Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Aalborg Outdoor 3 6.9.2022
Skovdalen Atletikstadion

M 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM11.87
  
 
2Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM12.25
  
 SB
3Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM13.37
  
 
4Tomer SagiTomer Sagi ('77)Aalborg AM13.81
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja50.00
  
 PB
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM1:06.65
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Christian Nørgaard NielsenChristian Nørgaard Nielsen ('83)Aalborg AM16:49.01
  
 PB
2Andreas LarsenAndreas Larsen ('93)Aalborg AM17:36.97
  
 PB
3Anders Abildgaard PedersenAnders Abildgaard Pedersen ('94)Aalborg AM17:57.53
  
 PB
4Jesper ThingJesper Thing ('70)Aalborg AM19:18.32
  
 SB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM33.73
  
 SB
 
30.28 SB32.13 SB30.5030.5133.73 SB  X  
M22 Stangspring    

Finale A

Finale
1Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM4.10
  
 
 
3.80
  O
4.00
  O
4.10
  O
4.20
XXX
    
M22 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Frederik BendtsenFrederik Bendtsen ('01)Aalborg AM23.80
  
 =PB
 
22.36 PB22.36 =PB21.2622.40 PB18.6123.80 PB  
K22 100 m    
Vind: -2.5

Finale A

Finale
Vind: -2.5
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Treysti13.40
  
 
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM13.63
  
 
3Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM14.14
  
 
4Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM15.64
  
 SB
K22 400 m    

Finale A

Finale
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Treysti1:02.35
  
 
2Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:02.68
  
 
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM9.52
  
 PB
 
9.52 PB9.408.908.868.959.13  
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM25.19
  
 
 
25.19  X20.36  X  X  X  
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM1.33
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.33
XXO
1.35
XXX
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM4.43
-0.1
  
 PB
 
4.29
 -0.8
3.96
 -3.0
4.43 PB
 -0.1
4.08
 -0.6
4.36
 1.9
4.13
 -2.4
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 10.55
  
 
 
10.4010.559.359.7410.0510.29  
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM7.16
  
 
 
6.716.887.096.747.167.05  
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 23.23
  
 
 
  X18.4117.9423.2319.6821.23  
2Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM22.41
  
 PB
 
20.4018.6321.62 PB22.41 PB18.6320.45  
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM4.65
-0.3
  
 
 
4.53
 -0.1
4.65
 -0.3
4.29
 -2.5
  X4.49
 -0.4
  X  
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM4.33
-1.0
  
 
 
4.11
 -1.5
4.33
 -1.0
3.94
 -3.6
3.66
 2.3
  X  X  
3Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM4.29
-1.8
  
 
 
4.05
 -2.4
  X  X4.29
 -1.8
  X4.17
 0.0
  
4Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM4.18
-1.1
  
 
 
3.24
 -1.9
  X3.96
 -0.8
3.68
 0.0
4.18
 -1.1
4.07
 0.0
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.80
  
 
 
9.809.008.868.529.219.76  
2Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM6.46
  
 PB
 
6.38 PB6.39 PB6.44 PB6.46 PB6.186.45  
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM27.41
  
 PB
 
23.5320.7123.8525.25 PB27.41 PB  X  
2Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM22.52
  
 
 
20.7621.5022.52  X21.3521.16  
3Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM17.24
  
 PB
 
17.24 PB17.2315.91  X16.7617.21  
K50 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Donata JancewiczDonata Jancewicz ('69)Aalborg AM / POL7.73
  
 PB
 
6.61 PB6.73 PB7.12 PB7.73 PB6.687.12  
K65 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM29.31
  
 SB
 
28.35 SB28.44 SB29.31 SB  X  X  X  
M70 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Preben KrebsPreben Krebs ('51)Aalborg AM10.30
  
 =PB
 
9.9210.2610.30 =PB10.2710.2210.27  

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne