Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Slagelse: Monster 3 kamp 1.10.2022
Slagelse Atletik Stadion

M 50 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1
Andreas Nordberg Brøndsted
Andreas Nordberg Brøndsted ('11)
DELTA8.75
  
 PB
2
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA9.19
  
 PB
3
Njord Kinzi Due
Njord Kinzi Due ('12)
DELTA9.96
  
 PB
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Peter SimonsenPeter Simonsen ('74)DELTA7.79
  
 PB
2Michael SjøbergMichael Sjøberg ('76)Dianalund IF9.15
  
 PB
3Palle Okholm PedersenPalle Okholm Pedersen ('70)DELTA10.05
  
 PB
4Peter Thor DuePeter Thor Due ('80)13.42
  
 PB
Finale C
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA6.65
  
 PB
2Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA7.07
  
 PB
3Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA7.69
  
 PB
4Kasper Olaf KildahlKasper Olaf Kildahl ('03)8.39
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Mick EldrupMick Eldrup ('80)4.01
+1.3
  
 PB
 
4.01 PB
 1.3
3.88
 0.8
3.63
 -0.2
     
Peter Thor DuePeter Thor Due ('80) NM
  
 
 
  –       
Finale B
2Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA4.89
-2.0
  
 
 
4.69
 2.1
4.89
 -2.0
4.73
 1.7
     
3Peter SimonsenPeter Simonsen ('74)DELTA3.55
0.0
  
 SB
 
3.55 SB
 0.0
2.29
 0.9
3.10
 0.0
     
4Michael SjøbergMichael Sjøberg ('76)Dianalund IF2.64
+1.0
  
 PB
 
  X2.64 PB
 1.0
2.52
 -0.7
     
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Mick EldrupMick Eldrup ('80)15.61
  
 PB
 
15.23 PB  –15.61 PB     
Finale B
2Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA19.65
  
 SB
 
18.13 SB16.2919.65 SB     
3Michael SjøbergMichael Sjøberg ('76)Dianalund IF18.37
  
 PB
 
15.96 PB18.37 PB17.43     
4Peter SimonsenPeter Simonsen ('74)DELTA18.07
  
 SB
 
  X16.15 SB18.07 SB     
K 50 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Karla Kinzi DueKarla Kinzi Due ('10)DELTA8.42
  
 PB
2Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA8.80
  
 PB
3Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA9.21
  
 PB
Finale B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Malene NordbergMalene Nordberg ('72)9.24
  
 PB
2Michelle Kjær KristensenMichelle Kjær Kristensen ('81)9.42
  
 PB
3Sarah Kinzi HansenSarah Kinzi Hansen ('81)9.65
  
 PB
4Malene Riber KristensenMalene Riber Kristensen ('78)9.68
  
 PB
Finale C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA7.63
  
 PB
2Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA7.65
  
 PB
3Cassandra TerkelsenCassandra Terkelsen ('07)DELTA7.72
  
 PB
4
Safira Eldrup Kjær
Safira Eldrup Kjær ('12)
DELTA9.31
  
 PB
5
Layla Andersen
Layla Andersen ('14)
10.60
  
 PB
6
Anna Riber Christensen
Anna Riber Christensen ('13)
DELTA10.96
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Michelle Kjær KristensenMichelle Kjær Kristensen ('81)2.72
+1.9
  
 PB
 
2.35 PB
 0.0
2.72 PB
 1.9
2.71
 1.1
     
2Malene Riber KristensenMalene Riber Kristensen ('78)2.62
+0.5
  
 PB
 
2.36 PB
 0.0
2.58 PB
 0.1
2.62 PB
 0.5
     
3Sarah Kinzi HansenSarah Kinzi Hansen ('81)2.59
0.0
  
 PB
 
2.59 PB
 0.0
2.36
 0.9
2.06
 1.1
     
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Michelle Kjær KristensenMichelle Kjær Kristensen ('81)15.21
  
 PB
 
13.83 PB14.23 PB15.21 PB     
2Malene Riber KristensenMalene Riber Kristensen ('78)13.69
  
 PB
 
13.69 PB11.2413.24     
3Sarah Kinzi HansenSarah Kinzi Hansen ('81)12.53
  
 PB
 
10.27 PB10.50 PB12.53 PB     
D19 Længdespring    
Finale B
1Kasper Olaf KildahlKasper Olaf Kildahl ('03)3.25
+1.5
  
 PB
 
3.25 PB
 1.5
2.65
 0.2
3.05
 -0.3
     
D19 Diskoskast 1.75 kg    
1Kasper Olaf KildahlKasper Olaf Kildahl ('03)13.73
  
 PB
 
  X12.76 PB13.73 PB     
P19 Længdespring    
1Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA4.47
+1.7
  
