Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Roskilde: Roar Atletiks 10 år jubilæums stævne 2.10.2022
Hyrdehøj atletik stadion

P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik1.35
  
 =PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 =PB
XXO
1.40
XXX
   
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.75
  
 
 
  X9.759.58     
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik28.68
  
 PB
 
27.57 PB28.68 PB  X     
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik22.88
  
 SB
 
21.76 SB22.13 SB22.88 SB     
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik33.79
  
 PB
 
32.2533.79 PB33.23     
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik1.80
  
 PB
 
1.60
  O
1.70
XXO
1.75
  O
1.80 PB
  O
1.82
XXX
   
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik5.89 w
+3.3
  
 
 
5.89
 3.3
5.83 PB
 1.2
5.58
 0.0
     
2Alexander Thu Cramer SonnAlexander Thu Cramer Sonn ('08)Roar Atletik4.33
+0.7
  
 PB
 
4.33 PB
 0.7
4.24
 1.9
3.61
 0.0
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik12.12
  
 
 
12.1210.7711.18     
2Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik9.36
  
 
 
8.709.079.36     
3Zahid AliZahid Ali ('07)Roar Atletik8.86
  
 PB
 
7.95 PB8.86 PB8.40     
4Mathias Steen PagelsMathias Steen Pagels ('08)Roar Atletik5.98
  
 
 
5.985.955.93     
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Zahid AliZahid Ali ('07)Roar Atletik27.60
  
 PB
 
27.60 PB25.35  X     
2Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik26.24
  
 
 
26.2423.0524.85     
3Mathias Steen PagelsMathias Steen Pagels ('08)Roar Atletik19.53
  
 PB
 
19.53 PB18.8718.60     
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik26.70
  
 
 
  X25.6826.70     
2Mathias Steen PagelsMathias Steen Pagels ('08)Roar Atletik21.16
  
 
 
15.38  X21.16     
3Zahid AliZahid Ali ('07)Roar Atletik19.89
  
 PB
 
  X  X19.89 PB     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik34.63
  
 
 
24.2830.5234.63     
2Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik28.51
  
 
 
28.51  X23.61     
3Mathias Steen PagelsMathias Steen Pagels ('08)Roar Atletik20.23
  
 PB
 
20.23 PB  X  X     
4Zahid AliZahid Ali ('07)Roar Atletik20.00
  
 PB
 
20.00 PB17.4019.08     
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik1.25
  
 PB
 
1.15 SB
 XO
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik3.86
-0.6
  
 PB
 
  X3.74 PB
 1.1
3.86 PB
 -0.6
     
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik1.25
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
 XO
1.30
XXX
   
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik3.34
+1.7
  
 SB
 
  X3.34 SB
 1.7
3.06
 1.0
     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik19.04
  
 PB
 
11.93 PB19.04 PB18.65     
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik1.20
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
    
2Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik1.10
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
     
2Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik1.10
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
  
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik9.98
  
 PB
 
9.319.98 PB9.32     
2Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik9.01
  
 
 
9.01  X  X     
3Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.44
  
 
 
7.828.398.44     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik19.70
  
 
 
  X16.5019.70     
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik25.36
  
 
 
23.5025.3624.69     
2Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik24.98
  
 PB
 
  X21.53 PB24.98 PB     
3Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik18.20
  
 PB
 
16.82 PB18.20 PB  X     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik25.23
  
 
 
25.2321.81  X     
2Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik23.03
  
 
 
23.03  X21.89     
3Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik13.36
  
 PB
 
  X13.36 PB  X     
4Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik12.10
  
 PB
 
11.31 PB  X12.10 PB     
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik1.05
  
 
 
0.95
 XO
1.00
XXO
1.05
  O
1.10
XXX
    
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik NH
  
 
 
0.95
XXX
       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik3.63
+1.0
  
 PB
 
3.61 PB
 1.8
3.50
 1.3
3.63 PB
 1.0
     
2
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik3.39 w
+2.2
  
 
 
3.39
 2.2
3.34 PB
 0.3
3.35 PB
 0.4
     
3
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik3.32
+2.0
  
 =PB
 
3.03
 0.0
3.32 =PB
 2.0
3.25
 0.0
     
4
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik3.10
+0.4
  
 PB
 
3.08 PB
 0.0
3.10 PB
 0.4
3.04
 0.2
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik7.11
  
 PB
 
6.25 PB7.11 PB7.08     
2
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik6.48
  
 PB
 
6.48 PB6.226.19     
3
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik5.66
  
 PB
 
5.66 PB  X5.47     
4
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik5.66
  
 PB
 
4.894.955.66 PB     
D11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik18.94
  
 PB
 
16.24 PB18.94 PB  X     
2
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik9.12
  
 PB
 
  X9.12 PB6.32     
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik3.42
+0.8
  
 
 
3.37
 0.8
3.42
 0.8
3.35
 -0.1
     
2
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik3.08
0.0
  
 
 
2.45
 0.5
  X3.08
 0.0
     
3
Ida Rafaela Øhrgaard Laursen
Ida Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)
Herlev Atletik2.76
+0.5
  
 PB
 
2.76 PB
 0.5
2.58
 -1.0
2.66
 1.4
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ida Rafaela Øhrgaard Laursen
Ida Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)
Herlev Atletik4.00
  
 PB
 
4.00 PB3.373.23     
P11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1
Ida Rafaela Øhrgaard Laursen
Ida Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)
Herlev Atletik7.05
  
 PB
 
5.46 PB7.05 PB6.96     
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Oliver Steiness
Oliver Steiness ('14)
Roar Atletik2.76
+0.9
  
 PB
 
2.63 PB
 1.0
2.76 PB
 0.9
  X     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Oliver Steiness
Oliver Steiness ('14)
Roar Atletik4.73
  
 PB
 
4.26 PB4.084.73 PB     
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik0.95
  
 PB
 
0.90 =PB
 XO
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik3.19
0.0
  
 
 
3.19
 0.0
2.94
 -0.5
3.00
 1.3
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik4.30
  
 PB
 
  X3.984.30 PB     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik21.97
  
 PB
 
21.97 PB19.19  X     
M40 Længdespring    

Finale A

Finale
1Martin Leth-SonneMartin Leth-Sonne ('82)Herlev Atletik4.51
+0.9
  
 SB
 
4.51 SB
 0.9
4.24
 1.0
4.33
 0.0
     
M40 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Martin Leth-SonneMartin Leth-Sonne ('82)Herlev Atletik17.79
  
 SB
 
17.79 SB  X  X     
M40 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Martin Leth-SonneMartin Leth-Sonne ('82)Herlev Atletik29.76
  
 SB
 
27.21 SB23.7029.76 SB     
M50 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik9.53
  
 
 
9.329.519.53     
M50 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik26.68
  
 
 
26.1626.6823.38     
M50 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik26.92
  
 PB
 
  X24.74 PB26.92 PB     
M50 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik31.89
  
 
 
  X29.8931.89     
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik28.65
  
 
 
26.2028.6527.98     
M55 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik36.01
  
 
 
32.2936.01  X     
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF10.91
  
 
 
10.6110.91  X     
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF31.07
  
 
 
28.1829.2431.07     

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2