Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: Afslutningsstævne 23‐25.9.2022
Greve Stadion

M 100 m    
24.9. Vind: -1.2

Finale A

Finale
24.9.Vind: -1.2
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas12.26
  
 
2Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC14.80
  
 
Indledende heats24.9.
Indledende 1
24.9. Vind: -1.3
24.9.Vind: -1.3
4Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas12.19
  
 
6Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC14.72
  
 
M 200 m    
25.9. Vind: -0.8

Finale A

Finale
25.9.Vind: -0.8
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas24.49
  
 
M 800 m    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:15.46
  
 SB
M 1500 m    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Christian Sehrt BentsenChristian Sehrt Bentsen ('77)Gentofte IK4:40.27
  
 PB
2Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC4:45.23
  
 SB
3Philip MørchPhilip Mørch ('74)Blovstrød Løverne4:55.59
  
 SB
M Højdespring    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta1.30
  
 =SB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =SB
XXO
1.35
XXr
   
M Stangspring    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.50
  
 
 
4.30
  O
4.50
  O
4.60
XXX
     
2Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)Odense Atletik 3.80
  
 SB
 
3.50
  O
3.70 =SB
 XO
3.80 SB
XXO
3.90
XXX
    
M Længdespring    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta3.45
+0.3
  
 
 
3.25
 1.0
2.09
 1.7
3.38
 1.4
3.45
 0.3
3.23
 2.0
3.33
 2.0
  
M Trespring    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC11.11
+1.1
  
 PB
 
10.78 PB
 0.2
9.90
 1.7
10.41
 0.0
10.92 PB
 0.3
11.11 PB
 1.1
   
M Kuglestød 5.0 kg    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF11.38
  
 PB
 
  X10.5910.74  X11.38 PB  X  
M Kuglestød 6.0 kg    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
2Michael KureMichael Kure ('71)Amager AC10.49
  
 PB
 
9.9910.43 PB10.49 PB  X  X9.93  
M Diskoskast 1.0 kg    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF31.38
  
 
 
  X29.0631.38  X  X28.80  
3Bo Fleig MortensenBo Fleig Mortensen ('60)BAC30.63
  
 
 
  X30.2130.63  X  X  X  
4Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta23.55
  
 
 
19.4523.5522.74  X19.8021.52  
M Diskoskast 1.5 kg    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
2Michael KureMichael Kure ('71)Amager AC31.21
  
 PB
 
30.74 PB28.9729.81  X31.21 PB  X  
7Michael GranlundMichael Granlund ('64)Greve Atletik14.56
  
 PB
 
14.56 PB  X  X  X14.54  X  
M Spydkast 700 gram    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Michael KureMichael Kure ('71)Amager AC39.37
  
 PB
 
37.6534.0337.1938.68 PB37.7039.37 PB  
3Michael GranlundMichael Granlund ('64)Greve Atletik21.04
  
 PB
 
21.04 PB18.9618.8117.41  X16.98  
M Spydkast 800 gram    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1
Carmelo Impala'
Carmelo Impala' ('84)
/ ITA51.98
  
 PB
 
49.9548.9047.4948.2950.50 PB51.98 PB  
2Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk49.78
  
 
 
  X42.7647.0949.21  X49.78  
3Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM44.70
  
 
 
  X44.7039.8640.9941.87  X  
4Christian TrierChristian Trier ('93)Frederiksberg IF41.58
  
 SB
 
41.58 SB39.3238.96  –  –  –  
5Aslak HeuserAslak Heuser ('93)Frederiksberg IF40.18
  
 PB
 
40.18 PB35.6537.69  X37.3938.77  
6Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas34.51
  
 
 
  X34.51  X31.00  X33.92  
K 100 m    
24.9. Vind: -1.5

Finale A

Finale
24.9.Vind: -1.5
1Mette B. JepsenMette B. Jepsen ('70)Hvidovre AM13.82
  
 SB
1Karoline BoysenKaroline Boysen ('94)AK Brøndby15.35
  
 
2Karoline BoysenKaroline Boysen ('94)AK Brøndby15.09
  
 
K 200 m    
25.9. Vind: -2.2

Finale A

Finale
25.9.Vind: -2.2
1Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik28.04
  
 
2Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK28.93
  
 PB
K 1500 m    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Annika WintherAnnika Winther ('72)Blovstrød Løverne6:00.45
  
 SB
2Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Herlev Atletik6:06.50
  
 PB
K Højdespring    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
Mariana RojasMariana Rojas ('94)BAK / ARG NH
  
 
 
1.15
  r
       
K Stangspring    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.90
  
 
 
2.50
  O
2.60
 XO
2.70
  O
2.80
 XO
2.90
XXO
3.00
XXr
  
K Længdespring    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC5.28 w
+2.1
  
 
 
4.86
 0.4
  X
 0.0
  X
 0.0
5.28
 2.1
5.13
 2.2
5.09
 1.3
  
K Diskoskast 1.0 kg    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
5Annette ThomsenAnnette Thomsen ('71)Greve Atletik16.81
  
 SB
 
16.0116.81 SB  X  X  X15.05  
K Hammerkast 3.0 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Christine RedestamChristine Redestam ('72)Helsingør IF30.01
  
 PB
 
29.40 PB  X  X28.5230.01 PB29.61  
K Hammerkast 4.0 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC35.96
  
 PB
 
33.94 SB34.33 PB35.96 PB  X  X  X  
K Spydkast 500 gram    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
2Annette ThomsenAnnette Thomsen ('71)Greve Atletik21.57
  
 PB
 
19.6119.0519.60  X21.57 PB  X  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM17.09
  
 
 
  X15.61  X16.6216.6417.09  
D19 Diskoskast 1.75 kg    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM48.35
  
 
 
40.8644.3747.0448.16  X48.35  
D19 Vægtkast 12.5 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM21.07
  
 PB
 
  X19.40 PB21.07 PB  X20.46  X  
D19 Hammerkast 6.0 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM51.11
  
 PB
 
48.63 PB44.2051.11 PB46.16  X  X  
P19 Vægtkast 7.26 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC14.57
  
 
 
14.57  X  X  X  X  X  
P19 Hammerkast 4.0 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC44.95
  
 
 
44.59  X43.3344.95  X  X  
2Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik41.24
  
 
 
38.58  X39.9038.6741.24  X  
D17 100 m    
24.9. Vind: -1.2

Finale A

Finale
24.9.Vind: -1.2
1Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM12.15
  
 
2Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF13.02
  
 
Indledende heats24.9.
Indledende 1
24.9. Vind: -1.3
24.9.Vind: -1.3
1Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 11.60
  
 
2Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF11.98
  
 
3Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM12.18
  
 
4Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF13.00
  
 
D17 200 m    
25.9. Vind: -0.8

Finale A

Finale
25.9.Vind: -0.8
1Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik23.85
  
 SB
2Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM24.75
  
 PB
3Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 25.32
  
 PB
4Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM25.76
  
 PB
5Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF26.44
  
 
6Mathias GeertsenMathias Geertsen ('06)Fremad Holbæk27.63
  
 PB
D17 800 m    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas2:02.40
  
 PB
2
Mikel Månsson
Mikel Månsson ('07)
/ SWE2:03.96
  
 PB
3Niels Gustav SvendsenNiels Gustav Svendsen ('06)Helsingør IF2:05.16
  
 PB
D17 1500 m    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne4:38.89
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
24.9. Vind: -0.4

Finale A

Finale
24.9.Vind: -0.4
1Bertram Wolff LarsenBertram Wolff Larsen ('06)Helsingør IF16.71
  
 PB
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK17.81
  
 SB
3Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik20.98
  
 
Indledende heats24.9.
Indledende 1
24.9. Vind: -1.1
24.9.Vind: -1.1
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK16.69
  
 PB
2Bertram Wolff LarsenBertram Wolff Larsen ('06)Helsingør IF16.78
  
 PB
3Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik21.18
  
 
D17 Højdespring    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Carlos PibiriCarlos Pibiri ('05)IK Hellas / ITA1.75
  
 PB
 
1.60 PB
  O
1.65 PB
  O
1.70 PB
  O
1.75 PB
XXO
1.80
XXX
   
2Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 1.70
  
 PB
 
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.60 PB
  O
1.65 PB
  O
1.70 PB
XXO
1.75
XXX
  
3Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC1.60
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXX
     
D17 Længdespring    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 6.45 w
+3.1
  
 
 
6.20
 1.3
6.28
 1.9
6.45
 3.1
4.66
 2.4
  X
 0.0
  X
 0.0
  
2Carlos PibiriCarlos Pibiri ('05)IK Hellas / ITA6.01
+1.4
  
 PB
 
6.01 PB
 1.4
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
5.86
 1.1
5.96
 1.2
  
3Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC5.38
+1.7
  
 PB
 
5.09 PB
 1.1
4.85
 2.4
5.01
 0.0
4.78
 0.3
5.19 PB
 1.5
5.38 PB
 1.7
  
4Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF4.39 w
+2.1
  
 
 
4.14
 0.0
  X
 0.0
3.94
 0.0
3.96
 0.0
4.33
 1.0
4.39
 2.1
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.98
  
 
 
14.30  X14.6014.9814.89  X  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.89
  
 
 
  X14.89  X14.3314.54  X  
D17 Diskoskast 1.5 kg    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik47.66
  
 
 
47.6647.37  X46.0247.13  X  
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik39.97
  
 
 
  X  X39.97  X39.90  X  
3Andreas Fagot Krogh JensenAndreas Fagot Krogh Jensen ('05)Holte Atletik28.33
  
 PB
 
25.38 PB24.3224.78  X28.33 PB27.74  
D17 Vægtkast 11.34 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik18.79
  
 
 
  X18.55  X18.7918.38  X  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik16.63
  
 PB
 
13.9915.7516.54  X16.63 PB16.21  
D17 Hammerkast 5.0 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik62.91
  
 PB
 
60.0061.4362.50 PB61.6162.91 PB  X  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik47.55
  
 
 
  X47.55  X  X  X  X  
D17 Spydkast 700 gram    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Andreas Fagot Krogh JensenAndreas Fagot Krogh Jensen ('05)Holte Atletik52.26
  
 
 
  X50.1652.26  X43.7351.74  
2Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 43.58
  
 
 
39.4638.2940.6043.5843.4241.84  
3Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik42.32
  
 PB
 
37.96  X35.0642.32 PB41.30  X  
4Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik40.20
  
 
 
39.91  X39.07  X  X40.20  
5Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 36.97
  
 
 
  X  X  X  X36.97  X  
P17 100 m    
24.9. Vind: -0.6

Finale A

Finale
24.9.Vind: -0.6
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas13.17
  
 
2Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.04
  
 
3Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik14.28
  
 
4Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC14.29
  
 
5Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik14.75
  
 
5Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik14.75
  
 
7Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA14.76
  
 
Indledende heats24.9.
Indledende 1
24.9. Vind: -1.5
24.9.Vind: -1.5
2Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik14.54
  
 PB
3Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA14.67
  
 
Indledende 2
24.9. Vind: -1.9
24.9.Vind: -1.9
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas13.16
  
 
2Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.06
  
 
3Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC14.22
  
 
4Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik14.36
  
 
5Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik14.40
  
 
P17 200 m    
25.9. Vind: -2.2

Finale A

Finale
25.9.Vind: -2.2
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik27.98
  
 
2Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC28.65
  
 PB
3Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik29.27
  
 
4Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik29.62
  
 PB
5Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik29.86
  
 
6Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik30.29
  
 SB
P17 800 m    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik2:33.64
  
 
P17 100 m hæk 76.2 cm    
24.9. Vind: -0.3

Finale A

Finale
24.9.Vind: -0.3
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik16.53
  
 PB
2Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik17.35
  
 PB
3Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik17.61
  
 
Indledende heats24.9.
Indledende 1
24.9. Vind: -2.4
24.9.Vind: -2.4
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik17.24
  
 
2Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik17.58
  
 PB
3Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik25.26
  
 
P17 Højdespring    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik1.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
   
P17 Længdespring    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.13
+1.6
  
 
 
5.00
 0.9
5.13
 1.6
4.22
 1.3
4.75
 1.3
3.28
 1.3
  X
 0.0
  
2Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA5.02 w
+2.5
  
 
 
4.81 PB
 1.2
  X
 0.0
4.76
 0.7
4.70
 1.1
  X
 0.0
5.02
 2.5
  
3Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF4.68
+1.2
  
 
 
4.67
 0.0
4.66
 2.3
4.51
 2.0
4.68
 1.2
4.61
 1.8
4.53
 2.2
  
4Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC4.50 w
+2.4
  
 
 
4.50
 2.4
4.45
 1.6
4.05
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
4.47
 2.5
  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik12.36
  
 
 
  X10.5912.36  X  X11.20  
2Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik9.24
  
 
 
9.149.248.479.138.998.81  
3Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF8.73
  
 
 
8.718.148.738.698.158.36  
P17 Diskoskast 1.0 kg    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik45.55
  
 
 
  X  X45.5544.4045.01  X  
2Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik29.53
  
 
 
26.5126.2125.1429.5328.6629.14  
3Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik19.24
  
 PB
 
19.24 PB16.5416.5616.4217.6216.95  
4Tsehaynesh Beblein PorsbølTsehaynesh Beblein Porsbøl ('05)Holte Atletik16.41
  
 PB
 
16.16 PB  X  X15.5916.41 PB  X  
P17 Vægtkast 7.26 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC14.86
  
 
 
14.4714.6814.5814.8613.88  X  
2Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia13.94
  
 PB
 
13.94 PB13.6413.7613.61  –  –  
P17 Hammerkast 3.0 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC52.68
  
 
 
52.0051.66  X50.93  X52.68  
P17 Spydkast 500 gram    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik38.99
  
 
 
34.0336.6436.8038.9936.4837.13  
2Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 36.48
  
 
 
  X29.9234.5336.4834.3336.24  
3Tsehaynesh Beblein PorsbølTsehaynesh Beblein Porsbøl ('05)Holte Atletik30.99
  
 
 
27.8030.5730.9930.2628.1423.25  
4Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC26.88
  
 
 
26.0325.8125.3426.8825.5724.41  
5Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik16.01
  
 PB
 
16.01 PB11.5210.0913.90  –14.04  
P17 4 x 100 m stafet    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
1Greve Atletik Greve Atletik  53.42
  
 
  Viola Jensen, Mathilde Steenberg, Manja Lund Jørgensen, Solvej Møller
P17 4 x 200 m stafet    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
1Greve Atletik Greve Atletik  1:54.01
  
 
  Frida Revall, Manja Lund Jørgensen, Mathilde Steenberg, Solvej Møller
D15 100 m    
25.9. Vind: 0.0

Finale A

Finale
25.9.Vind: 0.0
1Jakob Hee SchmidtJakob Hee Schmidt ('07)Holte Atletik12.40
  
 
2Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC12.51
  
 
3Mohamoud RodaMohamoud Roda ('07)HGATM 12.80
  
 PB
4Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC13.28
  
 
5Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF13.43
  
 
6Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 13.66
  
 
Finale B
25.9. Vind: -1.7
25.9.Vind: -1.7
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.68
  
 
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta11.72
  
 
3Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA11.92
  
 
4Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik12.20
  
 
5Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta12.39
  
 
6Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik12.64
  
 
Indledende heats25.9.
Indledende 1
25.9. Vind: -1.3
25.9.Vind: -1.3
1Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC12.45
  
 PB
2Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC12.64
  
 
3Mohamoud RodaMohamoud Roda ('07)HGATM 12.95
  
 PB
4Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC13.25
  
 PB
5Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF13.48
  
 
6Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta13.52
  
 
7Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 13.57
  
 PB
8Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta14.86
  
 
Indledende 2
25.9. Vind: -1.6
25.9.Vind: -1.6
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.91
  
 
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta11.92
  
 
3Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA11.96
  
 
4Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik11.97
  
 
5Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 12.00
  
 
6Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta12.25
  
 
7Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik12.54
  
 
8Jakob Hee SchmidtJakob Hee Schmidt ('07)Holte Atletik12.56
  
 
D15 200 m    
24.9. Vind: -1.7

Finale A

Finale
24.9.Vind: -1.7
6Jakob Hee SchmidtJakob Hee Schmidt ('07)Holte Atletik25.36
  
 
7Mohamoud RodaMohamoud Roda ('07)HGATM 26.35
  
 PB
8Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF27.25
  
 
9Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF27.83
  
 
10Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 28.00
  
 PB
Finale B
24.9. Vind: -0.9
24.9.Vind: -0.9
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta23.48
  
 
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC23.48
  
 
3Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA24.20
  
 PB
4August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF24.57
  
 
5Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik25.29
  
 
D15 1500 m    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas4:23.15
  
 
2Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK4:52.19
  
 
3Nikolaj SoelbergNikolaj Soelberg ('07)Gentofte IK4:57.01
  
 PB
4Andreas MoorsAndreas Moors ('08)Blovstrød Løverne5:12.71
  
 
D15 100 m hæk 84.0 cm    
24.9. Vind: -2.6

Finale A

Finale
24.9.Vind: -2.6
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta15.94
  
 
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta17.61
  
 
3Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK20.27
  
 PB
D15 Højdespring    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.75
  
 =PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75 =PB
  O
1.80
XXX
   
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik1.75
  
 
 
1.55
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
  O
1.80
XXX
   
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
   
4Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC1.40
  
 
 
1.40
  O
1.45
XXX
      
D15 Stangspring    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK3.30
  
 PB
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10 =PB
XXO
3.20 PB
  O
3.30 PB
  O
3.40
XXX
       
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta2.90
  
 =PB
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50
 XO
2.60
 XO
2.70
XXO
2.80
 XO
2.90 =PB
XXO
3.00
XXX
       
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2.70
  
 
 
2.40
  O
2.50
XXO
2.60
  O
2.70
 XO
2.80
  r
   
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta2.50
  
 
 
2.20
  O
2.30
 XO
2.40
XXO
2.50
XXO
2.60
XXX
   
D15 Længdespring    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 6.11
0.0
  
 PB
 
5.79 PB
 0.0
  –
 0.0
5.63
 0.0
5.90 PB
 0.0
6.02 PB
 -0.4
6.11 PB
 0.0
  
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta6.05
-1.1
  
 
 
6.04
 -1.2
6.04
 0.5
  –
 0.0
5.80
 0.0
5.91
 0.0
6.05
 -1.1
  
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK6.02
0.0
  
 
 
5.38
 -0.1
5.39
 0.0
5.47
 -1.1
5.71
 0.1
6.01
 -0.1
6.02
 0.0
  
4Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta5.28
0.0
  
 PB
 
4.91 PB
 -0.1
5.24 PB
 0.4
5.28 PB
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
3.72
 0.0
  
5Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC5.17
0.0
  
 
 
5.05
 0.0
5.05
 -1.1
5.04
 -1.0
4.78
 0.0
4.56
 -1.3
5.17
 0.0
  
6Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC4.99
-0.9
  
 
 
4.78
 0.0
4.99
 -0.9
4.88
 0.0
4.88
 0.0
4.64
 -1.0
4.86
 0.0
  
7Mohamoud RodaMohamoud Roda ('07)HGATM 4.66
0.0
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.66
 0.0
     
8Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.56
0.0
  
 
 
4.56
 0.0
4.22
 -1.3
4.45
 0.0
     
9Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK4.46
0.0
  
 
 
4.46
 0.0
3.89
 -1.4
4.19
 -2.0
     
10Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik3.95
0.0
  
 
 
3.86
 -1.0
3.90
 0.0
3.95
 0.0
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 13.47
  
 
 
  X12.9513.4711.57  –13.43  
2Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik11.84
  
 
 
11.0511.6111.8411.0710.2211.49  
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta10.97
  
 
 
10.0310.5510.3510.5910.3510.97  
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta10.40
  
 
 
9.7910.26  X10.2110.409.87  
5Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta9.65
  
 PB
 
9.50 PB9.65 PB9.18  X8.448.90  
6Mathias Steen PagelsMathias Steen Pagels ('08)Roar Atletik6.61
  
 PB
 
6.61 PB6.256.506.256.206.49  
D15 Diskoskast 1.0 kg    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Emil Juul JensenEmil Juul Jensen ('08)Viking Atletik48.84
  
 PB
 
48.84 PB43.8945.8145.5946.5143.23  
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK42.42
  
 
 
35.7141.36  X  X42.4240.94  
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta32.47
  
 PB
 
  X29.47 PB29.83 PB31.53 PB32.47 PB29.76  
4Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik26.31
  
 PB
 
  X26.31 PB21.75  X23.82  X  
5Mohamud Nuh Daahir RodaMohamud Nuh Daahir Roda ('07)HGATM 25.11
  
 
 
24.54  X21.8025.1124.1924.64  
6Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta20.29
  
 PB
 
20.29 PB  X  X  X  X  X  
7Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta19.93
  
 
 
14.6319.93  X     
8Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas18.34
  
 PB
 
17.3818.34 PB15.38     
Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC NM
  
 
 
  X  X  X     
D15 Hammerkast 4.0 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Mathias Steen PagelsMathias Steen Pagels ('08)Roar Atletik21.87
  
 PB
 
  X19.03 PB21.87 PB  X  X  X  
D15 Spydkast 600 gram    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta38.43
  
 
 
38.4336.6935.55  X33.9233.88  
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC37.79
  
 
 
37.7932.2430.4432.7131.7232.65  
3Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik36.79
  
 PB
 
  X36.79 PB  X30.8532.9835.81  
4Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas30.23
  
 
 
  X30.23  X30.2029.7228.40  
5Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik26.70
  
 PB
 
18.6921.3122.2126.70 PB22.5121.80  
6Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas21.96
  
 
 
18.2017.4220.2921.5921.9621.69  
Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC NM
  
 
 
  X  X  X  –  –  –  
D15 4 x 100 m stafet    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  46.09
  
 
  Oliver Mikkelsen, Thor Knudsen, Mads Vincentsen, Nikolaj Krüger
2Amager Atletik Club Amager Atletik Club  48.24
  
 
  Carl Bäckström Nielsen, Emil Zilmer Lund, Tristan Trzecieski, Mads Varnike Schiff
D15 4 x 200 m stafet    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  1:37.54
  
 
  Oliver Mikkelsen, Thor Knudsen, Mads Vincentsen, Nikolaj Krüger
2Amager Atletik Club Amager Atletik Club  1:42.12
  
 
  Emil Zilmer Lund, Tristan Trzecieski, Mads Varnike Schiff, Carl Bäckström Nielsen
P15 100 m    
25.9. Vind: -0.5

Finale A

Finale
25.9.Vind: -0.5
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta13.19
  
 SB
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik13.24
  
 PB
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.38
  
 
4Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta13.64
  
 
5Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik13.78
  
 
6Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC13.97
  
 PB
7Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK14.61
  
 
8Sigrid Trojahn KristiansenSigrid Trojahn Kristiansen ('08)Sparta15.01
  
 
Indledende heats25.9.
Indledende 1
25.9. Vind: -2.6
25.9.Vind: -2.6
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik14.02
  
 
2Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC14.28
  
 PB
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF14.48
  
 PB
4Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK14.84
  
 
5Sigrid Trojahn KristiansenSigrid Trojahn Kristiansen ('08)Sparta15.00
  
 
6Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF15.07
  
 
Indledende 2
25.9. Vind: -1.1
25.9.Vind: -1.1
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta13.37
  
 
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik13.53
  
 
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.71
  
 
4Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta13.71
  
 
5Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF13.84
  
 
P15 200 m    
24.9. Vind: -0.4

Finale A

Finale
24.9.Vind: -0.4
3Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK27.84
  
 PB
10Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik29.48
  
 SB
12Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK29.79
  
 PB
16Freja GudmeFreja Gudme ('08)BAC30.72
  
 PB
Finale B
24.9. Vind: -1.5
24.9.Vind: -1.5
8Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF28.86
  
 
9Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 29.09
  
 
11Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF29.62
  
 
13Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF29.87
  
 PB
14Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF29.92
  
 
15Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF29.97
  
 
Finale C
24.9. Vind: -0.8
24.9.Vind: -0.8
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF26.87
  
 PB
2Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM27.13
  
 PB
4Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF27.97
  
 
5Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF28.03
  
 PB
6Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF28.35
  
 
7Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta28.46
  
 
P15 1500 m    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik5:17.71
  
 
2Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta5:31.45
  
 
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
24.9. Vind: -1.4

Finale A

Finale
24.9.Vind: -1.4
1Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK12.69
  
 
2Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF12.97
  
 
3Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK13.29
  
 PB
4Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK13.36
  
 
5Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta13.45
  
 
6Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF13.49
  
 
Finale B
24.9. Vind: -0.6
24.9.Vind: -0.6
1Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF12.92
  
 
2Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK12.94
  
 
3Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK13.31
  
 PB
4Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK13.44
  
 
5Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta13.51
  
 
6Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF13.51
  
 
P15 Højdespring    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.60
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
  r
   
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.55
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55 PB
 XO
1.60
XXX
  
3Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta1.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
   
4Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
     
5Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
     
5Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
     
7Sigrid Trojahn KristiansenSigrid Trojahn Kristiansen ('08)Sparta1.30
  
 
 
1.30
  O
1.35
XXX
      
P15 Stangspring    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik2.50
  
 =PB
 
2.00
  O
2.10
  O
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50 =PB
  O
2.60
XXX
 
2Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 2.30
  
 PB
 
1.90
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.20 =PB
  O
2.30 PB
  O
2.40
XXX
  
3Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)Holte Atletik2.30
  
 
 
2.00
  O
2.10
 XO
2.20
 XO
2.30
  O
2.40
XXX
   
P15 Længdespring    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta5.17
0.0
  
 PB
 
4.82 PB
 0.0
5.17 PB
 0.0
5.16
 -0.8
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.08
-0.5
  
 
 
4.89
 -0.8
4.75
 -0.2
4.99
 -1.2
5.08
 -0.5
4.95
 -0.3
4.80
 -0.5
  
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.76
-0.2
  
 
 
  X
 0.0
4.38
 0.0
4.70
 0.0
4.67
 -1.5
  X
 0.0
4.76
 -0.2
  
4Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.61
-1.7
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.58
 0.2
4.61
 -1.7
4.61
 -0.8
   
5Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.50
0.0
  
 
 
4.06
 0.0
4.50
 0.0
4.38
 -0.8
4.44
 -0.4
4.40
 -0.6
4.44
 -0.3
  
6Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF4.46
-1.0
  
 
 
4.24
 -0.4
4.46
 -1.0
4.43
 -1.0
4.44
 -1.7
  X
 0.0
  X
 0.0
  
7Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 4.44
-2.0
  
 
 
  X
 0.0
3.86
 -0.6
4.44
 -2.0
     
8Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.42
0.0
  
 
 
4.37
 -1.7
4.37
 0.0
4.42
 0.0
     
9Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik4.34
+0.1
  
 PB
 
4.34 PB
 0.1
4.07
 -1.9
4.24
 -0.1
     
10Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.24
-0.5
  
 
 
4.24
 -0.5
  X
 0.0
  X
 0.0
     
11Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 4.21
-0.2
  
 
 
3.24
 -0.5
4.21
 -0.2
3.95
 0.0
     
12Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC4.17
0.0
  
 PB
 
3.65 PB
 -1.1
  X
 0.0
4.17 PB
 0.0
     
13Freja GudmeFreja Gudme ('08)BAC3.77
0.0
  
 PB
 
3.77 PB
 0.0
3.68
 0.0
3.35
 -0.4
     
14Sigrid Trojahn KristiansenSigrid Trojahn Kristiansen ('08)Sparta3.36
-0.3
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
3.36
 -0.3
     
15Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik3.11
-1.0
  
 PB
 
2.96 PB
 0.0
2.94
 0.0
3.11 PB
 -1.0
     
Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK NM
0.0
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta12.39
  
 
 
11.7312.3910.5512.0811.5311.47  
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC11.57
  
 PB
 
11.57 PB10.8710.8711.0410.5210.65  
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF10.30
  
 
 
9.529.289.6210.309.999.63  
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF9.89
  
 
 
8.369.409.129.789.409.89  
5Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC8.57
  
 
 
7.858.278.008.578.37  X  
6Esther MansaEsther Mansa ('07)Køge Atletik7.55
  
 
 
7.557.537.287.336.987.13  
7Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF7.35
  
 PB
 
7.24 PB7.35 PB7.00     
P15 Diskoskast 0.75 kg    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia32.89
  
 PB
 
  X29.9832.39  X32.89 PB30.38  
2Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM26.91
  
 PB
 
23.77 SB25.36 SB25.63 SB21.0326.91 PB  X  
3Line SvareLine Svare ('08)Amager AC26.20
  
 
 
22.8223.3526.20  X25.6425.21  
4Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF23.20
  
 PB
 
23.20 PB21.3918.50  X20.1020.23  
5Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik22.04
  
 PB
 
18.5322.04 PB20.7617.0120.0920.16  
6Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA20.96
  
 
 
20.96  X  X  X19.1218.90  
7Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF15.34
  
 PB
 
  X15.34 PB15.30     
Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Hammerkast 3.0 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia46.27
  
 
 
45.41  X  X45.4344.8246.27  
2Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF36.98
  
 
 
  X8.8025.8235.6436.98  X  
3Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC34.28
  
 PB
 
  X34.28 PB  X30.14  X33.24  
4Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik26.64
  
 PB
 
25.71 PB23.0324.34  X26.64 PB  –  
5Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA25.48
  
 
 
22.5625.48  X22.7223.40  X  
6Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik25.09
  
 PB
 
23.7225.09 PB24.55  X23.47  X  
7Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik18.70
  
 PB
 
18.52 PB18.2818.70 PB     
P15 Spydkast 500 gram    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia44.23
  
DUR-15 PB
 
39.4041.9340.3036.0041.3644.23 PB  
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 43.71
  
 
 
39.8933.1342.4139.9743.7138.31  
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF31.42
  
 
 
30.9330.3227.5931.3231.4228.20  
4Line SvareLine Svare ('08)Amager AC31.02
  
 
 
28.7228.5225.9729.9531.02  X  
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF28.94
  
 PB
 
  X28.94 PB27.1026.2726.8827.91  
6Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK28.93
  
 PB
 
24.0724.3928.93 PB26.5410.0122.65  
7Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF27.92
  
 PB
 
25.4427.92 PB25.68     
8Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA25.28
  
 
 
23.6725.2824.26     
9Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta23.95
  
 
 
23.5021.3423.95     
10Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF23.41
  
 
 
  X21.1223.41     
11Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF22.08
  
 PB
 
20.08 PB  X22.08 PB     
12Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik15.69
  
 PB
 
15.69 PB  X13.99     
P15 4 x 100 m stafet    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
1KIF - København KIF - København  52.08
  
 
  Aliya Dahl, Sophia Bonde, Sophie Filtenborg Brandt, Isabella Bonde
2FIF atletik og motion FIF atletik og motion  55.33
  
 
  Asta Hindborg, Annika Aqraou, Melanie Isabella Jørgensen, Elsa Kyster Hvelplund
P15 4 x 200 m stafet    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
1KIF - København KIF - København  1:49.45
  
 
  Milla Eskildsen, Mille Elmer, Sophia Bonde, Asta Garder
2FIF atletik og motion FIF atletik og motion  1:54.73
  
 
  Vilma Viggers Fabild, Louise Lehman Jensen, Isabella Petersen, Asta Marie Holck Hansen
3Herlufsholm Gymnastikforening Herlufsholm Gymnastikforening  2:02.01
  
 
  Jessica Boysen, Lærke Jannerup, Miruna Oranceano, Eline Schwenger Johansen
D13 80 m    
25.9. Vind: -1.0

Finale A

Finale
25.9.Vind: -1.0
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC10.05
  
 
Finale B
25.9. Vind: 0.0
25.9.Vind: 0.0
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC10.42
  
 
D13 200 m    
24.9. Vind: -1.6

Finale A

Finale
24.9.Vind: -1.6
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC26.23
  
 
2Julius BurrildJulius Burrild ('09)Fredensborg AK26.87
  
 PB
3August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF28.89
  
 
4Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta29.54
  
 
D13 600 m    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1:29.76
  
 PB
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1:54.98
  
 
3Adam EnnisAdam Ennis ('10)Fredensborg AK2:08.05
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
24.9. Vind: -1.8

Finale A

Finale
24.9.Vind: -1.8
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk12.74
  
 PB
2Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta14.83
  
 
3Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC15.56
  
 
4Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta15.91
  
 
D13 Højdespring    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1.45
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.45
  O
1.60
XXX
    
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1.40
  
 
 
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
 XO
1.45
XXX
   
2Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.40
  
 PB
 
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
 XO
1.40 PB
 XO
1.45
XXX
   
4Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1.40
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
   
5Storm William PedersenStorm William Pedersen ('10)DELTA1.20
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25
XXX
      
D13 Længdespring 1 m zone    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC5.64
+1.3
  
 
 
5.55
 0.0
5.52
 0.2
5.58
 0.1
5.64
 1.3
  X
 0.0
  X
 0.0
  
2Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk5.04
+0.6
  
 PB
 
4.62 PB
 0.0
5.04 PB
 0.6
4.95
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
4.93
 1.6
  
3Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta4.29
+0.4
  
 
 
4.29
 0.4
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
D13 Kuglestød 3.0 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC11.36
  
 PB
 
11.0710.1111.36 PB10.6211.1210.69  
2Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC10.59
  
 PB
 
9.5410.0710.50 PB  X9.8610.59 PB  
3Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC9.07
  
 PB
 
8.80 PB9.07 PB8.588.328.568.37  
4Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta8.61
  
 PB
 
7.968.508.59 PB8.438.338.61 PB  
5Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC8.41
  
 
 
8.058.158.417.658.068.24  
6Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF8.03
  
 PB
 
8.03 PB  X7.717.977.096.61  
7Oliver KronborgOliver Kronborg ('10)Trongårdens IF 7.22
  
 PB
 
7.22 PB7.017.15     
8Euan LoubserEuan Loubser ('10)Holte Atletik7.03
  
 PB
 
6.69 PB6.527.03 PB     
D13 Diskoskast 0.75 kg    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC25.33
  
 
 
19.17  X25.33  X24.8922.18  
2Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC19.15
  
 PB
 
  X  X16.80 PB  X  X19.15 PB  
3Euan LoubserEuan Loubser ('10)Holte Atletik12.99
  
 SB
 
12.1311.64  X12.99 SB  X12.32  
D13 Spydkast 400 gram    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF34.71
  
 
 
34.1034.7133.3031.1729.5532.66  
2Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta33.74
  
 PB
 
29.9031.3230.5632.4033.74 PB  X  
3Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC28.79
  
 PB
 
  X25.95  X27.21 PB28.79 PB28.33  
4Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC25.82
  
 PB
 
22.2224.01 PB20.5025.82 PB21.3323.78  
5Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC25.52
  
 
 
20.4721.2525.5221.4323.6622.29  
6Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta24.44
  
 
 
24.2724.1624.4423.1022.4222.22  
7Storm William PedersenStorm William Pedersen ('10)DELTA23.69
  
 PB
 
21.3223.69 PB22.81     
8
Njord Kinzi Due
Njord Kinzi Due ('12)
DELTA18.40
  
 PB
 
16.20 PB16.89 PB18.40 PB     
9Oliver KronborgOliver Kronborg ('10)Trongårdens IF 17.33
  
 
 
17.3315.7113.81     
10Arthur GibsonArthur Gibson ('09)BAC16.45
  
 SB
 
16.45 SB16.1815.50     
11Adam EnnisAdam Ennis ('10)Fredensborg AK8.62
  
 PB
 
  X7.83 PB8.62 PB     
D13 4 x 100 m stafet    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
1Amager Atletik Club Amager Atletik Club  56.66
  
 
  Balder Breinholst, Storm Breinholst, Herman Marcussen, Vagn Bjørn
2Fredensborg Atletik Klub Fredensborg Atletik Klub  1:03.82
  
 
  Valdemar Petersen, Bertram Skov Vester, Elliot Berg Torsbakke, Adam Ennis
D13 4 x 200 m stafet    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
1Amager Atletik Club Amager Atletik Club  2:03.90
  
 
  Balder Breinholst, Storm Breinholst, Herman Marcussen, Vagn Bjørn
P13 80 m    
25.9. Vind: -1.4

Finale A

Finale
25.9.Vind: -1.4
1Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik11.03
  
 
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF11.08
  
 
3Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 11.35
  
 
4Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik11.58
  
 
5Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik12.63
  
 PB
Indledende heats25.9.
Indledende 1
25.9. Vind: -1.5
25.9.Vind: -1.5
1Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik11.02
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF11.15
  
 
3Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 11.27
  
 
4Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik11.48
  
 
5Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik12.76
  
 PB
P13 200 m    
24.9. Vind: -1.6

Finale A

Finale
24.9.Vind: -1.6
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF27.52
  
 PB
2Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik28.43
  
 PB
3Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik32.36
  
 
4Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik33.35
  
 SB
P13 600 m    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF1:55.92
  
 
2Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk1:59.53
  
 PB
3Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik2:00.01
  
 PB
4Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR2:01.73
  
 PB
5Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik2:01.80
  
 SB
6Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta2:04.26
  
 PB
7Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF2:06.07
  
 PB
8Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta2:06.87
  
 
9Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta2:10.51
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
24.9. Vind: -1.6

Finale A

Finale
24.9.Vind: -1.6
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik10.77
  
 
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF11.90
  
 
3Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik12.39
  
 PB
4Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC12.42
  
 
5Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta12.44
  
 PB
6Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta12.73
  
 PB
7Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC13.22
  
 
8Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR13.31
  
 PB
Finale B
24.9. Vind: +1.2
24.9.Vind: +1.2
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik10.64
  
 
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF11.69
  
 PB
3Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC12.09
  
 
4Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik12.55
  
 PB
5Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta12.69
  
 PB
6Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta12.94
  
 
7Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC13.24
  
 
8Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR13.70
  
 
P13 Højdespring    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta1.40
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =PB
  O
1.45
XXX
    
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.40
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
XXO
1.45
XXX
  
3Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
    
4Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta1.35
  
 PB
 
1.15
  X
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
XXO
1.40
XXX
   
5Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta1.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
     
5Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR1.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
     
7Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF1.30
  
 PB
 
1.20
 XO
1.25
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
    
8Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC1.25
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
      
9Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC1.10
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
     
P13 Stangspring    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik2.10
  
 PB
 
1.50
  O
1.60
  O
1.70
  O
1.80
  O
1.90
 XO
2.00 =PB
  O
2.10 PB
  O
2.20
XXX
P13 Længdespring 1 m zone    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 4.40
+1.5
  
 
 
4.23
 0.0
4.20
 2.6
4.36
 0.0
  X
 0.0
4.40
 1.5
3.92
 0.6
  
2Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta4.28
+1.7
  
 
 
  X
 0.0
3.78
 2.2
3.95
 0.0
4.28
 1.7
3.85
 1.1
4.03
 1.5
  
P13 Kuglestød 2.0 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF10.08
  
 PB
 
8.97 PB9.58 PB8.998.469.2310.08 PB  
2Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik9.32
  
 
 
9.328.689.079.178.848.83  
3Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia8.23
  
 
 
8.038.23  X7.57  X7.53  
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta7.51
  
 
 
7.276.596.636.297.517.26  
5Maja BondeMaja Bonde ('09)IK Olympia7.47
  
 PB
 
7.38 PB7.47 PB6.897.467.277.30  
6Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta6.87
  
 PB
 
6.87 PB6.585.456.666.05  X  
P13 Diskoskast 0.75 kg    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik23.08
  
 
 
23.0821.66  X21.48  X20.22  
2Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC19.29
  
 PB
 
19.29 PB15.74  X17.74  X17.11  
3Maja BondeMaja Bonde ('09)IK Olympia15.79
  
 PB
 
13.24 SB15.79 PB14.77  X13.1113.66  
4Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia14.75
  
 PB
 
11.94 PB13.83 PB10.7213.2914.75 PB13.47  
P13 Hammerkast 2.0 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik27.17
  
 
 
25.3826.0827.1725.03  X25.80  
2Karen OlsenKaren Olsen ('10)IK Olympia26.73
  
 PB
 
  X21.83 PB25.29 PB21.4426.73 PB  X  
3Maja BondeMaja Bonde ('09)IK Olympia23.47
  
 PB
 
19.60 PB20.40 PB20.3820.3821.72 PB23.47 PB  
P13 Spydkast 400 gram    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik26.72
  
 
 
26.3825.4625.4926.7223.8223.57  
2Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF25.97
  
 PB
 
  X25.97 PB16.8523.4223.4322.47  
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF24.51
  
 PB
 
21.3824.21 PB17.7522.4624.51 PB20.80  
4Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia23.95
  
 PB
 
20.5021.0919.7419.7520.4323.95 PB  
5Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta23.92
  
 PB
 
19.9521.7321.7322.55 PB21.2823.92 PB  
6Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik23.20
  
 PB
 
23.20 PB  X19.9023.06  X20.37  
7Maja BondeMaja Bonde ('09)IK Olympia18.88
  
 PB
 
13.40 SB18.10 PB18.0116.8618.87 PB18.88 PB  
P13 4 x 100 m stafet    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  52.49
  
 
  Johanne Hansen-Møller, Alma Børregaard Ravn, Wilma Caroline Nielsen, Andrea Winther Glamoclija
2Greve Atletik Greve Atletik  1:01.24
  
 
  Sofie Juhl Ivarsen, Lærke Fabricius Damborg, Tilde Ravnsbæk, Ronja Revall
P13 4 x 200 m stafet    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  1:56.05
  
 
  Johanne Hansen-Møller, Alma Børregaard Ravn, Wilma Caroline Nielsen, Andrea Winther Glamoclija
2Greve Atletik Greve Atletik  2:16.29
  
 
  Zofia Pacyna, Lærke Fabricius Damborg, Tilde Ravnsbæk, Ronja Revall
D12 80 m    
25.9. Vind: -0.3

Finale A

Finale
25.9.Vind: -0.3
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC11.31
  
 
2Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC11.67
  
 
3
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC11.80
  
 PB
4Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas11.82
  
 
5
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC12.49
  
 SB
Finale B
25.9. Vind: 0.0
25.9.Vind: 0.0
1Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC11.64
  
 
2Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas11.81
  
 
3
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC11.83
  
 PB
D12 200 m    
24.9. Vind: -1.8

Finale A

Finale
24.9.Vind: -1.8
1Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas29.15
  
 
2Daniel BoserupDaniel Boserup ('10)Glostrup IC31.25
  
 PB
3Adam EnnisAdam Ennis ('10)Fredensborg AK33.66
  
 PB
4Storm William PedersenStorm William Pedersen ('10)DELTA35.50
  
 PB
D12 Længdespring 1 m zone    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC4.64
0.0
  
 
 
4.28
 0.8
4.33
 0.5
4.37
 1.0
4.12
 1.4
4.08
 1.7
4.64
 0.0
  
2Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC4.09
0.0
  
 PB
 
3.38
 1.8
3.88
 1.3
4.01
 0.0
4.09 PB
 0.0
3.77
 1.9
4.02
 0.7
  
3Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1.82
+1.8
  
 
 
1.82
 1.8
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
P12 80 m    
25.9. Vind: +0.1

Finale A

Finale
25.9.Vind: +0.1
7Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik12.35
  
 PB
8Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC12.57
  
 
10Karla Kinzi DueKarla Kinzi Due ('10)DELTA12.75
  
 
11Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC12.77
  
 
12Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta13.24
  
 PB
13Silla PeickSilla Peick ('10)Holte Atletik13.65
  
 
Finale B
25.9. Vind: -0.5
25.9.Vind: -0.5
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik10.91
  
 
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.19
  
 
3Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta11.22
  
 PB
4Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta11.78
  
 
5Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta12.10
  
 
6Ingrid Lyngby BärlundIngrid Lyngby Bärlund ('10)Holte Atletik12.25
  
 PB
9Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk12.60
  
 
Indledende heats25.9.
Indledende 1
25.9. Vind: -1.6
25.9.Vind: -1.6
1Ingrid Lyngby BärlundIngrid Lyngby Bärlund ('10)Holte Atletik12.31
  
 PB
2Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik12.47
  
 PB
3Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC12.55
  
 PB
4Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC12.59
  
 
5Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta13.40
  
 PB
6Silla PeickSilla Peick ('10)Holte Atletik13.58
  
 PB
Indledende 2
25.9. Vind: -1.2
25.9.Vind: -1.2
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik11.06
  
 
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.35
  
 
3Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta11.46
  
 PB
4Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta11.91
  
 
5Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta12.41
  
 
6Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk12.44
  
 
7Karla Kinzi DueKarla Kinzi Due ('10)DELTA12.65
  
 PB
P12 200 m    
24.9. Vind: -1.3

Finale A

Finale
24.9.Vind: -1.3
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta28.72
  
 PB
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta29.12
  
 PB
3Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta31.56
  
 PB
4Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC32.37
  
 
5Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF32.83
  
 PB
6Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF33.14
  
 PB
7Ellen Katrine Melgaard SvendsenEllen Katrine Melgaard Svendsen ('10)Helsingør IF39.84
  
 PB
P12 Længdespring 1 m zone    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik4.82 w
+2.2
  
 
 
4.46
 1.2
  X
 0.0
4.57
 0.0
4.82
 2.2
4.50
 0.4
4.60
 1.9
  
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta4.81
+1.9
  
 
 
4.31
 1.6
4.52
 0.4
4.56
 0.0
4.71
 1.0
4.81
 1.9
4.72
 1.4
  
3Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.58
+1.1
  
 
 
4.38
 0.0
4.52
 3.0
4.44
 0.0
  X
 0.0
4.57
 0.6
4.58
 1.1
  
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.14
+0.4
  
 
 
4.14
 0.4
4.08
 1.6
4.01
 0.0
4.02
 1.0
3.89
 0.8
3.97
 1.0
  
5Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta4.10
0.0
  
 
 
4.10
 0.0
3.61
 0.4
  X
 0.0
3.98
 0.0
  X
 0.0
3.78
 0.1
  
6Karla Kinzi DueKarla Kinzi Due ('10)DELTA4.04
+1.8
  
 PB
 
4.04 PB
 1.8
3.70
 0.0
  X
 0.0
3.99
 2.4
3.99
 0.6
3.95
 1.0
  
7Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC3.95 w
+3.8
  
 
 
3.95
 3.8
3.94
 0.9
3.89
 0.0
     
8Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia3.84
0.0
  
 
 
3.84
 0.0
3.71
 1.2
3.60
 0.0
     
9Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta3.69
0.0
  
 PB
 
3.61 PB
 0.0
3.69 PB
 0.0
3.69 =PB
 0.3
     
10Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC3.65
0.0
  
 PB
 
3.65 PB
 0.0
3.63
 0.0
3.53
 0.1
     
D11 60 m    
25.9. Vind: -1.1

Finale A

Finale
25.9.Vind: -1.1
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta8.89
  
 
2
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF9.25
  
 
3
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas9.49
  
 PB
4
Holger Gedbjerg Hedegaard
Holger Gedbjerg Hedegaard ('11)
Holte Atletik9.70
  
 PB
5
Bjarke Johan Christensen
Bjarke Johan Christensen ('11)
BAC9.98
  
 
6
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK10.23
  
 
7
Axel Blanco-Hansen
Axel Blanco-Hansen ('11)
Trongårdens IF 10.50
  
 
8
Louie Sehrt Arnø
Louie Sehrt Arnø ('11)
Gentofte IK10.87
  
 
Indledende heats25.9.
Indledende 1
25.9. Vind: -0.6
25.9.Vind: -0.6
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta8.97
  
 
2
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF9.16
  
 
3
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas9.44
  
 PB
4
Holger Gedbjerg Hedegaard
Holger Gedbjerg Hedegaard ('11)
Holte Atletik9.71
  
 
5
Bjarke Johan Christensen
Bjarke Johan Christensen ('11)
BAC9.82
  
 
6
Axel Blanco-Hansen
Axel Blanco-Hansen ('11)
Trongårdens IF 10.17
  
 PB
7
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK10.29
  
 
8
Louie Sehrt Arnø
Louie Sehrt Arnø ('11)
Gentofte IK10.89
  
 
D11 200 m    
24.9. Vind: -2.1

Finale A

Finale
24.9.Vind: -2.1
3
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF32.41
  
 PB
4
Holger Gedbjerg Hedegaard
Holger Gedbjerg Hedegaard ('11)
Holte Atletik32.45
  
 PB
7
Andreas Nordberg Brøndsted
Andreas Nordberg Brøndsted ('11)
DELTA34.22
  
 PB
8
Axel Blanco-Hansen
Axel Blanco-Hansen ('11)
Trongårdens IF 34.66
  
 PB
10
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
KIF36.00
  
 PB
Finale B
24.9. Vind: -1.2
24.9.Vind: -1.2
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta29.49
  
 PB
2
Theodor Høyer Zacho
Theodor Høyer Zacho ('11)
IK Hellas30.16
  
 PB
5
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK33.06
  
 PB
6
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK33.34
  
 PB
9
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk34.67
  
 PB
D11 600 m    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas1:57.12
  
 PB
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC1:59.72
  
 
3
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC2:03.72
  
 PB
4
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk2:04.13
  
 PB
5
Axel Blanco-Hansen
Axel Blanco-Hansen ('11)
Trongårdens IF 2:06.64
  
 PB
6
Bjarke Johan Christensen
Bjarke Johan Christensen ('11)
BAC2:11.20
  
 PB
7
Arn Lyduch
Arn Lyduch ('12)
2:14.79
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
24.9. Vind: -0.3

Finale A

Finale
24.9.Vind: -0.3
6
Valdemar Petersen
Valdemar Petersen ('12)
13.53
  
 PB
7
Axel Blanco-Hansen
Axel Blanco-Hansen ('11)
Trongårdens IF 13.99
  
 PB
8
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF14.02
  
 PB
9
Mikkel Leth Jølck
Mikkel Leth Jølck ('12)
BAC14.19
  
 PB
10
Christian Tybjerg Zeuner
Christian Tybjerg Zeuner ('12)
BAC14.45
  
 PB
Finale B
24.9. Vind: -0.1
24.9.Vind: -0.1
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC11.59
  
 PB
2
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK11.77
  
 PB
3
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK12.49
  
 PB
4
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF12.74
  
 PB
5
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC13.08
  
 PB
Indledende heats24.9.
Indledende 1
24.9. Vind: -0.2
24.9.Vind: -0.2
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC11.71
  
 PB
2
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF12.94
  
 PB
3
Axel Blanco-Hansen
Axel Blanco-Hansen ('11)
Trongårdens IF 14.11
  
 
4
Mikkel Leth Jølck
Mikkel Leth Jølck ('12)
BAC14.43
  
 
5
Christian Tybjerg Zeuner
Christian Tybjerg Zeuner ('12)
BAC14.48
  
 
Indledende 2
24.9. Vind: -2.0
24.9.Vind: -2.0
1
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK11.94
  
 PB
2
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK13.00
  
 PB
3
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC13.42
  
 PB
4
Valdemar Petersen
Valdemar Petersen ('12)
13.76
  
 
5
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk13.84
  
 
6
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF14.13
  
 
D11 Højdespring    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1.30
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
   
2
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk1.30
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
  
3
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.20
  
 
 
1.10
XXO
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
    
4
Valdemar Petersen
Valdemar Petersen ('12)
1.10
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15
XXr
   
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta NH
  
 
 
1.00
  r
       
D11 Længdespring 1 m zone    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta4.29
-0.4
  
 
 
4.29
 -0.4
4.23
 -0.7
3.88
 -1.4
4.22
 -1.3
4.28
 -0.8
4.22
 -0.8
  
2
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC4.18
-1.2
  
 SB
 
4.16 SB
 -1.2
4.03
 -0.5
2.40
 0.0
4.02
 -2.0
4.15
 -1.3
4.18 SB
 -1.2
  
3
Theodor Høyer Zacho
Theodor Høyer Zacho ('11)
IK Hellas3.94
-0.9
  
 
 
3.73
 -1.2
3.81
 -0.8
  X
 0.0
3.72
 -0.8
3.94
 -0.9
3.92
 -2.2
  
4
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK3.70
-0.5
  
 PB
 
3.37
 -1.1
3.23
 -2.3
3.62 PB
 -2.8
3.69 PB
 -1.1
3.66
 -1.4
3.70 PB
 -0.5
  
5
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF3.66
-0.9
  
 PB
 
3.66 PB
 -0.9
3.29
 -1.2
3.49
 -1.9
3.57
 0.0
3.57
 -1.4
3.65
 -1.7
  
6
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC3.41
+1.9
  
 PB
 
3.41 PB
 1.9
3.32
 -0.9
3.33
 -1.6
3.23
 -0.9
3.24
 -0.9
3.31
 -2.2
  
7
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK3.29
-0.4
  
 
 
3.29
 -0.4
3.08
 -1.6
  X
 0.0
     
8
Axel Blanco-Hansen
Axel Blanco-Hansen ('11)
Trongårdens IF 3.24
-1.4
  
 
 
3.24
 0.0
3.14
 -2.0
3.24
 -1.4
     
9
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
KIF3.14
0.0
  
 
 
3.14
 0.0
3.08
 -0.8
3.06
 0.0
     
10
Louie Sehrt Arnø
Louie Sehrt Arnø ('11)
Gentofte IK2.95
-2.1
  
 
 
  X
 0.0
2.95
 -2.1
  X
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas8.67
  
 PB
 
7.777.628.458.507.888.67 PB  
2
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC8.58
  
 PB
 
7.247.847.818.287.748.58 PB  
3
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF8.55
  
 PB
 
8.218.258.138.118.55 PB8.41  
4
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Holte Atletik8.50
  
 PB
 
8.50 PB8.367.938.468.058.48  
5
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC7.60
  
 
 
7.607.437.206.947.197.25  
6
Bjarke Johan Christensen
Bjarke Johan Christensen ('11)
BAC7.50
  
 PB
 
7.37 PB7.50 PB7.097.056.927.05  
7
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK6.43
  
 
 
6.436.405.78     
8
Louie Sehrt Arnø
Louie Sehrt Arnø ('11)
Gentofte IK5.76
  
 PB
 
5.17 PB5.66 PB5.76 PB     
9
Valdemar Petersen
Valdemar Petersen ('12)
5.38
  
 
 
5.285.385.36     
10
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta5.28
  
 
 
4.314.585.28     
11
Njord Kinzi Due
Njord Kinzi Due ('12)
DELTA5.22
  
 PB
 
5.14 PB5.22 PB5.14     
D11 Diskoskast 0.75 kg    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Holte Atletik17.61
  
 PB
 
16.92 PB17.61 PB  X15.2515.35  X  
2
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC17.17
  
 PB
 
  X15.07 PB16.01 PB16.26 PB16.38 PB17.17 PB  
3
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF16.70
  
 PB
 
16.01 PB16.01 =PB14.1516.64 PB16.70 PB14.62  
D11 Boldkast 145 gram    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC43.09
  
 
 
43.0938.3141.2038.8442.8041.93  
2
Nicolai Marquez
Nicolai Marquez ('12)
BAC40.36
  
 PB
 
34.46 PB38.76 PB40.36 PB38.7036.6638.53  
3
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF40.32
  
 
 
38.3540.3239.1139.6337.9638.54  
4
Hugo Høgh-Bach
Hugo Høgh-Bach ('12)
Helsingør IF39.88
  
 PB
 
35.31 PB33.5831.6239.88 PB37.6336.15  
5
Arn Lyduch
Arn Lyduch ('12)
38.90
  
 PB
 
37.06 PB38.90 PB37.8933.0936.2532.97  
6
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF35.33
  
 PB
 
35.33 PB28.3831.2931.4532.9033.48  
7
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC34.37
  
 PB
 
34.37 PB32.6032.10     
8
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
KIF26.36
  
 PB
 
25.46 PB24.3226.36 PB     
9
Erwin Just Marchholdt
Erwin Just Marchholdt ('12)
BAC25.78
  
 PB
 
22.43 PB25.78 PB22.58     
10
Andreas Kjær
Andreas Kjær ('12)
BAC20.00
  
 PB
 
20.00 PB16.5216.03     
11
Mikkel Leth Jølck
Mikkel Leth Jølck ('12)
BAC19.01
  
 PB
 
17.42 PB19.01 PB14.03     
P11 60 m    
25.9. Vind: +0.1

Finale A

Finale
25.9.Vind: +0.1
7
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik10.08
  
 
8
Zofia Pacyna
Zofia Pacyna ('11)
Greve Atletik10.40
  
 PB
9
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta10.52
  
 PB
10
Sara Hadi
Sara Hadi ('11)
Greve Atletik11.28
  
 PB
Finale B
25.9. Vind: -1.2
25.9.Vind: -1.2
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta8.99
  
 
2
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia9.31
  
 
3
Isabella Kronborg Gede
Isabella Kronborg Gede ('11)
Trongårdens IF 9.41
  
 PB
4
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK9.75
  
 
5
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK9.77
  
 PB
6
Lærke Fabricius Damborg
Lærke Fabricius Damborg ('11)
Greve Atletik9.91
  
 =PB
Indledende heats25.9.
Indledende 1
25.9. Vind: -1.6
25.9.Vind: -1.6
1
Isabella Kronborg Gede
Isabella Kronborg Gede ('11)
Trongårdens IF 9.50
  
 
2
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK9.80
  
 PB
3
Lærke Fabricius Damborg
Lærke Fabricius Damborg ('11)
Greve Atletik9.91
  
 PB
4
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta10.54
  
 
5
Sara Hadi
Sara Hadi ('11)
Greve Atletik11.14
  
 PB
Indledende 2
25.9. Vind: -1.6
25.9.Vind: -1.6
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta8.96
  
 
2
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia9.30
  
 
3
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK9.86
  
 
4
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik10.19
  
 
5
Zofia Pacyna
Zofia Pacyna ('11)
Greve Atletik10.39
  
 PB
6
Selvi Christoffersen
Selvi Christoffersen ('11)
Glostrup IC11.13
  
 
P11 200 m    
24.9. Vind: -1.4

Finale A

Finale
24.9.Vind: -1.4
1
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia31.28
  
 
2
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK31.43
  
 PB
3
Isabella Kronborg Gede
Isabella Kronborg Gede ('11)
Trongårdens IF 32.72
  
 PB
4
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF35.63
  
 PB
5
Freja Andersen
Freja Andersen ('11)
KIF43.25
  
 PB
P11 600 m    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK1:58.20
  
 PB
2
Alzbeta Cermakova
Alzbeta Cermakova ('12)
Holte Atletik2:06.12
  
 PB
3
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK2:06.33
  
 PB
4
Maise Tolstrup
Maise Tolstrup ('12)
Viking Atletik2:07.14
  
 PB
5
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta2:08.95
  
 PB
6
Selvi Christoffersen
Selvi Christoffersen ('11)
Glostrup IC2:27.01
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
24.9. Vind: -1.1

Finale A

Finale
24.9.Vind: -1.1
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas11.48
  
 PB
2
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia11.75
  
 PB
3
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK12.01
  
 PB
4
Olivia V. Nielsen
Olivia V. Nielsen ('11)
Greve Atletik12.20
  
 PB
5
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta13.16
  
 
6
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF13.34
  
 PB
7
Safira Eldrup Kjær
Safira Eldrup Kjær ('12)
DELTA15.06
  
 PB
Indledende heats24.9.
Indledende 1
24.9. Vind: -0.3
24.9.Vind: -0.3
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta11.73
  
 
2
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK12.27
  
 
3
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta13.29
  
 
4
Cornelia Ostenfeld Brynald
Cornelia Ostenfeld Brynald ('12)
BAC13.31
  
 PB
Indledende 2
24.9. Vind: -1.6
24.9.Vind: -1.6
1
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia11.81
  
 
2
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas11.89
  
 
3
Olivia V. Nielsen
Olivia V. Nielsen ('11)
Greve Atletik11.90
  
 PB
4
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF13.76
  
 
5
Safira Eldrup Kjær
Safira Eldrup Kjær ('12)
DELTA15.06
  
 =PB
P11 Højdespring    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas1.27
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25 PB
 XO
1.27 PB
  O
1.29
XXX
2
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
XXX
    
3
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia1.15
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
    
3
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta1.15
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
   
5
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE1.10
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
XXX
   
P11 Længdespring 1 m zone    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik4.19
+1.8
  
 PB
 
4.09 PB
 0.8
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
4.19 PB
 1.8
4.12
 0.0
  
2
Olivia V. Nielsen
Olivia V. Nielsen ('11)
Greve Atletik4.17 w
+2.3
  
 
 
3.90
 1.9
4.17
 2.3
3.96
 1.6
3.99
 1.7
3.93
 0.3
4.05 =PB
 1.9
  
3
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia4.14
+0.9
  
 
 
4.13
 1.2
4.14
 0.9
4.05
 2.4
4.06
 2.0
4.12
 0.9
3.87
 2.0
  
4
Isabella Kronborg Gede
Isabella Kronborg Gede ('11)
Trongårdens IF 3.94
+1.8
  
 
 
3.82
 0.0
3.70
 1.4
3.88
 1.5
3.93
 1.6
3.84
 1.1
3.94
 1.8
  
5
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK3.93
+0.9
  
 PB
 
3.53
 0.8
3.67
 2.2
3.54
 1.0
3.80 PB
 1.2
3.93 PB
 0.9
3.80
 0.5
  
6
Lærke Fabricius Damborg
Lærke Fabricius Damborg ('11)
Greve Atletik3.92
+1.3
  
 PB
 
  X
 0.0
3.92 PB
 1.3
3.75
 2.1
3.57
 1.7
3.69
 0.0
3.75
 0.8
  
7
Alva Neander-Goto
Alva Neander-Goto ('11)
Sparta3.37
+1.9
  
 PB
 
3.37 PB
 1.9
3.25
 1.5
3.19
 2.3
     
8
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF3.23
+1.4
  
 
 
3.23
 1.4
3.19
 1.2
3.11
 2.1
     
9
Zofia Pacyna
Zofia Pacyna ('11)
Greve Atletik3.17
0.0
  
 PB
 
3.17 PB
 0.0
  X
 0.0
2.99
 3.0
     
10
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik3.10 w
+2.3
  
 
 
  X
 0.0
3.10
 2.3
  X
 0.0
     
11
Sara Hadi
Sara Hadi ('11)
Greve Atletik2.43
+0.7
  
 PB
 
2.14 PB
 0.9
2.38
 2.3
2.43 PB
 0.7
     
12
Freja Andersen
Freja Andersen ('11)
KIF2.01 w
+2.2
  
 
 
  X
 0.0
1.57 =PB
 1.9
2.01
 2.2
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia8.51
  
 
 
8.518.187.807.878.028.10  
2
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta8.44
  
 PB
 
6.967.627.608.44 PB7.607.71  
3
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK6.33
  
 
 
5.565.285.605.056.335.30  
4
Selvi Christoffersen
Selvi Christoffersen ('11)
Glostrup IC5.87
  
 PB
 
  X5.59 PB5.82 PB5.355.87 PB  X  
5
Lærke Fabricius Damborg
Lærke Fabricius Damborg ('11)
Greve Atletik5.72
  
 
 
5.005.725.23  X5.435.62  
6
Alberte Rask Baad Pederse
Alberte Rask Baad Pederse ('12)
IK Olympia5.65
  
 
 
5.475.195.655.515.645.46  
7
Zofia Pacyna
Zofia Pacyna ('11)
Greve Atletik4.96
  
 PB
 
3.89 PB4.50 PB4.96 PB     
8
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta4.71
  
 PB
 
4.71 PB4.314.53     
9
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta4.53
  
 PB
 
3.783.154.53 PB     
10
Sara Hadi
Sara Hadi ('11)
Greve Atletik4.30
  
 PB
 
2.83 PB2.84 PB4.30 PB     
P11 Diskoskast 0.75 kg    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1
Alberte Rask Baad Pederse
Alberte Rask Baad Pederse ('12)
IK Olympia14.43
  
 PB
 
14.03 PB13.2614.43 PB13.7413.73  X  
2
Safira Eldrup Kjær
Safira Eldrup Kjær ('12)
DELTA11.71
  
 PB
 
  X7.91 PB11.71 PB10.28  –  –  
3
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas8.12
  
 PB
 
8.12 PB7.606.707.98  –  –  
P11 Boldkast 145 gram    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik38.16
  
 
 
27.4732.1032.1429.6138.1634.13  
2
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia35.05
  
 PB
 
32.7731.00  X35.05 PB32.8831.49  
3
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK29.36
  
 PB
 
28.82 PB25.6223.4529.36 PB26.7122.17  
4
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta24.67
  
 PB
 
24.58 PB22.5823.1724.67 PB24.5123.89  
5
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas22.81
  
 PB
 
19.0721.7322.81 PB21.6722.3016.51  
6
Zofia Pacyna
Zofia Pacyna ('11)
Greve Atletik22.53
  
 PB
 
22.35 PB20.2122.53 PB22.07  X21.59  
7
Sara Hadi
Sara Hadi ('11)
Greve Atletik19.86
  
 PB
 
19.86 PB15.2718.82     
8
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF19.21
  
 PB
 
14.4317.82 PB19.21 PB     
9
Freja Andersen
Freja Andersen ('11)
KIF15.21
  
 PB
 
13.59 PB11.7615.21 PB     
D10 60 m    
25.9. Vind: -1.2

Finale A

Finale
25.9.Vind: -1.2
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.18
  
 
2
Valdemar Petersen
Valdemar Petersen ('12)
9.41
  
 PB
3
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC9.86
  
 
4
Arn Lyduch
Arn Lyduch ('12)
10.77
  
 SB
5
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta10.86
  
 
6
Thomas Hee Schmidt
Thomas Hee Schmidt ('12)
Holte Atletik11.35
  
 PB
Indledende heats25.9.
Indledende 1
25.9. Vind: -1.9
25.9.Vind: -1.9
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.16
  
 
2
Valdemar Petersen
Valdemar Petersen ('12)
9.42
  
 
3
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC9.88
  
 
4
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta10.74
  
 
5
Arn Lyduch
Arn Lyduch ('12)
10.74
  
 PB
6
Thomas Hee Schmidt
Thomas Hee Schmidt ('12)
Holte Atletik11.66
  
 
D10 200 m    
24.9. Vind: -1.3

Finale A

Finale
24.9.Vind: -1.3
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC31.70
  
 PB
3
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC32.98
  
 PB
7
Arn Lyduch
Arn Lyduch ('12)
36.58
  
 PB
9
Erwin Just Marchholdt
Erwin Just Marchholdt ('12)
BAC40.03
  
 PB
11
Andreas Kjær
Andreas Kjær ('12)
BAC56.33
  
 PB
Finale B
24.9. Vind: -1.2
24.9.Vind: -1.2
2
Valdemar Petersen
Valdemar Petersen ('12)
32.65
  
 PB
4
Louis Gustavsen
Louis Gustavsen ('12)
Køge Atletik34.28
  
 PB
5
Nicolai Marquez
Nicolai Marquez ('12)
BAC35.96
  
 PB
6
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta36.34
  
 PB
8
Hugo Høgh-Bach
Hugo Høgh-Bach ('12)
Helsingør IF37.27
  
 PB
10
Christian Tybjerg Zeuner
Christian Tybjerg Zeuner ('12)
BAC41.68
  
 PB
D10 Længdespring 1 m zone    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC4.32
+0.9
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
3.95
 0.0
4.10
 1.4
4.03
 1.3
4.32 PB
 0.9
  
2
Valdemar Petersen
Valdemar Petersen ('12)
4.16
+1.5
  
 PB
 
3.97 PB
 0.5
4.04
 2.4
4.16 PB
 1.5
4.09
 0.1
4.01
 0.3
  X
 0.0
  
3
Nicolai Marquez
Nicolai Marquez ('12)
BAC3.63
0.0
  
 PB
 
3.54 PB
 0.0
3.55 PB
 0.0
3.63 PB
 0.0
2.94
 0.8
3.46
 0.1
3.15
 0.4
  
4
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC3.61
+1.8
  
 PB
 
3.47
 0.0
3.61 PB
 1.8
3.60
 0.2
3.42
 0.0
3.52
 0.0
3.50
 0.4
  
5
Arn Lyduch
Arn Lyduch ('12)
3.58
+1.0
  
 =PB
 
3.58 PB
 1.1
3.58 =PB
 1.0
3.45
 1.2
2.64
 0.0
3.45
 0.0
3.45
 0.3
  
6
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta3.38
0.0
  
 PB
 
2.95
 0.0
2.99
 1.2
3.38 PB
 0.0
3.19
 0.0
3.11
 0.0
3.35
 1.2
  
7
Hugo Høgh-Bach
Hugo Høgh-Bach ('12)
Helsingør IF3.27
+0.5
  
 PB
 
3.10 PB
 0.0
3.27 PB
 0.5
2.97
 0.0
     
8
Erwin Just Marchholdt
Erwin Just Marchholdt ('12)
BAC3.24
+0.5
  
 PB
 
3.06
 0.0
3.24 PB
 0.5
2.87
 0.0
     
9
Christian Tybjerg Zeuner
Christian Tybjerg Zeuner ('12)
BAC3.15
0.0
  
 PB
 
2.70
 0.6
2.81
 1.1
3.15 PB
 0.0
     
10
Thomas Hee Schmidt
Thomas Hee Schmidt ('12)
Holte Atletik2.95
+0.1
  
 PB
 
2.95 PB
 0.1
2.87
 0.8
2.85
 0.0
     
11
Mikkel Leth Jølck
Mikkel Leth Jølck ('12)
BAC2.95
0.0
  
 PB
 
2.82 PB
 0.0
2.82 =PB
 0.0
2.95 PB
 0.0
     
12
Louis Gustavsen
Louis Gustavsen ('12)
Køge Atletik2.88 w
+2.7
  
 
 
  X
 0.0
2.88
 2.7
  X
 0.0
     
P10 60 m    
25.9. Vind: +0.1

Finale A

Finale
25.9.Vind: +0.1
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas9.66
  
 
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas9.71
  
 
2
Maise Tolstrup
Maise Tolstrup ('12)
Viking Atletik9.78
  
 PB
2
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta9.92
  
 
3
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta9.83
  
 
3
Maise Tolstrup
Maise Tolstrup ('12)
Viking Atletik9.92
  
 SB
4
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik10.09
  
 PB
4
Alzbeta Cermakova
Alzbeta Cermakova ('12)
Holte Atletik10.15
  
 PB
5
Alzbeta Cermakova
Alzbeta Cermakova ('12)
Holte Atletik10.13
  
 PB
5
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik10.15
  
 SB
P10 200 m    
24.9. Vind: -1.0

Finale A

Finale
24.9.Vind: -1.0
3
Cornelia Ostenfeld Brynald
Cornelia Ostenfeld Brynald ('12)
BAC34.68
  
 PB
4
Alzbeta Cermakova
Alzbeta Cermakova ('12)
Holte Atletik34.80
  
 PB
5
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik35.56
  
 PB
9
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas40.71
  
 PB
Finale B
24.9. Vind: -2.1
24.9.Vind: -2.1
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas32.60
  
 PB
2
Lea Stetkær Bohr
Lea Stetkær Bohr ('12)
Holte Atletik34.39
  
 PB
6
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta37.54
  
 PB
7
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta37.85
  
 PB
8
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta39.41
  
 PB
P10 Længdespring 1 m zone    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas4.13
0.0
  
 
 
3.66
 -0.9
3.95
 -2.0
3.82
 -1.1
4.13
 0.0
3.65
 -2.1
4.05
 0.0
  
2
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik3.56
-2.1
  
 PB
 
3.09
 0.6
3.25 PB
 -1.9
3.06
 -1.1
3.31 PB
 0.0
3.40 PB
 1.1
3.56 PB
 -2.1
  
3
Cornelia Ostenfeld Brynald
Cornelia Ostenfeld Brynald ('12)
BAC3.55
0.0
  
 PB
 
3.42 PB
 -0.7
3.40
 -1.4
3.48 PB
 -1.1
3.40
 0.0
3.46
 -2.6
3.55 PB
 0.0
  
4
Alzbeta Cermakova
Alzbeta Cermakova ('12)
Holte Atletik3.39
-0.3
  
 PB
 
3.39 PB
 -0.3
3.38
 -0.6
3.37
 -1.6
  X
 0.0
3.37
 -2.7
3.37
 -0.2
  
5
Safira Eldrup Kjær
Safira Eldrup Kjær ('12)
DELTA3.19
0.0
  
 PB
 
2.95
 -2.2
3.05 =PB
 0.0
2.85
 0.0
3.13 PB
 -1.8
3.19 PB
 0.0
2.65
 -0.8
  
6
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta3.15
-1.1
  
 
 
3.07
 0.0
2.97
 -0.2
2.97
 -1.0
3.15
 -1.1
2.99
 -2.1
3.13
 -1.7
  
7
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas3.05
-1.9
  
 PB
 
3.05 PB
 -1.9
2.99
 -0.3
2.92
 0.0
2.93
 -1.6
2.91
 -0.9
2.95
 0.6
  
8
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta2.98
0.0
  
 
 
2.98
 0.0
2.62
 -1.1
2.83
 -0.7
     
9
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta2.75
-0.6
  
 
 
2.66
 0.2
2.75
 -0.6
2.74
 -1.3
     
D9 60 m    
24.9. Vind: +0.3

Finale A

Finale
24.9.Vind: +0.3
1
Svend Børsting
Svend Børsting ('13)
KIF10.03
  
 PB
2
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA10.22
  
 PB
3
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta10.32
  
 PB
4
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC10.73
  
 PB
5
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF10.79
  
 PB
6
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta10.87
  
 PB
Finale B
24.9. Vind: -0.5
24.9.Vind: -0.5
7
Fridtjof Schram Jespersen
Fridtjof Schram Jespersen ('13)
KIF11.25
  
 PB
8
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC11.73
  
 
9
Laust Frøkjær Trærup
Laust Frøkjær Trærup ('13)
BAC11.99
  
 
10
Valentin Hertz
Valentin Hertz ('13)
Greve Atletik12.79
  
 PB
11
Atli Hrafn Elvarsson
Atli Hrafn Elvarsson ('14)
KIF13.60
  
 PB
Indledende heats24.9.
Indledende 1
24.9. Vind: -0.7
24.9.Vind: -0.7
1
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA10.29
  
 
2
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta10.38
  
 
3
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC11.69
  
 PB
4
Laust Frøkjær Trærup
Laust Frøkjær Trærup ('13)
BAC11.70
  
 PB
Indledende 2
24.9. Vind: -1.7
24.9.Vind: -1.7
1
Svend Børsting
Svend Børsting ('13)
KIF10.17
  
 
2
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF10.78
  
 PB
3
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC10.81
  
 
4
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta10.90
  
 
5
Fridtjof Schram Jespersen
Fridtjof Schram Jespersen ('13)
KIF11.52
  
 PB
6
Valentin Hertz
Valentin Hertz ('13)
Greve Atletik12.83
  
 PB
7
Atli Hrafn Elvarsson
Atli Hrafn Elvarsson ('14)
KIF13.81
  
 PB
D9 200 m    
24.9. Vind: -1.4

Finale A

Finale
24.9.Vind: -1.4
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC33.75
  
 
2
Svend Børsting
Svend Børsting ('13)
KIF35.73
  
 PB
3
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta36.17
  
 PB
4
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta37.13
  
 
5
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA38.63
  
 
6
Aske Gram
Aske Gram ('14)
BAC39.07
  
 PB
D9 600 m    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta2:07.61
  
 PB
2
Asker Raymond Nielsen
Asker Raymond Nielsen ('13)
KIF2:10.72
  
 PB
3
Aske Gram
Aske Gram ('14)
BAC2:27.39
  
 PB
4
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC2:31.07
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC3.74
-1.1
  
 
 
3.74
 -1.1
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
2
Svend Børsting
Svend Børsting ('13)
KIF3.29
-1.1
  
 PB
 
2.93 PB
 0.0
3.29 PB
 -1.1
3.25
 -1.0
2.98
 0.0
2.99
 -0.5
3.00
 -1.1
  
3
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA3.19
0.0
  
 PB
 
3.17 PB
 0.0
  X
 0.0
3.08
 0.8
3.12
 0.0
  X
 0.0
3.19 PB
 0.0
  
4
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC3.19
-0.1
  
 =PB
 
2.71
 -1.5
2.90 =PB
 -0.8
3.02 PB
 0.6
3.03 PB
 0.1
3.19 PB
 -0.1
3.16
 0.0
  
5
Aske Gram
Aske Gram ('14)
BAC3.15
+0.9
  
 =PB
 
2.56 =PB
 0.0
2.86 PB
 -1.1
3.15 PB
 0.9
2.79
 0.0
2.78
 -0.2
3.11
 -1.6
  
6
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF3.04
0.0
  
 
 
2.92
 0.0
2.60
 0.0
3.04
 0.0
2.98
 0.0
3.00
 0.0
3.04
 0.0
  
7
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta2.95
+0.7
  
 
 
2.91
 0.0
2.80
 0.0
2.95
 0.7
     
8
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC2.87
0.0
  
 PB
 
2.84 PB
 -1.1
2.84 =PB
 0.2
2.87 PB
 0.0
     
9
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta2.87
-0.8
  
 
 
2.74
 0.0
2.75
 -1.1
2.87
 -0.8
     
10
Asker Raymond Nielsen
Asker Raymond Nielsen ('13)
KIF2.86
0.0
  
 PB
 
2.86 PB
 0.0
2.83
 -1.4
2.66
 -0.1
     
11
Fridtjof Schram Jespersen
Fridtjof Schram Jespersen ('13)
KIF2.77
0.0
  
 PB
 
2.56 PB
 -1.5
2.77 PB
 0.0
2.67
 0.0
     
12
Laust Frøkjær Trærup
Laust Frøkjær Trærup ('13)
BAC2.65
0.0
  
 
 
2.65
 0.0
2.59
 -1.5
2.38
 -0.8
     
13
Valentin Hertz
Valentin Hertz ('13)
Greve Atletik2.30
+0.8
  
 PB
 
2.09 PB
 -1.0
2.30 PB
 0.8
2.10
 -0.4
     
14
Atli Hrafn Elvarsson
Atli Hrafn Elvarsson ('14)
KIF2.23
+0.2
  
 
 
  X
 0.0
2.23
 0.2
2.19
 0.3
     
D9 Boldkast 145 gram    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Holte Atletik41.05
  
 PB
 
41.05 PB34.7734.1336.5933.8233.24  
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC33.92
  
 
 
30.6130.2830.10  X33.9231.78  
3
Svend Børsting
Svend Børsting ('13)
KIF29.15
  
 PB
 
27.41 PB29.15 PB28.3828.1020.5224.31  
4
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta27.74
  
 PB
 
27.74 PB26.4927.3126.4426.3327.10  
5
Valentin Hertz
Valentin Hertz ('13)
Greve Atletik26.71
  
 PB
 
26.71 PB22.7325.1922.7326.0823.10  
6
Asker Raymond Nielsen
Asker Raymond Nielsen ('13)
KIF26.46
  
 PB
 
24.43 PB23.09  X26.46 PB  X25.58  
7
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC23.53
  
 
 
  X20.6723.53     
8
Laust Frøkjær Trærup
Laust Frøkjær Trærup ('13)
BAC20.48
  
 PB
 
15.7320.48 PB19.50     
9
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta20.45
  
 
 
19.4720.4515.92     
10
Fridtjof Schram Jespersen
Fridtjof Schram Jespersen ('13)
KIF20.07
  
 PB
 
16.49 PB  X20.07 PB     
11
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC17.82
  
 PB
 
15.8217.82 PB14.67     
12
Aske Gram
Aske Gram ('14)
BAC17.47
  
 PB
 
11.6817.47 PB12.22     
13
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF16.38
  
 PB
 
13.29 PB14.87 PB16.38 PB     
14
Oswald Schwenger Johansen
Oswald Schwenger Johansen ('13)
15.57
  
 PB
 
15.57 PB14.0913.45     
15
Atli Hrafn Elvarsson
Atli Hrafn Elvarsson ('14)
KIF10.58
  
 PB
 
10.58 PB9.66  X     
P9 60 m    
24.9. Vind: -0.5

Finale A

Finale
24.9.Vind: -0.5
1
Stella Smidt-Nielsen
Stella Smidt-Nielsen ('13)
Holte Atletik9.99
  
 PB
2
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC10.33
  
 PB
3
Petra Kirkeby
Petra Kirkeby ('14)
Gentofte IK11.44
  
 PB
4
Ellie Sonne
Ellie Sonne ('14)
Viking Atletik11.96
  
 PB
5
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC12.52
  
 
6
Olga Skotte Raket
Olga Skotte Raket ('13)
KIF13.58
  
 PB
13
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF11.40
  
 PB
14
Pil Filtenborg
Pil Filtenborg ('13)
IK Olympia11.46
  
 PB
15
Ellie Sonne
Ellie Sonne ('14)
Viking Atletik12.17
  
 PB
16
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC12.79
  
 
17
Esther Franck Løvskov
Esther Franck Løvskov ('13)
KIF12.84
  
 PB
18
Olga Skotte Raket
Olga Skotte Raket ('13)
KIF13.45
  
 PB
Finale B
24.9. Vind: -1.7
24.9.Vind: -1.7
1
Melissa Sehec Rasmussen
Melissa Sehec Rasmussen ('13)
Greve Atletik10.16
  
 PB
2
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta10.26
  
 PB
3
Margriet Thorsen
Margriet Thorsen ('13)
KIF11.06
  
 PB
4
Pil Filtenborg
Pil Filtenborg ('13)
IK Olympia11.50
  
 
5
Josefina Lynæs Larsen
Josefina Lynæs Larsen ('13)
HGATM 11.69
  
 PB
6
Esther Franck Løvskov
Esther Franck Løvskov ('13)
KIF12.95
  
 
7
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik10.72
  
 PB
8
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas10.96
  
 PB
9
Margriet Thorsen
Margriet Thorsen ('13)
KIF11.14
  
 PB
10
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik11.24
  
 PB
11
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia11.31
  
 PB
12
Petra Kirkeby
Petra Kirkeby ('14)
Gentofte IK11.37
  
 PB
Finale C
24.9. Vind: -0.4
24.9.Vind: -0.4
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.90
  
 PB
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.98 w
  
 
2
Melissa Sehec Rasmussen
Melissa Sehec Rasmussen ('13)
Greve Atletik10.14 w
  
 
2
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta10.22
  
 PB
3
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta10.19 w
  
 
3
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik10.68
  
 PB
4
Stella Smidt-Nielsen
Stella Smidt-Nielsen ('13)
Holte Atletik10.22 w
  
 
4
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas10.91
  
 PB
5
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC10.32 w
  
 
5
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia11.16
  
 PB
6
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta10.42 w
  
 
6
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik11.26
  
 
7
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF11.67
  
 
P9 200 m    
24.9. Vind: -1.2

Finale A

Finale
24.9.Vind: -1.2
3
Stella Smidt-Nielsen
Stella Smidt-Nielsen ('13)
Holte Atletik34.48
  
 
4
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC35.06
  
 PB
5
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik36.98
  
 PB
9
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF41.00
  
 PB
10
Pil Filtenborg
Pil Filtenborg ('13)
IK Olympia41.27
  
 PB
12
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF44.90
  
 
Finale B
24.9. Vind: -1.1
24.9.Vind: -1.1
1
Smilla Gammelmark West
Smilla Gammelmark West ('13)
Helsingør IF33.88
  
 PB
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK33.95
  
 PB
6
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik38.31
  
 PB
7
Margriet Thorsen
Margriet Thorsen ('13)
KIF39.13
  
 
8
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik39.26
  
 
11
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia41.52
  
 PB
P9 600 m    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1
Stella Smidt-Nielsen
Stella Smidt-Nielsen ('13)
Holte Atletik2:10.48
  
 PB
2
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC2:12.54
  
 PB
3
Smilla Korbo Larsen
Smilla Korbo Larsen ('13)
HGATM 2:23.71
  
 PB
4
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas2:26.10
  
 PB
5
Petra Kirkeby
Petra Kirkeby ('14)
Gentofte IK2:31.71
  
 PB
6
Johanne Gjede
Johanne Gjede ('13)
Fredensborg AK2:49.58
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1
Melissa Sehec Rasmussen
Melissa Sehec Rasmussen ('13)
Greve Atletik3.64
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
3.59 PB
 0.8
  X
 0.0
3.64 PB
 0.0
3.63
 0.0
  X
 0.0
  
2
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas3.56
+1.2
  
 PB
 
3.55 PB
 1.2
3.36
 0.0
3.36
 1.5
3.46
 0.3
3.56 PB
 1.2
3.56 =PB
 1.3
  
3
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK3.53
0.0
  
 
 
  X
 0.0
3.52
 0.0
3.43
 0.0
3.53
 0.0
3.53
 0.0
  X
 0.0
  
4
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik3.49
+0.9
  
 PB
 
3.49 PB
 0.9
3.38
 0.0
3.42
 1.9
3.33
 0.0
3.41
 0.0
3.21
 0.0
  
5
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC3.45
0.0
  
 PB
 
3.04
 0.5
3.44 PB
 0.0
3.42
 0.0
3.17
 0.0
3.07
 0.0
3.45 PB
 0.0
  
6
Margriet Thorsen
Margriet Thorsen ('13)
KIF3.32
+1.3
  
 PB
 
3.17 PB
 0.0
3.31 PB
 0.6
3.32 PB
 1.3
2.89
 1.2
3.19
 1.1
3.08
 0.0
  
7
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta3.29
0.0
  
 PB
 
3.18 PB
 0.8
3.29 PB
 0.0
3.03
 0.0
     
8
Smilla Korbo Larsen
Smilla Korbo Larsen ('13)
HGATM 3.24
0.0
  
 PB
 
3.07 PB
 0.0
3.24 PB
 0.0
3.03
 0.5
     
9
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE3.22
+0.9
  
 PB
 
3.15
 0.0
3.21 PB
 1.4
3.22 PB
 0.9
     
10
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta3.15
+0.8
  
 PB
 
3.15 PB
 0.8
3.12
 1.0
  X
 0.0
     
11
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik3.14
+1.1
  
 
 
2.71
 0.0
2.94
 0.0
3.14
 1.1
     
12
Pil Filtenborg
Pil Filtenborg ('13)
IK Olympia3.10
+0.6
  
 PB
 
2.84
 0.3
2.73
 0.0
3.10 PB
 0.6
     
13
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik3.07
0.0
  
 PB
 
3.07 PB
 0.0
2.81
 0.5
2.82
 0.2
     
14
Anna Riber Christensen
Anna Riber Christensen ('13)
DELTA2.87
0.0
  
 PB
 
2.80 PB
 1.4
2.84 PB
 1.1
2.87 PB
 0.0
     
15
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia2.87
0.0
  
 PB
 
2.84
 2.4
2.77 PB
 0.0
2.87 PB
 0.0
     
16
Ellie Sonne
Ellie Sonne ('14)
Viking Atletik2.83
+0.1
  
 PB
 
2.83 PB
 0.1
  X
 0.0
2.52
 0.0
     
17
Petra Kirkeby
Petra Kirkeby ('14)
Gentofte IK2.80
0.0
  
 PB
 
2.66
 0.9
2.80 PB
 0.0
2.79
 0.5
     
18
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF2.72
0.0
  
 =PB
 
2.64 SB
 0.0
2.42
 0.1
2.72 =PB
 0.0
     
19
Olga Skotte Raket
Olga Skotte Raket ('13)
KIF2.65
0.0
  
 PB
 
2.65 PB
 0.0
2.62
 0.0
2.35
 0.0
     
20
Josefina Lynæs Larsen
Josefina Lynæs Larsen ('13)
HGATM 2.51
+1.1
  
 
 
2.47
 1.7
2.51
 1.1
2.43
 0.0
     
21
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC2.50
0.0
  
 =PB
 
2.47 PB
 1.2
2.50 PB
 0.0
2.50 =PB
 0.0
     
22
Esther Franck Løvskov
Esther Franck Løvskov ('13)
KIF2.36
0.0
  
 PB
 
2.36 PB
 0.0
2.20
 0.0
2.25
 0.0
     
23
Johanne Gjede
Johanne Gjede ('13)
Fredensborg AK2.31
0.0
  
 PB
 
2.28 PB
 0.0
2.31 PB
 0.0
1.99
 0.0
     
24
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF2.30
+0.2
  
 
 
2.30
 0.2
2.05
 0.0
2.25
 0.0
     
P9 Boldkast 145 gram    
24.9.

Finale A

Finale
24.9.
1
Smilla Korbo Larsen
Smilla Korbo Larsen ('13)
HGATM 29.17
  
 PB
 
19.4923.61 PB20.4321.0227.27 PB29.17 PB  
2
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF29.15
  
 PB
 
24.18 PB  X29.15 PB26.4821.7526.47  
3
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK26.33
  
 
 
26.3325.66  X22.8824.76  X  
4
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE22.42
  
 
 
22.1622.4219.99  X  X21.16  
5
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia21.06
  
 PB
 
17.04 PB  X21.06 PB17.9514.2719.19  
6
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik20.26
  
 PB
 
18.6919.0718.4317.6119.4020.26 PB  
7
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik18.65
  
 
 
17.7518.65  X     
8
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC17.93
  
 PB
 
17.93 PB16.4714.27     
9
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik16.35
  
 
 
13.6816.3516.24     
10
Anna Riber Christensen
Anna Riber Christensen ('13)
DELTA15.91
  
 
 
14.0714.4715.91     
11
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas14.60
  
 
 
14.6013.2814.46     
12
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta14.41
  
 PB
 
12.27 SB12.63 SB14.41 PB     
13
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta14.34
  
 PB
 
14.03 PB14.34 PB12.83     
14
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF11.38
  
 
 
10.7011.388.81     
15
Esther Franck Løvskov
Esther Franck Løvskov ('13)
KIF10.65
  
 PB
 
10.65 PB9.999.24     
16
Ellie Sonne
Ellie Sonne ('14)
Viking Atletik9.79
  
 PB
 
  X9.43 PB9.79 PB     
17
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC8.05
  
 PB
 
8.05 PB5.626.27     
18
Johanne Gjede
Johanne Gjede ('13)
Fredensborg AK8.02
  
 
 
7.598.023.49     
19
Olga Skotte Raket
Olga Skotte Raket ('13)
KIF6.39
  
 PB
 
6.39 PB3.37  X     
D7 40 m    
25.9. Vind: -1.1

Finale A

Finale
25.9.Vind: -1.1
1
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta8.40
  
 PB
2
Marley Elmerkjær
Marley Elmerkjær ('15)
Sparta8.79
  
 PB
3
Louis Darimont
Louis Darimont ('15)
Sparta9.16
  
 PB
4
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta9.33
  
 PB
5
Otto Lange
Otto Lange ('16)
Sparta11.92
  
 PB
6
Lukas Ørndrup
Lukas Ørndrup ('18)
Greve Atletik13.57
  
 PB
Finale B
25.9. Vind: -1.5
25.9.Vind: -1.5
1
Johan Kruse
Johan Kruse ('15)
Helsingør IF8.17
  
 PB
2
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas8.25
  
 PB
3
Herman WA Frederiksen
Herman WA Frederiksen ('15)
Trongårdens IF 8.57
  
 PB
4
Arthur Stougaard
Arthur Stougaard ('15)
Greve Atletik9.24
  
 
5
Julius Meng
Julius Meng ('15)
Greve Atletik9.36
  
 PB
6
Aurele Roumain De La Touche
Aurele Roumain De La Touche ('15)
Sparta10.36
  
 PB
7
Jonathan Foch
Jonathan Foch ('16)
Greve Atletik10.70
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1
Johan Kruse
Johan Kruse ('15)
Helsingør IF2.58
+0.7
  
 PB
 
2.58 PB
 0.7
2.29
 0.0
2.42
 0.0
     
2
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas2.58
0.0
  
 PB
 
2.35 PB
 0.0
2.58 PB
 0.0
2.40
 1.6
     
3
Marley Elmerkjær
Marley Elmerkjær ('15)
Sparta2.53
0.0
  
 PB
 
2.40 PB
 0.0
  X
 0.0
2.53 PB
 0.0
     
4
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta2.34
+0.1
  
 
 
2.34
 0.1
2.03
 0.7
2.33
 0.0
     
5
Louis Darimont
Louis Darimont ('15)
Sparta2.31
+1.2
  
 PB
 
2.28 PB
 0.0
2.11
 0.0
2.31 PB
 1.2
     
6
Julius Meng
Julius Meng ('15)
Greve Atletik2.30
0.0
  
 PB
 
2.30 PB
 0.0
2.09
 0.0
1.58
 0.2
     
7
Arthur Stougaard
Arthur Stougaard ('15)
Greve Atletik2.27
+0.9
  
 PB
 
2.27 PB
 0.9
2.24
 0.0
2.00
 0.0
     
8
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta2.16
+0.7
  
 
 
2.11
 0.0
1.88
 0.0
2.16
 0.7
     
9
Herman WA Frederiksen
Herman WA Frederiksen ('15)
Trongårdens IF 2.04
+1.4
  
 PB
 
2.04 PB
 1.4
1.80
 0.0
1.90
 0.5
     
10
Aurele Roumain De La Touche
Aurele Roumain De La Touche ('15)
Sparta1.66
0.0
  
 PB
 
1.53
 0.1
1.66 PB
 0.0
1.15
 0.2
     
11
Jonathan Foch
Jonathan Foch ('16)
Greve Atletik1.62
+1.8
  
 PB
 
1.58 PB
 0.3
1.37
 0.0
1.62 PB
 1.8
     
12
Otto Lange
Otto Lange ('16)
Sparta1.46
0.0
  
 PB
 
1.46 PB
 0.0
1.38
 0.0
1.03
 0.0
     
13
Lukas Ørndrup
Lukas Ørndrup ('18)
Greve Atletik0.89
+1.2
  
 PB
 
0.72 PB
 0.2
0.88 PB
 0.1
0.89 PB
 1.2
     
D7 Boldkast 145 gram    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas18.98
  
 PB
 
18.98 PB17.7516.90     
2
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta17.13
  
 PB
 
17.13 PB  X13.48     
3
Marley Elmerkjær
Marley Elmerkjær ('15)
Sparta16.19
  
 PB
 
  X12.08 PB16.19 PB     
4
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta15.56
  
 
 
13.7915.5613.00     
5
Johan Kruse
Johan Kruse ('15)
Helsingør IF14.57
  
 PB
 
10.90 PB14.57 PB8.72     
6
Louis Darimont
Louis Darimont ('15)
Sparta14.33
  
 PB
 
11.06 PB14.33 PB12.41     
7
Julius Meng
Julius Meng ('15)
Greve Atletik14.07
  
 PB
 
14.07 PB10.3010.93     
8
Arthur Stougaard
Arthur Stougaard ('15)
Greve Atletik11.92
  
 PB
 
11.92 PB9.537.51     
9
Otto Lange
Otto Lange ('16)
Sparta9.90
  
 PB
 
8.81 PB9.35 PB9.90 PB     
10
Jonathan Foch
Jonathan Foch ('16)
Greve Atletik9.58
  
 PB
 
9.58 PB9.057.76     
11
Herman WA Frederiksen
Herman WA Frederiksen ('15)
Trongårdens IF 8.71
  
 
 
4.798.118.71     
12
Aurele Roumain De La Touche
Aurele Roumain De La Touche ('15)
Sparta5.63
  
 PB
 
5.63 PB  X4.86     
13
Lukas Ørndrup
Lukas Ørndrup ('18)
Greve Atletik4.87
  
 PB
 
2.27 PB4.87 PB4.75     
P7 40 m    
25.9. Vind: -1.2

Finale A

Finale
25.9.Vind: -1.2
1
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF7.92
  
 =PB
2
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta7.96
  
 PB
3
Daniella Cermakova
Daniella Cermakova ('16)
Holte Atletik8.35
  
 PB
4
Martha Eskelund
Martha Eskelund ('15)
Sparta9.15
  
 PB
5
Elna Frøkjær Trærup
Elna Frøkjær Trærup ('16)
BAC9.74
  
 
Finale B
25.9. Vind: -0.1
25.9.Vind: -0.1
1
Leonora Folting
Leonora Folting ('15)
Sparta8.29
  
 PB
2
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta9.37
  
 PB
3
Olivia Schultz
Olivia Schultz ('16)
Sparta9.66
  
 PB
4
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta10.24
  
 PB
5
Annabell Laurenz
Annabell Laurenz ('16)
Greve Atletik11.52
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF2.63
+0.9
  
 
 
2.58
 0.0
2.47
 0.7
2.63
 0.9
     
2
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta2.62
0.0
  
 PB
 
2.62 PB
 0.0
2.26
 0.9
2.38
 0.1
     
3
Annabell Laurenz
Annabell Laurenz ('16)
Greve Atletik2.26
0.0
  
 PB
 
2.10 PB
 0.1
2.26 PB
 0.0
1.80
 0.0
     
4
Daniella Cermakova
Daniella Cermakova ('16)
Holte Atletik2.24
0.0
  
 PB
 
2.13 PB
 0.0
2.24 PB
 0.0
2.02
 0.0
     
5
Leonora Folting
Leonora Folting ('15)
Sparta2.12
+0.5
  
 
 
1.83
 0.0
1.09
 0.0
2.12
 0.5
     
6
Martha Eskelund
Martha Eskelund ('15)
Sparta2.10
0.0
  
 PB
 
2.10 PB
 0.0
1.92
 0.0
2.02
 0.0
     
7
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta1.96
+1.0
  
 PB
 
1.96 PB
 1.0
1.85
 0.0
1.87
 0.1
     
8
Olivia Schultz
Olivia Schultz ('16)
Sparta1.91
+0.7
  
 PB
 
1.91 PB
 0.7
1.84
 0.0
  –
 0.0
     
9
Elna Frøkjær Trærup
Elna Frøkjær Trærup ('16)
BAC1.84
+1.1
  
 PB
 
1.84 PB
 1.1
1.65
 0.0
1.58
 0.9
     
10
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta1.72
+0.7
  
 PB
 
1.68 PB
 1.2
1.72 PB
 0.7
1.61
 0.0
     
P7 Boldkast 145 gram    
25.9.

Finale A

Finale
25.9.
1
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta13.87
  
 PB
 
9.4313.87 PB13.45     
2
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF12.62
  
 PB
 
11.56 PB10.5812.62 PB     
3
Elna Frøkjær Trærup
Elna Frøkjær Trærup ('16)
BAC7.36
  
 PB
 
7.36 PB6.315.14     
4
Martha Eskelund
Martha Eskelund ('15)
Sparta7.23
  
 PB
 
3.167.23 PB4.46     
5
Leonora Folting
Leonora Folting ('15)
Sparta6.99
  
 PB
 
6.81 PB6.99 PB5.22     
6
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta6.92
  
 PB
 
3.21 PB3.30 PB6.92 PB     
7
Annabell Laurenz
Annabell Laurenz ('16)
Greve Atletik6.73
  
 PB
 
5.10 PB6.73 PB4.88     
8
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta6.42
  
 PB
 
5.04 PB0.836.42 PB     
9
Daniella Cermakova
Daniella Cermakova ('16)
Holte Atletik6.09
  
 PB
 
5.54 PB6.09 PB2.41     
10
Olivia Schultz
Olivia Schultz ('16)
Sparta5.87
  
 PB
 
5.43 PB4.665.87 PB     

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2