Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: Klubmesterskab i trekamp for ungdom 1.10.2022
Frederiksberg Stadion

D15 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF12.36
  
 PB
2Andreas Marcos ØstergaardAndreas Marcos Østergaard ('07)Frederiksberg IF13.83
  
 PB
3Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF13.98
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF2:20.14
  
 
2Bastian HannemannBastian Hannemann ('07)Frederiksberg IF2:22.54
  
 PB
3August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF2:26.00
  
 
4Lily RødgaardLily Rødgaard ('08)Frederiksberg IF2:46.08
  
  K Mixed competition
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF4.92
-2.7
  
 PB
 
4.92 PB
 -2.7
4.71
 1.4
4.81
 -2.4
     
2Andreas Marcos ØstergaardAndreas Marcos Østergaard ('07)Frederiksberg IF4.72
-0.4
  
 PB
 
4.23 PB
 -1.2
4.24 PB
 -0.8
4.72 PB
 -0.4
     
3Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF4.43
-1.4
  
 
 
4.00
 0.1
4.20
 -0.2
4.43
 -1.4
     
4Bastian HannemannBastian Hannemann ('07)Frederiksberg IF3.50
-1.8
  
 PB
 
2.90 PB
 -0.7
3.38 PB
 -1.2
3.50 PB
 -1.8
     
5Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF3.23
0.0
  
 PB
 
3.23 PB
 0.0
2.55
 -1.1
2.31
 -1.3
     
6August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF2.87
-1.3
  
 PB
 
2.66 PB
 0.0
2.83 PB
 0.0
2.87 PB
 -1.3
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF9.67
  
 PB
 
9.67 PB9.539.43     
2Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF7.73
  
 PB
 
7.087.307.73 PB     
3Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF5.25
  
 PB
 
5.25 PB3.44  X     
4Bastian HannemannBastian Hannemann ('07)Frederiksberg IF5.18
  
 PB
 
3.90 PB5.18 PB  X     
5August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF4.13
  
 PB
 
4.13 PB  X  X     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Martin Lynge  OlsenMartin Lynge  Olsen ('08)Frederiksberg IF23.03
  
 PB
 
22.21 PB23.03 PB21.93     
2Andreas Marcos ØstergaardAndreas Marcos Østergaard ('07)Frederiksberg IF22.11
  
 PB
 
20.95 PB22.11 PB19.48     
P15 100 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.19
  
 PB
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF13.56
  
 PB
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF14.12
  
 PB
4Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF14.27
  
 PB
5Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF14.33
  
 PB
6Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF14.50
  
 PB
7Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF14.54
  
 
Finale B
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1Viola Kold BulathsinhalaViola Kold Bulathsinhala ('08)Frederiksberg IF13.85
  
 PB
2Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF14.87
  
 
3Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF15.59
  
 PB
4Amalie LundAmalie Lund ('08)Frederiksberg IF16.68
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.47
  
 
 
1.35
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
XXX
   
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF5.08
-0.1
  
 PB
 
5.06 PB
 -1.2
  X5.08 PB
 -0.1
     
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.84
-0.6
  
 
 
4.56
 -0.9
4.62
 0.0
4.84
 -0.6
     
3Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF4.29
-1.2
  
 PB
 
4.29 PB
 -1.2
3.95
 -1.6
  X     
4Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF4.28
-0.5
  
 
 
4.28
 -0.5
4.22
 -1.3
4.21
 -0.6
     
5Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF4.20
0.0
  
 
 
  X2.78
 0.0
4.20
 0.0
     
6Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF4.15
-1.1
  
 SB
 
  X3.89
 -0.7
4.15 SB
 -1.1
     
7Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF3.93
+0.1
  
 PB
 
3.45 SB
 -1.4
3.93 PB
 0.1
3.91
 -0.1
     
8Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF3.91
-1.3
  
 
 
  X3.53
 0.8
3.91
 -1.3
     
9Lily RødgaardLily Rødgaard ('08)Frederiksberg IF3.82
-0.9
  
 PB
 
3.55 PB
 -0.1
3.82 PB
 -0.9
3.74
 -0.4
     
10Viola Kold BulathsinhalaViola Kold Bulathsinhala ('08)Frederiksberg IF3.26
-0.4
  
 PB
 
  X2.84 PB
 1.5
3.26 PB
 -0.4
     
11Amalie LundAmalie Lund ('08)Frederiksberg IF3.18
-1.0
  
 PB
 
2.96 PB
 -1.9
3.17 PB
 -0.9
3.18 PB
 -1.0
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF9.27
  
 
 
9.27  X8.85     
2Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF7.81
  
 
 
7.567.817.30     
3Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF7.67
  
 PB
 
7.67 PB7.007.04     
4Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF7.60
  
 PB
 
6.87 PB  X7.60 PB     
5Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF7.18
  
 SB
 
7.18 SB6.706.69     
6Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF6.11
  
 SB
 
6.10 SB5.076.11 SB     
7Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF5.34
  
 PB
 
  X5.34 PB5.32     
8Lily RødgaardLily Rødgaard ('08)Frederiksberg IF5.27
  
 PB
 
5.14 PB5.21 PB5.27 PB     
9Amalie LundAmalie Lund ('08)Frederiksberg IF4.82
  
 PB
 
  X4.82 PB4.59     
10Viola Kold BulathsinhalaViola Kold Bulathsinhala ('08)Frederiksberg IF3.73
  
 PB
 
  X2.91 PB3.73 PB     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF25.53
  
 PB
 
25.53 PB22.3024.33     
2Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF22.53
  
 
 
17.8620.9822.53     
D13 80 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF11.23
  
 
2Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF11.69
  
 PB
3Balthazar LeegaardBalthazar Leegaard ('09)Frederiksberg IF12.16
  
 PB
4Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF16.31
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF2:02.20
  
 
2Vidar WolfsbergVidar Wolfsberg ('09)Frederiksberg IF2:09.95
  
 PB
3Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF2:13.54
  
 SB
4Atle Gudme HarpøthAtle Gudme Harpøth ('10)Frederiksberg IF2:25.62
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF1.28
  
 PB
 
1.01 SB
  O
1.04 SB
  O
1.07 SB
  O
1.10 SB
  O
1.13 SB
  O
1.16 PB
XXO
1.19 PB
  O
1.22 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.28 PB
  O
1.31
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF4.62
0.0
  
 
 
4.62
 0.0
4.38
 -2.1
  X     
2Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF4.35
+0.2
  
 PB
 
  X4.35 PB
 0.2
      
3Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF4.34
-1.0
  
 PB
 
4.15 PB
 0.8
4.34 PB
 -1.0
2.57
 0.0
     
4Balthazar LeegaardBalthazar Leegaard ('09)Frederiksberg IF4.08
-1.5
  
 PB
 
4.07 PB
 -1.3
4.08 PB
 -1.5
3.86
 -1.7
     
5Vidar WolfsbergVidar Wolfsberg ('09)Frederiksberg IF4.07
-0.7
  
 PB
 
3.90 PB
 0.0
3.82
 0.0
4.07 PB
 -0.7
     
6Atle Gudme HarpøthAtle Gudme Harpøth ('10)Frederiksberg IF3.49
0.0
  
 PB
 
3.49 PB
 0.0
2.99
 0.5
3.08
 -1.7
     
7Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF2.52
0.0
  
 PB
 
2.48 PB
 0.0
2.43
 -0.7
2.52 PB
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF7.11
  
 PB
 
6.56 PB6.97 PB7.11 PB     
2Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF6.68
  
 PB
 
6.68 PB  X  X     
3Vidar WolfsbergVidar Wolfsberg ('09)Frederiksberg IF6.34
  
 PB
 
6.34 PB6.056.31     
4Balthazar LeegaardBalthazar Leegaard ('09)Frederiksberg IF5.15
  
 PB
 
5.15 PB4.98  X     
5Atle Gudme HarpøthAtle Gudme Harpøth ('10)Frederiksberg IF4.61
  
 PB
 
4.61 PB4.064.14     
6Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF4.02
  
 PB
 
4.02 PB3.783.95     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF33.71
  
 
 
