Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Silkeborg: Midtjyske Mesterskaber 2.10.2022
Silkeborg Atletikstadion

M 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Jonathan Skaarup NørgaardJonathan Skaarup Nørgaard ('95)SAK7712.5h
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Jonathan Skaarup NørgaardJonathan Skaarup Nørgaard ('95)SAK7726.00
  
 PB
 
26.00 PB       
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Jonathan Skaarup NørgaardJonathan Skaarup Nørgaard ('95)SAK7720.83
  
 SB
 
20.83 SB       
M22 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7712.5h
  
 
M22 1500 m    

Finale A

Finale
1Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK775:04.0h
  
 PB
M22 Længdespring    

Finale A

Finale
1Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK775.18
-2.4
  
 SB
 
5.18 SB
 -2.4
       
M22 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7722.93
  
 PB
 
22.93 PB       
M22 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7722.82
  
 PB
 
22.82 PB       
D17 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7711.9h
  
 
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.4h
  
 
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM1.55
  
 =PB
 
1.55 =PB
  O
1.60
XXX
      
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM4.82
-0.4
  
 
 
4.82
 -0.4
       
P17 100 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik13.9h
  
 
D15 100 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7712.5h
  
 
2Sylvester Tau Mansachs LarsenSylvester Tau Mansachs Larsen ('07)SAK7712.8h
  
 
3Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK7712.9h
  
 
4Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7713.0h
  
 
5Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM13.1h
  
 
6Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM15.0h
  
 
D15 1500 m    

Finale A

Finale
1Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM4:43.4h
  
 
2Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK774:58.8h
  
 
D15 3000 m    

Finale A

Finale
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF9:26.6h
  
 
2Bastian Lindholt PoulsenBastian Lindholt Poulsen ('07)Viborg AM10:41.1h
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK775.46
-1.2
  
 PB
 
5.46 PB
 -1.2
       
2Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK775.11
-1.1
  
 
 
5.11
 -1.1
       
3Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.59
+0.1
  
 
 
4.59
 0.1
       
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7712.22
  
 PB
 
12.22 PB       
2Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM7.27
  
 
 
7.27       
3Victor KornvigVictor Kornvig ('08)SAK776.54
  
 PB
 
6.54 PB       
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM35.30
  
 PB
 
35.30 PB       
2Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM19.25
  
 
 
19.25       
3Victor KornvigVictor Kornvig ('08)SAK7717.27
  
 PB
 
17.27 PB       
P15 100 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Alberte Haubjerg OlsenAlberte Haubjerg Olsen ('08)SAK7714.6h
  
 
2Liv MunkLiv Munk ('08)SAK7715.8h
  
 
3Laura Kongsholm RanderisLaura Kongsholm Randeris ('07)SAK7718.6h
  
 
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Liv MunkLiv Munk ('08)SAK773.97
0.0
  
 PB
 
3.97 PB
 0.0
       
2Alberte Haubjerg OlsenAlberte Haubjerg Olsen ('08)SAK773.91
-2.9
  
 PB
 
3.91 PB
 -2.9
       
3Laura Kongsholm RanderisLaura Kongsholm Randeris ('07)SAK772.69
-1.1
  
 PB
 
2.69 PB
 -1.1
       
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura Kongsholm RanderisLaura Kongsholm Randeris ('07)SAK775.75
  
 PB
 
5.75 PB       
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK7720.34
  
 PB
 
20.34 PB       
2Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK7713.06
  
 SB
 
13.06 SB       
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK7727.30
  
 
 
27.30       
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM11.1h w
  
 
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM11.1h w
  
 
3Sebastian LauthSebastian Lauth ('09)Viborg AM11.3h w
  
 
4Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK7711.9h w
  
 
5Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7712.0h w
  
 
6Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7712.2h w
  
 
7Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik12.5h w
  
 
8Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik12.6h w
  
 
8Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM12.6h w
  
 
10Oliver Skov PedersenOliver Skov Pedersen ('10)SAK7713.1h w
  
 
11Andreas Tækker ChristiansenAndreas Tækker Christiansen ('10)Stoholm Atletik14.0h w
  
 
12Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik14.2h w
  
 
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK773:22.6h
  
 PB
2Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik3:44.4h
  
 PB
3Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM3:59.0h
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK771.45
  
 
 
1.45
  O
1.50
XXX
      
2Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik1.20
  
 
 
1.20
  O
1.25
XXX
      
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.81
0.0
  
 
 
4.81
 0.0
       
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.71
0.0
  
 
 
4.71
 0.0
       
3Sebastian LauthSebastian Lauth ('09)Viborg AM4.69
0.0
  
 PB
 
4.69 PB
 0.0
       
4Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK774.45
0.0
  
 
 
4.45
 0.0
       
5Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK773.98
0.0
  
 
 
3.98
 0.0
       
5Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik3.98
0.0
  
 PB
 
3.98 PB
 0.0
       
7Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik3.68
0.0
  
 
 
3.68
 0.0
       
8Andreas Tækker ChristiansenAndreas Tækker Christiansen ('10)Stoholm Atletik3.67
0.0
  
 
 
3.67
 0.0
       
9Oliver Skov PedersenOliver Skov Pedersen ('10)SAK773.55
0.0
  
 PB
 
3.55 PB
 0.0
       
10Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik2.72
0.0
  
 SB
 
2.72 SB
 0.0
       
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik8.26
  
 PB
 
8.26 PB       
2Andreas Tækker ChristiansenAndreas Tækker Christiansen ('10)Stoholm Atletik5.33
  
 
 
5.33       
3Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik5.01
  
 
 
5.01       
4Oliver Skov PedersenOliver Skov Pedersen ('10)SAK774.93
  
 PB
 
4.93 PB       
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik13.86
  
 PB
 
13.86 PB       
D13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM29.35
  
 PB
 
29.35 PB       
2Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik12.63
  
 
 
12.63       
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM31.54
  
 
 
31.54       
2Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik28.49
  
 PB
 
28.49 PB       
3Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7722.78
  
 
 
22.78       
4Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7719.89
  
 PB
 
19.89 PB       
5Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK7717.70
  
 PB
 
17.70 PB       
6Sebastian LauthSebastian Lauth ('09)Viborg AM11.72
  
 PB
 
11.72 PB       
P13 80 m    
Vind: -2.1

Finale A

Finale
Vind: -2.1
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik11.7h
  
 
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7711.7h
  
 
3Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM11.8h
  
 
3Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik11.8h
  
 
3Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7711.8h
  
 
6Marie HansenMarie Hansen ('09)SAK7712.1h
  
 
7Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM13.5h
  
 
P13 400 m    

Finale A

Finale
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK771:06.4h
  
 
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM3:34.5h
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM1.35
  
 PB
 
1.35 PB
  O
1.40
XXX
      
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik1.15
  
 =PB
 
1.15 =PB
  O
1.20
XXX
      
3Marie HansenMarie Hansen ('09)SAK771.05
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10
XXX
      
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.40 w
w
  
 
 
4.40       
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.13 w
w
  
 
 
4.13       
3Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM3.86 w
w
  
 
4Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik3.80 w
w
  
 
 
3.80       
5Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM3.56 w
w
  
 
 
3.56       
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik9.21
  
 
 
9.21       
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.03
  
 PB
 
8.03 PB       
3Ayeen KenjoAyeen Kenjo ('09)Skanderborg Atletik7.25
  
 PB
 
7.25 PB       
4Marie HansenMarie Hansen ('09)SAK776.65
  
 PB
 
6.65 PB       
5Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM5.05
  
 PB
 
5.05 PB       
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik19.18
  
 
 
19.18       
2Ayeen KenjoAyeen Kenjo ('09)Skanderborg Atletik11.13
  
 
 
11.13       
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik18.31
  
 PB
 
18.31 PB       
2Ayeen KenjoAyeen Kenjo ('09)Skanderborg Atletik11.19
  
 PB
 
11.19 PB       
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM27.17
  
 
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik22.30
  
 
 
22.30       
3Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM21.13
  
 PB
 
21.13 PB       
4Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7713.47
  
 
 
13.47       
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Frederik Gøgsig Odgaard
Frederik Gøgsig Odgaard ('12)
Skanderborg Atletik9.8h w
  
 
1Villads JuulVillads Juul ('11)SAK779.8h w
  
 
3Otto BechOtto Bech ('11)SAK779.9h w
  
 
4Bertram HylborgBertram Hylborg ('11)SAK7710.1h w
  
 
5Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK7710.2h w
  
 
6Oskar FogedOskar Foged ('11)SAK7710.4h w
  
 
7
Thyge Risom Nielsen
Thyge Risom Nielsen ('12)
Viborg AM11.2h w
  
 
8
Magnus Arp Ladekjær
Magnus Arp Ladekjær ('12)
HGF AM11.5h w
  
 
9Matti Nonbo KristiansenMatti Nonbo Kristiansen ('11)SAK7711.7h w
  
 
10
Milas Baltzerson
Milas Baltzerson ('12)
Stoholm Atletik12.2h w
  
 
11
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik14.5h w
  
 
D11 600 m    

Finale A

Finale
1Otto BechOtto Bech ('11)SAK772:01.8h
  
 PB
2Nicolai Fynsk SøndergaardNicolai Fynsk Søndergaard ('11)SAK772:05.6h
  
 
3Bertram HylborgBertram Hylborg ('11)SAK772:12.3h
  
 PB
4Villads JuulVillads Juul ('11)SAK772:17.5h
  
 PB
5Oskar FogedOskar Foged ('11)SAK772:18.1h
  
 PB
6
Thyge Risom Nielsen
Thyge Risom Nielsen ('12)
Viborg AM2:22.1h
  
 PB
7Matti Nonbo KristiansenMatti Nonbo Kristiansen ('11)SAK772:26.7h
  
 PB
8
Magnus Arp Ladekjær
Magnus Arp Ladekjær ('12)
HGF AM2:28.3h
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Matti Nonbo KristiansenMatti Nonbo Kristiansen ('11)SAK771.15
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20
XXX
      
2
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik0.85
  
 =PB
 
0.85 =PB
  O
0.90
XXX
      
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Frederik Gøgsig Odgaard
Frederik Gøgsig Odgaard ('12)
Skanderborg Atletik4.14
0.0
  
 
 
4.14
 0.0
       
2Nicolai Fynsk SøndergaardNicolai Fynsk Søndergaard ('11)SAK773.64
0.0
  
 =PB
 
3.64 =PB
 0.0
       
3Oskar FogedOskar Foged ('11)SAK773.52
0.0
  
 PB
 
3.52 PB
 0.0
       
4Bertram HylborgBertram Hylborg ('11)SAK773.41
0.0
  
 
 
3.41
 0.0
       
5Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK773.39
0.0
  
 PB
 
3.39 PB
 0.0
       
6Otto BechOtto Bech ('11)SAK773.25
0.0
  
 PB
 
3.25 PB
 0.0
       
7Villads JuulVillads Juul ('11)SAK773.24
0.0
  
 PB
 
3.24 PB
 0.0
       
8
Thyge Risom Nielsen
Thyge Risom Nielsen ('12)
Viborg AM3.02
0.0
  
 PB
 
3.02 PB
 0.0
       
9
Magnus Arp Ladekjær
Magnus Arp Ladekjær ('12)
HGF AM2.96
0.0
  
 PB
 
2.96 PB
 0.0
       
10
Milas Baltzerson
Milas Baltzerson ('12)
Stoholm Atletik2.52
0.0
  
 PB
 
2.52 PB
 0.0
       
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Oskar FogedOskar Foged ('11)SAK776.12
  
 PB
 
6.12 PB       
2Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK775.87
  
 PB
 
5.87 PB       
3Nicolai Fynsk SøndergaardNicolai Fynsk Søndergaard ('11)SAK775.65
  
 PB
 
5.65 PB       
4
Thyge Risom Nielsen
Thyge Risom Nielsen ('12)
Viborg AM4.99
  
 PB
 
4.99 PB       
5
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik4.27
  
 PB
 
4.27 PB       
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Matti Nonbo KristiansenMatti Nonbo Kristiansen ('11)SAK7734.54
  
 PB
 
34.54 PB       
2
Magnus Arp Ladekjær
Magnus Arp Ladekjær ('12)
HGF AM34.00
  
 
 
34.00       
3Otto BechOtto Bech ('11)SAK7731.24
  
 PB
 
31.24 PB       
4
Frederik Gøgsig Odgaard
Frederik Gøgsig Odgaard ('12)
Skanderborg Atletik26.35
  
 PB
 
26.35 PB       
5Villads JuulVillads Juul ('11)SAK7725.56
  
 PB
 
25.56 PB       
6Bertram HylborgBertram Hylborg ('11)SAK7725.30
  
 PB
 
25.30 PB       
7
Milas Baltzerson
Milas Baltzerson ('12)
Stoholm Atletik20.40
  
 PB
 
20.40 PB       
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK779.6h w
  
 
2
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM9.8h w
  
 
3Rosa FløjgaardRosa Fløjgaard ('11)SAK7710.1h w
  
 
4Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK7710.2h w
  
 
5Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK7710.3h w
  
 
6Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK7710.4h w
  
 
7
Kathrine Emma Nielsen
Kathrine Emma Nielsen ('12)
HGF AM10.6h w
  
 
7Sofia KramerSofia Kramer ('11)SAK7710.6h w
  
 
9Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM11.0h w
  
 
10
Luna Ulstrup
Luna Ulstrup ('12)
Stoholm Atletik11.2h w
  
 
10
Marie Thusing Stephensen
Marie Thusing Stephensen ('12)
HGF AM11.2h w
  
 
12Sofia GramSofia Gram ('11)SAK7711.3h w
  
 
12
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM11.3h w
  
 
14
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK7711.5h w
  
 
15Emilie SchrøderEmilie Schrøder ('11)HGF AM12.2h w
  
 
P11 600 m    

Finale A

Finale
1Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK772:10.4h
  
 PB
2
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM2:13.5h
  
 
3Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK772:16.6h
  
 PB
4Rosa FløjgaardRosa Fløjgaard ('11)SAK772:16.7h
  
 PB
5
Marie Thusing Stephensen
Marie Thusing Stephensen ('12)
HGF AM2:28.2h
  
 PB
6Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK772:29.7h
  
 PB
7
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM2:31.2h
  
 
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM4:09.8h
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK771.20
  
 
 
1.20
  O
1.25
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK774.02 w
w
  
 
 
4.02 PB       
2Rosa FløjgaardRosa Fløjgaard ('11)SAK773.78 w
w
  
 
 
3.78 PB       
3
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM3.46 w
w
  
 
 
3.46       
4
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM3.41 w
w
  
 
 
3.41 PB       
5Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK773.27 w
w
  
 
 
3.27       
6Sofia KramerSofia Kramer ('11)SAK773.22 w
w
  
 
 
3.22 PB       
7
Marie Thusing Stephensen
Marie Thusing Stephensen ('12)
HGF AM3.16 w
w
  
 
 
3.16 PB       
8Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM3.11 w
w
  
 
 
3.11 PB       
9
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM3.10 w
w
  
 
 
3.10 PB       
10Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK773.00 w
w
  
 
 
3.00       
11
Luna Ulstrup
Luna Ulstrup ('12)
Stoholm Atletik2.76 w
w
  
 
 
2.76       
12Emilie SchrøderEmilie Schrøder ('11)HGF AM2.75 w
w
  
 
 
2.75 PB       
13Sofia GramSofia Gram ('11)SAK772.72 w
w
  
 
 
2.72 PB       
14
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK772.62 w
w
  
 
 
2.62       
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK778.55
  
 PB
 
8.55 PB       
2
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM6.96
  
 PB
 
6.96 PB       
3Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK775.19
  
 PB
 
5.19 PB       
4Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM4.90
  
 PB
 
4.90 PB       
5
Luna Ulstrup
Luna Ulstrup ('12)
Stoholm Atletik4.80
  
 
 
4.80       
6Rosa FløjgaardRosa Fløjgaard ('11)SAK774.69
  
 
 
4.69       
7
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM4.66
  
 
 
4.66       
8
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK774.64
  
 
 
4.64       
9Sofia KramerSofia Kramer ('11)SAK774.58
  
 PB
 
4.58 PB       
10Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK774.54
  
 
 
4.54       
11
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM4.38
  
 PB
 
4.38 PB       
12
Marie Thusing Stephensen
Marie Thusing Stephensen ('12)
HGF AM4.25
  
 
 
4.25       
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK7721.52
  
 PB
 
21.52 PB       
2Sofia GramSofia Gram ('11)SAK7718.02
  
 PB
 
18.02 PB       
3Emilie SchrøderEmilie Schrøder ('11)HGF AM16.32
  
 PB
 
16.32 PB       
D9 40 m    
Vind: -1.8

Finale A

Finale
Vind: -1.8
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK777.2h
  
 
2
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK777.3h
  
 
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik8.1h
  
 
3
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
HGF AM8.1h
  
 
5
Valter Fløistrup Thorsen
Valter Fløistrup Thorsen ('13)
Viborg AM8.2h
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK771:21.6h
  
 
2
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK771:24.0h
  
 
3
Valter Fløistrup Thorsen
Valter Fløistrup Thorsen ('13)
Viborg AM1:33.5h
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK773.41
0.0
  
 PB
 
3.41 PB
 0.0
       
2
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK773.00
0.0
  
 
 
3.00
 0.0
       
3
Valter Fløistrup Thorsen
Valter Fløistrup Thorsen ('13)
Viborg AM2.73
0.0
  
 PB
 
2.73 PB
 0.0
       
4
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik2.66
0.0
  
 
 
2.66
 0.0
       
5
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
HGF AM2.45
0.0
  
 
 
2.45
 0.0
       
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK775.53
  
 PB
 
5.53 PB       
2
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK775.17
  
 PB
 
5.17 PB       
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik4.32
  
 
 
4.32       
4
Valter Fløistrup Thorsen
Valter Fløistrup Thorsen ('13)
Viborg AM4.26
  
 PB
 
4.26 PB       
5
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
HGF AM3.86
  
 PB
 
3.86 PB       
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM7.0h w
  
 
2
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK777.4h w
  
 
2
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK777.4h w
  
 
2
Andrea Hedegaard Kristensen
Andrea Hedegaard Kristensen ('13)
Skive AM7.4h w
  
 
5
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM7.6h w
  
 
5
Trine Vinther
Trine Vinther ('13)
HGF AM7.6h w
  
 
7
Nova Vogn Heinesen
Nova Vogn Heinesen ('13)
SAK777.8h w
  
 
8
Sophie Sonne
Sophie Sonne ('13)
Viborg AM7.9h w
  
 
8
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM7.9h w
  
 
10
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK778.0h w
  
 
11
Naomi Stengaard
Naomi Stengaard ('13)
Viborg AM8.2h w
  
 
12
Signe Bundgaard
Signe Bundgaard ('14)
Viborg AM8.3h w
  
 
12
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK778.3h w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM1:24.3h
  
 
2
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK771:27.9h
  
 
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM1:29.0h
  
 
4
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM1:30.0h
  
 
5
Trine Vinther
Trine Vinther ('13)
HGF AM1:31.1h
  
 
6
Andrea Hedegaard Kristensen
Andrea Hedegaard Kristensen ('13)
Skive AM1:32.0h
  
 
7
Nova Vogn Heinesen
Nova Vogn Heinesen ('13)
SAK771:33.0h
  
 
8
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK771:33.6h
  
 
9
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK771:35.5h
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM3.47 w
w
  
 
 
3.47 PB       
2
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK773.45 w
w
  
 
 
3.45 PB       
3
Andrea Hedegaard Kristensen
Andrea Hedegaard Kristensen ('13)
Skive AM3.38 w
w
  
 
 
3.38 PB       
4
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM3.08 w
w
  
 
 
3.08 PB       
5
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM2.97 w
w
  
 
 
2.97       
6
Nova Vogn Heinesen
Nova Vogn Heinesen ('13)
SAK772.88 w
w
  
 
 
2.88 PB       
7
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK772.78 w
w
  
 
 
2.78       
8
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK772.75 w
w
  
 
 
2.75 PB       
9
Trine Vinther
Trine Vinther ('13)
HGF AM2.74 w
w
  
 
 
2.74 PB       
10
Signe Bundgaard
Signe Bundgaard ('14)
Viborg AM2.65 w
w
  
 
 
2.65 PB       
11
Sophie Sonne
Sophie Sonne ('13)
Viborg AM2.51 w
w
  
 
 
2.51       
11
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK772.51 w
w
  
 
 
2.51       
13
Naomi Stengaard
Naomi Stengaard ('13)
Viborg AM2.50 w
w
  
 
 
2.50       
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK774.46
  
 
 
4.46       
2
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK774.22
  
 
 
4.22       
3
Naomi Stengaard
Naomi Stengaard ('13)
Viborg AM3.80
  
 PB
 
3.80 PB       
4
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK773.65
  
 PB
 
3.65 PB       
5
Trine Vinther
Trine Vinther ('13)
HGF AM3.02
  
 PB
 
3.02 PB       
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Andrea Hedegaard Kristensen
Andrea Hedegaard Kristensen ('13)
Skive AM22.10
  
 PB
 
22.10 PB       
2
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM18.88
  
 
 
18.88       
3
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM17.61
  
 PB
 
17.61 PB       
4
Nova Vogn Heinesen
Nova Vogn Heinesen ('13)
SAK7714.57
  
 PB
 
14.57 PB       
5
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK7714.25
  
 PB
 
14.25 PB       
6
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM13.69
  
 
 
13.69       
7
Signe Bundgaard
Signe Bundgaard ('14)
Viborg AM12.72
  
 
 
12.72       
8
Sophie Sonne
Sophie Sonne ('13)
Viborg AM12.36
  
 
 
12.36       
D7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Villum Viinberg
Villum Viinberg ('15)
HGF AM8.7h w
  
 
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Villum Viinberg
Villum Viinberg ('15)
HGF AM1:38.6h
  
 
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Villum Viinberg
Villum Viinberg ('15)
HGF AM2.40 w
w
  
 
 
2.40 PB       
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Villum Viinberg
Villum Viinberg ('15)
HGF AM3.16
  
 PB
 
3.16 PB       
P7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Augusta Hedegaard Kristensen
Augusta Hedegaard Kristensen ('15)
Skive AM8.3h w
  
 
2
Agnes Stjerne-Hansen
Agnes Stjerne-Hansen ('15)
SAK778.6h w
  
 
3
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM9.3h w
  
 
P7 400 m    

Finale A

Finale
1
Agnes Stjerne-Hansen
Agnes Stjerne-Hansen ('15)
SAK771:38.8h
  
 
2
Augusta Hedegaard Kristensen
Augusta Hedegaard Kristensen ('15)
Skive AM1:45.5h
  
 
3
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM2:05.4h
  
 
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Augusta Hedegaard Kristensen
Augusta Hedegaard Kristensen ('15)
Skive AM2.27 w
w
  
 
 
2.27       
2
Agnes Stjerne-Hansen
Agnes Stjerne-Hansen ('15)
SAK772.19 w
w
  
 
 
2.19 PB       
3
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM2.08 w
w
  
 
 
2.08       
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Agnes Stjerne-Hansen
Agnes Stjerne-Hansen ('15)
SAK7711.20
  
 PB
 
11.20 PB       
2
Augusta Hedegaard Kristensen
Augusta Hedegaard Kristensen ('15)
Skive AM8.17
  
 PB
 
8.17 PB       
3
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM6.83
  
 PB
 
6.83 PB       

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon