Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

London GBR: TCS London Marathon 2.10.2022

M Maraton    

Finale A

Finale
1
Amos Kipruto
Amos Kipruto ('92)
KEN2:04:39
  
 
2
Leul Gebrselassie
Leul Gebrselassie ('93)
ETH2:05:12
  
 
3
Bashir Abdi
Bashir Abdi ('89)
BEL2:05:19
  
 SB
4
Kinde Atanaw
Kinde Atanaw ('93)
ETH2:05:27
  
 SB
5
Kenenisa Bekele
Kenenisa Bekele ('82)
ETH2:05:53
  
 SB
6
Berhanu Legesse
Berhanu Legesse ('94)
ETH2:06:11
  
 SB
7
Sisay Lemma
Sisay Lemma ('90)
ETH2:07:26
  
 SB
8
Brett Robinson
Brett Robinson ('91)
AUS2:09:52
  
 PB
9
Weynay Ghebreselassie
Weynay Ghebreselassie ('94)
GBR2:11:57
  
 PB
10
Phil Sesemann
Phil Sesemann ('92)
GBR2:12:10
  
 PB
11
Kohei Futaoka
Kohei Futaoka ('94)
JPN2:14:18
  
 SB
12
Ross Braden
Ross Braden ('93)
GBR2:14:32
  
 PB
13
Naoki Okamoto
Naoki Okamoto ('84)
JPN2:15:05
  
 
14
Matthew Leach
Matthew Leach ('93)
GBR2:17:28
  
 SB
15
Nick Bowker
Nick Bowker ('85)
GBR2:17:35
  
 PB
16
Alexander Lawrence
Alexander Lawrence ('95)
GBR2:17:58
  
 
17
Andrew McCann
Andrew McCann ('88)
USA2:21:39
  
 
18
Naoki Aiba
Naoki Aiba ('91)
JPN2:22:45
  
 
19
Jia Erenjia 
Jia Erenjia  ('93)
CHN2:25:17
  
 SB
20
Yoann Kowal
Yoann Kowal ('87)
FRA2:27:59
  
 PB
21
William Strangeway
William Strangeway ('86)
GBR2:34:11
  
 
K Marathon    

Finale A

Finale
1
Yalemzerf Yehualaw
Yalemzerf Yehualaw ('99)
ETH2:17:26
  
 
2
Joyciline Jepkosgei
Joyciline Jepkosgei ('93)
KEN2:18:07
  
 SB
3
Alemu Megertu
Alemu Megertu ('97)
ETH2:18:32
  
 PB
4
Judith Korir
Judith Korir ('95)
KEN2:18:43
  
 
5
Joan Chelimo
Joan Chelimo ('90)
ROU2:19:27
  
 
6
Ashete Bekere
Ashete Bekere ('88)
ETH2:19:30
  
 
7
Mary Ngugi
Mary Ngugi ('88)
KEN2:20:22
  
 PB
8
Sutume Asefa
Sutume Asefa ('94)
ETH2:20:44
  
 
9
Ai Hosoda
Ai Hosoda ('95)
JPN2:21:42
  
 PB
10
Rose Harvey
Rose Harvey ('92)
GBR2:27:59
  
 
11
Marci Gage
Marci Gage ('87)
USA2:37:56
  
 SB
12
Steph Twell
Steph Twell ('89)
GBR2:39:16
  
 SB
M Maraton    

Finale A

Finale
1
Tom Frith
Tom Frith ('92)
GBR2:18:35
  
 PB
2
Sean Hogan
Sean Hogan ('87)
GBR2:18:51
  
 PB
3
Joe Morwood
Joe Morwood ('91)
GBR2:20:33
  
 PB
4
Kenny Wilson
Kenny Wilson ('89)
GBR2:20:40
  
 SB
5
Gary Laybourne
Gary Laybourne ('80)
GBR2:21:07
  
 PB
6
Charlie Sandison
Charlie Sandison ('95)
GBR2:21:16
  
 PB
7
Dominic Jones
Dominic Jones ('93)
GBR2:21:32
  
 PB
8
Patrick Roddy
Patrick Roddy ('94)
GBR2:22:29
  
 PB
9
Alex Gladley
Alex Gladley ('89)
GBR2:22:59
  
 PB
10
Lewis Gamble-Thompson
Lewis Gamble-Thompson ('87)
GBR2:23:13
  
 PB
11
Joe Morrow
Joe Morrow ('98)
GBR2:23:22
  
 PB
12
Daniel Bagley
Daniel Bagley ('90)
GBR2:23:48
  
 PB
13
Russell Bentley
Russell Bentley ('81)
GBR2:23:51
  
 
14
Stephen Blake
Stephen Blake ('87)
GBR2:23:56
  
 
15
Neil Kevern
Neil Kevern ('90)
GBR2:24:45
  
 SB
16
Rob McTaggart
Rob McTaggart ('85)
GBR2:24:48
  
 PB
17
Stuart Haynes
Stuart Haynes ('76)
GBR2:24:57
  
 PB
18
Paul Molyneux
Paul Molyneux ('81)
GBR2:25:01
  
 SB
19
James Hoad
James Hoad ('92)
GBR2:25:02
  
 
20
Mehdi Frere
Mehdi Frere ('96)
FRA2:25:05
  
 SB
21
Tom Aldred
Tom Aldred ('79)
GBR2:25:11
  
 SB
22
Michael Waddington
Michael Waddington ('90)
GBR2:25:25
  
 PB
23
Tom Van Ongeval
Tom Van Ongeval ('72)
BEL2:25:38
  
 PB
24
Ollie Garrod
Ollie Garrod ('93)
GBR2:25:38
  
 
25
Joshua Teece
Joshua Teece ('86)
GBR2:25:45
  
 PB
26
Kevin Pool
Kevin Pool ('83)
USA2:25:57
  
 SB
27
Harry Lane
Harry Lane ('94)
GBR2:26:05
  
 PB
28
Simon Crawford
Simon Crawford 
GBR2:26:14
  
 PB
29
Oscar Holmström
Oscar Holmström ('93)
FIN2:26:26
  
 
30
Daniel de los Reyes
Daniel de los Reyes ('84)
ESP2:26:48
  
 PB
31
Lucas Baez
Lucas Baez ('88)
ARG2:26:50
  
 SB
32
Gareth King
Gareth King ('80)
GBR2:27:10
  
 PB
33
Badre Din Zioini
Badre Din Zioini ('76)
FRA2:27:15
  
 SB
34
Mark Innocenti
Mark Innocenti 
GBR2:27:19
  
 PB
35
Chris Mason
Chris Mason ('83)
GBR2:27:23
  
 SB
36
Michael Fox
Michael Fox 
IRL2:27:28
  
 PB
37
Ben Heron
Ben Heron ('85)
GBR2:27:31
  
 PB
38
Andrea Barcelli
Andrea Barcelli ('87)
ITA2:27:39
  
 PB
39
Blaine Penny
Blaine Penny 
CAN2:27:40
  
 PB
40
Edward Diamond
Edward Diamond 
GBR2:27:50
  
 PB
41
Toyoki Sato
Toyoki Sato ('78)
JPN2:27:51
  
 PB
42
George Suthon
George Suthon ('95)
GBR2:28:01
  
 PB
43
Aaron Odentz
Aaron Odentz ('99)
GBR2:28:03
  
 PB
44
Mark McKelvie
Mark McKelvie ('89)
GBR2:28:06
  
 PB
45
Mohammed Elbayan
Mohammed Elbayan ('99)
GBR2:28:11
  
 PB
46
David Smale
David Smale ('91)
GBR2:28:11
  
 PB
47
Rob Scott
Rob Scott ('93)
GBR2:28:15
  
 SB
48
David Hudson
David Hudson ('81)
GBR2:28:17
  
 SB
49
Tristan Windley
Tristan Windley ('84)
GBR2:28:25
  
 SB
50
John Gordon
John Gordon ('95)
GBR2:28:32
  
 PB
51
Luca Quarta
Luca Quarta ('77)
ITA2:28:32
  
 PB
52
Recio Alvarez
Recio Alvarez ('79)
DOM2:28:34
  
 SB
53
Neil McClements
Neil McClements ('83)
GBR2:28:37
  
 PB
54
David Lawrence
David Lawrence ('91)
GBR2:28:38
  
 PB
55
Jacob Landers
Jacob Landers ('92)
GBR2:28:40
  
 PB
56
Wat King Long
Wat King Long 
HKG2:28:48
  
 PB
57
Andy Greenleaf
Andy Greenleaf ('82)
GBR2:28:48
  
 SB
58
Ian Harding
Ian Harding 
GBR2:28:56
  
 PB
59
Andrew Barnes
Andrew Barnes 
GBR2:29:03
  
 PB
60
Nicolas Besson
Nicolas Besson ('81)
FRA2:29:06
  
 SB
61
Marcin Soszka
Marcin Soszka ('83)
POL2:29:09
  
 
62
Joe Hartley
Joe Hartley ('88)
GBR2:29:14
  
 SB
63
Alan Darby
Alan Darby ('83)
GBR2:29:20
  
 SB
64
Luke Goldsworthy
Luke Goldsworthy 
GBR2:29:25
  
 PB
65
Tomos Roberts
Tomos Roberts ('88)
GBR2:29:33
  
 PB
66
Chris Bruchhausen
Chris Bruchhausen 
GBR2:29:34
  
 PB
67
Nigel Hockin
Nigel Hockin 
GBR2:29:42
  
 
68
Jasper McDowell
Jasper McDowell ('97)
GBR2:29:43
  
 PB
69
Christopher Fawcett
Christopher Fawcett 
GBR2:29:47
  
 PB
70
Aran Davidson
Aran Davidson ('89)
GBR2:29:50
  
 SB
71
Lewis Rodgers
Lewis Rodgers ('90)
GBR2:29:51
  
 PB
72
Jordan Skelly
Jordan Skelly ('92)
GBR2:29:52
  
 SB
73
Tom Fairbrother
Tom Fairbrother ('88)
GBR2:29:53
  
 PB
74
James Hurrell
James Hurrell ('85)
GBR2:29:54
  
 PB
75
Adam Hodgson
Adam Hodgson 
GBR2:29:55
  
 PB
76
James Macdonald
James Macdonald ('80)
GBR2:29:56
  
 
77
Matthew Snow
Matthew Snow 
GBR2:30:00
  
 PB
78
Peter Coates
Peter Coates 
GBR2:30:02
  
 PB
79
James Condlyffe
James Condlyffe 
GBR2:30:09
  
 PB
80
Will Green
Will Green ('74)
GBR2:30:26
  
 
81
Andrea Fraquelli
Andrea Fraquelli 
GBR2:30:27
  
 SB
82
Simeon Bates
Simeon Bates 
GBR2:30:27
  
 PB
83
Ben Duncan
Ben Duncan ('88)
GBR2:30:27
  
 
84
Andrew Ferguson
Andrew Ferguson 
AUS2:30:29
  
 SB
85
Christoph Hillebrand
Christoph Hillebrand ('81)
GER2:30:37
  
 SB
86
Anis Chefirat
Anis Chefirat ('74)
FRA2:30:47
  
 
87
Joseph Houlton
Joseph Houlton 
GBR2:30:48
  
 PB
88
Ian Bailey
Ian Bailey ('93)
GBR2:30:53
  
 PB
89
James Horman
James Horman 
GBR2:30:54
  
 PB
90
Will Pannell
Will Pannell 
GBR2:31:07
  
 PB
91
Jack Kidd
Jack Kidd 
GBR2:31:31
  
 PB
92
Harrison Read
Harrison Read ('93)
GBR2:31:32
  
 PB
93
Lee Baynton
Lee Baynton ('85)
GBR2:31:38
  
 PB
94
Ryan Russell
Ryan Russell ('88)
CAN2:31:40
  
 PB
95
David McKinnon
David McKinnon 
GBR2:31:40
  
 PB
96
William Talleri
William Talleri 
ITA2:31:45
  
 
97
Luc Schout
Luc Schout ('87)
NED2:31:49
  
 SB
98
Paddy O'Donnell
Paddy O'Donnell ('97)
IRL2:31:53
  
 PB
99
John Deighan
John Deighan ('86)
NOR2:31:54
  
 SB
100
Wayne Loveridge
Wayne Loveridge ('87)
GBR2:31:54
  
 PB
101
Lewis Clarke
Lewis Clarke 
GBR2:32:04
  
 PB
102
Jack Chitty
Jack Chitty 
GBR2:32:07
  
 PB
103
Kyle Brooks
Kyle Brooks 
GBR2:32:08
  
 PB
104
Damien Bruneau
Damien Bruneau ('76)
GBR2:32:09
  
 SB
105
Michael Alwin
Michael Alwin ('93)
GBR2:32:17
  
 PB
106
Richard Lilley
Richard Lilley 
GBR2:32:28
  
 PB
107
Michael Sandiford
Michael Sandiford 
GBR2:32:28
  
 PB
108
Jonathan Horan
Jonathan Horan 
GBR2:32:30
  
 PB
109
Peter Lighting
Peter Lighting ('80)
GBR2:32:35
  
 SB
110
Scott Yule
Scott Yule 
GBR2:32:45
  
 PB
111
Andrew Siggers
Andrew Siggers ('85)
GBR2:32:48
  
 SB
112
Jonas Müller
Jonas Müller ('94)
GER2:32:55
  
 
113
Adam Smyth
Adam Smyth 
IRL2:32:55
  
 PB
114
Timothy Bowen
Timothy Bowen 
IRL2:32:56
  
 
115
Benjamin Howe
Benjamin Howe ('88)
GBR2:32:56
  
 
116
Carl Jones
Carl Jones ('74)
GBR2:33:01
  
 SB
117
Espen Udjus Frorud
Espen Udjus Frorud ('91)
NOR2:33:03
  
 PB
118
Jonathan Walton
Jonathan Walton ('69)
GBR2:33:05
  
 SB
119
Dale Seddon
Dale Seddon ('95)
GBR2:33:06
  
 
120
Andrew Mccarron
Andrew Mccarron 
GBR2:33:07
  
 PB
121
Hugo Fry
Hugo Fry ('96)
GBR2:33:12
  
 PB
122
Allan Christie
Allan Christie ('81)
GBR2:33:15
  
 SB
123
Jonathan Poole
Jonathan Poole ('82)
GBR2:33:16
  
 SB
124
Jack Chennell
Jack Chennell 
GBR2:33:17
  
 PB
125
Samuel Kelly
Samuel Kelly 
GBR2:33:20
  
 PB
126
Martin Müller
Martin Müller ('90)
GER2:33:23
  
 PB
127
Thierry Ini
Thierry Ini ('76)
ITA2:33:25
  
 SB
128
James Dwyer
James Dwyer ('93)
USA2:33:25
  
 SB
129
Nick Tulp
Nick Tulp 
GBR2:33:31
  
 PB
130
Ben Leaman
Ben Leaman 
GBR2:33:36
  
 SB
131
Chris Jordan
Chris Jordan ('80)
GBR2:33:38
  
 SB
132
Wail Aidem
Wail Aidem 
FRA2:33:46
  
 PB
133
Roman Banias
Roman Banias 
UKR2:33:46
  
 PB
134
Rhys Doherty
Rhys Doherty 
GBR2:33:51
  
 
135
Jamie Corbett
Jamie Corbett 
GBR2:33:57
  
 PB
136
Nicholas Browne
Nicholas Browne ('80)
NZL2:33:57
  
 
137
Ross Matthews
Ross Matthews 
GBR2:34:05
  
 PB
138
Jonathan Hilling
Jonathan Hilling 
GBR2:34:06
  
 SB
139
Oliver Rose
Oliver Rose 
GBR2:34:10
  
 PB
140
Ben Clarke
Ben Clarke 
GBR2:34:11
  
 PB
141
Phil Melling
Phil Melling 
GBR2:34:12
  
 PB
142
Sion Lewis
Sion Lewis ('82)
GBR2:34:20
  
 PB
143
Tony Connelly
Tony Connelly 
GBR2:34:21
  
 PB
144
Kevin Francis
Kevin Francis ('77)
GBR2:34:23
  
 SB
145
John Gilfedder
John Gilfedder 
GBR2:34:27
  
 SB
146
Michael Christoforou
Michael Christoforou ('92)
GBR2:34:29
  
 PB
147
David Millns
David Millns 
GBR2:34:32
  
 PB
148
Andrew Lawrence
Andrew Lawrence 
GBR2:34:35
  
 PB
149
Luc Burnip
Luc Burnip ('99)
GBR2:34:36
  
 
150
David Jarrett
David Jarrett 
GBR2:34:39
  
 PB
151
Stuart Macdougall
Stuart Macdougall ('83)
GBR2:34:44
  
 PB
152
Blain Rooney
Blain Rooney ('88)
GBR2:34:45
  
 PB
153
Luke Rowland
Luke Rowland ('90)
GBR2:34:47
  
 PB
154
Marc Geraghty
Marc Geraghty 
GBR2:34:48
  
 SB
155
Steve Hobbs
Steve Hobbs ('72)
GBR2:34:48
  
 SB
156
Carl Delaney
Carl Delaney ('88)
GBR2:34:49
  
 SB
157
Simon Courtney
Simon Courtney 
GBR2:34:51
  
 PB
158
Michael Roberts
Michael Roberts 
GBR2:34:52
  
 PB
195
Robert Jongh
Robert Jongh ('71)
NED2:36:29
  
 PB
224
Donal Moran
Donal Moran ('74)
IRL2:37:25
  
 PB
229
Ronan O’Hara
Ronan O’Hara 
IRL2:37:32
  
 PB
346
René Wiering
René Wiering 
NED2:40:52
  
 PB
390
Markus Liljenroth
Markus Liljenroth ('79)
SWE2:42:01
  
 PB
420
Anders Österlund
Anders Österlund ('73)
SWE2:42:55
  
 
439
Ciarain Kelly
Ciarain Kelly 
IRL2:43:10
  
 PB
444
Sean Kelly
Sean Kelly 
IRL2:43:21
  
 PB
462
Nick Van Dalen
Nick Van Dalen 
NED2:43:38
  
 PB
483Ricki KristensenRicki Kristensen ('86)DEN2:44:07
  
 SB
511
Mark Mccolgan
Mark Mccolgan 
IRL2:44:47
  
 PB
528
Rob Kelly
Rob Kelly ('96)
IRL2:45:11
  
 PB
570
Matthew McLaughlin
Matthew McLaughlin 
IRL2:46:09
  
 PB
601
Niels Kerkhof
Niels Kerkhof ('87)
NED2:46:40
  
 PB
608
Edwin Drost
Edwin Drost 
NED2:46:47
  
 PB
614Flemming Adler BankFlemming Adler Bank ('74)DEN2:46:55
  
 SB
624
Stephen Hoey
Stephen Hoey 
IRL2:47:06
  
 PB
628
Leonard Meehan
Leonard Meehan 
IRL2:47:08
  
 PB
629Casper JakobsenCasper Jakobsen ('90)DEN2:47:10
  
 PB
644
Werner Kranenburg
Werner Kranenburg 
NED2:47:22
  
 PB
653
Timotheus Tolboom
Timotheus Tolboom 
NED2:47:37
  
 PB
656
Roel Kennis
Roel Kennis 
NED2:47:40
  
 PB
677
Vignesh Eswara Murthy
Vignesh Eswara Murthy 
IRL2:48:04
  
 PB
680
Erwin Knapper
Erwin Knapper 
NED2:48:06
  
 PB
685
Darren Murphy
Darren Murphy 
IRL2:48:10
  
 PB
723Flemming AndreettoFlemming Andreetto ('79)DEN2:48:44
  
 SB
768
Tom Feeley
Tom Feeley 
IRL2:49:20
  
 PB
776
Dessie Flanagan
Dessie Flanagan 
IRL2:49:26
  
 PB
787
Lau Akkermans
Lau Akkermans 
NED2:49:35
  
 PB
792
Thomas Niven
Thomas Niven 
IRL2:49:44
  
 PB
822Rune Mcleod WintherRune Mcleod Winther ('80)DEN2:50:12
  
 PB
839
Peter Tuohey
Peter Tuohey 
IRL2:50:32
  
 PB
840
Christoph Kroll
Christoph Kroll ('76)
GER2:50:33
  
 PB
843
Martin Larvia
Martin Larvia ('81)
SWE2:50:37
  
 
869
Dennis De Knijff
Dennis De Knijff ('86)
NED2:50:55
  
 SB
876
Brian Taggart
Brian Taggart 
IRL2:51:00
  
 PB
890
Stephen Tracey
Stephen Tracey 
IRL2:51:18
  
 PB
942
Jack Meegan
Jack Meegan 
IRL2:52:00
  
 PB
944
Ronan Owens
Ronan Owens 
IRL2:52:01
  
 PB
950
Kenneth Boman
Kenneth Boman ('76)
SWE2:52:06
  
 
961Benjamin TorresBenjamin Torres ('89)DEN2:52:15
  
 PB
965
Ollie Shortt
Ollie Shortt 
IRL2:52:21
  
 PB
970
Ruben Ruigendijk
Ruben Ruigendijk 
NED2:52:24
  
 PB
980
Daniel Larsson
Daniel Larsson ('70)
SWE2:52:34
  
 
983
Tom Crossland
Tom Crossland 
IRL2:52:36
  
 PB
992
Mark Boulton
Mark Boulton ('83)
GBR2:52:46
  
 PB
1000
Quinton Bourke
Quinton Bourke 
IRL2:52:50
  
 PB
1018
Arno De Jong
Arno De Jong 
NED2:53:06
  
 PB
1046
Joost Koeken
Joost Koeken 
NED2:53:30
  
 PB
1058
David Woods
David Woods 
IRL2:53:45
  
 PB
1088
Patrick Connolly
Patrick Connolly 
IRL2:54:14
  
 PB
1096
Robert Thornton
Robert Thornton 
IRL2:54:18
  
 PB
1108
Anders Larvia
Anders Larvia ('81)
SWE2:54:27
  
 SB
1116
Jeroen Don
Jeroen Don 
NED2:54:29
  
 PB
1119
Shaun Kerr
Shaun Kerr ('01)
IRL2:54:33
  
 PB
1138
Mikael Näslund
Mikael Näslund ('78)
SWE2:54:46
  
 SB
1154
David Smith
David Smith ('67)
GBR2:54:55
  
 PB
1166
Tomas Hanlon
Tomas Hanlon 
IRL2:55:02
  
 PB
1177
Gavin Quigley
Gavin Quigley 
IRL2:55:11
  
 PB
1182
Paul Hunt
Paul Hunt 
IRL2:55:14
  
 PB
1192
Ronan Mcilvenny
Ronan Mcilvenny 
IRL2:55:20
  
 PB
1201
Eamon Farrell
Eamon Farrell 
IRL2:55:25
  
 PB
1226
Stephen O’Halloran
Stephen O’Halloran 
IRL2:55:42
  
 PB
1261
Robert Jan De Kraker
Robert Jan De Kraker 
NED2:56:00
  
 PB
1279
Chris McKeown
Chris McKeown 
GBR2:56:12
  
 
1295
Daniel Lavelle
