Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Korsør : DGI landsmesterskaber 3‐4.9.2022
Korsør Atletikstadion

M 100 m    
3.9. Vind: -4.2

Finale A

Finale
3.9.Vind: -4.2
1Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik12.61
  
 SB
2Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik12.86
  
 
M 200 m    
4.9. Vind: -3.2

Finale A

Finale
4.9.Vind: -3.2
1Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik24.57
  
 PB
2Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik25.10
  
 SB
M Længdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik5.58
-3.6
  
 
 
  X5.58
 -3.6
5.47
 -3.2
5.39
 -3.0
    
2Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik5.01
-2.7
  
 PB
 
4.83 PB
 -2.4
4.72
 -5.4
5.01 PB
 -2.7
4.92
 -3.6
    
M Kuglestød 7.26 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik10.65
  
 PB
 
8.75 PB9.50 PB9.64 PB10.65 PB    
M Spydkast 800 gram    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik33.56
  
 
 
33.5633.35  X  X    
K 1500 m    
4.9.

Finale A

Finale
4.9.
1Anne Zederkof ChristoffersenAnne Zederkof Christoffersen ('98)6:14.01
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Cecilie VohsCecilie Vohs ('97)Vidar Atletik7.64
  
 SB
 
7.43 SB7.107.64 SB7.27    
K Diskoskast 1.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Cecilie VohsCecilie Vohs ('97)Vidar Atletik22.15
  
 SB
 
22.15 SB19.7622.0919.94    
K Spydkast 600 gram    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Cecilie VohsCecilie Vohs ('97)Vidar Atletik20.74
  
 SB
 
17.88 SB20.01 SB17.8920.74 SB    
P19 100 m    
3.9. Vind: -5.0

Finale A

Finale
3.9.Vind: -5.0
1Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 14.91
  
 
P19 200 m    
4.9. Vind: -3.5

Finale A

Finale
4.9.Vind: -3.5
1Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 30.54
  
 
P19 Spydkast 600 gram    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 15.76
  
 
 
15.7615.1015.0912.59    
D17 200 m    
4.9. Vind: -3.2

Finale A

Finale
4.9.Vind: -3.2
1Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 25.30
  
 PB
2Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM26.59
  
 PB
D17 800 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM2:17.88
  
 PB
2Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 2:23.38
  
 
D17 Længdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 5.43
-2.8
  
 PB
 
  X  X5.43 PB
 -2.8
4.89
 -4.2
    
P17 100 m    
3.9. Vind: -5.0

Finale A

Finale
3.9.Vind: -5.0
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF13.75
  
 
P17 100 m hæk 76.2 cm    
3.9. Vind: -4.1

Finale A

Finale
3.9.Vind: -4.1
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF16.97
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF10.55
  
 PB
 
9.83 PB10.30 PB10.55 PB10.17    
P17 Spydkast 500 gram    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF29.36
  
 PB
 
29.26 PB26.0325.6929.36 PB    
D15 100 m    
3.9. Vind: -3.8

Finale A

Finale
3.9.Vind: -3.8
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8012.42
  
 
2Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8013.37
  
 
3Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK7713.47
  
 
4Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8013.48
  
 
5Frederik Xibo Løfqvist-JensenFrederik Xibo Løfqvist-Jensen ('08)Korsør AM14.70
  
 PB
6Frederik Therkildsen MernildFrederik Therkildsen Mernild ('08)Odense Atletik 18.87
  
 
D15 200 m    
4.9. Vind: -1.9

Finale A

Finale
4.9.Vind: -1.9
1Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8026.52
  
 
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 27.96
  
 PB
3Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM28.53
  
 
4Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM34.35
  
 
D15 800 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF2:08.91
  
 PB
2Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK772:17.51
  
 
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:24.71
  
 
4Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM2:43.98
  
 PB
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM3:15.30
  
 PB
D15 1500 m    
4.9.

Finale A

Finale
4.9.
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF4:25.50
  
 
2Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK774:53.05
  
 PB
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM4:53.06
  
 PB
4Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM6:01.02
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
3.9. Vind: -4.1

Finale A

Finale
3.9.Vind: -4.1
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 19.25
  
 
2Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM22.15
  
 PB
3Mikkel JørgensenMikkel Jørgensen ('08)Korsør AM22.94
  
 PB
4Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM22.97
  
 PB
D15 Højdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.67
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.65 PB
 XO
1.67 PB
 XO
1.69
XXX
 
2Mikkel AndersenMikkel Andersen ('07)Korsør AM1.50
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55
XXX
 
3Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXO
1.55
XXX
    
D15 Længdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK775.25
-5.5
  
 PB
 
  X5.05
 -4.0
5.25 PB
 -5.5
  X    
2Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK804.79
-2.5
  
 
 
4.78
 -4.7
4.79
 -2.5
4.74
 -4.6
2.94
 -4.8
    
3Mikkel AndersenMikkel Andersen ('07)Korsør AM4.60
-3.0
  
 PB
 
4.43 PB
 -3.3
4.38
 -6.1
4.60 PB
 -3.0
4.41
 -3.4
    
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM4.18
-2.7
  
 
 
4.18
 -2.7
3.78
 -4.5
3.85
 -3.7
4.04
 -3.0
    
5Frederik Xibo Løfqvist-JensenFrederik Xibo Løfqvist-Jensen ('08)Korsør AM4.16
-2.7
  
 PB
 
3.96 PB
 -4.1
4.06 PB
 -4.4
4.01
 -4.4
4.16 PB
 -2.7
    
6Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM3.59
-4.8
  
 PB
 
3.35 PB
 -5.8
3.59 PB
 -4.8
3.01
 -3.0
2.61
 -4.7
    
7Mikkel JørgensenMikkel Jørgensen ('08)Korsør AM3.32
-4.1
  
 PB
 
  X3.30 PB
 -4.3
3.32 PB
 -4.1
3.01
 -3.2
    
8Frederik Therkildsen MernildFrederik Therkildsen Mernild ('08)Odense Atletik 3.13
-3.5
  
 
 
  X  X3.13
 -3.5
  X    
D15 Kuglestød 4.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK809.31
  
 
 
9.318.389.308.14    
2Frederik Xibo Løfqvist-JensenFrederik Xibo Løfqvist-Jensen ('08)Korsør AM8.25
  
 PB
 
7.46 PB7.63 PB8.25 PB7.52    
3Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK808.14
  
 
 
8.108.147.757.67    
4Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM6.70
  
 
 
6.65  X6.626.70    
5Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik6.25
  
 PB
 
6.21 PB  X5.956.25 PB    
6Frederik Therkildsen MernildFrederik Therkildsen Mernild ('08)Odense Atletik 4.33
  
 PB
 
3.713.444.33 PB4.28    
D15 Diskoskast 1.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8032.27
  
 PB
 
32.27 PB  X30.43  X    
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 20.93
  
 
 
20.0817.2220.93  X    
3Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM20.35
  
 PB
 
  X  X  X20.35 PB    
4Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik17.21
  
 
 
14.0817.21  X  X    
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM12.78
  
 
 
  X10.1712.78  X    
6Frederik Therkildsen MernildFrederik Therkildsen Mernild ('08)Odense Atletik 9.42
  
 PB
 
9.42 PB  X  X  X    
D15 Spydkast 600 gram    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Frederik Xibo Løfqvist-JensenFrederik Xibo Løfqvist-Jensen ('08)Korsør AM34.08
  
 PB
 
32.75 PB33.81 PB34.08 PB33.99    
2Mikkel AndersenMikkel Andersen ('07)Korsør AM29.97
  
 PB
 
26.88 PB17.8824.9729.97 PB    
3Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM29.62
  
 PB
 
23.0121.1023.6629.62 PB    
4Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM29.53
  
 
 
28.1428.7127.2929.53    
5Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 19.68
  
 
 
19.6818.5818.31  –    
6Mikkel JørgensenMikkel Jørgensen ('08)Korsør AM19.60
  
 PB
 
17.09 PB18.15 PB19.60 PB15.16    
7Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM18.05
  
 PB
 
17.63 PB17.68 PB17.3318.05 PB    
8Frederik Therkildsen MernildFrederik Therkildsen Mernild ('08)Odense Atletik 16.54
  
 
 
16.54  –15.6016.25    
P15 100 m    
3.9. Vind: -5.0

Finale A

Finale
3.9.Vind: -5.0
1Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 15.28
  
 
2Paprika MøllerPaprika Møller ('08)Vidar Atletik15.48
  
 PB
3Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande15.66
  
 PB
4Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM16.11
  
 
P15 200 m    
4.9. Vind: -3.5

Finale A

Finale
4.9.Vind: -3.5
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 32.77
  
 PB
2Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM32.94
  
 PB
3Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM33.12
  
 
P15 800 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Paprika MøllerPaprika Møller ('08)Vidar Atletik2:45.30
  
 PB
2Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande2:57.23
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
3.9. Vind: -5.4

Finale A

Finale
3.9.Vind: -5.4
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM14.91
  
 PB
2Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 15.12
  
 PB
3Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande15.53
  
 PB
4Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM16.16
  
 
P15 Højdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM1.41
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.41
  O
1.47
XXX
    
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 1.30
  
 SB
 
1.25 SB
 XO
1.30 SB
  O
1.35
XXX
     
3Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande1.25
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
    
P15 Længdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM4.28
-2.6
  
 PB
 
4.14 PB
 -4.0
3.75
 -3.6
4.28 PB
 -2.6
4.15
 -4.4
    
2Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 3.90
-2.7
  
 
 
3.84
 -2.7
3.80
 -3.7
3.90
 -2.7
3.90
 -3.1
    
3Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 3.81
-2.8
  
 
 
3.50
 -4.5
3.70
 -4.2
3.81
 -2.8
3.60
 -4.4
    
4Paprika MøllerPaprika Møller ('08)Vidar Atletik3.71
-4.2
  
 PB
 
3.56 PB
 -4.5
3.71 PB
 -4.2
3.71 =PB
 -3.5
  X    
5Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM3.27
-5.8
  
 
 
3.06
 -4.9
3.08
 -4.8
3.17
 -2.8
3.27
 -5.8
    
6Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM3.23
-5.1
  
 
 
3.23
 -5.1
  X  X  X    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM9.53
  
 
 
8.809.309.539.35    
2Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 8.96
  
 
 
8.598.708.478.96    
3Lina Høft HomiliusLina Høft Homilius ('08)Haderslev IF8.62
  
 PB
 
8.37 PB8.288.62 PB8.36    
4Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 8.12
  
 PB
 
7.89 PB7.828.12 PB7.43    
5Charlotte MadsenCharlotte Madsen ('07)Korsør AM6.11
  
 PB
 
5.715.666.04 PB6.11 PB    
6Paprika MøllerPaprika Møller ('08)Vidar Atletik5.88
  
 PB
 
5.66 PB5.83 PB5.575.88 PB    
7Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 5.41
  
 PB
 
5.41 PB  X5.364.65    
P15 Diskoskast 0.75 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 24.66
  
 
 
24.66  X22.5921.45    
2Lina Høft HomiliusLina Høft Homilius ('08)Haderslev IF20.80
  
 PB
 
  X  X20.80 PB20.47    
3Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 19.18
  
 
 
19.18  X  X  X    
4Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM17.89
  
 
 
13.1816.4717.8912.81    
5Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM17.54
  
 PB
 
17.54 PB13.60  X15.22    
6Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 11.52
  
 
 
  X11.5210.63  X    
P15 Spydkast 500 gram    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 27.40
  
 PB
 
27.40 PB22.4227.3826.57    
2Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 25.78
  
 PB
 
23.5525.78 PB24.80  –    
3Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM25.68
  
 
 
25.6823.7824.5224.95    
4Lina Høft HomiliusLina Høft Homilius ('08)Haderslev IF23.87
  
 PB
 
23.43 PB22.0923.87 PB21.46    
5Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande20.34
  
 PB
 
18.97 PB17.8717.9820.34 PB    
6Charlotte MadsenCharlotte Madsen ('07)Korsør AM16.13
  
 
 
  –15.0816.0716.13    
7Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 15.66
  
 PB
 
15.25 PB15.66 PB15.2511.88    
8Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM11.08
  
 
 
11.0811.0310.9010.38    
D13 80 m    
3.9. Vind: -2.8

Finale A

Finale
3.9.Vind: -2.8
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM11.24
  
 
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM11.27
  
 
3Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7712.74
  
 
4Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK7712.75
  
 
Finale B
3.9. Vind: -3.6
3.9.Vind: -3.6
1Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM11.28
  
 
2Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 11.61
  
 
3Casper Damsgaard PaulsenCasper Damsgaard Paulsen ('09)Vidar Atletik12.50
  
 PB
4Johannes KousholtJohannes Kousholt ('09)Odense Atletik 12.63
  
 PB
5Laurits PedersenLaurits Pedersen ('09)NG&IF 15.04
  
 PB
D13 800 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk2:10.58
  
 PB
2Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 2:55.92
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
3.9. Vind: -2.5

Finale A

Finale
3.9.Vind: -2.5
2Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM13.83
  
 PB
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8014.12
  
 
D13 Højdespring    
4.9.

Finale A

Finale
4.9.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1.58
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.41
 XO
1.44
 XO
1.47
  O
1.50
  O
1.55 PB
 XO
1.58 PB
  O
1.61
XXX
       
2Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK771.47
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
XXO
1.41 =PB
XXO
1.44 PB
 XO
1.47 PB
XXO
1.50
XXX
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.44
  
 
 
1.25
XXO
1.30
 XO
1.35
  O
1.38
XXO
1.41
XXO
1.44
 XO
1.47
XXX
 
4Johannes KousholtJohannes Kousholt ('09)Odense Atletik 1.35
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35 PB
  O
1.38
XXX
  
D13 Længdespring 1 m zone    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM4.75
-2.7
  
 
 
4.62
 -3.2
4.75
 -2.7
4.63
 -3.1
     
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.71
-4.8
  
 PB
 
4.43
 -2.6
  X4.71 PB
 -4.8
     
3Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 4.49
-2.9
  
 
 
4.49
 -2.9
4.39
 -3.4
4.27
 -4.5
     
4Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM4.44
-2.9
  
 
 
4.37
 -2.7
4.37
 -4.5
4.44
 -2.9
     
5Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK774.17
-3.2
  
 
 
4.04
 -3.0
4.17
 -3.2
3.72
 -5.3
     
6Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK773.98
-2.9
  
 
 
3.91
 -2.8
3.98
 -2.9
3.73
 -2.6
     
7Casper Damsgaard PaulsenCasper Damsgaard Paulsen ('09)Vidar Atletik3.43
-3.6
  
 PB
 
3.43 PB
 -3.6
2.87
 -4.2
3.33
 -3.4
     
8Laurits PedersenLaurits Pedersen ('09)NG&IF 2.95
-1.9
  
 
 
2.95
 -1.9
2.85
 -4.2
2.88
 -3.1
     
Johannes KousholtJohannes Kousholt ('09)Odense Atletik NM
  
 
 
  X  X  X     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.68
  
 PB
 
8.529.53 PB9.68 PB     
2Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK779.47
  
 
 
8.338.339.47     
3Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM9.38
  
 
 
9.388.959.26     
4Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM8.90
  
 PB
 
8.28 PB8.77 PB8.90 PB     
5Casper Damsgaard PaulsenCasper Damsgaard Paulsen ('09)Vidar Atletik8.04
  
 PB
 
6.007.88 PB8.04 PB     
6Rasmus MadsenRasmus Madsen ('09)Korsør AM7.71
  
 PB
 
7.71 PB7.667.28     
7Johannes KousholtJohannes Kousholt ('09)Odense Atletik 7.02
  
 PB
 
6.19 PB5.127.02 PB     
8Laurits PedersenLaurits Pedersen ('09)NG&IF 4.77
  
 PB
 
4.294.394.77 PB     
D13 Spydkast 400 gram    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8033.13
  
 
 
25.6533.1329.05     
2Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM28.80
  
 PB
 
28.80 PB27.0226.20     
3Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM27.84
  
 
 
27.8426.4724.14     
4Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7723.81
  
 PB
 
21.2323.81 PB21.98     
5Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 22.62
  
 PB
 
22.62 PB22.07  –     
6Rasmus MadsenRasmus Madsen ('09)Korsør AM19.78
  
 
 
19.7817.57  –     
7Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK7717.42
  
 PB
 
16.57 PB  –17.42 PB     
D13 Boldkast 250 gram    
4.9.

Finale A

Finale
4.9.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8044.43
  
 PB
 
43.10 PB44.43 PB43.45     
2Rasmus MadsenRasmus Madsen ('09)Korsør AM35.60
  
 PB
 
35.60 PB  –33.57     
3Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk33.00
  
 PB
 
  –33.00 PB  –     
4Laurits PedersenLaurits Pedersen ('09)NG&IF 24.88
  
 PB
 
24.42 PB  –24.88 PB     
P13 80 m    
3.9. Vind: -3.6

Finale A

Finale
3.9.Vind: -3.6
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM11.17
  
 
2Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 11.67
  
 
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7712.03
  
 
4Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM12.38
  
 
5Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik12.78
  
 PB
6Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM13.18
  
 
7Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 13.24
  
 PB
P13 800 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM2:32.36
  
 PB
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK772:36.25
  
 PB
3Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 2:53.69
  
 PB
4Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik3:02.66
  
 PB
P13 Højdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1.43
  
 
 
1.34
  O
1.37
  O
1.43
  O
1.49
XXX
    
2Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik1.34
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
XXO
1.30 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37
XXX
 
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.34
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.34
XXO
1.37
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    
4.9.

Finale A

Finale
4.9.
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM4.90
-1.8
  
 PB
 
4.72
 -2.3
4.67
 -2.1
4.90 PB
 -1.8
     
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.36
-2.7
  
 
 
4.25
 -3.2
4.26
 -2.6
4.36
 -2.7
     
3Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 4.25
-2.0
  
 
 
4.25
 -2.0
  X4.25
 -3.8
     
4Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik4.13
-2.1
  
 PB
 
3.86
 -2.4
3.66
 -1.1
4.13 PB
 -2.1
     
5Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM4.09
-1.0
  
 SB
 
3.81
 -2.2
4.09 SB
 -1.0
  X     
6Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 3.57
-1.5
  
 
 
3.48
 -4.1
3.57
 -1.5
3.51
 -2.6
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM11.41
  
 PB
 
11.41 PB11.33  X     
2Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 10.16
  
 PB
 
8.779.3810.16 PB     
3Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 8.90
  
 
 
8.308.908.34     
4Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM7.52
  
 
 
6.967.526.56     
5Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik7.34
  
 PB
 
6.105.527.34 PB     
P13 Spydkast 400 gram    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM31.15
  
 PB
 
27.7628.1231.15 PB     
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM28.36
  
 PB
 
25.5128.36 PB27.55     
3Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 24.29
  
 
 
24.2921.6020.50     
4Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 19.08
  
 
 
18.0518.7519.08     
5Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7716.90
  
 
 
16.9016.14  –     
6Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM15.02
  
 
 
15.02  –  –     
P13 Boldkast 145 gram    
4.9.

Finale A

Finale
4.9.
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM45.59
  
 PB
 
45.15 PB45.59 PB44.92     
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM42.73
  
 PB
 
32.62 SB38.86 PB42.73 PB     
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7737.78
  
 PB
 
35.71 PB37.49 PB37.78 PB     
4Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM33.89
  
 PB
 
33.89 PB32.5631.90     
D12 80 m    
3.9. Vind: -5.0

Finale A

Finale
3.9.Vind: -5.0
1Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF12.70
  
 PB
2Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7713.12
  
 PB
3Patrick MøllerPatrick Møller ('10)Vidar Atletik14.13
  
 PB
4Andreas ThystrupAndreas Thystrup ('10)Haderslev IF14.34
  
 PB
D12 800 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK772:40.76
  
 PB
2Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF2:42.97
  
 PB
3
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF2:47.39
  
 PB
4Patrick MøllerPatrick Møller ('10)Vidar Atletik2:51.16
  
 PB
5Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM2:55.42
  
 PB
6Andreas ThystrupAndreas Thystrup ('10)Haderslev IF3:07.96
  
 PB
D12 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
3.9. Vind: -2.5

Finale A

Finale
3.9.Vind: -2.5
1Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM17.59
  
 PB
D12 Højdespring    
4.9.

Finale A

Finale
4.9.
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK771.30
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
 XO
1.35
XXX
 
2Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM1.10
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
    
D12 Længdespring 1 m zone    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF3.97
-4.5
  
 PB
 
3.97 PB
 -4.5
3.84
 -1.8
3.55
 -2.8
     
2Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK773.87
-3.0
  
 
 
3.87
 -3.0
  X3.86
 -4.1
     
3Patrick MøllerPatrick Møller ('10)Vidar Atletik3.40
-3.6
  
 PB
 
3.40 PB
 -3.6
3.34
 -3.5
3.35
 -3.6
     
4Andreas ThystrupAndreas Thystrup ('10)Haderslev IF3.37
-2.9
  
 PB
 
3.37 PB
 -2.9
3.13
 -3.1
3.33
 -1.5
     
D12 Kuglestød 3.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Patrick MøllerPatrick Møller ('10)Vidar Atletik5.54
  
 PB
 
5.09 PB4.815.54 PB     
2Andreas ThystrupAndreas Thystrup ('10)Haderslev IF5.17
  
 PB
 
4.93 PB4.485.17 PB     
D12 Spydkast 400 gram    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM15.99
  
 
 
15.9913.1114.28     
D12 Boldkast 250 gram    
4.9.

Finale A

Finale
4.9.
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7732.47
  
 PB
 
32.47 PB29.0529.09     
2Patrick MøllerPatrick Møller ('10)Vidar Atletik26.06
  
 PB
 
26.06 PB24.7720.99     
P12 80 m    
3.9. Vind: -5.6

Finale A

Finale
3.9.Vind: -5.6
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7712.57
  
 PB
2Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM13.03
  
 PB
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM13.04
  
 
4Katja HolmKatja Holm ('10)Odense Atletik 14.81
  
 PB
5Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 15.24
  
 
Finale B
3.9. Vind: -3.3
3.9.Vind: -3.3
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM11.64
  
 
2Naya GrimmNaya Grimm ('10)Odense Atletik 12.08
  
 PB
3Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF12.60
  
 
4Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM12.65
  
 
5Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk12.90
  
 
P12 800 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk2:51.22
  
 PB
2Katja HolmKatja Holm ('10)Odense Atletik 3:06.23
  
 PB
P12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
3.9. Vind: -2.1

Finale A

Finale
3.9.Vind: -2.1
1Naya GrimmNaya Grimm ('10)Odense Atletik 10.64
  
 PB
2Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM12.10
  
 PB
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM13.45
  
 PB
4Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF14.02
  
 
5Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 15.76
  
 
P12 Højdespring    
4.9.

