Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: DM Hold 3‐4.9.2022
Odense Atletikstadion

M 100 m    
3.9. Vind: -3.1

Finale A

Finale
3.9.Vind: -3.1
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.53
  
 
2Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)Sparta10.57
  
 
3Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD10.96
  
 
4Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja11.23
  
 
5Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Odense Atletik 11.30
  
 
Finale B
3.9. Vind: -2.1
3.9.Vind: -2.1
1Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER11.48
  
 
2Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM11.51
  
 
3Jonathan KhanJonathan Khan ('98)KIF11.61
  
 
4Mads Hedegaard ChristiansenMads Hedegaard Christiansen ('97)Aalborg AM12.18
  
 
M 200 m    
3.9. Vind: -4.2

Finale A

Finale
3.9.Vind: -4.2
1Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Sparta21.58
  
 
2Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja22.14
  
 SB
3Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER22.97
  
 
4Rasmus Søsted AndersenRasmus Søsted Andersen ('02)Odense Atletik 23.06
  
 
5Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190024.91
  
 SB
Finale B
3.9. Vind: -1.4
3.9.Vind: -1.4
1Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM23.43
  
 
2Troels KaasTroels Kaas ('95)KIF23.86
  
 
3Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM23.95
  
 
4William Marin VeddeWilliam Marin Vedde ('99)Aalborg AM25.24
  
 PB
M 400 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta46.91
  
 
2Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM / SWE48.49
  
 
3Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Frederiksberg IF48.94
  
 
4Jonathan Kure FriisJonathan Kure Friis ('97)KIF49.14
  
 PB
5Abdirisak Ahmed MahamadAbdirisak Ahmed Mahamad ('96)Odense Atletik 53.38
  
 
Finale B
3.9.
3.9.
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja51.26
  
 SB
2Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM52.34
  
 SB
3Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190054.37
  
 
4Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM55.88
  
 PB
M 800 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)Randers Freja1:55.98
  
 
2Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 1:56.52
  
 SB
3Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF1:56.69
  
 SB
4Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM1:58.35
  
 
5Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Frederiksberg IF1:59.63
  
 
6Nikolas KraglundNikolas Kraglund ('01)Aalborg AM2:00.95
  
 
7Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta2:02.46
  
 SB
8Emil Hviid PedersenEmil Hviid Pedersen Aarhus 19002:04.74
  
 PB
9Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)Hvidovre AM2:15.28
  
 SB
M 1500 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)Randers Freja3:58.92
  
 
2Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 3:59.75
  
 
3Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF4:03.97
  
 
4Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:04.70
  
 
5Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)Hvidovre AM4:06.06
  
 SB
6Christian AndersenChristian Andersen ('95)Aarhus 19004:08.48
  
 
7Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF4:12.50
  
 SB
8Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM4:26.18
  
 SB
9Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM4:30.58
  
 SB
M 5000 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 190014:59.23
  
 
2Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)Hvidovre AM15:00.23
  
 SB
3Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Randers Freja15:00.39
  
 
4Mubaarik IbrahimMubaarik Ibrahim ('98)Odense Atletik 15:06.01
  
 
5Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)Sparta15:16.87
  
 
6Andreas Ahrndt LaursenAndreas Ahrndt Laursen ('02)Esbjerg AM15:55.01
  
 
7Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)Aalborg AM15:55.54
  
 SB
8Jonas BertelsenJonas Bertelsen Frederiksberg IF16:09.68
  
 PB
9Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF16:32.71
  
 SB
M 110 m hæk    
3.9. Vind: -2.4

Finale A

Finale
3.9.Vind: -2.4
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM14.99
  
 
2Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta15.63
  
 
3Jan WildemanJan Wildeman ('99)KIF / GER15.91
  
 PB
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja16.35
  
 PB
5Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF16.64
  
 
6Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 190017.15
  
 SB
7Alex TeschAlex Tesch ('80)Odense Atletik 20.54
  
 SB
8Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM / SWE21.09
  
 PB
M 400 m hæk    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF54.99
  
 
2Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM56.34
  
 
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja56.67
  
 PB
4Jan WildemanJan Wildeman ('99)KIF / GER57.66
  
 
5Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM1:02.90
  
 
Finale B
3.9.
3.9.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta55.29
  
 PB
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190059.96
  
 
3Toke Toft Musabula NielsenToke Toft Musabula Nielsen ('97)Odense Atletik 1:01.95
  
 SB
4Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)Hvidovre AM1:03.77
  
 SB
M Højdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19002.02
  
 
 
1.80
  O
1.85
  O
1.88
  O
1.91
  O
1.94
  O
1.97
  O
2.00
  Xs
2.02
  O
2.06
  r
       
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta2.00
  
 PB
 
1.50
  O
1.75
  O
1.80
  O
1.85
  O
1.88
  O
1.91
  O
1.94 =PB
  O
1.97 PB
 XO
2.00 PB
  O
2.02
  r
      
3Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.94
  
 PB
 
1.70 SB
  O
1.75 SB
  O
1.80 SB
  O
1.85 =PB
  O
1.88 PB
  O
1.91 PB
  O
1.94 PB
 XO
1.97
XXX
4Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.88
  
 SB
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
  O
1.85 =SB
 XO
1.88 SB
 XO
1.91
XXX
  
5Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.80
  
 SB
 
1.65 SB
  O
1.80 SB
  O
1.85
  r
     
6Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið1.70
  
 SB
 
1.65 SB
  O
1.70 SB
  O
1.75
XXX
     
7Alex TeschAlex Tesch ('80)Odense Atletik 1.70
  
 =SB
 
1.65
  O
1.70 =SB
 XO
1.75
XXX
     
8William Marin VeddeWilliam Marin Vedde ('99)Aalborg AM1.65
  
 =PB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65 =PB
  O
1.70
XXX
    
9Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM1.60
  
 =PB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60 =PB
 XO
1.65
XXX
    
M Stangspring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.50
  
 
 
4.20
  O
4.30
  O
4.40
XXO
4.50
  O
4.60
XXX
   
2Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.50
  
 
 
4.00
  O
4.10
 XO
4.20
  O
4.30
XXO
4.40
XXO
4.50
  O
4.60
XXX
 
3Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM4.30
  
 PB
 
3.60 =SB
  O
3.80 SB
 XO
3.90 SB
  O
4.00 =PB
  O
4.10 PB
  O
4.20 PB
XXO
4.30 PB
 XO
4.40
XXX
4Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF4.20
  
 SB
 
4.00 SB
  O
4.10 SB
  O
4.20 SB
  O
4.30
XXX
    
5Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19003.90
  
 
 
3.60
XXO
3.70
XXO
3.80
  O
3.90
 XO
4.00
XXX
   
6Anders NyborgAnders Nyborg ('05)Randers Freja3.80
  
 
 
3.80
  O
3.90
XXX
      
7Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF3.80
  
 SB
 
2.60
  O
3.50
  O
3.70 =SB
 XO
3.80 SB
  O
3.90
XXX
   
8Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM3.60
  
 SB
 
3.10
  O
3.30
 XO
3.50 =SB
  O
3.60 SB
  O
3.70
  Xr
   
9Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM2.60
  
 
 
2.60
  O
2.90
XXX
      
M Længdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.53 w
+3.2
  
 
 
7.18
 1.8
  X7.53
 3.2
7.11
 2.4
  –7.07
 3.4
  
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD7.41 w
+2.8
  
 
 
  X7.41
 2.8
  X7.20
 1.5
  X7.11
 1.4
  
3Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Aarhus 19006.72
+1.5
  
 
 
  X  X  X6.52
 2.0
  X6.72
 1.5
  
4Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF6.66 w
+2.3
  
 
 
  X  X  X  X  X6.66
 2.3
  
5Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið6.65
+1.9
  
 SB
 
6.65 SB
 1.9
6.54
 1.8
6.53
 1.8
  X  –  –  
6Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Odense Atletik 6.53 w
+4.0
  
 
 
  X  X  X6.53
 4.0
  X  X  
7Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM5.92
+1.9
  
 
 
  X  X5.92
 1.9
5.74
 3.5
  X5.68
 1.9
  
8Mads Hedegaard ChristiansenMads Hedegaard Christiansen ('97)Aalborg AM5.80 w
+2.1
  
 
 
5.78
 1.5
  X5.80
 2.1
5.65
 2.5
  –  –  
9Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja5.64 w
+2.2
  
 
 
  X5.59
 3.1
5.64
 2.2
5.56
 4.4
5.54
 5.1
  X  
M Trespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta13.72
+2.0
  
 PB
 
13.38
 3.7
13.72 PB
 2.0
13.12
 2.9
13.65
 1.4
  –13.59
 3.0
  
2Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF13.56 w
+3.9
  
 
 
  X13.17
 3.6
13.56
 3.9
  –  –  –  
3Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 190013.32 w
+3.7
  
 
 
12.96 SB
 0.5
12.57
 2.4
12.96 =SB
 2.0
13.26
 3.2
13.32
 3.7
13.28 =PB
 1.7
  
4Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja12.63
+1.5
  
 PB
 
  X12.59 PB
 1.5
  X12.63 PB
 1.5
  X12.57
 1.1
  
5Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM12.19
+1.1
  
 PB
 
11.75
 2.5
12.00 SB
 2.0
12.19 PB
 1.1
  –  –  –  
6Lauge Preisler VillundLauge Preisler Villund ('03)Frederiksberg IF11.25
+1.5
  
 SB
 
10.47 SB
 1.7
11.25 SB
 1.5
10.64
 1.4
10.80
 1.8
10.88
 1.4
11.15
 2.3
  
7Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM10.94 w
+2.1
  
 
 
10.11
 2.1
10.36
 3.5
10.94
 2.1
10.46
 1.9
  X9.83
 1.8
  
8Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM9.11
+1.5
  
 PB
 
9.11 PB
 1.5
  X  X  X  X  X  
Andri Snær ÓlafssonAndri Snær Ólafsson ('89)Odense Atletik / ISL NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
M Kuglestød 7.26 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF15.21
  
 
 
14.7914.7515.1315.2115.21  X  
2Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM15.06
  
 PB
 
14.49  X14.96 PB14.5815.06 PB  X  
3Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta15.05
  
 
 
13.75  X14.5114.42  X15.05  
4Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 14.68
  
 SB
 
14.46 SB14.20  X  X14.4014.68 SB  
5Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM13.54
  
 
 
13.2613.5413.46  X  X  X  
6Maximilian KluthMaximilian Kluth Aarhus 1900 / GER13.13
  
 SB
 
13.09 SB  X  X  X12.7313.13 SB  
7Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja12.03
  
 
 
11.5612.0311.45  X  X  X  
8Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM11.37
  
 SB
 
11.37 SB11.10  X  X  X  X  
9Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF9.09
  
 SB
 
8.88 SB8.848.96 SB8.798.869.09 SB  
M Diskoskast 2.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 54.43
  
 
 
  X50.1352.34  X54.43  X  
2Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM45.90
  
 
 
42.8543.6744.5845.1544.7145.90  
3Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190044.53
  
 SB
 
38.57 SB42.18 SB  X43.38 SB44.53 SB  X  
4Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF39.44
  
 
 
37.0938.0636.93  X39.44  X  
5Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja36.77
  
 
 
35.1735.8136.77  X34.8835.43  
6Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta36.04
  
 
 
  X  X32.4033.6236.0435.42  
7Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM32.77
  
 SB
 
32.21 SB32.77 SB32.59  X  X  X  
8Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM30.87
  
 
 
28.18  X30.46  X30.7030.87  
9Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF25.99
  
 SB
 
25.99 SB  X  X  X  X  X  
M Hammerkast 7.26 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM59.13
  
 
 
59.1357.8556.03  X57.40  X  
2Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190055.34
  
 
 
51.7453.10  X54.0055.34  X  
3Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM49.64
  
 SB
 
49.64 SB48.25  X47.5349.4849.51  
4Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF47.89
  
 
 
47.04  X42.6247.0147.89  X  
5Diego Marcano-GonzalesDiego Marcano-Gonzales ('92)Sparta / ESP47.48
  
 SB
 
44.01 SB47.48 SB  X  X  X  X  
6Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 42.39
  
 SB
 
30.70 SB38.93 SB41.97 SB41.23  X42.39 SB  
7Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM38.96
  
 PB
 
37.45 PB  –  X  X38.96 PB  X  
8Allan KristensenAllan Kristensen ('63)Frederiksberg IF34.22
  
 SB
 
27.15 SB31.49 SB32.12 SB31.04  X34.22 SB  
9Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja31.57
  
 PB
 
28.95 PB  X  X31.53 PB31.57 PB29.76  
M Spydkast 800 gram    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190066.15
  
 
 
  X66.15  X62.12  X62.37  
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta56.54
  
 
 
56.5455.1856.5356.20  X55.12  
3Daniel SturmaDaniel Sturma ('96)Frederiksberg IF / GER53.28
  
 SB
 
48.91 SB49.87 SB53.28 SB48.3951.84  X  
4Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja49.94
  
 SB
 
49.94 SB45.92  X47.5646.8148.13  
5Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM49.01
  
 SB
 
47.97 SB49.01 SB46.7046.2045.74  X  
6Bjørn MalskærBjørn Malskær ('65)Hvidovre AM47.43
  
 SB
 
44.46 SB47.43 SB42.04  X45.4446.60  
7Rasmus Hjorth-ChristensenRasmus Hjorth-Christensen ('95)Odense Atletik 45.56
  
 PB
 
42.02 SB42.67 SB  X44.67 SB45.56 PB42.40  
8Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF39.42
  
 SB
 
39.42 SB32.79  X31.2731.54  X  
9Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM33.91
  
 
 
33.91  X  X  X  X  X  
M 4 x 100 m stafet    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  40.71
  
 
  Frederik Schou-Nielsen, Tazana Kamanga-Dyrbak, Jacob Hvorup, Bertram Costa
2Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  41.32
  
 
  Steffen Udengaard Knudsen, Simon Hansen, Torúr Mortensen, Rinalds Valts Zarins
3Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  41.76
  
 
  Andreas Trajkovski, Nick Ekelund-Arenander, Jacob Chua Ziska, Mikkel Klejnstrup
4Fif Atletik Og Motion Fif Atletik Og Motion  43.38
  
 
  Christoph Hansen, Frederik Dahl Larsen, Frederik Regli, Jacob Moos Larsen
5Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja  45.73
  
 
  Max Kørner Andersen, Daniel K. Pedersen, Thomas Sitm Bak, Jonathan Sass Møller
Finale B
3.9.
3.9.
1KIF - København KIF - København  43.54
  
 
  Jonathan Kure Friis, Jonathan Khan, Troels Kaas, Mikkel Ringsted
2Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion  43.93
  
 
  Jacob Vejgaard Laustsen, Simon Larsen, Andreas Tissier, Lasse Holm Jensen
3Odense Atletik - O.G.F. Odense Atletik - O.G.F.  44.15
  
 
  Christian Andreassen, Peter Rasmussen, Abdirisak Ahmed Mahamad, Rasmus Søsted Andersen
4Aalborg Atletik og Motion Aalborg Atletik og Motion  44.47
  
 
  Jakob Holt Jensen, Jacob Aagaard Jensen, Sebastian Sund Frandsen, Mads Hedegaard Christiansen
M 4 x 400 m stafet    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  3:11.36
  
 
  Benjamin Lobo Vedel, Gustav Lundholm Nielsen, Luis F. Maillet, Sebastian Højriis Monneret
2Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  3:20.59
  
 
  Andreas Trajkovski, Mikkel Klejnstrup, Jacob Chua Ziska, Nick Ekelund-Arenander
3Fif Atletik Og Motion Fif Atletik Og Motion  3:21.04
  
 
  Iasonas Koniaris, Mathias A. Olsen, Magnus Askov-Hansen, Jacob Moos Larsen
4Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja  3:32.66
  
 
  Kristian Uldbjerg Hansen, Magnus Dewett, Tobias Roed Garza, Daniel K. Pedersen
5Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  3:34.23
  
 
  Alexander Bertelsen, Tristan Rønn Poulsen, Adam Sandbjerg Lind, Rune Drongesen
Finale B
3.9.
3.9.
1KIF - København KIF - København  3:32.37
  
 
  Jonathan Kure Friis, Jonathan Makwarth, Jan Wildeman, Mikkel Ringsted
2Aalborg Atletik og Motion Aalborg Atletik og Motion  3:35.14
  
 
  Nikolas Kraglund, Sebastian Sund Frandsen, Jacob Aagaard Jensen, Andreas Nors Rebstrup
3Odense Atletik - O.G.F. Odense Atletik - O.G.F.  3:35.28
  
 
  Toke Toft Musabula Nielsen, Jeppe Emil Kristensen, Christian Andreassen, Abdirisak Ahmed Mahamad
4Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion  3:38.79
  
 
  Samuel Ettrup Larsen, Thomas Søholm Larsen, Marvin Lumbye, Simon Larsen
K 100 m    
3.9. Vind: -1.4

Finale A

Finale
3.9.Vind: -1.4
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.85
  
 
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta12.23
  
 
3Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja12.37
  
 
4Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.46
  
 
5Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 12.64
  
 
6Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.72
  
 
7Ida BoelIda Boel Aarhus 190012.90
  
 SB
8Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF12.98
  
 
K 200 m    
3.9. Vind: -0.8

Finale A

Finale
3.9.Vind: -0.8
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190024.46
  
 
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja25.04
  
 SB
3Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF25.55
  
 
4Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta25.63
  
 
5Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM25.71
  
 
6Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM26.53
  
 
7Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF / GER27.64
  
 
8Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 27.71
  
 
K 400 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta56.88
  
 
2Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja59.55
  
 
3Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 1:00.22
  
 
4Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM1:01.85
  
 
5Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Aalborg AM1:03.52
  
 
6Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF1:04.08
  
 
7April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)Frederiksberg IF1:05.09
  
 
8Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19001:06.94
  
 SB
K 800 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta2:11.86
  
 PB
2Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF2:17.14
  
 
3Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM2:19.55
  
 
4Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF2:22.40
  
 SB
5Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja2:33.51
  
 PB
6Maia LervadMaia Lervad ('97)Aarhus 19002:34.71
  
 PB
7Anne-Sophie Bork RasmussenAnne-Sophie Bork Rasmussen ('97)Odense Atletik 2:38.65
  
 PB
8Katrine NielsenKatrine Nielsen ('99)Hvidovre AM2:59.31
  
 PB
K 1500 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta4:47.73
  
 
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:49.96
  
 
3Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM4:56.37
  
 SB
4Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF4:56.97
  
 SB
5Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF5:00.49
  
 SB
6Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja5:01.13
  
 PB
7Karoline Ejby StengaardKaroline Ejby Stengaard ('96)Odense Atletik 5:01.80
  
 PB
8Katrine NielsenKatrine Nielsen ('99)Hvidovre AM6:45.86
  
 PB
K 5000 m    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 190017:52.92
  
 
2Caroline ChristiansenCaroline Christiansen ('94)Sparta17:58.40
  
 SB
3Emily Greve SomersetEmily Greve Somerset ('98)Aalborg AM18:04.12
  
 PB
4Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja18:21.46
  
 PB
5Anne-Sophie Bork RasmussenAnne-Sophie Bork Rasmussen ('97)Odense Atletik 18:30.75
  
 PB
6Tine ØstergaardTine Østergaard KIF19:31.14
  
 SB
7Gina HvalGina Hval ('99)Frederiksberg IF19:53.65
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
3.9. Vind: -2.4

Finale A

Finale
3.9.Vind: -2.4
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190013.54
  
 
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF13.65
  
 
3Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta13.94
  
 
4Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF16.47
  
 SB
5Emma Surlykke MogensenEmma Surlykke Mogensen ('03)Hvidovre AM21.08
  
 SB
6Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja21.40
  
 SB
K 400 m hæk    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta58.35
  
 
2Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19001:00.19
  
 
3Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja1:00.86
  
 
4Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM1:08.70
  
 PB
5April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)Frederiksberg IF1:09.06
  
 PB
6Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:09.61
  
 
7Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE1:14.35
  
 PB
8Wilma Birch JohanssonWilma Birch Johansson ('99)KIF1:15.19
  
 PB
K Højdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.70
  
 
 
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
  O
1.67
  O
1.70
  O
1.75
XXX
 
2Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 19001.67
  
 
 
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
  O
1.67
XXO
1.70
XXX
  
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM1.58
  
 
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
  O
1.58
XXO
1.64
XXX
   
4Maibritt OlsenMaibritt Olsen ('95)Hvidovre AM1.50
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55
XXX
    
4Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF1.50
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55
XXX
    
6Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
  O
1.55
XXX
    
7Karen Sif ÁrsælsdóttirKaren Sif Ársælsdóttir ('99)Odense Atletik / ISL1.50
  
 PB
 
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
XXO
1.55
XXX
    
8Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.45
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
     
K Stangspring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta4.05
  
 
 
3.55
  O
3.80
  O
3.90
XXO
4.05
XXO
4.15
XXX
   
2Karen Sif ÁrsælsdóttirKaren Sif Ársælsdóttir ('99)Odense Atletik / ISL3.45
  
 
 
3.05
  O
3.25
  O
3.35
  O
3.45
  O
3.55
XXX
   
3Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM3.35
  
 
 
2.95
  O
3.05
  O
3.15
  O
3.25
  O
3.35
  O
3.45
XXX
  
4Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.35
  
 
 
3.15
  O
3.25
  O
3.35
 XO
3.45
XXX
    
5Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.35
  
 
 
2.75
  O
2.85
  O
2.95
  O
3.05
  O
3.15
 XO
3.25
  O
3.35
XXO
3.45
XXX
6Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.15
  
 
 
2.85
  O
2.95
  O
3.05
  O
3.15
 XO
3.25
XXX
   
7Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2.85
  
 SB
 
2.65 SB
 XO
2.75 SB
  O
2.85 SB
 XO
2.95
XXX
    
8Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM2.65
  
 SB
 
2.65 SB
  O
2.75
XXX
      
K Længdespring    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.97 w
+3.4
  
 
 
5.86
 3.5
  X5.97
 3.4
  X5.78
 1.9
5.89
 1.8
  
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.60 w
+2.1
  
 
 
5.60
 2.1
5.41
 3.7
5.22
 4.0
  X5.45
 1.9
  X  
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.36
+0.7
  
 
 
5.36
 0.7
5.32
 5.0
5.15
 3.0
5.32
 1.2
  –  –  
4Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19005.34 w
+2.8
  
 
 
5.31
 3.5
5.26
 3.0
5.34
 2.8
5.17
 1.9
  X5.22
 1.0
  
5Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja4.84 w
+4.0
  
 
 
4.84
 4.0
  X4.72
 2.8
4.69
 2.9
4.57
 3.4
  X  
6Sofie TidsvildeSofie Tidsvilde ('98)Frederiksberg IF4.81
+1.5
  
 SB
 
  X4.77 SB
 0.9
  X  X4.81 SB
 1.5
  X  
7Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)Hvidovre AM4.81
+2.0
  
 
 
  X4.81
 2.0
4.63
 0.9
4.60
 1.7
4.57
 1.9
  X  
K Trespring     
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190012.34
+0.9
  
 
 
  X12.18
 1.9
12.34
 0.9
12.30
 1.9
  X11.98
 3.2
  
2Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF12.31 w
+3.5
  
 
 
  X11.78 SB
 0.9
12.16
 4.3
12.31
 3.5
  X11.84
 2.6
  
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF12.06
+1.8
  
 
 
  X  X12.06
 1.8
11.68
 3.2
  X  X  
4Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta11.41
+0.2
  
 SB
 
11.26 SB
 1.6
  X11.41 SB
 0.2
9.21
 1.9
11.18
 3.5
  X  
5Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM10.65 w
+2.1
  
 
 
10.60
 3.9
  X10.65
 2.1
  X  X  –  
6Cecilie Bønnelycke HansenCecilie Bønnelycke Hansen ('97)Hvidovre AM9.98
+1.9
  
 SB
 
9.65
 2.2
9.98 SB
 1.9
9.97
 2.9
  X  X9.65
 1.4
  
7Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja9.92 w
+3.2
  
 
 
9.55
 2.6
  X  X9.92
 3.2
  –  –  
8Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 9.37 w
+2.4
  
 
 
9.04
 3.1
9.28
 2.1
9.10
 2.7
9.20
 2.1
9.37
 2.4
9.18
 2.1
  
K Kuglestød 4.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta13.98
  
 
 
12.6112.7013.9813.9013.1413.80  
2Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM13.04
  
 
 
13.0412.49  X  X12.10  X  
3Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 190012.08
  
 SB
 
11.27 SB12.08 SB  X11.4711.23  X  
4Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja10.26
  
 PB
 
9.75 PB10.05 PB10.26 PB9.60  –  X  
5Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER10.03
  
 SB
 
9.24 SB9.75 SB9.669.86 SB9.7810.03 SB  
6Caroline Bredsten HenriksenCaroline Bredsten Henriksen ('98)Frederiksberg IF9.12
  
 PB
 
9.12 PB8.928.858.518.288.94  
7Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF8.66
  
 PB
 
8.66 PB8.507.997.948.328.34  
8Donata JancewiczDonata Jancewicz ('69)Aalborg AM / POL5.74
  
 PB
 
5.74 PB  –  –  –  –  –  
K Diskoskast 1.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta57.87
  
 
 
57.4557.8756.8755.34  X  X  
2Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM51.00
  
 
 
51.0049.8849.0047.00  X48.37  
3Cathrine TrodsøeCathrine Trodsøe ('99)Odense Atletik 38.47
  
 
 
34.7838.4738.1135.4334.8236.05  
4Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF36.50
  
 
 
35.79  X33.82  X32.9536.50  
5Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190034.11
  
 PB
 
31.4834.11 PB  X32.8432.18  X  
6Dorte RousingDorte Rousing ('75)Randers Freja29.01
  
 SB
 
  X25.48 SB29.01 SB  X  X  X  
7Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM26.93
  
 SB
 
  X26.86 SB  X  X26.93 SB26.03  
8Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF24.75
  
 
 
21.89  X  –24.7524.68  X  
K Hammerkast 4.0 kg    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta68.36
  
 
 
66.3367.0866.8568.3668.3264.42  
2Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM50.28
  
 
 
49.61  X49.6450.28  X  X  
3Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF46.17
  
 PB
 
41.75 PB  X  X45.50 PB46.17 PB  X  
4Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190045.02
  
 PB
 
43.9742.5741.4939.4244.73 PB45.02 PB  
5Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM40.07
  
 PB
 
  X36.24 PB  X  X40.07 PB39.15  
6Nanna AdsbøllNanna Adsbøll ('05)Odense Atletik 31.36
  
 PB
 
27.30 PB  X25.6128.51 PB31.36 PB  X  
7Dorte RousingDorte Rousing ('75)Randers Freja25.72
  
 PB
 
  X25.72 PB24.63  X25.0323.55  
8Line Holm JensenLine Holm Jensen KIF20.24
  
 PB
 
  X20.24 PB  X17.9019.18  X  
K Spydkast 600 gram    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Line Holm JensenLine Holm Jensen KIF43.43
  
 SB
 
  X  X43.43 SB  X  X  X  
2Caroline Bredsten HenriksenCaroline Bredsten Henriksen ('98)Frederiksberg IF41.93
  
 
 
  X40.63  X37.6539.2341.93  
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190037.62
  
 
 
33.08  X33.4535.4437.6235.56  
4Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta36.90
  
 
 
36.4735.1936.9035.9035.48  X  
5Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja34.93
  
 PB
 
  X30.12 SB32.88 SB34.93 PB32.5829.71  
6Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM33.14
  
 
 
  X33.0129.6830.8533.14  X  
7Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)Odense Atletik 30.58
  
 PB
 
28.94 PB28.5429.03 PB30.58 PB28.7828.61  
8Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM30.47
  
 PB
 
30.47 PB28.8027.7929.61  X   
K 4 x 100 m stafet    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  46.91
  
 
  Astrid Glenner-Frandsen, Anne Sofie Kirkegaard, Anna Øbakke Lange, Ida Beiter Bomme
2Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  48.35
  
 
  Alma Søby Witt, Annette Juma Nielsen, Line Holm Jensen, Rebekka Hillingsø
3Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  49.23
  
 
  Mathilde Kreiberg Skou, Nikoline Lybæk Petersen, Ida Boel, Klara Winther Krustrup
4Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  49.34
  
 
  Zarah Buchwald, Misja B. Jepsen, Signe Boelsmand, Alberte Riber Jakobsen
5Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  49.87
  
 
  Ida B Nielsen, Frederikke Voss Vestergaard, Christine Klitgaard, Eva Sabro Larsen
6Odense Atletik-O.G.F. Odense Atletik-O.G.F.  50.08
  
 
  Cecilie Carlsen, Anna-Marie Petráková, Vibe Konrad Olsen, Camilla Motzkus
7Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja  50.52
  
 
  Louise Østergård, Kristine Skifter Bitsch, Klara T. Bjerregaard, Cathia Lindgaard Jensen
8FIF atletik og motion FIF atletik og motion  55.26
  
 
  Laura Friedeheim, Kathrine Holst Hahn, Mathilde Heltbech, Sofie Tidsvilde
K 4 x 400 m stafet    
3.9.

Finale A

Finale
3.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  3:50.87
  
 
  Anne Sofie Kirkegaard, Anna Øbakke Lange, Betty Marie Ramsgaard Jensen, Nickoline Skifter Andersen
2Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja  3:58.61
  
 
  Lærke F. Thygesen, Anizette L. Klitgaard, Amanda Sondrup Henriques, Lærke Blaabjerg Pedersen
3Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  3:59.72
  
 
  Mathilde Kreiberg Skou, Ida Marie Hartmann, Nikoline Lybæk Petersen, Mette Graversgaard
4Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  4:00.61
  
 
  Louise Jørgensen, Anna Krab Scheibelein, Maria Venborg, Rebekka Hillingsø
5Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  4:07.93
  
 
  Anne Bonderup Andersen, Mille B. Olesen, Marie B. Olesen, Christine Klitgaard
6Odense Atletik-O.G.F. Odense Atletik-O.G.F.  4:12.71
  
 
  Anna-Marie Petráková, Cecilie Carlsen, Vibe Konrad Olsen, Caroline Aslerin
7Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  4:13.73
  
 
  Zarah Buchwald, Misja B. Jepsen, Signe Boelsmand, Alberte Riber Jakobsen

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2