =PB
 XO
      
4Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF1.20
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
  
5Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF1.20
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
XXO
1.25
XXX
  
6Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF1.15
  
 PB
 
1.00 =PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
   
7Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 1.10
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
XXO
1.10 =PB
XXO
1.15
XXX
    
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF8.31
  
 PB
 
8.31 PB       
2Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF7.86
  
 PB
 
7.86 PB       
3Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF7.72
  
 PB
 
7.72 PB       
4Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF6.74
  
 PB
 
6.74 PB       
5Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF6.65
  
 PB
 
6.65 PB       
6Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 6.36
  
 PB
 
6.36 PB       
7Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 6.24
  
 PB
 
6.24 PB       
D11 60 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF9.54
  
 PB
2
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF10.20
  
 PB
3
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM10.61
  
 SB
4
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM11.48
  
 
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF3:53.80
  
 PB
2
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF4:07.54
  
 PB
3
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM4:08.74
  
 PB
4
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM4:15.64
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF3.94
+1.0
  
 PB
 
3.82
 2.1
3.94 PB
 1.0
3.90
 3.2
     
2
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM3.33 w
+2.6
  
 
 
3.33
 2.6
3.31 =PB
 1.0
3.03
 2.6
     
3
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF3.29
+1.9
  
 
 
3.29
 1.9
3.24
 2.0
  X     
4
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM3.29 w
+2.4
  
 
 
3.29
 2.4
3.06 PB
 2.0
3.23 PB
 1.5
     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF44.06
  
 SB
 
44.06 SB       
2
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF31.94
  
 PB
 
31.94 PB       
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM31.64
  
 PB
 
31.64 PB       
4
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM15.51
  
 
 
15.51       
P11 60 m    
Vind: -2.5

Finale A

Finale
Vind: -2.5
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM9.15
  
 
2
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM9.73
  
 PB
3
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)
Vejen AF10.02
  
 
4
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF10.16
  
 
5
Raya O´Neill
Raya O´Neill ('12)
Esbjerg AM11.09
  
 PB
Finale B
Vind: -2.1
Vind: -2.1
1
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM10.21
  
 
2
Merle Mosevang Munk Petersen
Merle Mosevang Munk Petersen ('12)
Vejen AF10.68
  
 PB
3
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM10.82
  
 
4
Alma Dizdarevic
Alma Dizdarevic ('12)
Esbjerg AM10.96
  
 PB
5
Fillipa Nielsen
Fillipa Nielsen ('11)
Vejle IF11.01
  
 
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM3:59.34
  
 PB
2
Raya O´Neill
Raya O´Neill ('12)
Esbjerg AM4:13.48
  
 
3
Alma Dizdarevic
Alma Dizdarevic ('12)
Esbjerg AM4:17.47
  
 PB
4
Fillipa Nielsen
Fillipa Nielsen ('11)
Vejle IF4:21.11
  
 PB
4
Merle Mosevang Munk Petersen
Merle Mosevang Munk Petersen ('12)
Vejen AF4:21.11
  
 PB
Finale B
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM3:32.47
  
 PB
2
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF3:33.58
  
 PB
3
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)
Vejen AF4:06.56
  
 PB
4
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM4:07.05
  
 PB
5
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM4:09.17
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM4.07
-1.5
  
 PB
 
4.07 PB
 -1.5
3.87
 -2.0
3.98
 -2.8
     
2
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF3.66
-0.6
  
 PB
 
3.58
 -2.0
3.45
 -2.3
3.66 PB
 -0.6
     
3
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)
Vejen AF3.36
-1.9
  
 
 
3.36
 -1.9
3.31
 -1.8
3.32
 -1.9
     
4
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM3.29
-2.1
  
 
 
3.29
 -2.1
3.22
 -2.7
3.28
 -0.9
     
5
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM3.22
-1.9
  
 SB
 
2.96 SB
 -1.2
2.85
 -2.1
3.22 SB
 -1.9
     
6
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM3.15
-2.1
  
 SB
 
2.89 SB
 -1.4
3.13 SB
 -1.6
3.15 SB
 -2.1
     
7
Fillipa Nielsen
Fillipa Nielsen ('11)
Vejle IF3.02
-1.4
  
 
 
2.70
 -2.1
2.67
 -1.7
3.02
 -1.4
     
8
Alma Dizdarevic
Alma Dizdarevic ('12)
Esbjerg AM2.94
-1.7
  
 
 
2.86
 -2.2
2.76
 -1.9
2.94
 -1.7
     
9
Merle Mosevang Munk Petersen
Merle Mosevang Munk Petersen ('12)
Vejen AF2.76
-2.3
  
 
 
2.76
 -2.3
2.62
 -1.4
2.21
 -2.6
     
10
Raya O´Neill
Raya O´Neill ('12)
Esbjerg AM2.55
-1.5
  
 
 
2.55
 -1.5
2.09
 -2.3
1.63
 -2.3
     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM32.23
  
 PB
 
32.23 PB       
2
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)
Vejen AF30.29
  
 PB
 
30.29 PB       
3
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF26.51
  
 PB
 
26.51 PB       
4
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM23.62
  
 PB
 
23.62 PB       
5
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM22.99
  
 PB
 
22.99 PB       
6
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM21.84
  
 PB
 
21.84 PB       
7
Fillipa Nielsen
Fillipa Nielsen ('11)
Vejle IF19.33
  
 PB
 
19.33 PB       
8
Alma Dizdarevic
Alma Dizdarevic ('12)
Esbjerg AM19.15
  
 PB
 
19.15 PB       
9
Raya O´Neill
Raya O´Neill ('12)
Esbjerg AM18.39
  
 PB
 
18.39 PB       
10
Merle Mosevang Munk Petersen
Merle Mosevang Munk Petersen ('12)
Vejen AF16.37
  
 PB
 
16.37 PB       
D9 40 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1
Eskild Drøgemüller Lund
Eskild Drøgemüller Lund ('13)
Vejle IF7.23
  
 PB
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM7.48
  
 PB
3
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM7.69
  
 PB
4
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM7.70
  
 PB
5
Vidar Wolf
Vidar Wolf ('13)
Esbjerg AM7.87
  
 PB
Finale B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM7.27
  
 PB
2
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 7.94
  
 PB
3
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF8.24
  
 PB
4
Lauge Dam Lyhne
Lauge Dam Lyhne ('15)
Vejle IF8.28
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Eskild Drøgemüller Lund
Eskild Drøgemüller Lund ('13)
Vejle IF1:21.77
  
 PB
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM1:22.15
  
 PB
3
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 1:35.70
  
 PB
4
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM1:37.86
  
 
5
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM1:38.90
  
 
Finale B
1
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM1:28.07
  
 PB
2
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF1:39.48
  
 
3
Lauge Dam Lyhne
Lauge Dam Lyhne ('15)
Vejle IF1:41.44
  
 PB
4
Vidar Wolf
Vidar Wolf ('13)
Esbjerg AM1:42.42
  
 PB
5
Asger Lund
Asger Lund ('15)
Vejle IF1:43.15
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Eskild Drøgemüller Lund
Eskild Drøgemüller Lund ('13)
Vejle IF3.28 w
+2.9
  
 
 
3.28
 2.9
3.05 =PB
 1.8
2.89
 1.1
     
2
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM3.16 w
+2.6
  
 
 
3.15
 2.7
3.16
 2.6
  X     
3
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM3.02 w
+2.4
  
 
 
3.02
 2.4
2.81
 1.9
3.01 =PB
 0.2
     
4
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM2.96
+1.7
  
 PB
 
2.96 PB
 1.7
2.84
 1.3
  X     
5
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM2.86
+0.4
  
 
 
2.57
 2.2
2.38
 2.1
2.86
 0.4
     
6
Vidar Wolf
Vidar Wolf ('13)
Esbjerg AM2.63
+1.1
  
 
 
2.63
 1.1
2.37
 2.6
2.53
 1.3
     
7
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF2.19 w
+2.2
  
 
 
1.72
 1.0
2.19
 2.2
  X     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM27.74
  
 PB
 
27.74 PB       
2
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM25.09
  
 
 
25.09       
3
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM25.08
  
 PB
 
25.08 PB       
3
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM25.08
  
 
 
25.08       
5
Eskild Drøgemüller Lund
Eskild Drøgemüller Lund ('13)
Vejle IF21.53
  
