Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aabenraa: DM Kastemangekamp og DM Vægtkast 17‐18.9.2022
Aabenraa Stadion

M Vægtkast 15.89 kg    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM18.98
  
DR22 DUR-20 PB NC-j
 
  X18.54 PB  X18.98 NU23R PB18.47  X  
2Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM16.31
  
 
 
15.9516.3116.1014.6015.9215.87  
3Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM14.92
  
 PB NC-j
 
14.11  X14.92 PB14.3914.63  X  
4Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK14.75
  
 SB
 
  X  X14.75 SB14.03  X14.44  
5Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM13.43
  
 PB
 
12.46 PB13.02 PB13.43 PB  X  X  X  
M Kaste 5-kamp    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM3238
  
 SBNC-j
 
58,5111,4734,4932,1018,98
2Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM3122
  
 
 
55,5711,6535,8035,5716,31
3Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM3094
  
 PBNC-j
 
51,0012,0634,3044,7614,92
4Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM2989
  
 PB
 
44,2012,2845,9833,8213,43
5Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK2861
  
 SB
 
52,9711,7634,5727,7214,75
6Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 19002127
  
 PB
 
55,5011,0447,16
K Vægtkast 9.08 kg    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM15.29
  
  NC-j
 
  X14.0113.1615.2913.3113.61  
2Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM15.24
  
  NC-j
 
15.23  X  X15.0714.1915.24  
3Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.88
  
  NC-j
 
13.8813.1012.6813.0813.6112.95  
4Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF12.47
  
 SB NC-j
 
10.85 SB12.47 SB12.09  X11.73  X  
K Kaste 5-kamp    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM3965
  
 PBNC-j
 
50,3813,7053,6231,7515,24
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM3550
  
 SBNC-j
 
46,0814,4144,4626,5313,88
3Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF3245
  
 PBNC-j
 
39,5511,6939,4237,3012,47
4Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM3044
  
 NC-j
 
52,619,6433,0815,5815,29
M22 Vægtkast 15.89 kg    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM18.98
  
DR22 DUR-20 PB
 
  X18.54 PB  X18.98 NU23R PB18.47  X  
2Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM14.92
  
 PB
 
14.11  X14.92 PB14.3914.63  X  
M22 Kaste 5-kamp    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM3238
  
 SB
 
58,5111,4734,4932,1018,98
2Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM3094
  
 PB
 
51,0012,0634,3044,7614,92
K22 Vægtkast 9.08 kg    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM15.29
  
 
 
  X14.0113.1615.2913.3113.61  
2Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM15.24
  
 
 
15.23  X  X15.0714.1915.24  
3Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.88
  
 
 
13.8813.1012.6813.0813.6112.95  
4Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF12.47
  
 SB
 
10.85 SB12.47 SB12.09  X11.73  X  
K22 Kaste 5-kamp    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM3965
  
 PB
 
50,3813,7053,6231,7515,24
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM3550
  
 SB
 
46,0814,4144,4626,5313,88
3Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF3245
  
 PB
 
39,5511,6939,4237,3012,47
4Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM3044
  
 
 
52,619,6433,0815,5815,29
D19 Vægtkast 12.5 kg    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 18.84
  
 PB
 
18.84 PB17.25  X17.4417.7718.21  
2Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM17.64
  
 PB
 
  X  X17.44 PB  X17.64 PB16.95  
3Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta16.02
  
 PB
 
13.95 PB14.52 PB15.40 PB16.02 PB  X14.22  
4Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM14.28
  
 PB
 
13.53 PB13.12  X14.28 PB14.0313.83  
5David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF10.26
  
 PB
 
9.98 PB  X10.11 PB  X10.26 PB  X  
D19 Kaste 5-kamp D19    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM3774
  
 PB
 
45,5616,7248,2547,6817,64
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 3535
  
 PB
 
54,6313,1339,7043,4918,84
3Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta3455
  
 PB
 
51,6313,9434,4856,2416,02
4Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM2496
  
 PB
 
45,1010,1431,2024,6214,28
5David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2003
  
 PB
 
24,2110,8629,8628,5310,26
P19 Vægtkast 7.26 kg    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM14.79
  
 
 
13.27  X13.96  X14.7914.33  
P19 Kaste 5-kamp P19    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM2707
  
 PB
 
11,6234,2841,2934,28
D17 Vægtkast 11.34 kg    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik18.85
  
 PB
 
18.85 PB18.14  X17.99  X  X  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.97
  
 
 
  X  X  X14.9714.7014.50  
D17 Kaste 5-kamp D17    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik3677
  
 PB
 
60,6714,8342,6934,8818,85
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik3348
  
 
 
47,2314,6845,1140,2114,97
P17 Vægtkast 7.26 kg    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM16.15
  
 
 
  X  X  X  X16.15  X  
2Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC14.41
  
 
 
12.6313.70  X14.41  X14.08  
3Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM14.12
  
 
 
  X14.12  X13.76  X13.32  
4Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF13.10
  
 PB
 
13.10 PB  X11.61  X12.83  X  
P17 Kaste 5-kamp P17    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM3781
  
 PB
 
56,2911,5035,3538,7316,15
2Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF3216
  
 PB
 
54,1110,9132,0027,0313,10
3Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC3200
  
 PB
 
55,3010,3025,9828,5614,41
4Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM3195
  
 PB
 
48,3611,1031,4029,2214,12
D15 Vægtkast 9.08 kg    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM7.67
  
 PB
 
6.29 PB6.94 PB6.727.21 PB7.67 PB  X  
D15 Kastefirekamp D15    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 1706
  
 PB
 
29,7110,8429,8834,43
2Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 1504
  
 PB
 
28,8210,5124,6129,74
3Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM1115
  
 PB
 
24,207,3120,9225,89
P15 Vægtkast 5.44 kg    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM15.35
  
 PB
 
15.26 PB14.2215.35 PB  –  –  –  
2Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC13.52
  
 PB
 
10.51 PB10.31  X12.10 PB13.52 PB12.89  
3Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK13.31
  
 PB
 
13.31 PB  X12.5911.9912.5013.20  
P15 Kastefirekamp P15    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM2430
  
 PB
 
45,4311,6130,4030,93
2Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia2400
  
 PB
 
48,498,1929,1938,69
3Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF1923
  
 PB
 
38,999,2822,8627,10
4Line SvareLine Svare ('08)Amager AC1825
  
 PB
 
18,4110,7827,8335,23
5Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK1611
  
 PB
 
32,869,0422,3418,95
6Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC1431
  
 PB
 
29,338,4816,2121,23
K35 Vægtkast 9.08 kg    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM12.76
  
 
 
12.2612.7612.65     
K35 Kaste 5-kamp K35    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM3293
  
 
 
40,6246,0813,0914,4136,7844,4622,7126,5312,7613,88
M40 Vægtkast 15.89 kg    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Jens Christian JensenJens Christian Jensen ('79)Vidar Atletik9.91
  
 PB
 
  X  X9.91 PB     
M40 Kaste 5-kamp M40    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Jens Christian JensenJens Christian Jensen ('79)Vidar Atletik2469
  
 PB
 
32,949,8933,2931,969,91
M45 Vægtkast 15.89 kg    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF11.56
  
 PB
 
11.56 PB11.34  X     
M45 Kaste 5-kamp M45    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF3006
  
 SB
 
32,8310,4033,7438,5411,56
M50 Vægtkast 11.34 kg    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Mik RadoorMik Radoor ('72)Esbjerg AM15.32
  
 PB
 
15.06 PB15.32 PB  X     
2Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik8.41
  
 PB
 
8.41 PB8.40  X     
3Peter BankePeter Banke ('69)Esbjerg AM7.79
  
 PB
 
  X6.917.79 PB     
M50 Kaste 5-kamp M50    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Mik RadoorMik Radoor ('72)Esbjerg AM2943
  
 PB
 
40,2910,6629,9529,9115,32
2Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik2171
  
 PB
 
24,0510,0528,2731,598,41
3Peter BankePeter Banke ('69)Esbjerg AM1694
  
 PB
 
20,237,8923,1924,867,79
K50 Vægtkast 7.26 kg    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik13.33
  
 PB
 
11.9213.33 PB  X     
2Christine RedestamChristine Redestam ('72)Helsingør IF7.51
  
 PB
 
  X7.51 PB7.29     
K50 Kaste 5-kamp K50    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik3993
  
 SB
 
35,5810,4234,2636,5013,33
2Christine RedestamChristine Redestam ('72)Helsingør IF2483
  
 PB
 
25,488,9421,7222,167,51
M55 Vægtkast 11.34 kg    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik17.70
  
 
 
17.70  X  X     
2Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC14.66
  
 SB
 
  X  X14.66 SB     
3Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 11.14
  
 
 
11.14  X  X     
4Ole JeppesenOle Jeppesen ('64)Odense Atletik 11.08
  
 SB
 
  X  X11.08 SB     
M55 Kaste 5-kamp M55    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik4584
  
 PB
 
53,5213,8446,5842,8717,70
2Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC3367
  
 SB
 
43,4810,8633,4429,4314,66
3Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 2870
  
 PB
 
31,839,3429,4438,9511,14
4Ole JeppesenOle Jeppesen ('64)Odense Atletik 2737
  
 SB
 
36,328,6127,7832,1511,08
K55 Vægtkast 7.26 kg    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Vivian KraftVivian Kraft ('66)Hvidovre AM8.78
  
 PB
 
  X8.78 PB  X     
2Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas8.24
  
 SB
 
8.24 SB  X7.77     
K55 Kaste 5-kamp K55    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Vivian KraftVivian Kraft ('66)Hvidovre AM3361
  
 PB
 
27,3910,1133,1022,398,78
2Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas2574
  
 PB
 
28,167,0719,5918,198,24
M60 Vægtkast 9.08 kg    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM16.24
  
 
 
  X16.0016.24     
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja11.02
  
 
 
10.6310.9011.02     
M60 Kaste 5-kamp M60    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM4009
  
 
 
49,0712,4945,5635,2816,24
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja2600
  
 PB
 
27,339,2537,4825,3211,02
M65 Vægtkast 9.08 kg    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM7.76
  
 SB
 
7.76 SB  X7.11     
M65 Throwspentathlon M65    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM1798
  
 SB
 
20,627,6921,1514,347,76
K65 Vægtkast 5.44 kg    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM11.40
  
 PB
 
  X11.37 PB11.40 PB     
K65 Throwspentathlon W65    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM4244
  
 SB
 
30,419,2025,4226,4011,40
M70 Vægtkast 7.26 kg    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 14.87
  
 SB
 
13.04 SB14.71 SB14.87 SB     
2Bo JørgensenBo Jørgensen ('52)Sparta13.45
  
 PB
 
  X  X13.45 PB     
M70 Kaste 5-kamp M70    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 3406
  
 SB
 
37,109,6830,3328,1214,87
2Bo JørgensenBo Jørgensen ('52)Sparta2886
  
 PB
 
28,969,8229,2519,2913,45
K70 Vægtkast 5.44 kg    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 11.83
  
 
 
  X11.83  X     
2Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM10.75
  
 
 
9.4610.5910.75     
K70 Kaste 5-kamp K65    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 3900
  
 
 
30,417,5420,6710,8311,83
2Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM3804
  
 
 
29,137,3123,719,8810,75
M75 Vægtkast 7.26 kg    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik12.73
  
 
 
12.0812.2812.73     
M75 Kaste 5-kamp M75    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik3452
  
 
 
32,339,9830,3322,8112,73
M80 Vægtkast 5.44 kg    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190010.39
  
 
 
10.3110.0310.39     
2Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 19007.87
  
 
 
7.67  X7.87     
M80 Kaste 5-kamp M80    
18.9.

Finale A

Finale
18.9.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19002895
  
 
 
24,608,3920,1219,8510,39
2Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 19002149
  
 
 
21,106,8615,7913,977,87
D15 Kuglestød 4.0 kg    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 10.84
  
 
 
10.5110.4310.6210.8410.0110.26  
2Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 10.51
  
 
 
10.5110.2410.1110.2610.3510.44  
3Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM7.31
  
 
 
7.276.517.067.30  X7.31  
D15 Diskoskast 1.0 kg    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 29.88
  
 PB
 
24.4627.5925.1529.88 PB26.4823.66  
2Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 24.61
  
 
 
21.9424.6123.62  X  X  X  
3Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM20.92
  
 
 
20.9218.5419.4416.96  X18.59  
D15 Hammerkast 4.0 kg    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 29.71
  
 PB
 
26.9929.17 PB27.5029.71 PB27.63  X  
2Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 28.82
  
 PB
 
26.76 PB26.0027.32 PB  X  X28.82 PB  
3Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM24.20
  
 
 
  X24.2022.7723.1722.6121.76  
D15 Spydkast 600 gram    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 34.43
  
 
 
33.9533.6729.8532.9934.4333.22  
2Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 29.74
  
 PB
 
24.6629.74 PB27.4124.9719.2824.76  
3Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM25.89
  
 PB
 
25.89 PB22.7421.1621.2223.2322.25  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM11.61
  
 
 
10.3411.0911.1010.9211.4511.61  
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC10.78
  
 PB
 
10.6210.1110.78 PB10.4710.2910.32  
3Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF9.28
  
 PB
 
8.549.28 PB8.658.798.808.61  
4Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK9.04
  
 
 
9.048.568.82  X8.758.86  
5Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC8.48
  
 
 
7.697.287.338.268.488.15  
6Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia8.19
  
 PB
 
8.06 PB8.018.10 PB8.19 PB7.597.45  
P15 Diskoskast 0.75 kg    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM30.40
  
 
 
28.88  X25.9028.2430.4029.58  
2Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia29.19
  
 
 
  X29.19  X  X  X  X  
3Line SvareLine Svare ('08)Amager AC27.83
  
 
 
25.7826.65  X  X27.83  X  
4Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF22.86
  
 
 
20.1222.1722.73  X  X22.86  
5Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK22.34
  
 
 
18.8619.95  X22.3420.70  X  
6Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC16.21
  
 
 
  X16.21  X  X  X  X  
P15 Hammerkast 3.0 kg    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia48.49
  
 
 
45.67  X  X  X48.4946.75  
2Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM45.43
  
 
 
42.2544.94  X42.6145.4344.35  
3Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF38.99
  
 PB
 
  X38.99 PB37.21  X35.6032.46  
4Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK32.86
  
 PB
 
29.4630.6530.8932.86 PB  X32.71  
5Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC29.33
  
 
 
27.53  X29.3326.60  X  X  
6Line SvareLine Svare ('08)Amager AC18.41
  
 
 
  X16.0817.4117.1418.4116.24  
P15 Spydkast 500 gram    
17.9.

Finale A

Finale
17.9.
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia38.69
  
 
 
36.6031.4237.1938.6934.7634.58  
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC35.23
  
 
 
35.23  X  X  X  X31.01  
3Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM30.93
  
 PB
 
30.33 PB30.93 PB29.2125.5726.5226.55  
4Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF27.10
  
 
 
27.10  X  X  X  X  X  
5Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC21.23
  
 PB
 
21.23 PB  X  X  X  X  X  
6Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK18.95
  
 PB
 
  X18.95 PB18.82  X  X17.11  

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2