Daniel Lavelle 
IRL2:56:18
  
 PB
1296
Margus Pirksaar
Margus Pirksaar ('74)
EST2:56:18
  
 SB
1323
George Hudson
George Hudson 
IRL2:56:34
  
 PB
1337
Stefan Silfver
Stefan Silfver ('63)
SWE2:56:40
  
 SB
1354
Alfons Passgård
Alfons Passgård ('85)
SWE2:56:51
  
 PB
1379
Marck De Haan
Marck De Haan 
NED2:57:01
  
 PB
1389
Haiko Smid
Haiko Smid 
NED2:57:05
  
 PB
1398
Sampo Lappalainen
Sampo Lappalainen ('79)
FIN2:57:10
  
 PB
1399
Diarmuid Normoyle
Diarmuid Normoyle 
IRL2:57:11
  
 PB
1411
Mark Mulder
Mark Mulder 
NED2:57:20
  
 PB
1434
Mark Messitt
Mark Messitt 
IRL2:57:33
  
 PB
1449
Philip Murdock
Philip Murdock 
IRL2:57:40
  
 PB
1455
Martin Corcoran
Martin Corcoran 
IRL2:57:41
  
 PB
1473
Johan Vannimwegen
Johan Vannimwegen 
NED2:57:49
  
 PB
1479Michael MadsenMichael Madsen DEN2:57:52
  
 PB
1487
Martijn Bloemberg
Martijn Bloemberg ('95)
NED2:57:56
  
 PB
1517
Fergal Byrne
Fergal Byrne 
IRL2:58:08
  
 PB
1537
John Paul Farrell
John Paul Farrell 
IRL2:58:15
  
 PB
1556Mads Dyhr BerggreenMads Dyhr Berggreen ('81)DEN2:58:22
  
 SB
1571
Patrick Butler
Patrick Butler 
IRL2:58:27
  
 PB
1581
Martin O'Neill
Martin O'Neill 
IRL2:58:35
  
 PB
1583
Kevin Fitzgibbon
Kevin Fitzgibbon 
IRL2:58:35
  
 PB
1587
Daniel Gallagher
Daniel Gallagher ('87)
IRL2:58:36
  
 PB
1597
Darren O’Gorman
Darren O’Gorman 
IRL2:58:38
  
 PB
1609Michael CarlsenMichael Carlsen DEN2:58:44
  
 PB
1635
Kevin Donnelly
Kevin Donnelly 
IRL2:58:59
  
 PB
1655
Marty Rea
Marty Rea 
IRL2:59:07
  
 PB
1694
Niall Mcgurk
Niall Mcgurk 
IRL2:59:28
  
 PB
1739
Vincent De Jong
Vincent De Jong 
NED2:59:44
  
 PB
1745Sune LarsenSune Larsen ('73)DEN2:59:47
  
 
1759
Bernard Mulkerrins
Bernard Mulkerrins 
IRL2:59:54
  
 PB
1825Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)DEN3:00:48
  
 SB
1836
Crevan Higgins
Crevan Higgins 
IRL3:00:54
  
 PB
1846Bo AntvorskovBo Antvorskov ('61)DEN3:01:02
  
 SB
1850
Niklas Magnfält
Niklas Magnfält ('71)
SWE3:01:04
  
 PB
1863
Jerrel Baas
Jerrel Baas 
NED3:01:11
  
 PB
1873
Edward Roche
Edward Roche 
IRL3:01:16
  
 PB
1883
Seanie Meyler
Seanie Meyler 
IRL3:01:24
  
 PB
1901
John Hasson
John Hasson 
IRL3:01:41
  
 PB
1927
Dries Lagerberg
Dries Lagerberg 
NED3:02:07
  
 PB
1928
Roger Altgenug
Roger Altgenug ('70)
SWE3:02:08
  
 SB
1930
David Gallagher
David Gallagher 
IRL3:02:10
  
 PB
1935Stefan KnudsenStefan Knudsen DEN3:02:14
  
 PB
1949
Paul Ryan
Paul Ryan 
IRL3:02:30
  
 PB
1974
Alan Smith
Alan Smith 
IRL3:02:43
  
 PB
1980
Anders Olausson
Anders Olausson ('69)
SWE3:02:50
  
 
1983
Are Haavisto
Are Haavisto 
FIN3:02:52
  
 PB
1989
Mark Donnelly
Mark Donnelly 
IRL3:02:58
  
 PB
2108
Jarlath Farrell
Jarlath Farrell 
IRL3:04:13
  
 PB
2115
Stefan Wagner
Stefan Wagner ('81)
GER3:04:20
  
 PB
2133
Johannes Gardien
Johannes Gardien 
NED3:04:37
  
 
2137
Dominic O’Sullivan
Dominic O’Sullivan 
IRL3:04:39
  
 PB
2149
Carl Westling
Carl Westling 
SWE3:04:48
  
 PB
2198
Eduard Egelie
Eduard Egelie 
NED3:05:27
  
 PB
2231
Toon Van Liebergen
Toon Van Liebergen 
NED3:05:51
  
 PB
2321Mads Kirk MølgårdMads Kirk Mølgård DEN3:07:02
  
 PB
2325
Patrick Adams
Patrick Adams 
IRL3:07:04
  
 PB
2343
Peter Persson
Peter Persson ('59)
SWE3:07:20
  
 PB
2351
Joakim Nielsen
Joakim Nielsen ('89)
SWE3:07:25
  
 SB
2364
Björn Wimnell
Björn Wimnell ('72)
SWE3:07:33
  
 PB
2389
Michael Mckenzie
Michael Mckenzie 
IRL3:07:52
  
 PB
2410Peter Boe Hauggaard-NielsenPeter Boe Hauggaard-Nielsen DEN3:08:07
  
 SB
2419
Niall Feeney
Niall Feeney 
IRL3:08:21
  
 PB
2420
Michael McCarthy
Michael McCarthy 
IRL3:08:23
  
 PB
2430
Eamonn O’Caoimh
Eamonn O’Caoimh 
IRL3:08:30
  
 PB
2443
Martin Sommerschuh
Martin Sommerschuh ('87)
GER3:08:41
  
 PB
2455
John O’Leary
John O’Leary 
IRL3:08:51
  
 PB
2458
Peter Noorlander
Peter Noorlander 
NED3:08:51
  
 PB
2467
Seamus Murphy
Seamus Murphy 
IRL3:08:54
  
 PB
2475
Paul Flynn
Paul Flynn ('88)
GBR3:08:59
  
 PB
2478
Vincent Hughes
Vincent Hughes 
IRL3:09:01
  
 PB
2512
Björn Högberg Ragnarsson
Björn Högberg Ragnarsson ('74)
SWE3:09:22
  
 PB
2527
Joeri Buwalda
Joeri Buwalda 
NED3:09:35
  
 PB
2571
Eduard Kimask
Eduard Kimask ('72)
EST3:09:59
  
 SB
2585
Ronan Donohue
Ronan Donohue 
IRL3:10:14
  
 PB
2587
Anthony Doyle
Anthony Doyle 
IRL3:10:15
  
 PB
2598
Roel Huijsmans
Roel Huijsmans ('96)
NED3:10:21
  
 PB
2623
Michael Kelly
Michael Kelly 
IRL3:10:38
  
 PB
2626
Ronald Van Dort
Ronald Van Dort 
NED3:10:39
  
 PB
2643
Jeroen Van Der Meer
Jeroen Van Der Meer 
NED3:10:49
  
 PB
2647
Jelte Deboer
Jelte Deboer 
NED3:10:53
  
 PB
2672
Ger O’Toole
Ger O’Toole 
IRL3:11:14
  
 PB
2675
Padraig Mccormack
Padraig Mccormack 
IRL3:11:15
  
 PB
2723Lars MunkholmLars Munkholm ('73)DEN3:11:51
  
 
2730
Bastiaan Dekruijff
Bastiaan Dekruijff 
NED3:11:54
  
 PB
2734
Jan Hofmeester
Jan Hofmeester 
NED3:11:58
  
 PB
2743
Declan Hughes
Declan Hughes 
IRL3:12:07
  
 PB
2751
Martin Halvey
Martin Halvey 
IRL3:12:10
  
 PB
2780
Joey Marrinan
Joey Marrinan 
IRL3:12:29
  
 PB
2971
Sascha Dehling
Sascha Dehling 
GER3:14:38
  
 SB
2998
Maurice Descendre
Maurice Descendre 
NED3:14:54
  
 PB
3733
Janne Saarnilehto
Janne Saarnilehto ('74)
FIN3:22:01
  
 PB
3779
Kimmo Kaario
Kimmo Kaario ('72)
FIN3:22:28
  
 PB
K Marathon    

Finale A

Finale
1
Hannah Alderson
Hannah Alderson ('92)
GBR2:35:56
  
 PB
2
Anya Culling
Anya Culling ('98)
GBR2:36:21
  
 PB
3
Dani Nimmock
Dani Nimmock ('90)
GBR2:38:18
  
 PB
4
Helen Gaunt
Helen Gaunt ('79)
GBR2:39:10
  
 PB
5
Johanna O’Regan
Johanna O’Regan ('82)
GBR2:40:20
  
 PB
6
Chiara Mainetti
Chiara Mainetti ('88)
ARG2:40:23
  
 PB
7
Mai Fujisawa
Mai Fujisawa ('74)
JPN2:41:40
  
 
8
Emma Houchell
Emma Houchell ('96)
GBR2:42:57
  
 PB
9
Natasha Bliss
Natasha Bliss ('81)
USA2:43:28
  
 PB
10
Belinda Houghton
Belinda Houghton 
GBR2:44:03
  
 PB
11
Margarita Quintero Petris
Margarita Quintero Petris 
MEX2:44:27
  
 PB
12
Anna Boniface
Anna Boniface ('91)
GBR2:44:34
  
 SB
13
Hannah Lucas
Hannah Lucas 
GBR2:45:19
  
 PB
14
Alaw Beynon-Thomas
Alaw Beynon-Thomas ('89)
GBR2:45:36
  
 PB
15
Amy Harris
Amy Harris 
GBR2:46:10
  
 PB
16
Alice McGushin
Alice McGushin ('90)
AUS2:46:24
  
 PB
17
Rachel Stringer
Rachel Stringer ('90)
GBR2:46:48
  
 PB
18
Sarah Short
Sarah Short ('95)
AUS2:47:06
  
 PB
19
Verena Vogt
Verena Vogt ('80)
GER2:47:06
  
 PB
20
Catalina Langlois
Catalina Langlois ('80)
CHI2:47:26
  
 PB
21
Sarah Hunter
Sarah Hunter ('88)
GBR2:47:35
  
 PB
22
Charlie Hanson
Charlie Hanson ('90)
GBR2:47:35
  
 PB
23
Abbey Van Dijk
Abbey Van Dijk ('88)
GBR2:47:35
  
 PB
24
Vicky Wright
Vicky Wright ('77)
GBR2:47:36
  
 PB
25
Abby Halcarz
Abby Halcarz 
GBR2:47:58
  
 PB
26
Becky Penty
Becky Penty ('84)
GBR2:48:00
  
 SB
27
Jessie Lutwyche
Jessie Lutwyche 
GBR2:48:04
  
 PB
28
Krishna Stanton
Krishna Stanton ('66)
AUS2:48:06
  
 SB
29
Sioned Howells
Sioned Howells ('92)
GBR2:48:09
  
 PB
30
Nicola Macdonald
Nicola Macdonald 
GBR2:48:27
  
 PB
31
Danica Slavka Kusanovic Maldonado
Danica Slavka Kusanovic Maldonado 
CHI2:48:41
  
 PB
32
Sophie Delderfield
Sophie Delderfield ('83)
GBR2:48:47
  
 PB
33
Carly Larios
Carly Larios 
USA2:48:48
  
 PB
34
Leah Fitzgerald
Leah Fitzgerald ('83)
AUS2:48:52
  
 
35
Katie King
Katie King ('89)
GBR2:49:10
  
 
36
Rosie Wild
Rosie Wild 
GBR2:49:16
  
 PB
37
Astrid Roberts
Astrid Roberts 
AUS2:49:24
  
 PB
38
Olivia Desborough
Olivia Desborough ('90)
GBR2:49:41
  
 PB
39
Della Hatfield
Della Hatfield 
GBR2:49:59
  
 PB
40
Jessica Saunders
Jessica Saunders ('93)
GBR2:50:01
  
 PB
41
Annie Birch
Annie Birch 
GBR2:50:15
  
 SB
42
Emily Marchant
Emily Marchant 
GBR2:50:16
  
 PB
43
Camilla McKnespiey
Camilla McKnespiey 
GBR2:51:01
  
 PB
44
Katya Olivares Alvarez
Katya Olivares Alvarez 
MEX2:51:21
  
 PB
45
Josie Rawes
Josie Rawes 
GBR2:51:22
  
 PB
46
Elizabeth Dimond
Elizabeth Dimond 
GBR2:51:23
  
 PB
47
Charlotte Ragan
Charlotte Ragan ('88)
GBR2:51:27
  
 PB
48
Josie Hinton
Josie Hinton ('84)
GBR2:51:46
  
 PB
49
Juliet Vine
Juliet Vine ('87)
GBR2:51:55
  
 PB
50
Becky Wright
Becky Wright 
GBR2:52:23
  
 PB
51
Gillian McCrory
Gillian McCrory ('78)
IRL2:52:26
  
 PB
52
Troi Baxter
Troi Baxter 
GBR2:52:32
  
 PB
53
Kelly Nel
Kelly Nel ('88)
RSA2:52:33
  
 PB
54
Claudia Burrough
Claudia Burrough 
GBR2:53:26
  
 PB
55
Ania Maria Gabb
Ania Maria Gabb ('84)
GBR2:53:29
  
 
56
Eliza Hawthorn
Eliza Hawthorn 
GBR2:53:50
  
 PB
57
Meaghan Murray
Meaghan Murray 
USA2:53:57
  
 PB
58
Hilde Losgård Landheim
Hilde Losgård Landheim 
NOR2:54:00
  
 PB
59
Hannah Pullen
Hannah Pullen ('88)
GBR2:54:01
  
 PB
60
Jacqueline Rockliffe
Jacqueline Rockliffe ('70)
GBR2:54:08
  
 PB
61
Jessica Welborn
Jessica Welborn 
GBR2:54:35
  
 SB
62
Susan McDonald
Susan McDonald ('67)
GBR2:54:39
  
 SB
63
Natasha Sheel
Natasha Sheel ('88)
GBR2:54:49
  
 PB
64
Ellie Monks
Ellie Monks ('83)
GBR2:54:56
  
 PB
65
Julliette Watkinson
Julliette Watkinson 
GBR2:55:21
  
 PB
66
Heather Townsend
Heather Townsend ('90)
GBR2:55:42
  
 SB
67
Louise Flynn
Louise Flynn ('89)
GBR2:55:46
  
 PB
68
Heather Tomlinson
Heather Tomlinson 
GBR2:55:56
  
 PB
69
Ruth Hawkins
Ruth Hawkins 
GBR2:56:16
  
 PB
70
Sadie Smith
Sadie Smith 
USA2:56:19
  
 PB
71
Tracy Millmore
Tracy Millmore ('82)
GBR2:56:21
  
 SB
72
Eugenia Peroni
Eugenia Peroni ('87)
PAR2:56:32
  
 PB
73
Laura Bowman
Laura Bowman 
GBR2:56:50
  
 SB
74
Anna Klucnika
Anna Klucnika 
LAT2:57:03
  
 PB
75
Sarah Flaherty
Sarah Flaherty ('74)
GBR2:57:07
  
 PB
76
Alice Scott
Alice Scott 
GBR2:57:09
  
 PB
77
Susan Mix
Susan Mix 
USA2:57:11
  
 PB
78
Fenella Moore
Fenella Moore 
GBR2:57:21
  
 SB
79
Chloe Lam-Moores
Chloe Lam-Moores 
GBR2:57:23
  
 PB
80
Lorna Baird
Lorna Baird 
GBR2:57:25
  
 PB
81
Georgia Holden
Georgia Holden ('93)
AUS2:57:29
  
 PB
82
Karima Harris
Karima Harris 
GBR2:57:30
  
 PB
83
Sharon Lemberger
Sharon Lemberger ('73)
USA2:57:31
  
 SB
84
Katy Ward
Katy Ward 
GBR2:57:33
  
 PB
85
Carrie Hoskins
Carrie Hoskins 
GBR2:57:34
  
 SB
86
Katherine Streams
Katherine Streams 
GBR2:57:36
  
 PB
87
Emma Murray
Emma Murray 
GBR2:57:38
  
 PB
88
Natalie Wangler
Natalie Wangler ('96)
GER2:57:46
  
 PB
89
Alice Neil
Alice Neil 
GBR2:58:09
  
 PB
90
Emily Meins
Emily Meins 
GBR2:58:17
  
 PB
91
Alice Riddell-Webster
Alice Riddell-Webster ('67)
GBR2:58:19
  
 PB
92
Abby Samuelson
Abby Samuelson ('87)
USA2:58:19
  
 PB
93
Lorna Young
Lorna Young ('88)
GBR2:58:25
  
 PB
94
Zoe Cowell-Jones
Zoe Cowell-Jones ('81)
GBR2:58:28
  
 SB
95
Harriet Carr
Harriet Carr ('85)
GBR2:58:33
  
 PB
96
Lindsay Wilkins
Lindsay Wilkins 
USA2:58:37
  
 SB
97
Venika Moverley
Venika Moverley 
GBR2:58:46
  
 PB
98
Alix Vermeulen
Alix Vermeulen 
FRA2:58:51
  
 PB
99
Susan Duncan
Susan Duncan 
IRL2:58:53
  
 PB
100
Fatima Garduño
Fatima Garduño 
MEX2:59:02
  
 PB
101
Caroline Levesque
Caroline Levesque 
USA2:59:11
  
 PB
102
Gill Pearson
Gill Pearson 
GBR2:59:33
  
 PB
103
Victoria Crawford
Victoria Crawford ('85)
GBR2:59:40
  
 SB
104
Julie Pescod
Julie Pescod 
GBR2:59:41
  
 PB
105
Tatyana Steis
Tatyana Steis 
USA2:59:45
  
 PB
106
Holly Newton
Holly Newton 
GBR2:59:48
  
 PB
107
Stephanie Migliorini
Stephanie Migliorini 
GBR2:59:52
  
 PB
108
Lara Bromilow
Lara Bromilow ('82)
GBR2:59:55
  
 SB
109
Anne Haehner
Anne Haehner 
CRC3:00:00
  
 PB
120
Minna Saarnilehto
Minna Saarnilehto ('76)
FIN3:00:52
  
 PB
122
Kristel Vallaste
Kristel Vallaste ('78)
EST3:00:55
  
 SB
128
Laura Hermans
Laura Hermans ('11)
NED3:01:27
  
 PB
157
Kalleigh Vandenhemel
Kalleigh Vandenhemel ('92)
NED3:03:49
  
 PB
165
Charlotte Marijn
Charlotte Marijn ('77)
NED3:04:20
  
 
177
Maris Heinaru
Maris Heinaru ('79)
EST3:05:09
  
 SB
203Marie CordtMarie Cordt ('77)DEN3:06:39
  
 PB
246
Petra Hasper
Petra Hasper 
NED3:09:14
  
 PB
249
Aine Gosling
Aine Gosling 
IRL3:09:30
  
 SB
271
Megan Logue
Megan Logue 
IRL3:10:12
  
 PB
278
Ruth Dervan
Ruth Dervan 
IRL3:10:31
  
 PB
335
Sinead Boland
Sinead Boland 
IRL3:13:07
  
 PB
336
Gemma Callaghan
Gemma Callaghan 
IRL3:13:08
  
 PB
342
Mary Slocum
Mary Slocum 
IRL3:13:26
  
 PB
401
Egle-Helene Ervin
Egle-Helene Ervin ('94)
EST3:15:32
  
 PB
429
Therése Carlsson
Therése Carlsson ('75)
SWE3:16:41
  
 SB
465
Siiri Leskov
Siiri Leskov ('78)
EST3:18:17
  
 PB
472
Dara Cormican
Dara Cormican 
IRL3:18:30
  
 PB
493
Annika Lantto
Annika Lantto ('85)
SWE3:19:09
  
 
515
Elin Wilson
Elin Wilson ('78)
SWE3:19:54
  
 PB
517
Niamh Vincent
Niamh Vincent 
IRL3:19:56
  
 PB
526
Julie Griffin
Julie Griffin 
IRL3:20:16
  
 PB
541
Sofia Gruvberger Saal
Sofia Gruvberger Saal ('70)
SWE3:20:39
  
 SB
552
Janneke Van Beijnum
Janneke Van Beijnum 
NED3:20:57
  
 PB
563
Anne Kiljunen
Anne Kiljunen ('77)
FIN3:21:28
  
 SB
565
Leida Lindeboom
Leida Lindeboom 
NED3:21:36
  
 PB
587
Sandra Mckeever
Sandra Mckeever 
IRL3:22:05
  
 PB
612
Faith Geraghty
Faith Geraghty 
IRL3:22:44
  
 PB
624
Linda Phelan
Linda Phelan 
IRL3:22:56
  
 PB
655
Mikaela Bulliard
Mikaela Bulliard ('79)
SWE3:23:42
  
 SB
678
Laura Mcerlain
Laura Mcerlain 
IRL3:24:07
  
 PB
737
Kiyo Wong
Kiyo Wong 
IRL3:25:11
  
 PB
760Kristine ØstergaardKristine Østergaard ('91)DEN3:25:45
  
 PB
785
Elina Heino
Elina Heino ('88)
FIN3:26:12
  
 PB
803Matilde SandgaardMatilde Sandgaard ('94)DEN3:26:38
  
 PB
818
Annette Nilsson Springare
Annette Nilsson Springare ('73)
SWE3:26:53
  
 SB
825
Alice Lindquist
Alice Lindquist 
SWE3:27:04
  
 PB
826
Demi Duivenvoorden
Demi Duivenvoorden 
NED3:27:07
  
 PB
842
Karin Ahlstedt
Karin Ahlstedt ('76)
SWE3:27:24
  
 
864Pernille HertelPernille Hertel ('73)DEN3:28:00
  
 
881
Susanna Fritzson
Susanna Fritzson ('76)
SWE3:28:21
  
 SB
890
Bo Irish'stephenson
Bo Irish'stephenson 
NED3:28:41
  
 PB
897
Ann-Sofie Werneberg
Ann-Sofie Werneberg ('77)
SWE3:28:46
  
 SB
940
Kristie Kamphorst
Kristie Kamphorst 
NED3:29:23
  
 PB
965
Sandra Wassink
Sandra Wassink 
NED3:29:54
  
 PB
984
Emma Ponnaganti
Emma Ponnaganti 
IRL3:30:16
  
 PB
985
Karrie Hill Hughes
Karrie Hill Hughes 
IRL3:30:18
  
 PB
1024
Yvonne Röge-Nijssen
Yvonne Röge-Nijssen 
NED3:31:01
  
 PB
1032
Julie Seddon
Julie Seddon 
IRL3:31:06
  
 PB
1036
Nadia Haj Mohammad
Nadia Haj Mohammad 
NED3:31:08
  
 PB
1073
Emma Beglin
Emma Beglin 
IRL3:31:46
  
 PB
1109
Aoife Mckeown
Aoife Mckeown 
IRL3:32:29
  
 PB
1139
Mikaela Hedin
Mikaela Hedin 
SWE3:33:14
  
 PB
1211
Carole O’Leary
Carole O’Leary 
IRL3:34:23
  
 PB
1242
Claire Buckley
Claire Buckley 
IRL3:34:54
  
 PB
1251
Kathy Mcclintock
Kathy Mcclintock 
IRL3:35:09
  
 PB
1265
Siobhan Mchugh
Siobhan Mchugh 
IRL3:35:22
  
 PB
1272
Rose-Marie Amini
Rose-Marie Amini ('69)
SWE3:35:32
  
 SB
1277
Eline Venneman
Eline Venneman 
NED3:35:37
  
 PB
1302Benedicte CroftsBenedicte Crofts DEN3:36:06
  
 PB
1328
Annemarie Mckernan
Annemarie Mckernan 
IRL3:36:39
  
 PB
1330
Sarah Toal
Sarah Toal 
IRL3:36:40
  
 PB
1349
Jennifer O’Riordan
Jennifer O’Riordan 
IRL3:36:53
  
 PB
1362
Amanda Flanagan
Amanda Flanagan 
IRL3:37:10
  
 PB
1388
Arja Taaveniku
Arja Taaveniku 
SWE3:37:39
  
 PB
1395
Olwen Cockell
Olwen Cockell 
IRL3:37:46
  
 PB
1441
Therese Rudmalm
Therese Rudmalm ('73)
SWE3:38:29
  
 PB
1465
Gillian Stevens
Gillian Stevens 
IRL3:38:45
  
 PB
1479
Aisling Patterson
Aisling Patterson 
IRL3:39:01
  
 PB
1488Louisa BodeLouisa Bode DEN3:39:09
  
 PB
1494
Kate Maslin
Kate Maslin 
IRL3:39:12
  
 PB
1527
Quinten Francken
Quinten Francken 
NED3:39:42
  
 PB
1555
Catherine Mcloughlin
Catherine Mcloughlin 
IRL3:40:12
  
 PB
1712
Sofie Hernqvist
Sofie Hernqvist ('97)
SWE3:42:30
  
 PB
1742
Helen Joyce
Helen Joyce 
IRL3:43:02
  
 PB
1763
Tuula Skinner
Tuula Skinner ('75)
FIN3:43:21
  
 SB
1764
Frouke Tenbroeke
Frouke Tenbroeke 
NED3:43:22
  
 PB
1765
Judith Vanosch
Judith Vanosch 
NED3:43:23
  
 PB
1784
Katarina Woxnerud
Katarina Woxnerud ('68)
SWE3:43:40
  
 SB
1791
Maria Andersson
Maria Andersson ('79)
SWE3:43:42
  
 SB
1819Charlotte SylvestCharlotte Sylvest ('74)DEN3:44:07
  
 SB
1870
Dee Evans
Dee Evans 
IRL3:44:50
  
 PB
Polyxeni Philippidou
Polyxeni Philippidou 
CYP3:40:53
  
 PB

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten