Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: Åbne klubmesterskaber i tre-kamp 31.8.2022
Herlev Stadion

M 400 m    

Finale A

Finale
1Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik1:29.39
  
  K Mixed competition
2Marianne FlindtMarianne Flindt ('55)Herlev Atletik1:30.32
  
  K Mixed competition
3Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik1:50.63
  
  K Mixed competition
4Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45)Herlev Atletik2:33.49
  
  K Mixed competition
Finale B
1Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK55.20
  
 SB
2Mikkel HansenMikkel Hansen ('93)Gentofte IK58.94
  
 SB
3David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik1:01.56
  
 SB
4Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK1:02.70
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Mikkel HansenMikkel Hansen ('93)Gentofte IK1.48
  
 SB
 
1.36 SB
  O
1.39 SB
  O
1.42 SB
  O
1.45 SB
  O
1.48 SB
  O
1.51
XXX
  
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK5.24
0.0
  
 SB
 
5.24 SB
 0.0
5.20
 0.0
5.16
 0.0
     
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel HansenMikkel Hansen ('93)Gentofte IK8.85
  
 PB
 
8.40 PB8.85 PB8.77     
2Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK8.40
  
 PB
 
8.39 PB8.318.40 PB     
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.55
  
 
 
7.959.559.01     
D15 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK12.07
  
 
2Rune SkovgaardRune Skovgaard ('08)Gentofte IK12.75
  
 PB
3Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK13.12
  
 PB
4Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik13.71
  
  K Mixed competition
5Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK13.91
  
  K Mixed competition
6Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK14.15
  
  K Mixed competition
7Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC14.97
  
  K Mixed competition
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK5.54
0.0
  
 PB
 
4.34
 0.0
5.31
 0.0
5.54
 0.0
     
2Rune SkovgaardRune Skovgaard ('08)Gentofte IK4.87
+0.8
  
 PB
 
4.87 PB
 0.8
4.59
 0.0
  X     
3Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK4.81
0.0
  
 PB
 
4.72 PB
 0.0
4.79 PB
 0.0
4.81 PB
 0.0
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK10.75
  
 PB
 
10.42 PB9.9510.75 PB     
2Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK8.39
  
 SB
 
8.39 SB8.048.20     
3Rune SkovgaardRune Skovgaard ('08)Gentofte IK8.09
  
 PB
 
7.51 PB7.448.09 PB     
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK1.39
  
 
 
1.36
  O
1.39
  O
1.42
XXX
     
2Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC1.36
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.33 PB
  O
1.36 PB
  O
1.39
XXX
 
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.36
0.0
  
 
 
4.24
 0.0
4.19
 -0.2
4.36
 0.0
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC8.91
  
 
 
8.308.918.43     
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik7.64
  
 PB
 
7.64 PB7.536.83     
3Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK6.60
  
 PB
 
6.42 PB6.60 PB5.13     
4Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK5.55
  
 SB
 
4.40 SB5.55 SB  X     
D13 80 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik10.89
  
  K Mixed competition
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC11.12
  
 PB
3Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik11.35
  
 PB
4Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC12.62
  
  K Mixed competition
5Simon Steden-HirschornSimon Steden-Hirschorn ('10)Gentofte IK13.31
  
 PB
Finale B
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Othilia PfeifferOthilia Pfeiffer ('09)Gentofte IK11.35
  
  K Mixed competition
2Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik12.81
  
 PB
3Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik13.45
  
  K Mixed competition
4Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik14.46
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik1.20
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
  
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik4.69
+0.3
  
 
 
  X4.69
 0.3
4.48
 0.0
     
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC4.65
0.0
  
 
 
4.38
 0.0
4.55
 0.0
4.65
 0.0
     
3Simon Steden-HirschornSimon Steden-Hirschorn ('10)Gentofte IK3.69
0.0
  
 PB
 
3.64 PB
 0.0
3.69 PB
 0.0
  X     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC8.78
  
 PB
 
8.78 PB8.638.65     
2Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik6.45
  
 PB
 
6.456.135.77     
3Simon Steden-HirschornSimon Steden-Hirschorn ('10)Gentofte IK5.92
  
 PB
 
5.32 PB5.92 PB  X     
4Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik5.65
  
 PB
 
5.43 PB5.275.65 PB     
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
XXO
1.30
XXO
1.33
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik4.48
0.0
  
 
 
  X  X4.48
 0.0
     
2Othilia PfeifferOthilia Pfeiffer ('09)Gentofte IK3.82
-0.1
  
 PB
 
3.60 PB
 0.0
3.82 PB
 -0.1
3.68
 0.0
     
3Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik3.58
0.0
  
 PB
 
3.58
 0.0
3.36
 0.0
3.53
 -0.1
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik9.92
  
 PB
 
9.06 PB9.92 PB9.10     
2Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik9.48
  
 
 
9.489.109.20     
3Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.86
  
 
 
8.076.688.86     
4Othilia PfeifferOthilia Pfeiffer ('09)Gentofte IK7.87
  
 PB
 
6.92 PB7.52 PB7.87 PB     
5Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC7.86
  
 PB
 
6.48 PB6.77 PB7.86 PB     
Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik NM
  
 
 
  X  X  X     
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik45.50
  
 PB
 
36.94 PB45.50 PB35.37     
D11 60 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.09
  
 
2
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik10.22
  
 
3
Viktor Jørgensen
Viktor Jørgensen ('12)
Herlev Atletik11.13
  
 PB
Finale B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Alvin Christian Wamberg
Alvin Christian Wamberg ('12)
Gentofte IK9.77
  
 PB
2
Konrad Schiøth
Konrad Schiøth ('12)
Gentofte IK10.35
  
 PB
3
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik10.48
  
 
4
Leo Funch Peckham
Leo Funch Peckham ('12)
Herlev Atletik10.60
  
 PB
5
Herman Ahrensbach
Herman Ahrensbach ('12)
Herlev Atletik10.62
  
 PB
6
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik10.64
  
 
Finale C
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik9.91
  
 PB
2
Louie Sehrt Arnø
Louie Sehrt Arnø ('11)
Gentofte IK10.57
  
 PB
3
Storm Orland
Storm Orland ('12)
Herlev Atletik10.84
  
 PB
4
Alexander Nielsen Hesthaven
Alexander Nielsen Hesthaven ('12)
Gentofte IK11.34
  
 PB
5
Taim Elias Mutashar
Taim Elias Mutashar ('12)
Herlev Atletik11.60
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1.30
  
 
 
1.25
 XO
1.30
  O
1.36
XXX
     
2
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik1.05
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95 =PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
   
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
3
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3.98
0.0
  
 
 
3.95
 0.0
3.98
 0.0
3.93
 0.0
     
6
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik3.25
0.0
  
 
 
3.18
 0.0
3.25
 0.0
3.20
 0.0
     
8
Herman Ahrensbach
Herman Ahrensbach ('12)
Herlev Atletik3.15
0.0
  
 PB
 
2.96 PB
 0.0
3.15 PB
 0.0
2.98
 0.0
     
10
Taim Elias Mutashar
Taim Elias Mutashar ('12)
Herlev Atletik2.74
0.0
  
 PB
 
2.63 PB
 0.0
2.56
 0.0
2.74 PB
 0.0
     
Finale B
1
Alvin Christian Wamberg
Alvin Christian Wamberg ('12)
Gentofte IK3.52
0.0
  
 PB
 
3.52 PB
 0.0
3.30
 0.0
3.28
 0.5
     
2
Louie Sehrt Arnø
Louie Sehrt Arnø ('11)
Gentofte IK3.25
-0.5
  
 
 
3.10
 0.3
3.25
 -0.5
2.89
 0.0
     
3
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik3.25
0.0
  
 
 
  X  X
 0.0
3.25
 0.0
     
5
Konrad Schiøth
Konrad Schiøth ('12)
Gentofte IK3.16
0.0
  
 PB
 
2.86 PB
 0.0
3.04 PB
 0.0
3.16 PB
 0.0
     
6
Leo Funch Peckham
Leo Funch Peckham ('12)
Herlev Atletik3.14
0.0
  
 PB
 
2.92 PB
 -0.6
3.14 PB
 0.0
2.77
 0.0
     
8
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik3.03
0.0
  
 
 
  X
 0.0
3.03
 0.0
  X
 0.0
     
10
Alexander Nielsen Hesthaven
Alexander Nielsen Hesthaven ('12)
Gentofte IK2.78
0.0
  
 PB
 
2.70 PB
 0.8
2.78 PB
 0.0
2.75
 0.0
     
12
Viktor Jørgensen
Viktor Jørgensen ('12)
Herlev Atletik2.74
0.0
  
 PB
 
2.74 PB
 0.0
2.60
 0.0
2.55
 0.0
     
13
Storm Orland
Storm Orland ('12)
Herlev Atletik2.16
0.0
  
 PB
 
2.16 PB
 0.0
1.98
 0.0
2.11
 0.0
     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC41.85
  
 
 
41.8538.4540.91     
2
Alvin Christian Wamberg
Alvin Christian Wamberg ('12)
Gentofte IK33.90
  
 PB
 
24.73 SB23.3633.90 PB     
3
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik32.60
  
 PB
 
32.60 PB  X31.38     
4
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik32.05
  
 
 
31.6532.0529.98     
5
Konrad Schiøth
Konrad Schiøth ('12)
Gentofte IK31.78
  
 PB
 
29.58 PB27.4131.78 PB     
6
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC30.37
  
 
 
28.0626.0330.37     
7
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik27.71
  
 PB
 
26.59 PB27.71 PB27.42     
8
Taim Elias Mutashar
Taim Elias Mutashar ('12)
Herlev Atletik25.08
  
 PB
 
25.08 PB  X  X     
9
Viktor Jørgensen
Viktor Jørgensen ('12)
Herlev Atletik24.67
  
 PB
 
23.29 PB24.67 PB23.04     
10
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik24.45
  
 
 
24.4516.1222.50     
11
Leo Funch Peckham
Leo Funch Peckham ('12)
Herlev Atletik24.11
  
 PB
 
21.31 PB24.11 PB  X     
12
Herman Ahrensbach
Herman Ahrensbach ('12)
Herlev Atletik21.46
  
 PB
 
17.59 PB21.46 PB  X     
13
Louie Sehrt Arnø
Louie Sehrt Arnø ('11)
Gentofte IK17.72
  
 PB
 
12.33 SB  X17.72 PB     
14
Alexander Nielsen Hesthaven
Alexander Nielsen Hesthaven ('12)
Gentofte IK15.96
  
 PB
 
14.81 PB14.0915.96 PB     
15
Storm Orland
Storm Orland ('12)
Herlev Atletik11.92
  
 PB
 
10.47 PB10.81 PB11.92 PB     
P11 60 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK9.87
  
 
2
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik10.27
  
 PB
3
Ida Dalslet
Ida Dalslet ('12)
Herlev Atletik10.85
  
 PB
4
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik11.08
  
 PB
5
Smilla Vinding Beck
Smilla Vinding Beck ('12)
Gentofte IK11.59
  
 PB
6
Emily Eva Bach Tvernø
Emily Eva Bach Tvernø ('12)
Herlev Atletik12.15
  
 PB
Finale B
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1
Emilia Ring
Emilia Ring ('11)
Gentofte IK9.90
  
 PB
2
Frederikke Zeberg Eberholst
Frederikke Zeberg Eberholst ('11)
Gentofte IK9.99
  
 PB
3
Karla-Malou Hassø Nielsen
Karla-Malou Hassø Nielsen ('12)
Gentofte IK10.96
  
 PB
4
Sofia Ring
Sofia Ring ('12)
Gentofte IK11.08
  
 PB
5
Philippa Marie Raahauge Avnsø
Philippa Marie Raahauge Avnsø ('11)
Gentofte IK11.15
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emilia Ring
Emilia Ring ('11)
Gentofte IK3.99
0.0
  
 PB
 
3.87
 0.3
3.89
 0.0
3.99
 0.0
     
2
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK3.65
+0.8
  
 
 
3.65
 0.8
3.42
 -0.3
3.61
 0.0
     
3
Frederikke Zeberg Eberholst
Frederikke Zeberg Eberholst ('11)
Gentofte IK3.54
-0.1
  
 PB
 
3.39 PB
 0.0
3.25
 0.0
3.54 PB
 -0.1
     
4
Ida Dalslet
Ida Dalslet ('12)
Herlev Atletik3.22
0.0
  
 PB
 
3.07 PB
 0.0
3.21 PB
 0.0
3.22 PB
 0.0
     
5
Smilla Vinding Beck
Smilla Vinding Beck ('12)
Gentofte IK3.16
-0.7
  
 PB
 
  X3.16 PB
 -0.7
3.03
 0.0
     
6
Karla-Malou Hassø Nielsen
Karla-Malou Hassø Nielsen ('12)
Gentofte IK3.10
-0.1
  
 PB
 
3.10 PB
 -0.1
3.03
 -0.1
2.98
 0.0
     
7
Sofia Ring
Sofia Ring ('12)
Gentofte IK3.07
0.0
  
 PB
 
3.07 PB
 0.0
2.93
 0.0
2.73
 0.0
     
8
Philippa Marie Raahauge Avnsø
Philippa Marie Raahauge Avnsø ('11)
Gentofte IK3.03
0.0
  
 PB
 
3.03 PB
 0.0
3.01
 0.0
2.86
 0.0
     
9
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik2.94
0.0
  
 
 
2.79
 -0.4
2.70
 0.0
2.94
 0.0
     
10
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik2.88
-0.1
  
 PB
 
2.86 PB
 0.0
2.88 PB
 -0.1
2.56
 0.0
     
11
Emily Eva Bach Tvernø
Emily Eva Bach Tvernø ('12)
Herlev Atletik2.57
-0.4
  
 PB
 
2.45 PB
 0.0
2.56 PB
 -0.1
2.57 PB
 -0.4
     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emilia Ring
Emilia Ring ('11)
Gentofte IK27.87
  
 PB
 
26.5927.4727.87     
2
Philippa Marie Raahauge Avnsø
Philippa Marie Raahauge Avnsø ('11)
Gentofte IK27.42
  
 PB
 
  X26.94 PB27.42 PB     
3
Ida Dalslet
Ida Dalslet ('12)
Herlev Atletik22.51
  
 PB
 
19.45 SB21.17 PB22.51 PB     
4
Emily Eva Bach Tvernø
Emily Eva Bach Tvernø ('12)
Herlev Atletik20.87
  
 PB
 
20.87 PB20.1514.65     
5
Karla-Malou Hassø Nielsen
Karla-Malou Hassø Nielsen ('12)
Gentofte IK19.17
  
 PB
 
17.71 PB16.6719.17 PB     
6
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik15.26
  
 PB
 
14.38 PB15.26 PB12.46     
7
Frederikke Zeberg Eberholst
Frederikke Zeberg Eberholst ('11)
Gentofte IK14.69
  
 PB
 
10.26 PB14.68 PB14.69 PB     
8
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK14.60
  
 SB
 
13.29 SB14.60 SB  X     
9
Smilla Vinding Beck
Smilla Vinding Beck ('12)
Gentofte IK13.69
  
 PB
 
13.69 PB  X  X     
10
Sofia Ring
Sofia Ring ('12)
Gentofte IK13.49
  
 PB
 
13.49 PB13.0411.77     
11
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik7.19
  
 
 
6.646.057.19     
D9 40 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.37
  
 PB
2
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik7.10
  
 PB
3
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC7.25
  
 PB
4
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik7.52
  
 PB
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Lucas Dræby Dosal
Lucas Dræby Dosal ('13)
Herlev Atletik7.85
  
 PB
2
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik7.95
  
 PB
3
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged ('13)
Gentofte IK8.18
  
 PB
4
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik8.20
  
 PB
5
Albert Christiansen
Albert Christiansen ('14)
Gentofte IK8.40
  
 PB
Finale C
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK7.38
  
 PB
2
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik8.00
  
 PB
3
Linus Bøwig Hickman
Linus Bøwig Hickman ('14)
Herlev Atletik8.11
  
 PB
4
Adrian Kongsted Misander
Adrian Kongsted Misander ('14)
Gentofte IK9.02
  
 PB
5
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik9.11
  
 PB
6
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik9.58
  
 PB
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.25
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
XXX
   
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC3.65
0.0
  
 
 
3.50
 -0.5
3.65
 0.0
3.55
 0.0
     
2
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC3.26
-0.6
  
 
 
3.26
 -0.6
3.05
 -0.1
3.16
 0.5
     
3
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik2.96
0.0
  
 PB
 
2.90 PB
 0.0
2.96 PB
 0.0
2.85
 0.0
     
4
Lucas Dræby Dosal
Lucas Dræby Dosal ('13)
Herlev Atletik2.60
0.0
  
 PB
 
2.60 PB
 0.0
2.44
 0.0
  X
 -1.7
     
5
Linus Bøwig Hickman
Linus Bøwig Hickman ('14)
Herlev Atletik2.38
0.0
  
 SB
 
2.38 SB
 0.0
2.31
 0.0
2.20
 1.3
     
6
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged ('13)
Gentofte IK2.34
0.0
  
 PB
 
2.15 PB
 0.0
1.48
 0.0
2.34 PB
 0.0
     
7
Albert Christiansen
Albert Christiansen ('14)
Gentofte IK2.29
0.0
  
 PB
 
2.29 PB
 0.0
2.24
 0.0
2.26
 -0.3
     
Finale B
1
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik3.15
+0.1
  
 PB
 
2.98
 0.1
  X3.15 PB
 0.1
     
2
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK3.05
0.0
  
 
 
3.05
 0.0
3.04
 -0.3
2.55
 0.0
     
3
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik2.93
+0.3
  
 PB
 
2.85 PB
 0.0
2.93 PB
 0.3
  X     
4
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik2.88
0.0
  
 PB
 
  X2.81
 0.0
2.88 PB
 0.0
     
5
Adrian Kongsted Misander
Adrian Kongsted Misander ('14)
Gentofte IK2.30
-0.1
  
 PB
 
2.30 PB
 -0.1
2.18
 0.0
2.11
 0.7
     
6
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik2.20
0.0
  
 PB
 
2.18 PB
 0.0
2.15
 0.0
2.20 PB
 0.0
     
7
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik1.92
0.0
  
 SB
 
1.49
 0.0
1.74
 0.0
1.92 SB
 0.0
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC35.30
  
 
 
34.9934.6535.30     
2
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC32.42
  
 
 
28.7030.1332.42     
3
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik28.22
  
 
 
27.8227.7728.22     
4
Linus Bøwig Hickman
Linus Bøwig Hickman ('14)
Herlev Atletik23.14
  
 PB
 
23.14 PB  X  X     
5
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC22.10
  
 PB
 
17.39 PB14.2522.10 PB     
6
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged ('13)
Gentofte IK17.38
  
 PB
 
16.88 PB17.10 PB17.38 PB     
7
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik16.49
  
 PB
 
  X12.91 PB16.49 PB     
8
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik15.84
  
 
 
  X13.8015.84     
9
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik8.84
  
 
 
2.425.058.84     
10
Albert Christiansen
Albert Christiansen ('14)
Gentofte IK8.68
  
 PB
 
8.38 PB7.738.68 PB     
Finale B
1
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik31.05
  
 PB
 
29.92 PB29.7431.05 PB     
2
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik29.06
  
 PB
 
28.26 PB  X29.06 PB     
3
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK21.68
  
 
 
21.6819.3617.23     
4
Adrian Kongsted Misander
Adrian Kongsted Misander ('14)
Gentofte IK15.45
  
 PB
 
12.76 PB12.3115.45 PB     
5
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik13.12
  
 PB
 
13.12 PB9.6811.78     
6
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik11.16
  
 
 
11.167.799.87     
P9 40 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik7.28
  
 PB
2
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik7.91
  
 PB
3
Petra Kirkeby
Petra Kirkeby ('14)
Gentofte IK8.18
  
 PB
4
Isabella Taib
Isabella Taib ('14)
Gentofte IK8.24
  
 PB
5
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik9.08
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik3.00
+0.1
  
 PB
 
3.00 PB
 0.1
2.82
 0.0
2.88
 0.0
     
2
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik2.81
0.0
  
 PB
 
2.81 PB
 0.0
2.65
 0.0
2.76
 -0.1
     
3
Petra Kirkeby
Petra Kirkeby ('14)
Gentofte IK2.67
+0.2
  
 PB
 
2.59 PB
 0.0
2.56
 0.0
2.67 PB
 0.2
     
4
Isabella Taib
Isabella Taib ('14)
Gentofte IK2.52
0.0
  
 PB
 
2.52 PB
 0.0
  X2.12
 0.0
     
5
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik1.83
+0.4
  
 
 
1.67
 0.7
1.76
 0.4
1.83
 0.4
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik19.45
  
 PB
 
18.1815.6519.45 PB     
2
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik13.87
  
 SB
 
4.87 SB9.93 SB13.87 SB     
3
Petra Kirkeby
Petra Kirkeby ('14)
Gentofte IK12.60
  
 PB
 
9.75 PB  X12.60 PB     
4
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik7.02
  
 
 
6.857.02  X     
5
Isabella Taib
Isabella Taib ('14)
Gentofte IK2.57
  
 PB
 
  X2.57 PB  X     
D7 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Josefine Bach Tvernø
Josefine Bach Tvernø ('15)
Herlev Atletik9.20
  
  K Mixed competition
2
Josefine Meilstrup Fredberg
Josefine Meilstrup Fredberg ('16)
Herlev Atletik9.31
  
  K Mixed competition
3
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged ('15)
Gentofte IK9.51
  
 PB
4
Oliver Lindholm Nielsen
Oliver Lindholm Nielsen ('15)
Herlev Atletik11.40
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged ('15)
Gentofte IK2.31
0.0
  
 PB
 
1.90 PB
 0.0
1.86
 0.0
2.31 PB
 0.0
     
2
Oliver Lindholm Nielsen
Oliver Lindholm Nielsen ('15)
Herlev Atletik1.70
0.0
  
 PB
 
1.70 PB
 0.0
1.58
 0.0
1.49
 0.0
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged ('15)
Gentofte IK9.15
  
 PB
 
9.15 PB6.109.06     
2
Oliver Lindholm Nielsen
Oliver Lindholm Nielsen ('15)
Herlev Atletik7.00
  
 PB
 
5.57 PB7.00 PB  X     
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Josefine Bach Tvernø
Josefine Bach Tvernø ('15)
Herlev Atletik1.96
-0.7
  
 
 
1.94
 0.0
1.96
 -0.7
1.87
 -1.0
     
2
Josefine Meilstrup Fredberg
Josefine Meilstrup Fredberg ('16)
Herlev Atletik1.89
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
  X1.89 PB
 0.0
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Josefine Bach Tvernø
Josefine Bach Tvernø ('15)
Herlev Atletik7.78
  
 
 
7.396.127.78     
2
Josefine Meilstrup Fredberg
Josefine Meilstrup Fredberg ('16)
Herlev Atletik3.47
  
 PB
 
2.58 PB  X3.47 PB     
M50 Længdespring    

Finale A

Finale
1Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik4.30
0.0
  
 
 
4.30
 0.0
3.02
 0.0
4.26
 0.0
     
M50 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik8.20
  
 PB
 
7.83 PB7.87 PB8.20 PB     
K50 Længdespring    

Finale A

Finale
1Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik2.97
0.0
  
 
 
  X2.74
 -0.3
2.97
 0.0
     
K50 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik6.64
  
 SB
 
6.64 SB6.235.96     
K65 Længdespring    

Finale A

Finale
1Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik2.20
0.0
  
 SB
 
2.20 SB
 0.0
2.08
 -0.3
2.09
 0.0
     
K65 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik5.30
  
 
 
5.305.165.12     
K75 Højdespring    

Finale A

Finale
1Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45)Herlev Atletik0.95
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
     
K75 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45)Herlev Atletik5.44
  
 
 
5.445.305.05     

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2