Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Aalborg Outdoor 4 5.10.2022
Skovdalen Atletikstadion

M 100 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Simon Fløj ThomsenSimon Fløj Thomsen ('98)Aalborg AM11.60
  
 PB
2Jacob AndersenJacob Andersen ('95)Aalborg AM12.86
  
 PB
3Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM12.91
  
 PB
4Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM13.59
  
  K
5Tomer SagiTomer Sagi ('77)Aalborg AM13.78
  
 PB
6Pere VicarreguiPere Vicarregui ('85)Aalborg AM / ESP14.13
  
 PB
M 200 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Simon Fløj ThomsenSimon Fløj Thomsen ('98)Aalborg AM23.03
  
 PB
2Jacob AndersenJacob Andersen ('95)Aalborg AM26.13
  
 
3Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM26.56
  
 PB
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM29.10
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Nikolas KraglundNikolas Kraglund ('01)Aalborg AM15:34.98
  
 PB
2Luan HuynhLuan Huynh ('82)Aalborg AM16:26.26
  
 PB
3Jonas Gelardi MadsenJonas Gelardi Madsen ('97)Aalborg AM17:17.73
  
 PB
4Andreas LarsenAndreas Larsen ('93)Aalborg AM17:25.14
  
 PB
5Martin KraglundMartin Kraglund ('73)Aalborg AM17:29.55
  
 SB
6Christian Nørgaard NielsenChristian Nørgaard Nielsen ('83)Aalborg AM17:39.52
  
 
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM DNF
  
 
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM DNF
  
 
Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)Aalborg AM DNF
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM44.17
  
 
 
44.1343.9443.6644.1743.3043.18  
1Peter KasoziPeter Kasozi ('89)Aalborg AM28.98
  
 PB
 
28.98 PB28.4427.10  X  
K 200 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM28.79
  
 
2Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190029.88
  
 PB
M22 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM36.69
  
 SB
 
35.25 SB34.9335.84 SB36.69 SB32.8735.80  
D19 80 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM11.09
  
 
2Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM11.66
  
 
3Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM12.69
  
 PB
4Carl Emil Küster EngenCarl Emil Küster Engen ('09)Aalborg AM12.74
  
 PB
5Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM14.35
  
 PB
6Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM15.20
  
 
7Jacob SunesenJacob Sunesen ('09)Aalborg AM15.25
  
 PB
D19 1000 m    

Finale A

Finale
1Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)Aalborg AM3:17.15
  
  K
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM3:27.11
  
 
3Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19003:39.46
  
  K
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM3:56.03
  
  K
5Iben Kjær HansenIben Kjær Hansen ('09)Aalborg AM4:00.56
  
  K
6Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11)Aalborg AM4:28.61
  
  K
7
Sofia Amalie Henriksen
Sofia Amalie Henriksen ('12)
Aalborg AM5:18.71
  
  K
Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM DNF
  
  K
Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM DNF
  
  K
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM32.53
  
 PB
 
29.63 PB32.53 PB28.9428.5528.06  
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM4.21 w
w
  
 
 
4.14
 -1.0
4.214.07
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
D15 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Kevin De Carlo
Kevin De Carlo ('17)
Aalborg AM1.19
0.0
  
 PB
 
  X0.98 PB1.19 PB
 0.0
     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM26.33
  
 PB
 
23.79 PB26.33 PB23.9025.54  
D15 Ball    

Finale A

Finale
1
Kevin De Carlo
Kevin De Carlo ('17)
Aalborg AM8.61
  
 
 
8.616.795.99     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM4.48 w
w
  
 
 
4.40
 0.0
4.484.43
 0.0
  X
 0.0
4.07
 0.0
4.03
 0.0
  
2Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19004.03
0.0
  
 PB
 
3.77 SB
 0.0
3.93 SB
 0.0
4.03 PB
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM28.86
  
 
 
28.8625.0327.6126.4023.34  
2Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM20.80
  
 SB
 
SB20.39 SB19.5017.8820.80 SB  
D13 80 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM11.09
  
 
2Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM11.66
  
 
3Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM12.69
  
 PB
4Carl Emil Küster EngenCarl Emil Küster Engen ('09)Aalborg AM12.74
  
 =PB
5Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM14.35
  
 
6Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM15.20
  
 
7Jacob SunesenJacob Sunesen ('09)Aalborg AM15.25
  
 =PB
D13 200 m    
Vind: -1.8

Finale A

Finale
Vind: -1.8
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM27.84
  
 PB
2Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM29.09
  
 PB
3Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM30.91
  
 PB
4
André Marshall Busk Kronborg
André Marshall Busk Kronborg ('12)
Aalborg AM33.39
  
 PB
5Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM42.12
  
 PB
P13 80 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM11.82
  
 PB
2Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM12.27
  
 PB
3Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM12.30
  
 
4Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM13.81
  
 
Finale B
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1Martha Staal JohannesenMartha Staal Johannesen ('09)Aalborg AM11.99
  
 PB
2Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM12.10
  
 
3Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM13.43
  
 PB
4Astrid Schmidt EttrupAstrid Schmidt Ettrup ('09)Aalborg AM13.46
  
 PB
5Signe Barkholt SteffensenSigne Barkholt Steffensen ('10)Aalborg AM13.72
  
 PB
P13 200 m    
Vind: -1.9

Finale A

Finale
Vind: -1.9
1Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM30.23
  
 PB
2Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM31.54
  
 PB
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM32.88
  
 PB
4Martha Staal JohannesenMartha Staal Johannesen ('09)Aalborg AM32.88
  
 PB
5Astrid Schmidt EttrupAstrid Schmidt Ettrup ('09)Aalborg AM35.30
  
 PB
6Signe Barkholt SteffensenSigne Barkholt Steffensen ('10)Aalborg AM35.91
  
 PB
Finale B
Vind: -1.8
Vind: -1.8
1Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM32.01
  
 PB
2Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09)Aalborg AM32.76
  
 PB
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM34.07
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Martha Staal JohannesenMartha Staal Johannesen ('09)Aalborg AM4.29
0.0
  
 PB
 
4.29 PB
 0.0
4.00
 -0.1
4.08
 0.0
     
3Astrid Schmidt EttrupAstrid Schmidt Ettrup ('09)Aalborg AM3.66
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
3.66 PB
 0.0
3.31
 0.0
     
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM4.14
-0.2
  
 PB
 
4.14 PB
 -0.2
3.86
 0.0
  X
 0.0
     
2Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.52
-0.1
  
 PB
 
3.36 PB
 0.0
3.33
 -0.1
3.52 PB
 -0.1
     
4Signe Barkholt SteffensenSigne Barkholt Steffensen ('10)Aalborg AM3.35
0.0
  
 PB
 
3.35 PB
 0.0
3.26
 0.0
2.99
 0.0
     
D11 60 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1
André Marshall Busk Kronborg
André Marshall Busk Kronborg ('12)
Aalborg AM9.83
  
 
2Tristan MunkTristan Munk ('11)Aalborg AM11.45
  
 
3
August Lykke Pedersen
August Lykke Pedersen ('12)
Aalborg AM13.36
  
 PB
P11 60 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1
Mille Eriksen
Mille Eriksen ('12)
Aalborg AM11.67
  
 
2
Vibe Kallehauge Botne
Vibe Kallehauge Botne ('12)
Aalborg AM12.08
  
 
3Solveig BygSolveig Byg ('11)Aalborg AM12.28
  
 
4Ingrid Sofie GadeIngrid Sofie Gade ('11)Aalborg AM12.45
  
 
5
Merle Boa
Merle Boa ('12)
Aalborg AM12.77
  
 PB
Finale B
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM10.08
  
 PB
2
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM11.01
  
 
3Erika NørgaardErika Nørgaard ('11)Aalborg AM11.74
  
 
4
Anna Edlefsen
Anna Edlefsen ('12)
Aalborg AM11.80
  
 PB
P11 200 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM36.71
  
 PB
2
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM40.89
  
 PB
3
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM41.44
  
 PB
4
Elea Vestergaard Rasmussen
Elea Vestergaard Rasmussen ('13)
Aalborg AM45.22
  
 PB
D10 40 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1
Mykhailo Chornyy
Mykhailo Chornyy ('14)
Aalborg AM / UKR8.58
  
 PB
2
Roman Chornyy
Roman Chornyy ('12)
Aalborg AM / UKR8.63
  
 PB
3
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM9.63
  
 
Finale B
Vind: -1.8
Vind: -1.8
1
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM8.17
  
 PB
2
Lau Nørgaard
Lau Nørgaard ('14)
Aalborg AM8.90
  
 =PB
3
Jakob Tram
Jakob Tram ('15)
Aalborg AM9.63
  
 PB
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Roman Chornyy
Roman Chornyy ('12)
Aalborg AM / UKR2.42
0.0
  
 PB
 
  X2.16 PB2.42 PB
 0.0
     
D10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Roman Chornyy
Roman Chornyy ('12)
Aalborg AM / UKR12.65
  
 PB
 
6.72 PB12.65 PB12.59     
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM1.57
0.0
  
 
 
1.451.551.57
 0.0
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM10.47
  
 PB
 
10.47 PB8.049.76     
P9 40 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM7.87
  
 
2
Signe Fischer Mysager
Signe Fischer Mysager ('14)
Aalborg AM8.75
  
 PB
3
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM8.89
  
 PB
4
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir ('15)
Aalborg AM9.53
  
 
5
Selma Maria Mikkelsdottir
Selma Maria Mikkelsdottir ('15)
Aalborg AM9.58
  
 PB
6
Mie Ejsing Nørgård Pedersen
Mie Ejsing Nørgård Pedersen ('16)
Aalborg AM9.70
  
 PB
Finale B
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM8.06
  
 
2
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR8.16
  
 PB
3
Andrea Marie Bach Poulsen
Andrea Marie Bach Poulsen ('14)
Aalborg AM8.50
  
 PB
4
Selma Præstholm
Selma Præstholm ('14)
Aalborg AM8.51
  
 PB
5
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM8.62
  
 
6
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM9.02
  
 PB
Finale C
Vind: w
Vind: w
1
Olesia Khomenko
Olesia Khomenko ('13)
Aalborg AM / UKR8.38 w
  
 
2
Rosa Elvine Hansen
Rosa Elvine Hansen ('15)
Aalborg AM9.16 w
  
 
3
Liv Falken
Liv Falken ('15)
Aalborg AM9.59 w
  
 
D8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Mykhailo Chornyy
Mykhailo Chornyy ('14)
Aalborg AM / UKR2.05 w
w
  
 
 
1.77 PB2.05 PB  X
 0.0
     
2
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM1.87
0.0
  
 
 
1.801.721.87
 0.0
     
3
Lau Nørgaard
Lau Nørgaard ('14)
Aalborg AM1.78 w
w
  
 
 
1.781.521.57     
D8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM13.65
  
 
 
10.006.8613.65     
2
Mykhailo Chornyy
Mykhailo Chornyy ('14)
Aalborg AM / UKR11.79
  
 PB
 
11.79 PB10.729.08     
3
Lau Nørgaard
Lau Nørgaard ('14)
Aalborg AM9.13
  
 PB
 
7.078.46 PB9.13 PB     
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jakob Tram
Jakob Tram ('15)
Aalborg AM2.04 w
w
  
 
 
1.89 PB2.04 PB1.79
 0.0
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Jakob Tram
Jakob Tram ('15)
Aalborg AM6.36
  
 PB
 
6.36 PB6.254.99     
K65 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM25.00
  
 
 
25.0024.51  

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon