Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Haderslev: Nålestævne Haderslev 20.9.2022
Haderslev Atletikstadion

M 100 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik12.23
  
 SB
2Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF12.28
  
 
3Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik12.60
  
 
4Jens Christian JensenJens Christian Jensen ('79)Vidar Atletik13.04
  
 PB
August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF DNF
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik5.30
+0.1
  
 
 
4.76
 0.2
5.30
 0.1
  –  –    
2Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik4.96
+0.2
  
 
 
4.96
 0.2
4.954.41
 0.3
  X    
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik10.35
  
 
 
10.359.6510.25     
Jens Christian JensenJens Christian Jensen ('79)Vidar Atletik NM
  
 
 
  X  X  X     
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Jens Christian JensenJens Christian Jensen ('79)Vidar Atletik33.23
  
 PB
 
25.2833.23 PB30.95     
2Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik30.38
  
 
 
29.8030.3828.36     
P17 100 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF13.29
  
 
2Paprika MøllerPaprika Møller ('08)Vidar Atletik14.85
  
 PB
3Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 15.46
  
 
4Laura WotanssonLaura Wotansson ('08)Aabenraa IG 15.91
  
 PB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF1.40
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 =PB
  O
1.40 PB
  O
1.45
XXX
  
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF4.56
+0.2
  
 SB
 
4.22 SB
 0.1
4.46 SB
 0.0
4.56 SB
 0.2
     
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF10.83
  
 PB
 
10.60 PB10.1010.83 PB     
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF10.70
  
 
 
10.1110.7010.39     
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF30.28
  
 PB
 
26.7329.46 PB29.87 PB30.28 PB    
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF26.53
  
 
 
26.5323.78  X  –    
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 2:34.02
  
 PB
2Paprika MøllerPaprika Møller ('08)Vidar Atletik2:35.24
  
 PB
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 2:49.32
  
 
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 3.99
+0.2
  
 
 
3.89
 0.1
3.99
 0.2
3.44
 0.0
     
2Paprika MøllerPaprika Møller ('08)Vidar Atletik3.96
+0.1
  
 PB
 
3.30
 0.3
3.76 PB
 0.1
3.96 PB
 0.1
     
3Laura WotanssonLaura Wotansson ('08)Aabenraa IG 3.10
+0.2
  
 PB
 
3.10 PB
 0.2
2.96
 0.3
2.20
 0.1
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Lina Høft HomiliusLina Høft Homilius ('08)Haderslev IF9.87
  
 PB
 
8.008.409.87 PB     
2Paprika MøllerPaprika Møller ('08)Vidar Atletik6.05
  
 PB
 
4.656.05 PB5.79     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Lina Høft HomiliusLina Høft Homilius ('08)Haderslev IF23.50
  
 
 
23.5023.3122.7121.44    
2Laura WotanssonLaura Wotansson ('08)Aabenraa IG 16.32
  
 PB
 
13.93 PB16.32 PB  X15.81    
3Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 15.64
  
 PB
 
  X15.64 PB14.1115.08    
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF11.87 w
  
 
2Nathanael KöhlNathanael Köhl ('10)11.99 w
  
 
3Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 12.16 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1Casper Damsgaard PaulsenCasper Damsgaard Paulsen ('09)Vidar Atletik12.14 w
  
 
2Patrick MøllerPatrick Møller ('10)Vidar Atletik12.98 w
  
 
3Andreas ThystrupAndreas Thystrup ('10)Haderslev IF14.05 w
  
 
4Andreas JohnsenAndreas Johnsen ('10)Gråsten Idræts- og Gymnastikforening14.59 w
  
 
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF2:37.28
  
 PB
2Andreas ThystrupAndreas Thystrup ('10)Haderslev IF3:06.18
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 1.23
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
XXO
1.23 PB
XXO
1.26
XXX
  
2Andreas ThystrupAndreas Thystrup ('10)Haderslev IF1.05
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Nathanael KöhlNathanael Köhl ('10)4.16 w
w
  
 
 
4.06 PB4.16 PB3.97     
2Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF3.86 w
w
  
 
 
3.803.863.82     
3Casper Damsgaard PaulsenCasper Damsgaard Paulsen ('09)Vidar Atletik3.48 w
w
  
 
 
3.43 =PB3.383.48 PB     
4Patrick MøllerPatrick Møller ('10)Vidar Atletik3.46 w
w
  
 
 
3.45 PB3.353.46 PB     
5Andreas JohnsenAndreas Johnsen ('10)Gråsten Idræts- og Gymnastikforening3.41 w
w
  
 
 
3.41 PB3.122.91     
6Andreas ThystrupAndreas Thystrup ('10)Haderslev IF3.16 w
w
  
 
 
3.053.153.16     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Casper Damsgaard PaulsenCasper Damsgaard Paulsen ('09)Vidar Atletik7.40
  
 
 
6.897.407.35     
2Nathanael KöhlNathanael Köhl ('10)6.27
  
 PB
 
5.39 PB5.73 PB6.27 PB     
3Andreas JohnsenAndreas Johnsen ('10)Gråsten Idræts- og Gymnastikforening5.51
  
 
 
5.515.175.09     
4Andreas ThystrupAndreas Thystrup ('10)Haderslev IF4.90
  
 
 
4.894.184.90     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 23.50
  
 PB
 
23.50 PB21.4519.24     
2Andreas JohnsenAndreas Johnsen ('10)Gråsten Idræts- og Gymnastikforening21.59
  
 PB
 
20.01 PB14.9421.59 PB     
3Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF20.00
  
 PB
 
19.21 PB20.00 PB17.45     
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Casper Damsgaard PaulsenCasper Damsgaard Paulsen ('09)Vidar Atletik39.44
  
 PB
 
39.12 PB37.5039.44 PB     
2Nathanael KöhlNathanael Köhl ('10)33.95
  
 PB
 
27.79 PB33.95 PB32.14     
3Patrick MøllerPatrick Møller ('10)Vidar Atletik24.66
  
 
 
19.6316.4224.66     
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 12.35 w
  
 
2Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 12.52 w
  
 
3Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 12.91 w
  
 
4Lina LagoniLina Lagoni ('10)15.03 w
  
 
5Sandra NysomSandra Nysom ('10)Kolding KFUM 15.10 w
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.41
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41 =PB
 XO
1.44
XXX
2Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 1.15
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20
XXX
  
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 4.11 w
w
  
 
 
3.843.954.11     
2Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3.95 w
w
  
 
 
3.823.853.95     
3Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF3.90 w
w
  
 
 
3.80 SB3.90 SB3.87     
4Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 3.69 w
w
  
 
 
3.483.433.69 PB     
5Lina LagoniLina Lagoni ('10)2.80 w
w
  
 
 
2.69 PB2.462.80 PB     
6Sandra NysomSandra Nysom ('10)Kolding KFUM 2.54 w
w
  
 
 
2.542.402.17     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF10.38
  
 PB
 
9.32 SB10.38 PB10.10     
2Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 8.17
  
 PB
 
8.08 PB8.17 PB8.09     
3Lina LagoniLina Lagoni ('10)7.66
  
 PB
 
7.48 PB7.66 PB7.19     
4Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 6.48
  
 PB
 
6.256.286.48 PB     
5Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 6.29
  
 PB
 
6.095.756.29 PB     
6Sandra NysomSandra Nysom ('10)Kolding KFUM 4.15
  
 PB
 
4.15 PB3.133.85     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF21.24
  
 PB
 
18.11 PB18.29 PB18.68 PB21.24 PB    
2Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 13.76
  
 PB
 
10.3712.69 PB13.76 PB  –    
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 31.17
  
 PB
 
29.2925.0631.17 PB     
2Lina LagoniLina Lagoni ('10)26.29
  
 PB
 
25.19 PB26.29 PB19.75     
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF9.82 w
  
 
2
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF10.16 w
  
 
3
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 10.80 w
  
 
4
Bertram Kjældgaard
Bertram Kjældgaard ('11)
Haderslev IF10.90 w
  
 
D11 600 m    

Finale A

Finale
1
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF1:54.99
  
 PB
2
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF2:17.35
  
 PB
3
Bertram Kjældgaard
Bertram Kjældgaard ('11)
Haderslev IF2:21.24
  
 PB
4
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik2:27.89
  
 PB
5
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 2:34.89
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 0.95
  
 PB
 
0.90 =PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
2
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF0.95
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95 =PB
XXO
1.00
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF3.44 w
w
  
 
 
3.44 PB3.003.30     
2
Bertram Kjældgaard
Bertram Kjældgaard ('11)
Haderslev IF3.08 w
w
  
 
 
2.882.873.08     
3
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 2.96 w
w
  
 
 
2.802.96 SB2.71     
4
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF2.83 w
w
  
 
 
2.832.702.50     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF7.47
  
 PB
 
7.47 PB6.807.41     
2
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 7.03
  
 PB
 
6.606.637.03 PB     
3
Bertram Kjældgaard
Bertram Kjældgaard ('11)
Haderslev IF6.75
  
 
 
6.126.756.32     
4
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF4.64
  
 
 
4.644.614.63     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 36.04
  
 PB
 
32.9233.3636.04 PB     
2
Bertram Kjældgaard
Bertram Kjældgaard ('11)
Haderslev IF24.26
  
 PB
 
21.0624.26 PB23.88     
3
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF23.87
  
 
 
  X21.4123.87     
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF9.31 w
  
 
2
Helene Abrahamsen
Helene Abrahamsen ('11)
9.87 w
  
 
3
Victoria Köhl
Victoria Köhl ('11)
11.50 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Frida Lagoni
Frida Lagoni ('12)
10.51 w
  
 
2
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 11.06 w
  
 
3
Smilla Brink
Smilla Brink ('12)
HSUF 13.18 w
  
 
4
Celine Dawud
Celine Dawud ('12)
HSUF 13.19 w
  
 
P11 600 m    

Finale A

Finale
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF2:04.91
  
 PB
2
Helene Abrahamsen
Helene Abrahamsen ('11)
2:19.33
  
 PB
3
Zoryana Ovsii
Zoryana Ovsii ('15)
Vidar Atletik2:20.87
  
 PB
4
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF2:25.54
  
 PB
5
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF2:33.67
  
 PB
6
Anna Holst Jespersen
Anna Holst Jespersen ('14)
Haderslev IF2:47.31
  
 PB
7
Alma Nøddesbo
Alma Nøddesbo ('14)
Haderslev IF2:51.41
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF1.05
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
 XO
1.10
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF3.53 w
w
  
 
 
3.123.223.53     
2
Helene Abrahamsen
Helene Abrahamsen ('11)
3.44 w
w
  
 
 
SB3.44 PB3.35     
3
Frida Lagoni
Frida Lagoni ('12)
3.04 w
w
  
 
 
3.01 SB3.04 SB2.83     
4
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 2.99 w
w
  
 
 
2.892.932.99     
5
Victoria Köhl
Victoria Köhl ('11)
2.58 w
w
  
 
 
2.44 PB2.50 PB2.58 PB     
6
Smilla Brink
Smilla Brink ('12)
HSUF 2.34 w
w
  
 
 
2.30 PB2.34 PB2.27     
7
Celine Dawud
Celine Dawud ('12)
HSUF 2.12 w
w
  
 
 
2.121.981.86     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF6.24
  
 
 
6.245.886.08     
2
Helene Abrahamsen
Helene Abrahamsen ('11)
5.52
  
 PB
 
5.18 PB5.25 PB5.52 PB     
3
Smilla Brink
Smilla Brink ('12)
HSUF 5.31
  
 PB
 
5.25 PB4.755.31 PB     
4
Victoria Köhl
Victoria Köhl ('11)
4.78
  
 PB
 
3.68 PB4.16 PB4.78 PB     
5
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 4.30
  
 PB
 
4.30 PB3.243.58     
6
Celine Dawud
Celine Dawud ('12)
HSUF 3.26
  
 PB
 
3.22 PB3.133.26 PB     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Frida Lagoni
Frida Lagoni ('12)
31.22
  
 PB
 
19.17 PB31.22 PB18.66     
2
Smilla Brink
Smilla Brink ('12)
HSUF 19.11
  
 PB
 
19.11 PB18.8515.75     
3
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 13.70
  
 
 
13.7011.3812.19     
4
Celine Dawud
Celine Dawud ('12)
HSUF 12.44
  
 PB
 
11.1012.44 PB11.54     
5
Victoria Köhl
Victoria Köhl ('11)
12.42
  
 PB
 
10.45 PB  X12.42 PB     
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik7.39 w
  
 
2
Karim Matar
Karim Matar ('13)
HSUF 7.45 w
  
 
3
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 8.01 w
  
 
4
Laust Midtgaard Iversen
Laust Midtgaard Iversen ('13)
Haderslev IF8.06 w
  
 
5
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 8.10 w
  
 
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik0.90
  
 =PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90 =PB
XXO
0.95
XXX
    
Laust Midtgaard Iversen
Laust Midtgaard Iversen ('13)
Haderslev IF NH
  
 
 
0.80
XXX
       
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Karim Matar
Karim Matar ('13)
HSUF 3.02 w
w
  
 
 
3.02 PB2.002.76     
2
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik3.00 w
w
  
 
 
3.00 PB2.302.73     
3
Laust Midtgaard Iversen
Laust Midtgaard Iversen ('13)
Haderslev IF2.00 w
w
  
 
 
1.942.001.98     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik5.24
  
 
 
5.244.984.96     
2
Karim Matar
Karim Matar ('13)
HSUF 5.08
  
 PB
 
4.83 PB5.08 PB4.84     
3
Laust Midtgaard Iversen
Laust Midtgaard Iversen ('13)
Haderslev IF3.11
  
 
 
3.023.113.04     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik18.17
  
 
 
18.1717.4914.31     
2
Karim Matar
Karim Matar ('13)
HSUF 14.78
  
 
 
  X14.7814.73     
3
Laust Midtgaard Iversen
Laust Midtgaard Iversen ('13)
Haderslev IF13.50
  
 PB
 
12.22 PB13.50 PB11.11     
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Zoryana Ovsii
Zoryana Ovsii ('15)
Vidar Atletik8.19 w
  
 
2
Anna Holst Jespersen
Anna Holst Jespersen ('14)
Haderslev IF8.97 w
  
 
3
Karla Bang Pedersen
Karla Bang Pedersen ('14)
Haderslev IF9.09 w
  
 
4
Esther Thygesen
Esther Thygesen ('16)
HSUF 9.16 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 7.30 w
  
 
2
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF7.74 w
  
 
3
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF7.76 w
  
 
4
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 7.85 w
  
 
5
Cecilie Tannebæk
Cecilie Tannebæk ('13)
Haderslev IF8.35 w
  
 
6
Alma Nøddesbo
Alma Nøddesbo ('14)
Haderslev IF8.60 w
  
 
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF0.90
  
 =PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90 =PB
XXO
0.95
XXX
    
2
Alma Nøddesbo
Alma Nøddesbo ('14)
Haderslev IF0.80
  
 PB
 
0.80 PB
XXO
0.85
XXX
      
Anna Holst Jespersen
Anna Holst Jespersen ('14)
Haderslev IF NH
  
 
 
0.80
XXX
       
Cecilie Tannebæk
Cecilie Tannebæk ('13)
Haderslev IF NH
  
 
 
0.80
XXX
       
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 2.89 w
w
  
 
 
2.892.832.73     
2
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF2.88 w
w
  
 
 
2.682.872.88     
3
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF2.87 w
w
  
 
 
2.742.872.83     
4
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 2.58 w
w
  
 
 
2.412.582.40     
5
Cecilie Tannebæk
Cecilie Tannebæk ('13)
Haderslev IF2.44 w
w
  
 
 
2.42 PB2.382.44 PB     
6
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 2.44 w
w
  
 
 
2.372.152.44     
7
Karla Bang Pedersen
Karla Bang Pedersen ('14)
Haderslev IF2.23 w
w
  
 
 
2.23 PB2.082.15     
8
Alma Nøddesbo
Alma Nøddesbo ('14)
Haderslev IF2.17 w
w
  
 
 
1.78 PB1.92 PB2.17 PB     
9
Anna Holst Jespersen
Anna Holst Jespersen ('14)
Haderslev IF1.99 w
w
  
 
 
1.92 PB1.861.99 PB     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF4.87
  
 PB
 
3.864.87 PB4.82     
2
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 3.79
  
 
 
3.793.662.89     
3
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 3.73
  
 PB
 
3.303.033.73 PB     
4
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 3.72
  
 
 
3.693.723.68     
5
Cecilie Tannebæk
Cecilie Tannebæk ('13)
Haderslev IF3.58
  
 PB
 
3.46 PB3.323.58 PB     
6
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF3.51
  
 PB
 
3.29 PB3.043.51 PB     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF25.04
  
 PB
 
24.67 PB25.04 PB22.70     
2
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 19.74
  
 PB
 
19.74 PB17.4916.14     
3
Alma Nøddesbo
Alma Nøddesbo ('14)
Haderslev IF17.40
  
 PB
 
  X  X17.40 PB     
4
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 16.35
  
 PB
 
13.7812.8616.35 PB     
5
Karla Bang Pedersen
Karla Bang Pedersen ('14)
Haderslev IF13.29
  
 PB
 
10.66 PB13.29 PB10.40     
6
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 11.98
  
 
 
11.5811.989.65     
7
Anna Jespersen
Anna Jespersen ('14)
Haderslev IF10.24
  
 PB
 
8.85 PB10.24 PB4.97     
D7 Højdespring    

Finale A

Finale
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG NH
  
 
 
0.80
XXX
       
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 2.53 w
w
  
 
 
2.532.402.32     
2
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 2.31 w
w
  
 
 
2.312.112.10     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 3.39
  
 PB
 
3.29 PB3.33 PB3.39 PB     
2
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 3.33
  
 
 
3.332.692.97     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 15.92
  
 PB
 
15.92 PB14.46  X     
2
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 15.89
  
 PB
 
14.98 PB15.89 PB14.90     
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Zoryana Ovsii
Zoryana Ovsii ('15)
Vidar Atletik2.46 w
w
  
 
 
2.44 PB2.46 PB2.45     
2
Esther Thygesen
Esther Thygesen ('16)
HSUF 1.72 w
w
  
 
 
1.481.551.72     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Esther Thygesen
Esther Thygesen ('16)
HSUF 2.18
  
 PB
 
2.18 PB1.561.76     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Zoryana Ovsii
Zoryana Ovsii ('15)
Vidar Atletik8.13
  
 PB
 
  X  X8.13 PB     
2
Esther Thygesen
Esther Thygesen ('16)
HSUF 7.18
  
 PB
 
  X5.53 PB7.18 PB     

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2