 PB
 
21.53 PB       
6
Vidar Wolf
Vidar Wolf ('13)
Esbjerg AM20.51
  
 PB
 
20.51 PB       
7
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF18.55
  
 PB
 
18.55 PB       
P9 40 m    
Vind: -2.8

Finale A

Finale
Vind: -2.8
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM7.03
  
 PB
2
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM7.44
  
 
3
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF7.73
  
 SB
4
Keira O´Neill
Keira O´Neill ('14)
Esbjerg AM7.88
  
 
5
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM7.97
  
 
6
Nina Balinska
Nina Balinska ('13)
Esbjerg AM8.12
  
 PB
Finale B
Vind: -2.3
Vind: -2.3
1
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM7.68
  
 PB
2
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM7.88
  
 PB
3
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM8.19
  
 PB
4
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM9.51
  
 
5
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM10.14
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM1:23.75
  
 PB
2
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF1:28.48
  
 PB
3
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM1:34.82
  
 
4
Keira O´Neill
Keira O´Neill ('14)
Esbjerg AM1:35.99
  
 PB
5
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM1:39.93
  
 
6
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM2:01.08
  
 
Finale B
1
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM1:37.57
  
 
2
Nina Balinska
Nina Balinska ('13)
Esbjerg AM1:38.91
  
 PB
3
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM1:45.77
  
 PB
4
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM1:59.22
  
 
5
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM2:08.47
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM3.11
-2.5
  
 
 
3.08
 -1.5
2.97
 -2.3
3.11
 -2.5
     
2
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM3.01
-2.0
  
 
 
2.87
 -3.0
2.67
 -1.7
3.01
 -2.0
     
3
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM2.96
-1.7
  
 
 
2.96
 -1.7
2.84
 -2.3
2.90
 -2.3
     
4
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM2.73
-2.1
  
 
 
2.73
 -2.1
2.54
 -1.1
  X     
5
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM2.71
-2.2
  
 
 
2.70
 -2.0
2.71
 -2.2
2.48
 -2.0
     
6
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF2.65
-1.0
  
 
 
2.65
 -1.0
2.43
 -1.2
2.62
 -2.5
     
7
Nina Balinska
Nina Balinska ('13)
Esbjerg AM2.59
-0.7
  
 PB
 
2.58 PB
 -2.3
2.49
 -1.1
2.59 PB
 -0.7
     
8
Keira O´Neill
Keira O´Neill ('14)
Esbjerg AM2.45
-1.7
  
 
 
2.34
 -2.4
2.45
 -1.7
2.00
 -2.4
     
9
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM2.42
-2.2
  
 
 
  X2.42
 -2.2
2.38
 -0.4
     
10
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM1.63
-2.4
  
 
 
1.63
 -2.4
1.62
 -1.1
1.59
 -2.2
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM26.93
  
 PB
 
26.93 PB       
2
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM20.83
  
 PB
 
20.83 PB       
3
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM18.80
  
 PB
 
18.80 PB       
4
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF17.69
  
 
 
17.69       
5
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM15.42
  
 PB
 
15.42 PB       
6
Keira O´Neill
Keira O´Neill ('14)
Esbjerg AM12.89
  
 PB
 
12.89 PB       
7
Nina Balinska
Nina Balinska ('13)
Esbjerg AM12.51
  
 PB
 
12.51 PB       
8
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM12.32
  
 PB
 
12.32 PB       
9
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM10.72
  
 PB
 
10.72 PB       
10
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM10.47
  
 PB
 
10.47 PB       
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lauge Dam Lyhne
Lauge Dam Lyhne ('15)
Vejle IF2.38
+1.7
  
 PB
 
2.38 PB
 1.7
  X2.28
 0.6
     
2
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 2.36
+1.0
  
 
 
2.31
 2.4
2.15
 2.7
2.36
 1.0
     
3
Asger Lund
Asger Lund ('15)
Vejle IF2.20 w
+2.4
  
 
 
2.20
 2.4
1.96
 2.3
1.97
 0.5
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Lauge Dam Lyhne
Lauge Dam Lyhne ('15)
Vejle IF20.30
  
 
 
20.30       
2
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 15.72
  
 PB
 
15.72 PB       
3
Asger Lund
Asger Lund ('15)
Vejle IF12.29
  
 
 
12.29       
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM1.62
-1.7
  
 PB
 
1.52
 -1.6
1.56
 -0.9
1.62 PB
 -1.7
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM7.07
  
 
 
7.07       

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2