Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: Kastestævne 2.10.2022
Greve Stadion

D15 Kastefirekamp    

Finale A

Finale
1Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik945
  
 
P15 Kastefirekamp P15    

Finale A

Finale
1Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik1331
  
 PB
 
20,465,9820,5815,55
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik1302
  
 PB
 
22,806,5615,6115,16
3Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik906
  
 PB
 
17,575,7712,7213,11
M45 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Rune DrageRune Drage ('77)Greve Atletik21.06
  
 PB
 
21.06 PB       
K50 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Annette ThomsenAnnette Thomsen ('71)Greve Atletik17.99
  
 PB
 
16.7917.99 PB      
K50 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Annette ThomsenAnnette Thomsen ('71)Greve Atletik20.03
  
 
 
17.7520.03      
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
2Michael GranlundMichael Granlund ('64)Greve Atletik15.20
  
 PB
 
14.71 PB15.20 PB      
M55 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
2Michael GranlundMichael Granlund ('64)Greve Atletik18.30
  
 
 
18.3018.09      
M55 Kaste 5-kamp M55    

Finale A

Finale
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik4434
  
 
 
51,7213,2945,0641,1117,74
K55 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Lene AnderssonLene Andersson ('67)Greve Atletik24.69
  
 
 
24.69       
K55 Kaste 5-kamp K55    

Finale A

Finale
1Linda BaggeLinda Bagge ('64)Greve Atletik2219
  
 PB
 
23,605,9717,2316,168,25
2Laila AnkerstjerneLaila Ankerstjerne ('65)Greve Atletik2122
  
 PB
 
21,487,2015,3917,676,54
K70 Kaste 5-kamp K65    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM3754
  
 
 
27,746,9924,5711,7610,11
M75 Kaste 5-kamp M75    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik3493
  
 
 
33,939,9032,7120,5112,69
K75 Kaste 5-kamp K75    

Finale A

Finale
1Jane GustavsenJane Gustavsen ('47)Greve Atletik2419
  
 PB
 
18,486,1411,839,927,14
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik7.22
  
 
 
7.177.22  X6.85    
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik17.48
  
 
 
17.48       
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik14.21
  
 PB
 
14.21 PB       
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik21.47
  
 
 
21.2121.47      
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik6.56
  
 PB
 
6.28 PB5.956.116.56 PB    
2Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik5.98
  
 PB
 
5.36 PB5.98 PB5.665.71    
3Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik5.77
  
 PB
 
5.68 PB5.485.285.77 PB    
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik20.58
  
 
 
18.3520.58      
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik15.61
  
 SB
 
12.09 SB15.61 SB      
3Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik12.72
  
 SB
 
12.06 SB12.72 SB      
P15 Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik9.28
  
 PB
 
9.08 PB9.28 PB      
2Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik7.51
  
 PB
 
7.51 PB7.50      
3Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik7.41
  
 PB
 
7.41 PB7.07      
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik22.80
  
 
 
21.8722.80      
2Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik20.46
  
 
 
20.3720.46      
3Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik17.57
  
 
 
16.9217.57      
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik15.55
  
 
 
15.0415.55      
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik15.16
  
 PB
 
14.47 PB15.16 PB      
3Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik13.11
  
 PB
 
12.59 PB13.11 PB      

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon