Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: DM i kapgang på bane 10.9.2022
Ballerup Atletikstadion

M 10000 m kapgang    

Finale A

Finale
1Asbjørn BirkelundAsbjørn Birkelund ('02)KIF50:51.6h
  
 PB NC-j
2Thomas ChristensenThomas Christensen ('68)Phønix1:00:35.2h
  
 SB
3Klaus Nygaard JensenKlaus Nygaard Jensen ('64)KIF1:05:55.3h
  
 SB
M22 10000 m kapgang    

Finale A

Finale
1Asbjørn BirkelundAsbjørn Birkelund ('02)KIF50:51.6h
  
 PB
K45 5000 m kapgang    

Finale A

Finale
1Birgit KlaprothBirgit Klaproth ('73)Phønix / GER40:57.7h
  
 SB
M55 5000 m kapgang    

Finale A

Finale
1Klaus Nygaard JensenKlaus Nygaard Jensen ('64)KIF35:17.9h
  
 
2John Milter JacobsenJohn Milter Jacobsen ('63)Phønix36:18.3h
  
 PB
M60 5000 m kapgang    

Finale A

Finale
1Aksel V. BendtsenAksel V. Bendtsen ('58)Aarhus 190031:21.7h
  
 SB
2Henrik EgedeHenrik Egede ('59)Phønix36:04.3h
  
 SB
M65 5000 m kapgang    

Finale A

Finale
1Peer A. JensenPeer A. Jensen ('57)Phønix33:27.6h
  
 SB

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon