Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Silkeborg: Kastestævne i Silkeborg 8.10.2022
Silkeborg Atletikstadion

M22 Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK771753
  
 PB
 
26,449,1424,8030,098,38
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Emil Ellersgaard KruseEmil Ellersgaard Kruse ('06)SAK7742.01
  
 PB
 
29.92 PB42.01 PB41.43  –  –  –  
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7711.33
  
 
 
10.5810.79  X11.33  –  –  
M50 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Bjørn Lundgaard MadsenBjørn Lundgaard Madsen ('69)Skanderborg Atletik35.07
  
 
 
  X  X  X33.34  X35.07  
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Peer T. JensenPeer T. Jensen ('58)SAK7735.57
  
 
 
  X  X  X  X  –35.57  
M60 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Peer T. JensenPeer T. Jensen ('58)SAK7715.95
  
 
 
14.0915.4615.95  X  X  X  
M60 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Peer T. JensenPeer T. Jensen ('58)SAK7739.30
  
 
 
36.06  X38.6938.2339.1939.30  
M80 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
2Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 190014.97
  
 
 
13.5013.19  X12.58  X14.97  
M80 Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
2Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 19007.28
  
 
 
7.137.127.287.027.00  X  
M80 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
2Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 190020.76
  
 
 
20.20  X20.5819.2320.5720.76  
M80 Kaste 5-kamp M80    

Finale A

Finale
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19003038
  
 PB
 
24,848,4021,3521,5610,95

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon