Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: H.C. Andersen Marathon 25.9.2022

M 10 km    

Finale A

Finale
1Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 31:04
  
 PB
2Robin Lenz OstenfeldtRobin Lenz Ostenfeldt ('99)SAK7732:43
  
 PB
4Mads WarneckeMads Warnecke ('76)34:34
  
 PB
5Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 34:53
  
 PB
6Johnny Bach SimonsenJohnny Bach Simonsen ('88)Atletica34:57
  
 PB
7Brian SchmidtBrian Schmidt ('75)Næsby IF / USA35:21
  
 SB
8Glenn Aarhus OutzenGlenn Aarhus Outzen ('93)35:25
  
 PB
9Christian Damgaard AndersenChristian Damgaard Andersen ('80)Esbjerg AM37:01
  
 
10Erik KorupErik Korup ('02)37:06
  
 PB
M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 1:08:49
  
 PB
2Patrick FalgrenPatrick Falgren ('90)Odense Atletik 1:13:44
  
 PB
3Joakim SvolgaardJoakim Svolgaard ('87)Sparta1:14:30
  
 
4Mathieu Feder SchwanerMathieu Feder Schwaner ('81)Aarhus 1900 Tri1:15:19
  
 
5Martin Hedegaard ChristensenMartin Hedegaard Christensen ('93)1:16:17
  
 PB
6Thomas DrejerThomas Drejer ('76)1:16:32
  
 PB
7Emil ChristensenEmil Christensen ('87)1:16:46
  
 PB
8Jonas EjlertsenJonas Ejlertsen ('78)SG Atletik1:16:43
  
 SB
9Jim WebbJim Webb ('85)Blovstrød Løverne1:16:52
  
 SB
10Jesper ReinholtJesper Reinholt ('86)HOK1:17:45
  
 PB
11Peter JensenPeter Jensen ('92)1:18:18
  
 PB
12Bjarki JohannessenBjarki Johannessen ('92)Roysnið1:18:44
  
 PB
13Casper Nergård ChristensenCasper Nergård Christensen ('91)1:19:04
  
 PB
14Daniel StagisDaniel Stagis ('84)HOK1:19:15
  
 PB
15Henrich EwersHenrich Ewers ('82)Nordtrim1:19:19
  
 PB
17Christoffer DallChristoffer Dall ('95)1:19:38
  
 PB
18Thor Banke HansenThor Banke Hansen ('74)NBRO1:19:49
  
 
19Jakob JensenJakob Jensen ('81)1:20:10
  
 PB
20Jon Røikjær HenriksenJon Røikjær Henriksen ('83)Odense Atletik 1:20:12
  
 PB
21Flemming Schmidt LaursenFlemming Schmidt Laursen ('85)1:20:11
  
 SB
22Mark RaskMark Rask ('84)1:20:14
  
 PB
23Søren HøegSøren Høeg ('84)1:20:14
  
 PB
25Andreas BertelsenAndreas Bertelsen ('91)1:21:18
  
 PB
26Michael BruhnMichael Bruhn ('77)Team Meins RUNing Løbeklub1:21:48
  
 SB
27Claus Sander SørensenClaus Sander Sørensen ('83)Odense Atletik 1:22:05
  
 SB
28Casper MunchCasper Munch ('82)Næsby IF1:22:05
  
 SB
29Jaspur HøjgaardJaspur Højgaard ('85)Roysnið1:22:26
  
 PB
32Christian Emil MikkelsenChristian Emil Mikkelsen ('97)1:22:58
  
 PB
33Tobias AsmussenTobias Asmussen ('96)1:23:04
  
 PB
35Arne FrederiksenArne Frederiksen ('75)1:23:36
  
 PB
36Preben RasmussenPreben Rasmussen ('75)IAM1:23:33
  
 PB
37Martin HygumMartin Hygum ('65)MM Assens1:23:42
  
 SB
38Rasmus Vedel JensenRasmus Vedel Jensen ('95)SPÆN1:23:46
  
 PB
40Søren RasmussenSøren Rasmussen ('66)Viborg AM1:23:57
  
 SB
41Thomas TherkildsenThomas Therkildsen ('72)VEXA HLM Running1:23:57
  
 SB
42
Janne Blessing
Janne Blessing ('86)
/ FIN1:24:06
  
 SB
44Andreas OttosenAndreas Ottosen ('99)Odense Atletik 1:24:20
  
 PB
45August GabsAugust Gabs ('05)1:24:32
  
 PB
47Sonni IsaksenSonni Isaksen ('87)1:24:29
  
 PB
48Torben KøhlingTorben Køhling ('85)Aabenraa IG 1:24:36
  
 PB
49Mads Emil LübeckMads Emil Lübeck ('93)1:24:57
  
 PB
50Jacob FlintholmJacob Flintholm ('78)VEXA HLM Running1:24:53
  
 
54Uni Svabo JoensenUni Svabo Joensen ('69)Frælsi1:28:35
  
 PB
158Hans Terji ZachariasenHans Terji Zachariasen ('78)Frælsi1:39:33
  
 PB
208Arnfinn JohannessenArnfinn Johannessen ('65)Færøerne1:40:02
  
 PB
474
Santeri Laatikainen
Santeri Laatikainen ('99)
/ FIN1:53:48
  
 PB
485
Miika Lammela
Miika Lammela ('99)
/ FIN1:54:19
  
 PB
551Birgir av VollanumBirgir av Vollanum ('72)Roysnið1:56:01
  
 PB
556Rói LjósheimRói Ljósheim ('55)1:55:12
  
 PB
643
Valtteri Henttonen
Valtteri Henttonen ('95)
/ FIN2:01:00
  
 PB
732Helgi JohannesenHelgi Johannesen ('67)Færøerne2:02:57
  
 PB
843
Veikka Takkinen
Veikka Takkinen ('01)
/ FIN2:12:05
  
 PB
860
Edith Tiirola
Edith Tiirola ('03)
/ FIN2:13:58
  
 PB
891
Matti Korhonen
Matti Korhonen ('93)
/ FIN2:16:34
  
 PB
952
Hannes Annola
Hannes Annola ('92)
/ FIN2:23:57
  
 PB
972
Olli Impiö
Olli Impiö ('95)
/ FIN2:25:23
  
 PB
973
Teemu Vaara
Teemu Vaara ('99)
/ FIN2:25:23
  
 PB
975
Sampo Lämsä
Sampo Lämsä ('90)
/ FIN2:26:13
  
 PB
995
Iiro Lallo
Iiro Lallo 
/ FIN2:30:11
  
 PB
1010
Santeri Vähä-Pärri
Santeri Vähä-Pärri ('98)
/ FIN2:34:17
  
 PB
1017
Simo Tjurin
Simo Tjurin ('85)
/ FIN2:35:31
  
 PB
1027
Simo Anttila
Simo Anttila ('74)
/ FIN2:39:24
  
 PB
1029
Petrus Heiskanen
Petrus Heiskanen ('02)
/ FIN2:39:41
  
 PB
1041
Kristian Salo
Kristian Salo ('95)
/ FIN2:45:43
  
 PB
1043
Veikka Jurvelin
Veikka Jurvelin ('99)
/ FIN2:45:43
  
 PB
1062
Ramadan Begu
Ramadan Begu ('86)
/ FIN2:56:36
  
 PB
M Maraton    

Finale A

Finale
1Michael Stewart FoghMichael Stewart Fogh ('90)adidas Runners Copenhagen2:30:29
  1-30
 PB
2
Nikolai Harris
Nikolai Harris ('94)
/ NOR2:32:59
  
 PB
3
John Fergusson
John Fergusson ('91)
/ GBR2:34:59
  
 PB
4Rasmus Lunn JensenRasmus Lunn Jensen ('96)2:35:11
  
 PB
5Casper Højsgaard JensenCasper Højsgaard Jensen ('85)2:37:47
  
 PB
6Thomas EsbensenThomas Esbensen ('83)Herning LK2:39:23
  2-35
 PB
7Mads KlinksgaardMads Klinksgaard ('79)Aalborg Øst RRC2:41:45
  3-40
 PB
8Rógvi KárasonRógvi Kárason ('96)Bragdið2:41:56
  
 PB
9Peter Andreas LaursenPeter Andreas Laursen ('85)AGF Atletik2:42:27
  
 PB
10Peter Harbo JakobsenPeter Harbo Jakobsen ('79)Viking Atletik2:44:28
  4-40
 PB
12Lasse Bak-JensenLasse Bak-Jensen ('75)Nordtrim2:45:42
  5-45
 
13Karsten BukholtKarsten Bukholt ('75)Aalborg AM2:46:06
  6-45
 SB
14
Niklas Gröning
Niklas Gröning ('85)
/ SWE2:46:16
  
 PB
15Martin GilsMartin Gils ('81)2:46:28
  
 PB
16Jonas IngvardsenJonas Ingvardsen ('80)HRC2:46:41
  7-40
 SB
17Henrik JohansenHenrik Johansen ('84)SOK2:46:54
  8-35
 PB
18Jan NordlundJan Nordlund ('84)Nordtrim2:46:56
  9-35
 PB
19Brian JørgensenBrian Jørgensen ('75)2:47:43
  
 PB
20Søren EjsingSøren Ejsing ('92)2:48:53
  10-30
 PB
21Brian SøebergBrian Søeberg ('88)Team Meins RUNing Løbeklub2:48:58
  11-30
 PB
22Martin KjærMartin Kjær ('79)HLLH2:49:36
  12-40
 PB
23Kristian BingerKristian Binger ('78)2:49:39
  
 PB
24Rasmus ØbyRasmus Øby ('92)2:49:57
  
 PB
25Alexander ØllgaardAlexander Øllgaard ('79)2:49:58
  
 PB
26Per Egon RasmussenPer Egon Rasmussen ('67)Sparta2:50:26
  13-55
 SB
27Oliver Bendix NygaardOliver Bendix Nygaard ('81)2:50:44
  
 PB
28Martin Brøndum KlodeMartin Brøndum Klode ('80)2:52:07
  
 PB
29Claus MathiasenClaus Mathiasen ('72)Otterup Løberne2:54:13
  14-50
 PB
30Kenneth KirkebyeKenneth Kirkebye ('68)Snik Atletik2:54:14
  15-50
 SB
31Martin DamgaardMartin Damgaard ('82)2:54:24
  
 PB
32Jens KoefoedJens Koefoed ('74)Odense Tri2:54:48
  
 PB
33Peter RosendalPeter Rosendal ('60)Degnemoseløberen2:54:55
  16-60
 PB
34Jonny AskøeJonny Askøe ('67)Aarhus Fremad2:54:58
  17-55
 PB
35Klavs FrederiksenKlavs Frederiksen ('75)Aalborg AM2:55:05
  18-45
 PB
36Søren KirketofteSøren Kirketofte ('73)Glamsdalen2:55:24
  19-45
 SB
37Morten Buus BeckMorten Buus Beck ('80)2:55:27
  20-40
 PB
38Christoffer HagemannChristoffer Hagemann ('91)2:56:03
  
 PB
39
Tom Hoefnagels
Tom Hoefnagels ('73)
/ NED2:56:15
  
 PB
41Henrik ScharlingHenrik Scharling ('78)2:56:59
  
 PB
42Bartosz TuszewskiBartosz Tuszewski ('76)2:57:25
  
 
44Andreas Bach AaenAndreas Bach Aaen ('72)RUNAAR2:58:25
  
 PB
45Tarek BarkyTarek Barky ('81)2:58:20
  21-40
 PB
46Casper HennieCasper Hennie ('90)2:58:24
  
 PB
47Rune NielsenRune Nielsen ('86)2:59:03
  
 PB
48Claus Beck SchmidtClaus Beck Schmidt ('72)2:59:10
  22-50
 PB
49Kasper RitmannKasper Ritmann ('90)2:59:06
  
 PB
50Henrik Riisager NielsenHenrik Riisager Nielsen ('75)2:59:19
  
 PB
51
Tomas Brattberg
Tomas Brattberg ('82)
/ SWE2:59:17
  
 PB
52Ernst Albin HansenErnst Albin Hansen ('69)2:59:23
  
 PB
53Jonas LangeJonas Lange ('94)Herning LK2:59:22
  
 PB
54Lasse VindLasse Vind ('82)2:59:37
  
 PB
55Kristian KruseKristian Kruse ('79)RUNAAR2:59:41
  
 PB
56Rasmus PovlsenRasmus Povlsen ('98)2:59:34
  
 PB
57Mikkel HansenMikkel Hansen ('96)2:59:43
  
 PB
58Lars HenningsenLars Henningsen ('83)2:59:43
  
 PB
59Andreas BennedsenAndreas Bennedsen ('92)3:00:03
  
 PB
60Mark Jacobsen MorsingMark Jacobsen Morsing ('87)3:00:17
  
 PB
61Lars MathiassenLars Mathiassen ('70)3:00:36
  
 PB
62Martin KraglundMartin Kraglund ('73)Aalborg AM3:01:25
  23-45
 PB
63Lars HeitmannLars Heitmann ('72)3:02:17
  
 SB
64Anders Lund BjerregaardAnders Lund Bjerregaard ('01)3:02:52
  
 PB
65Mike PedersenMike Pedersen ('81)3:03:16
  
 PB
66Laurids ChristiansenLaurids Christiansen ('77)3:03:28
  
 PB
67Kenneth RungstrømKenneth Rungstrøm ('87)3:03:32
  
 PB
69Egon ThesbjergEgon Thesbjerg ('64)3:03:41
  24-55
 PB
70Mathias Kjeldahl JørgensenMathias Kjeldahl Jørgensen ('92)3:04:06
  
 PB
71Thomas IrmingThomas Irming ('73)Langeskov LM3:04:14
  
 PB
72Sven ShepstoneSven Shepstone ('77)3:04:20
  
 PB
73Rasmus NæblerødRasmus Næblerød ('86)3:04:27
  
 PB
74Roald AmmentorpRoald Ammentorp ('59)IK Hellas3:05:01
  25-60
 SB
76Jesper MariegaardJesper Mariegaard ('57)ALK3:05:55
  26-65
 PB
77Valdemar LarsenValdemar Larsen ('79)3:07:27
  
 PB
78Stefan SchiønningStefan Schiønning ('74)3:07:28
  
 PB
79Martin Vestergård JensenMartin Vestergård Jensen ('92)3:07:26
  
 PB
80Martin LarsenMartin Larsen ('94)3:08:12
  
 PB
81
Pekka Vähä-Vahe
Pekka Vähä-Vahe ('62)
/ FIN3:08:17
  
 PB
82Andreas Bangsø StokholmAndreas Bangsø Stokholm ('85)3:08:24
  
 
83Torben HalkjærTorben Halkjær ('73)3:08:17
  
 PB
84Morten AllerødMorten Allerød ('69)Aalborg AM3:08:47
  27-50
 PB
86Simon SuffSimon Suff ('95)3:09:11
  
 PB
87Peter FalkPeter Falk ('75)3:09:11
  
 PB
88Bo GøtzBo Gøtz ('74)3:09:18
  
 SB
89Tom JeppesenTom Jeppesen ('73)3:09:26
  
 PB
90Jens Christian MortensenJens Christian Mortensen ('66)Aalborg AM3:09:45
  28-55
 PB
91Peter LarsenPeter Larsen ('79)3:09:47
  
 PB
92Anders Gammelgaard ThorsenAnders Gammelgaard Thorsen ('85)3:10:01
  
 PB
93Christian ClausenChristian Clausen ('77)Fredensborg AK3:10:05
  
 PB
94Rune PaulyRune Pauly ('75)3:10:49
  29-45
 PB
95Ali SalameAli Salame ('82)Sparta3:11:23
  30-40
 PB
96Brian Andersen ChristensenBrian Andersen Christensen ('76)3:11:53
  
 PB
97Robert RungeRobert Runge ('75)3:12:16
  
 PB
98Gert LundorffGert Lundorff ('73)Mariager Fjord OK3:12:14
  
 PB
99Jonas Ravnholt MøllerJonas Ravnholt Møller ('93)Kolding Motion3:12:32
  
 PB
100Henry HustedHenry Husted ('79)3:12:56
  
 PB
101
Martin Flygare
Martin Flygare ('82)
/ SWE3:13:07
  
 PB
102Mikael MunchMikael Munch ('65)Aarhus 19003:13:42
  31-55
 SB
103Simon WildauSimon Wildau ('90)RUNAAR3:14:02
  
 PB
105Thomas JørgensenThomas Jørgensen ('70)IK Hellas3:14:22
  
 PB
106Jørgen EliassonJørgen Eliasson ('62)3:14:35
  
 PB
111Jesper HalvorsenJesper Halvorsen ('72)3:15:00
  
 PB
119Jens HinnerupJens Hinnerup ('71)Stoholm Atletik3:16:21
  32-50
 PB
120Michael Mørkeberg ChristiansenMichael Mørkeberg Christiansen ('66)Køge Atletik3:16:38
  33-55
 
132Flemming AndersenFlemming Andersen ('68)Stoholm Atletik3:18:45
  34-50
 PB
133Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM3:18:50
  35-65
 PB
141Niels Riise PedersenNiels Riise Pedersen ('57)Herlev Atletik3:19:44
  36-65
 PB
164Jan HunicheJan Huniche ('70)Herlev Atletik3:23:12
  37-50
 PB
168Klaus BelterKlaus Belter ('75)TIK LØBERNE3:24:22
  38-45
 PB
181Dennis MadsenDennis Madsen ('75)3:26:53
  39-45
 PB
182Villy HøgVilly Høg ('57)Skanderborg LK3:26:53
  40-65
 PB
191Lars ErichsenLars Erichsen ('64)Fredensborg AK3:27:51
  41-55
 PB
199Martin Leander HansenMartin Leander Hansen ('65)Fløng Kondi3:28:44
  42-55
 PB
204Torben JensenTorben Jensen ('64)Hammel GF3:29:15
  43-55
 PB
215Morten SchultzMorten Schultz ('80)Team DistanceRunning.dk3:29:45
  44-40
 PB
225Preben SkovmandPreben Skovmand ('56)Augustenborg KL3:31:42
  45-65
 SB
234Harry CilleborgHarry Cilleborg ('52)Klub 100 Marathon Danmark3:33:19
  46-70
 PB
241Egon LaursenEgon Laursen ('51)Skive AM3:35:40
  47-70
 PB
253karsten jakobsenkarsten jakobsen ('71)3:37:47
  48-50
 PB
276
Morris Rossi
Morris Rossi ('01)
/ FIN3:41:29
  
 PB
306Mads BondeMads Bonde ('68)Fjordager IF3:46:20
  49-50
 PB
317Henning OlsenHenning Olsen ('57)3:47:26
  
 PB
324Johnny Kjær JakobsenJohnny Kjær Jakobsen ('72)3:48:18
  50-50
 
326Martin HulgaardMartin Hulgaard ('71)Kolding Motion3:48:02
  51-50
 PB
331jørgin joensenjørgin joensen ('73)Roysnið3:48:40
  
 PB
338Per JakobsenPer Jakobsen ('60)Klub 100 Marathon Danmark3:47:35
  52-60
 SB
340Alex HenriksenAlex Henriksen ('49)IK Hellas3:47:53
  53-70
 SB
349Stefan TerndrupStefan Terndrup ('79)3:49:52
  54-40
 PB
382Ejgil EriksenEjgil Eriksen ('53)3:54:46
  55-65
 PB
407Kaj M MadsenKaj M Madsen ('51)Guderup LK3:57:41
  57-70
 PB
412Peter KjøngerskovPeter Kjøngerskov ('75)GLK3:57:07
  58-45
 PB
424Dennis ThomsenDennis Thomsen ('73)Aalborg AM3:58:04
  59-45
 PB
447Peter GydePeter Gyde ('63)Herlev Atletik4:01:04
  60-55
 PB
454Kurt DaugaardKurt Daugaard ('45)Atletica4:04:23
  61-75
 PB
456Martin KraghMartin Kragh ('90)4:03:20
  62-30
 PB
472
Sakarias Simuna
Sakarias Simuna 
/ FIN4:07:08
  
 PB
475Karl BoghKarl Bogh ('53)SMT Silkeborg4:07:33
  7
 PB
482Kurt OlsenKurt Olsen ('53)4:09:38
  64-65
 PB
493Jannik BornæsJannik Bornæs ('57)Fredensborg AK4:09:30
  65-65
 PB
547Nils SonqvistNils Sonqvist ('52)4:21:58
  66-70
 PB
578
Albert Virtanen
Albert Virtanen ('87)
/ FIN4:27:48
  
 PB
590
Niklas Nukari
Niklas Nukari ('93)
/ FIN4:32:26
  
 PB
634Ole Fogh NielsenOle Fogh Nielsen ('50)Hammel GF4:48:22
  67-70
 PB
645
Ilmari Viljanen
Ilmari Viljanen ('78)
/ FIN4:50:40
  
 PB
651Frode SnitgaardFrode Snitgaard ('52)4:55:59
  68-70
 PB
681
Oskari Vehniä
Oskari Vehniä ('97)
/ FIN5:34:20
  
 PB
K 10 km    

Finale A

Finale
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 35:39
  
 PB
2Karoline Ejby StengaardKaroline Ejby Stengaard ('96)Odense Atletik 38:16
  
 PB
3Anne-Sophie Bork-RasmussenAnne-Sophie Bork-Rasmussen ('97)Odense Atletik 38:50
  
 PB
4Tina GreenTina Green ('74)39:57
  
 PB
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
1
Patrycja Talar
Patrycja Talar ('86)
/ POL1:21:20
  
 
2Mia AndreasenMia Andreasen ('90)1:22:09
  
 PB
3Line GuldhammerLine Guldhammer ('91)1:27:34
  
 PB
4Marie Raun KnudsenMarie Raun Knudsen ('80)Odense Atletik 1:29:04
  
 SB
5Tine NicolaiTine Nicolai ('95)1:29:46
  
 PB
6Iben Schmidt LaursenIben Schmidt Laursen ('85)1:29:43
  
 PB
7Camilla SvejgaardCamilla Svejgaard ('81)1:30:03
  
 PB
8
Christine Parsons
Christine Parsons ('84)
/ IRL1:31:51
  
 PB
9Mie Boldvig RottwittMie Boldvig Rottwitt ('01)1:31:57
  
 PB
10Line Juul RauerLine Juul Rauer ('81)1:32:59
  
 PB
11Annika SkovAnnika Skov ('88)Odense Atletik 1:32:59
  
 SB
12Sofie KildahlSofie Kildahl ('95)1:33:09
  
 SB
13Jeanette LindevangJeanette Lindevang ('86)Langeskov LM1:33:15
  
 PB
14Pernille SkovPernille Skov ('88)1:33:26
  
 PB
15Sofie ChristensenSofie Christensen ('95)KIF1:34:07
  
 PB
16Mette HøirupMette Høirup ('74)MMM1:34:38
  
 SB
17Kristina SchølerKristina Schøler ('94)1:34:58
  
 PB
18Mia-Maja RedinMia-Maja Redin ('91)1:35:00
  
 PB
19Bente BrammingBente Bramming ('67)Kolding Motion1:35:26
  
 SB
20Jannie FinsethJannie Finseth ('72)Næsby IF1:35:19
  
 SB
21Mejse Bjørg MadsenMejse Bjørg Madsen ('65)1:35:29
  
 PB
22Annette LanderAnnette Lander ('66)Ringe Atletik1:36:03
  
 PB
23Kristina Dalgaard-JuulKristina Dalgaard-Juul ('79)1:35:56
  
 PB
24Maria GryningMaria Gryning ('84)1:36:50
  
 PB
25Astrid HarlouAstrid Harlou ('83)1:36:42
  
 PB
26Mia HjelmstedMia Hjelmsted ('85)1:37:15
  
 PB
27Lene LadekjærLene Ladekjær ('78)1:37:17
  
 SB
28Christine BøgebjergChristine Bøgebjerg ('90)1:37:49
  
 PB
29Sissel BekkerSissel Bekker ('97)1:37:48
  
 PB
106
Meri Wiikinkoski
Meri Wiikinkoski ('90)
/ FIN1:50:46
  
 PB
632
Alexandra Hämeenvaara
Alexandra Hämeenvaara 
/ FIN2:39:59
  
 PB
645
Amanda Hakalax
Amanda Hakalax ('98)
/ FIN2:45:02
  
 PB
K Marathon    

Finale A

Finale
1Charlotte KjærulffCharlotte Kjærulff ('94)3:00:38
  
 PB
2Sarah Kristensen SmalbroSarah Kristensen Smalbro ('96)3:04:07
  
 
3Karen Haugaard GlerupKaren Haugaard Glerup ('82)3:05:24
  
 SB
4Katrine BrockKatrine Brock ('92)Vidar Atletik3:07:11
  
 SB
5
Marlin Snuverink-Nijhof
Marlin Snuverink-Nijhof ('83)
/ NED3:07:59
  
 PB
6Christina Catharina DanChristina Catharina Dan ('87)3:09:47
  
 PB
7Sisse BogetoftSisse Bogetoft ('84)3:09:58
  
 PB
8Mette DonslundMette Donslund ('96)3:10:52
  
 PB
9Pernille VillumsenPernille Villumsen ('78)3:12:37
  1-40
 PB
13Sarah van GellekomSarah van Gellekom ('93)3:19:59
  
 PB
14Dorte HoflandDorte Hofland ('69)3:20:24
  
 PB
15Betina Skov SørensenBetina Skov Sørensen ('81)3:22:53
  
 PB
16Elena FahrländerElena Fahrländer ('92)3:29:21
  
 PB
17
Sarah Camejo Hurt
Sarah Camejo Hurt ('92)
/ SWE3:29:47
  
 PB
18Charlotte Mosholm Manø SmedegaardCharlotte Mosholm Manø Smedegaard ('86)3:29:43
  
 PB
19Anne HauchAnne Hauch ('77)3:33:49
  
 PB
20Jessica-Laura JønssonJessica-Laura Jønsson 3:36:06
  
 SB
21Emma Anitta Bergmann HansenEmma Anitta Bergmann Hansen ('76)3:36:42
  
 PB
22Linda JakobsenLinda Jakobsen ('68)GLK3:39:01
  2-50
 PB
23Astrid EliasenAstrid Eliasen ('86)3:39:22
  
 PB
24Julie ThorsagerJulie Thorsager ('96)3:39:49
  
 PB
25Sara SteffenSara Steffen ('95)3:39:00
  
 
26Caroline Marie AndreasenCaroline Marie Andreasen ('80)3:39:38
  
 PB
27Merete DamMerete Dam ('83)3:40:35
  
 PB
28Anja Sofie JensenAnja Sofie Jensen ('93)3:41:30
  
 PB
30Channie Urup JensenChannie Urup Jensen ('95)3:40:11
  
 PB
31Mette LandbergMette Landberg ('82)3:42:47
  
 PB
36Monica HesseMonica Hesse ('83)Team Meins RUNing Løbeklub3:47:56
  3-35
 PB
50
Alison de Rooij
Alison de Rooij ('72)
/ NED3:51:07
  
 PB
72Ninna Dalsgaard ChristensenNinna Dalsgaard Christensen ('77)Aalborg AM3:58:34
  4-45
 PB
98Lisbeth DrescherLisbeth Drescher ('72)Fredensborg AK4:09:30
  5-50
 PB
102Birthe GroossBirthe Grooss ('57)Fredericia LK4:14:26
  6-65
 PB
149Dorthe LudvigsenDorthe Ludvigsen ('70)Aabenraa IG 4:40:48
  7-50
 PB
166
Janika Hautala
Janika Hautala ('97)
/ FIN5:09:46
  
 PB
182Karen Jessen OlsenKaren Jessen Olsen ('42)Aabenraa IG 5:40:06
  8-80
 SB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2