Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bagsværd: BAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper 9.10.2022
Bagsværd Stadions kastegård

P19 Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC13.92
  
 
 
12.5213.92  –  –  –  –  
2Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik12.50
  
 
 
12.5012.3512.1312.00  –12.50  
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC47.18
  
 PB
 
47.18 PB  –  –  –  –  –  
2Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik36.47
  
 
 
  –36.47  –  –  –  –  
P17 Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC14.32
  
 
 
14.2814.3214.18  –  –13.84  
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC53.49
  
 
 
51.5651.5550.80  –53.49  –  
M55 Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
1Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC14.72
  
 SB
 
  –  –  –  –14.3614.72 SB  
M55 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Anders JørgensenAnders Jørgensen ('67)BAC51.62
  
 PB
 
49.30 PB51.27 PB  –  –  –51.62 PB  

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon