Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: Herlevløbet 28.8.2022

M 5 km    

Finale A

Finale
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF16:16
  
 PB
2Peter Harbo JakobsenPeter Harbo Jakobsen ('79)Viking Atletik16:35
  
 PB
3William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta16:40
  
 PB
4Rolf TrabergRolf Traberg ('70)Herlev Atletik17:15
  
 SB
M 10 km    

Finale A

Finale
1Aske Colding EkmanAske Colding Ekman ('96)Peak4Ever32:29
  
 
2
Jacek Stadnik
Jacek Stadnik ('91)
/ POL32:59
  
 SB
3Anders Aagaard HansenAnders Aagaard Hansen ('91)Blovstrød Løverne33:14
  
 
4Christian RønsholtChristian Rønsholt ('96)34:27
  
 SB
K 5 km    

Finale A

Finale
1Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta16:53
  
 
2Caroline ChristiansenCaroline Christiansen ('94)Sparta16:59
  
 PB
3Louise Kjærulff TietzeLouise Kjærulff Tietze ('93)VO2RC17:49
  
 
K 10 km    

Finale A

Finale
1Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)AGF Atletik35:10
  
 
2Sarah Emilie DijohnSarah Emilie Dijohn ('95)Sparta38:04
  
 SB
3Karina SørensenKarina Sørensen ('82)Snik Atletik38:05
  
 SB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2