Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frankfurt GER: Mainova Frankfurt Marathon 30.10.2022

M Maraton    

Finale A

Finale
1
Brimin Misoi
Brimin Misoi ('89)
KEN2:06:11
  
 PB
2
Samwel Nyamae
Samwel Nyamae ('93)
KEN2:07:19
  
 PB
3
Deresa Geleta
Deresa Geleta 
ETH2:07:30
  
 PB
4
Balew Yihunle
Balew Yihunle ('98)
ETH2:09:21
  
 
5
Martin Kosgei
Martin Kosgei ('89)
KEN2:10:22
  
 SB
6
Boniface Kimuti
Boniface Kimuti ('95)
KEN2:11:08
  
 PB
7
Hendrik Pfeiffer
Hendrik Pfeiffer ('93)
GER2:11:28
  
 
8
Stephen Nkubitu
Stephen Nkubitu ('94)
KEN2:11:34
  
 PB
9
Merhawi Ghebreselasie
Merhawi Ghebreselasie ('92)
ERI2:12:34
  
 PB
10
Justino Pedro Da Silva
Justino Pedro Da Silva ('85)
BRA2:12:41
  
 PB
11
Gebru Redahgne
Gebru Redahgne 
ETH2:12:49
  
 
12
Dominic Letting
Dominic Letting ('94)
KEN2:14:38
  
 SB
13
Kiros Ashenafi
Kiros Ashenafi ('97)
ETH2:17:57
  
 PB
14
Michael Alber
Michael Alber ('97)
GER2:20:06
  
 PB
15
Yonas Kinde
Yonas Kinde ('80)
LUX2:20:10
  
 SB DM 1
16
Antoine Rondot
Antoine Rondot ('85)
FRA2:20:52
  
 PB
17
James Dunn
James Dunn ('95)
GBR2:23:03
  
 PB
18
Gregor Yates
Gregor Yates ('84)
GBR2:23:04
  
 PB
19
Péter Jenkei
Péter Jenkei ('92)
HUN2:23:59
  
 SB
20
Anthony Ekai
Anthony Ekai 
KEN2:24:12
  
 PB
21
Gabriel Lautenschlager
Gabriel Lautenschlager ('95)
GER2:25:04
  
 PB
22
Peter Huck
Peter Huck ('90)
GBR2:25:23
  
 PB
23
Marco Najibe Salami
Marco Najibe Salami ('85)
ITA2:25:38
  
 SB
24
Jonas Hoffmann
Jonas Hoffmann ('96)
GER2:25:54
  
 PB
25
Sven Perleth
Sven Perleth ('88)
GER2:26:29
  
 PB
26
David Keller
David Keller ('92)
SUI2:27:10
  
 PB
27
Ignace Buelens
Ignace Buelens 
BEL2:27:12
  
 PB
28
Kim-Roger Trøite
Kim-Roger Trøite 
NOR2:27:52
  
 PB
29
Tommy Kinders
Tommy Kinders ('88)
BEL2:28:10
  
 SB
30
Mathieu Van Overeem
Mathieu Van Overeem ('89)
BEL2:28:38
  
 
31
Brian Rich
Brian Rich 
USA2:28:52
  
 PB
32
Giovanni Vanini
Giovanni Vanini ('84)
ITA2:29:31
  
 SB
33
Henrik Zeffer
Henrik Zeffer ('84)
SWE2:29:54
  
 PB
34
Pierrick Mialle
Pierrick Mialle ('80)
FRA2:29:56
  
 PB
35
Kyle Doherty
Kyle Doherty 
IRL2:30:29
  
 SB
36
Simon Pulfer
Simon Pulfer ('94)
GER2:30:39
  
 PB
37
Franck Simard
Franck Simard ('87)
FRA2:30:42
  
 PB
38
Alexandre Dubest
Alexandre Dubest 
FRA2:30:51
  
 PB
39
Necula Robert
Necula Robert ('90)
ROU2:31:38
  
 PB
40
Markus Liebelt
Markus Liebelt 
GER2:31:44
  
 PB
41
Damien Bourguin
Damien Bourguin ('92)
FRA2:31:47
  
 PB
42Rasmus Dall-HansenRasmus Dall-Hansen ('91)DEN2:31:47
  
 
43
Michael Wiebelt
Michael Wiebelt ('88)
GER2:31:51
  
 PB
44
Maximilian Walter
Maximilian Walter ('96)
GER2:31:58
  
 PB
45
Nicolas Meunier
Nicolas Meunier ('83)
FRA2:31:58
  
 PB
46
Michael Chromik
Michael Chromik 
GER2:32:18
  
 PB
47
Elias Gemperli
Elias Gemperli ('95)
SUI2:32:20
  
 
48
Luca Tocco
Luca Tocco ('86)
ITA2:32:23
  
 SB
49Mathias BräunerMathias Bräuner ('87)DEN2:32:23
  
 PB
50
Ákos Molnár
Ákos Molnár ('91)
HUN2:32:34
  
 SB DM 2
51
Antti Hyttinen
Antti Hyttinen ('83)
FIN2:32:59
  
 PB
52
Hagen Bierlich
Hagen Bierlich ('94)
GER2:34:03
  
 PB
53
Ludovic Baur
Ludovic Baur ('93)
FRA2:34:13
  
 PB
54
Dirk Van Den Broek
Dirk Van Den Broek 
NED2:34:19
  
 PB
55
Frederic Walczak
Frederic Walczak ('82)
FRA2:34:19
  
 SB
56
Manuel Berguño
Manuel Berguño ('80)
ESP2:34:20
  
 
57
Fabian Borggrefe
Fabian Borggrefe ('72)
GER2:34:23
  
 SB
58
Arnaud Deletraz
Arnaud Deletraz ('86)
FRA2:34:24
  
 PB
59
Maximilian Irle
Maximilian Irle ('92)
GER2:34:37
  
 PB
60
Carlo Nenast
Carlo Nenast 
GER2:34:45
  
 PB
61
Rubén Marco Arroyo
Rubén Marco Arroyo ('79)
NOR2:34:49
  
 PB
62
Stefan Hartmann
Stefan Hartmann ('86)
GER2:35:19
  
 PB
63
David Cheserek
David Cheserek 
KEN2:34:56
  
 PB
64
Haakon Urdal
Haakon Urdal 
NOR2:35:23
  
 
65
Aleksandris Rascevskis
Aleksandris Rascevskis 
LTU2:35:24
  
 
66
Max Rahm
Max Rahm ('97)
GER2:35:32
  
 
67
Chafik Jbari
Chafik Jbari 
FRA2:35:33
  
 PB
68
Mikail Demirkazan
Mikail Demirkazan ('93)
BEL2:35:37
  
 SB
69
Ryan Marshall
Ryan Marshall 
GBR2:35:45
  
 PB
70
Mattias Jonsson
Mattias Jonsson ('89)
SWE2:35:45
  
 PB
71
Frode Tjelta
Frode Tjelta ('75)
NOR2:35:53
  
 PB
72
Kit Edwards
Kit Edwards 
GBR2:36:03
  
 PB
74
Ola Korbøl
Ola Korbøl ('91)
NOR2:36:32
  
 PB
75
Jérémy Schouwey
Jérémy Schouwey ('91)
SUI2:36:30
  
 PB
76
Orion Osiris Devriendt
Orion Osiris Devriendt 
BEL2:36:35
  
 PB
77
Eivind Flugstad Østberg
Eivind Flugstad Østberg ('88)
NOR2:36:41
  
 PB
78
Luis Santos
Luis Santos ('01)
POR2:36:51
  
 PB
79
Ola Sakshaug
Ola Sakshaug ('84)
NOR2:36:52
  
 
82
Andreas Sichert
Andreas Sichert 
GER2:37:05
  
 PB
83
Joseph Baker
Joseph Baker 
GBR2:37:13
  
 
84
Nils Schallner
Nils Schallner ('80)
GER2:37:02
  
 SB
85
Dominik Haberstroh
Dominik Haberstroh ('86)
GER2:37:27
  
 PB
86
Josefph Baker
Josefph Baker 
GBR2:37:13
  
 PB
88
Juan Antonio Fernandez
Juan Antonio Fernandez ('82)
ESP2:37:29
  
 PB
89
Steffen Lang
Steffen Lang ('83)
GER2:37:33
  
 PB
95
Henrik Fleisje
Henrik Fleisje 
NOR2:38:09
  
 PB
98
Olof Simann
Olof Simann ('95)
SWE2:38:20
  
 SB
102
Gert-Jan Wetzelaer
Gert-Jan Wetzelaer 
NED2:38:28
  
 PB
103Emil FoldagerEmil Foldager ('91)DEN2:38:30
  
 SB
104Anders Kamp HolmAnders Kamp Holm ('79)DEN2:38:30
  
 SB
105
Peep Jalakas
Peep Jalakas ('85)
EST2:39:00
  
 PB
119
Petri Juuti
Petri Juuti 
FIN2:40:13
  
 
130Joakim SvolgaardJoakim Svolgaard ('87)DEN2:41:13
  
 
139Jesper ReinholtJesper Reinholt ('86)DEN2:42:20
  
 PB
140Mads HarderMads Harder ('76)DEN2:42:05
  
 SB
141
Jaanus Kallaste
Jaanus Kallaste ('86)
EST2:42:21
  
 SB
142
Jos In 'T Panhuis
Jos In 'T Panhuis 
NED2:42:08
  
 PB
175
Aidan Mc Swiney
Aidan Mc Swiney ('84)
IRL2:44:05
  
 
191
Mikael Tisjö
Mikael Tisjö ('81)
SWE2:44:54
  
 
192
Aleksi Niemelä
Aleksi Niemelä 
FIN2:45:03
  
 PB
211
Merijn De Ruijter Van Steveninck
Merijn De Ruijter Van Steveninck 
NED2:46:38
  
 PB
212
Johan Forsman
Johan Forsman ('84)
SWE2:46:49
  
 PB
215
Matthijs Monster
Matthijs Monster 
NED2:46:49
  
 PB
218
Werner Kranenburg
Werner Kranenburg 
NED2:47:09
  
 PB
223Martin GudmandMartin Gudmand ('74)DEN2:47:13
  
 
224
Marijn Hulsegge
Marijn Hulsegge 
NED2:47:32
  
 PB
240
Mark Herrera
Mark Herrera ('84)
MLT2:48:42
  
 PB
251
Sander Heesen
Sander Heesen 
NED2:48:58
  
 PB
256Mads Bach CarlsenMads Bach Carlsen ('93)DEN2:49:23
  
 PB
269
Fredrick Lee-Ohlsson
Fredrick Lee-Ohlsson ('82)
SWE2:49:46
  
 SB
288
Rick Kroezen
Rick Kroezen 
NED2:51:12
  
 PB
290
Trust Mtinsi
Trust Mtinsi 
IRL2:51:15
  
 SB
292Thomas Thellersen BørnerThomas Thellersen Børner ('69)DEN2:51:07
  
 PB
311
Stefan Åberg
Stefan Åberg ('81)
SWE2:52:05
  
 SB
313
Marcus Dynevall
Marcus Dynevall ('87)
SWE2:52:06
  
 SB
323Christian Nørgaard NielsenChristian Nørgaard Nielsen ('83)DEN2:52:33
  
 SB
332
Emil Luusua
Emil Luusua ('96)
SWE2:53:28
  
 PB
334
James Lineen
James Lineen 
IRL2:52:50
  
 PB
340
Olli-Pekka Nuuttila
Olli-Pekka Nuuttila 
FIN2:53:06
  
 PB
356
Chrysanthos Antoniou
Chrysanthos Antoniou 
CYP2:53:51
  
 PB
366
Henrik Ågren
Henrik Ågren ('89)
SWE2:54:10
  
 
369
Christian Dahlmann
Christian Dahlmann ('75)
SWE2:53:58
  
 
388
Edvin Mand
Edvin Mand 
EST2:55:23
  
 SB
397
Jos Janssen
Jos Janssen 
NED2:55:13
  
 PB
405Jacob Victor HansenJacob Victor Hansen ('93)DEN2:55:27
  
 SB
415
Jason Nichol
Jason Nichol 
IRL2:56:04
  
 PB
422
Magnus Magnusson
Magnus Magnusson ('68)
SWE2:56:36
  
 SB
428
Falco Van Dijck
Falco Van Dijck 
NED2:56:27
  
 PB
430Lars Buch HansenLars Buch Hansen DEN2:56:42
  
 PB
436
Martin Flensén
Martin Flensén ('84)
SWE2:57:02
  
 SB
450
Paul Vd Voort Vd Kleij
Paul Vd Voort Vd Kleij 
NED2:57:05
  
 PB
451Mathias PedersenMathias Pedersen ('89)DEN2:57:26
  
 PB
463
Hans Hoorweg
Hans Hoorweg 
NED2:57:23
  
 PB
477
Janne Väisänen
Janne Väisänen ('81)
FIN2:57:57
  
 
485
John O’Toole
John O’Toole ('58)
IRL2:58:05
  
 PB
488Mathias KirkegaardMathias Kirkegaard DEN2:58:36
  
 PB
504
Peter Sijbrandij
Peter Sijbrandij 
NED2:59:00
  
 PB
512Thomas HansenThomas Hansen ('80)DEN2:58:40
  
 PB
518
Michael Hamill
Michael Hamill 
IRL2:58:39
  
 PB
530Kristian Pape JørgensenKristian Pape Jørgensen ('80)DEN2:59:02
  
 
565
Marko Vaittinen
Marko Vaittinen ('70)
FIN3:00:10
  
 SB
566
Joey Marrinan
Joey Marrinan 
IRL3:00:17
  
 PB
583Anders DohnAnders Dohn ('81)DEN3:00:35
  
 PB
586
Nicklas Rylin
Nicklas Rylin ('84)
SWE3:00:31
  
 PB
590Rasmus Fjord MoesgaardRasmus Fjord Moesgaard ('99)DEN3:00:49
  
 PB
601
Garrett Casey
Garrett Casey 
IRL3:01:03
  
 PB
634Mark Nielsen LundMark Nielsen Lund DEN3:02:11
  
 PB
635
Richard Hobson
Richard Hobson 
IRL3:02:19
  
 PB
640
Steve Clune
Steve Clune 
IRL3:02:28
  
 PB
645
David Barton
David Barton 
IRL3:02:39
  
 PB
658Per AndersenPer Andersen ('74)DEN3:03:43
  
 
674Daniel SandstrømDaniel Sandstrøm ('84)DEN3:03:30
  
 SB
707
Sergey Frolov
Sergey Frolov ('72)
FIN3:04:22
  
 PB
711Johan Rafael JensenJohan Rafael Jensen ('95)DEN3:04:52
  
 PB
722Preben RasmussenPreben Rasmussen ('75)DEN3:05:04
  
 
723
Renat Vafin
Renat Vafin ('73)
EST3:04:54
  
 SB
752Soren LykkeSoren Lykke DEN3:06:16
  
 PB
755Bjarne ØstergaardBjarne Østergaard ('71)DEN3:06:24
  
 PB
768
Joe Kelleher
Joe Kelleher 
IRL3:06:21
  
 PB
775Morten RasmussenMorten Rasmussen ('81)DEN3:06:42
  
 SB
785
Markku Pehkonen
Markku Pehkonen ('75)
FIN3:07:34
  
 PB
786Morten RajczikMorten Rajczik ('91)DEN3:07:26
  
 
823
James Sciriha
James Sciriha ('84)
MLT3:08:36
  
 PB
844
Andreas Bergström
Andreas Bergström ('91)
SWE3:09:57
  
 PB
847
Daibhi O’Leary
Daibhi O’Leary 
IRL3:09:55
  
 PB
865
Priit Evardi
Priit Evardi ('73)
EST3:09:17
  
 SB
891
Jacob Ryder
Jacob Ryder ('86)
SWE3:10:00
  
 PB
902
Jonatan Hägerström
Jonatan Hägerström 
SWE3:10:52
  
 PB
909
Damian Landy
Damian Landy 
IRL3:11:01
  
 PB
917
Siim Saidla
Siim Saidla ('84)
EST3:10:14
  
 SB
918
Gary Hynes
Gary Hynes ('77)
IRL3:10:33
  
 PB
978
Mattias Forssell
Mattias Forssell 
SWE3:13:03
  
 PB
1008
Edward Cosgrove
Edward Cosgrove 
IRL3:13:29
  
 PB
1030
Anthony O’Brien
Anthony O’Brien 
IRL3:13:43
  
 PB
1047Stefan SchiønningStefan Schiønning DEN3:14:41
  
 
1049Jacob PetersenJacob Petersen ('98)DEN3:14:39
  
 PB
1085
Tim Nielsen
Tim Nielsen 
SWE3:15:42
  
 PB
1101
Petteri Räisänen
Petteri Räisänen 
FIN3:15:56
  
 PB
1198
Eemeli Eiste
Eemeli Eiste 
FIN3:19:19
  
 PB
1263
Joni Jantunen
Joni Jantunen 
FIN3:20:55
  
 PB
1264
Heikki Hakkarainen
Heikki Hakkarainen 
FIN3:19:25
  
 PB
1445
Matias Londen
Matias Londen 
FIN3:25:52
  
 PB
1491
Lasse Keisalo
Lasse Keisalo ('68)
FIN3:25:20
  
 PB
1
Yonas Kinde
Yonas Kinde ('80)
LUX2:20:10
  
 SB
2
Ákos Molnár
Ákos Molnár ('91)
HUN2:32:34
  
 SB
K Marathon    

Finale A

Finale
1
Sally Chepyego
Sally Chepyego ('85)
KEN2:23:11
  
 SB
2
Helah Kiprop
Helah Kiprop ('85)
KEN2:24:40
  
 
3
Jackline Chepngeno
Jackline Chepngeno ('93)
KEN2:25:14
  
 
4
Sofiya Yaremchuk
Sofiya Yaremchuk ('94)
ITA2:25:36
  
 PB
5
Caroline Jepchirchir
Caroline Jepchirchir ('85)
KEN2:27:58
  
 
6
Sardana Trofimova
Sardana Trofimova ('88)
RUS2:28:50
  
 SB
7
Meseret Abebayahau
Meseret Abebayahau ('98)
ETH2:29:21
  
 
8
Martha Akeno
Martha Akeno ('93)
KEN2:36:33
  
 
9
Rebecca Lonedo
Rebecca Lonedo ('96)
ITA2:39:54
  
 PB
10
Corinna Coenning
Corinna Coenning ('91)
GER2:40:48
  
 PB
11
Louise Small
Louise Small ('92)
GBR2:41:02
  
 SB
12
Andrea Meier
Andrea Meier ('93)
SUI2:43:18
  
 PB
13
Päivi Kauppinen
Päivi Kauppinen ('73)
FIN2:44:50
  
 SB
14
Tania Moser
Tania Moser ('90)
BOL2:44:59
  
 SB
15
Nesrine Leene
Nesrine Leene ('83)
LBN2:46:03
  
 PB
16Stine Katrine Bækgaard OlsenStine Katrine Bækgaard Olsen ('92)DEN2:48:00
  
 PB
17
Merle Brunnée
Merle Brunnée ('94)
GER2:48:00
  
 PB
18
Sigrun Gjølberg
Sigrun Gjølberg ('91)
NOR2:48:46
  
 PB
19
Nicole Möbus
Nicole Möbus ('87)
GER2:48:54
  
 SB
20
Marie Bouchard
Marie Bouchard ('93)
FRA2:48:56
  
 PB
21
Franziska Baist
Franziska Baist ('91)
GER2:49:29
  
 PB
22
Camilla Bønøgård
Camilla Bønøgård ('96)
NOR2:50:30
  
 
23
Petra Wassiluk
Petra Wassiluk ('69)
GER2:51:50
  
 SB
24
Charlotte Heim
Charlotte Heim ('95)
GER2:52:15
  
 PB
25
Marie Coosemans
Marie Coosemans ('96)
BEL2:52:26
  
 PB
26
Aude Salord
Aude Salord ('88)
FRA2:53:40
  
 SB
27
Lara Bromilow
Lara Bromilow ('82)
GBR2:55:02
  
 SB
28
Anny Wolter
Anny Wolter ('93)
LUX2:55:05
  
 PB DM 1
29
Shefi Xhaferaj
Shefi Xhaferaj 
LUX2:55:17
  
 PB DM 2
30
Line Askheim
Line Askheim 
NOR2:55:49
  
 PB
31
Pille Hinn
Pille Hinn ('91)
EST2:55:53
  
 PB
32
Nadja Hofer
Nadja Hofer ('80)
GER2:57:17
  
 PB
33Christina BilgravChristina Bilgrav ('96)DEN2:57:19
  
 PB
34
Sandra Perchaud
Sandra Perchaud ('77)
SUI2:57:25
  
 PB
35
Anna-Katharina Plinke
Anna-Katharina Plinke ('88)
GER2:58:27
  
 
36
Caoimhe Kilroy
Caoimhe Kilroy 
IRL2:58:37
  
 PB
37
Duan Li
Duan Li 
NED2:58:38
  
 PB
38Camilla Prisak PedersenCamilla Prisak Pedersen ('94)DEN2:59:37
  
 PB
40
Karina Maier
Karina Maier ('86)
GER2:59:54
  
 PB
41
Julia Brugger
Julia Brugger ('90)
GER3:01:57
  
 
46
Sari Juuti
Sari Juuti ('73)
FIN3:03:33
  
 SB
47
Yvonne Engel
Yvonne Engel ('77)
GER3:04:46
  
 PB
48
Amel Arab
Amel Arab 
FRA3:05:54
  
 PB
52Lene BrobergLene Broberg ('83)DEN3:06:31
  
 
56
Aurelie Marin
Aurelie Marin ('90)
FRA3:07:57
  
 PB
58
Sandra Schmid
Sandra Schmid ('82)
GER3:08:04
  
 SB
63
Franziska Rennecke
Franziska Rennecke ('99)
GER3:11:03
  
 PB
69
Sarah Gurney
Sarah Gurney ('71)
GBR3:12:24
  
 
70
Beáta Varga
Beáta Varga ('76)
HUN3:12:55
  
 PB DM 1
92
Mirja Vartiainen
Mirja Vartiainen ('71)
FIN3:17:08
  
 SB
96
Jessica Bruton
Jessica Bruton 
IRL3:18:49
  
 PB
104
Anna Ullberg
Anna Ullberg ('72)
SWE3:20:25
  
 PB
112Dorthe NyvangDorthe Nyvang ('78)DEN3:22:33
  
 PB
117
Theresé Flensén
Theresé Flensén ('87)
SWE3:24:14
  
 
119
Minna Lahtinen
Minna Lahtinen 
FIN3:24:16
  
 PB
120
Michelle Haagmans
Michelle Haagmans 
NED3:24:16
  
 PB
129
Niina Taimisto
Niina Taimisto 
FIN3:25:07
  
 PB
132
Maija Vallinoja
Maija Vallinoja ('66)
FIN3:24:43
  
 SB
145
Moonika Kitt
Moonika Kitt ('77)
EST3:27:08
  
 SB
149
Michelle Van Hooft
Michelle Van Hooft 
NED3:28:45
  
 
152
Amber Bongertman
Amber Bongertman 
NED3:28:37
  
 PB
165Kristine ArnborgKristine Arnborg ('87)DEN3:28:43
  
 PB
208
Lisa Stolp
Lisa Stolp 
NED3:35:17
  
 PB
213
Claudia Honig
Claudia Honig 
NED3:34:48
  
 PB
235
Sara Hobson
Sara Hobson 
IRL3:45:45
  
 PB
240Betina Øllgaard NielsenBetina Øllgaard Nielsen ('74)DEN3:38:44
  
 SB
253
Lisette Van Kesteren
Lisette Van Kesteren 
NED3:41:30
  
 PB
257
Helena Pulkki
Helena Pulkki 
FIN3:41:51
  
 PB
271
Margreet Koopman
Margreet Koopman 
NED3:42:09
  
 PB
274
Irene Van Enckevort
Irene Van Enckevort 
NED3:43:24
  
 PB
284
Gerda Edelman
Gerda Edelman 
NED3:43:05
  
 PB
289
Reet Järsk
Reet Järsk ('91)
EST3:42:27
  
 SB
348
Tessa Eerenberg
Tessa Eerenberg 
NED3:48:37
  
 PB
406
Nina De Winter
Nina De Winter 
NED4:01:30
  
 PB
1
Anny Wolter
Anny Wolter ('93)
LUX2:55:05
  
 PB
1
Beáta Varga
Beáta Varga ('76)
HUN3:12:55
  
 PB
2
Shefi Xhaferaj
Shefi Xhaferaj 
LUX2:55:17
  
 PB

Seneste resultater

29.5SilkeborgKastemangekamp
27.5KlaksvíkRaska Stórkapping 2
27.5GreveHvidovre Kastestævne
27‐28.5KøbenhavnNordic Athletics Championships
25.5AabenraaKast
24.5HerlevUP-stævne
24.5AalborgAalborg Outdoor II
24.5AarhusKast i Aarhus 1
24.5Maribo Kastestævne
23.5ViborgNålestævne
22.5AabenraaNålestævne
22.5GreveTræningsstævne 2
20‐21.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
20‐21.5KøbenhavnMangekamps Tribute
18.5BallerupKasternes Dag
17.5BagsværdBagsværd Run Event
16.5ViborgViborg Track Meeting I
16.5SæbyNålestævne Sæby
15.5VejleMasters holdkamp 1 Vest/Syd
15.5GreveDT Masters, Sjælland Syd 1
14.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
13.5HerningHerning Games
13.5TórshavnRASKA stórkapping 1
11.5KøbenhavnKIF Stævne 1
10.5VibyDT Masters 1. runde
10.5Maribo Kastestævne
10.5HillerødDT Masters, Sjælland Nord 1
9.5RandersKaste Stævne
9.5RandersNålestævne MIX
9.5SkiveTirsdagsstævne Maj
8.5SlagelseKastestævne
8.5GreveTræningsstævne 1
7.5StoholmKastestævne
6.5VallensbækPhønixmarchen
6.5VallensbækDM kapgang
6.5BagsværdBAC Kast
6.5EsbjergSå kaster vi igen
6‐7.5TårnbyTårnby Games
2.5BagsværdBAC_HIA Kast
2.5LyngbyKlubstævne
2.5OdenseFjordagerløbet
30.4ViborgVexa HLM R TESTLØB 4
30.4HvidovreIndestævne Hvidovre
29.4VejleRegionsstævne
29.4AalborgAalborg Outdoor I
29.4SilkeborgKastestævne 1
29.4SlagelseÅbningsstævne
29.4Hvide SandeNålestævne
29.4GlostrupGlostrup Games
25.4RandersKaste Stævne
22.4TórshavnOpin Kapping
22.4VejenRegionsstævne
22.4AarhusDM 10km
22.4AarhusDM 10km Ungdom
22.4AarhusEn forårsdag 10km åben
22.4GreveSæsonåbning kast
21.4TórshavnOpin Kapping
20.4TórshavnOpin Kapping
19.4TórshavnOpin Kapping
18.4TórshavnOpin Kapping