Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Afslutnings kaste 5-kamp 24.9.2022
Hvidovre Stadion

M Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM2392
  
 PB
 
31,9511,1732,3737,8311,43
2Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM1731
  
 PB
 
22,6410,0923,6629,738,53
3Jonas Danker LinnemannJonas Danker Linnemann Hvidovre AM1413
  
 PB
 
18,978,2222,2423,927,79
4Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)Hvidovre AM1276
  
 PB
 
15,136,7420,5430,366,91
5Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM635
  
 
 
47,51
K Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM4015
  
DR PB
 
50,0413,7651,9332,5616,41
2Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM3211
  
 PB
 
53,6110,0631,1719,0416,72
3Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM2284
  
 =SB
 
24,839,7824,5036,159,01
4Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)Hvidovre AM1657
  
 PB
 
21,457,7321,4122,297,30
D19 Kaste 5-kamp D19    

Finale A

Finale
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM2375
  
 PB
 
30,1711,1729,5036,8412,87
P19 Kaste 5-kamp P19    

Finale A

Finale
1Emma Surlykke MogensenEmma Surlykke Mogensen ('03)Hvidovre AM1555
  
 PB
 
6,3119,4818,4119,489,25
D17 Kaste 5-kamp D17    

Finale A

Finale
1Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM2038
  
 PB
 
35,0710,7721,7732,769,63
2Lukas MalskærLukas Malskær ('05)1621
  
 PB
 
17,5411,4521,0827,707,90
M40 Kaste 5-kamp M40    

Finale A

Finale
1Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM2023
  
 PB
 
21,049,1326,0336,888,27
M45 Kaste 5-kamp M45    

Finale A

Finale
1Peter StrungePeter Strunge ('74)1488
  
 PB
 
15,437,3918,6622,216,62
K45 Throwspentathlon W45    

Finale A

Finale
1Gabriella BergmanGabriella Bergman ('73)1002
  
 PB
 
13,575,0312,448,084,10
K50 Kaste 5-kamp K50    

Finale A

Finale
1Jette GnudtzmannJette Gnudtzmann ('71)1571
  
 PB
 
16,916,2115,2215,006,91
M55 Kaste 5-kamp M55    

Finale A

Finale
1Bjørn MalskærBjørn Malskær ('65)Hvidovre AM2781
  
 PB
 
26,1210,4123,3846,0710,18
2Stefan HagenStefan Hagen ('65)IK Hellas / GER2324
  
 SB
 
26,609,2025,9927,589,16
3Torben Hs SvendsenTorben Hs Svendsen ('67)1429
  
 PB
 
18,486,9116,3718,506,36
K55 Kaste 5-kamp K55    

Finale A

Finale
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas2508
  
 
 
26,807,0719,1516,898,52
2Lene Høyer ThomsenLene Høyer Thomsen ('64)Hvidovre AM1403
  
 PB
 
14,395,7711,588,556,04
K60 Kaste 5-kamp K60    

Finale A

Finale
1Poo Chu ChuaPoo Chu Chua ('60)1187
  
 PB
 
7,434,9513,378,974,67

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2