33.4433.7132.03     
2Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF15.13
  
 PB
 
15.13 PB  –15.03     
P13 80 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF11.62
  
 PB
2Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF12.26
  
 
3Adda Crone Köser ChristensenAdda Crone Köser Christensen ('09)Frederiksberg IF12.77
  
 PB
Finale B
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1Sarah PetersenSarah Petersen ('10)Frederiksberg IF12.79
  
 PB
2Ava Mayland HammondAva Mayland Hammond ('10)Frederiksberg IF12.92
  
 PB
3Paulina BjerrumPaulina Bjerrum ('10)Frederiksberg IF13.25
  
 PB
4Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF13.32
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF2:01.37
  
 
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF2:08.14
  
 
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF2:10.15
  
 PB
4Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF2:12.09
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.44
  
 
 
1.23
  O
1.26
  O
1.29
  O
1.32
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
XXO
1.47
XXX
       
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.35
  
 
 
1.20
  O
1.23
  O
1.26
  O
1.29
  O
1.32
 XO
1.35
XXO
  
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF1.32
  
 PB
 
1.20
  O
1.23
  O
1.26
  O
1.29
  O
1.32 PB
 XO
   
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF4.14
-1.3
  
 
 
4.14
 -1.3
3.95
 -1.4
4.09
 0.8
     
2Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF4.14
-0.1
  
 PB
 
4.04 PB
 -2.3
4.01
 -1.5
4.14 PB
 -0.1
     
3Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF4.12
+0.1
  
 PB
 
3.96
 -1.7
4.12 PB
 0.1
4.07
 -1.1
     
4Ava Mayland HammondAva Mayland Hammond ('10)Frederiksberg IF3.79
-1.5
  
 PB
 
3.35 PB
 -0.3
3.79 PB
 -1.5
3.63
 -2.1
     
5Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF3.69
-1.3
  
 PB
 
3.69 PB
 -1.3
  X3.60
 -0.6
     
6Paulina BjerrumPaulina Bjerrum ('10)Frederiksberg IF3.66
-1.4
  
 PB
 
3.40 PB
 -0.1
3.65 PB
 -1.0
3.66 PB
 -1.4
     
7Sarah PetersenSarah Petersen ('10)Frederiksberg IF3.58
+0.6
  
 PB
 
3.58 PB
 0.6
3.44
 -1.2
3.58 =PB
 -0.3
     
8Adda Crone Köser ChristensenAdda Crone Köser Christensen ('09)Frederiksberg IF3.22
0.0
  
 PB
 
3.22 PB
 0.0
2.98
 -0.6
2.90
 -0.9
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF9.55
  
 
 
8.769.559.13     
2Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF8.75
  
 PB
 
8.63 PB8.75 PB8.31     
3Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF8.02
  
 PB
 
8.02 PB7.776.61     
4Adda Crone Köser ChristensenAdda Crone Köser Christensen ('09)Frederiksberg IF7.72
  
 PB
 
7.72 PB7.277.07     
5Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF7.00
  
 
 
6.137.00     
6Paulina BjerrumPaulina Bjerrum ('10)Frederiksberg IF6.47
  
 PB
 
6.37 PB6.076.47 PB     
7Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF5.45
  
 PB
 
5.36 PB4.825.45 PB     
8Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF5.12
  
 PB
 
SB4.50 SB5.12 PB     
9Ava Mayland HammondAva Mayland Hammond ('10)Frederiksberg IF4.13
  
 PB
 
4.13 PB     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF23.01
  
 
 
21.2623.0121.43     
2Sarah PetersenSarah Petersen ('10)Frederiksberg IF8.90
  
 PB
 
8.56 PB  –8.90 PB     
D11 60 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF9.62
  
 PB
2
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF9.84
  
 PB
3
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF9.85
  
 
4
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF10.28
  
 
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF1:15.49
  
  K Mixed competition
2
Ebba Sverrild
Ebba Sverrild ('12)
Frederiksberg IF1:22.11
  
  K Mixed competition
3
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF1:24.54
  
  K Mixed competition
4
Ellie Storgaard Njie
Ellie Storgaard Njie ('11)
Frederiksberg IF1:25.77
  
  K Mixed competition
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF1.26
  
 PB
 
1.05
  O
1.08
  O
1.11
  O
1.14
  O
1.17
 XO
1.20
  O
1.23
  O
1.26 PB
  O
1.29
XXX
       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF3.89
-1.8
  
 PB
 
3.76 PB
 0.9
3.89 PB
 -1.8
3.62
 -0.4
     
2
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF3.82
-1.4
  
 
 
3.60
 0.7
3.48
 -1.5
3.82
 -1.4
     
3
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF3.64
0.0
  
 PB
 
3.44 PB
 0.9
3.64 PB
 0.0
2.79
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF6.33
  
 
 
5.726.335.67     
2
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF6.27
  
 
 
6.074.936.27     
3
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF6.26
  
 PB
 
  X6.26 PB5.38     
4
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF5.82
  
 
 
5.725.815.82     
P11 60 m    
Vind: -2.7

Finale A

Finale
Vind: -2.7
1
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF9.55
  
 PB
2
Martha Dybdal Emkjær
Martha Dybdal Emkjær ('11)
Frederiksberg IF9.62
  
 PB
3
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF10.27
  
 
4
Frida Kjeldsen-Kragh
Frida Kjeldsen-Kragh ('11)
Frederiksberg IF10.46
  
 PB
5
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF10.94
  
 
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Sophia Elise Gundelach
Sophia Elise Gundelach ('11)
Frederiksberg IF10.57
  
 PB
2
Mimi Lasota Steinicke
Mimi Lasota Steinicke ('12)
Frederiksberg IF10.63
  
 PB
3
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF10.98
  
 PB
4
Johanna Marie Printz
Johanna Marie Printz ('11)
Frederiksberg IF11.34
  
 PB
5
Laura Riis
Laura Riis ('12)
Frederiksberg IF11.44
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF1.28
  
 
 
1.10
  O
1.16
  O
1.19
  O
1.22
 XO
1.25
  O
1.28
  O
1.31
XXX
 
2
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF1.19
  
 
 
1.10
 XO
1.16
  O
1.19
XXO
1.22
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Martha Dybdal Emkjær
Martha Dybdal Emkjær ('11)
Frederiksberg IF3.70
0.0
  
 PB
 
3.44 SB
 1.5
3.21
 1.1
3.70 PB
 0.0
     
2
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF3.27
0.0
  
 
 
3.27
 0.0
3.19
 -1.6
3.04
 -0.1
     
3
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF3.26 w
+2.1
  
 
 
3.26
 2.1
3.23
 -0.3
3.14
 -1.4
     
4
Ebba Sverrild
Ebba Sverrild ('12)
Frederiksberg IF3.26
0.0
  
 PB
 
3.26 PB
 0.0
2.99
 -0.1
3.23
 0.0
     
5
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF3.22
+1.3
  
 PB
 
3.22 PB
 1.3
3.06
 0.3
3.03
 0.0
     
6
Sophia Elise Gundelach
Sophia Elise Gundelach ('11)
Frederiksberg IF3.17
+1.0
  
 
 
3.17
 1.0
2.96
 0.4
3.10
 0.0
     
7
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF3.09
+1.6
  
 PB
 
3.09 PB
 1.6
2.75
 -2.2
2.88
 -1.3
     
8
Ellie Storgaard Njie
Ellie Storgaard Njie ('11)
Frederiksberg IF3.01
-2.7
  
 PB
 
2.83 PB
 0.0
2.80
 0.4
3.01 PB
 -2.7
     
9
Mimi Lasota Steinicke
Mimi Lasota Steinicke ('12)
Frederiksberg IF2.97
0.0
  
 PB
 
2.93 PB
 1.3
2.97 PB
 0.0
2.84
 -1.9
     
10
Frida Kjeldsen-Kragh
Frida Kjeldsen-Kragh ('11)
Frederiksberg IF2.79
0.0
  
 
 
2.72
 1.4
2.78
 1.7
2.79
 0.0
     
11
Johanna Marie Printz
Johanna Marie Printz ('11)
Frederiksberg IF2.78
+1.0
  
 PB
 
2.55 SB
 0.7
2.78 PB
 1.0
2.76
 0.0
     
12
Laura Riis
Laura Riis ('12)
Frederiksberg IF2.29
-1.5
  
 PB
 
2.04 PB
 0.0
1.97
 -0.3
2.29 PB
 -1.5
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF7.57
  
 
 
6.927.577.50     
2
Martha Dybdal Emkjær
Martha Dybdal Emkjær ('11)
Frederiksberg IF5.91
  
 PB
 
5.91 PB4.985.58     
3
Mimi Lasota Steinicke
Mimi Lasota Steinicke ('12)
Frederiksberg IF4.27
  
 PB
 
4.13 PB4.27 PB3.69     
4
Ellie Storgaard Njie
Ellie Storgaard Njie ('11)
Frederiksberg IF4.98
  
 PB
 
4.61 PB4.86 PB4.98 PB     
5
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF4.85
  
 
 
4.844.854.70     
6
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF4.80
  
 
 
4.324.254.80     
7
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF4.65
  
 
 
3.644.624.65     
8
Frida Kjeldsen-Kragh
Frida Kjeldsen-Kragh ('11)
Frederiksberg IF4.51
  
 PB
 
4.51 PB4.024.44     
9
Sophia Elise Gundelach
Sophia Elise Gundelach ('11)
Frederiksberg IF4.44
  
 PB
 
4.44 PB4.173.77     
10
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF4.33
  
 
 
3.713.904.33     
11
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF4.06
  
 
 
3.624.063.67     
12
Johanna Marie Printz
Johanna Marie Printz ('11)
Frederiksberg IF3.99
  
 PB
 
3.72 SB3.83 PB3.99 PB     
13
Ebba Sverrild
Ebba Sverrild ('12)
Frederiksberg IF3.10
  
 PB
 
2.71 PB2.063.10 PB     
14
Laura Riis
Laura Riis ('12)
Frederiksberg IF2.93
  
 PB
 
2.33 PB2.79 PB2.93 PB     
D9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF6.85
  
  K Mixed competition
2
Noah Hanevik Damgaard
Noah Hanevik Damgaard ('14)
Frederiksberg IF7.77
  
 PB
3
Nora Ferneborg
Nora Ferneborg ('15)
Frederiksberg IF9.52
  
  K Mixed competition
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF1:19.61
  
 
2
Mila Ehrhart
Mila Ehrhart ('14)
Frederiksberg IF1:31.46
  
  K Mixed competition
3
Naima Sade Kadrispahic
Naima Sade Kadrispahic ('13)
Frederiksberg IF1:32.63
  
  K Mixed competition
4
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF1:34.58
  
 PB
5
Lara Kavas
Lara Kavas ('14)
Frederiksberg IF1:34.90
  
  K Mixed competition
6
Magnus Kullberg Jacobsen
Magnus Kullberg Jacobsen ('13)
Frederiksberg IF1:52.15
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF3.58
-1.5
  
 PB
 
3.58 PB
 -1.5
  X3.46
 -1.3
     
2
Noah Hanevik Damgaard
Noah Hanevik Damgaard ('14)
Frederiksberg IF3.26
-1.3
  
 PB
 
3.26 PB
 -1.3
3.22
 -1.0
2.83
 -0.5
     
3
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF2.43
+0.4
  
 PB
 
1.97
 -0.9
2.41 =PB
 -2.1
2.43 PB
 0.4
     
4
Magnus Kullberg Jacobsen
Magnus Kullberg Jacobsen ('13)
Frederiksberg IF2.32
-0.7
  
 PB
 
  X2.30 PB
 -1.3
2.32 PB
 -0.7
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF4.99
  
 
 
4.584.874.99     
2
Noah Hanevik Damgaard
Noah Hanevik Damgaard ('14)
Frederiksberg IF4.71
  
 PB
 
3.53 PB4.71 PB  X     
3
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF3.49
  
 PB
 
2.59 SB3.15 PB3.49 PB     
4
Magnus Kullberg Jacobsen
Magnus Kullberg Jacobsen ('13)
Frederiksberg IF3.41
  
 PB
 
3.41 PB2.811.98     
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF3.82
-2.1
  
 PB
 
3.82 PB
 -2.1
3.51
 -0.7
3.44
 -1.0
     
2
Naima Sade Kadrispahic
Naima Sade Kadrispahic ('13)
Frederiksberg IF3.33
-0.2
  
 PB
 
3.19 PB
 0.0
3.19 =PB
 -0.8
3.33 PB
 -0.2
     
3
Lara Kavas
Lara Kavas ('14)
Frederiksberg IF2.78
-0.4
  
 PB
 
2.56 PB
 0.1
2.78 PB
 -0.4
2.76
 -1.2
     
4
Mila Ehrhart
Mila Ehrhart ('14)
Frederiksberg IF2.75
-0.6
  
 PB
 
2.65 PB
 -0.1
2.75 PB
 -0.6
  X     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF4.09
  
 
 
4.09  X3.79     
2
Lara Kavas
Lara Kavas ('14)
Frederiksberg IF2.97
  
 PB
 
  X2.95 PB2.97 PB     
3
Naima Sade Kadrispahic
Naima Sade Kadrispahic ('13)
Frederiksberg IF2.71
  
 PB
 
2.71 PB2.502.15     
4
Mila Ehrhart
Mila Ehrhart ('14)
Frederiksberg IF2.68
  
 PB
 
2.68 PB2.431.80     
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF1:41.97
  
 PB
2
Johan Stær Thillemann
Johan Stær Thillemann ('16)
Frederiksberg IF1:42.61
  
 PB
3
Simone Slothuus
Simone Slothuus ('17)
Frederiksberg IF2:05.57
  
  K Mixed competition
D7 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF2.41
-1.3
  
 PB
 
2.41 PB
 -1.3
2.14
 -2.2
2.01
 -0.4
     
2
Johan Stær Thillemann
Johan Stær Thillemann ('16)
Frederiksberg IF2.10
-0.8
  
 PB
 
1.65 PB
 -0.4
1.85 PB
 -0.2
2.10 PB
 -0.8
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF12.89
  
 PB
 
11.0312.60 PB12.89 PB     
2
Johan Stær Thillemann
Johan Stær Thillemann ('16)
Frederiksberg IF9.34
  
 PB
 
7.07 PB9.34 PB8.58     
P7 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Nora Ferneborg
Nora Ferneborg ('15)
Frederiksberg IF2.52
-0.5
  
 PB
 
1.55 PB
 0.0
1.54
 -1.6
2.52 PB
 -0.5
     
2
Simone Slothuus
Simone Slothuus ('17)
Frederiksberg IF1.65
-1.2
  
 PB
 
1.53 PB
 0.5
1.38
 -0.1
1.65 PB
 -1.2
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Simone Slothuus
Simone Slothuus ('17)
Frederiksberg IF8.71
  
 PB
 
8.71 PB6.087.67     
2
Nora Ferneborg
Nora Ferneborg ('15)
Frederiksberg IF6.79
  
 PB
 
3.45 PB2.106.79 PB     

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2