Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lyngby: Øst Holdmesterskaber Ungdom 18.9.2022
Lyngby Atletik Stadion

D15 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Jamie Kjær NortoftJamie Kjær Nortoft ('07)IK Hellas12.96
  
 PB
2Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta13.36
  
 
3Asier SantiagoAsier Santiago ('07)Trongårdens IF 14.23
  
 PB
4Viktor FromViktor From ('07)Trongårdens IF 15.13
  
 PB
Finale B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.72
  
 
2Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta11.95
  
 
3Johan Stenberg EbbesenJohan Stenberg Ebbesen ('07)Hvidovre AM13.49
  
 
4Christian RørvigChristian Rørvig ('08)Hvidovre AM13.61
  
 
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC36.23
  
 PB
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta36.55
  
 PB
3Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas41.26
  
 PB
4Vincent BreauVincent Breau ('08)Trongårdens IF 48.86
  
 PB
Finale B
1Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik43.86
  
 PB
2Noah KorsmannNoah Korsmann ('08)Trongårdens IF 44.04
  
 PB
3Stefan FreseStefan Frese ('08)Hvidovre AM44.50
  
 PB
D15 1500 m    

Finale A

Finale
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta4:17.81
  
 
2Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas4:18.28
  
 PB
3Sitotaw Theo SängerSitotaw Theo Sänger ('08)Hvidovre AM4:33.02
  
 PB
4Noah KorsmannNoah Korsmann ('08)Trongårdens IF 5:32.88
  
 PB
5Max DaviesMax Davies ('08)Hvidovre AM6:14.89
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta15.12
  
 PB
2Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik19.24
  
 PB
3Sebastian HenningSebastian Henning ('08)Hvidovre AM20.72
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.50
  
 
 
1.35
  O
1.38
 XO
1.41
  O
1.44
  O
1.47
XXO
1.50
  O
1.53
XXX
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta5.70
0.0
  
 
 
5.70
 0.0
5.36
 -1.2
5.61
 -0.8
5.70
 -1.3
    
2Anton Pabst StenbergAnton Pabst Stenberg ('08)Hvidovre AM4.60
-1.5
  
 PB
 
4.25 PB
 0.0
4.49 PB
 -1.4
4.40
 -2.0
4.60 PB
 -1.5
    
3Jamie Kjær NortoftJamie Kjær Nortoft ('07)IK Hellas4.55
-1.0
  
 PB
 
4.30 PB
 0.0
4.55 PB
 -1.0
4.38
 -1.8
4.40
 -1.0
    
4Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik4.32
-0.1
  
 
 
  X4.07
 0.0
4.32
 -0.1
4.32
 -2.2
    
5Christian RørvigChristian Rørvig ('08)Hvidovre AM4.31
-0.3
  
 
 
  X4.31
 -0.3
4.23
 -1.3
4.23
 -0.6
    
6Viktor FromViktor From ('07)Trongårdens IF 3.98
+0.8
  
 PB
 
3.88 PB
 0.1
3.77
 -1.0
3.98 PB
 0.8
  X    
7Asier SantiagoAsier Santiago ('07)Trongårdens IF 3.89
-1.5
  
 PB
 
3.44 PB
 0.0
  X2.41
 -1.6
3.89 PB
 -1.5
    
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta10.56
  
 
 
9.4410.569.5410.42    
2Vincent BreauVincent Breau ('08)Trongårdens IF 6.80
  
 PB
 
6.52 PB6.186.68 PB6.80 PB    
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta33.21
  
 PB
 
  X33.21 PB20.8324.72    
2Johan Stenberg EbbesenJohan Stenberg Ebbesen ('07)Hvidovre AM21.22
  
 PB
 
21.22 PB20.7519.6818.15    
3Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC18.70
  
 
 
  X  X  X18.70    
4Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas17.18
  
 
 
17.1815.3416.93  X    
Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X  X    
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta45.02
  
 PB
 
45.02 PB  X43.9340.53    
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC36.11
  
 
 
35.9236.1134.6135.02    
3Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta35.11
  
 PB
 
33.57 PB35.11 PB34.3631.60    
4Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik25.23
  
 PB
 
25.23 PB21.1821.0920.89    
5Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas21.20
  
 
 
21.2020.6020.5018.87    
6Sitotaw Theo SängerSitotaw Theo Sänger ('08)Hvidovre AM18.73
  
 PB
 
14.95 PB15.12 PB18.73 PB14.89    
P15 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta12.54
  
 
2Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.37
  
 PB
3Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK13.76
  
 PB
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 14.09
  
 
5Asta ThuemoesAsta Thuemoes ('07)Amager AC14.28
  
 PB
Finale B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF13.37
  
 
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik13.55
  
 
3Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta13.66
  
 PB
4Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas13.98
  
 PB
5Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 14.29
  
 
6Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF14.36
  
 
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta42.69
  
 
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF44.00
  
 
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF45.52
  
 
4Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 46.72
  
 PB
Finale B
1Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM43.18
  
 
2Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK43.39
  
 PB
3Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta44.21
  
 PB
4Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 47.42
  
 
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik2:26.94
  
 
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF2:34.10
  
 PB
3Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta2:35.35
  
 
4Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 2:40.37
  
 PB
5Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF2:40.56
  
 PB
6Clara WellendorfClara Wellendorf ('08)IK Hellas2:42.47
  
 PB
7Johanne Marie LilleøreJohanne Marie Lilleøre ('08)Amager AC2:44.44
  
 
8Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF2:50.50
  
 PB
9Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK2:51.47
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK12.64
  
 
2Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF12.92
  
 
3Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta13.26
  
 
4Line SvareLine Svare ('08)Amager AC15.81
  
 PB
5Aimee Rønning VilhelmsenAimee Rønning Vilhelmsen ('07)Hvidovre AM17.59
  
 PB
Finale B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK13.75
  
 
2Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 14.89
  
 PB
3Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF15.22
  
 PB
4Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF15.95
  
 PB
5Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas16.75
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.62
  
 
 
1.47
  O
1.50
 XO
1.53
  O
1.56
  O
1.62
 XO
1.65
XXX
  
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.53
  
 
 
1.47
  O
1.50
XXO
1.53
XXO
1.56
XXX
    
3Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta1.50
  
 
 
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXO
1.47
 XO
1.50
 XO
1.53
XXX
  
4Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK1.47
  
 
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
XXO
1.47
  O
1.50
XXX
  
5Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.47
  
 
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50
XXX
  
6Sigrid Trojahn KristiansenSigrid Trojahn Kristiansen ('08)Sparta1.41
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
XXX
   
7Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF1.38
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
 XO
1.41
XXX
    
8Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas1.35
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38
XXX
 
8Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF1.35
  
 PB
 
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
  O
1.38
XXX
    
10Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
XXO
1.38
XXX
     
11Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik1.30
  
 PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
XXO
1.35
XXX
  
12Aimee Rønning VilhelmsenAimee Rønning Vilhelmsen ('07)Hvidovre AM1.25
  
 PB
 
1.25 PB
  O
       
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.27
0.0
  
 PB
 
4.88
 0.9
5.27 PB
 0.0
5.00
 0.5
  X    
2Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF5.14
+1.9
  
 PB
 
  X5.04 PB
 0.0
5.14 PB
 1.9
4.94
 1.7
    
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.96
+0.1
  
 PB
 
4.96 PB
 0.1
3.91
 1.1
  X4.73
 2.2
    
4Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.74
+1.9
  
 PB
 
4.31
 0.8
4.65
 0.0
4.44
 1.4
4.74 PB
 1.9
    
5Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta4.74 w
+2.6
  
 
 
4.44
 1.4
4.37
 0.0
  X4.74
 2.6
    
6Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.68
0.0
  
 
 
4.30
 0.0
4.68
 0.0
4.22
 0.6
4.65
 0.1
    
7Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.48
+0.5
  
 
 
4.42
 0.8
4.47
 0.0
4.48
 0.5
4.45
 1.9
    
8Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 4.48 w
+2.2
  
 
 
  X4.36
 1.3
4.48
 2.2
  X    
9Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas4.12
+1.6
  
 PB
 
  X3.96 PB
 0.0
4.12 PB
 1.6
  X    
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta11.96
  
 
 
11.3811.5811.2911.96    
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC10.71
  
 
 
9.87  X10.7110.30    
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF10.35
  
 
 
9.9510.359.539.63    
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF10.00
  
 
 
8.769.1910.009.62    
5Aino WanjiAino Wanji ('08)Trongårdens IF 9.09
  
 
 
8.099.059.059.09    
6Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF8.17
  
 PB
 
8.17 PB7.817.988.14    
7Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas8.08
  
 PB
 
6.97 PB8.02 PB7.568.08 PB    
8Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta7.75
  
 
 
7.597.756.867.48    
9Clara WellendorfClara Wellendorf ('08)IK Hellas7.18
  
 PB
 
7.18 PB6.396.586.59    
10Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK7.11
  
 PB
 
6.456.95 PB7.11 PB6.67    
11Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM6.96
  
 PB
 
6.89 PB6.426.96 PB6.55    
12Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik5.81
  
 PB
 
5.47 PB5.81 PB5.635.79    
13Olivia MubukaOlivia Mubuka ('08)Hvidovre AM4.94
  
 PB
 
4.58 PB4.89 PB  –4.94 PB    
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta23.96
  
 
 
23.8322.9723.9622.03    
2Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF22.50
  
 
 
19.6822.50  X  X    
3Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik19.59
  
 PB
 
19.59 PB  X  X17.30    
4Aino WanjiAino Wanji ('08)Trongårdens IF 19.03
  
 PB
 
17.60 PB19.03 PB18.8817.80    
5Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas18.73
  
 PB
 
16.2618.73 PB16.8718.25    
6Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK17.90
  
 SB
 
14.4817.90 SB16.4815.06    
7Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF15.31
  
 PB
 
13.38 PB  X15.31 PB  X    
8Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 12.71
  
 PB
 
10.06 PB12.71 PB  X12.35    
9Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF11.02
  
 PB
 
11.02 PB10.14  X10.44    
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 38.96
  
 
 
38.8038.8433.8638.96    
2Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF27.32
  
 SB
 
27.32 SB22.9425.8026.50    
3Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF24.40
  
 SB
 
22.68 SB23.10 SB22.6024.40 SB    
4Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF23.63
  
 
 
20.4923.6316.6923.59    
5Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta21.39
  
 
 
20.1920.5521.0921.39    
6Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK14.79
  
 PB
 
14.79 PB  X9.3913.51    
7Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik14.12
  
 PB
 
14.12 PB13.99  X12.97    
8Olivia MubukaOlivia Mubuka ('08)Hvidovre AM12.15
  
 PB
 
12.15 PB9.8511.6510.15    
D13 80 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta11.67
  
 
2Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC11.67
  
 
3Aske Birkholm RathmannAske Birkholm Rathmann ('09)Hvidovre AM13.38
  
 PB
4Silas Leth-AndersenSilas Leth-Andersen ('10)Hvidovre AM13.49
  
 
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC3:11.61
  
 PB
2Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta3:12.41
  
 PB
3Charlie Bernhard ChristensenCharlie Bernhard Christensen ('10)Hvidovre AM3:30.10
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC14.98
  
 PB
2Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta15.33
  
 PB
3Charlie Bernhard ChristensenCharlie Bernhard Christensen ('10)Hvidovre AM16.38
  
 PB
4Filip Henrik Nemo KrarupFilip Henrik Nemo Krarup ('09)Trongårdens IF 19.29
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.37
  
 
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXX
  
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1.34
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
XXX
  
3Magnus Kirkegaard MadsenMagnus Kirkegaard Madsen ('09)Hvidovre AM1.15
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
     
3Alfred MørchAlfred Mørch ('09)Trongårdens IF 1.15
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC4.77
+1.1
  
 PB
 
4.71
 0.0
4.75 PB
 1.1
4.65
 0.6
4.77 PB
 1.1
    
2Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta4.52
+0.1
  
 
 
4.52
 0.1
4.41
 0.9
4.27
 0.8
  X    
3Alfred MørchAlfred Mørch ('09)Trongårdens IF 4.22
0.0
  
 PB
 
4.22 PB
 0.0
4.00
 1.0
4.06
 1.0
4.00
 0.6
    
4Silas Leth-AndersenSilas Leth-Andersen ('10)Hvidovre AM3.81
+1.5
  
 PB
 
3.69
 0.7
3.81 PB
 1.5
3.68
 0.7
3.38
 0.5
    
5Aske Birkholm RathmannAske Birkholm Rathmann ('09)Hvidovre AM3.64
+0.1
  
 PB
 
3.64 PB
 0.1
  X3.52
 1.3
  X    
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC8.56
  
 PB
 
8.43 PB8.267.958.56 PB    
2Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta7.75
  
 
 
7.657.756.267.35    
3Marcus Si Dyrby DongMarcus Si Dyrby Dong ('10)Hvidovre AM7.65
  
 PB
 
7.54 PB7.057.167.65 PB    
4Oliver KronborgOliver Kronborg ('10)Trongårdens IF 6.99
  
 PB
 
6.65 PB6.296.99 PB6.68    
5Alfred Kragh MadsenAlfred Kragh Madsen ('09)Hvidovre AM5.74
  
 PB
 
  X  X5.34 PB5.74 PB    
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta31.25
  
 
 
30.4729.8229.5531.25    
2William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC27.94
  
 PB
 
23.10 PB24.02 PB27.94 PB23.29    
3Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta27.23
  
 
 
27.23  –  –  –    
4Oliver KronborgOliver Kronborg ('10)Trongårdens IF 25.30
  
 PB
 
25.30 PB22.1519.6522.20    
5Magnus Kirkegaard MadsenMagnus Kirkegaard Madsen ('09)Hvidovre AM22.29
  
 PB
 
22.12 PB22.29 PB21.1121.85    
6Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC21.90
  
 PB
 
21.90 PB21.6120.9019.85    
7Marcus Si Dyrby DongMarcus Si Dyrby Dong ('10)Hvidovre AM19.89
  
 PB
 
19.89 PB  X19.4013.57    
P13 80 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta10.08
  
 =PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF10.85
  
 PB
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.03
  
 
4Andrea Agnete GuldagerAndrea Agnete Guldager ('10)Trongårdens IF 12.40
  
 PB
5Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF12.98
  
 PB
6Merle Hvid MiillerMerle Hvid Miiller ('10)Hvidovre AM13.37
  
 PB
Finale B
Vind: w
Vind: w
1Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF11.73 w
  
 
2Frida Dalsby KønigsbergFrida Dalsby Kønigsberg ('10)Amager AC11.74 w
  
 
3Freja Holm SmithFreja Holm Smith ('10)Trongårdens IF 12.27 w
  
 
4Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF13.16 w
  
 
5Karoline MunksgaardKaroline Munksgaard ('10)Amager AC13.70 w
  
 
6Maggie Upton RaaeMaggie Upton Raae ('09)Hvidovre AM13.73 w
  
 
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta3:27.76
  
 
2Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta3:29.97
  
 
3Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC3:48.39
  
 PB
4Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF3:52.37
  
 PB
4Katrine HolstKatrine Holst ('09)Hvidovre AM3:52.37
  
 PB
6Freja KauschenFreja Kauschen KIF4:00.05
  
 PB
7Merle Hvid MiillerMerle Hvid Miiller ('10)Hvidovre AM4:05.04
  
 PB
8Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF4:08.81
  
 
9Karoline Kjeldgaard GrufstedtKaroline Kjeldgaard Grufstedt ('10)Amager AC4:09.16
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta11.86
  
 PB
2Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC12.06
  
 PB
3Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta12.10
  
 SB
4Clara Christine JørgensenClara Christine Jørgensen ('10)Hvidovre AM13.35
  
 PB
5Viola Brandt AvnskjoldViola Brandt Avnskjold ('09)Hvidovre AM15.12
  
 PB
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF11.61
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF11.70
  
 PB
3Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC12.70
  
 PB
4Agnes Friis IdornAgnes Friis Idorn ('10)Trongårdens IF 13.27
  
 PB
5Edith Thoe FuglsangEdith Thoe Fuglsang ('10)KIF13.33
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta1.40
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
 XO
1.40 =PB
XXO
1.43
XXX
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta1.37
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31 =PB
  O
1.34 PB
 XO
1.37 PB
XXO
1.40
XXX
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.34
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28 =SB
  O
1.31 =PB
  O
1.34 PB
XXO
1.40
XXX
 
4Frida Dalsby KønigsbergFrida Dalsby Kønigsberg ('10)Amager AC1.31
  
 =PB
 
1.10 SB
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34
XXX
 
5Andrea Agnete GuldagerAndrea Agnete Guldager ('10)Trongårdens IF 1.20
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
    
5Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM1.20
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25
XXX
    
7Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF1.15
  
 PB
 
1.10 =PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
     
8Clara Christine JørgensenClara Christine Jørgensen ('10)Hvidovre AM1.15
  
 =PB
 
1.00 =PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
XXO
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta5.54
-0.3
  
 
 
5.54
 -0.3
5.32
 -0.5
5.15
 -0.2
5.45
 -0.8
    
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta4.55
0.0
  
 
 
4.39
 0.0
4.55
 0.0
4.45
 -0.1
4.49
 -1.5
    
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF4.24
0.0
  
 =PB
 
4.18
 -0.5
4.24 =PB
 0.0
4.15
 0.0
4.11
 0.0
    
4Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM4.19
-0.2
  
 PB
 
4.19 PB
 -0.2
4.11
 0.0
4.13
 -0.7
3.89
 -0.5
    
5Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF4.16
0.0
  
 PB
 
4.16 PB
 0.0
3.95
 -1.9
3.96
 0.0
4.08
 -1.0
    
6Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC3.95
0.0
  
 
 
3.86
 -1.6
3.95
 0.0
3.87
 -0.5
3.71
 -0.3
    
7Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC3.89
0.0
  
 PB
 
3.68 PB
 -1.0
3.89 PB
 0.0
3.82
 0.0
3.43
 0.0
    
8Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF3.66
0.0
  
 
 
3.27
 0.0
3.66
 0.0
3.64
 -1.3
  X    
9Freja KauschenFreja Kauschen KIF3.64
-0.3
  
 PB
 
3.60 PB
 0.0
3.58
 0.0
3.45
 -0.6
3.64 PB
 -0.3
    
10Lærke Be Huynh-OlesenLærke Be Huynh-Olesen ('10)Hvidovre AM2.70
0.0
  
 PB
 
2.54 PB
 0.0
2.40
 0.0
2.07
 -0.3
2.70 PB
 0.0
    
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF8.76
  
 PB
 
8.098.198.458.76 PB    
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF7.58
  
 PB
 
7.48 PB7.58 PB6.586.93    
3Katrine HolstKatrine Holst ('09)Hvidovre AM7.41
  
 PB
 
6.65 PB7.41 PB6.297.13    
4Freja Holm SmithFreja Holm Smith ('10)Trongårdens IF 7.00
  
 PB
 
6.56 PB6.496.457.00 PB    
5Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta6.75
  
 
 
6.356.656.436.75    
6Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta6.42
  
 
 
6.256.42  X6.21    
7Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF6.30
  
 
 
5.905.656.056.30    
8Edith Thoe FuglsangEdith Thoe Fuglsang ('10)KIF6.09
  
 PB
 
5.53 PB5.296.09 PB5.54    
9Freja AgerFreja Ager ('10)Amager AC6.04
  
 PB
 
6.04 PB5.345.385.16    
10Luna Corina JønssonLuna Corina Jønsson ('10)Hvidovre AM5.50
  
 
 
5.055.025.505.27    
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF23.39
  
 PB
 
21.2623.39 PB19.2516.51    
2Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta19.49
  
 PB
 
19.49 PB17.5915.9218.44    
3Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta16.44
  
 
 
15.5515.8016.4414.15    
4Tabitha Haahr LynderupTabitha Haahr Lynderup ('10)Hvidovre AM15.97
  
 PB
 
8.14 PB14.32 PB12.2815.97 PB    
5Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF14.67
  
 PB
 
11.39 PB14.67 PB12.8112.98    
6Maggie Upton RaaeMaggie Upton Raae ('09)Hvidovre AM13.87
  
 PB
 
11.26 PB12.52 PB10.5813.87 PB    
7Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF13.68
  
 PB
 
9.96 PB11.64 PB11.3013.68 PB    
8Agnes Friis IdornAgnes Friis Idorn ('10)Trongårdens IF 13.31
  
 PB
 
13.31 PB10.5610.9412.61    
9Freja AgerFreja Ager ('10)Amager AC6.46
  
 PB
 
  X4.89 PB4.326.46 PB    
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF9.8h w
  
 
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF10.2h w
  
 
3
Louie Sehrt Arnø
Louie Sehrt Arnø ('11)
Gentofte IK10.9h w
  
 
4
Alexander Nielsen Hesthaven
Alexander Nielsen Hesthaven ('12)
Gentofte IK11.3h w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta9.3h w
  
 
2
Theodor Høyer Zacho
Theodor Høyer Zacho ('11)
IK Hellas9.4h w
  
 
3
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF9.8h w
  
 
4
Sebastian Bowie Meyer-Holm Nielsen
Sebastian Bowie Meyer-Holm Nielsen ('12)
Hvidovre AM10.5h w
  
 
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3:32.85
  
 PB
2
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas3:34.69
  
 PB
3
David Klaumann
David Klaumann ('12)
Trongårdens IF 3:35.99
  
 PB
4
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK3:40.61
  
 PB
5
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF3:42.74
  
 PB
6
Alvin Christian Wamberg
Alvin Christian Wamberg ('12)
Gentofte IK3:47.26
  
 PB
7
Johan Vad-Nakai
Johan Vad-Nakai ('11)
Hvidovre AM3:49.16
  
 PB
8
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF3:53.37
  
 PB
9
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF3:55.50
  
 PB
10
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta4:00.34
  
 PB
11
Konrad Schiøth
Konrad Schiøth ('12)
Gentofte IK4:03.17
  
 PB
12
Dusan Stefanovic
Dusan Stefanovic ('12)
Sparta4:09.44
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta10.65
  
 PB
2
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF13.07
  
 PB
3
Gabriel Baker
Gabriel Baker ('12)
Trongårdens IF 13.46
  
 PB
Adam Bank Rasmussen
Adam Bank Rasmussen ('11)
BAK DNF
  
 
Finale B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC11.55
  
 
2
Alvin Christian Wamberg
Alvin Christian Wamberg ('12)
Gentofte IK12.48
  
 PB
3
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF12.90
  
 PB
4
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas13.21
  
 SB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1.45
  
 =PB
 
1.21
  O
1.24
  O
1.27
 XO
1.30
  O
1.36 =SB
  O
1.39 =PB
  O
1.42 PB
 XO
1.45 PB
XXO
1.48
XXX
       
2
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF1.18
  
 PB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
 XO
1.10 PB
XXO
1.15 PB
 XO
1.18 PB
  O
1.21
XXX
3
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta1.18
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.18
 XO
1.21
XXX
   
4
Rune Krarup
Rune Krarup ('11)
BAK1.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.18
XXX
 
5
Sixtus Joel Partov Corneliussen
Sixtus Joel Partov Corneliussen ('11)
Hvidovre AM1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05
XXX
    
6
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta0.90
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta4.40
+0.9
  
 
 
4.36
 0.9
4.14
 1.0
4.38
 2.0
4.40
 0.9
    
2
Theodor Høyer Zacho
Theodor Høyer Zacho ('11)
IK Hellas3.83
+1.6
  
 
 
3.653.82
 2.1
3.83
 1.6
3.59
 0.9
    
3
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF3.79
+0.7
  
 PB
 
3.79 PB
 0.7
3.67
 1.7
3.56
 2.1
  X    
4
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF3.71
+1.3
  
 
 
3.26
 0.7
  X3.50
 1.9
3.71
 1.3
    
5
Rune Krarup
Rune Krarup ('11)
BAK3.70 w
+2.4
  
 
 
3.58
 1.2
3.69 PB
 1.3
3.70
 2.4
3.00
 1.8
    
6
Maximilian Mohr Hermansen
Maximilian Mohr Hermansen ('11)
Amager AC3.59
+1.0
  
 PB
 
3.31 PB
 1.8
3.30
 1.2
3.43 PB
 1.8
3.59 PB
 1.0
    
7
Louie Sehrt Arnø
Louie Sehrt Arnø ('11)
Gentofte IK3.14
+0.5
  
 
 
3.14
 0.5
2.08
 1.7
2.48
 1.5
  X    
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC8.43
  
 PB
 
7.68 SB8.43 PB7.337.67    
2
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas8.42
  
 
 
7.848.428.158.11    
3
Dusan Stefanovic
Dusan Stefanovic ('12)
Sparta8.02
  
 PB
 
7.08 PB7.61 PB8.02 PB7.11    
4
Mark Kardos
Mark Kardos ('11)
Sparta7.36
  
 PB
 
  X7.36 PB6.986.45    
5
Zilas Mikkelsen
Zilas Mikkelsen ('12)
Sparta7.00
  
 PB
 
6.87 PB7.00 PB6.21  X    
6
William Melchior Persson
William Melchior Persson ('11)
Sparta6.54
  
 
 
6.186.546.296.11    
7
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK6.40
  
 PB
 
5.49 PB6.06 PB6.046.40 PB    
8
Sixten Hoffmann Holbek
Sixten Hoffmann Holbek ('12)
Gentofte IK6.06
  
 PB
 
4.89 PB6.06 PB5.855.89    
9
David Klaumann
David Klaumann ('12)
Trongårdens IF 5.73
  
 PB
 
5.73 PB5.155.335.68    
10
Sebastian Bowie Meyer-Holm Nielsen
Sebastian Bowie Meyer-Holm Nielsen ('12)
Hvidovre AM5.45
  
 
 
4.035.454.734.99    
11
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF5.26
  
 PB
 
4.694.785.26 PB5.13    
12
Konrad Schiøth
Konrad Schiøth ('12)
Gentofte IK4.95
  
 PB
 
  X4.76 PB4.95 PB4.95 =PB    
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mark Kardos
Mark Kardos ('11)
Sparta39.57
  
 
 
32.2220.7239.2439.57    
2
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF36.95
  
 SB
 
24.6035.3436.95 SB35.31    
3
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC35.48
  
 
 
30.7734.4335.48  X    
4
Zilas Mikkelsen
Zilas Mikkelsen ('12)
Sparta34.76
  
 PB
 
34.76 PB34.52  X27.73    
5
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas30.51
  
 
 
30.5130.4726.2527.47    
6
William Melchior Persson
William Melchior Persson ('11)
Sparta28.01
  
 
 
24.0825.5423.2328.01    
7
Sixten Hoffmann Holbek
Sixten Hoffmann Holbek ('12)
Gentofte IK25.41
  
 PB
 
25.41 PB24.3421.7922.74    
8
Gabriel Baker
Gabriel Baker ('12)
Trongårdens IF 25.34
  
 PB
 
25.34 PB21.6425.1422.63    
9
Johan Vad-Nakai
Johan Vad-Nakai ('11)
Hvidovre AM24.77
  
 PB
 
23.03 SB22.7724.57 PB24.77 PB    
10
Adam Bank Rasmussen
Adam Bank Rasmussen ('11)
BAK22.98
  
 PB
 
22.98 PB20.0922.0620.92    
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Isabella Kronborg Gede
Isabella Kronborg Gede ('11)
Trongårdens IF 9.4h w
  
 
2
Josephine Baker
Josephine Baker ('11)
Trongårdens IF 9.7h w
  
 
Sarah Martens Gudmand-Høyer
Sarah Martens Gudmand-Høyer ('11)
Amager AC DNF
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Emilie Østergård Ferrit
Emilie Østergård Ferrit ('11)
Hvidovre AM9.2h w
  
 
2
Pola Czerminska-Makinia
Pola Czerminska-Makinia ('13)
BAK9.8h w
  
 
3
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('12)
BAK10.6h w
  
 
4
Lily Ilsøe Moreno
Lily Ilsøe Moreno ('12)
Amager AC10.8h w
  
 
Finale C
Vind: w
Vind: w
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta8.7h w
  
 
2
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta10.5h w
  
 
3
Laura Jensen
Laura Jensen ('12)
IK Hellas10.6h w
  
 
4
Hedvig Demidoff Nielsen
Hedvig Demidoff Nielsen ('11)
Sparta11.0h w
  
 
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Silje Bergheim Ahleson
Silje Bergheim Ahleson ('12)
Hvidovre AM3:56.34
  
 PB
2
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta3:58.19
  
 PB
3
Selma Pedersen
Selma Pedersen ('12)
IK Hellas4:02.52
  
 PB
4
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta4:35.68
  
 PB
5
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta4:45.78
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta13.01
  
 PB
2
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM13.70
  
 PB
3
Uma Abildskov Ammundsen
Uma Abildskov Ammundsen ('12)
Amager AC13.88
  
 PB
4
Hedvig Demidoff Nielsen
Hedvig Demidoff Nielsen ('11)
Sparta14.14
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta11.39
  
 
2
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas11.62
  
 PB
3
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta14.22
  
 
4
Smilla Vinding Beck
Smilla Vinding Beck ('12)
Gentofte IK14.27
  
 PB
5
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF12.48
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta1.33
  
 
 
1.10
XXO
1.15
  O
1.18
  O
1.21
  O
1.24
XXO
1.27
  O
1.30
XXO
1.33
  O
1.36
XXX
       
2
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF1.30
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.18
  O
1.21
  O
1.24
  O
1.27 PB
 XO
1.30 PB
  O
1.33
XXX
       
3
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF1.30
  
 =PB
 
1.15
  O
1.21
  O
1.24
  O
1.27
  O
1.30 =PB
 XO
1.33
XXX
  
4
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta1.21
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.18
  O
1.21 PB
  O
1.24
XXX
 
5
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas1.21
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.18
 XO
1.21
XXO
1.24
XXX
6
Emilie Østergård Ferrit
Emilie Østergård Ferrit ('11)
Hvidovre AM1.15
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.18
XXX
  
7
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta1.05
  
 
 
1.00
 XO
1.05
XXO
1.10
XXX
     
8
Martha Nexmand Olsen
Martha Nexmand Olsen ('11)
Amager AC1.00
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05
XXX
  
9
Clara Høgenhav
Clara Høgenhav ('11)
Trongårdens IF 0.90
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95
XXX
      
10
Isabella Larsen
Isabella Larsen ('12)
Trongårdens IF 0.85
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
      
Smilla Vinding Beck
Smilla Vinding Beck ('12)
Gentofte IK NH
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Isabella Kronborg Gede
Isabella Kronborg Gede ('11)
Trongårdens IF 4.02
0.0
  
 PB
 
4.02 PB
 0.0
3.86
 0.0
3.55
 -1.2
     
2
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta3.97
-2.1
  
 
 
3.50
 0.0
3.70
 -1.0
3.97
 -2.1
     
3
Josephine Baker
Josephine Baker ('11)
Trongårdens IF 3.64
0.0
  
 PB
 
3.64 PB
 0.0
3.58
 0.0
3.57
 -0.4
     
4
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta3.55
-0.1
  
 
 
3.48
 0.0
3.55
 -0.1
3.52
 0.0
     
5
Silje Bergheim Ahleson
Silje Bergheim Ahleson ('12)
Hvidovre AM3.55
-0.1
  
 
 
3.48
 0.0
3.44
 -0.1
3.55
 -0.1
     
6
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM3.35
0.0
  
 
 
3.35
 0.0
3.26
 0.0
3.12
 0.0
     
7
Martha Nexmand Olsen
Martha Nexmand Olsen ('11)
Amager AC3.32
-0.1
  
 PB
 
3.28 PB
 0.0
3.29 PB
 0.0
3.32 PB
 -0.1
     
8
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta3.21
0.0
  
 
 
3.21
 0.0
3.02
 -1.0
3.19
 -0.1
     
9
Pola Czerminska-Makinia
Pola Czerminska-Makinia ('13)
BAK3.15
0.0
  
 PB
 
3.15 PB
 0.0
3.11
 -0.3
3.12
 -1.0
     
10
Lea Rødgaard
Lea Rødgaard ('12)
IK Hellas3.13
-0.1
  
 PB
 
3.09 PB
 0.0
3.13 PB
 -0.1
3.04
 0.0
     
11
Karla-Malou Hassø Nielsen
Karla-Malou Hassø Nielsen ('12)
Gentofte IK3.05
0.0
  
 
 
2.80
 0.0
3.05
 0.0
2.99
 -0.2
     
12
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta2.92
0.0
  
 PB
 
2.73
 0.0
2.92 PB
 0.0
2.91
 0.8
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF7.95
  
 
 
7.957.537.707.00    
2
Nova Marianne Meisl Abenth
Nova Marianne Meisl Abenth ('12)
Sparta5.60
  
 PB
 
4.28 PB5.25 PB5.105.60 PB    
3
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas5.07
  
 
 
  X4.685.055.07    
4
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('12)
BAK4.97
  
 PB
 
4.48 PB4.71 PB4.034.97 PB    
5
Uma Abildskov Ammundsen
Uma Abildskov Ammundsen ('12)
Amager AC4.28
  
 PB
 
3.69 PB4.13 PB4.28 PB  X    
6
Ella El-Maghlouk
Ella El-Maghlouk ('11)
Hvidovre AM4.10
  
 PB
 
2.59 PB3.29 PB4.10 PB  X    
7
Isabella Larsen
Isabella Larsen ('12)
Trongårdens IF 3.72
  
 PB
 
  X3.57 PB3.72 PB  X    
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Wilma Kousgaard Kjærgaard
Wilma Kousgaard Kjærgaard ('11)
Amager AC25.62
  
 PB
 
  X25.62 PB22.0822.61    
2
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta21.95
  
 
 
21.0821.9519.8421.33    
3
Nova Marianne Meisl Abenth
Nova Marianne Meisl Abenth ('12)
Sparta18.58
  
 PB
 
17.62 PB17.1318.58 PB15.39    
4
Clara Høgenhav
Clara Høgenhav ('11)
Trongårdens IF 17.43
  
 PB
 
14.61 PB17.41 PB13.2817.43 PB    
5
Karla-Malou Hassø Nielsen
Karla-Malou Hassø Nielsen ('12)
Gentofte IK17.27
  
 
 
16.0717.2716.6816.23    
6
Selma Pedersen
Selma Pedersen ('12)
IK Hellas16.21
  
 PB
 
12.30 PB15.52 PB14.7716.21 PB    
7
Ella El-Maghlouk
Ella El-Maghlouk ('11)
Hvidovre AM11.92
  
 PB
 
9.50 PB9.52 PB11.92 PB  X    

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2