Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Holbæk: TRACKS - HOLBÆK 30.8.2022
Holbæk Stadion

M 100 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)Sparta10.52
  
 
2Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Sparta10.56
  
 PB
3Marius Glenner-FrandsenMarius Glenner-Frandsen ('95)KIF10.93
  
 SB
4Jonathan KhanJonathan Khan ('98)KIF11.18
  
 
5Troels KaasTroels Kaas ('95)KIF11.78
  
 
6Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta11.86
  
  K Mixed competition
Indledende heats
Indledende 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)Sparta10.48
  
 
2Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Sparta10.69
  
 
3Marius Glenner-FrandsenMarius Glenner-Frandsen ('95)KIF11.02
  
 
4Jonathan KhanJonathan Khan ('98)KIF11.16
  
 
5Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta11.90
  
  K Mixed competition
6Troels KaasTroels Kaas ('95)KIF11.92
  
 
7Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk12.26
  
 
Indledende 2
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Anders RichelieuAnders Richelieu ('06)Fremad Holbæk12.90
  
 PB
2Christian BoysenChristian Boysen PI – KBH12.94
  
 PB
3Mathias GeertsenMathias Geertsen ('06)Fremad Holbæk13.21
  
 PB
4Betty JensenBetty Jensen ('07)Fremad Holbæk14.13
  
  K Mixed competition
5Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk14.81
  
  K Mixed competition
Indledende 3
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1Annika RichelieuAnnika Richelieu ('08)Fremad Holbæk15.57
  
  K Mixed competition
2Andrea Toubroe JørgensenAndrea Toubroe Jørgensen ('08)Fremad Holbæk16.08
  
  K Mixed competition
M 300 m    

Finale A

Finale
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta33.04
  
 PB
2Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta33.56
  
 PB
3Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk40.37
  
 PB
4Anders RichelieuAnders Richelieu ('06)Fremad Holbæk41.29
  
 PB
5Christian BoysenChristian Boysen PI – KBH42.33
  
 PB
Finale B
1Betty JensenBetty Jensen ('07)Fremad Holbæk48.82
  
  K Mixed competition
2Annika RichelieuAnnika Richelieu ('08)Fremad Holbæk52.27
  
  K Mixed competition
3Andrea Toubroe JørgensenAndrea Toubroe Jørgensen ('08)Fremad Holbæk53.10
  
  K Mixed competition
4
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk54.69
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Henrik Petersson
Henrik Petersson ('93)
/ SWE4:11.09
  
 
2Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 4:15.90
  
 PB
3Bjarke Norre RasmussenBjarke Norre Rasmussen ('03)Team DistanceRunning.dk4:16.68
  
 PB
4Christian KjellmanChristian Kjellman ('02)Trongårdens IF 4:18.88
  
 PB
Mattias Jonsson
Mattias Jonsson ('70)
/ SWE DNF
  
 
M 200 m hæk    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM28.40
  
 PB
Noah Gudbjerg BollNoah Gudbjerg Boll ('10)Fremad Holbæk DNF
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM1.65
  
 PB
 
1.35 =PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.60 PB
XXO
1.65 PB
 XO
1.70
XXX
2Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1.50
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
  
3Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk1.50
  
 PB
 
1.40 PB
  O
1.45 PB
 XO
1.50 PB
XXO
1.55
XXX
    
4
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk1.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 PB
  O
1.30
XXX
  

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2