 SB
 
4.47 SB
 1.7
3.97
 0.2
4.12
 0.0
     
P19 Diskoskast 1.0 kg    
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA24.36
  
 PB
 
24.36 PB18.76  –     
2Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA16.85
  
 SB
 
15.77 SB16.38 SB16.85 SB     
P17 Længdespring    
Finale B
1Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA4.53
+1.8
  
 
 
  X4.53
 1.8
4.41
 1.0
     
P17 Diskoskast 1.0 kg    
1Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA11.93
  
 PB
 
11.93 PB11.069.65     
D15 Længdespring    
Finale B
1Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA5.28
+1.0
  
 
 
5.28
 1.0
5.08
 0.7
5.02
 2.2
     
D15 Diskoskast 1.0 kg    
1Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA26.74
  
 PB
 
26.74 PB  X25.31     
P15 Længdespring    
1Cassandra TerkelsenCassandra Terkelsen ('07)DELTA3.67
+1.6
  
 PB
 
3.67 PB
 1.6
3.27
 0.7
3.20
 0.0
     
2Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA2.93
0.0
  
 PB
 
2.93 PB
 0.0
2.36
 0.9
2.71
 1.4
     
P15 Diskoskast 0.75 kg    
1Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA23.22
  
 
 
18.1321.3423.22     
2Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA19.21
  
 
 
19.21  X17.66     
Cassandra TerkelsenCassandra Terkelsen ('07)DELTA NM
  
 
 
  X  X  X     
P13 Længdespring 1 m zone    
Finale B
1Karla Kinzi DueKarla Kinzi Due ('10)DELTA3.76
+1.2
  
 
 
3.76
 1.2
  –      
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Karla Kinzi DueKarla Kinzi Due ('10)DELTA8.81
  
 PB
 
  X8.81 PB8.80     
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Andreas Nordberg Brøndsted
Andreas Nordberg Brøndsted ('11)
DELTA3.01
0.0
  
 PB
 
2.65 PB
 0.0
3.01 PB
 0.0
2.91
 1.6
     
2
Njord Kinzi Due
Njord Kinzi Due ('12)
DELTA2.81
0.0
  
 PB
 
2.81 PB
 0.0
2.69
 0.2
2.65
 -0.1
     
D11 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1
Njord Kinzi Due
Njord Kinzi Due ('12)
DELTA12.08
  
 PB
 
11.26 PB12.08 PB  –     
2
Andreas Nordberg Brøndsted
Andreas Nordberg Brøndsted ('11)
DELTA5.27
  
 PB
 
  –2.98 PB5.27 PB     
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Safira Eldrup Kjær
Safira Eldrup Kjær ('12)
DELTA2.86
0.0
  
 
 
2.75
 0.0
2.85
 0.0
2.86
 0.0
     
P11 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1
Safira Eldrup Kjær
Safira Eldrup Kjær ('12)
DELTA9.22
  
 
 
8.529.22  X     
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA3.16
+0.9
  
 
 
3.16
 0.9
2.98
 -0.8
2.84
 -2.2
     
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Anna Riber Christensen
Anna Riber Christensen ('13)
DELTA2.29
+0.6
  
 
 
2.26
 3.7
2.29
 0.6
2.18
 0.1
     
2
Layla Andersen
Layla Andersen ('14)
1.54
0.0
  
 PB
 
1.20 PB
 1.1
1.29 PB
 2.0
1.54 PB
 0.0
     
M50 Længdespring    
Finale B
1Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA4.56
+1.1
  
 
 
4.26
 -0.7
4.56
 1.1
  –     
2Palle Okholm PedersenPalle Okholm Pedersen ('70)DELTA3.07
0.0
  
 PB
 
3.07 PB
 0.0
  –      
M50 Diskoskast 1.5 kg    
1Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA31.43
  
 
 
30.6131.4329.28     
2Palle Okholm PedersenPalle Okholm Pedersen ('70)DELTA24.52
  
 
 
24.52  –      
K50 Længdespring    

Finale A

Finale
1Malene NordbergMalene Nordberg ('72)2.45
0.0
  
 PB
 
2.31 PB
 -0.6
2.45 PB
 0.0
2.39
 0.3
     
K50 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Malene NordbergMalene Nordberg ('72) NM
  
 
 
  X  X  X     

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2