Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: Klubmesterskab i trekamp for ungdom 1.10.2022
Frederiksberg Stadion

D15 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF12.36
  
 PB
2Andreas Marcos ØstergaardAndreas Marcos Østergaard ('07)Frederiksberg IF13.83
  
 PB
3Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF13.98
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF2:20.14
  
 
2Bastian HannemannBastian Hannemann ('07)Frederiksberg IF2:22.54
  
 PB
3August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF2:26.00
  
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF4.92
-2.7
  
 PB
 
4.92 PB
 -2.7
4.71
 1.4
4.81
 -2.4
     
2Andreas Marcos ØstergaardAndreas Marcos Østergaard ('07)Frederiksberg IF4.72
-0.4
  
 PB
 
4.23 PB
 -1.2
4.24 PB
 -0.8
4.72 PB
 -0.4
     
3Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF4.43
-1.4
  
 
 
4.00
 0.1
4.20
 -0.2
4.43
 -1.4
     
4Bastian HannemannBastian Hannemann ('07)Frederiksberg IF3.50
-1.8
  
 PB
 
2.90 PB
 -0.7
3.38 PB
 -1.2
3.50 PB
 -1.8
     
5Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF3.23
0.0
  
 PB
 
3.23 PB
 0.0
2.55
 -1.1
2.31
 -1.3
     
6August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF2.87
-1.3
  
 PB
 
2.66 PB
 0.0
2.83 PB
 0.0
2.87 PB
 -1.3
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF9.67
  
 PB
 
9.67 PB9.539.43     
2Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF7.73
  
 PB
 
7.087.307.73 PB     
3Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF5.25
  
 PB
 
5.25 PB3.44  X     
4Bastian HannemannBastian Hannemann ('07)Frederiksberg IF5.18
  
 PB
 
3.90 PB5.18 PB  X     
5August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF4.13
  
 PB
 
4.13 PB  X  X     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Martin Lynge  OlsenMartin Lynge  Olsen ('08)Frederiksberg IF23.03
  
 PB
 
22.21 PB23.03 PB21.93     
2Andreas Marcos ØstergaardAndreas Marcos Østergaard ('07)Frederiksberg IF22.11
  
 PB
 
20.95 PB22.11 PB19.48     
P15 100 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.19
  
 PB
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF13.56
  
 PB
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF14.12
  
 PB
4Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF14.27
  
 PB
5Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF14.33
  
 PB
6Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF14.50
  
 PB
7Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF14.54
  
 
Finale B
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1Viola Kold BulathsinhalaViola Kold Bulathsinhala ('08)Frederiksberg IF13.85
  
 PB
2Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF14.87
  
 
3Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF15.59
  
 PB
4Amalie LundAmalie Lund ('08)Frederiksberg IF16.68
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.47
  
 
 
1.35
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
XXX
   
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF5.08
-0.1
  
 PB
 
5.06 PB
 -1.2
  X5.08 PB
 -0.1
     
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.84
-0.6
  
 
 
4.56
 -0.9
4.62
 0.0
4.84
 -0.6
     
3Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF4.29
-1.2
  
 PB
 
4.29 PB
 -1.2
3.95
 -1.6
  X     
4Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF4.28
-0.5
  
 
 
4.28
 -0.5
4.22
 -1.3
4.21
 -0.6
     
5Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF4.20
0.0
  
 
 
  X2.78
 0.0
4.20
 0.0
     
6Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF4.15
-1.1
  
 SB
 
  X3.89
 -0.7
4.15 SB
 -1.1
     
7Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF3.93
+0.1
  
 PB
 
3.45 SB
 -1.4
3.93 PB
 0.1
3.91
 -0.1
     
8Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF3.91
-1.3
  
 
 
  X3.53
 0.8
3.91
 -1.3
     
9Lily RødgaardLily Rødgaard ('08)Frederiksberg IF3.82
-0.9
  
 PB
 
3.55 PB
 -0.1
3.82 PB
 -0.9
3.74
 -0.4
     
10Viola Kold BulathsinhalaViola Kold Bulathsinhala ('08)Frederiksberg IF3.26
-0.4
  
 PB
 
  X2.84 PB
 1.5
3.26 PB
 -0.4
     
11Amalie LundAmalie Lund ('08)Frederiksberg IF3.18
-1.0
  
 PB
 
2.96 PB
 -1.9
3.17 PB
 -0.9
3.18 PB
 -1.0
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF9.27
  
 
 
9.27  X8.85     
2Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF7.81
  
 
 
7.567.817.30     
3Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF7.67
  
 PB
 
7.67 PB7.007.04     
4Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF7.60
  
 PB
 
6.87 PB  X7.60 PB     
5Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF7.18
  
 SB
 
7.18 SB6.706.69     
6Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF6.11
  
 SB
 
6.10 SB5.076.11 SB     
7Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF5.34
  
 PB
 
  X5.34 PB5.32     
8Lily RødgaardLily Rødgaard ('08)Frederiksberg IF5.27
  
 PB
 
5.14 PB5.21 PB5.27 PB     
9Amalie LundAmalie Lund ('08)Frederiksberg IF4.82
  
 PB
 
  X4.82 PB4.59     
10Viola Kold BulathsinhalaViola Kold Bulathsinhala ('08)Frederiksberg IF3.73
  
 PB
 
  X2.91 PB3.73 PB     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF25.53
  
 PB
 
25.53 PB22.3024.33     
2Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF22.53
  
 
 
17.8620.9822.53     
D13 80 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF11.23
  
 
2Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF11.69
  
 PB
3Balthazar LeegaardBalthazar Leegaard ('09)Frederiksberg IF12.16
  
 PB
4Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF16.31
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
2Vidar WolfsbergVidar Wolfsberg ('09)Frederiksberg IF2:09.95
  
 PB
3Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF2:13.54
  
 SB
4Atle Gudme HarpøthAtle Gudme Harpøth ('10)Frederiksberg IF2:25.62
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF1.28
  
 PB
 
1.01 SB
  O
1.04 SB
  O
1.07 SB
  O
1.10 SB
  O
1.13 SB
  O
1.16 PB
XXO
1.19 PB
  O
1.22 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.28 PB
  O
1.31
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF4.62
0.0
  
 
 
4.62
 0.0
4.38
 -2.1
  X     
2Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF4.35
+0.2
  
 PB
 
  X4.35 PB
 0.2
      
3Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF4.34
-1.0
  
 PB
 
4.15 PB
 0.8
4.34 PB
 -1.0
2.57
 0.0
     
4Balthazar LeegaardBalthazar Leegaard ('09)Frederiksberg IF4.08
-1.5
  
 PB
 
4.07 PB
 -1.3
4.08 PB
 -1.5
3.86
 -1.7
     
5Vidar WolfsbergVidar Wolfsberg ('09)Frederiksberg IF4.07
-0.7
  
 PB
 
3.90 PB
 0.0
3.82
 0.0
4.07 PB
 -0.7
     
6Atle Gudme HarpøthAtle Gudme Harpøth ('10)Frederiksberg IF3.49
0.0
  
 PB
 
3.49 PB
 0.0
2.99
 0.5
3.08
 -1.7
     
7Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF2.52
0.0
  
 PB
 
2.48 PB
 0.0
2.43
 -0.7
2.52 PB
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF7.11
  
 PB
 
6.56 PB6.97 PB7.11 PB     
2Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF6.68
  
 PB
 
6.68 PB  X  X     
3Vidar WolfsbergVidar Wolfsberg ('09)Frederiksberg IF6.34
  
 PB
 
6.34 PB6.056.31     
4Balthazar LeegaardBalthazar Leegaard ('09)Frederiksberg IF5.15
  
 PB
 
5.15 PB4.98  X     
5Atle Gudme HarpøthAtle Gudme Harpøth ('10)Frederiksberg IF4.61
  
 PB
 
4.61 PB4.064.14     
6Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF4.02
  
 PB
 
4.02 PB3.783.95     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
2Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF15.13
  