Finale A

Finale
4.9.
1Naya GrimmNaya Grimm ('10)Odense Atletik 1.49
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40 PB
  O
1.43 PB
  O
1.46 PB
  O
1.49 PB
  O
1.52
XXX
     
2Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM1.46
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.28 SB
  O
1.31 SB
  O
1.34 SB
  O
1.37 PB
XXO
1.40 PB
  O
1.43 PB
  O
1.46 PB
XXO
1.49
XXX
       
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM1.25
  
 
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.28
XXX
     
4Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF1.15
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
    
P12 Længdespring 1 m zone    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM4.61
-3.8
  
 
 
4.37
 -4.0
4.61
 -3.8
4.50
 -1.0
     
2Naya GrimmNaya Grimm ('10)Odense Atletik 4.44
-2.5
  
 PB
 
4.25 PB
 -2.8
4.31 PB
 -4.2
4.44 PB
 -2.5
     
3Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.14
-2.0
  
 
 
4.14
 -2.0
  X3.97
 -2.3
     
4Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM4.09
-3.3
  
 PB
 
4.00
 -5.1
4.09 PB
 -3.3
4.00
 -4.5
     
5Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF3.99
-3.3
  
 PB
 
3.83
 -2.5
3.99 PB
 -3.3
3.91
 -2.6
     
6Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM3.78
-1.7
  
 PB
 
3.66
 -2.0
3.02
 -3.1
3.78
 -1.7
     
7Katja HolmKatja Holm ('10)Odense Atletik 3.09
-1.8
  
 
 
3.05
 -3.4
2.85
 -1.7
3.09
 -1.8
     
8Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk2.86
-2.2
  
 PB
 
2.86 PB
 -2.2
2.32
 -3.1
2.21
 -3.9
     
9Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 2.51
-2.5
  
 
 
2.51
 -2.5
2.32
 -3.1
2.21
 -3.9
     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM9.84
  
 PB
 
9.84 PB9.669.26     
2Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM8.65
  
 PB
 
8.058.52 PB8.65 PB     
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM7.73
  
 PB
 
7.207.62 PB7.73 PB     
4Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK777.72
  
 
 
7.607.727.54     
5Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF6.46
  
 
 
6.206.466.44     
6Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM5.88
  
 PB
 
5.82 PB5.805.88 PB     
7Katja HolmKatja Holm ('10)Odense Atletik 5.54
  
 PB
 
  X5.46 PB5.54 PB     
8Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk4.76
  
 PB
 
  X4.76 PB  X     
P12 Spydkast 400 gram    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM21.40
  
 PB
 
21.40 PB18.3317.48     
2Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM18.32
  
 PB
 
17.0817.8218.32     
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM15.92
  
 PB
 
10.78 PB15.82 PB15.92 PB     
4Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 13.18
  
 
 
11.38  –13.18     
5Katja HolmKatja Holm ('10)Odense Atletik 11.45
  
 PB
 
11.33 PB9.2711.45 PB     
P12 Boldkast 145 gram    
4.9.

Finale A

Finale
4.9.
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM41.76
  
 
 
27.6941.7639.60     
2Naya GrimmNaya Grimm ('10)Odense Atletik 35.28
  
 PB
 
34.77 PB32.6935.28 PB     
3Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 27.29
  
 SB
 
27.29 SB21.7123.16     
4Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM23.07
  
 SB
 
23.07 SB21.6418.36     
5Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7722.28
  
 SB
 
22.19 SB22.28 SB22.09     
D11 60 m    
3.9. Vind: -5.4

Finale A

Finale
3.9.Vind: -5.4
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM9.44
  
 PB
2
Victor Pliniussen
Victor Pliniussen ('11)
Odense Atletik 10.09
  
 PB
3
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF10.49
  
 
4
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM11.18
  
 
5
Justin Falk Blomberg
Justin Falk Blomberg ('11)
NG&IF 11.39
  
 PB
D11 400 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM1:11.60
  
 PB
2
Victor Pliniussen
Victor Pliniussen ('11)
Odense Atletik 1:14.41
  
 PB
3
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk1:18.63
  
 
4
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM1:20.65
  
 
5
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF1:22.34
  
 
6
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM1:25.26
  
 
7
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM1:27.96
  
 PB
Justin Falk Blomberg
Justin Falk Blomberg ('11)
NG&IF DNF
  
 
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
3.9. Vind: -2.7

Finale A

Finale
3.9.Vind: -2.7
1
Victor Pliniussen
Victor Pliniussen ('11)
Odense Atletik 12.30
  
 PB
2
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM12.32
  
 =PB
3
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM13.31
  
 
4
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk13.80
  
 
D11 Højdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1.32
  
 
 
1.20
  O
1.26
 XO
1.29
  O
1.32
 XO
1.35
XXX
   
2
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk1.29
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.23
  O
1.26 PB
  O
1.29 PB
  O
1.32
XXX
 
3
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM1.23
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.23 PB
  O
1.26
XXX
 
4
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM1.23
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXO
1.20
 XO
1.23 PB
 XO
1.26
XXX
  
5
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM1.15
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
 XO
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
  
6
Justin Falk Blomberg
Justin Falk Blomberg ('11)
NG&IF 1.10
  
 PB
 
0.95 =PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
   
7
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM1.05
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
 XO
1.10
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM4.10
-1.6
  
 PB
 
4.01 PB
 -2.8
4.10 PB
 -1.6
  X     
2
Victor Pliniussen
Victor Pliniussen ('11)
Odense Atletik 3.76
-2.4
  
 PB
 
3.74 PB
 -2.4
  X3.76 PB
 -2.4
     
3
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM3.68
-4.3
  
 
 
  X3.56
 -3.2
3.68
 -4.3
     
4
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF3.56
-2.9
  
 SB
 
2.98
 -3.6
3.56 SB
 -2.9
3.49
 -3.2
     
5
Justin Falk Blomberg
Justin Falk Blomberg ('11)
NG&IF 3.35
-2.6
  
 PB
 
3.30 =PB
 -2.7
3.35 PB
 -2.6
  X     
6
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM3.05
-2.7
  
 
 
3.05
 -2.7
  X3.01
 -1.4
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM8.23
  
 PB
 
8.047.888.23 PB     
2
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF7.45
  
 PB
 
6.48 PB6.77 PB7.45 PB     
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM7.16
  
 
 
7.167.066.68     
4
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM5.52
  
 
 
5.015.525.45     
D11 Boldkast 145 gram    
4.9.

Finale A

Finale
4.9.
1
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF46.55
  
 PB
 
40.3443.9446.55 PB     
2
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM36.09
  
 
 
24.0133.0136.09     
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM34.38
  
 PB
 
34.38 PB30.8133.38     
4
Justin Falk Blomberg
Justin Falk Blomberg ('11)
NG&IF 34.32
  
 
 
31.7032.6534.32     
5
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk29.81
  
 
 
27.8629.8129.13     
P11 60 m    
3.9. Vind: -2.1

Finale A

Finale
3.9.Vind: -2.1
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK778.80
  
 PB
2
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM9.21
  
 
3
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM9.68
  
 PB
4
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK809.88
  
 
5
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM10.14
  
 
Finale B
3.9. Vind: -3.8
3.9.Vind: -3.8
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF9.42
  
 PB
2
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK779.60
  
 PB
3
Rosa Fløjgaard
Rosa Fløjgaard ('11)
SAK7710.58
  
 PB
4
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 10.72
  
 PB
5
Sofie Normann
Sofie Normann ('11)
NG&IF 10.77
  
 PB
6
Victoria Bakkestrøm
Victoria Bakkestrøm ('11)
Aalborg AM11.56
  
 PB
P11 400 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM1:12.96
  
 
2
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK771:13.67
  
 PB
3
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF1:19.91
  
 PB
4
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK771:20.74
  
 PB
5
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM1:21.00
  
 PB
6
Sofie Normann
Sofie Normann ('11)
NG&IF 1:23.25
  
 PB
7
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM1:24.37
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
3.9. Vind: -1.1

Finale A

Finale
3.9.Vind: -1.1
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande12.20
  
 PB
2
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande12.75
  
 PB
3
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM12.85
  
 PB
4
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK8012.90
  
 PB
5
Rosa Fløjgaard
Rosa Fløjgaard ('11)
SAK7713.70
  
 PB
6
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 14.23
  
 PB
P11 Højdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK771.36
  
 PB
 
1.13
  O
1.16
  O
1.19
  O
1.22
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
 XO
1.34 =PB
  O
1.36 PB
XXO
1.38
XXX
      
2
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM1.31
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.13
 XO
1.16
 XO
1.19
  O
1.22 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
XXO
1.31 PB
  O
1.34
XXX
      
3
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK801.22
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16
  O
1.19
  O
1.22 PB
  O
1.25
XXX
 
4
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM1.19
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16 PB
  O
1.19 PB
  O
1.22
XXX
 
5
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande1.19
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16 PB
 XO
1.19 PB
XXO
1.22
XXX
 
6
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande1.16
  
 SB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16 SB
 XO
1.19
XXX
  
7
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM1.13
  
 
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.13
  O
1.16
XXX
   
8
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF1.05
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00 =SB
  O
1.05 =PB
  O
1.10
XXX
   
9
Sofie Normann
Sofie Normann ('11)
NG&IF 1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK774.15
-3.2
  
 PB
 
4.15 PB
 -3.2
4.08
 -3.7
3.98
 -3.3
     
2
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM4.14
-4.2
  
 PB
 
4.08 PB
 -4.4
3.83
 -4.4
4.14 PB
 -4.2
     
3
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM3.68
-2.8
  
 PB
 
3.55 PB
 -3.3
3.58 PB
 -2.8
3.68 PB
 -2.8
     
4
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK803.66
-4.9
  
 PB
 
3.61 PB
 -4.1
3.64 PB
 -4.3
3.66 PB
 -4.9
     
5
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF3.66
-2.7
  
 PB
 
3.37
 -4.8
3.66 PB
 -2.7
3.38
 -3.6
     
6
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK773.61
-3.2
  
 
 
3.53
 -4.4
3.61
 -3.2
3.59
 -3.3
     
7
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande3.60
-3.4
  
 
 
3.57
 -3.3
3.58
 -2.5
3.60
 -3.4
     
8
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM3.55
-3.0
  
 
 
3.53
 -3.0
3.46
 -4.1
3.55
 -3.0
     
9
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 3.51
-4.6
  
 
 
3.51
 -4.6
3.47
 -3.4
3.42
 -5.0
     
10
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande3.41
-2.0
  
 
 
3.37
 -2.5
3.41
 -2.0
3.32
 -3.1
     
11
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM3.37
-5.5
  
 PB
 
3.35 PB
 -3.8
3.23
 -6.0
3.37 PB
 -5.5
     
12
Rosa Fløjgaard
Rosa Fløjgaard ('11)
SAK773.33
-3.4
  
 PB
 
3.33 PB
 -3.4
3.31
 -3.3
2.48
 -4.2
     
13
Victoria Bakkestrøm
Victoria Bakkestrøm ('11)
Aalborg AM3.01
-3.7
  
 PB
 
3.01 PB
 -3.7
2.79
 -3.0
2.69
 -3.8
     
14
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 2.85
-3.7
  
 
 
2.85
 -3.7
2.85
 -2.9
2.56
 -3.8
     
15
Sofie Normann
Sofie Normann ('11)
NG&IF 2.84
-2.6
  
 =PB
 
2.84 =PB
 -2.6
2.71
 -2.1
  X     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK778.36
  
 PB
 
7.80 PB8.04 PB8.36 PB     
2
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 7.72
  
 PB
 
7.527.72 PB7.35     
3
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK807.20
  
 
 
7.206.737.20     
4
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande7.18
  
 PB
 
7.18 PB6.406.49     
5
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM7.11
  
 PB
 
6.81 PB7.11 PB6.97     
6
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF6.91
  
 PB
 
6.43 PB  X6.91 PB     
7
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM6.61
  
 PB
 
5.99 PB6.06 PB6.61 PB     
8
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK776.34
  
 PB
 
6.33 PB6.236.34 PB     
9
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM6.03
  
 PB
 
6.03 PB5.435.26     
10
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande5.83
  
 
 
5.715.585.83     
11
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 5.17
  
 PB
 
5.17 PB4.885.08     
12
Rosa Fløjgaard
Rosa Fløjgaard ('11)
SAK775.02
  
 PB
 
  X5.02 PB4.65     
13
Victoria Bakkestrøm
Victoria Bakkestrøm ('11)
Aalborg AM4.32
  
 PB
 
4.12 PB4.18 PB4.32 PB     
14
Sofie Normann
Sofie Normann ('11)
NG&IF 3.85
  
 
 
  X3.653.85     
P11 Spydkast 400 gram    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande20.62
  
 PB
 
16.37 PB18.75 PB20.62 PB     
2
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK7720.35
  
 PB
 
16.30 PB20.35 PB18.20     
3
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 19.07
  
 PB
 
16.3919.07 PB18.42     
4
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande12.26
  
 PB
 
10.34 PB12.26 PB11.24     
5
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 10.74
  
 PB
 
9.47 PB10.74 PB5.70     
P11 Boldkast 145 gram    
4.9.

Finale A

Finale
4.9.
1
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 38.08
  
 PB
 
38.08 PB36.7734.40     
2
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM26.62
  
 PB
 
26.62 PB24.4524.28     
3
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM22.43
  
 
 
20.8320.6122.43     
4
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 22.18
  
 PB
 
22.18 PB17.7921.49     
5
Victoria Bakkestrøm
Victoria Bakkestrøm ('11)
Aalborg AM20.07
  
 PB
 
20.07 PB19.8419.10     
D10 60 m    
3.9. Vind: -2.1

Finale A

Finale
3.9.Vind: -2.1
1
Morten Madsen
Morten Madsen ('13)
Korsør AM11.02
  
 PB
2
Niels Madsen
Niels Madsen ('13)
Korsør AM11.74
  
 PB
3
Marius Jørgensen
Marius Jørgensen ('13)
Korsør AM12.07
  
 PB
Finale B
3.9. Vind: -2.1
3.9.Vind: -2.1
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.38
  
 
2
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM9.87
  
 PB
3
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF10.03
  
 PB
4
Gorm Bengtsen
Gorm Bengtsen ('13)
Korsør AM10.91
  
 PB
D10 400 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC1:09.37
  
 PB
2
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF1:14.23
  
 PB
3
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM1:15.46
  
 PB
4
Gorm Bengtsen
Gorm Bengtsen ('13)
Korsør AM1:29.19
  
 PB
5
Niels Madsen
Niels Madsen ('13)
Korsør AM1:31.63
  
 PB
6
Morten Madsen
Morten Madsen ('13)
Korsør AM1:32.57
  
 PB
7
Marius Jørgensen
Marius Jørgensen ('13)
Korsør AM1:33.98
  
 PB
D10 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
3.9. Vind: -2.7

Finale A

Finale
3.9.Vind: -2.7
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC12.63
  
 PB
2
Morten Madsen
Morten Madsen ('13)
Korsør AM14.85
  
 PB
2
Niels Madsen
Niels Madsen ('13)
Korsør AM14.85
  
 PB
D10 Højdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF0.95
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95 =PB
  O
1.00
XXX
     
D10 Længdespring 1 m zone    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3.80
-3.7
  
 
 
3.73
 -3.9
3.73
 -3.2
3.80
 -3.7
     
2
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM3.44
-3.7
  
 PB
 
3.32
 -2.7
3.44 PB
 -3.7
3.37
 -4.8
     
3
Gorm Bengtsen
Gorm Bengtsen ('13)
Korsør AM3.10
-4.3
  
 PB
 
3.10 PB
 -4.3
2.84
 -3.4
2.70
 -4.0
     
4
Niels Madsen
Niels Madsen ('13)
Korsør AM3.00
-3.9
  
 PB
 
2.76 PB
 -3.8
  X3.00 PB
 -3.9
     
5
Morten Madsen
Morten Madsen ('13)
Korsør AM2.80
-3.1
  
 PB
 
2.80 PB
 -3.1
2.72
 -3.1
2.71
 -3.3
     
6
Marius Jørgensen
Marius Jørgensen ('13)
Korsør AM2.69
-3.8
  
 PB
 
2.54 PB
 -3.4
2.62 PB
 -4.7
2.69 PB
 -3.8
     
D10 Kuglestød 2.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF6.73
  
 
 
6.436.586.73     
2
Niels Madsen
Niels Madsen ('13)
Korsør AM6.51
  
 PB
 
6.066.35 PB6.51 PB     
3
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC6.24
  
 =PB
 
6.155.906.24 =PB     
4
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM5.29
  
 
 
4.705.295.27     
5
Morten Madsen
Morten Madsen ('13)
Korsør AM4.92
  
 PB
 
4.064.77 PB4.92 PB     
6
Gorm Bengtsen
Gorm Bengtsen ('13)
Korsør AM4.89
  
 PB
 
3.93 PB4.72 PB4.89 PB     
7
Marius Jørgensen
Marius Jørgensen ('13)
Korsør AM3.46
  
 PB
 
3.24 PB2.863.46 PB     
D10 Boldkast 145 gram    
4.9.

Finale A

Finale
4.9.
1
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM36.68
  
 PB
 
36.68 PB35.0736.60     
2
Gorm Bengtsen
Gorm Bengtsen ('13)
Korsør AM31.18
  
 PB
 
30.77 PB31.08 PB31.18 PB     
3
Niels Madsen
Niels Madsen ('13)
Korsør AM29.22
  
 PB
 
29.22 PB25.7023.22     
4
Morten Madsen
Morten Madsen ('13)
Korsør AM15.87
  
 PB
 
15.87 PB13.8511.86     
5
Marius Jørgensen
Marius Jørgensen ('13)
Korsør AM13.43
  
 PB
 
13.06 PB13.43 PB8.48     
P10 60 m    
3.9. Vind: -2.6

Finale A

Finale
3.9.Vind: -2.6
1
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 10.46
  
 
2
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM10.50
  
 PB
3
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM11.09
  
 
4
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM11.28
  
 PB
Finale B
3.9. Vind: -2.6
3.9.Vind: -2.6
1
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM10.71
  
 PB
2
Clara Bagge
Clara Bagge ('12)
Korsør AM11.58
  
 PB
3
Ida Hansen
Ida Hansen ('13)
Korsør AM12.57
  
 PB
P10 400 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM1:21.37
  
 PB
2
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 1:24.52
  
 PB
3
Ida Hansen
Ida Hansen ('13)
Korsør AM1:34.33
  
 PB
4
Clara Bagge
Clara Bagge ('12)
Korsør AM1:34.39
  
 PB
5
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM1:36.91
  
 PB
P10 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
3.9. Vind: -1.1

Finale A

Finale
3.9.Vind: -1.1
1
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 13.15
  
 PB
2
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM13.69
  
 PB
3
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM14.15
  
 PB
P10 Højdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM0.95
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
    
2
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM0.95
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
XXX
    
P10 Længdespring 1 m zone    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM3.50
-5.0
  
 PB
 
3.36
 -5.5
3.50 PB
 -5.0
3.39
 -4.4
     
2
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 3.30
-2.9
  
 =PB
 
3.29
 -4.2
3.30 =PB
 -2.9
2.92
 -4.6
     
3
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM3.22
-2.8
  
 PB
 
  X3.22 PB
 -2.8
3.16
 -2.3
     
4
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM3.19
-3.3
  
 
 
3.19
 -3.3
3.10
 -3.8
3.06
 -4.9
     
5
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM3.14
-4.9
  
 
 
3.09
 -5.0
3.14
 -4.9
3.09
 -4.0
     
6
Clara Bagge
Clara Bagge ('12)
Korsør AM2.78
-2.7
  
 PB
 
2.60 PB
 -3.4
2.61 PB
 -3.2
2.78 PB
 -2.7
     
7
Ida Hansen
Ida Hansen ('13)
Korsør AM2.75
-4.1
  
 PB
 
2.62 PB
 -4.3
2.75 PB
 -4.1
2.55
 -3.5
     
P10 Kuglestød 2.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM6.86
  
 PB
 
5.894.586.86 PB     
2
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM5.18
  
 PB
 
5.18 PB5.124.92     
3
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM4.69
  
 PB
 
4.67 PB4.69 PB4.53     
4
Ida Hansen
Ida Hansen ('13)
Korsør AM3.83
  
 PB
 
3.19 PB3.83 PB3.59     
P10 Boldkast 145 gram    
4.9.

Finale A

Finale
4.9.
1
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 22.62
  
 PB
 
19.56 PB21.36 PB22.62 PB     
2
Clara Bagge
Clara Bagge ('12)
Korsør AM21.61
  
 PB
 
19.75 PB20.20 PB21.61 PB     
3
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM21.26
  
 PB
 
20.35 PB20.75 PB21.26 PB     
4
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM19.60
  
 PB
 
19.17 PB19.60 PB14.52     
5
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM17.74
  
 
 
16.64  X17.74     
6
Ida Hansen
Ida Hansen ('13)
Korsør AM14.10
  
 PB
 
14.10 PB10.32  X     

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2