Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: UP stævne Tårnby 1.9.2022
Tårnby stadion

D15 100 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF12.73
  
 
2Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta13.23
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.53
  
 SB
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50 =SB
 XO
1.53 SB
XXO
1.56
XXX
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC5.13
0.0
  
 PB
 
  X5.13 PB
 0.0
5.10
 0.0
     
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta5.10
0.0
  
 PB
 
4.94 PB
 0.0
5.02 PB
 0.0
5.10 PB
 0.0
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF9.14
  
 PB
 
9.14 PB8.637.83     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 100 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta14.17
  
 
Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta DNF
  
 
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta42.13
  
 
2Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF47.94
  
 
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF49.56
  
 PB
4Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF50.24
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.47
  
 
 
1.35
 XO
1.38
  O
1.41
  O
1.44
XXO
1.47
XXO
1.50
XXX
  
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC1.38
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
XXO
1.35 SB
  O
1.38 PB
 XO
1.41
XXX
   
3Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC1.35
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
 XO
1.35
 XO
1.38
XXX
  
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.46
0.0
  
 
 
  X  X4.46
 0.0
     
2Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF4.40
0.0
  
 PB
 
4.00
 0.0
4.40 PB
 0.0
4.22
 0.0
     
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF4.33
0.0
  
 PB
 
4.13
 0.0
  X4.33 PB
 0.0
     
4Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF4.26
0.0
  
 
 
4.14
 0.0
4.26
 0.0
  X     
5Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta4.02
0.0
  
 =SB
 
4.02 =SB
 0.0
  X  X     
Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Line SvareLine Svare ('08)Amager AC10.70
  
 
 
10.7010.6010.28     
2Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC8.42
  
 
 
8.278.428.20     
3Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF7.41
  
 
 
7.417.147.39     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Line SvareLine Svare ('08)Amager AC34.40
  
 
 
31.6231.8034.40     
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF27.31
  
 
 
24.3627.3126.09     
3Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF25.32
  
 PB
 
25.32 PB24.2622.30     
4Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK23.02
  
 
 
  X23.02  X     
5Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC20.13
  
 PB
 
19.55 PB20.13 PB19.71     
6Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF20.07
  
 PB
 
  X20.07 PB  X     
7Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF17.62
  
 PB
 
17.62 PB  X  X     
D13 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC12.23
  
 PB
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC14.04
  
 
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta14.85
  
 PB
4Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC16.18
  
 
D13 300 m    

Finale A

Finale
1Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC50.03
  
  K Mixed competition
2Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR50.70
  
  K Mixed competition
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1.42
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.33
  O
1.36
 XO
1.39
 XO
1.42 PB
XXO
1.45
XXX
 
2Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.39
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.33
  O
1.36
  O
1.39 PB
 XO
1.42
XXX
  
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC5.47
0.0
  
 
 
5.40
 0.0
5.47
 0.0
5.34
 0.0
     
2Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC3.80
0.0
  
 
 
3.25
 0.0
3.80
 0.0
  –     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC11.35
  
 PB
 
10.5610.4611.35 PB     
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC8.70
  
 
 
8.398.708.18     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF35.89
  
 PB
 
34.23 PB35.89 PB35.18     
2Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta32.18
  
 
 
30.7332.1831.18     
3Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC29.60
  
 PB
 
29.60 PB23.8323.85     
4Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC25.28
  
 
 
25.2822.4320.54     
5Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC19.97
  
 
 
  X19.97  X     
P13 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF13.77
  
 
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta14.52
  
 
3Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta15.57
  
 SB
4Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC15.63
  
 PB
Finale B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta14.00
  
 
2Luna GünselLuna Günsel ('10)Sparta14.84
  
 PB
3Ada Agerskov PerottiAda Agerskov Perotti ('09)Sparta15.12
  
 PB
4Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC15.12
  
 PB
5Maja Berg ThorsfeltMaja Berg Thorsfelt ('09)Amager AC15.54
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta1.39
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.33
  O
1.36
XXO
1.39
XXO
1.42
XXX
 
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.33
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.33
  O
1.36
XXX
   
2Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR1.33
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 PB
 XO
1.33 PB
  O
1.36
XXX
 
4Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC1.25
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
     
4Maja Berg ThorsfeltMaja Berg Thorsfelt ('09)Amager AC1.25
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
  O
    
6Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta1.25
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
 XO
     
7Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM1.20
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25
  Xr
    
8Viola Brandt AvnskjoldViola Brandt Avnskjold ('09)Hvidovre AM1.00
  
 PB
 
1.00 PB
XXO
1.05
XXX
      
Clara Christine JørgensenClara Christine Jørgensen ('10)Hvidovre AM NH
  
 
 
1.00
XXX
       
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta5.56
0.0
  
 
 
5.28
 0.0
5.50
 0.0
5.56
 0.0
     
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF4.78
0.0
  
 
 
4.67
 0.0
4.78
 0.0
4.57
 0.0
     
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.32
0.0
  
 
 
4.32
 0.0
4.07
 0.0
4.08
 0.0
     
4Luna GünselLuna Günsel ('10)Sparta4.19
0.0
  
 
 
4.19
 0.0
4.10
 0.0
3.91
 0.0
     
5Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta4.07
0.0
  
 
 
4.03
 0.0
4.07
 0.0
4.04
 0.0
     
6Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM4.02
0.0
  
 PB
 
3.89 PB
 0.0
4.02 PB
 0.0
3.81
 0.0
     
7Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta3.94
0.0
  
 
 
3.80
 0.0
3.94
 0.0
  X     
8Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF3.77
0.0
  
 PB
 
3.69 PB
 0.0
  X3.77 PB
 0.0
     
9Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC3.76
0.0
  
 
 
3.67
 0.0
3.70
 0.0
3.76
 0.0
     
10Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR3.75
0.0
  
 SB
 
2.84 SB
 0.0
3.68 SB
 0.0
3.75 SB
 0.0
     
11Ada Agerskov PerottiAda Agerskov Perotti ('09)Sparta3.74
0.0
  
 SB
 
  X3.74 SB
 0.0
  –     
12Clara Christine JørgensenClara Christine Jørgensen ('10)Hvidovre AM2.83
0.0
  
 
 
2.83
 0.0
2.38
 0.0
2.71
 0.0
     
13Viola Brandt AvnskjoldViola Brandt Avnskjold ('09)Hvidovre AM2.78
0.0
  
 PB
 
2.70 PB
 0.0
2.78 PB
 0.0
2.69
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF8.67
  
 PB
 
8.67 PB8.298.06     
2Maja Berg ThorsfeltMaja Berg Thorsfelt ('09)Amager AC7.34
  
 
 
  X6.647.34     
3Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta6.48
  
 PB
 
5.35 PB5.56 PB6.48 PB     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF22.25
  
 
 
20.6720.3522.25     
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta20.88
  
 
 
17.9020.8820.26     
3Ada Agerskov PerottiAda Agerskov Perotti ('09)Sparta16.18
  
 PB
 
15.52 PB16.18 PB12.80     
4Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta15.19
  
 PB
 
  X15.19 PB7.27     
D11 80 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC11.87
  
 PB
2
Valdemar Petersen
Valdemar Petersen ('12)
12.38
  
 PB
3
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF12.82
  
 PB
4
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF13.14
  
 PB
5
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK13.19
  
 PB
6
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK13.49
  
 PB
7
William Melchior Persson
William Melchior Persson ('11)
Sparta13.50
  
 PB
D11 300 m    

Finale A

Finale
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC48.63
  
 PB
2
Valdemar Petersen
Valdemar Petersen ('12)
53.15
  
 PB
3
Johan Vad-Nakai
Johan Vad-Nakai ('11)
Hvidovre AM54.10
  
 PB
4
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK55.33
  
 PB
5
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta1:00.26
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta1.15
  
 
 
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
XXX
     
2
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF1.15
  
 
 
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
  O
1.20
XXX
    
3
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta1.10
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta4.45 w
w
  
 
 
4.45 PB4.014.02     
2
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta4.33 w
w
  
 
 
4.194.334.24     
3
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC4.05 w
w
  
 
 
3.983.864.05     
4
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF3.83 w
w
  
 
 
3.763.83 PB3.72     
5
Valdemar Petersen
Valdemar Petersen ('12)
3.82 w
w
  
 
 
  X3.82 PB  X     
6
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF3.81 w
w
  
 
 
3.683.81 PB3.60     
7
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK3.61 w
w
  
 
 
3.61 PB3.303.23     
8
William Melchior Persson
William Melchior Persson ('11)
Sparta3.46 w
w
  
 
 
3.133.463.20     
9
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK3.41 w
w
  
 
 
  X3.41 PB  X     
10
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta3.28 w
w
  
 
 
3.28 PB3.03  X     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta7.48
  
 
 
7.48  X6.94     
2
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK7.19
  
 
 
6.757.197.13     
3
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF6.83
  
 PB
 
6.83 PB6.026.81     
4
William Melchior Persson
William Melchior Persson ('11)
Sparta6.33
  
 
 
6.336.016.19     
5
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta5.59
  
 PB
 
5.24 PB5.135.59 PB     
D11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta11.90
  
 PB
 
7.47 PB  X11.90 PB     
P11 80 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1
Silje Bergheim Ahleson
Silje Bergheim Ahleson ('12)
Hvidovre AM12.82
  
 PB
2
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta13.27
  
 PB
3
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta13.67
  
 PB
4
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta14.22
  
 PB
5
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta14.26
  
 PB
6
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta14.49
  
 PB
7
Clara Skou
Clara Skou ('12)
Sparta15.15
  
 PB
P11 300 m    

Finale A

Finale
1
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF54.45
  
 PB
2
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta1:00.92
  
 PB
Finale B
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK55.15
  
 PB
2
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF57.46
  
 PB
3
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta58.31
  
 PB
4
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta59.71
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta1.20
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
XXO
1.20 PB
  O
1.23
XXX
  
2
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta1.15
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
 XO
1.20
XXX
   
3
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta1.00
  
 PB
 
1.00 PB
XXO
1.05
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta3.88
0.0
  
 PB
 
3.88 PB
 0.0
3.78
 0.0
3.82
 0.0
     
2
Silje Bergheim Ahleson
Silje Bergheim Ahleson ('12)
Hvidovre AM3.72
0.0
  
 PB
 
3.72 PB
 0.0
3.63
 0.0
3.48
 0.0
     
3
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK3.63
0.0
  
 PB
 
3.63 PB
 0.0
3.49
 0.0
3.46
 0.0
     
4
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta3.57
0.0
  
 
 
3.36
 0.0
3.45
 0.0
3.57
 0.0
     
5
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF3.52
+0.3
  
 PB
 
3.42 PB
 0.0
3.52 PB
 0.3
3.47
 0.0
     
6
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF3.40
0.0
  
 
 
3.40
 0.0
3.15
 0.3
3.23
 0.0
     
7
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta3.28
0.0
  
 =PB
 
3.28 =PB
 0.0
3.15
 0.0
3.21
 0.0
     
8
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta3.09
0.0
  
 PB
 
2.94
 0.3
3.09 PB
 0.0
2.94
 0.0
     
9
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta2.75
+0.5
  
 
 
2.75
 0.5
2.74
 0.0
2.66
 0.0
     
10
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta2.58
+0.3
  
 
 
2.52
 0.0
2.41
 0.3
2.58
 0.3
     
11
Clara Skou
Clara Skou ('12)
Sparta2.53
0.0
  
 PB
 
2.53 PB
 0.0
2.32
 0.0
2.45
 1.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK6.18
  
 =PB
 
6.08  X6.18 =PB     
2
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF5.87
  
 
 
4.495.875.51     
3
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta4.50
  
 
 
4.304.004.50     
4
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF4.38
  
 
 
4.384.334.32     
P11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta13.23
  
 PB
 
10.90 PB13.23 PB11.75     
2
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta7.76
  
 PB
 
4.26 PB5.16 PB7.76 PB     
3
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta7.32
  
 PB
 
7.32 PB  X  X     
D9 40 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.59
  
 
2
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC7.40
  
 
3
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta7.44
  
 SB
4
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF7.60
  
 PB
5
Birk Fløe Møller
Birk Fløe Møller ('14)
Hvidovre AM7.75
  
 PB
Finale B
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF7.07
  
 PB
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF7.20
  
 
3
Mads Backe Christensen
Mads Backe Christensen ('13)
Sparta7.28
  
 PB
4
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC7.50
  
 PB
5
Lucas Alexandru Dinu
Lucas Alexandru Dinu ('14)
Amager AC7.93
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta1:20.51
  
 PB
2
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF1:20.61
  
 PB
3
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF1:22.22
  
 
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC1:22.45
  
 
5
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF1:25.34
  
 
6
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC1:27.18
  
 PB
7
Theodor Tofte Thune
Theodor Tofte Thune ('13)
Sparta1:27.27
  
 PB
8
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF1:28.90
  
 PB
9
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF1:34.78
  
 PB
10
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC1:40.32
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC4.18
0.0
  
 PB
 
3.93
 0.0
3.72
 0.0
4.18 PB
 0.0
     
2
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF3.65
0.0
  
 PB
 
3.55
 0.0
3.65 PB
 0.0
3.50
 0.0
     
3
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF3.33
0.0
  
 
 
3.28
 0.0
2.85
 0.0
3.33
 0.0
     
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC3.27
0.0
  
 
 
2.90
 0.0
  X3.27
 0.0
     
5
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta3.13
0.0
  
 PB
 
3.13 PB
 0.0
2.97
 0.0
2.83
 0.0
     
6
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF3.06
0.0
  
 PB
 
3.06 PB
 0.0
2.90
 0.0
2.60
 0.0
     
7
Mads Backe Christensen
Mads Backe Christensen ('13)
Sparta3.02
0.0
  
 PB
 
3.02 PB
 0.0
  X2.92
 0.0
     
8
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta2.97
0.0
  
 
 
2.97
 0.0
2.86
 0.0
2.60
 0.0
     
9
Lucas Alexandru Dinu
Lucas Alexandru Dinu ('14)
Amager AC2.96
+0.7
  
 PB
 
2.51
 0.0
2.53
 0.0
2.96 PB
 0.7
     
10
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC2.85
0.0
  
 
 
2.85
 0.0
2.76
 0.0
2.75
 0.0
     
11
Theodor Tofte Thune
Theodor Tofte Thune ('13)
Sparta2.79
0.0
  
 PB
 
2.79 PB
 0.0
2.78
 0.0
2.75
 0.0
     
12
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF2.49
0.0
  
 PB
 
2.39 PB
 0.0
2.49 PB
 0.0
2.42
 0.0
     
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF NM
  
 
 
  X  X  X     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC38.06
  
 PB
 
35.2733.1538.06 PB     
2
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF37.22
  
 PB
 
30.86 PB30.7737.22 PB     
3
Birk Fløe Møller
Birk Fløe Møller ('14)
Hvidovre AM27.62
  
 PB
 
27.62 PB27.58  X     
4
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC24.54
  
 PB
 
21.87 PB24.54 PB23.71     
5
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta24.52
  
 PB
 
24.22 PB17.4224.52 PB     
6
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF22.74
  
 
 
20.6320.5522.74     
7
Lucas Alexandru Dinu
Lucas Alexandru Dinu ('14)
Amager AC22.32
  
 PB
 
20.93 PB22.29 PB22.32 PB     
8
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta20.00
  
 
 
18.9118.7720.00     
9
Theodor Tofte Thune
Theodor Tofte Thune ('13)
Sparta16.95
  
 PB
 
15.09 PB16.95 PB14.96     
10
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC14.33
  
 
 
10.9014.3314.33     
Mads Backe Christensen
Mads Backe Christensen ('13)
Sparta NM
  
 
 
  X  –      
P9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta7.21
  
 PB
2
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta7.96
  
 
3
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta8.07
  
 
4
Ellen Kjær
Ellen Kjær ('14)
Sparta8.22
  
 PB
5
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta8.75
  
 
Finale B
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF7.05
  
 
2
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta7.16
  
 
3
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF7.68
  
 PB
4
Marie Bergheim Ahleson
Marie Bergheim Ahleson ('14)
Hvidovre AM8.08
  
 PB
5
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE8.10
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF1:24.54
  
 
2
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta1:30.62
  
 
3
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE1:38.67
  
 PB
4
Johanne Gjede
Johanne Gjede ('13)
Fredensborg AK1:47.72
  
 PB
5
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta1:50.82
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta3.38
0.0
  
 PB
 
3.38 PB
 0.0
3.23
 0.0
3.16
 0.0
     
2
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF3.31
0.0
  
 
 
3.18
 0.0
3.27
 0.0
3.31
 0.0
     
3
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE3.19
0.0
  
 PB
 
3.19 PB
 0.0
2.86
 0.0
2.82
 0.0
     
4
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta3.13
0.0
  
 =PB
 
3.05
 0.0
3.13 =PB
 0.0
  X     
5
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta3.09
0.0
  
 PB
 
3.09 PB
 0.0
2.82
 0.0
2.81
 0.0
     
6
Marie Bergheim Ahleson
Marie Bergheim Ahleson ('14)
Hvidovre AM3.04
0.0
  
 PB
 
3.04 PB
 0.0
2.96
 0.0
2.83
 0.0
     
7
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta2.80
0.0
  
 
 
2.80
 0.0
2.77
 0.0
2.72
 0.0
     
8
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF2.66
0.0
  
 PB
 
2.66 PB
 0.0
2.49
 0.0
  X     
9
Ellen Kjær
Ellen Kjær ('14)
Sparta2.28
0.0
  
 PB
 
2.04 PB
 0.0
2.28 PB
 0.0
2.13
 0.0
     
10
Johanne Gjede
Johanne Gjede ('13)
Fredensborg AK2.09
0.0
  
 PB
 
1.94 PB
 0.0
2.09 PB
 0.0
1.97
 0.0
     
11
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta1.79
0.0
  
 
 
1.71
 0.0
1.56
 0.0
1.79
 0.0
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE24.18
  
 PB
 
24.05 PB24.18 PB  X     
2
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF16.59
  
 PB
 
15.73 PB14.7516.59 PB     
3
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta15.30
  
 PB
 
13.7915.30 PB13.27     
4
Marie Bergheim Ahleson
Marie Bergheim Ahleson ('14)
Hvidovre AM15.18
  
 PB
 
12.84 PB15.18 PB5.20     
5
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta14.32
  
 
 
  X1.9814.32     
6
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta13.06
  
 PB
 
13.06 PB11.8510.53     
7
Johanne Gjede
Johanne Gjede ('13)
Fredensborg AK11.58
  
 PB
 
9.78 PB11.58 PB  X     
8
Ellen Kjær
Ellen Kjær ('14)
Sparta8.92
  
 PB
 
8.92 PB5.258.04     
D7 40 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC8.34
  
  K Mixed competition
2
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF8.92
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF2.02
0.0
  
 PB
 
1.96 PB
 0.0
2.02 PB
 0.0
  X     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF4.94
  
 PB
 
4.94 PB  –      
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC2.60
0.0
  
 PB
 
2.45 PB
 0.0
2.60 PB
 0.0
2.53
 0.0
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC11.81
  
 PB
 
9.52 PB11.25 PB11.81 PB     

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2