Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Dallgow-Döberitz GER: 1.Internationales Stabhochsprung Meeting 1‐3.9.2022

M Stangspring    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
Fabio Wünsche
Fabio Wünsche ('01)
GER5.40
  
 PB
 
4.65
  -
4.75
  -
4.85
  -
4.95
  -
5.05
XXO
   
1
Raphael Holzdeppe
Raphael Holzdeppe ('89)
GER5.55
  
 
 
5.45
XXO
5.55
XXO
5.70
XXX
     
2
Nate Richartz
Nate Richartz ('94)
USA5.45
  
 
 
5.15
  O
5.25
  O
5.35
 XO
5.45
  O
5.55
XXX
   
3
Tray Oates
Tray Oates ('95)
USA5.25
  
 
 
5.15
 XO
5.25
  O
5.45
XXX
     
4
Austin Miller
Austin Miller ('94)
USA5.25
  
 
 
5.15
  O
5.25
 XO
5.35
XXX
     
5
Robert Sobera
Robert Sobera ('91)
POL5.15
  
 
 
5.15
  O
5.35
XXX
      
6
Luke Zenker
Luke Zenker ('03)
GER5.15
  
 SB
 
4.90
  O
5.05
XXO
5.15
XXO
5.25
XXX
    
Till Marburger
Till Marburger ('03)
GER NH
  
 
 
4.90
XXX
       
Fabio Wünsche
Fabio Wünsche ('01)
GER NH
  
 
 
5.05
XXX
       
Tom-Linus Humann
Tom-Linus Humann ('98)
GER NH
  
 
 
5.15
XXX
       
K Stangspring    
2.9.

Finale A

Finale
2.9.
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)DEN4.35
  
 
 
4.05
  O
4.25
  X
4.35
  O
4.50
XXX
    
2
Yana Hladiychuk
Yana Hladiychuk ('93)
UKR4.25
  
 
 
4.25
  O
4.35
XXX
      
3
Freiya Leni Wildgrube
Freiya Leni Wildgrube ('01)
GER4.25
  
 
 
4.15
XXO
4.25
  O
4.35
XXX
     
4
Ella Buchner
Ella Buchner ('01)
GER4.05
  
 
 
4.05
 XO
4.15
XXX
      
5
Janne Ohrt
Janne Ohrt ('03)
GER4.05
  
 
 
3.85
 XO
3.95
  O
4.05
XXO
4.15
XXX
    

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb