Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vejen: Syd-mesterskaber 17.9.2022
Vejen Atletikstadion

P17 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF13.64
  
 
P17 1500 m    

Finale A

Finale
1Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF7:01.13
  
 PB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF4.47
0.0
  
 PB
 
4.10 SB
 0.4
3.91
 0.0
4.14 SB
 0.8
4.18 SB
 0.0
4.47 PB
 0.0
4.39
 0.8
  
P17 Trespring     

Finale A

Finale
1Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF8.70
0.0
  
 
 
8.56
 0.3
8.42
 0.0
8.65
 0.7
8.70
 0.0
8.69
 0.0
   
2Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF7.93
+0.5
  
 
 
7.87
 0.4
7.79
 0.4
7.88
 0.0
7.91
 0.0
7.93
 0.5
   
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF6.77
  
 
 
5.596.766.77     
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF17.87
  
 PB
 
17.10 PB  X17.87 PB  X  –  X  
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF24.60
  
 
 
24.60       
D15 100 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM12.67 w
  
 
2Esben TornhøjEsben Tornhøj ('07)Vejen AF13.17 w
  
 
3Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM13.42 w
  
 
4Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM16.22 w
  
 
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM2:31.46
  
 
2Esben TornhøjEsben Tornhøj ('07)Vejen AF2:40.33
  
 PB
3Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM2:56.59
  
 
4Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM3:29.10
  
 
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM1.45
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 PB
 XO
1.45 PB
XXO
1.47
XXX
 
2Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM1.40
  
 =PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 =PB
 XO
1.45
XXX
  
3Esben TornhøjEsben Tornhøj ('07)Vejen AF1.35
  
 PB
 
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
   
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM4.84
0.0
  
 
 
4.62
 0.0
4.67
 0.0
4.84
 0.0
     
2Esben TornhøjEsben Tornhøj ('07)Vejen AF4.73
0.0
  
 PB
 
  –4.60 PB
 0.5
4.73 PB
 0.0
     
3Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM3.63
0.0
  
 PB
 
3.30 PB
 0.0
3.47 PB
 0.0
3.63 PB
 0.0
     
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM8.62
+0.3
  
 PB
 
8.62 PB
 0.3
8.15
 0.0
8.11
 0.0
     
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM7.24
+0.1
  
 
 
7.24
 0.1
  X  X     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM8.40
  
 
 
7.908.238.40     
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM5.40
  
 
 
5.403.465.35     
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM25.88
  
 PB
 
22.6225.88 PB  X     
2Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM20.45
  
 
 
  X  X20.45     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM25.49
  
 
 
25.49       
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM16.69
  
 
 
16.69       
P15 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Silje Falk FrandsenSilje Falk Frandsen ('07)Vejen AF14.94
  
 PB
2Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM15.17
  
 PB
3Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM15.75
  
 
4Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF16.16
  
 
5Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM16.47
  
 
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM3:23.56
  
 PB
2Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM3:24.13
  
 PB
3Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM3:24.22
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM3.88
+0.5
  
 PB
 
3.62
 -1.3
3.88 PB
 0.5
3.64
 0.7
     
2Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF3.56
0.0
  
 PB
 
3.43 PB
 0.7
3.41
 0.0
3.56 PB
 0.0
     
3Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM3.52
-0.9
  
 
 
3.41
 -1.7
  X
 0.0
3.52
 -0.9
     
4Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM3.15
+0.3
  
 
 
3.15
 0.3
2.57
 0.0
2.70
 0.6
     
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM8.04
0.0
  
 PB
 
7.73 PB
 0.0
7.97 PB
 0.1
8.04 PB
 0.0
     
2Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM6.80
0.0
  
 PB
 
6.80 PB
 0.0
  X  X     
3Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM6.65
0.0
  
 PB
 
6.65 PB
 0.0
6.42
 0.0
6.65 =PB
 0.0
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM6.97
  
 =PB
 
6.686.846.97 =PB     
2Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM6.77
  
 PB
 
6.40 PB6.77 PB5.85     
3Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF5.27
  
 PB
 
5.27 PB5.244.97     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM19.65
  
 PB
 
19.65 PB  X  X     
2Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM14.62
  
 
 
  X  X14.62     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM18.83
  
 PB
 
18.83 PB       
2Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF15.61
  
 PB
 
15.61 PB       
3Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM11.70
  
 PB
 
11.70 PB       
D13 80 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM12.02
  
 PB
2Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 12.05
  
 
3Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF13.91
  
 
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF3:04.65
  
 PB
2Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM3:15.45
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM1.35
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.28
  O
1.31 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38
XXX
     
2Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF1.05
  
 PB
 
0.95
  O
1.00 =PB
XXO
1.05 PB
  O
1.10
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM4.10
0.0
  
 
 
4.10
 0.0
3.98
 0.0
4.00
 0.4
     
2Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF3.62
0.0
  
 PB
 
3.62 PB
 0.0
3.49
 0.7
3.46
 0.6
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF5.99
  
 PB
 
2.763.685.99 PB     
2Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM4.89
  
 PB
 
4.574.89 PB4.56     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 19.86
  
 PB
 
19.86 PB       
2Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF10.11
  
 PB
 
10.11 PB       
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM38.64
  
 PB
 
38.64 PB       
2Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 33.63
  
 PB
 
33.63 PB       
P13 80 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF11.98
  
 
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 12.16
  
 
3Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 12.29
  
 PB
4Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM12.44
  
 PB
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM12.36
  
 PB
1Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF12.36
  
 PB
3Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF12.85
  
 
4Anna HukeAnna Huke ('09)Esbjerg AM13.66
  
 PB
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 2:36.80
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 2:47.15
  
 PB
3Anna HukeAnna Huke ('09)Esbjerg AM2:58.74
  
 PB
4Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM3:08.40
  
 PB
5Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM3:10.66
  
 SB
6Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF3:17.46
  
 PB
7Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF3:24.92
  
 PB
8Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF3:28.58
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.35
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
XXX
  
2Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF1.25
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
     
3Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF1.15
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
   
4Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM1.10
  
 PB
 
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
   
4Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM1.10
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15
XXX
   
4Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF1.10
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
    
7Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 1.10
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
XXO
1.15
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 4.28
0.0
  
 PB
 
4.26 PB
 0.0
4.19
 -0.1
4.28 PB
 0.0
     
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF4.22
0.0
  
 PB
 
4.12 PB
 0.0
4.22 PB
 0.0
4.17
 -0.9
     
3Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF4.13
+0.4
  
 
 
  X
 0.0
4.11
 -0.6
4.13
 0.4
     
4Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 4.03
-0.1
  
 PB
 
3.69
 -0.9
3.96 PB
 0.0
4.03 PB
 -0.1
     
5Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM3.97
-0.4
  
 PB
 
3.95 PB
 0.0
3.97 PB
 -0.4
3.89
 0.1
     
6Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM3.74
+0.5
  
 PB
 
3.74 PB
 0.5
3.37
 -0.5
3.68
 0.7
     
7Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF3.48
+0.1
  
 PB
 
3.41 PB
 0.3
3.33
 0.8
3.48 PB
 0.1
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF7.64
  
 
 
6.887.647.40     
2Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF7.60
  
 
 
7.167.607.33     
3Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM7.48
  
 PB
 
6.766.717.48 PB     
4Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF6.66
  
 
 
6.276.666.51     
5Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 6.12
  
 
 
5.685.836.12     
6Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 5.83
  
 
 
5.575.835.51     
7Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM4.96
  
 
 
4.594.804.96     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF18.81
  
 
 
18.70  X18.81     
2Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM14.98
  
 PB
 
12.52 PB14.96 PB14.98 PB     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF20.13
  
 
 
20.13       
2Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 15.77
  
 PB
 
15.77 PB       
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 14.36
  
 
 
14.36       
4Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF12.20
  
 PB
 
12.20 PB       
5Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM10.86
  
 PB
 
10.86 PB       
6Anna HukeAnna Huke ('09)Esbjerg AM10.71
  
 PB
 
10.71 PB       
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Anna HukeAnna Huke ('09)Esbjerg AM17.23
  
 PB
 
17.23 PB       
D11 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM9.63
  
 
2
Julius Schmidt Søndergård
Julius Schmidt Søndergård ('12)
Fredericia AF9.67
  
 PB
3
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF9.82
  
 PB
4
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM9.85
  
 PB
5
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM10.42
  
 PB
6
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM11.11
  
 PB
D11 800 m    

Finale A

Finale
1
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF2:59.10
  
 PB
2
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM3:01.56
  
 SB
3
Julius Schmidt Søndergård
Julius Schmidt Søndergård ('12)
Fredericia AF3:08.03
  
 PB
4
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM3:09.64
  
 PB
5
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM3:15.73
  
 PB
6
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM3:26.90
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM1.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.23 =PB
  O
1.25 PB
 XO
1.27
XXX
 
2
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM1.15
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20
XXX
   
3
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF1.15
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10 =PB
XXO
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
 
4
Julius Schmidt Søndergård
Julius Schmidt Søndergård ('12)
Fredericia AF1.05
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
  
5
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM1.00
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
     
6
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM0.95
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM3.98
0.0
  
 
 
3.76
 0.0
3.80
 0.0
3.98
 0.0
     
2
Julius Schmidt Søndergård
Julius Schmidt Søndergård ('12)
Fredericia AF3.82
0.0
  
 PB
 
3.56 PB
 0.0
3.46
 0.0
3.82 PB
 0.0
     
3
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF3.72
0.0
  
 =PB
 
3.17
 0.0
3.72 =PB
 0.0
3.69
 0.0
     
4
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM3.69
0.0
  
 PB
 
3.53
 0.0
3.69 PB
 0.0
3.62
 0.0
     
5
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM3.56
0.0
  
 PB
 
3.36 PB
 0.0
3.48 PB
 0.0
3.56 PB
 0.0
     
6
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM3.54
0.0
  
 PB
 
3.54 PB
 0.0
3.52
 0.0
3.43
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM8.74
  
 PB
 
8.74 PB  X8.50     
2
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM7.95
  
 PB
 
7.70 PB7.95 PB7.72     
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM7.56
  
 PB
 
7.56 PB7.356.16     
4
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF7.01
  
 
 
6.967.016.92     
5
Julius Schmidt Søndergård
Julius Schmidt Søndergård ('12)
Fredericia AF6.08
  
 PB
 
4.485.64 PB6.08 PB     
6
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM5.31
  
 
 
5.314.745.24     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF47.74
  
 PB
 
47.74 PB       
2
Julius Schmidt Søndergård
Julius Schmidt Søndergård ('12)
Fredericia AF39.09
  
 PB
 
39.09 PB       
3
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM35.81
  
 PB
 
35.81 PB       
4
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM33.59
  
 SB
 
33.59 SB       
5
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM33.20
  
 
 
33.20       
6
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM16.81
  
 SB
 
16.81 SB       
P11 60 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM9.61
  
 PB
2
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)
Vejen AF9.72
  
 PB
3
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF10.11
  
 
4
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM10.25
  
 PB
Finale B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM8.85
  
 PB
2
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM10.33
  
 
3
Andrea Schack Rørby Olsen
Andrea Schack Rørby Olsen ('12)
Vejen AF12.87
  
 PB
P11 800 m    

Finale A

Finale
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM2:45.99
  
 PB
2
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF2:47.10
  
 PB
3
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM2:57.48
  
 PB
4
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM3:07.80
  
 SB
5
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM3:07.98
  
 PB
6
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)
Vejen AF3:15.14
  
 PB
7
Andrea Schack Rørby Olsen
Andrea Schack Rørby Olsen ('12)
Vejen AF3:59.46
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM1.25
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28
XXX
 
2
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM1.20
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
  
3
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF1.20
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
XXX
  
4
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM1.15
  
 PB
 
0.95 SB
  O
1.00 =PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
  
5
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)
Vejen AF1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00 =PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
  
6
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM1.10
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15
XXX
   
7
Andrea Schack Rørby Olsen
Andrea Schack Rørby Olsen ('12)
Vejen AF0.95
  
 PB
 
0.85
  O
0.90 =PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM4.26
0.0
  
 PB
 
3.94
 0.0
4.16 PB
 0.0
4.26 PB
 0.0
     
2
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF3.91
0.0
  
 PB
 
3.69 PB
 0.0
3.83 PB
 0.0
3.91 PB
 0.0
     
3
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM3.72
0.0
  
 PB
 
3.66
 0.0
3.72 PB
 0.0
3.72 =PB
 0.0
     
4
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)
Vejen AF3.70
0.0
  
 PB
 
3.70 PB
 0.0
3.69
 0.0
2.87
 0.0
     
5
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM3.66
0.0
  
 PB
 
3.48 PB
 0.0
3.32
 0.0
3.66 PB
 0.0
     
6
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM3.38
0.0
  
 
 
3.36
 0.0
3.38
 0.0
2.66
 0.0
     
7
Andrea Schack Rørby Olsen
Andrea Schack Rørby Olsen ('12)
Vejen AF2.59
0.0
  
 PB
 
2.59 PB
 0.0
2.30
 0.0
2.53
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM7.24
  
 PB
 
7.107.16 PB7.24 PB     
2
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM6.35
  
 PB
 
6.35 PB5.805.40     
3
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)
Vejen AF6.12
  
 PB
 
5.795.96 PB6.12 PB     
4
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF5.74
  
 PB
 
5.325.66 PB5.74 PB     
5
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM5.40
  
 PB
 
5.39 PB5.40 PB4.99     
6
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM4.96
  
 
 
4.964.324.54     
7
Andrea Schack Rørby Olsen
Andrea Schack Rørby Olsen ('12)
Vejen AF3.67
  
 
 
3.672.48  X     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)
Vejen AF26.58
  
 
 
26.58       
2
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM25.51
  
 
 
25.51       
3
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF24.59
  
 
 
24.59       
4
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM24.44
  
 PB
 
24.44 PB       
5
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM22.55
  
 PB
 
22.55 PB       
6
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM14.54
  
 PB
 
14.54 PB       
7
Andrea Schack Rørby Olsen
Andrea Schack Rørby Olsen ('12)
Vejen AF11.58
  
 
 
11.58       
D9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 8.03
  
 
2
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM8.16
  
 PB
3
Gustav Frost Thorup
Gustav Frost Thorup ('15)
Esbjerg AM9.19
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM7.30
  
 
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM7.38
  
 PB
3
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM7.81
  
 
4
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM8.00
  
 
D9 800 m    

Finale A

Finale
1
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM3:26.08
  
 
2
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 3:26.88
  
 PB
3
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM3:27.21
  
 PB
4
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM3:27.43
  
 
5
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM3:45.14
  
 
6
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM3:54.73
  
 SB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM3.33
0.0
  
 PB
 
3.13 PB
 0.0
3.23 PB
 0.0
3.33 PB
 0.0
     
2
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM3.30
0.0
  
 PB
 
2.99
 0.0
3.30 PB
 0.0
3.03
 0.0
     
3
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM3.18
0.0
  
 PB
 
3.18 PB
 0.0
3.11
 0.0
3.15
 0.0
     
4
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM3.10
0.0
  
 PB
 
2.81
 0.0
2.97 PB
 0.0
3.10 PB
 0.0
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM28.61
  
 PB
 
28.61 PB       
2
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM23.99
  
 
 
23.99       
3
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM21.97
  
 
 
21.97       
4
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM21.96
  
 
 
21.96       
P9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM7.11
  
 
2
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM7.45
  
 PB
3
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM8.30
  
 
4
Ellen Steffensen
Ellen Steffensen ('14)
Esbjerg AM9.88
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM7.68
  
 PB
2
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM9.33
  
 
3
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM10.12
  
 PB
P9 800 m    

Finale A

Finale
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM3:19.40
  
 PB
2
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM3:22.98
  
 PB
3
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM3:24.27
  
 PB
4
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM4:03.96
  
 PB
5
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM4:32.02
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM3.31
0.0
  
 
 
3.31
 0.0
3.31
 0.0
3.25
 0.0
     
2
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM3.26
0.0
  
 PB
 
3.26 PB
 0.0
3.21
 0.0
3.11
 0.0
     
3
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM3.20
0.0
  
 PB
 
2.97
 0.0
3.20 PB
 0.0
3.13
 0.0
     
4
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM2.93
0.0
  
 PB
 
2.65 =PB
 0.0
2.93 PB
 0.0
2.45
 0.0
     
5
Ellen Steffensen
Ellen Steffensen ('14)
Esbjerg AM2.26
0.0
  
 PB
 
2.07 PB
 0.0
2.26 PB
 0.0
2.11
 0.0
     
6
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM1.96
0.0
  
 PB
 
1.96 PB
 0.0
1.95
 0.0
1.89
 0.0
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM24.33
  
 
 
24.33       
2
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM19.96
  
 PB
 
19.96 PB       
3
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM14.48
  
 
 
14.48       
4
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM7.90
  
 
 
7.90       
D7 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 2.64
0.0
  
 PB
 
2.50 PB
 0.0
2.64 PB
 0.0
2.53
 0.0
     
2
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM2.48
0.0
  
 PB
 
2.31 PB
 0.0
2.48 PB
 0.0
2.26
 0.0
     
3
Gustav Frost Thorup
Gustav Frost Thorup ('15)
Esbjerg AM2.25
0.0
  
 PB
 
2.25 PB
 0.0
2.00
 0.0
2.19
 0.0
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 15.24
  
 
 
15.24       
2
Gustav Frost Thorup
Gustav Frost Thorup ('15)
Esbjerg AM14.66
  
 
 
14.66       
3
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM12.69
  
 PB
 
12.69 PB       
P7 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM2.30
0.0
  
 PB
 
2.08 PB
 0.0
2.30 PB
 0.0
2.20
 0.0
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM7.19
  
 
 
7.19       

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2