Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: Gert Kærlin Tribute 14.9.2022
Herlev Stadion

M 1000 m    

Finale A

Finale
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas2:40.39
  
 PB
2William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta2:42.14
  
 PB
3Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta2:49.86
  
 PB
4Majken LützenMajken Lützen ('03)Sparta2:55.59
  
  K Mixed competition
5Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:55.99
  
 SB
6Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta3:00.70
  
 PB
René L. PedersenRené L. Pedersen ('61)Odense Atletik DNF
  
 
Finale B
1Stefan GogoticStefan Gogotic ('09)HVRunners3:04.63
  
 PB
2Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta3:12.63
  
  K Mixed competition
3Bertram DuschekBertram Duschek ('09)HVRunners3:28.08
  
 PB
4Henrik SaabyeHenrik Saabye ('49)Blovstrød Løverne3:31.24
  
 PB
5Oliver JensenOliver Jensen ('09)HUAC3:34.86
  
 PB
6Malthe PlambechMalthe Plambech ('10)HVRunners3:40.28
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Peter Hærvig RønningPeter Hærvig Rønning ('91)BAC8:47.72
  
 PB
2Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta9:18.57
  
DUR-17  K Mixed competition
3Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne10:18.22
  
 SB
4Adam AisenAdam Aisen ('73)Herlev Atletik11:05.93
  
 PB
Anton ØstdalAnton Østdal ('01)BAC DNF
  
 
Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC DNF
  
 
William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta DNF
  
 
Finale B
1Henrik LarsenHenrik Larsen ('62)Blovstrød Løverne11:41.06
  
 SB
2Jørgen HansenJørgen Hansen ('62)Blovstrød Løverne12:27.76
  
 PB
3Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik12:30.96
  
 SB
4Emil Kundal HansenEmil Kundal Hansen ('08)BAC12:31.40
  
 PB
5Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Herlev Atletik12:53.50
  
  K Mixed competition
6Allan PedersenAllan Pedersen ('68)Herlev Atletik13:26.81
  
 PB
7Anne Grethe HansenAnne Grethe Hansen ('58)Blovstrød Løverne14:09.88
  
  K Mixed competition
8Claus ChristenssonClaus Christensson ('64)Herlev Atletik14:14.89
  
 PB
9Henrik HobelHenrik Hobel ('64)Herlev Atletik14:15.87
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Lau KjærsgaardLau Kjærsgaard ('06)17:55.63
  
 PB
2David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik18:34.80
  
 SB
3Henrik JacobsenHenrik Jacobsen ('62)Rødovre AC19:28.23
  
 SB
4Søren EngbergSøren Engberg ('64)Blovstrød Løverne19:47.49
  
 PB
Johnny MøllerJohnny Møller ('59)HGATM DNF
  
 
D17 100 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik13.46
  
  K Mixed competition
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik13.51
  
  K Mixed competition
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik13.85
  
  K Mixed competition
4Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.00
  
  K Mixed competition
5Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC14.28
  
  K Mixed competition
6Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik14.29
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.84
  
 
 
9.478.739.019.769.849.75  
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik26.57
  
 
 
26.03  X  X26.2726.5226.57  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik7.54
  
 
 
6.556.887.367.376.827.54  
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik22.85
  
 
 
22.8518.5922.35  X  X21.67  
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik14.63
  
 PB
2Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik17.59
  
 PB
3Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik21.62
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik1.40
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40 PB
  O
1.43
XXX
  
2Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik1.35
  
 PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
 XO
1.40
XXX
 
3Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC1.30
  
 PB
 
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
    
4Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik1.10
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC10.49
  
 PB
 
10.49 PB10.089.3110.039.018.98  
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik14.26
  
 
 
13.2911.6512.8311.4614.2613.86  
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC13.07
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC1.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik4.19
+0.8
  
 
 
  X4.19
 0.8
4.05
 2.4
     
2Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik3.97
+0.9
  
 PB
 
3.77 PB
 1.1
3.97 PB
 0.9
3.96
 1.2
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik9.63
  
 
 
9.139.639.358.649.348.81  
2Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik9.50
  
 
 
8.928.618.879.509.348.81  
3Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.83
  
 
 
7.806.627.978.837.678.26  
4Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC8.72
  
 
 
7.788.318.008.727.958.31  
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik24.50
  
 
 
22.7722.6821.3224.5022.3820.92  
2Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC15.45
  
 SB
 
  X14.11  X13.4715.1015.45 SB  
D11 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik10.35
  
  K Mixed competition
2
Herman Ahrensbach
Herman Ahrensbach ('12)
Herlev Atletik11.02
  
 
3
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik11.35
  
  K Mixed competition
4
Storm Orland
Storm Orland ('12)
Herlev Atletik11.61
  
 
5
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik11.69
  
  K Mixed competition
6
Taim Elias Mutashar
Taim Elias Mutashar ('12)
Herlev Atletik12.10
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik10.27
  
 
2
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik10.72
  
 
3
Leo Funch Peckham
Leo Funch Peckham ('12)
Herlev Atletik11.06
  
 
4
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik11.07
  
 
5
Malik Andreasen
Malik Andreasen ('11)
Herlev Atletik11.17
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik1:31.50
  
  K Mixed competition
2
Jeppe Mathias Wiberg
Jeppe Mathias Wiberg ('13)
Herlev Atletik1:33.20
  
 PB
3
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik1:41.59
  
  K Mixed competition
4
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik1:48.31
  
 PB
5
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik1:48.48
  
 PB
6
Josefine Meilstrup Fredberg
Josefine Meilstrup Fredberg ('16)
Herlev Atletik1:56.41
  
  K Mixed competition
7
Oliver Lindholm Nielsen
Oliver Lindholm Nielsen ('15)
Herlev Atletik1:57.09
  
 PB
8
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik1:57.95
  
 PB
9
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik1:58.63
  
 PB
10
Josefine Bach Tvernø
Josefine Bach Tvernø ('15)
Herlev Atletik1:58.85
  
  K Mixed competition
Finale B
1
Herman Ahrensbach
Herman Ahrensbach ('12)
Herlev Atletik1:23.98
  
 PB
2
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik1:24.97
  
 
3
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik1:25.30
  
 PB
4
Leo Funch Peckham
Leo Funch Peckham ('12)
Herlev Atletik1:29.26
  
 PB
5
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik1:34.78
  
  K Mixed competition
6
Malik Andreasen
Malik Andreasen ('11)
Herlev Atletik1:34.80
  
 PB
7
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik1:35.25
  
 PB
8
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik1:35.78
  
  K Mixed competition
9
Storm Orland
Storm Orland ('12)
Herlev Atletik1:42.14
  
 PB
10
Viktor Jørgensen
Viktor Jørgensen ('12)
Herlev Atletik1:42.89
  
 PB
11
Taim Elias Mutashar
Taim Elias Mutashar ('12)
Herlev Atletik1:45.92
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik14.04
  
 PB
2
Viktor Jørgensen
Viktor Jørgensen ('12)
Herlev Atletik17.06
  
 PB
3
Taim Elias Mutashar
Taim Elias Mutashar ('12)
Herlev Atletik18.53
  
 PB
4
Herman Ahrensbach
Herman Ahrensbach ('12)
Herlev Atletik20.02
  
 PB
5
Leo Funch Peckham
Leo Funch Peckham ('12)
Herlev Atletik21.45
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik1.15
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15 PB
  O
1.20
XXX
 
2
Malik Andreasen
Malik Andreasen ('11)
Herlev Atletik1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
3
Viktor Jørgensen
Viktor Jørgensen ('12)
Herlev Atletik0.90
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95
XXX
      
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik3.39 w
+2.2
  
 
 
2.97
 1.3
3.39
 2.2
3.16
 1.3
     
2
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik3.32
+0.4
  
 PB
 
3.32 PB
 0.4
3.27
 1.6
3.30
 2.0
     
3
Leo Funch Peckham
Leo Funch Peckham ('12)
Herlev Atletik3.19
+1.6
  
 PB
 
3.19 PB
 1.6
2.94
 1.5
3.01
 0.7
     
4
Herman Ahrensbach
Herman Ahrensbach ('12)
Herlev Atletik3.07
+1.5
  
 
 
3.07
 1.5
2.81
 1.6
2.42
 1.9
     
5
Taim Elias Mutashar
Taim Elias Mutashar ('12)
Herlev Atletik2.83
+1.1
  
 PB
 
2.83 PB
 1.1
  X2.64
 2.1
     
6
Storm Orland
Storm Orland ('12)
Herlev Atletik2.14 w
+2.9
  
 
 
2.14
 2.9
2.08
 1.2
2.11
 2.1
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik6.70
  
 PB
 
6.70 PB6.676.475.915.946.52  
2
Storm Orland
Storm Orland ('12)
Herlev Atletik5.78
  
 PB
 
5.78 PB5.415.655.095.014.86  
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik38.81
  
 PB
 
38.81 PB26.7132.86     
2
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik30.31
  
 PB
 
30.31 PB29.2726.41     
3
Viktor Jørgensen
Viktor Jørgensen ('12)
Herlev Atletik27.00
  
 PB
 
23.1120.2827.00 PB     
4
Taim Elias Mutashar
Taim Elias Mutashar ('12)
Herlev Atletik26.66
  
 PB
 
26.66 PB26.2324.20     
5
Leo Funch Peckham
Leo Funch Peckham ('12)
Herlev Atletik26.48
  
 PB
 
26.48 PB18.94  X     
6
Herman Ahrensbach
Herman Ahrensbach ('12)
Herlev Atletik19.97
  
 
 
18.9019.3119.97     
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik14.26
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik0.95
  
 PB
 
0.90 =PB
 XO
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik3.23
+1.3
  
 PB
 
2.94
 1.9
2.92
 0.8
3.23 PB
 1.3
     
2
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik2.88
+0.4
  
 =PB
 
2.88 =PB
 0.4
2.43
 0.9
2.81
 1.1
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik3.88
  
 PB
 
3.443.88 PB3.813.443.473.83  
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik14.90
  
 
 
  X11.6914.90     
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Julius Plambech
Julius Plambech ('14)
HVRunners1:26.22
  
 PB
2
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta1:26.27
  
 
3
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik1:34.39
  
 PB
4
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik1:37.96
  
 
5
Lucas Dræby Dosal
Lucas Dræby Dosal ('13)
Herlev Atletik1:45.06
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik3.25
+1.1
  
 PB
 
3.01
 2.3
2.98 PB
 1.3
3.25 PB
 1.1
     
2
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik3.15 w
+2.1
  
 
 
2.97
 0.9
3.15
 2.1
  X     
3
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik2.84
+1.2
  
 
 
2.84
 1.2
  X2.80
 0.1
     
4
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik2.73
+1.9
  
 
 
2.65
 1.7
2.73
 1.9
2.52
 2.1
     
5
Lucas Dræby Dosal
Lucas Dræby Dosal ('13)
Herlev Atletik2.71 w
+2.1
  
 
 
2.35
 1.7
2.71
 2.1
  X     
6
Jeppe Mathias Wiberg
Jeppe Mathias Wiberg ('13)
Herlev Atletik2.61
+1.7
  
 PB
 
2.54 PB
 1.7
2.61 PB
 1.7
2.51
 3.0
     
7
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik2.45 w
+2.1
  
 
 
2.45
 2.1
2.35 PB
 1.5
2.39 PB
 1.1
     
8
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik2.44 w
+2.4
  
 
 
2.44
 2.4
1.81
 1.5
2.14
 1.1
     
9
Julius Plambech
Julius Plambech ('14)
HVRunners2.41
+1.1
  
 PB
 
2.32 PB
 1.6
  X2.41 PB
 1.1
     
10
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik1.92
+0.7
  
 =SB
 
1.92 =SB
 0.7
1.90
 2.3
1.72
 1.1
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik28.93
  
 
 
  X28.1928.93     
2
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik28.32
  
 
 
19.3428.3227.83     
3
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik27.89
  
 
 
27.8920.3023.46     
4
Julius Plambech
Julius Plambech ('14)
HVRunners26.85
  
 
 
23.3826.8526.76     
5
Lucas Dræby Dosal
Lucas Dræby Dosal ('13)
Herlev Atletik19.93
  
 PB
 
19.93 PB13.9416.03     
6
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik19.24
  
 PB
 
16.3619.24 PB16.48     
7
Jeppe Mathias Wiberg
Jeppe Mathias Wiberg ('13)
Herlev Atletik17.85
  
 PB
 
14.15 PB17.85 PB  X     
8
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik17.67
  
 PB
 
17.67 PB15.5214.99     
9
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik15.82
  
 
 
15.63  X15.82     
10
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik11.85
  
 
 
10.2910.4211.85     
11
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik9.92
  
 
 
9.928.45  X     
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik3.20
+0.9
  
 PB
 
2.86
 1.7
3.09 PB
 1.6
3.20 PB
 0.9
     
2
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik2.67 w
+2.1
  
 
 
2.64
 1.8
2.67
 2.1
1.73
 2.1
     
3
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik2.06
+2.0
  
 
 
  X2.06
 2.0
1.89
 2.3
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik19.10
  
 PB
 
  X19.10 PB  X     
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik18.92
  
 
 
17.7417.6218.92     
3
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik8.92
  
 PB
 
8.92 PB8.787.14     
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Oliver Lindholm Nielsen
Oliver Lindholm Nielsen ('15)
Herlev Atletik2.14 w
+2.8
  
 
 
1.14
 1.3
1.63
 2.4
2.14
 2.8
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Oliver Lindholm Nielsen
Oliver Lindholm Nielsen ('15)
Herlev Atletik7.49
  
 PB
 
7.49 PB3.65  X     
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Josefine Meilstrup Fredberg
Josefine Meilstrup Fredberg ('16)
Herlev Atletik2.26
+1.4
  
 PB
 
2.12
 2.6
2.26 PB
 1.4
1.88
 1.7
     
2
Josefine Bach Tvernø
Josefine Bach Tvernø ('15)
Herlev Atletik2.24
+1.9
  
 
 
  X2.24
 1.9
2.01
 2.6
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Josefine Bach Tvernø
Josefine Bach Tvernø ('15)
Herlev Atletik12.73
  
 PB
 
4.6212.73 PB11.09     
2
Josefine Meilstrup Fredberg
Josefine Meilstrup Fredberg ('16)
Herlev Atletik4.61
  
 PB
 
4.61 PB  X  X     
M50 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik28.72
  
 
 
28.7226.0225.9928.3427.64  X  
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik49.22
  
 
 
  X46.8249.2247.1046.4946.33  
M65 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta21.06
  
 
 
  X19.8321.06  X  X19.12  

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2