Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: CPH Half Marathon 18.9.2022

M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1
Milkesa Mengesha
Milkesa Mengesha 
/ ETH58:58
  
 PB
2
Amdework Walelegn
Amdework Walelegn ('99)
/ ETH59:05
  
 
3
Felix Kipkoech
Felix Kipkoech ('98)
/ KEN59:07
  
 SB
4
Vincent Kipkemoi
Vincent Kipkemoi ('99)
/ KEN59:09
  
 PB
5
Dominic Lokinyomo Lobalu
Dominic Lokinyomo Lobalu ('98)
/ SSD59:12
  
NR PB
6
Regasa Chala
Regasa Chala ('97)
/ ETH59:13
  
 
7
Edmond Kipngetich
Edmond Kipngetich ('94)
/ KEN59:25
  
 PB
8
Mathew Kimeli
Mathew Kimeli ('98)
/ KEN59:39
  
 
9
Titus Kimutai
Titus Kimutai ('98)
/ KEN59:44
  
 PB
10
Ronald Kirui
Ronald Kirui ('98)
/ KEN59:51
  
 SB
11
Tsegaye Kidanu
Tsegaye Kidanu ('01)
/ ETH59:52
  
 PB
12
Getaneh Tamire
Getaneh Tamire ('94)
/ ETH59:52
  
 PB
13
Sikiyas Misgenaw
Sikiyas Misgenaw 
/ ETH59:53
  
 PB
14
Tadesse Abraham
Tadesse Abraham ('82)
/ SUI59:53
  
 PB
15
Alfred Kipchirchir
Alfred Kipchirchir ('94)
/ KEN59:57
  
 PB
16
Boniface Kibiwott
Boniface Kibiwott ('93)
/ KEN1:00:00
  
 PB
17
Zerei Kbrom Mezngi
Zerei Kbrom Mezngi ('86)
/ NOR1:00:01
  
 PB
18
Jonathan Maiyo
Jonathan Maiyo ('88)
/ KEN1:00:24
  
 SB
19
Gerba Beyata
Gerba Beyata 
/ ETH1:00:59
  
 
20
Mathew Kibiwot
Mathew Kibiwot ('86)
/ KEN1:01:13
  
 PB
21
Yohanes Chiappinelli
Yohanes Chiappinelli ('97)
/ ITA1:01:14
  
 PB
22
Abe Gashahun
Abe Gashahun ('98)
/ ETH1:01:22
  
 
23
Amanal Petros
Amanal Petros ('95)
/ GER1:01:34
  
 SB
24
Yusuke Tamura
Yusuke Tamura ('98)
/ JPN1:01:44
  
 
25
Gebru Redahgne
Gebru Redahgne 
/ ETH1:02:01
  
 
26
Morgan Le Guen
Morgan Le Guen ('93)
/ SUI1:02:06
  
 
27
Cristian Zamora
Cristian Zamora ('91)
/ URU1:02:36
  
NR PB
28
Merhawi Ghebreselasie
Merhawi Ghebreselasie ('92)
/ ERI1:02:56
  
 PB
29
Ross Millington
Ross Millington ('89)
/ GBR1:03:09
  
 SB
30
Callum Hawkins
Callum Hawkins ('92)
/ GBR1:03:13
  
 SB
31Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik1:03:15
  
 =PB DM 1
32Omar HassanOmar Hassan ('90)AGF Atletik / ETH1:03:23
  
 SB DM 2
33
Adam Clarke
Adam Clarke ('91)
/ GBR1:03:24
  
 SB
34
Alexander Lepretre
Alexander Lepretre ('93)
/ GBR1:03:28
  
 PB
35
Mario Bauernfeind
Mario Bauernfeind ('91)
/ AUT1:03:36
  
 PB
36
Paulos Surafel
Paulos Surafel ('97)
/ GBR1:03:38
  
 
37
Dorian Boulvin
Dorian Boulvin ('97)
/ BEL1:03:39
  
 SB
38
Jia Erenjia 
Jia Erenjia  ('93)
/ CHN1:03:40
  
 PB
39
Dominik Stadlmann
Dominik Stadlmann ('95)
/ AUT1:03:45
  
 PB
40
Daniele D'Onofrio
Daniele D'Onofrio ('93)
/ ITA1:03:45
  
 SB
41
Julien Wanders
Julien Wanders ('96)
/ SUI1:03:47
  
 
42
Markus Hartinger
Markus Hartinger ('88)
/ AUT1:03:48
  
 PB
43Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik1:03:50
  
 PB DM 3
44
Linus Rosdahl
Linus Rosdahl ('92)
/ SWE1:03:55
  
 PB
45
Rory Linkletter
Rory Linkletter ('96)
/ CAN1:04:28
  
 
46Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)Viborg AM1:04:44
  
 SB DM 4
47Rune BækgaardRune Bækgaard ('88)AGF Atletik1:04:48
  
 SB DM 5
48
Frew Zenebe
Frew Zenebe ('84)
/ ETH1:04:49
  
 PB
49
Timothy Lefroy
Timothy Lefroy ('92)
/ AUS1:04:57
  
 PB
50
Daiki Suzuki
Daiki Suzuki ('95)
/ JPN1:05:17
  
 SB
51
Giovanni Grano
Giovanni Grano ('90)
/ ITA1:05:18
  
 SB
52
Jonathan Cornish
Jonathan Cornish ('93)
/ GBR1:05:18
  
 SB
53
Luis Alberto Orta
Luis Alberto Orta ('89)
/ VEN1:05:21
  
 SB
54
Joshua Grace
Joshua Grace ('93)
/ GBR1:05:23
  
 SB
55
Victor Urquhart Smångs
Victor Urquhart Smångs ('86)
/ SWE1:05:27
  
 PB
56
Kohei Mukai
Kohei Mukai ('96)
/ JPN1:05:30
  
 
57Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)HRC1:05:31
  
 PB DM 6
58Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Randers Freja1:05:33
  
 PB DM 7
59
John Foitzik
John Foitzik ('91)
/ SWE1:05:36
  
 PB
60
Amaury Gouverneur
Amaury Gouverneur ('97)
/ BEL1:05:39
  
 PB
61
Tore Akerlie
Tore Akerlie ('99)
/ NOR1:06:02
  
 PB
62Michael JensenMichael Jensen ('87)AGF Atletik1:06:04
  
  DM 8
63
Norman Shreeve
Norman Shreeve ('87)
/ GBR1:06:06
  
 SB
64
Chris Thomas
Chris Thomas ('94)
/ GBR1:06:07
  
 PB
65
Dillon Cassar
Dillon Cassar ('97)
/ MLT1:06:07
  
NR PB
66
Ati Nianzhe 
Ati Nianzhe  ('96)
/ CHN1:06:11
  
 PB
67Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta1:06:13
  
  DM 9
68
Luke Micallef
Luke Micallef ('89)
/ MLT1:06:14
  
 PB
69
Alex Howard
Alex Howard ('95)
/ GBR1:06:15
  
 PB
70
Daniel Jacobsen
Daniel Jacobsen ('98)
/ NOR1:06:24
  
 PB
71
Tony Payne
Tony Payne ('89)
/ THA1:06:24
  
NR PB
72
Henrik Laukli
Henrik Laukli ('01)
/ NOR1:06:31
  
 PB
73
Luke Cotter
Luke Cotter ('95)
/ GBR1:06:38
  
 PB
74
Gi Ka Man 
Gi Ka Man  ('84)
/ HKG1:06:40
  
 SB
75
Killian Zicari
Killian Zicari ('99)
/ BEL1:06:42
  
 PB
76
Craig Curley
Craig Curley ('85)
/ USA1:06:51
  
 SB
77
Laurens Vanderlinden
Laurens Vanderlinden ('95)
/ BEL1:06:52
  
 PB
78Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)Sparta1:06:53
  
  DM 10
79
Abdi Daud Roble
Abdi Daud Roble ('90)
/ SOM1:07:01
  
 
79Jesper FaurschouJesper Faurschou ('83)Herning LK1:07:01
  
 SB DM 11
81Simon Jørn HansenSimon Jørn Hansen ('91)Aarhus 1900 Tri1:07:12
  
 PB DM 12
82
Johannes Teigland
Johannes Teigland ('95)
/ NOR1:07:16
  
 PB
83Esben HornumEsben Hornum ('89)Aarhus Fremad1:07:18
  
 PB DM 13
84Jonas Kvottrup NielsenJonas Kvottrup Nielsen ('92)AGF Atletik1:07:21
  
 PB DM 14
85
Ben Felton
Ben Felton ('97)
/ GBR1:07:23
  
 PB
86
Piotr Melewczyk
Piotr Melewczyk ('90)
/ POL1:07:39
  
 SB
87Samuel Gerner UlriquesSamuel Gerner Ulriques ('95)HRC1:07:42
  
 PB DM 15
88Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 1:07:52
  
 PB DM 16
89
Jack Millar
Jack Millar ('95)
/ GBR1:07:53
  
 
90Mubaarik IbrahimMubaarik Ibrahim ('98)Odense Atletik 1:07:58
  
 PB DM 17
91Aske Colding EkmanAske Colding Ekman ('96)Peak4Ever1:07:58
  
 PB DM 18
92Søren RohdeSøren Rohde ('89)NBRO1:08:01
  
  DM 19
93Morten GreenMorten Green ('87)HRC1:08:06
  
 SB DM 20
94
Fredrik Sætran
Fredrik Sætran ('93)
/ NOR1:08:08
  
 PB
95Dean Cooper-CunninghamDean Cooper-Cunningham ('94)Sparta / GBR1:08:11
  
 PB DM 21
96
Olof Simann
Olof Simann ('95)
/ SWE1:08:15
  
 PB
97Jan KaumannsJan Kaumanns ('94)Sparta / GER1:08:16
  
 PB DM 22
98Patrick Fløe HansenPatrick Fløe Hansen Herning LK1:08:18
  
 PB DM 23
99
Simon Gonzalez
Simon Gonzalez ('96)
/ ESP1:08:23
  
 SB
100
Paul Graham
Paul Graham ('92)
/ GBR1:08:23
  
 
101
Nicolas Rifflard
Nicolas Rifflard ('90)
/ FRA1:08:25
  
 PB
102Niels Peter NielsenNiels Peter Nielsen ('87)AGF Atletik1:08:27
  
 SB DM 24
103Henrik HolmHenrik Holm ('93)1:08:34
  
 PB
104
Richard Bäckström
Richard Bäckström ('81)
/ SWE1:08:37
  
 PB
105Rasmus Dall-HansenRasmus Dall-Hansen ('91)Sparta1:08:37
  
 PB DM 25
106
Mateusz Lipiński
Mateusz Lipiński ('99)
/ POL1:08:47
  
 PB
107
Silas Bergmann
Silas Bergmann ('97)
/ GER1:08:51
  
 SB
108
Kalle Berglund
Kalle Berglund ('96)
/ SWE1:08:51
  
 PB
109
Henrik Mobakk Nilsson
Henrik Mobakk Nilsson ('93)
/ NOR1:08:52
  
 PB
110
Brandon Dewar
Brandon Dewar ('92)
/ AUS1:09:00
  
 PB
111
Hugo Lindell
Hugo Lindell ('95)
/ SWE1:09:03
  
 PB
112Christopher MeulengrachtChristopher Meulengracht ('93)NBRO1:09:08
  
 PB DM 26
113
Tony Hatefnejad
Tony Hatefnejad ('87)
/ SWE1:09:08
  
 SB
114Mark AndersenMark Andersen ('97)HGF AM1:09:08
  
 PB DM 27
115
Isak Eriksson
Isak Eriksson ('94)
/ SWE1:09:08
  
 PB
116
Andreas Skatvedt Iversen
Andreas Skatvedt Iversen ('94)
/ NOR1:09:15
  
 PB
117Jacob OverbyJacob Overby ('97)Aarhus 1900 Tri1:09:18
  
 PB DM 28
118
Marc Eshetu
Marc Eshetu ('98)
/ FRA1:09:24
  
 PB
119
Bartosz Olszewski
Bartosz Olszewski ('84)
/ POL1:09:24
  
 PB
119Ulrik HeitmannUlrik Heitmann ('84)Aarhus 19001:09:24
  
 SB DM 29
121
Hjalmar Selskog
Hjalmar Selskog 
/ SWE1:09:29
  
 PB
122Gustav KrøllGustav Krøll ('96)HRC1:09:30
  
 PB DM 30
123
Karl Mäe
Karl Mäe ('94)
/ EST1:09:31
  
 PB
124
Björn Sandler
Björn Sandler ('88)
/ FIN1:09:33
  
 
125Christian Lykkeby OlsenChristian Lykkeby Olsen ('93)Sparta1:09:33
  
 PB DM 31
126
Ondřej Rosa
Ondřej Rosa ('88)
/ CZE1:09:35
  
 PB
127Rasmus LindgrenRasmus Lindgren ('78)AGF Atletik1:09:36
  
 SB DM 32
128Jesper Andkjær LarsenJesper Andkjær Larsen ('77)HRC1:09:40
  
  DM 33
129Christian Grøn NørfeltChristian Grøn Nørfelt ('81)Blovstrød Løverne1:09:40
  
 PB DM 34
130Daniel VestergaardDaniel Vestergaard ('80)Aarhus Fremad1:09:44
  
 PB DM 35
131
David Palomo
David Palomo ('83)
/ ESP1:09:45
  
 SB
132Frederik Tronier KapperFrederik Tronier Kapper ('95)Sparta1:09:46
  
 PB DM 36
133
łUkasz Więckowski
łUkasz Więckowski ('95)
/ POL1:09:46
  
 PB
134
James Fox
James Fox 
/ GBR1:09:48
  
 
135Mikkel KleisMikkel Kleis ('80)AGF Atletik1:09:51
  
 SB DM 37
136
Marcus Åberg
Marcus Åberg ('88)
/ SWE1:09:55
  
 SB
137
Björn Trochim
Björn Trochim ('96)
/ GER1:09:55
  
 PB
138
Ilyass Zouhry
Ilyass Zouhry ('87)
/ FRA1:09:56
  
 PB
139
Giorgi Lomidze
Giorgi Lomidze ('90)
/ GEO1:10:11
  
 
140Brian StrandbyBrian Strandby ('76)Kolding Tri1:10:11
  
 PB DM 38
141
Jacek Stadnik
Jacek Stadnik ('91)
/ POL1:10:15
  
 PB
142Jesper Frederik AndersenJesper Frederik Andersen ('97)AGF Atletik1:10:19
  
 PB DM 39
143Jonas HanssonJonas Hansson ('98)Greve Trim1:10:20
  
 PB DM 40
144
Björn Menges
Björn Menges ('88)
/ GER1:10:20
  
 SB
145
Henning Offigstad
Henning Offigstad ('85)
/ NOR1:10:21
  
 PB
146Robin Lenz OstenfeldtRobin Lenz Ostenfeldt ('99)SAK771:10:22
  
 PB DM 41
147
Paul Smith
Paul Smith ('77)
/ IRL1:10:23
  
 PB
148Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik1:10:25
  
 SB DM 42
149Asser Vittrup NielsenAsser Vittrup Nielsen ('88)HRC1:10:27
  
 PB DM 43
150
Ola Korbøl
Ola Korbøl ('91)
/ NOR1:10:27
  
 PB
151
Sam Gilliver
Sam Gilliver ('93)
/ GBR1:10:28
  
 PB
152
Sebastian Tan
Sebastian Tan ('90)
/ AUS1:10:28
  
 PB
153Christian Østergaard NielsenChristian Østergaard Nielsen ('97)AGF Atletik1:10:29
  
 PB DM 44
154Ricki NielsenRicki Nielsen ('95)1:10:32
  
 PB
155
Martin Adolfsson
Martin Adolfsson ('89)
/ SWE1:10:44
  
 PB
156
Lars-Olav Måkestad Apold
Lars-Olav Måkestad Apold ('92)
/ NOR1:10:45
  
 PB
157
Mathias Stjernlöf
Mathias Stjernlöf ('86)
/ SWE1:10:54
  
 PB
158
Martin Schei
Martin Schei 
/ NOR1:10:56
  
 PB
159
Magnus Halvorsrud Salberg
Magnus Halvorsrud Salberg ('88)
/ NOR1:10:58
  
 PB
160
Hans Chr. Aarnes
Hans Chr. Aarnes ('84)
/ NOR1:10:59
  
 SB
161
Chu Meng-Tsung 
Chu Meng-Tsung  ('82)
/ TPE1:11:00
  
 
162Antonio RocaAntonio Roca ('96)NBRO / ESP1:11:04
  
  DM 45
163Joakim BertelsenJoakim Bertelsen ('04)Skive AM1:11:05
  
 PB DM 46
166Jonathan MogensenJonathan Mogensen Amager AC1:11:09
  
 PB
168Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik1:11:15
  
 PB DM 47
170Morten Eklöf RisagerMorten Eklöf Risager ('80)Sparta1:11:22
  
 PB DM 48
171Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta1:11:30
  
 PB DM 49
172Jakob MørkebergJakob Mørkeberg ('80)BAC1:11:31
  
 PB DM 50
173Alexander PrienAlexander Prien ('94)Hinnerup Løberne1:11:36
  
 PB DM 51
174Mathias NørholmMathias Nørholm ('98)NBRO1:11:39
  
 PB
176Sebastian Matz NielsenSebastian Matz Nielsen ('92)Aarhus Fremad1:11:41
  
 PB DM 52
176Joakim SvolgaardJoakim Svolgaard ('87)Sparta1:11:41
  
 PB DM 52
178Mads Martinus BredtoftMads Martinus Bredtoft ('94)Sparta1:11:47
  
 SB DM 54
180
Niklas Wiberg
Niklas Wiberg ('94)
/ SWE1:11:49
  
 PB
181Johan PlatzJohan Platz ('94)Sparta1:11:51
  
 PB DM 55
182Henrik BjerreHenrik Bjerre ('89)SPÆN1:11:56
  
 PB DM 56
183Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 1:11:59
  
 PB DM 57
185
Markus Bengtsson
Markus Bengtsson ('76)
/ SWE1:12:01
  
 PB
186
Per Wangel
Per Wangel ('91)
/ SWE1:12:02
  
 SB
188
Victor Dahlgren
Victor Dahlgren ('90)
/ SWE1:12:08
  
 PB
190Anders Rømer HolmAnders Rømer Holm ('79)AK Heden 1:12:13
  
 PB DM 58
194Oscar HellströmOscar Hellström ('83)NBRO / SWE1:12:29
  
 PB
195Martin Skriver FriisMartin Skriver Friis ('91)1:12:31
  
 PB
197Anders PoulAnders Poul ('84)Blovstrød Løverne1:12:35
  
 PB DM 59
199Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta1:12:41
  
 SB DM 60
200Tore Deleuran NielsenTore Deleuran Nielsen ('84)HRC1:12:44
  
  DM 61
202Nikolas KraglundNikolas Kraglund ('01)Aalborg AM1:12:46
  
 PB DM 62
203Jesper GreveJesper Greve ('77)VEXA HLM Running1:12:47
  
  DM 63
204
Gustaf Leonardsson
Gustaf Leonardsson ('93)
/ SWE1:12:47
  
 PB
205Mathias GugliottaMathias Gugliotta ('94)1:12:48
  
 PB
206Jens SørensenJens Sørensen ('84)1:12:48
  
 SB
209Rene AggerRene Agger ('81)Aalborg AM1:12:54
  
 SB DM 64
210Markus Mayntz JohnsenMarkus Mayntz Johnsen ('04)Team Distancerunning1:12:55
  
 PB
212Klaes OvesenKlaes Ovesen ('88)NBRO1:12:59
  
 PB
213Morten LindbergMorten Lindberg ('91)1:13:02
  
 PB
214Andreas BjerringAndreas Bjerring ('96)AGF Atletik1:13:07
  
 PB DM 65
216Alexander MundtAlexander Mundt ('94)1:13:09
  
 PB
216Jonas Frimer KristiansenJonas Frimer Kristiansen ('90)Sparta1:13:09
  
 SB DM 66
219Casper PretzmannCasper Pretzmann ('95)Sparta1:13:13
  
 PB
220
Joel Persson
Joel Persson ('94)
/ SWE1:13:14
  
 PB
223
Ahmed Hamid
Ahmed Hamid ('86)
/ SWE1:13:28
  
 PB
224Mads KraghMads Kragh ('88)Sparta1:13:28
  
  DM 67
227Magnus UlvemanMagnus Ulveman ('94)1:13:32
  
 PB
230Heino AallingHeino Aalling ('94)Brørup LK1:13:34
  
 PB DM 68
233
Tobias Jürchott
Tobias Jürchott ('94)
/ GER1:13:35
  
 PB
235
Tore Glas
Tore Glas ('90)
/ SWE1:13:37
  
 PB
236
Erik Landström
Erik Landström ('87)
/ SWE1:13:38
  
 SB
237Oliver ErdmannOliver Erdmann NBRO1:13:39
  
 PB DM 69
238Louis Kronborg NielsenLouis Kronborg Nielsen ('98)1:13:41
  
 PB
240Thomas Ho PedersenThomas Ho Pedersen ('87)NBRO1:13:44
  
 SB
241
Johannes Bogren
Johannes Bogren ('79)
/ SWE1:13:45
  
 
243
Sondre Vegheim
Sondre Vegheim ('93)
/ NOR1:13:48
  
 
244Rasmus FutterupRasmus Futterup ('87)Herning LK1:13:56
  
 SB DM 70
245Mads EskarMads Eskar ('96)NBRO1:13:58
  
 PB DM 71
246Thomas Jon KristensenThomas Jon Kristensen 1:13:59
  
 PB
248Casper Højsgaard JensenCasper Højsgaard Jensen ('85)1:14:02
  
 PB
250Jonas BergJonas Berg ('87)Herning LK1:14:03
  
 SB DM 72
251Kasper RebenstorfKasper Rebenstorf ('91)Hareskovens Tri1:14:06
  
 PB DM 73
252Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF1:14:07
  
 SB DM 74
257Oskar HvidOskar Hvid ('96)1:14:09
  
 PB
258Jakob Brokholm NielsenJakob Brokholm Nielsen ('96)1:14:10
  
 PB
259Thomas Svare EhlersThomas Svare Ehlers ('89)NBRO1:14:12
  
  DM 75
260Stefan GudmundssonStefan Gudmundsson ('70)Snik Atletik1:14:12
  
 SB DM 76
261
Marcus Johansson
Marcus Johansson ('92)
/ SWE1:14:13
  
 PB
262Seppo HiltunenSeppo Hiltunen ('76)Greve Trim1:14:14
  
 SB DM 77
263Brian Arreborg HansenBrian Arreborg Hansen ('83)NBRO1:14:14
  
  DM 78
265Thorbjørn PatscheiderThorbjørn Patscheider ('91)1:14:19
  
 PB
267Christian SkovmøllerChristian Skovmøller ('87)VO2RC1:14:20
  
 PB
268Alexander BakAlexander Bak ('92)Greve Trim1:14:21
  
 PB DM 79
269
Adam Brandt
Adam Brandt ('92)
/ SWE1:14:21
  
 PB
270Asbjørn Guldhammer RiisAsbjørn Guldhammer Riis ('96)Sparta1:14:23
  
 PB
271Ludwig SchwarkLudwig Schwark ('86)NBRO / GER1:14:30
  
 SB
272Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 1:14:31
  
 PB DM 80
273Mathieu Feder SchwanerMathieu Feder Schwaner ('81)Aarhus 1900 Tri1:14:33
  
 PB
275Mark WermuthMark Wermuth ('84)RUNAAR1:14:35
  
 PB DM 81
276Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)Amager AC1:14:36
  
 PB DM 82
277
Jesper Junhamn
Jesper Junhamn ('91)
/ SWE1:14:36
  
 
279Jacob LarsenJacob Larsen ('81)NBRO1:14:42
  
 SB
280Sebastian ClausenSebastian Clausen ('97)NBRO1:14:43
  
 PB
281Asmund Biesbjerg JensenAsmund Biesbjerg Jensen ('94)adidas Runners Copenhagen1:14:43
  
 SB
283
Robert Wingren
Robert Wingren ('88)
/ SWE1:14:46
  
 SB
284Emil ChristophersenEmil Christophersen ('94)Hareskovens Tri1:14:48
  
 PB DM 83
285Kasper NielsenKasper Nielsen ('80)Aalborg AM1:14:49
  
 SB DM 84
286Simon Pyll TruesenSimon Pyll Truesen ('86)NBRO1:14:50
  
 PB
288Martin GudmandMartin Gudmand ('74)Snik Atletik1:14:54
  
 SB
289Martin BatenburgMartin Batenburg ('87)1:14:55
  
 PB
290
Emil Jansson
Emil Jansson ('81)
/ SWE1:14:58
  
 PB
292Jeppe Platz SchmidtJeppe Platz Schmidt AGF Atletik1:14:59
  
 PB DM 85
294Jakob Stenby LundsagerJakob Stenby Lundsager ('80)1:15:02
  
 SB
295Mathias MarcussenMathias Marcussen ('95)adidas Runners Copenhagen1:15:03
  
  DM 86
298Frederik BangFrederik Bang ('95)1:15:16
  
 PB
299
Emil Jönsson
Emil Jönsson ('90)
/ SWE1:15:19
  
 PB
300Jesper TrigeJesper Trige ('82)AGF Atletik1:15:19
  
 PB DM 87
301
Björn Englund
Björn Englund ('83)
/ SWE1:15:19
  
 SB
302Frederik ErnstFrederik Ernst ('95)AGF Atletik1:15:20
  
 SB DM 88
303
Christopher Brandt
Christopher Brandt ('93)
/ GER1:15:21
  
 PB
308Emil Jønsson KristiansenEmil Jønsson Kristiansen ('96)Sparta1:15:26
  
 PB
309Rasmus VidøRasmus Vidø ('80)Team DistanceRunning.dk1:15:28
  
 SB DM 89
311
Andreas Thell
Andreas Thell ('90)
/ SWE1:15:30
  
 PB
314Niels IbsenNiels Ibsen ('84)Sparta1:15:31
  
 SB DM 90
315Henrik DahlHenrik Dahl ('83)Skive AM1:15:33
  
 PB DM 91
317Lasse KroneLasse Krone ('97)1:15:35
  
 PB
318Dennis SjønerDennis Sjøner ('85)1:15:35
  
 PB
320Jesper NielsenJesper Nielsen ('81)THS1:15:37
  
 PB DM 92
321Emil FoldagerEmil Foldager ('91)SPÆN1:15:39
  
 SB DM 93
322Andreas Toft MikkelsenAndreas Toft Mikkelsen ('91)Viking Atletik1:15:41
  
 PB
323
Daan Gehlen
Daan Gehlen ('97)
/ NED1:15:41
  
 PB
326Johannes WürtzJohannes Würtz ('95)Aalborg AM1:15:44
  
 SB DM 94
327René Wulff-Høyer PedersenRené Wulff-Høyer Pedersen ('86)1:15:44
  
 PB
328Anders Fyhn ElgaardAnders Fyhn Elgaard ('87)Aarhus Fremad1:15:45
  
 PB DM 95
329Asbjørn JespersenAsbjørn Jespersen ('97)1:15:45
  
 PB
330Christian Gaaei JensenChristian Gaaei Jensen ('88)Sparta1:15:46
  
 SB DM 96
332Mikkel NielsenMikkel Nielsen ('85)NBRO1:15:49
  
 PB DM 97
333Emil Lind-HolmEmil Lind-Holm ('92)Sparta1:15:49
  
 PB DM 98
334
Joakim Edvardsson
Joakim Edvardsson ('83)
/ SWE1:15:53
  
 PB
335Andreas ThyrringAndreas Thyrring ('85)NBRO1:15:54
  
 SB
337Mads HarderMads Harder ('76)Herning LK1:15:55
  
 PB DM 99
341Bjørn HansenBjørn Hansen ('80)Aalborg AM1:15:58
  
 PB DM 100
342Jonas BertelsenJonas Bertelsen Frederiksberg IF1:15:59
  
  DM 101
344Janus Beck AagaardJanus Beck Aagaard ('03)1:16:00
  
 PB
346Henrik JørgensenHenrik Jørgensen ('78)THS1:16:02
  
 SB
347Patrick O’BrienPatrick O’Brien ('86)adidas Runners Copenhagen1:16:02
  
 PB DM 102
349Casper LundCasper Lund ('90)1:16:05
  
 PB
355Andreas IversenAndreas Iversen ('05)1:16:12
  
 SB
356Nicholas HjorthNicholas Hjorth ('89)1:16:12
  
 PB
357Niels EnoksenNiels Enoksen 1:16:14
  
 PB
359Anders Rømer HesselbjergAnders Rømer Hesselbjerg ('83)NBRO1:16:16
  
 SB
360
Johannes Groffmann
Johannes Groffmann ('88)
/ GER1:16:16
  
 PB
361Nikolaj BenzonNikolaj Benzon ('97)1:16:16
  
 PB
364
Kevin Kuhn
Kevin Kuhn ('91)
/ GER1:16:18
  
 PB
367Frederik WesterFrederik Wester BAC1:16:22
  
 PB
369
Jonatan Bengtsson
Jonatan Bengtsson ('90)
/ SWE1:16:28
  
 PB
370Flemming Adler BankFlemming Adler Bank ('74)Amager AC1:16:28
  
 PB
371Rasmus PareliusRasmus Parelius ('93)NBRO1:16:29
  
 PB
372Joakim KorslundJoakim Korslund ('94)adidas Runners Copenhangen1:16:30
  
 PB DM 103
374
Fredrik Seppas
Fredrik Seppas ('88)
/ SWE1:16:31
  
 SB
375Ivan Luca CordaIvan Luca Corda ('75)1:16:32
  
 PB
376Peter Dørffler Ladegaard JensenPeter Dørffler Ladegaard Jensen ('95)Bragdið1:16:32
  
 PB
377
Max Henningsson
Max Henningsson ('94)
/ SWE1:16:33
  
 PB
378Jacob SimonsenJacob Simonsen ('94)RUNAAR1:16:34
  
 SB DM 104
379
Jawad Feizi
Jawad Feizi ('97)
/ SWE1:16:38
  
 PB
380Søren MussmannSøren Mussmann ('93)1:16:39
  
 PB
381Troels Bøge Edlund JøhnkTroels Bøge Edlund Jøhnk ('06)BAC1:16:39
  
 PB
382Luan HuynhLuan Huynh ('82)Aalborg AM1:16:43
  
 PB DM 105
384
Kristoffer Loo
Kristoffer Loo ('97)
/ SWE1:16:46
  
 PB
386Benjamin SønderBenjamin Sønder ('86)1:16:48
  
 PB
386Niklas Skovgaard MadsenNiklas Skovgaard Madsen ('98)1:16:48
  
 SB
389
Pontus Albertsson
Pontus Albertsson ('90)
/ SWE1:16:50
  
 SB
392Kristian JørgensenKristian Jørgensen ('80)1:16:51
  
 PB DM 106
393Mikkel Stampe HjorthMikkel Stampe Hjorth ('70)Greve Trim1:16:52
  
 SB DM 107
394Frederik Juhl LeisznerFrederik Juhl Leiszner ('99)Aarhus 19001:16:52
  
 PB DM 108
396Kristian Mohr NielsenKristian Mohr Nielsen ('93)1:16:53
  
 PB
397Mathias ThyrreMathias Thyrre ('98)RUNAAR1:16:54
  
 PB
399Stefan Mølgaard DallStefan Mølgaard Dall ('92)Odense Atletik 1:16:55
  
 SB DM 109
400Mikkel LyngsøeMikkel Lyngsøe ('87)NBRO1:16:55
  
 PB
401
Carl Toller
Carl Toller ('93)
/ SWE1:16:56
  
 SB
402Frederik MogensenFrederik Mogensen ('98)Amager AC1:16:56
  
 PB
404David RørdamDavid Rørdam ('87)NBRO1:17:02
  
 
405Anders Lade NielsenAnders Lade Nielsen ('66)Aarhus 19001:17:02
  
  DM 110
406Thor Banke HansenThor Banke Hansen ('74)NBRO1:17:03
  
 SB DM 111
407Bo FogedBo Foged ('71)SØAM1:17:03
  
 SB DM 112
410Brian JørgensenBrian Jørgensen ('75)1:17:05
  
 PB
411
Tuomas Jaako
Tuomas Jaako ('89)
/ FIN1:17:05
  
 PB
414Rolf TrabergRolf Traberg ('70)Herlev Atletik1:17:06
  
 PB DM 113
415
Florian Walz
Florian Walz ('98)
/ GER1:17:08
  
 
419Cenk Daniel PolatCenk Daniel Polat ('80)THS1:17:16
  
 PB DM 114
423Jacob Seerup KirkebyJacob Seerup Kirkeby Viking Atletik1:17:21
  
 PB DM 115
425Yassin Nilsson Bour-HilYassin Nilsson Bour-Hil ('78)adidas Runners Copenhagen1:17:28
  
 SB
426Andreas Pietras BøghAndreas Pietras Bøgh ('88)HVRunners1:17:30
  
  DM 116
427Rasmus Kirkeby JacobsenRasmus Kirkeby Jacobsen ('91)1:17:32
  
 PB
428Jacob FalkencroneJacob Falkencrone ('89)1:17:33
  
 PB
431Jacob Graves BeckJacob Graves Beck ('93)1:17:38
  
 PB
431Ralf Jannick Lundby NielsenRalf Jannick Lundby Nielsen ('87)1:17:38
  
 PB
433Michael Boye AndersenMichael Boye Andersen ('85)Team DistanceRunning.dk1:17:39
  
 SB DM 117
436Mikkel BorkMikkel Bork ('97)AGF Atletik1:17:45
  
 PB DM 118
437Glenn Aarhus OutzenGlenn Aarhus Outzen ('93)1:17:46
  
 PB
438
Andreas Klingebrant
Andreas Klingebrant ('83)
/ SWE1:17:46
  
 PB
439Anders Pagh Engel JensenAnders Pagh Engel Jensen ('94)Sparta1:17:50
  
 SB DM 119
441Mads Bach CarlsenMads Bach Carlsen ('93)1:17:52
  
 PB
443
Ted Andersson
Ted Andersson ('88)
/ SWE1:17:52
  
 PB
444Kenni ChristensenKenni Christensen ('89)1:17:56
  
 PB
447
Ola Cederfeldt
Ola Cederfeldt ('81)
/ SWE1:17:57
  
 PB
449Martin HiisMartin Hiis ('91)AGF Atletik1:17:59
  
 PB DM 120
450
Henrik Engström
Henrik Engström ('84)
/ SWE1:18:02
  
 SB
452Frederik HyttelFrederik Hyttel ('93)1:18:03
  
 PB
452Tobias LiljeqvistTobias Liljeqvist ('92)VO2RC1:18:03
  
 PB DM 121
456
Henrik Karlborg
Henrik Karlborg ('86)
/ SWE1:18:04
  
 PB
458Emil KølleEmil Kølle Køge Atletik1:18:06
  
 SB
459Frank RobbenFrank Robben ('92)Sparta1:18:06
  
  DM 122
460Tobias Skovgård BangTobias Skovgård Bang ('95)RUNAAR1:18:07
  
 PB
462Jens Mohr NielsenJens Mohr Nielsen ('99)Sparta1:18:08
  
 PB
465Jens Bonefeld MøllerJens Bonefeld Møller ('93)AGF Atletik1:18:09
  
 PB DM 123
466
Markus Edmonds
Markus Edmonds ('92)
/ SWE1:18:10
  
 SB
467
Gustav Ferrand-Drake Del Castillo
Gustav Ferrand-Drake Del Castillo ('90)
/ SWE1:18:10
  
 PB
471Morten Nyrup JensenMorten Nyrup Jensen ('72)Aarhus Fremad1:18:12
  
 PB DM 124
472Niels BruunNiels Bruun ('65)Grenaa MK1:18:12
  
  DM 125
474Oliver GranhøjOliver Granhøj ('88)Sparta1:18:13
  
 SB
475Jakob WistoftJakob Wistoft ('04)1:18:13
  
 PB
475Lau Mandrup ThomsenLau Mandrup Thomsen ('95)1:18:13
  
 PB
479Simon Kvist GaulshøjSimon Kvist Gaulshøj ('83)1:18:14
  
 PB
481Emil KjærsgaardEmil Kjærsgaard ('91)1:18:15
  
 PB
482Casper Von PfaleCasper Von Pfale ('95)1:18:17
  
 PB
484Jacob Victor HansenJacob Victor Hansen ('93)Sparta1:18:18
  
 SB
486
Tor Leander
Tor Leander ('99)
/ SWE1:18:20
  
 PB
487Nikolaj BakNikolaj Bak ('92)NBRO1:18:20
  
 PB
488Christian Nørgaard NielsenChristian Nørgaard Nielsen ('83)Aalborg AM1:18:21
  
 SB DM 126
489
Karl Nygren
Karl Nygren ('78)
/ SWE1:18:22
  
 PB
491Johan Rafael JensenJohan Rafael Jensen ('95)1:18:27
  
 PB
493Casper MunkCasper Munk ('89)1:18:28
  
 PB
496Flemming AndreettoFlemming Andreetto ('79)1:18:29
  
 SB
497Andreas NielsenAndreas Nielsen ('82)1:18:30
  
 PB
498Jacob DyrvangJacob Dyrvang ('86)1:18:30
  
 PB
499Jørn Toftegaard JensenJørn Toftegaard Jensen ('69)Ringsted MK1:18:30
  
 PB DM 127
500Bo CallesenBo Callesen ('89)1:18:31
  
 PB
501Mikkel Toftemann HaagerupMikkel Toftemann Haagerup ('96)1:18:32
  
 PB
502Aske VorreAske Vorre ('93)1:18:32
  
 PB
504Flemming WewerFlemming Wewer ('70)1:18:33
  
 PB
505Jeppe GardeJeppe Garde ('65)Aalborg AM1:18:34
  
 SB DM 128
507Morten KjaerulffMorten Kjaerulff ('91)1:18:36
  
 PB
508Daniel SandstrømDaniel Sandstrøm ('84)Amager AC1:18:36
  
 PB
509Mads Dyhr BerggreenMads Dyhr Berggreen ('81)Esbjerg AM1:18:37
  
 PB
512Peter Dørffler Ladegaard JensenPeter Dørffler Ladegaard Jensen ('95)Bragdið1:18:38
  
 PB
513Kim JakobsenKim Jakobsen ('85)1:18:38
  
 PB
514Leon Skriver HansenLeon Skriver Hansen ('72)1:18:39
  
 PB
515Ingmar OemigIngmar Oemig ('94)1:18:39
  
 PB
517Marc IversenMarc Iversen ('92)NBRO1:18:43
  
 PB
518Nikolaj Koors HoffNikolaj Koors Hoff ('94)KTK861:18:45
  
 SB
520Mikkel WestenMikkel Westen ('76)1:18:46
  
 PB
525Nicholas Paul Bruhn HansenNicholas Paul Bruhn Hansen ('90)1:18:50
  
 PB
526Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)Aarhus Fremad1:18:51
  
 SB DM 129
527Joakim GunnløgssonJoakim Gunnløgsson ('89)1:18:51
  
 
534
Emanuel Mattsson Segell
Emanuel Mattsson Segell ('90)
/ SWE1:18:56
  
 PB
535Jonas KirkegaardJonas Kirkegaard ('91)RUNAAR1:18:57
  
 PB
536Mikkel NielsenMikkel Nielsen ('85)NBRO1:18:58
  
 
540Jeppe GrønborgJeppe Grønborg 1:18:59
  
 PB
541Marc FiskerMarc Fisker ('93)1:19:00
  
 PB
544
Christoffer Nilsson
Christoffer Nilsson ('89)
/ SWE1:19:01
  
 PB
547
Edvard Lundberg
Edvard Lundberg ('87)
/ SWE1:19:03
  
 PB
549Sebastian HøjteSebastian Højte ('96)Sparta1:19:04
  
 PB DM 130
550Jacob FrandsenJacob Frandsen ('80)1:19:05
  
 SB
551Karl Frederik Gleichman AndersenKarl Frederik Gleichman Andersen ('01)1:19:05
  
 PB
552
Arthur Hornig
Arthur Hornig ('87)
/ GER1:19:06
  
 PB
555
Mikael Andersson
Mikael Andersson ('79)
/ SWE1:19:07
  
 PB
557Robert EsterajherRobert Esterajher ('81)1:19:09
  
 PB
558Jon ThorsagerJon Thorsager ('75)1:19:09
  
 PB
560Nicholas DueNicholas Due ('97)1:19:10
  
 PB
562Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM1:19:12
  
 PB DM 131
564Mads JuhlMads Juhl ('92)1:19:14
  
 PB
565Mikkel MeldgaardMikkel Meldgaard ('99)Aalborg AM1:19:14
  
 PB DM 132
566Mads WarneckeMads Warnecke ('76)1:19:14
  
 PB
567Jonathan PedersenJonathan Pedersen ('99)Odense Tri1:19:15
  
 PB
568Philip SchwanerPhilip Schwaner ('70)1:19:16
  
 PB
569Thomas WriedtThomas Wriedt ('87)adidas Runners Copenhagen1:19:18
  
 PB
572Mark OlsenMark Olsen ('95)HRC1:19:20
  
 SB
573Anton NyløkkeAnton Nyløkke ('94)1:19:21
  
 PB
576Kristian LarsenKristian Larsen ('94)1:19:23
  
 PB
576Mathias Liisberg NielsenMathias Liisberg Nielsen ('95)1:19:23
  
 PB
578Thomas MadsenThomas Madsen ('85)AGF Atletik1:19:24
  
 SB
579Pelle SørensenPelle Sørensen ('86)1:19:24
  
 PB
580Christian Valentin KjærChristian Valentin Kjær ('96)1:19:24
  
 PB
582Lukas Marmer Weiss HohwüLukas Marmer Weiss Hohwü ('91)1:19:27
  
 PB
583
Christian Klingebrant
Christian Klingebrant ('80)
/ SWE1:19:28
  
 PB
584Peter RybergPeter Ryberg ('85)KTK861:19:30
  
 PB
585
David Abotor
David Abotor ('83)
/ SWE1:19:31
  
 PB
587Rasmus BøgRasmus Bøg ('72)1:19:32
  
 PB
590
Mattias Svensson
Mattias Svensson ('93)
/ SWE1:19:34
  
 PB
592Torsten Egdalen StillingTorsten Egdalen Stilling ('92)NBRO1:19:35
  
 PB
594Andreas FleischerAndreas Fleischer ('99)1:19:37
  
 PB
597Mikkel EgerupMikkel Egerup ('92)1:19:38
  
 PB
599
Tim Hämälainen
Tim Hämälainen ('90)
/ SWE1:19:39
  
 PB
600
Daniel Ottosen
Daniel Ottosen ('80)
/ SWE1:19:40
  
 PB
601Andreas WøhlkAndreas Wøhlk ('87)NBRO1:19:41
  
 PB
602Mikkel Lundgren PetersenMikkel Lundgren Petersen ('96)1:19:41
  
 PB
603Mikkel Damsgaard MortensenMikkel Damsgaard Mortensen ('88)Hareskovens Tri1:19:42
  
 PB
609Robert DahlRobert Dahl ('73)1:19:46
  
 PB
610Thomas SchifterThomas Schifter ('83)KTK861:19:46
  
 PB
611Alex PedersenAlex Pedersen ('93)NBRO1:19:47
  
 PB
613Thomas HedegaardThomas Hedegaard ('87)1:19:48
  
 PB
614Søren Flodgaard GjerrildSøren Flodgaard Gjerrild ('92)NBRO1:19:50
  
 PB
615Brian Peldrup OttosenBrian Peldrup Ottosen ('86)1:19:51
  
 PB
616
Simon Hedman
Simon Hedman ('87)
/ SWE1:19:51
  
 PB
617
Henrik Bengtsson
Henrik Bengtsson ('78)
/ SWE1:19:51
  
 
619
Teemu Planting
Teemu Planting ('73)
/ FIN1:19:53
  
 PB
620Kristian Møller KristiansenKristian Møller Kristiansen ('94)1:19:53
  
 PB
622
Janne Väisänen
Janne Väisänen ('81)
/ FIN1:19:57
  
 PB
624Nikolaj DamNikolaj Dam ('90)Sparta1:19:59
  
 SB
625Esben Berg JørgensenEsben Berg Jørgensen ('89)1:19:59
  
 PB
626Kent SørensenKent Sørensen ('74)Sparta1:20:00
  
 SB
629
Axel Karlsson
Axel Karlsson ('93)
/ SWE1:20:01
  
 PB
630Christian Møller JensenChristian Møller Jensen ('97)AGF Atletik1:20:01
  
 PB DM 133
631Rasmus EgevangRasmus Egevang ('84)Herlev Atletik1:20:02
  
 PB DM 134
634Nick ConradiNick Conradi ('84)Greve Trim1:20:05
  
  DM 135
635Kenneth ChristensenKenneth Christensen ('89)adidas Runners Copenhagen1:20:06
  
 PB
637
Mikael Lipschütz
Mikael Lipschütz ('74)
/ SWE1:20:06
  
 SB
638Victor RasmussenVictor Rasmussen 1:20:07
  
 PB
642Martin Paulo KaaeMartin Paulo Kaae ('85)NBRO1:20:11
  
 PB
643Anders RiisAnders Riis ('88)1:20:11
  
 PB
648Søren BeringSøren Bering ('88)1:20:17
  
 PB
649Simon TaisbakSimon Taisbak ('95)1:20:18
  
 PB
654Emil ThylinEmil Thylin ('85)1:20:22
  
 
655Rasmus UlvemanRasmus Ulveman ('91)1:20:24
  
 PB
656Christian HolbergChristian Holberg ('96)Sparta1:20:25
  
 PB
657Andreas BaumannAndreas Baumann ('86)1:20:25
  
 SB
661
Axel Mårtensson
Axel Mårtensson ('92)
/ SWE1:20:28
  
 PB
663Mathias BaumannMathias Baumann ('87)1:20:30
  
 SB
664Simon SylvestSimon Sylvest ('95)1:20:30
  
 PB
665Kristian SvaneKristian Svane ('92)Aarhus 1900 Atletik & Løb1:20:31
  
 PB DM 136
666Jacques DehnbostelJacques Dehnbostel ('90)Trongårdens IF 1:20:32
  
 SB
669
Robin Olsson
Robin Olsson ('91)
/ SWE1:20:36
  
 PB
670Anders StriboltAnders Stribolt ('75)NBRO1:20:37
  
 PB
671Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM1:20:38
  
 PB DM 137
676Michael HansenMichael Hansen ('74)Sparta1:20:40
  
 SB
678Oliver KinerOliver Kiner ('99)1:20:41
  
 PB
679Peter Ring ChristiansenPeter Ring Christiansen ('86)1:20:43
  
 PB
680Elsemarie RiisElsemarie Riis ('98)1:20:43
  
 PB
681
Tobias Thorsson
Tobias Thorsson ('80)
/ SWE1:20:44
  
 
683Christian TrampedachChristian Trampedach ('92)1:20:47
  
 PB
685Frederik Kjærgaard BondeFrederik Kjærgaard Bonde ('96)NBRO1:20:49
  
 PB
686Esben MortensenEsben Mortensen ('81)1:20:50
  
 SB
688Christian Damgaard AndersenChristian Damgaard Andersen ('80)Esbjerg AM1:20:51
  
 PB DM 138
689Nikolaj ChristensenNikolaj Christensen ('87)1:20:52
  
 PB
690Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF1:20:53
  
 PB
691Lasse Christian WesterLasse Christian Wester ('88)1:20:53
  
 PB
692Lasse Bæk AndersenLasse Bæk Andersen ('96)Aarhus 1900 Tri1:20:54
  
 PB
693Thomas AlsterThomas Alster ('71)1:20:54
  
 PB
694Emil GustafssonEmil Gustafsson ('94)Sparta1:20:55
  
 PB
695Andrius KarolisAndrius Karolis ('82)1:20:55
  
 SB
695Carsten BraagaardCarsten Braagaard ('66)1:20:55
  
 PB DM 139
697
Gunnar Granlund
Gunnar Granlund ('96)
/ SWE1:20:55
  
 PB
699Emil Winkel PedersenEmil Winkel Pedersen ('98)Aarhus 19001:20:59
  
 PB DM 140
701Rasmus Skov OlesenRasmus Skov Olesen ('87)1:21:00
  
 PB
707Gustav SingerGustav Singer ('98)Sparta1:21:04
  
 PB DM 141
708Tim LaursenTim Laursen ('87)VEXA HLM Running1:21:05
  
 PB DM 142
712Thorbjørn SkovThorbjørn Skov ('85)NBRO1:21:07
  
 
714
Joel Thorén
Joel Thorén ('95)
/ SWE1:21:10
  
 SB
716Lars H. BjerregaardLars H. Bjerregaard ('75)Greve Trim1:21:14
  
 SB DM 143
719
Elias Ceder
Elias Ceder ('91)
/ SWE1:21:17
  
 PB
721
Fabian Van Oevelen
Fabian Van Oevelen ('93)
/ NED1:21:19
  
 PB
724Rasmus Fjord MoesgaardRasmus Fjord Moesgaard ('99)1:21:20
  
 PB
725Søren Garsdal RasmussenSøren Garsdal Rasmussen ('77)Skive AM1:21:22
  
 PB
727Christian MichaelsenChristian Michaelsen ('91)1:21:22
  
 PB
730Andreas LarsenAndreas Larsen ('93)Aalborg AM1:21:25
  
 PB DM 144
731
Anders Persson
Anders Persson ('73)
/ SWE1:21:25
  
 PB
732Jens ØstergaardJens Østergaard ('94)1:21:26
  
 PB
734Christian Møller JessenChristian Møller Jessen ('79)Aarhus 19001:21:27
  
 PB DM 145
736Jacob Søby BangJacob Søby Bang ('75)1:21:27
  
 PB
737
Lars Björklund
Lars Björklund ('84)
/ SWE1:21:27
  
 PB
739Anders Berg JohannsenAnders Berg Johannsen ('88)1:21:28
  
 PB
740Dennis MatzenDennis Matzen ('87)Sparta1:21:29
  
 PB
741Jesper NyholmJesper Nyholm ('74)Greve Trim1:21:29
  
 PB DM 146
742Peter RosendalPeter Rosendal ('60)Degnemoseløberen1:21:29
  
 PB DM 147
745August Egede WennerwaldAugust Egede Wennerwald ('93)1:21:31
  
 PB
750Alexander Cédet GaihedeAlexander Cédet Gaihede ('87)1:21:35
  
 PB
751Jakob BlochJakob Bloch ('72)1:21:36
  
 PB
752Tim LaursenTim Laursen ('87)VEXA HLM Running1:21:36
  
 SB DM 148
754Malle UldalMalle Uldal ('91)1:21:37
  
 PB
755Benjamin LegarthBenjamin Legarth ('90)1:21:38
  
 PB
760Rasmus BraschRasmus Brasch ('97)1:21:46
  
 PB
763Mikkel BindesbølMikkel Bindesbøl ('88)1:21:47
  
 PB
764
Bo Torstensson
Bo Torstensson ('69)
/ SWE1:21:47
  
 SB
765Anders Mørch PedersenAnders Mørch Pedersen ('97)1:21:48
  
 PB
766
Kristoffer Sideby
Kristoffer Sideby ('72)
/ SWE1:21:48
  
 SB
771Jesper DissingJesper Dissing ('71)Holbæk LMK1:21:50
  
 PB DM 149
775
Sebastian Borring
Sebastian Borring ('87)
/ SWE1:21:51
  
 SB
776Kim HermansenKim Hermansen ('63)SØAM1:21:52
  
  DM 150
777Rune WehnerRune Wehner ('83)1:21:53
  
 PB
779Rune DamholdtRune Damholdt ('95)AGF Atletik1:21:53
  
 PB DM 151
781Casper Christoffer LemcheCasper Christoffer Lemche ('95)Aarhus Fremad1:21:55
  
 PB
783Martin JohansenMartin Johansen ('86)1:21:57
  
 PB
785Michael LudwigsenMichael Ludwigsen ('88)1:21:59
  
 PB
787Hussein Ali AboudHussein Ali Aboud ('98)1:22:00
  
 SB
789Thomas Thellersen BørnerThomas Thellersen Børner ('69)1:22:00
  
 PB
793Asger KristensenAsger Kristensen ('02)Aarhus 19001:22:03
  
 PB DM 152
794Daniel GraversgaardDaniel Graversgaard ('97)AGF Atletik1:22:03
  
 PB DM 153
798
Mattias Gränfors
Mattias Gränfors ('80)
/ SWE1:22:06
  
 SB
798Nicki Winfield AlmquistNicki Winfield Almquist ('89)1:22:06
  
 PB
800Søren RungeSøren Runge ('75)HRC1:22:09
  
 SB
803
Jonas Bergman
Jonas Bergman ('84)
/ SWE1:22:10
  
 PB
804Nikolaj MortensenNikolaj Mortensen ('95)Nyvest Atletik1:22:11
  
 SB
805
Andreas Tjellander
Andreas Tjellander ('79)
/ SWE1:22:11
  
 PB
805Mads HeiselMads Heisel ('99)VO2RC1:22:11
  
 SB
810Henrik EskildsenHenrik Eskildsen ('84)1:22:13
  
 PB
811Nikolaj HenriksenNikolaj Henriksen ('94)1:22:15
  
 PB
812Lars HvidestenLars Hvidesten ('84)THS1:22:16
  
 PB DM 154
815Rasmus PræstRasmus Præst ('98)AGF Atletik1:22:18
  
 PB DM 155
816Martin EttrupMartin Ettrup ('89)1:22:19
  
 PB
817Oliver GunschOliver Gunsch ('93)NBRO1:22:20
  
 PB
818Henrik VincentsenHenrik Vincentsen ('74)Sparta1:22:20
  
 SB DM 156
820Arlo RoomeArlo Roome Sparta1:22:21
  
 PB
822Rasmus VestergaardRasmus Vestergaard ('71)NBRO1:22:23
  
 PB DM 157
823
Johan Hilmersson
Johan Hilmersson ('83)
/ SWE1:22:24
  
 PB
824Julian PetersenJulian Petersen ('69)Sparta1:22:24
  
 SB DM 158
825Alexander GramAlexander Gram ('91)1:22:25
  
 PB
828Rasmus SigvardsenRasmus Sigvardsen ('74)VEXA HLM Running1:22:26
  
  DM 159
829Anders Espe KristensenAnders Espe Kristensen ('77)adidas Runners Copenhagen1:22:28
  
 PB
830Philip Hust JohansenPhilip Hust Johansen ('93)Esbjerg AM1:22:31
  
 PB
832Gustaf NeanderGustaf Neander ('77)NBRO1:22:32
  
 SB
833Sebastian MadsenSebastian Madsen ('96)1:22:32
  
 PB
834Victor KristiansenVictor Kristiansen ('22)1:22:34
  
 PB
835Poul VestergaardPoul Vestergaard ('77)KTK861:22:35
  
 SB
836Christian StampeChristian Stampe ('89)1:22:37
  
 PB
837Morten WestergaardMorten Westergaard ('79)Aarhus 19001:22:38
  
 SB DM 160
838Simon Spittau SallingSimon Spittau Salling 1:22:38
  
 PB
839Nils Eigil BradtbergNils Eigil Bradtberg ('82)1:22:39
  
 PB
840Jan Christian Herum PedersenJan Christian Herum Pedersen ('02)SG Atletik1:22:40
  
 PB DM 161
841Thomas VidøThomas Vidø ('76)Team DistanceRunning.dk1:22:40
  
 PB DM 162
842Emil OdfeldtEmil Odfeldt ('90)Greve Trim1:22:40
  
 PB DM 163
843Jesper Trolle RasmussenJesper Trolle Rasmussen ('86)Sparta1:22:42
  
 PB DM 164
844Steffan KunoySteffan Kunoy ('99)Sparta1:22:42
  
 PB
845Torben EkelundTorben Ekelund ('72)1:22:44
  
 PB
846
Oskar Josefson
Oskar Josefson ('90)
/ SWE1:22:45
  
 PB
852Christian HolstChristian Holst ('81)1:22:48
  
 PB
853Kris HornshøjKris Hornshøj ('88)THS1:22:49
  
 PB
854Mads LethMads Leth ('73)Team DistanceRunning.dk1:22:50
  
 PB DM 165
856Ali Al-DinAli Al-Din ('90)1:22:50
  
 PB
858Mads Olivarius MaibomMads Olivarius Maibom ('89)NBRO1:22:53
  
 SB
860Michael Tønner StokholmMichael Tønner Stokholm ('93)HRC1:22:53
  
 PB DM 166
861
Viktor Johansson
Viktor Johansson ('87)
/ SWE1:22:55
  
 PB
861Albert DideriksenAlbert Dideriksen ('97)1:22:55
  
 PB
863Jacob LihnJacob Lihn ('91)NBRO1:22:56
  
 PB
864Mathias SlothMathias Sloth ('93)1:22:56
  
 PB
865Thomas Underbjerg OlesenThomas Underbjerg Olesen ('77)Aalborg AM1:22:57
  
 PB
866
Daniel Hägerlöf
Daniel Hägerlöf ('74)
/ SWE1:22:57
  
 
867Lasse BroeLasse Broe 1:22:58
  
 PB
868Jonathan WindfeldJonathan Windfeld ('89)Sparta1:22:59
  
 SB
871Kasper Giehm MadsenKasper Giehm Madsen ('76)1:23:01
  
 PB
872Mads JeppesenMads Jeppesen ('92)AGF Atletik1:23:01
  
 PB
873
Oliver Hedborg
Oliver Hedborg ('93)
/ SWE1:23:02
  
 PB
874Christian HøeghChristian Høegh ('96)1:23:04
  
 PB
875Nicolai ThoningNicolai Thoning ('87)1:23:04
  
 PB
876Mathias WissingMathias Wissing ('90)1:23:05
  
 
880
Erik Högkvist
Erik Högkvist ('89)
/ SWE1:23:06
  
 PB
881Alexander MaulAlexander Maul Herning LK1:23:07
  
 PB DM 167
883Rene Steenberg OlsenRene Steenberg Olsen ('64)Haderslev IF1:23:07
  
 SB DM 168
884Steffen DalsgaardSteffen Dalsgaard ('85)Aarhus 19001:23:08
  
 SB
885Kasper Jæchel VillumsenKasper Jæchel Villumsen ('97)1:23:08
  
 SB
886
Fredrik Altberg
Fredrik Altberg ('83)
/ SWE1:23:08
  
 PB
887Morten RajczikMorten Rajczik ('91)Hvidovre AM1:23:08
  
 PB
894Mikel FloresMikel Flores ('87)1:23:11
  
 PB
895Thomas HansenThomas Hansen ('80)1:23:11
  
 PB
898Jonas LangeJonas Lange ('94)Herning LK1:23:12
  
 PB DM 169
899Jeppe Ethelberg-FindsenJeppe Ethelberg-Findsen ('96)1:23:12
  
 PB
901Lars ØstergaardLars Østergaard ('58)Aarhus Fremad1:23:13
  
 PB DM 170
902Morten FrostMorten Frost ('87)RUNAAR1:23:13
  
 PB
904Steven OlsenSteven Olsen ('97)1:23:14
  
 PB
906Jakob VintherJakob Vinther ('87)1:23:15
  
 PB
909Christopher SøndergaardChristopher Søndergaard ('93)1:23:15
  
 PB
910Jonas WindfeldJonas Windfeld ('92)1:23:15
  
 PB
913Anders Abildgaard PedersenAnders Abildgaard Pedersen ('94)Aalborg AM1:23:17
  
 PB DM 171
914
Ivan Cvetkovic
Ivan Cvetkovic ('93)
/ SWE1:23:17
  
 PB
915Ronnie MoriRonnie Mori ('91)VO2RC1:23:17
  
 PB
918
Linus Boström
Linus Boström ('86)
/ SWE1:23:18
  
 
919Søren Lund SørensenSøren Lund Sørensen ('97)Aalborg AM1:23:18
  
 SB
920Lars NordlundLars Nordlund ('71)Køge Atletik1:23:19
  
 PB DM 172
923Simon AndersenSimon Andersen ('89)NBRO1:23:20
  
 
924Asger JensenAsger Jensen ('94)1:23:20
  
 PB
925
Jonas Thomander
Jonas Thomander ('80)
/ SWE1:23:20
  
 PB
927Christian IngwersenChristian Ingwersen ('95)1:23:20
  
 PB
929Andreas Bay-SmidtAndreas Bay-Smidt ('97)1:23:22
  
 PB
931Jonas Færch NielsenJonas Færch Nielsen ('88)1:23:25
  
 PB
933
Ludvig Svanström
Ludvig Svanström ('97)
/ SWE1:23:25
  
 PB
934Jonas Winther SørensenJonas Winther Sørensen ('94)1:23:25
  
 PB
936
Peter Velin
Peter Velin ('89)
/ SWE1:23:27
  
 
938Steen Lønberg JørgensenSteen Lønberg Jørgensen ('70)1:23:28
  
 PB
940Emil Charlie HansenEmil Charlie Hansen ('92)1:23:29
  
 PB
941Frank LøvendahlFrank Løvendahl ('67)Herning LK1:23:30
  
 SB DM 173
942
Fredrik Nilsson
Fredrik Nilsson ('83)
/ SWE1:23:30
  
 SB
944Martin HyldgaardMartin Hyldgaard ('85)THS1:23:31
  
 PB DM 174
947Janus HelboJanus Helbo ('90)1:23:33
  
 PB
948
Henrik Nyström
Henrik Nyström ('80)
/ SWE1:23:33
  
 
950
Jonas Håkansson
Jonas Håkansson ('83)
/ SWE1:23:33
  
 PB
951Lasse HyttelLasse Hyttel ('88)NBRO1:23:33
  
 PB
953Kasper Kærgaard PedersenKasper Kærgaard Pedersen ('93)Aarhus 19001:23:36
  
 PB DM 175
956Thomas Anton LindqvistThomas Anton Lindqvist ('70)Snik Atletik1:23:37
  
  DM 176
958Jacob LildballeJacob Lildballe ('71)Sparta1:23:38
  
 SB
959Benjamin LamBenjamin Lam ('94)Sparta1:23:38
  
 SB DM 177
961Niklas FoghNiklas Fogh ('91)NBRO1:23:40
  
 PB
962Thomas QvistgaardThomas Qvistgaard ('73)Trongårdens IF 1:23:40
  
 PB DM 178
963Anton WillemannAnton Willemann ('88)1:23:41
  
 PB
964
Daniel Jalker
Daniel Jalker ('87)
/ SWE1:23:41
  
 PB
966Magnus FriislundMagnus Friislund ('95)1:23:41
  
 PB
967
Magnus Forhammar
Magnus Forhammar ('81)
/ SWE1:23:42
  
 PB
968Michael BergmannMichael Bergmann ('87)RUNAAR1:23:43
  
 PB
969Ibo Aziz BajuniIbo Aziz Bajuni ('88)1:23:44
  
 PB
970Emil DamtoftEmil Damtoft ('99)KTK861:23:46
  
 SB
971Morten HastrupMorten Hastrup ('65)Hareskovens Tri1:23:47
  
 PB DM 179
972Martin DalsgaardMartin Dalsgaard ('83)1:23:47
  
 PB
973Rune Bohn JensenRune Bohn Jensen ('74)Greve Trim1:23:48
  
 SB
974Anders HansenAnders Hansen ('73)1:23:48
  
 PB
975Jan AallingJan Aalling ('60)Brørup LK1:23:50
  
 SB DM 180
978
Harald Haglund
Harald Haglund ('82)
/ SWE1:23:51
  
 PB
979Lukas SvendsenLukas Svendsen ('97)Sparta1:23:51
  
 PB DM 181
980Christian JensenChristian Jensen ('83)1:23:52
  
 PB
981Mikkel VinterMikkel Vinter ('86)1:23:52
  
 SB
982Björn Mar OlafssonBjörn Mar Olafsson ('90)1:23:52
  
 PB
985Jannik SundøJannik Sundø ('82)1:23:55
  
 PB
986
Christian Stålhammar
Christian Stålhammar ('87)
/ SWE1:23:55
  
 
987
Rickard Johnsson
Rickard Johnsson ('74)
/ SWE1:23:55
  
 PB
988Kenneth Jes Lysgaard AndersenKenneth Jes Lysgaard Andersen ('78)1:23:56
  
 PB
989
Simon Gustafsson
Simon Gustafsson ('90)
/ SWE1:23:56
  
 PB
990Christian LundsteenChristian Lundsteen ('90)1:23:57
  
 PB
991Teis DengsøeTeis Dengsøe ('90)1:23:57
  
 PB
993Magnus Jensing HuneMagnus Jensing Hune ('95)1:23:58
  
 PB
994Hans BlondHans Blond ('90)1:23:59
  
 PB
996
Mattias Killander
Mattias Killander ('87)
/ SWE1:23:59
  
 PB
999Christoffer SalmonChristoffer Salmon ('92)1:24:00
  
 PB
1000Lasse Bo AndersenLasse Bo Andersen ('96)1:24:00
  
 PB
1001Jens BrinkJens Brink ('95)1:24:01
  
 PB
1003Mads EnevoldsenMads Enevoldsen ('98)1:24:02
  
 PB
1004
Anders Nilsson
Anders Nilsson ('79)
/ SWE1:24:02
  
 
1005Benjamin Storm RasmussenBenjamin Storm Rasmussen ('98)AGF Atletik1:24:02
  
 SB DM 182
1006Jakob Geert PetersenJakob Geert Petersen ('82)1:24:05
  
 PB
1009Rasmus BrynskovRasmus Brynskov ('73)IK Hellas1:24:07
  
  DM 183
1010Anders ChristoffersenAnders Christoffersen ('81)1:24:07
  
 PB
1011Jesper BjerrumJesper Bjerrum ('75)SØAM1:24:08
  
 PB
1012Anders LagergrenAnders Lagergren ('91)PSF1:24:08
  
 SB
1013Christian KouyoumdjianChristian Kouyoumdjian ('73)1:24:09
  
 PB DM 184
1016Anders Hansen WarmingAnders Hansen Warming ('78)1:24:10
  
 SB
1018Jesper ChristensenJesper Christensen ('81)THS1:24:11
  
 PB
1020
Bo-Göran Nilensjö
Bo-Göran Nilensjö ('63)
/ SWE1:24:11
  
 SB
1021Michael FaarborgMichael Faarborg ('88)1:24:12
  
 SB
1022Mads SchønbergMads Schønberg ('94)NBRO1:24:13
  
 SB DM 185
1025Andreas Bruun PedersenAndreas Bruun Pedersen ('96)1:24:14
  
 PB
1028Martin LindhardtMartin Lindhardt ('85)1:24:17
  
 PB
1029Kim MalmqvistKim Malmqvist ('73)Herlev Atletik1:24:17
  
 SB DM 186
1031Nicky PettersonNicky Petterson ('91)1:24:18
  
 PB
1032Steffen BaggerSteffen Bagger ('92)1:24:19
  
 PB
1033Jakob VibildJakob Vibild ('70)SØAM1:24:20
  
 SB DM 187
1034Ruben LarsenRuben Larsen ('97)KTK861:24:20
  
 PB
1035
Mikko Mallo
Mikko Mallo ('87)
/ SWE1:24:21
  
 PB
1038Benjamin TorresBenjamin Torres ('89)KTK861:24:22
  
 PB
1039Lars Bundgaard PedersenLars Bundgaard Pedersen ('77)1:24:22
  
 PB
1040Anders NellemannAnders Nellemann ('89)1:24:22
  
 PB
1042Benjamin JørgensenBenjamin Jørgensen ('95)KTK861:24:23
  
 PB
1043Steen JespersenSteen Jespersen ('70)1:24:24
  
 PB
1045Peter GlismannPeter Glismann ('68)1:24:28
  
 PB
1046Christian LebechChristian Lebech ('95)1:24:28
  
 PB
1047
Felix Paljak
Felix Paljak ('92)
/ SWE1:24:29
  
 PB
1048Lasse WaldejerLasse Waldejer ('01)1:24:29
  
 PB
1048Mikkel HøeghMikkel Høegh ('77)Trongårdens IF 1:24:29
  
 PB DM 188
1050Dan Gilling BrunholtDan Gilling Brunholt ('83)Frederiksberg IF1:24:29
  
 SB DM 189
1051Nicolai VivetNicolai Vivet ('77)THS1:24:29
  
 PB
1051Daniel Olsgård HansenDaniel Olsgård Hansen ('93)1:24:29
  
  DM 190
1054Claus Lynge HansenClaus Lynge Hansen ('77)1:24:31
  
 PB
1056Lars OlsenLars Olsen ('73)1:24:32
  
 PB
1058David BangDavid Bang 1:24:33
  
 PB
1059Nicolaj SchmitNicolaj Schmit ('90)1:24:34
  
 PB
1060
Johannes Besker
Johannes Besker ('67)
/ SWE1:24:34
  
 PB
1063Peder Østergaard HansenPeder Østergaard Hansen ('71)Herning LK1:24:35
  
 SB DM 191
1067Christoffer Haubro OvervadChristoffer Haubro Overvad ('90)1:24:36
  
 SB
1068Karl BindslevKarl Bindslev ('94)1:24:37
  
 PB
1070David OugaardDavid Ougaard ('05)1:24:39
  
 PB
1072
Daniel Ahlgren
Daniel Ahlgren ('83)
/ SWE1:24:42
  
 PB
1073Sune RafnSune Rafn ('86)1:24:43
  
 SB
1074Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM1:24:44
  
 PB DM 192
1075Asbjørn MayAsbjørn May ('86)1:24:45
  
 PB
1078Mads Zwick BulkenMads Zwick Bulken ('74)Copenhagen Frontrunners1:24:47
  
 SB DM 193
1081
Hampus Ekfeldt
Hampus Ekfeldt ('82)
/ SWE1:24:49
  
 PB
1082Rasmus Darling WegenerRasmus Darling Wegener ('97)1:24:49
  
 PB
1087Lasse OlsenLasse Olsen ('87)LK Hermes1:24:51
  
 SB DM 194
1088Jin Engelbrecht BorggreenJin Engelbrecht Borggreen ('85)1:24:52
  
 PB
1092Jakob RasmussenJakob Rasmussen ('89)1:24:53
  
 PB
1093Kim KarvedKim Karved ('69)Team DistanceRunning.dk1:24:53
  
 PB
1094Lukas De Lony PedersenLukas De Lony Pedersen ('93)Langgarverne1:24:53
  
 PB
1095Laura RoseLaura Rose ('95)1:24:54
  
 PB
1096Christian BaltzerChristian Baltzer ('78)1:24:54
  
 PB
1097Martin KristoffersenMartin Kristoffersen ('79)NBRO1:24:54
  
 PB
1098
Patrick Kemmerling
Patrick Kemmerling ('89)
/ GER1:24:55
  
 PB
1100Emil LaursenEmil Laursen ('96)1:24:56
  
 PB
1101Michael Knudsen MichaelsenMichael Knudsen Michaelsen ('95)1:24:56
  
 PB
1105Daniel Khan AmiriDaniel Khan Amiri ('95)1:24:57
  
 PB
1106Anders SchjødtAnders Schjødt ('97)1:24:57
  
 PB
1107Morten EjstrupMorten Ejstrup ('91)1:24:57
  
 PB
1111
Anders Sjögren
Anders Sjögren ('84)
/ SWE1:25:00
  
 PB
1113
Niklas Eriksson
Niklas Eriksson ('88)
/ SWE1:25:02
  
 SB
1116Martin GravesenMartin Gravesen ('67)Viking Atletik1:25:05
  
 SB
1117Adam ToftemarkAdam Toftemark ('98)Aarhus 1900 Tri1:25:05
  
 
1118Kasper Hedegaard HansenKasper Hedegaard Hansen ('81)BAC1:25:05
  
 PB
1119Sebastian SerupSebastian Serup ('01)1:25:06
  
 PB
1120Kasper KirketerpKasper Kirketerp ('88)1:25:06
  
 PB
1122
Jesper Delgård
Jesper Delgård ('83)
/ SWE1:25:07
  
 PB
1127Hung HuynhHung Huynh ('93)1:25:09
  
 SB
1128
Thomas Svanström
Thomas Svanström ('67)
/ SWE1:25:09
  
 PB
1129
Johan Olofsson
Johan Olofsson ('82)
/ SWE1:25:11
  
 PB
1132Thommy HansenThommy Hansen ('85)1:25:12
  
 PB
1134Mads NørbyMads Nørby ('88)1:25:13
  
 PB
1135Jimmy Weibel RasmussenJimmy Weibel Rasmussen ('81)Aarhus Fremad1:25:14
  
 PB
1137
Erik Axel Haagensen
Erik Axel Haagensen ('66)
/ NOR1:25:16
  
 PB
1138Sumit SudanSumit Sudan ('81)1:25:16
  
 PB
1139
Mikael Svensson
Mikael Svensson ('86)
/ SWE1:25:16
  
 PB
1140Jon Drejer TittmannJon Drejer Tittmann ('89)1:25:16
  
 PB
1141Christian GraversenChristian Graversen ('86)1:25:16
  
 PB
1142August BodilsenAugust Bodilsen ('98)1:25:18
  
 SB
1145Christian BeckChristian Beck ('93)1:25:22
  
 PB
1147Magnus Duus HedengranMagnus Duus Hedengran ('91)1:25:22
  
 SB
1147Adem AsciAdem Asci ('78)Hareskovens Tri1:25:22
  
 PB DM 195
1149Erik Knudsen MichaelsenErik Knudsen Michaelsen ('92)1:25:22
  
 PB
1150Sebastian Alexander Ditlev SeifertSebastian Alexander Ditlev Seifert ('89)Sparta1:25:23
  
 PB DM 196
1151Mads Jelsbak RaundahlMads Jelsbak Raundahl ('80)AGF Atletik1:25:24
  
 PB DM 197
1152Dennis FrederiksenDennis Frederiksen ('85)1:25:26
  
 PB
1153Henrik PassHenrik Pass ('77)Hareskovens Tri1:25:27
  
 PB
1154Jens ØstergaardJens Østergaard ('94)1:25:27
  
 SB
1155Javier Aicon AlmendraJavier Aicon Almendra ('90)1:25:27
  
 PB
1156Jonathan Strid LundsgaardJonathan Strid Lundsgaard ('93)1:25:28
  
 PB
1156Johnny Strandbygaard HansenJohnny Strandbygaard Hansen ('70)Esbjerg AM1:25:28
  
 PB DM 198
1158Sebastian MoulvadSebastian Moulvad ('92)1:25:28
  
 PB
1159Jens Christian JohansenJens Christian Johansen ('91)1:25:28
  
 PB
1160Laurids ChristiansenLaurids Christiansen ('77)1:25:29
  
 PB
1161Thue Serup JensenThue Serup Jensen ('93)NBRO1:25:30
  
 PB
1161Christian Sehrt BentsenChristian Sehrt Bentsen ('77)Gentofte IK1:25:30
  
 PB
1164Sebastian Dahl-SørensenSebastian Dahl-Sørensen 1:25:30
  
 PB
1166Jacob LademannJacob Lademann ('81)1:25:30
  
 PB
1167Per HviidPer Hviid ('65)Klub 100 Marathon Danmark1:25:31
  
 PB
1168Jens ClausenJens Clausen ('90)adidas Runners Copenhagen1:25:31
  
 PB
1170Daniel BagerDaniel Bager ('94)1:25:32
  
 PB
1171Hasse WilsonHasse Wilson ('72)1:25:32
  
 PB
1173Simon Nørager ChristensenSimon Nørager Christensen ('91)SPÆN1:25:32
  
 PB
1175Peter ErreboPeter Errebo 1:25:33
  
 PB
1176Kim JensenKim Jensen ('65)Næsby IF1:25:33
  
 SB
1178Henrik BendtsenHenrik Bendtsen ('77)1:25:34
  
 PB
1178Casper ChristiansenCasper Christiansen ('87)1:25:34
  
 PB
1181Emil BonnichsenEmil Bonnichsen ('05)1:25:37
  
 PB
1184Niels Henrik Hovn LarsenNiels Henrik Hovn Larsen ('87)1:25:41
  
 PB
1185Peter JuelPeter Juel ('96)1:25:41
  
 PB
1187
Javier Cabello
Javier Cabello ('67)
/ SWE1:25:43
  
 PB
1188Rasmus Hannibal Edberg AgathonRasmus Hannibal Edberg Agathon ('78)1:25:43
  
 PB
1189
Gustav Bladh
Gustav Bladh 
/ SWE1:25:44
  
 PB
1190Søren StraagaardSøren Straagaard ('83)1:25:44
  
 PB
1191Kenneth NielsenKenneth Nielsen ('85)Fløng Kondi1:25:44
  
 SB
1193Michael AndreettoMichael Andreetto ('85)Sparta1:25:45
  
 SB
1195Claus PedersenClaus Pedersen ('70)Randers Freja Triathlon1:25:46
  
 PB
1198David VissingerDavid Vissinger ('83)1:25:48
  
 PB
1199Henrik Kirkeby JepsenHenrik Kirkeby Jepsen ('80)1:25:48
  
 PB
1200
Thomas Rödin Hulth
Thomas Rödin Hulth ('81)
/ SWE1:25:49
  
 PB
1203Oliver NyegaardOliver Nyegaard ('05)1:25:50
  
 PB
1208Søren HansenSøren Hansen ('75)Langgarverne1:25:55
  
 PB
1209Stefan HansenStefan Hansen ('80)1:25:55
  
 SB
1210
Erik Almqvist
Erik Almqvist ('78)
/ SWE1:25:56
  
 
1211Christian Uhre BrogaardChristian Uhre Brogaard ('76)THS1:25:57
  
 PB DM 199
1212Anders KragAnders Krag ('85)1:25:58
  
 PB
1218Morten KofoedMorten Kofoed ('88)Aarhus 19001:26:00
  
 PB DM 200
1220Frederik ZebitzFrederik Zebitz ('97)1:26:00
  
 PB
1234Max GrønlundMax Grønlund ('63)LIF Løb og Motion1:26:12
  
 PB
1250Carsten SillehovedCarsten Sillehoved ('70)SØAM1:26:23
  
 
1253Ole Johannes JeppesenOle Johannes Jeppesen ('68)HGATM 1:26:25
  
 SB
1260Kim ChristiansenKim Christiansen ('71)HOK1:26:30
  
 PB
1261Jørgen HansenJørgen Hansen ('71)THS1:26:31
  
 SB
1282Michael BjergegaardMichael Bjergegaard ('67)Sparta1:26:45
  
 PB
1283Jonas LarsenJonas Larsen ('72)NBRO1:26:46
  
 SB
1290Jens IrgensJens Irgens ('72)Hareskovens Tri1:26:49
  
 PB
1299Peter OlsenPeter Olsen ('66)HGATM 1:26:53
  
 SB
1303Bo AntvorskovBo Antvorskov ('61)Amager AC1:26:54
  
 SB
1305Bjarne RomBjarne Rom ('65)1:26:55
  
 PB
1323Jimmy HougaardJimmy Hougaard ('67)1:27:03
  
 PB
1335Thor RasmussenThor Rasmussen ('63)Sparta1:27:06
  
 PB
1346
Erik Michaëlsson
Erik Michaëlsson ('67)
/ SWE1:27:14
  
 SB
1364Anders Lund HansenAnders Lund Hansen ('94)Multiatleterne1:27:23
  
 PB
1380
Felix Neumann
Felix Neumann ('84)
/ GER1:27:34
  
 PB
1383Peter HøjbergPeter Højberg ('64)IK Hellas1:27:35
  
 PB
1392
Håkan Ekfors
Håkan Ekfors ('68)
/ SWE1:27:39
  
 PB
1401Morten LykkegaardMorten Lykkegaard ('66)1:27:44
  
 PB
1411
Dino Pjanic
Dino Pjanic ('72)
/ SWE1:27:48
  
 PB
1416Niels MikkelsenNiels Mikkelsen ('68)1:27:52
  
 PB
1424
Anton Lundqvist
Anton Lundqvist ('72)
/ SWE1:27:56
  
 PB
1426
Tobias Hahn
Tobias Hahn ('89)
/ GER1:27:57
  
 PB
1435Jens HarvigJens Harvig ('71)Jyllinge LK1:28:02
  
 PB
1445
Mikael Zachrisson
Mikael Zachrisson ('65)
/ SWE1:28:07
  
 PB
1459Claus LindbjergClaus Lindbjerg ('70)SØAM1:28:16
  
 PB
1475Lars PantmannLars Pantmann ('68)Sparta1:28:25
  
 SB
1482Henrik FinsenHenrik Finsen ('68)Trongårdens IF 1:28:29
  
 SB
1486Preben ElnefPreben Elnef ('68)IK Hellas1:28:30
  
 PB
1486Søren RasmussenSøren Rasmussen ('66)Viborg AM1:28:30
  
 SB
1488
Stefan Jansson
Stefan Jansson ('65)
/ SWE1:28:31
  
 
1542
Niklas Borg
Niklas Borg ('92)
/ FIN1:28:53
  
 PB
1551Henrik BerthelsenHenrik Berthelsen ('65)Greve Trim1:28:55
  
 PB
1559
Håkan Reistad
Håkan Reistad ('64)
/ SWE1:28:58
  
 PB
1573Jan PetersenJan Petersen ('64)Snik Atletik1:29:01
  
 SB
1577Jesper Bollerslev JensenJesper Bollerslev Jensen ('71)Amager AC1:29:02
  
 PB
1580
Mauricio Caroca
Mauricio Caroca ('72)
/ SWE1:29:05
  
 PB
1605
Stefan Gustafsson
Stefan Gustafsson ('70)
/ SWE1:29:22
  
 PB
1652
Juha Päällysaho
Juha Päällysaho ('85)
/ FIN1:29:43
  
 PB
1665Lars KromanLars Kroman ('69)Sparta1:29:47
  
 SB
1672Niels HansenNiels Hansen Greve Trim1:29:51
  
 PB
1683Carsten MallingCarsten Malling ('71)1:29:57
  
 PB
1691
Erik Månsson
Erik Månsson ('71)
/ SWE1:29:59
  
 PB
1707Søren SchultzeSøren Schultze ('60)1:30:05
  
 PB
1753Peter SchunkPeter Schunk ('53)1:30:27
  
 PB
1842Søren EngbergSøren Engberg ('64)Blovstrød Løverne1:31:00
  
 PB
1873
Jens Webster
Jens Webster ('67)
/ SWE1:31:09
  
 
1914Mogens FichMogens Fich ('66)Blovstrød Løverne1:31:28
  
 PB
1959Bo Vangsø IversenBo Vangsø Iversen ('67)1:31:39
  
 PB
1975Henrik LarsenHenrik Larsen ('64)Blovstrød Løverne1:31:43
  
 PB
2006Mogens PedersenMogens Pedersen ('64)1:31:49
  
 PB
2015Niels RiberNiels Riber ('62)Middelfart MK1:31:51
  
 PB
2030Henrik AgervigHenrik Agervig ('65)1:31:57
  
 PB
2067Súni JacobsenSúni Jacobsen ('67)Bragdið1:32:14
  
 PB
2072
Björn Fröding
Björn Fröding ('64)
/ SWE1:32:16
  
 PB
2103Kim SørensenKim Sørensen ('65)Køge Atletik1:32:37
  
 PB
2105Henrik Dalby DammHenrik Dalby Damm ('65)1:32:37
  
 PB
2134Jacob HolmJacob Holm ('66)1:32:50
  
 PB
2154
Jan Paulsen
Jan Paulsen ('67)
/ SWE1:33:00
  
 PB
2164Bent OlsvigBent Olsvig ('61)Aarhus 19001:33:05
  
 SB
2169
Alexander Höglund
Alexander Höglund 
/ FIN1:33:06
  
 PB
2191Michael HansenMichael Hansen ('74)Sparta1:33:15
  
 SB
2270André AndersenAndré Andersen ('53)Odsherred Løberne1:33:51
  
 SB
2286Kim Ullum HansenKim Ullum Hansen ('65)TRI41:34:00
  
 PB
2288Jens Mundeli-JensenJens Mundeli-Jensen ('67)1:34:00
  
 PB
2290Henrik LarsenHenrik Larsen ('64)Blovstrød Løverne1:34:01
  
 PB
2304
Paul Bredhe
Paul Bredhe ('63)
/ SWE1:34:08
  
 PB
2337Frank JohansenFrank Johansen ('63)1:34:26
  
 PB
2343Kristian HedegaardKristian Hedegaard ('65)HRC1:34:27
  
 SB
2353Carl Jens HansenCarl Jens Hansen ('67)1:34:32
  
 SB
2364Jan MadsenJan Madsen ('53)Snik Atletik1:34:38
  
 SB
2392Michael HoltMichael Holt ('66)Greve Trim1:34:49
  
 PB
2565Henning FoldagerHenning Foldager ('56)1:35:58
  
 PB
2578Claus MadsenClaus Madsen ('59)1:36:02
  
 PB
2586Jens RundagerJens Rundager ('59)Furesø LK1:36:05
  
 PB
2603Klaus HolseKlaus Holse ('61)1:36:18
  
 PB
2609Kai LanghoffKai Langhoff ('60)1:36:19
  
 PB
2655Jens Arne ChristiansenJens Arne Christiansen ('58)Blovstrød Løverne1:36:39
  
 PB
2884Albert RojasAlbert Rojas ('62)1:37:58
  
 PB
2907Claus NymandClaus Nymand ('61)1:38:05
  
 PB
2957Michael SønderstedMichael Søndersted ('62)1:38:19
  
 PB
3046John Rasi BeckmannJohn Rasi Beckmann ('61)1:38:53
  
 PB
3200Hans Jørgen FrostHans Jørgen Frost ('62)1:39:53
  
 PB
3235Jens Peter S. NielsenJens Peter S. Nielsen ('62)Sparta1:40:04
  
 PB
3236Lars Dyhring KristensenLars Dyhring Kristensen ('61)Team DistanceRunning.dk1:40:04
  
 PB
3251
Janne König
Janne König ('95)
/ GER1:40:09
  
 PB
3285Hans Ole OlsenHans Ole Olsen ('61)SG Atletik1:40:19
  
 PB
3429Søren NielsenSøren Nielsen ('61)1:41:12
  
 PB
3435Lars BollerupLars Bollerup ('58)Aarhus 19001:41:13
  
 PB
3436Claus NissenClaus Nissen ('60)Copenhagen Frontrunners1:41:13
  
 PB
3466Jon StephensenJon Stephensen ('59)NBRO1:41:24
  
 PB
3503Niels Arp-NielsenNiels Arp-Nielsen ('49)LIUF Hjørring1:41:37
  
 PB
3659Jørgen PilegårdJørgen Pilegård ('55)Holbæk LMK1:42:32
  
 PB
3856Henning Steffan JensenHenning Steffan Jensen ('54)Sparta1:43:32
  
 SB
4083Bent BaggeBent Bagge ('52)Blovstrød Løverne1:44:30
  
 PB
4144Karlo Bernt NielsenKarlo Bernt Nielsen ('45)1:44:54
  
 PB
4294
Dick Jansson
Dick Jansson ('55)
/ SWE1:45:46
  
 PB
4547Jan Damgaard NielsenJan Damgaard Nielsen ('55)1:47:16
  
 PB
4556Claus ChristensenClaus Christensen ('57)1:47:20
  
 PB
4643Bendt JørgensenBendt Jørgensen ('54)1:47:47
  
 PB
4842Johan StampJohan Stamp ('57)HGATM 1:48:49
  
 PB
5193Carsten ChristensenCarsten Christensen ('53)HGATM 1:50:33
  
 PB
5242Michael SchäferMichael Schäfer ('44)1:50:45
  
 PB
5317
Friedel Cramer
Friedel Cramer ('60)
/ GER1:51:10
  
 PB
5391Jens KarrebækJens Karrebæk ('53)1:51:39
  
 PB
5441
Markus Uhlendahl
Markus Uhlendahl ('70)
/ GER1:51:57
  
 PB
5483Carl-Otto HedegaardCarl-Otto Hedegaard ('54)1:52:10
  
 PB
5758Per CantorPer Cantor ('53)1:53:28
  
 PB
5811Jørgen NielsenJørgen Nielsen ('53)1:53:44
  
 PB
5830Erling KetelsenErling Ketelsen ('57)Blovstrød Løverne1:53:50
  
 PB
5849Jan Erling RasmussenJan Erling Rasmussen ('54)1:53:56
  
 PB
5870Peter HansenPeter Hansen ('57)HGATM 1:54:03
  
 PB
6380
Gerd Dirschauer
Gerd Dirschauer ('62)
/ GER1:56:51
  
 PB
6885Torben FersøeTorben Fersøe ('51)1:59:36
  
 PB
7261Bjarne HansenBjarne Hansen ('50)2:01:29
  
 PB
7312Jon Laurits RasmussenJon Laurits Rasmussen ('51)SG Atletik2:01:46
  
 PB
7544Henry JønchHenry Jønch ('47)TIK LØBERNE2:03:02
  
 PB
7580Toft KristianToft Kristian ('49)2:03:13
  
 PB
7824Michael VestergårdMichael Vestergård ('51)2:04:45
  
 PB
8105
Gerrit Verleih
Gerrit Verleih ('89)
/ GER2:06:17
  
 PB
8184Jens Jørgen JensenJens Jørgen Jensen ('50)2:06:45
  
 PB
8849Jan Kamla FrederiksenJan Kamla Frederiksen ('51)Birkerødd. LK2:10:17
  
 PB
8921
Jörg Beckner
Jörg Beckner ('62)
/ GER2:10:41
  
 PB
9033Poul ClemmensenPoul Clemmensen ('46)BAC2:11:25
  
 PB
9363Court PedersenCourt Pedersen ('52)2:13:36
  
 PB
9757Ole KristensenOle Kristensen ('52)2:16:10
  
 PB
9914Bent Monberg JensenBent Monberg Jensen ('48)2:17:14
  
 PB
10068Henning ØstergaardHenning Østergaard ('40)Nordtrim2:18:27
  
 PB
10271Klaus IversenKlaus Iversen ('52)Degnemoseløberen2:19:57
  
 PB
10596
Holger Hoffmann
Holger Hoffmann ('69)
/ GER2:22:42
  
 PB
10643Christian Dyhrberg HolländerChristian Dyhrberg Holländer ('46)SØAM2:23:04
  
 PB
11094Ole Grove JørgensenOle Grove Jørgensen ('47)LIUF Hjørring2:27:15
  
 PB
11147
Klaus-Detlev Schmidt
Klaus-Detlev Schmidt ('48)
/ GER2:27:52
  
 PB
11393Klaus GramKlaus Gram ('47)2:30:21
  
 PB
11517John BøgevigJohn Bøgevig ('40)TIK LØBERNE2:31:33
  
 SB
11951
Ola Lindstrand
Ola Lindstrand ('45)
/ SWE2:37:09
  
 PB
12756Kurt HansenKurt Hansen ('45)2:50:16
  
 PB
12777Bjarne AndersenBjarne Andersen ('43)TIK LØBERNE2:50:39
  
 PB
12956Leif NilssonLeif Nilsson ('47)LMK Asnæs2:55:32
  
 PB
Olle Walleräng
Olle Walleräng ('85)
/ SWE DNF
  
 
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
1
Tadu Teshome
Tadu Teshome ('01)
/ ETH1:06:13
  
 PB
2
Tsige Gebreselama
Tsige Gebreselama 
/ ETH1:06:35
  
 PB
3
Tiruye Mesfin
Tiruye Mesfin ('02)
/ ETH1:06:42
  
 PB
4
Magdalena Shauri
Magdalena Shauri ('96)
/ TAN1:06:52
  
 SB
5
Eunice Chumba
Eunice Chumba ('93)
/ BRN1:07:34
  
 
6
Sintayehu Tilahun
Sintayehu Tilahun ('99)
/ ETH1:07:41
  
 PB
7
Janet Gichumbi
Janet Gichumbi ('93)
/ KEN1:07:51
  
 PB
8
Anchialem Haymanot
Anchialem Haymanot ('97)
/ ETH1:08:09
  
 PB
9
Vicoty Chepngeno
Vicoty Chepngeno ('93)
/ KEN1:08:22
  
 
10
Betelihem Afenigus
Betelihem Afenigus ('01)
/ ETH1:08:35
  
 
11
Agnes Keino
Agnes Keino ('88)
/ KEN1:08:47
  
 PB
12
Calli Thackery
Calli Thackery ('93)
/ GBR1:09:02
  
 PB
13
Alemaddis Eyayu
Alemaddis Eyayu ('99)
/ ETH1:09:47
  
 
14
Lindsay Flanagan
Lindsay Flanagan ('91)
/ USA1:09:59
  
 
15
Lucy Reid
Lucy Reid ('92)
/ GBR1:10:29
  
 PB
16
Nora Szabó
Nora Szabó ('88)
/ HUN1:10:59
  
 PB
17
Lauren McNeil
Lauren McNeil ('02)
/ GBR1:11:01
  
 PB
18
Carolina Wikström
Carolina Wikström ('93)
/ SWE1:11:34
  
 
19Nanna BovéNanna Bové ('95)Sparta1:11:49
  
 PB DM 1
20Astrid My Rønde KristensenAstrid My Rønde Kristensen ('04)SG Atletik1:12:03
  
DR22 PB DM 2
21
Samrawit Mengsteab
Samrawit Mengsteab ('90)
/ SWE1:12:36
  
 PB
22
Hanne Mjøen Maridal
Hanne Mjøen Maridal ('96)
/ NOR1:12:47
  
 PB
23
Holly Archer
Holly Archer ('93)
/ GBR1:12:47
  
 PB
24
Olivia Tsim
Olivia Tsim ('94)
/ GBR1:13:38
  
 PB
25Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)AGF Atletik1:13:51
  
 PB DM 3
26
Verity Hopkins
Verity Hopkins ('95)
/ GBR1:14:10
  
 PB
27
Pernilla Epland
Pernilla Epland ('90)
/ NOR1:14:26
  
 SB
28
Vienna Søyland Dahle
Vienna Søyland Dahle ('92)
/ NOR1:15:04
  
 
29
Sophie Wood
Sophie Wood ('95)
/ GBR1:15:06
  
 PB
30
Rebecca Hilland
Rebecca Hilland ('80)
/ GBR1:15:17
  
 SB
31
Josefin Sjölind-Kohtamäki
Josefin Sjölind-Kohtamäki ('85)
/ FIN1:15:33
  
 PB
32
Johanna Larsson
Johanna Larsson ('93)
/ SWE1:15:49
  
 =PB
33
Louise Ringström
Louise Ringström ('89)
/ SWE1:16:00
  
 PB
34
Adele Henriksen
Adele Henriksen ('02)
/ NOR1:16:26
  
 SB
35
Emilia Siltanen
Emilia Siltanen ('83)
/ FIN1:16:42
  
 PB
36
Kristin Vabø
Kristin Vabø ('93)
/ NOR1:17:15
  
 PB
37Malene MeyerMalene Meyer ('92)adidas Runners Copenhagen1:17:28
  
 PB DM 4
38Annah RitahAnnah Ritah ('94)Peak4Ever1:17:28
  
 SB DM 5
39Stina TroestStina Troest ('94)Sparta1:17:41
  
 PB
40Marie Holst MørchMarie Holst Mørch ('94)Sparta1:17:57
  
 PB DM 6
41
Karoline Harnes Mongstad
Karoline Harnes Mongstad ('92)
/ NOR1:18:20
  
 PB
42
Anna Bjurman
Anna Bjurman ('88)
/ SWE1:18:21
  
 PB
43Michelle PoulsenMichelle Poulsen ('92)Sparta1:18:23
  
 PB DM 7
44
Fanny Schulstad
Fanny Schulstad ('88)
/ SWE1:18:29
  
 PB
45Annie SaugstrupAnnie Saugstrup ('96)Sparta1:18:33
  
 PB DM 8
46
Joelle Cortis
Joelle Cortis ('87)
/ MLT1:18:40
  
 PB
47Maja AlmMaja Alm ('88)AGF Atletik1:18:43
  
 SB DM 9
48Eva Rudjord TherkildsenEva Rudjord Therkildsen ('94)Sparta1:18:51
  
 PB DM 10
49Stine Muldbak AndersenStine Muldbak Andersen ('91)Sparta1:18:53
  
 PB DM 11
50Camilla Balle BechCamilla Balle Bech ('94)Sparta1:18:55
  
 PB DM 12
51
Kirsty Fraser
Kirsty Fraser ('95)
/ GBR1:18:56
  
 PB
52
Sigþóra Brynja Kristjánsdóttir
Sigþóra Brynja Kristjánsdóttir ('90)
/ ISL1:19:03
  
 PB
53Marlene Grønnegaard SørensenMarlene Grønnegaard Sørensen ('86)1:19:07
  
 PB DM 13
54Stine Højvang SchønningStine Højvang Schønning ('92)NBRO1:19:10
  
 PB DM 14
55Juliane HvidJuliane Hvid ('98)Sparta1:19:15
  
  DM 15
56Sophie KlarskovSophie Klarskov ('96)NBRO1:19:19
  
 PB DM 16
57
Íris Anna Skúladóttir
Íris Anna Skúladóttir ('89)
/ ISL1:19:22
  
 PB
58
Helena Bjälkemo
Helena Bjälkemo ('81)
/ SWE1:19:34
  
 PB
59
Christina Maria Toogood
Christina Maria Toogood ('89)
/ NOR1:19:43
  
 PB
60
Ida Bergsløkken
Ida Bergsløkken ('85)
/ NOR1:19:44
  
 SB
61Sophie JungeSophie Junge ('92)Randers Freja1:19:44
  
 PB DM 17
62Camilla Prisak PedersenCamilla Prisak Pedersen ('94)Sparta1:19:45
  
 PB DM 18
63Kristina SandagerKristina Sandager ('91)Sparta1:20:03
  
 PB DM 19
64Laura SandgaardLaura Sandgaard ('99)AGF Atletik1:20:09
  
 PB DM 20
65
Astrid Leutert
Astrid Leutert ('87)
/ SUI1:20:13
  
 PB
66Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik1:20:23
  
 PB DM 21
67Kamilla VallinKamilla Vallin ('93)VO2RC1:20:26
  
 SB DM 22
68Louise Kjærulff TietzeLouise Kjærulff Tietze ('93)VO2RC1:20:27
  
 PB DM 23
69
Bethanie Murray
Bethanie Murray ('95)
/ IRL1:20:31
  
 PB
70Camilla HaraldseidCamilla Haraldseid ('91)NBRO1:20:44
  
 PB DM 24
71Camilla ChristensenCamilla Christensen ('92)AGF Atletik1:20:45
  
 SB
72
Claire Hammett
Claire Hammett ('96)
/ GBR1:20:47
  
 PB
73Cecilie Friberg KlysnerCecilie Friberg Klysner ('94)AGF Atletik1:20:50
  
 SB
74
Ingrid Hannestad
Ingrid Hannestad ('93)
/ NOR1:20:57
  
 PB
75
Íris Dóra Snorradóttir
Íris Dóra Snorradóttir ('91)
/ ISL1:21:01
  
 PB
76Andrea Madelena Lang BolvigAndrea Madelena Lang Bolvig KTK861:21:04
  
 PB
77Kathrine Højgaard HansenKathrine Højgaard Hansen ('95)adidas Runners Copenhagen1:21:17
  
  DM 25
78
Marianne Harnes
Marianne Harnes ('92)
/ FRA1:21:22
  
 PB
79Katrine SvaneKatrine Svane ('86)Blovstrød Løverne1:21:24
  
 PB DM 26
80Cecilie Katrine HansenCecilie Katrine Hansen ('95)Vejle IF1:21:24
  
 PB
81Louise Wissing MadsenLouise Wissing Madsen ('95)Sparta1:21:42
  
 PB DM 27
82Camilla Lindholm BorgCamilla Lindholm Borg ('74)Aalborg AM / SWE1:21:51
  
 SB
83Kirsten PetterssonKirsten Pettersson ('83)Esbjerg AM1:21:55
  
 SB DM 28
84Begitte HansenBegitte Hansen ('89)Team Meins RUNing Løbeklub1:21:57
  
 PB DM 29
85Line Røjkjær RasmussenLine Røjkjær Rasmussen ('93)AGF Atletik1:22:04
  
 SB DM 30
86Sarah Emilie DijohnSarah Emilie Dijohn ('95)Sparta1:22:05
  
 PB DM 31
87Vibeke HoulborgVibeke Houlborg ('76)VEXA HLM Running1:22:22
  
 SB DM 32
88Laura Amira KassemLaura Amira Kassem ('97)adidas Runners Copenhagen1:22:24
  
 PB DM 33
89Vibe HvalkofVibe Hvalkof ('93)NBRO1:22:28
  
 SB DM 34
90
Caroline Almkvist
Caroline Almkvist ('95)
/ SWE1:22:39
  
 SB
91Michele BrockMichele Brock ('92)1:22:40
  
 PB
92
Marie Kloster
Marie Kloster ('81)
/ NOR1:22:52
  
 
93Signe HyllebergSigne Hylleberg ('96)Sparta1:22:57
  
 PB DM 35
94Emily Greve SomersetEmily Greve Somerset ('98)Aalborg AM1:23:10
  
  DM 36
95Stine Katrine Bækgaard OlsenStine Katrine Bækgaard Olsen ('92)Randers Freja1:23:13
  
  DM 37
96
Anne Budal Murvold
Anne Budal Murvold ('94)
/ NOR1:23:13
  
 PB
97Victoria RosbergVictoria Rosberg ('94)NBRO1:23:19
  
 PB DM 38
98
Frida Bustad
Frida Bustad ('94)
/ NOR1:23:23
  
 PB
99Joan BláfossJoan Bláfoss ('80)KTK861:23:27
  
 PB
100
Ingrid Nordmo
Ingrid Nordmo ('93)
/ NOR1:23:33
  
 PB
101
Alexandra Iaccarino
Alexandra Iaccarino ('94)
/ USA1:23:41
  
 PB
102
Ida Tjørsvaag
Ida Tjørsvaag ('89)
/ NOR1:23:42
  
 
103Regina AagaardRegina Aagaard ('78)1:23:51
  
 PB DM 39
104Lisbeth PedersenLisbeth Pedersen ('75)Hvidovre AM / NOR1:23:51
  
 
105
Iveta Furáková
Iveta Furáková ('73)
/ SVK1:23:58
  
 PB
106Sara Kristine Holmskov EberleSara Kristine Holmskov Eberle ('97)NBRO1:23:59
  
 PB DM 40
107Zenia Hejlskov MogensenZenia Hejlskov Mogensen ('89)AGF Atletik1:24:04
  
 SB
108
Anna-Elina Heikkinen
Anna-Elina Heikkinen ('90)
/ FIN1:24:05
  
 
111Laura Pernille Kragh NielsenLaura Pernille Kragh Nielsen ('98)Aalborg AM1:24:20
  
 PB DM 41
113Karina KlokKarina Klok ('92)Amager AC1:24:26
  
 PB DM 43
114Karina SørensenKarina Sørensen ('82)Snik Atletik1:24:27
  
 SB DM 44
115Johanne KjærJohanne Kjær ('95)1:24:34
  
 PB
117
Emma Stokland
Emma Stokland ('90)
/ SWE1:24:55
  
 SB
119Anne-Sofie Kjeldbjerg HilligsøeAnne-Sofie Kjeldbjerg Hilligsøe ('94)1:24:58
  
 PB
120
Nicole Pelin
Nicole Pelin ('87)
/ SWE1:25:02
  
 
123Marie CordtMarie Cordt ('77)AC Pain1:25:09
  
 PB DM 45
124Fran OwenFran Owen ('91)Sparta / GBR1:24:25
  
  DM 42
124Anne-Sophie Bork RasmussenAnne-Sophie Bork Rasmussen ('97)Odense Atletik 1:25:11
  
 PB DM 46
126Lone SchaadtLone Schaadt ('66)1:25:18
  
 PB
128Maia LervadMaia Lervad ('97)Aarhus 19001:25:23
  
 PB DM 47
129Maibritt MunkMaibritt Munk ('96)Aarhus 19001:25:24
  
 PB DM 48
131Emma Aaen HansenEmma Aaen Hansen ('95)1:25:27
  
 PB DM 49
137
Sara Dädeby
Sara Dädeby ('99)
/ SWE1:25:38
  
 PB
138Signe Flarup ØllgaardSigne Flarup Øllgaard ('93)HRC1:25:45
  
 SB DM 50
140Pernille StentoftPernille Stentoft ('93)NBRO1:25:50
  
 PB DM 51
142Monique Mallya MechlenburgMonique Mallya Mechlenburg ('99)1:26:12
  
 PB
143Stine Vejstrup MadsenStine Vejstrup Madsen ('95)Odense Atletik 1:26:13
  
 PB DM 52
144Nanna Buch PedersenNanna Buch Pedersen ('96)AGF Atletik1:26:16
  
 SB DM 53
145Eva SimonsenEva Simonsen ('95)NBRO / NOR1:27:03
  
 PB DM 59
146Helle PetersenHelle Petersen ('75)Viborg AM1:26:28
  
 SB DM 54
147Anna Bach KristensenAnna Bach Kristensen ('85)Esbjerg AM1:26:28
  
 SB
148Johanne PrisakJohanne Prisak ('92)Sparta1:26:28
  
 PB DM 55
149Signe KøngerskovSigne Køngerskov ('78)HVRunners1:26:30
  
 SB DM 56
150Karoline Ejby StengaardKaroline Ejby Stengaard ('96)Odense Atletik 1:26:33
  
 PB DM 57
152Signe Stampe SørensenSigne Stampe Sørensen ('93)Aarhus 1900 Tri1:26:36
  
 PB
153
Cheryl White
Cheryl White ('99)
/ USA1:26:45
  
 
155Hanne LoffHanne Loff ('85)Sparta1:26:51
  
 PB DM 58
157Lene DalgaardLene Dalgaard ('90)AGF Atletik1:26:52
  
 SB
158Kamille RomKamille Rom ('96)adidas Runners Copenhagen1:26:55
  
 PB
159
Caroline Carlander
Caroline Carlander ('91)
/ SWE1:26:59
  
 SB
162Ida Jäger LaursenIda Jäger Laursen ('96)1:27:06
  
 PB
163Lilly CordesLilly Cordes ('92)Sparta1:27:08
  
  DM 60
166Pia Joan SørensenPia Joan Sørensen ('67)AC Pain1:27:15
  
 SB DM 61
167Louise StorgaardLouise Storgaard ('83)1:27:24
  
 PB
168Tina Bonde TruceTina Bonde Truce ('82)1:27:28
  
 PB
169Marita AndrasardóttirMarita Andrasardóttir ('76)Færøerne1:27:28
  
 PB
170Pia NysteenPia Nysteen ('83)Blovstrød Løverne1:27:33
  
 PB
173May JensenMay Jensen ('94)Sparta1:27:40
  
 PB
175Freja MørchFreja Mørch ('92)adidas Runners Copenhagen1:27:42
  
 SB DM 62
177Line EmmerickLine Emmerick ('94)1:27:53
  
 PB
178Louise OlssonLouise Olsson ('84)1:27:56
  
 PB
179Camilla BilgravCamilla Bilgrav ('96)1:27:58
  
 PB
181Kimmie MadsenKimmie Madsen ('85)1:28:04
  
 PB
182Carina JessenCarina Jessen ('90)PI – KBH1:28:05
  
 PB
183
Camilla Zethraeus
Camilla Zethraeus ('85)
/ SWE1:28:07
  
 PB
185
Hanna Seppas
Hanna Seppas ('86)
/ SWE1:28:13
  
 
189Amanda RoveltAmanda Rovelt ('96)1:28:26
  
 PB
190Cecilie GothCecilie Goth ('85)1:28:29
  
 PB
191Lisbeth Schûtt RasmussenLisbeth Schûtt Rasmussen ('71)VEXA HLM Running1:28:30
  
 PB DM 63
192Raksha HuusRaksha Huus ('89)SØAM1:28:32
  
 PB DM 64
193Simone Kronborg RiisSimone Kronborg Riis ('97)NBRO1:28:32
  
 PB DM 65
194
Maja Svanå
Maja Svanå ('96)
/ SWE1:28:44
  
 PB
195
Lisa Heurlin
Lisa Heurlin ('87)
/ SWE1:28:45
  
 PB
198Jacob SmithJacob Smith ('90)1:28:48
  
 PB
201Alberte HallgrenAlberte Hallgren ('99)Frederiksberg IF1:28:55
  
 PB DM 66
202Camilla FiltCamilla Filt ('93)1:28:55
  
 PB
203Sofie LemmingSofie Lemming ('92)1:28:56
  
 PB
205Stine Gjelstrup HansenStine Gjelstrup Hansen ('94)1:29:00
  
 PB
206Tove Schultz-LorentzenTove Schultz-Lorentzen ('60)IK Hellas1:29:03
  
 SB DM 67
208
Stina Persson
Stina Persson ('86)
/ SWE1:29:09
  
 PB
210Anna-Katrine JohansenAnna-Katrine Johansen ('95)1:29:13
  
 SB
212Louise RodeLouise Rode ('97)Blovstrød Løverne1:29:17
  
 SB
213Kristine ØstergaardKristine Østergaard ('91)1:29:24
  
 PB
214
Therese Ranch
Therese Ranch ('93)
/ SWE1:29:26
  
 PB
215Stina Brasch BaakeStina Brasch Baake ('94)1:29:28
  
 PB
216Louise EwerlöfLouise Ewerlöf ('91)adidas Runners Copenhagen1:29:30
  
 SB
218
Erika Lindeblad
Erika Lindeblad ('93)
/ SWE1:29:31
  
 SB
219Sofie BreinholtSofie Breinholt ('96)AGF Atletik1:29:33
  
 PB DM 68
222Annika KjeldsenAnnika Kjeldsen ('98)1:29:41
  
 PB
223Andrea BrøndumAndrea Brøndum ('95)1:29:42
  
 PB
224Charlotte KjærulffCharlotte Kjærulff ('94)1:29:43
  
 PB
226Camilla Andrea HansenCamilla Andrea Hansen ('92)adidas Runners Copenhagen1:29:44
  
 PB
227Rosinete Pinto WodschowRosinete Pinto Wodschow ('80)HVRunners1:29:45
  
 PB DM 69
230Mathilde Languille LassenMathilde Languille Lassen ('96)1:29:51
  
 PB
231Julie HyldJulie Hyld ('91)Sparta1:29:54
  
 SB
233Majbritt SkovMajbritt Skov ('81)1:30:20
  
 SB
234Patricia PoulsenPatricia Poulsen ('91)AGF Atletik1:30:22
  
  DM 70
235Trine Mathea SørensenTrine Mathea Sørensen ('95)NBRO1:30:25
  
 PB
238Dorte DahlDorte Dahl ('65)Blovstrød Løverne1:30:33
  
 SB
239
Alexandra Mbye
Alexandra Mbye ('89)
/ SWE1:30:36
  
 PB
241Anna FischerAnna Fischer ('98)1:30:37
  
 PB
242Christina ChristensenChristina Christensen ('91)NBRO1:30:42
  
 PB
248Laura Victoria SchulzLaura Victoria Schulz ('99)Sparta1:30:52
  
 PB DM 71
249Emilie ElholmEmilie Elholm ('97)1:30:57
  
 PB
251Louise Emilie JørgensenLouise Emilie Jørgensen ('94)1:31:06
  
 PB
257Pernille ColkærPernille Colkær ('89)1:31:14
  
 PB
258Maria Schou SørumMaria Schou Sørum ('88)1:31:18
  
 SB
260Linda SchneiderLinda Schneider ('78)1:31:28
  
 PB
262Nikoline Willems-AlnøeNikoline Willems-Alnøe ('03)1:31:30
  
 PB
263Mette Willer OldenborgMette Willer Oldenborg ('70)Sparta1:31:30
  
 SB DM 72
264Lise PrestonLise Preston ('94)1:31:31
  
 PB
265Nanna Løvborg HansenNanna Løvborg Hansen ('90)Sparta1:31:32
  
 SB DM 73
266Anne-Caroline HelstrupAnne-Caroline Helstrup ('94)1:31:36
  
 PB
270Asmita Fritt-RasmussenAsmita Fritt-Rasmussen ('98)Trongårdens IF 1:31:40
  
 PB
271Anne-Sofie RingheimAnne-Sofie Ringheim ('96)1:31:45
  
 PB
274Kristine ArnborgKristine Arnborg ('87)1:31:51
  
 PB
277Mette Bendix MüllerMette Bendix Müller ('78)Herlev Atletik1:31:56
  
 SB DM 74
279Cathrine CorrellCathrine Correll ('96)Aarhus 19001:31:59
  
 PB DM 75
281Maria KorsholmMaria Korsholm ('82)1:32:01
  
 PB
283
Birgit Paal
Birgit Paal ('85)
/ EST1:32:03
  
 
284Siw Amanda Falk EgdalenSiw Amanda Falk Egdalen ('94)1:32:11
  
 PB
287Olivia FrandsenOlivia Frandsen ('95)1:32:15
  
 PB
288
Nele Türp
Nele Türp ('98)
/ GER1:32:21
  
 PB
289Maria Rüdell NielsenMaria Rüdell Nielsen ('96)1:32:23
  
 PB
292Camilla HolmCamilla Holm ('74)AC Pain1:32:33
  
 SB DM 76
295Kerstin ThieleKerstin Thiele ('61)Sparta1:32:46
  
 SB DM 77
297Laura Vest-HansenLaura Vest-Hansen ('92)1:32:50
  
 PB
299Randi SimonsenRandi Simonsen ('84)Sparta1:32:56
  
 PB
302Ida Lind-HolmIda Lind-Holm ('95)1:32:58
  
 SB
303
Katarina Södgren
Katarina Södgren ('81)
/ SWE1:32:59
  
 PB
307Julie CarlJulie Carl ('77)1:33:07
  
 SB
311Lotte NielsenLotte Nielsen ('78)Sparta1:33:20
  
 SB
312Helene DraborgHelene Draborg ('95)1:33:22
  
 PB
318Kathrine Louise Schø MollerupKathrine Louise Schø Mollerup ('81)1:33:46
  
 PB
319Janne MarquardsenJanne Marquardsen ('72)1:33:50
  
 PB
320Mie Brandt LassenMie Brandt Lassen ('98)Sparta1:33:51
  
 PB
321Helle GrosserHelle Grosser ('80)1:33:52
  
 PB
322Ida Marie VedelIda Marie Vedel ('94)1:33:53
  
 PB
323Cecilie SalskovCecilie Salskov 1:33:59
  
 PB
329
Karima Makrof
Karima Makrof ('76)
/ SWE1:34:11
  
 SB
331Cecilie KokholmCecilie Kokholm ('99)1:34:12
  
 PB
332Caroline MeinckeCaroline Meincke ('92)NBRO1:34:21
  
 PB
333
Erika Ingelström
Erika Ingelström ('90)
/ SWE1:34:25
  
 
336Stine LyskovStine Lyskov ('87)1:34:34
  
 PB
337Binela ArifiBinela Arifi 1:34:37
  
 PB
340Ida NielsenIda Nielsen ('90)NBRO1:34:43
  
 PB
341Mie VøhlertMie Vøhlert ('93)1:34:45
  
 PB
344
Kajsa Norin
Kajsa Norin ('90)
/ SWE1:34:48
  
 SB
345Rikke SkafteRikke Skafte ('99)1:34:51
  
 PB
346Freja Stoltenberg KlemmensenFreja Stoltenberg Klemmensen ('96)AGF Atletik1:34:56
  
 PB DM 78
351Cathrine JohansenCathrine Johansen ('84)Sparta1:35:07
  
 SB
355Christina BirkedalChristina Birkedal ('85)1:35:20
  
 PB
356Sara Bang-HansenSara Bang-Hansen ('83)1:35:22
  
 PB DM 79
364Nanna Engelund GrønningNanna Engelund Grønning ('87)1:35:40
  
 PB
370Maria Thye MøllerMaria Thye Møller ('86)NBRO1:35:55
  
 SB
372
Moa Nyberg
Moa Nyberg ('82)
/ SWE1:35:58
  
 PB
378Pernille LarsenPernille Larsen ('76)1:36:02
  
  DM 80
386Ann-Sofie KongstadAnn-Sofie Kongstad ('84)1:36:28
  
 PB
388Helene Tannebæk ThomsenHelene Tannebæk Thomsen ('81)1:36:47
  
 PB
389Elena EfremovaElena Efremova ('86)1:36:49
  
 PB
390Marie ØstergaardMarie Østergaard ('79)Sparta1:36:52
  
 SB DM 81
403Maibritt KristoffersenMaibritt Kristoffersen ('75)Sparta1:37:23
  
 SB DM 82
404Betina CramerBetina Cramer ('78)Greve Trim1:37:24
  
 PB DM 83
408Katrine Hein BüngerKatrine Hein Bünger ('87)1:37:28
  
 PB
409Gry BandholmGry Bandholm ('73)1:37:28
  
 PB
412Kiri KirkKiri Kirk ('76)Sparta1:37:31
  
 SB
417Petronela KaliszanPetronela Kaliszan ('78)1:37:37
  
 PB
423Lene LadekjærLene Ladekjær ('78)1:37:46
  
 SB
425Janne Holstein PehrsonJanne Holstein Pehrson ('81)THS1:37:47
  
 PB
429Heidi ThranumHeidi Thranum ('87)Odder AM1:37:52
  
 PB
430Didde ScherrebeckDidde Scherrebeck ('79)1:38:01
  
 PB
433Lydia LasteinLydia Lastein ('69)1:38:06
  
 PB
435Lene Kehlet GrossLene Kehlet Gross ('78)1:38:11
  
 PB
437Emil Dam SommerEmil Dam Sommer ('64)1:38:20
  
 PB
438Monica HesseMonica Hesse ('83)Team Meins RUNing Løbeklub1:38:20
  
 PB
439Ea PetersenEa Petersen ('76)Langgarverne1:38:22
  
 PB
440Mette JungeMette Junge ('74)1:38:22
  
 PB
447Charlotte RammeCharlotte Ramme ('76)1:38:33
  
 PB
448Malene PerssonMalene Persson ('86)1:38:34
  
 PB
451Janni PedersenJanni Pedersen ('83)1:38:38
  
 PB
456Lotte BaisgaardLotte Baisgaard ('70)1:38:46
  
 PB
458Natasja QvitzauNatasja Qvitzau ('87)1:38:48
  
 PB
460Jane KoesgaardJane Koesgaard ('71)1:38:50
  
 PB
466Julie FredbergJulie Fredberg ('84)1:38:57
  
 PB
470Hanna SpillingHanna Spilling ('81)Vidar Motion1:39:00
  
 SB
472Dorte Kirkeskov CarlssonDorte Kirkeskov Carlsson ('78)1:39:11
  
 PB
476Anne Eilenberg SvendsenAnne Eilenberg Svendsen ('85)1:39:19
  
 PB
477Anja Pihl SvendsenAnja Pihl Svendsen ('78)1:39:20
  
 PB
478Anne Brink PedersenAnne Brink Pedersen ('84)1:39:21
  
 PB
481Rikke HeinesenRikke Heinesen ('81)THS1:39:24
  
 SB
489Julie SimonsenJulie Simonsen ('85)1:39:38
  
 PB
492Katrine TreebakKatrine Treebak ('78)1:39:42
  
 SB
493Helle Ringer GudmandHelle Ringer Gudmand ('74)1:39:42
  
 PB
495Janne EjholmJanne Ejholm ('68)Blovstrød Løverne1:39:47
  
 PB
496Pernille Kruse MøllerPernille Kruse Møller ('79)1:39:47
  
 PB
497Lise Kongsbak PoulsenLise Kongsbak Poulsen ('69)Snik Atletik1:39:51
  
 PB
509Susanne WardSusanne Ward ('74)1:40:16
  
 PB
511Kristina Beck AndersenKristina Beck Andersen ('85)1:40:18
  
 PB
512Rikke LarsenRikke Larsen ('80)1:40:21
  
 PB
514Dorthe MikkelsenDorthe Mikkelsen ('74)SG Atletik1:40:23
  
 PB
517
Katrin Grigalat
Katrin Grigalat ('75)
/ GER1:40:23
  
 PB
518Malene VestergårdMalene Vestergård ('85)1:40:26
  
 PB
520
Jessica Didrikson
Jessica Didrikson ('79)
/ SWE1:40:29
  
 SB
524
Johanna Bjurström
Johanna Bjurström ('87)
/ SWE1:40:31
  
 PB
531Annette LanderAnnette Lander ('66)Ringe Atletik1:40:40
  
 PB
538Heidi MonsrudHeidi Monsrud ('66)1:40:45
  
 PB
540Rikke Krusbæk NielsenRikke Krusbæk Nielsen ('77)1:40:48
  
 PB
542Lene Fleng NielsenLene Fleng Nielsen ('69)Blovstrød Løverne1:40:49
  
 PB
546
Josefin Udén
Josefin Udén ('77)
/ SWE1:40:53
  
 PB
549Marianne RasmussenMarianne Rasmussen ('75)1:41:00
  
 PB
555Vibeke HansenVibeke Hansen ('54)Snik Atletik1:41:08
  
 SB
562Nete DencherNete Dencher ('73)Snik Atletik1:41:14
  
 PB
564Joanna KosmalaJoanna Kosmala ('73)1:41:17
  
 PB
566Stine Bøgh CarlsenStine Bøgh Carlsen ('81)1:41:19
  
 PB
569Ivana PristedIvana Pristed ('85)Sparta1:41:23
  
 
570Lisbeth DandanellLisbeth Dandanell ('65)IK Hellas1:41:24
  
 SB
574Anne KjelstrupAnne Kjelstrup ('82)Hareskovens Tri1:41:29
  
 PB
576
Anna Nystedt
Anna Nystedt ('73)
/ SWE1:41:32
  
 PB
578Charlotte BasiiadisCharlotte Basiiadis ('64)1:41:34
  
 PB
579Gitte JakobsenGitte Jakobsen ('86)1:41:35
  
 PB
582Silvia BurgosSilvia Burgos ('73)Sparta / SWE1:41:36
  
 PB
586Lene KnudsenLene Knudsen ('64)Sparta1:41:41
  
 PB
587Helene ThopholmHelene Thopholm ('66)Sparta1:41:44
  
 SB
588
Sara Nkwe Assarsson
Sara Nkwe Assarsson ('74)
/ SWE1:41:46
  
 PB
593
Sylvia Kupfernagel
Sylvia Kupfernagel ('77)
/ SWE1:41:52
  
 PB
598Anne HviidAnne Hviid ('87)NBRO1:42:01
  
 
599Camilla DalskjærCamilla Dalskjær ('81)1:42:04
  
 SB
601
Lina Jogeland
Lina Jogeland ('83)
/ SWE1:42:08
  
 PB
612Louise Lind SkovLouise Lind Skov ('84)1:42:24
  
 PB
614Sanne SpanheimerSanne Spanheimer ('80)adidas Runners Copenhagen1:42:24
  
 PB
624Anne-Mone SpanggaardAnne-Mone Spanggaard ('84)1:42:39
  
 PB
636Christine RiisChristine Riis ('73)BAK1:43:04
  
 SB
654Bolette LanderBolette Lander ('87)1:43:28
  
 PB
669Kathrine Louise VincentsenKathrine Louise Vincentsen ('77)Sparta1:43:43
  
 SB
670Christina BondeChristina Bonde ('79)1:43:45
  
 PB
672
Amina Djemili
Amina Djemili ('85)
/ SWE1:43:50
  
 PB
675Stine AnthonsenStine Anthonsen ('81)1:43:50
  
 PB
685Marie LauridsenMarie Lauridsen ('87)1:44:00
  
 PB
687Anne Lee SaxtorphAnne Lee Saxtorph ('82)1:44:00
  
 PB
688Charlotte LykkeCharlotte Lykke ('67)Blovstrød Løverne1:44:01
  
 SB
690Sara C.b. H. LorentzenSara C.b. H. Lorentzen ('78)Sparta1:44:02
  
 PB
694Annemette HvidAnnemette Hvid ('70)Skive AM1:44:03
  
 SB
695Sidsel EngqvistSidsel Engqvist ('82)1:44:03
  
 PB
701
Halima Younis
Halima Younis ('85)
/ SWE1:44:09
  
 PB
712Maria AndersenMaria Andersen ('98)Sparta1:44:23
  
 PB
715Pernille Rex SeehusenPernille Rex Seehusen ('81)1:44:24
  
 PB
716Gamilla Felfel LauritsenGamilla Felfel Lauritsen ('78)1:44:24
  
 PB
720Sidsel Herhold HansenSidsel Herhold Hansen ('85)1:44:25
  
 PB
721Sophie HornemannSophie Hornemann ('86)1:44:25
  
 PB
725Meggie Vejlebo ChristensenMeggie Vejlebo Christensen ('86)1:44:29
  
 PB
726
Carola Netterlid
Carola Netterlid ('78)
/ SWE1:44:30
  
 PB
727Anette Dal HansenAnette Dal Hansen ('82)1:44:30
  
 PB
728Hanne MadsenHanne Madsen ('62)Snik Atletik1:44:34
  
 PB
729
Caroline Hammargren
Caroline Hammargren ('85)
/ SWE1:44:35
  
 PB
730Linda JohansenLinda Johansen ('80)1:44:36
  
 PB
731Kristina BorritsKristina Borrits ('73)1:44:36
  
 PB
732Jeanne ChristensenJeanne Christensen ('74)1:44:36
  
 PB
735Helene ValeurHelene Valeur ('79)1:44:40
  
 PB
736Mette JensenMette Jensen ('78)1:44:41
  
 PB
739Stine NøhrStine Nøhr ('78)1:44:47
  
 PB
741Line FriisLine Friis ('73)Odsherred Løberne1:44:47
  
 PB
744Tanja GjesagerTanja Gjesager ('86)1:44:51
  
 PB
746Kezia NyrupKezia Nyrup ('84)1:44:55
  
 PB
747Karin RaahaugeKarin Raahauge ('55)1:44:55
  
 PB
748Jette ThorsøJette Thorsø ('67)1:44:57
  
 PB
783Anne Karina HeineckeAnne Karina Heinecke ('72)Fjordløberne1:45:43
  
 PB
792Pia LyholmPia Lyholm ('59)1:45:52
  
 PB
801
Anni Tatsi
Anni Tatsi ('91)
/ EST1:46:02
  
 PB
805Helle BendtsenHelle Bendtsen ('66)1:46:03
  
 PB
814Susanne PedersenSusanne Pedersen ('72)1:46:16
  
 PB
828Jette VorreJette Vorre ('66)1:46:28
  
 PB
842
Lotta Mörck
Lotta Mörck ('66)
/ SWE1:46:43
  
 SB
857Bettina Lou LarsenBettina Lou Larsen ('61)THS1:47:01
  
 SB
867
Sofia Bidö
Sofia Bidö ('71)
/ SWE1:47:11
  
 SB
879
Johanna Toivanen
Johanna Toivanen ('83)
/ FIN1:47:23
  
 PB
888Ann DalbyAnn Dalby ('61)1:47:32
  
 PB
892Susanne ArentvedSusanne Arentved ('66)1:47:35
  
 PB
917Pia Angelbo MortensenPia Angelbo Mortensen ('64)1:48:11
  
 PB
949Solveig ThomsenSolveig Thomsen ('68)Næsby IF1:48:39
  
 PB
951
Annika Farazdaghi
Annika Farazdaghi ('71)
/ SWE1:48:41
  
 PB
962Pernille BoaPernille Boa ('72)1:48:51
  
 PB
968Hanne HenningsenHanne Henningsen ('64)Aalborg AM1:49:08
  
 PB
1004
Yasemin Arhan Modéer
Yasemin Arhan Modéer ('71)
/ SWE1:49:40
  
 PB
1086Vibeke HansenVibeke Hansen ('54)Snik Atletik1:50:51
  
 SB
1088
Anna Huttunen
Anna Huttunen ('86)
/ FIN1:50:53
  
 PB
1114Katarina HerrströmKatarina Herrström ('58)Fjordløberne1:51:21
  
 PB
1149Åse Møl ChristensenÅse Møl Christensen ('59)LIUF Hjørring1:51:56
  
 PB
1179Rikke Lyngsø MøllerRikke Lyngsø Møller ('67)Viborg AM1:52:27
  
 PB
1180Jette FløjborgJette Fløjborg ('61)1:52:29
  
 SB
1267Kirsten Ejlskov JensenKirsten Ejlskov Jensen ('63)1:53:50
  
 PB
1300Birte MøllerBirte Møller ('62)1:54:26
  
 PB
1304Helle MogensenHelle Mogensen ('64)1:54:27
  
 PB
1319Heidi KleisHeidi Kleis ('66)1:54:37
  
 PB
1430Didde ThygesenDidde Thygesen ('67)1:56:05
  
 PB
1431Karin HyldgaardKarin Hyldgaard ('64)Viborg AM1:56:05
  
 PB
1458Petra Gardar NeumannPetra Gardar Neumann ('67)1:56:29
  
 PB
1478Anna UhrenholtAnna Uhrenholt ('61)Nordtrim1:56:42
  
 PB
1479Susanne HjortshøjSusanne Hjortshøj ('60)1:56:43
  
 PB
1485Mai ReinertMai Reinert ('66)1:56:47
  
 PB
1515Merete BlichfeldtMerete Blichfeldt ('63)1:57:11
  
 PB
1520
Margareta Borring
Margareta Borring ('67)
/ SWE1:57:16
  
 PB
1531Vibeke Laumann HartlevVibeke Laumann Hartlev ('53)Blovstrød Løverne1:57:25
  
 PB
1538Ane LandoAne Lando ('58)1:57:29
  
 PB
1582Anja HircheAnja Hirche ('67)1:58:09
  
 PB
1623Charlotte GjerskovCharlotte Gjerskov ('67)Greve Trim1:58:30
  
 PB
1638Anne ReusserAnne Reusser ('67)1:58:40
  
 PB
1650Henriette OlsenHenriette Olsen ('64)1:58:52
  
 PB
1685Birgit Rødgaard-Jessen LundBirgit Rødgaard-Jessen Lund ('55)Herlev Atletik1:59:12
  
 SB
1697Marianne Dall HeegaardMarianne Dall Heegaard ('65)1:59:17
  
 PB
1698Annie Gyde PedersenAnnie Gyde Pedersen ('53)Nordtrim1:59:18
  
 PB
1701Lotte ReklingLotte Rekling ('64)Sparta1:59:19
  
 SB
1706Anette Trip VilhelmsenAnette Trip Vilhelmsen ('66)1:59:21
  
 PB
1719Bodil MouritsenBodil Mouritsen ('63)1:59:27
  
 PB
1722Anne StampeAnne Stampe ('64)Snik Atletik1:59:28
  
 SB
1756Birgit Kehlet PedersenBirgit Kehlet Pedersen ('53)1:59:52
  
 PB
1764Anna LundinAnna Lundin ('66)Langeskov LM1:59:59
  
 PB
1769
Katja Leibe Bergstedt
Katja Leibe Bergstedt ('60)
/ SWE2:00:00
  
 
1777Susanne LawaetzSusanne Lawaetz ('65)2:00:06
  
 PB
1805Joeanne RasmussenJoeanne Rasmussen ('67)2:00:29
  
 PB
1817Anne LunøeAnne Lunøe ('65)2:00:35
  
 PB
1853Kirsten PrienKirsten Prien ('61)Sparta2:00:54
  
 SB
1904Pia FiskerPia Fisker ('66)2:01:17
  
 PB
1911Annette BrasenAnnette Brasen ('57)Fremad Holbæk2:01:21
  
 PB
1943Mette Kathrine RiemannMette Kathrine Riemann ('67)2:01:42
  
 PB
1956Majbrit SøgaardMajbrit Søgaard ('64)MK Amager2:01:49
  
 PB
1979
Pia Lindberg
Pia Lindberg ('66)
/ SWE2:02:02
  
 
2003Birgit HansenBirgit Hansen ('64)Ringe Atletik2:02:12
  
 PB
2017
Marie Olsson
Marie Olsson ('63)
/ SWE2:02:18
  
 SB
2027Gitte HøgstadGitte Høgstad ('61)Vejle IF2:02:22
  
 PB
2063
Ewa Praetorius
Ewa Praetorius ('67)
/ SWE2:02:46
  
 
2071Lillian MikkelsenLillian Mikkelsen ('64)2:02:51
  
 PB
2077Inge Brigitte HansenInge Brigitte Hansen ('52)2:02:56
  
 PB
2108Janne PaamandJanne Paamand ('55)2:03:17
  
 PB
2131
Slobodanka Bozinova
Slobodanka Bozinova ('67)
/ SWE2:03:36
  
 
2133Anita ThoningAnita Thoning ('65)Sparta2:03:36
  
 SB
2145Lene ToftemannLene Toftemann ('66)Out-Run2:03:47
  
 PB
2149Mette BundgaardMette Bundgaard ('66)Frederiksberg IF2:03:51
  
 PB
2151Heike EbermannHeike Ebermann ('65)2:03:53
  
 PB
2160Marie-Louise BjarkovMarie-Louise Bjarkov ('53)Sparta2:03:56
  
 PB
2178Susanne ByskovSusanne Byskov ('67)Aarhus 19002:04:05
  
 PB
2195Tine NielsenTine Nielsen ('63)SG Atletik2:04:19
  
 PB
2218Berith ChristensenBerith Christensen ('66)2:04:38
  
 PB
2256Kyonghee BlumensaadtKyonghee Blumensaadt ('59)Blovstrød Løverne2:05:01
  
 PB
2264
Lena Holmberg
Lena Holmberg ('67)
/ SWE2:05:05
  
 PB
2292Hanne MohrHanne Mohr ('66)2:05:22
  
 PB
2294Elisabeth Linde NielsenElisabeth Linde Nielsen ('56)Sparta2:05:23
  
 PB
2317Birthe GrøntvedBirthe Grøntved ('60)2:05:35
  
 PB
2326Mona SteensbroMona Steensbro ('63)Sparta2:05:41
  
 SB
2363Lone Porse HansenLone Porse Hansen ('63)2:06:03
  
 PB
2367Lis OverskovLis Overskov ('66)2:06:04
  
 PB
2392Marianne KristoffersenMarianne Kristoffersen ('66)2:06:15
  
 PB
2427Vivian ClausenVivian Clausen ('64)2:06:29
  
 PB
2438Malene SandMalene Sand ('64)2:06:35
  
 PB
2459Trine Frilund JacobsenTrine Frilund Jacobsen ('62)2:06:47
  
 PB
2465Tine DemandtTine Demandt ('59)2:06:53
  
 PB
2469Kathrine Dybdal NissenKathrine Dybdal Nissen ('64)2:06:54
  
 PB
2470Anne Kantsø NielsenAnne Kantsø Nielsen ('52)Korsør AM2:06:54
  
 PB
2502Tina Grau ArvidsenTina Grau Arvidsen ('62)Sparta2:07:11
  
 PB
2507Mette KristensenMette Kristensen ('66)Tejn IF 2:07:13
  
 PB
2556Marianne MygindMarianne Mygind ('66)Rødovre AC2:07:33
  
 PB
2598Susanne SpøerSusanne Spøer ('66)2:07:54
  
 PB
2614Sanne GaardsøeSanne Gaardsøe ('67)2:08:01
  
 PB
2619Mona BechMona Bech ('61)2:08:03
  
 PB
2641Tina Merete NielsenTina Merete Nielsen ('65)Vejle IF2:08:17
  
 PB
2646Jeanie McAleer ElkjærJeanie McAleer Elkjær ('60)2:08:18
  
 PB
2652Karin Haagen SmidtKarin Haagen Smidt ('66)2:08:20
  
 PB
2686Anette FæsterAnette Fæster ('66)2:08:35
  
 PB
2711
Marga Wiese
Marga Wiese ('55)
/ GER2:08:43
  
 PB
2772
Kristina N Mörnstam
Kristina N Mörnstam ('63)
/ SWE2:09:14
  
 PB
2785Susanne MichelsenSusanne Michelsen ('62)Sparta2:09:22
  
 SB
2822Inge-Lise PedersenInge-Lise Pedersen ('64)2:09:40
  
 PB
2834Helle HolsøeHelle Holsøe ('66)2:09:47
  
 PB
2856Helle PedersenHelle Pedersen ('67)2:09:54
  
 PB
2860Connie JeppesenConnie Jeppesen ('62)2:09:59
  
 PB
2876Inger BüngerInger Bünger ('66)2:10:06
  
 PB
2899Óluva ZachariasenÓluva Zachariasen ('67)Bragdið2:10:13
  
 PB
2939Gitte SchwartzGitte Schwartz ('59)Sparta2:10:30
  
 SB
2948Lone Birgitte LarsenLone Birgitte Larsen ('59)2:10:35
  
 PB
2949Pernille CorellPernille Corell ('66)2:10:35
  
 PB
2970
Marie Åberg
Marie Åberg ('66)
/ SWE2:10:44
  
 PB
3012Lena Daugaard JacobsenLena Daugaard Jacobsen ('63)Hørsholm Rungsted LK2:11:06
  
 PB
3039Irene HadsbjergIrene Hadsbjerg ('58)HGATM 2:11:21
  
 PB
3040Betina NielsenBetina Nielsen ('67)2:11:22
  
 PB
3099Jeanette PetersenJeanette Petersen ('67)Blovstrød Løverne2:11:53
  
 PB
3119Helle WistoftHelle Wistoft ('63)2:12:01
  
 PB
3124Maryanne KmitMaryanne Kmit ('64)2:12:03
  
 PB
3145Lone RasmussenLone Rasmussen ('63)Haderslev IF2:12:14
  
 PB
3173Hanne Normann Toft ChristensenHanne Normann Toft Christensen ('66)2:12:33
  
 PB
3175Birgit LarsenBirgit Larsen ('64)2:12:34
  
 PB
3192Lise BernerLise Berner ('66)2:12:46
  
 PB
3214Ida GustafssonIda Gustafsson ('67)2:12:56
  
 PB
3222Vibeke MeyerVibeke Meyer ('66)2:12:59
  
 PB
3223Janet WejsJanet Wejs ('65)Blovstrød Løverne2:13:01
  
 PB
3229Tenna BredgaardTenna Bredgaard ('65)2:13:05
  
 PB
3251Pia LarsenPia Larsen ('64)Sparta2:13:12
  
 PB
3273Susanne HaldSusanne Hald ('67)2:13:27
  
 PB
3372Dorthe ChristensenDorthe Christensen ('60)Sparta2:14:16
  
 SB
3377Ulla EngellUlla Engell ('64)2:14:20
  
 PB
3379Anni NøhrAnni Nøhr ('66)Snik Atletik2:14:22
  
 SB
3394Lisa JensenLisa Jensen ('67)Odsherred Løberne2:14:32
  
 PB
3408Hanne FabriciusHanne Fabricius ('67)2:14:40
  
 PB
3430Jette AlbinusJette Albinus ('66)Frederiksberg IF2:14:55
  
 PB
3458Karina SøgaardKarina Søgaard ('62)2:15:06
  
 PB
3470
Birgitta Von Gyldenfeldt
Birgitta Von Gyldenfeldt ('80)
/ GER2:15:15
  
 PB
3485Helle VisbyHelle Visby ('60)Hørsholm Rungsted LK2:15:24
  
 
3513
Paula Wallmon
Paula Wallmon ('67)
/ SWE2:15:41
  
 SB
3534Margreta Reinhold NiclasenMargreta Reinhold Niclasen ('64)2:15:53
  
 PB
3574Lotte NordentoftLotte Nordentoft ('66)2:16:13
  
 PB
3599Bolette HelwighBolette Helwigh ('62)2:16:33
  
 PB
3776Hanne Råe LarsenHanne Råe Larsen ('66)2:18:10
  
 PB
3815Pakka PedersenPakka Pedersen ('57)2:18:33
  
 PB
3817
Pernilla Bjørnberg
Pernilla Bjørnberg ('63)
/ SWE2:18:34
  
 PB
3864Lonnie Hartvig KjærgaardLonnie Hartvig Kjærgaard ('62)Sparta2:18:52
  
 PB
3886Lis Anker-Møller HansenLis Anker-Møller Hansen ('63)2:19:02
  
 PB
3895Lisa BayLisa Bay ('60)2:19:04
  
 PB
3899Winnie NielsenWinnie Nielsen ('62)Furesø LK2:19:07
  
 PB
3907Hanne DurhuusHanne Durhuus ('64)2:19:11
  
 PB
3916Dorte Ahlstrøm EwertsenDorte Ahlstrøm Ewertsen ('66)Sparta2:19:18
  
 SB
3918Anne BertelsenAnne Bertelsen ('65)2:19:20
  
 PB
3947Birgit ElnefBirgit Elnef ('66)2:19:32
  
 PB
3951
Susanne Fredriksson
Susanne Fredriksson ('65)
/ SWE2:19:36
  
 PB
3977Lene Nørskov HenriksenLene Nørskov Henriksen ('62)2:19:47
  
 PB
3983Gitte Dahl GravesenGitte Dahl Gravesen ('62)2:19:50
  
 PB
3999
Katharina Schorling
Katharina Schorling ('88)
/ GER2:20:06
  
 PB
4026Annika LoftAnnika Loft ('61)Sparta2:20:23
  
 PB
4133
Gesa Edzards
Gesa Edzards ('68)
/ GER2:21:35
  
 PB
4168Anette HansenAnette Hansen ('62)Rødekro Tri 2:22:01
  
 PB
4253Annette BjørnAnnette Bjørn ('62)Fjordløberne2:22:50
  
 PB
4299Inge GillesbergInge Gillesberg ('59)2:23:20
  
 PB
4437Susanne WistoftSusanne Wistoft ('61)2:24:51
  
 PB
4833Inger MortensenInger Mortensen ('57)2:28:32
  
 PB
5001Anne Bodil HansenAnne Bodil Hansen ('53)Holbæk LMK2:30:06
  
 PB
5019Birthe SønderskovBirthe Sønderskov ('55)2:30:22
  
 PB
5142Inge AndersenInge Andersen ('56)2:31:34
  
 PB
5360Merethe DammMerethe Damm ('56)Holbæk LMK2:34:14
  
 PB
5590Hanne AndreasenHanne Andreasen ('54)HGATM 2:36:47
  
 PB
5603Lone PedersenLone Pedersen ('56)2:36:54
  
 PB
5706Pia ChristiansenPia Christiansen ('57)2:38:01
  
 PB
5707Fryja EystbergFryja Eystberg ('56)2:38:01
  
 PB
5729Hanne BrædderHanne Brædder ('57)Guldborgsundløberne2:38:15
  
 PB
5760Gertrud VillemoesGertrud Villemoes ('57)2:38:38
  
 PB
5817Susanne QvitzauSusanne Qvitzau ('55)2:39:12
  
 PB
5836Kirstine RaunkjærKirstine Raunkjær ('57)2:39:25
  
 PB
5904Hanne RiisHanne Riis ('54)Sparta2:40:11
  
 SB
5932Grethe Bonne MadsenGrethe Bonne Madsen ('55)Glamsbjerg Motion2:40:34
  
 PB
5959Kirsten AndresenKirsten Andresen ('57)2:40:54
  
 PB
6036Doris ChristensenDoris Christensen ('45)Sparta2:41:54
  
 SB
6049Lone Susanne JensenLone Susanne Jensen ('52)2:42:00
  
 PB
6275Benedicte HeegaardBenedicte Heegaard ('55)2:44:32
  
 PB
6322Elisabeth DrewesElisabeth Drewes ('47)IK Hellas2:45:03
  
 SB
6514Birthe HansenBirthe Hansen ('57)Langgarverne2:47:37
  
 
6555Karen Jessen OlsenKaren Jessen Olsen ('42)Aabenraa IG 2:48:14
  
 PB
6576Elisabeth JensenElisabeth Jensen ('54)Greve Trim2:48:31
  
 PB
6582Annemette Hougaard LauridsenAnnemette Hougaard Lauridsen ('56)Sparta2:48:34
  
 SB
6676Helle Haugaard FrederiksenHelle Haugaard Frederiksen ('55)SG Atletik2:49:50
  
 PB
6695Renate SkriverRenate Skriver ('55)2:50:05
  
 PB
6703Karen PedersenKaren Pedersen ('49)2:50:09
  
 PB
6897Annette Højmark AndreasenAnnette Højmark Andreasen ('48)2:52:49
  
 PB
6934Maria JørgensenMaria Jørgensen ('51)Herning LK2:53:24
  
 
6967Inger-Lise JensenInger-Lise Jensen ('50)Høng GF LK2:54:00
  
 PB
6982
Inger Jogerheim
Inger Jogerheim ('55)
/ SWE2:54:14
  
 PB
7075Else HansenElse Hansen ('50)2:55:48
  
 PB
7134Susanne BundgaardSusanne Bundgaard ('56)Valbyløberne2:56:44
  
 PB
7171Tove ChristensenTove Christensen ('57)Blovstrød Løverne2:57:16
  
 PB
7187
Sybille Boldt
Sybille Boldt ('68)
/ GER2:57:34
  
 PB
7217Karen ThistedKaren Thisted ('56)2:57:58
  
 PB
7322Inge-Lise SørensenInge-Lise Sørensen ('54)2:59:48
  
 PB
7353Ida Elisabeth PetersenIda Elisabeth Petersen ('52)3:00:31
  
 PB
7354Elisabeth SøderlundElisabeth Søderlund ('53)Hørsholm Rungsted LK3:00:33
  
 
7431Hanna LarsenHanna Larsen ('54)3:02:28
  
 PB
7496Joan KramerJoan Kramer ('54)Sparta3:03:56
  
 PB
7565Kaja MadsbølKaja Madsbøl ('51)3:05:52
  
 PB
7589May AndersenMay Andersen ('57)Fjordløberne3:06:20
  
 PB
7600Lisbeth StaxenLisbeth Staxen ('55)3:06:41
  
 PB
7660Marianne MandrupMarianne Mandrup ('55)Borup LK3:08:41
  
 PB
7679Vibeke Ørum JespersenVibeke Ørum Jespersen ('55)Sparta3:09:36
  
 PB
7702Gunna BastrupGunna Bastrup ('48)Sparta3:10:18
  
 PB
7707Hanne ClarkHanne Clark ('48)Sparta3:10:31
  
 SB
7728Annette SkaarupAnnette Skaarup ('57)3:11:21
  
 PB
7819Marie SkipperMarie Skipper ('55)3:15:27
  
 PB
7820Helga KrogHelga Krog ('56)3:15:28
  
 PB
7877Anne Marie Heje RavnAnne Marie Heje Ravn ('56)3:20:07
  
 PB
7916Kirsten OlssonKirsten Olsson ('49)3:24:02
  
 PB
7957Lisbeth DemantLisbeth Demant ('44)3:29:38
  
 PB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2