 PB
 
15.13 PB  –15.03     
P13 80 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF11.62
  
 PB
2Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF12.26
  
 
3Adda Crone Köser ChristensenAdda Crone Köser Christensen ('09)Frederiksberg IF12.77
  
 PB
Finale B
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1Sarah Schinnerup Hejberg PetersenSarah Schinnerup Hejberg Petersen ('10)Frederiksberg IF12.79
  
 PB
2Ava Mayland HammondAva Mayland Hammond ('10)Frederiksberg IF12.92
  
 PB
3Paulina BjerrumPaulina Bjerrum ('10)Frederiksberg IF13.25
  
 PB
4Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF13.32
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF2:01.37
  
 
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF2:10.15
  
 PB
4Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF2:12.09
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.44
  
 
 
1.23
  O
1.26
  O
1.29
  O
1.32
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
XXO
1.47
XXX
       
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF1.32
  
 PB
 
1.20
  O
1.23
  O
1.26
  O
1.29
  O
1.32 PB
 XO
   
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF4.14
-1.3
  
 
 
4.14
 -1.3
3.95
 -1.4
4.09
 0.8
     
2Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF4.14
-0.1
  
 PB
 
4.04 PB
 -2.3
4.01
 -1.5
4.14 PB
 -0.1
     
3Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF4.12
+0.1
  
 PB
 
3.96
 -1.7
4.12 PB
 0.1
4.07
 -1.1
     
4Ava Mayland HammondAva Mayland Hammond ('10)Frederiksberg IF3.79
-1.5
  
 PB
 
3.35 PB
 -0.3
3.79 PB
 -1.5
3.63
 -2.1
     
5Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF3.69
-1.3
  
 PB
 
3.69 PB
 -1.3
  X3.60
 -0.6
     
6Paulina BjerrumPaulina Bjerrum ('10)Frederiksberg IF3.66
-1.4
  
 PB
 
3.40 PB
 -0.1
3.65 PB
 -1.0
3.66 PB
 -1.4
     
7Sarah Schinnerup Hejberg PetersenSarah Schinnerup Hejberg Petersen ('10)Frederiksberg IF3.58
+0.6
  
 PB
 
3.58 PB
 0.6
3.44
 -1.2
3.58 =PB
 -0.3
     
8Adda Crone Köser ChristensenAdda Crone Köser Christensen ('09)Frederiksberg IF3.22
0.0
  
 PB
 
3.22 PB
 0.0
2.98
 -0.6
2.90
 -0.9
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
2Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF8.75
  
 PB
 
8.63 PB8.75 PB8.31     
3Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF8.02
  
 PB
 
8.02 PB7.776.61     
4Adda Crone Köser ChristensenAdda Crone Köser Christensen ('09)Frederiksberg IF7.72
  
 PB
 
7.72 PB7.277.07     
5Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF7.00
  
 
 
6.137.00     
6Paulina BjerrumPaulina Bjerrum ('10)Frederiksberg IF6.47
  
 PB
 
6.37 PB6.076.47 PB     
7Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF5.45
  
 PB
 
5.36 PB4.825.45 PB     
8Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF5.12
  
 PB
 
SB4.50 SB5.12 PB     
9Ava Mayland HammondAva Mayland Hammond ('10)Frederiksberg IF4.13
  
 PB
 
4.13 PB     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF23.01
  
 
 
21.2623.0121.43     
2Sarah Schinnerup Hejberg PetersenSarah Schinnerup Hejberg Petersen ('10)Frederiksberg IF8.90
  
 PB
 
8.56 PB  –8.90 PB     
D11 60 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1August HviidAugust Hviid ('11)Frederiksberg IF9.62
  
 PB
2August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF9.84
  
 PB
3Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12)Frederiksberg IF9.85
  
 
4Leo Ohlsen JønssonLeo Ohlsen Jønsson ('11)Frederiksberg IF10.28
  
 
D11 400 m    

Finale A

Finale
1Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF1:15.49
  
  K
2Ebba SverrildEbba Sverrild ('12)Frederiksberg IF1:22.11
  
  K
3Signe Brehm LarsenSigne Brehm Larsen ('11)Frederiksberg IF1:24.54
  
  K
4Ellie Storgaard NjieEllie Storgaard Njie ('11)Frederiksberg IF1:25.77
  
  K
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF1.26
  
 PB
 
1.05
  O
1.08
  O
1.11
  O
1.14
  O
1.17
 XO
1.20
  O
1.23
  O
1.26
  O
1.29
XXX
       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1August HviidAugust Hviid ('11)Frederiksberg IF3.89
-1.8
  
 PB
 
3.76 PB
 0.9
3.89 PB
 -1.8
3.62
 -0.4
     
2Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12)Frederiksberg IF3.82
-1.4
  
 
 
3.60
 0.7
3.48
 -1.5
3.82
 -1.4
     
3Leo Ohlsen JønssonLeo Ohlsen Jønsson ('11)Frederiksberg IF3.64
0.0
  
 PB
 
3.44 PB
 0.9
3.64 PB
 0.0
2.79
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12)Frederiksberg IF6.33
  
 
 
5.726.335.67     
2August HviidAugust Hviid ('11)Frederiksberg IF6.27
  
 
 
6.074.936.27     
3August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF6.26
  
 PB
 
  X6.26 PB5.38     
4Leo Ohlsen JønssonLeo Ohlsen Jønsson ('11)Frederiksberg IF5.82
  
 
 
5.725.815.82     
P11 60 m    
Vind: -2.7

Finale A

Finale
Vind: -2.7
1Clara Rosenberg AbrahamsenClara Rosenberg Abrahamsen ('11)Frederiksberg IF9.55
  
 PB
2Martha Dybdal EmkjærMartha Dybdal Emkjær ('11)Frederiksberg IF9.62
  
 PB
3Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF10.27
  
 
4Frida Kjeldsen-KraghFrida Kjeldsen-Kragh ('11)Frederiksberg IF10.46
  
 PB
5Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF10.94
  
 
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Sophia Elise GundelachSophia Elise Gundelach ('11)Frederiksberg IF10.57
  
 PB
2Mimi Lasota SteinickeMimi Lasota Steinicke ('12)Frederiksberg IF10.63
  
 PB
3Emily JørgensenEmily Jørgensen ('12)Frederiksberg IF10.98
  
 PB
4Johanna Marie PrintzJohanna Marie Printz ('11)Frederiksberg IF11.34
  
 PB
5Laura RiisLaura Riis ('12)Frederiksberg IF11.44
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
2Clara Rosenberg AbrahamsenClara Rosenberg Abrahamsen ('11)Frederiksberg IF1.19
  
 
 
1.10
 XO
1.16
  O
1.19
XXO
1.22
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Martha Dybdal EmkjærMartha Dybdal Emkjær ('11)Frederiksberg IF3.70
0.0
  
 PB
 
3.44 SB
 1.5
3.21
 1.1
3.70 PB
 0.0
     
2Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF3.27
0.0
  
 
 
3.27
 0.0
3.19
 -1.6
3.04
 -0.1
     
3Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF3.26 w
+2.1
  
 
 
3.26
 2.1
3.23
 -0.3
3.14
 -1.4
     
4Ebba SverrildEbba Sverrild ('12)Frederiksberg IF3.26
0.0
  
 PB
 
3.26 PB
 0.0
2.99
 -0.1
3.23
 0.0
     
5Signe Brehm LarsenSigne Brehm Larsen ('11)Frederiksberg IF3.22
+1.3
  
 PB
 
3.22 PB
 1.3
3.06
 0.3
3.03
 0.0
     
6Sophia Elise GundelachSophia Elise Gundelach ('11)Frederiksberg IF3.17
+1.0
  
 
 
3.17
 1.0
2.96
 0.4
3.10
 0.0
     
7Emily JørgensenEmily Jørgensen ('12)Frederiksberg IF3.09
+1.6
  
 PB
 
3.09 PB
 1.6
2.75
 -2.2
2.88
 -1.3
     
8Ellie Storgaard NjieEllie Storgaard Njie ('11)Frederiksberg IF3.01
-2.7
  
 PB
 
2.83 PB
 0.0
2.80
 0.4
3.01 PB
 -2.7
     
9Mimi Lasota SteinickeMimi Lasota Steinicke ('12)Frederiksberg IF2.97
0.0
  
 PB
 
2.93 PB
 1.3
2.97 PB
 0.0
2.84
 -1.9
     
10Frida Kjeldsen-KraghFrida Kjeldsen-Kragh ('11)Frederiksberg IF2.79
0.0
  
 
 
2.72
 1.4
2.78
 1.7
2.79
 0.0
     
11Johanna Marie PrintzJohanna Marie Printz ('11)Frederiksberg IF2.78
+1.0
  
 PB
 
2.55 SB
 0.7
2.78 PB
 1.0
2.76
 0.0
     
12Laura RiisLaura Riis ('12)Frederiksberg IF2.29
-1.5
  
 PB
 
2.04 PB
 0.0
1.97
 -0.3
2.29 PB
 -1.5
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Clara Rosenberg AbrahamsenClara Rosenberg Abrahamsen ('11)Frederiksberg IF7.57
  
 
 
6.927.577.50     
2Martha Dybdal EmkjærMartha Dybdal Emkjær ('11)Frederiksberg IF5.91
  
 PB
 
5.91 PB4.985.58     
3Mimi Lasota SteinickeMimi Lasota Steinicke ('12)Frederiksberg IF4.27
  
 PB
 
4.13 PB4.27 PB3.69     
4Ellie Storgaard NjieEllie Storgaard Njie ('11)Frederiksberg IF4.98
  
 PB
 
4.61 PB4.86 PB4.98 PB     
5Signe Brehm LarsenSigne Brehm Larsen ('11)Frederiksberg IF4.85
  
 
 
4.844.854.70     
6Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF4.80
  
 
 
4.324.254.80     
8Frida Kjeldsen-KraghFrida Kjeldsen-Kragh ('11)Frederiksberg IF4.51
  
 PB
 
4.51 PB4.024.44     
9Sophia Elise GundelachSophia Elise Gundelach ('11)Frederiksberg IF4.44
  
 PB
 
4.44 PB4.173.77     
10Emily JørgensenEmily Jørgensen ('12)Frederiksberg IF4.33
  
 
 
3.713.904.33     
11Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF4.06
  
 
 
3.624.063.67     
12Johanna Marie PrintzJohanna Marie Printz ('11)Frederiksberg IF3.99
  
 PB
 
3.72 SB3.83 PB3.99 PB     
13Ebba SverrildEbba Sverrild ('12)Frederiksberg IF3.10
  
 PB
 
2.71 PB2.063.10 PB     
14Laura RiisLaura Riis ('12)Frederiksberg IF2.93
  
 PB
 
2.33 PB2.79 PB2.93 PB     
D9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF6.85
  
  K
2
Noah Hanevik Damgaard
Noah Hanevik Damgaard ('14)
Frederiksberg IF7.77
  
 PB
3
Nora Ferneborg
Nora Ferneborg ('15)
Frederiksberg IF9.52
  
  K
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF1:19.61
  
 
2
Mila Ehrhart
Mila Ehrhart ('14)
Frederiksberg IF1:31.46
  
  K
4
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF1:34.58
  
 PB
5
Lara Kavas
Lara Kavas ('14)
Frederiksberg IF1:34.90
  
  K
6
Magnus Kullberg Jacobsen
Magnus Kullberg Jacobsen ('13)
Frederiksberg IF1:52.15
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF3.58
-1.5
  
