Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: DM kapgang, langdistance 1.10.2022
Valbyparken

M 20 km kapgang    

Finale A

Finale
3Klaus Nygaard JensenKlaus Nygaard Jensen ('64)KIF2:15:31
  
 PB
M 35 km kapgang    

Finale A

Finale
1
Christer Svensson
Christer Svensson ('69)
/ SWE3:34:01
  
 PB
2
Hans Dahlén
Hans Dahlén ('68)
/ SWE3:35:26
  
 PB
K 20 km kapgang    

Finale A

Finale
1
Monica Svensson
Monica Svensson ('78)
/ SWE1:44:06
  
 SB
2
Ellinor Hogrell
Ellinor Hogrell ('68)
/ SWE2:25:22
  
 PB
M22 20 km kapgang    

Finale A

Finale
1Asbjørn BirkelundAsbjørn Birkelund ('02)KIF1:45:35
  
 PB
K45 5 km kapgang    

Finale A

Finale
1Birgit KlaprothBirgit Klaproth ('73)Phønix / GER40:35
  
 SB
M50 5 km kapgang    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('68)Phønix27:54
  
 
M55 5 km kapgang    

Finale A

Finale
1John Milter JacobsenJohn Milter Jacobsen ('63)Phønix35:23
  
 SB
M60 10 km kapgang    

Finale A

Finale
1Henrik EgedeHenrik Egede ('59)Phønix1:10:42
  
 PB
M65 10 km kapgang    

Finale A

Finale
1Peer A. JensenPeer A. Jensen ('57)Phønix1:09:58
  
 SB
2
Per Månsson
Per Månsson ('56)
/ SWE1:11:46
  
 PB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2