 PB
 
3.58 PB
 -1.5
  X3.46
 -1.3
     
2
Noah Hanevik Damgaard
Noah Hanevik Damgaard ('14)
Frederiksberg IF3.26
-1.3
  
 PB
 
3.26 PB
 -1.3
3.22
 -1.0
2.83
 -0.5
     
3
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF2.43
+0.4
  
 PB
 
1.97
 -0.9
2.41 =PB
 -2.1
2.43 PB
 0.4
     
4
Magnus Kullberg Jacobsen
Magnus Kullberg Jacobsen ('13)
Frederiksberg IF2.32
-0.7
  
 PB
 
  X2.30 PB
 -1.3
2.32 PB
 -0.7
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF4.99
  
 
 
4.584.874.99     
2
Noah Hanevik Damgaard
Noah Hanevik Damgaard ('14)
Frederiksberg IF4.71
  
 PB
 
3.53 PB4.71 PB  X     
3
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF3.49
  
 PB
 
2.59 SB3.15 PB3.49 PB     
4
Magnus Kullberg Jacobsen
Magnus Kullberg Jacobsen ('13)
Frederiksberg IF3.41
  
 PB
 
3.41 PB2.811.98     
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF3.82
-2.1
  
 PB
 
3.82 PB
 -2.1
3.51
 -0.7
3.44
 -1.0
     
2
Naima Sade Kadrispahic
Naima Sade Kadrispahic ('13)
Frederiksberg IF3.33
-0.2
  
 PB
 
3.19 PB
 0.0
3.19 =PB
 -0.8
3.33 PB
 -0.2
     
3
Lara Kavas
Lara Kavas ('14)
Frederiksberg IF2.78
-0.4
  
 PB
 
2.56 PB
 0.1
2.78 PB
 -0.4
2.76
 -1.2
     
4
Mila Ehrhart
Mila Ehrhart ('14)
Frederiksberg IF2.75
-0.6
  
 PB
 
2.65 PB
 -0.1
2.75 PB
 -0.6
  X     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF4.09
  
 
 
4.09  X3.79     
2
Lara Kavas
Lara Kavas ('14)
Frederiksberg IF2.97
  
 PB
 
  X2.95 PB2.97 PB     
3
Naima Sade Kadrispahic
Naima Sade Kadrispahic ('13)
Frederiksberg IF2.71
  
 PB
 
2.71 PB2.502.15     
4
Mila Ehrhart
Mila Ehrhart ('14)
Frederiksberg IF2.68
  
 PB
 
2.68 PB2.431.80     
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF1:41.97
  
 PB
2
Johan Stær Thillemann
Johan Stær Thillemann ('16)
Frederiksberg IF1:42.61
  
 PB
3
Simone Slothuus
Simone Slothuus ('17)
Frederiksberg IF2:05.57
  
  K
D7 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF2.41
-1.3
  
 PB
 
2.41 PB
 -1.3
2.14
 -2.2
2.01
 -0.4
     
2
Johan Stær Thillemann
Johan Stær Thillemann ('16)
Frederiksberg IF2.10
-0.8
  
 PB
 
1.65 PB
 -0.4
1.85 PB
 -0.2
2.10 PB
 -0.8
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF12.89
  
 PB
 
11.0312.60 PB12.89 PB     
2
Johan Stær Thillemann
Johan Stær Thillemann ('16)
Frederiksberg IF9.34
  
 PB
 
7.07 PB9.34 PB8.58     
P7 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Nora Ferneborg
Nora Ferneborg ('15)
Frederiksberg IF2.52
-0.5
  
 PB
 
1.55 PB
 0.0
1.54
 -1.6
2.52 PB
 -0.5
     
2
Simone Slothuus
Simone Slothuus ('17)
Frederiksberg IF1.65
-1.2
  
 PB
 
1.53 PB
 0.5
1.38
 -0.1
1.65 PB
 -1.2
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Simone Slothuus
Simone Slothuus ('17)
Frederiksberg IF8.71
  
 PB
 
8.71 PB6.087.67     
2
Nora Ferneborg
Nora Ferneborg ('15)
Frederiksberg IF6.79
  
 PB
 
3.45 PB2.106.79 PB     

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne