Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Nåle-/Regionsstævne Østjylland 29.10.2022 Inde
Randers Atletikhal og Langvang Atletik stadion

D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK779.04
  
 PB
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9.20
  
 
3Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik9.30
  
 PB
4Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja9.63
  
 
D13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja31.28
  
 PB
2Felix Halle HisdalFelix Halle Hisdal ('10)Aarhus Fremad33.94
  
 PB
3Mingus Halle HisdalMingus Halle Hisdal ('10)Aarhus Fremad34.41
  
 PB
Finale B
1Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja30.74
  
 PB
2Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja32.59
  
 PB
D13 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19003:19.28
  
 PB
2Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK773:26.88
  
 PB
3Mingus Halle HisdalMingus Halle Hisdal ('10)Aarhus Fremad3:27.54
  
 PB
4Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja3:30.11
  
 PB
5Felix Halle HisdalFelix Halle Hisdal ('10)Aarhus Fremad3:40.07
  
 PB
6Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik3:47.31
  
 PB
7Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik3:51.37
  
 PB
8Oskar VagtborgOskar Vagtborg ('09)Aarhus 19003:55.88
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja10.79
  
 PB
2Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik11.93
  
 PB
3Oskar VagtborgOskar Vagtborg ('09)Aarhus 190011.96
  
 PB
4Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja12.17
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja1.40
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
 XO
1.45
XXX
 
2Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK771.40
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35 PB
 XO
1.40 PB
XXO
1.45
XXX
3Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik1.25
  
 PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
1.30
XXX
   
4Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja1.25
  
 PB
 
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30
XXX
   
5Mingus Halle HisdalMingus Halle Hisdal ('10)Aarhus Fremad1.20
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19004.27
  
 PB
 
4.27 PB4.184.124.15    
2Oskar VagtborgOskar Vagtborg ('09)Aarhus 19004.05
  
 PB
 
4.05 PB3.963.883.78    
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK774.04
  
 PB
 
3.80 PB3.80 =PB4.04 PB4.00    
4Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja4.02
  
 SB
 
4.02 SB3.953.843.98    
5Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja3.99
  
 PB
 
3.84 PB3.703.98 PB3.99 PB    
6Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik3.97
  
 PB
 
3.97 PB3.763.672.72    
7Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja3.44
  
 
 
3.413.443.403.44    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik7.37
  
 PB
 
6.16 PB7.37 PB7.347.17    
2Felix Halle HisdalFelix Halle Hisdal ('10)Aarhus Fremad6.78
  
 PB
 
6.38 PB5.705.986.78 PB    
3Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja5.58
  
 PB
 
4.855.58 PB5.145.52    
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 190032.73
  
 SB
 
31.90 SB28.6832.73 SB30.36    
2Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik25.59
  
 
 
  X23.3724.3325.59    
3Felix Halle HisdalFelix Halle Hisdal ('10)Aarhus Fremad22.55
  
 SB
 
20.27 SB19.1922.55 SB21.17    
4Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja21.90
  
 
 
  X21.9014.5820.18    
5Oskar VagtborgOskar Vagtborg ('09)Aarhus 190021.49
  
 SB
 
  X18.18 SB21.49 SB20.18    
6Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7716.28
  
 
 
16.2813.7914.6015.65    
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.59
  
 PB
2Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad8.73
  
 PB
3Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK778.84
  
 PB
4Chili HillgaardChili Hillgaard ('09)Randers Freja9.47
  
 PB
5Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja9.70
  
 PB
6Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja9.71
  
 PB
P13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7730.77
  
 PB
2Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK7732.31
  
 PB
3Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja33.64
  
 PB
4Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 190033.77
  
 PB
P13 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 19003:58.27
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7712.74
  
 PB
Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 1900 DNF
  
 
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19001.35
  
 =PB
 
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
XXO
1.35 PB
XXO
       
2Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 19001.20
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
3Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja1.20
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
XXO
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
  
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.40
  
 PB
 
4.32 PB4.35 PB4.074.40 PB    
2Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad4.28
  
 PB
 
4.16 SB4.094.23 SB4.28 PB    
3Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19004.09
  
 PB
 
4.09 PB3.763.943.91    
4Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK774.06
  
 PB
 
4.06 PB3.974.053.50    
5Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja3.83
  
 PB
 
3.30 PB3.232.973.83 PB    
6Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad3.77
  
 PB
 
3.77 PB3.703.703.75    
7Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja3.60
  
 PB
 
3.60 PB3.513.453.19    
8Chili HillgaardChili Hillgaard ('09)Randers Freja3.55
  
 PB
 
3.55 PB3.383.113.35    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.61
  
 PB
 
8.02 PB8.61 PB7.807.60    
2Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja7.66
  
 PB
 
7.40 PB7.66 PB7.185.61    
3Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK777.45
  
 PB
 
7.45 PB7.216.557.23    
4Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19007.23
  
 PB
 
6.30 PB  –5.267.23 PB    
5Chili HillgaardChili Hillgaard ('09)Randers Freja6.72
  
 PB
 
6.50 PB6.72 PB6.186.39    
6Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 19005.94
  
 PB
 
5.84 PB5.86 PB5.94 PB5.74    
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja11.49
  
 SB
 
10.24 SB10.68 SB9.4511.49 SB    
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sebastian Hagensen
Sebastian Hagensen ('12)
Aarhus 19009.04
  
 PB
2
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad9.80
  
 PB
3
Christian Heegaard Klæstrup
Christian Heegaard Klæstrup ('12)
Aarhus 19009.91
  
 PB
4Thure Gorm HjortThure Gorm Hjort ('11)Aarhus Fremad10.07
  
 PB
5
Marcus Rhode Rafn
Marcus Rhode Rafn ('12)
Aarhus Fremad10.41
  
 PB
6
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja10.74
  
 
D11 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja3:37.69
  
 PB
2
Christian Heegaard Klæstrup
Christian Heegaard Klæstrup ('12)
Aarhus 19003:39.49
  
 PB
3
Marcus Rhode Rafn
Marcus Rhode Rafn ('12)
Aarhus Fremad3:46.03
  
 PB
4
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad3:58.02
  
 PB
5
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad4:00.29
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Adam Julius Larsen O’brienAdam Julius Larsen O’brien ('11)Aarhus 190012.64
  
 PB
2
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad13.31
  
 PB
3
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja14.01
  
 PB
4
Marcus Rhode Rafn
Marcus Rhode Rafn ('12)
Aarhus Fremad14.14
  
 PB
5
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad15.01
  
 PB
6
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja15.21
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christian Heegaard Klæstrup
Christian Heegaard Klæstrup ('12)
Aarhus 19001.25
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20 PB
XXO
1.25 PB
  O
1.30
XXX
     
2
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja1.20
  
 PB
 
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
 
3
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad1.15
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
     
4
Sebastian Hagensen
Sebastian Hagensen ('12)
Aarhus 19001.10
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15
XXX
5
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja1.05
  
 PB
 
1.00 =PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sebastian Hagensen
Sebastian Hagensen ('12)
Aarhus 19004.06
  
 PB
 
4.02 PB4.06 PB  X3.98    
2
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad3.88
  
 PB
 
3.68 PB3.593.88 PB3.49    
3Thure Gorm HjortThure Gorm Hjort ('11)Aarhus Fremad3.76
  
 PB
 
3.63 PB3.68 PB3.76 PB3.59    
4
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja3.66
  
 PB
 
3.66 PB3.573.523.62    
5Adam Julius Larsen O’brienAdam Julius Larsen O’brien ('11)Aarhus 19003.56
  
 PB
 
3.56 PB3.483.423.33    
6
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad3.38
  
 PB
 
3.38 PB3.293.263.11    
7
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja3.24
  
 PB
 
3.24 PB3.043.183.13    
8
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja3.10
  
 PB
 
3.06 PB3.10 PB2.782.79    
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Adam Julius Larsen O’brienAdam Julius Larsen O’brien ('11)Aarhus 19007.84
  
 PB
 
7.34 PB7.217.237.84 PB    
2
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad6.25
  
 PB
 
6.07 PB5.595.996.25 PB    
3
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja5.72
  
 PB
 
5.52 PB5.56 PB5.57 PB5.72 PB    
4
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad5.58
  
 PB
 
4.82 PB4.615.58 PB5.18    
5
Marcus Rhode Rafn
Marcus Rhode Rafn ('12)
Aarhus Fremad5.40
  
 PB
 
4.975.23 PB5.40 PB5.22    
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Thure Gorm HjortThure Gorm Hjort ('11)Aarhus Fremad39.43
  
 SB
 
39.43 SB34.0737.6234.82    
2
Christian Heegaard Klæstrup
Christian Heegaard Klæstrup ('12)
Aarhus 190033.81
  
 SB
 
30.77 SB30.2333.81 SB32.19    
3Adam Julius Larsen O’brienAdam Julius Larsen O’brien ('11)Aarhus 190033.65
  
 
 
30.4629.6927.9433.65    
4
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja32.02
  
 SB
 
22.0732.02 SB24.8922.23    
5
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja30.96
  
 
 
30.8326.4030.9624.73    
6
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad30.75
  
 SB
 
30.75 SB29.7024.9727.72    
7
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad28.29
  
 
 
28.29  X27.2225.14    
8
Sebastian Hagensen
Sebastian Hagensen ('12)
Aarhus 190027.20
  
 SB
 
20.00 SB27.20 SB  X17.88    
9
Marcus Rhode Rafn
Marcus Rhode Rafn ('12)
Aarhus Fremad20.95
  
 SB
 
20.95 SB  X  X19.18    
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11)Skanderborg Atletik9.29
  
 PB
2Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja9.83
  
 PB
3
Kathrine Emma Nielsen
Kathrine Emma Nielsen ('12)
HGF AM10.03
  
 PB
4
Wilma Rosenberg
Wilma Rosenberg ('12)
Aarhus 190010.09
  
 PB
5Sophia Anker BurgdorfSophia Anker Burgdorf ('11)Aarhus Fremad10.75
  
 PB
Finale B
1Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 19008.84
  
 PB
2
Ingrid Voldum Schwartz
Ingrid Voldum Schwartz ('12)
Randers Freja9.19
  
 PB
3
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja9.42
  
 PB
4Nora Hougaard BøndingNora Hougaard Bønding ('11)Aarhus 19009.81
  
 PB
5Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja9.95
  
 PB
6
Emilia Harbo
Emilia Harbo ('12)
Aarhus 19009.99
  
 PB
P11 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ingrid Voldum Schwartz
Ingrid Voldum Schwartz ('12)
Randers Freja3:53.37
  
 PB
2Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja4:03.26
  
 PB
3Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11)Skanderborg Atletik4:11.39
  
 PB
4Sophia Anker BurgdorfSophia Anker Burgdorf ('11)Aarhus Fremad4:50.05
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja12.16
  
 PB
2Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja12.34
  
 PB
3
Emilia Harbo
Emilia Harbo ('12)
Aarhus 190012.52
  
 PB
4Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja12.69
  
 PB
5
Wilma Rosenberg
Wilma Rosenberg ('12)
Aarhus 190013.40
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11)Skanderborg Atletik1.35
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
 XO
1.40
XXX
 
2
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja1.25
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
  
3
Emilia Harbo
Emilia Harbo ('12)
Aarhus 19001.20
  
 PB
 
0.80 SB
  O
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 =PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
      
4
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 19004.13
  
 PB
 
4.13 PB3.883.693.93    
2Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja3.55
  
 PB
 
3.273.333.333.55 PB    
3
Ingrid Voldum Schwartz
Ingrid Voldum Schwartz ('12)
Randers Freja3.53
  
 PB
 
3.53 PB3.403.413.49    
4Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja3.47
  
 PB
 
3.263.243.313.47 PB    
5
Emilia Harbo
Emilia Harbo ('12)
Aarhus 19003.44
  
 PB
 
  X  X3.31 PB3.44 PB    
6
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM3.35
  
 PB
 
2.90 PB  X3.30 PB3.35 PB    
7Sophia Anker BurgdorfSophia Anker Burgdorf ('11)Aarhus Fremad3.17
  
 PB
 
3.17 PB2.962.802.92    
8Nora Hougaard BøndingNora Hougaard Bønding ('11)Aarhus 19003.15
  
 PB
 
3.15 PB2.953.123.10    
9
Wilma Rosenberg
Wilma Rosenberg ('12)
Aarhus 19003.06
  
 PB
 
2.972.963.04 PB3.06 PB    
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 19006.89
  
 PB
 
6.72 PB6.466.89 PB6.50    
2Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja6.32
  
 PB
 
  –5.685.706.32 PB    
3Nora Hougaard BøndingNora Hougaard Bønding ('11)Aarhus 19006.29
  
 PB
 
3.93 PB6.29 PB4.884.91    
4Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11)Skanderborg Atletik6.20
  
 PB
 
5.616.09 PB6.20 PB5.91    
5
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja6.03
  
 PB
 
5.506.03 PB5.855.47    
6
Ingrid Voldum Schwartz
Ingrid Voldum Schwartz ('12)
Randers Freja5.43
  
 PB
 
5.43 PB5.304.244.39    
7
Wilma Rosenberg
Wilma Rosenberg ('12)
Aarhus 19004.83
  
 PB
 
4.83 PB  –4.634.80    
8
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM4.67
  
 PB
 
4.67 PB4.604.194.30    
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Sophia Anker BurgdorfSophia Anker Burgdorf ('11)Aarhus Fremad27.06
  
 SB
 
27.06 SB26.6227.0525.09    
2
Emilia Harbo
Emilia Harbo ('12)
Aarhus 190026.45
  
 SB
 
26.45 SB24.5924.15  X    
D9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Lærke Espegren
Daniel Lærke Espegren ('13)
Aarhus Fremad6.90
  
 PB
2
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19006.93
  
 PB
3
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19006.97
  
  K
4
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja7.07
  
 PB
5
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja7.12
  
  K
6
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja7.52
  
 
7
Klara Bülow Poulsen
Klara Bülow Poulsen ('13)
Randers Freja7.83
  
  K
Finale B
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19006.78
  
 PB
2
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad6.87
  
 PB
3
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja7.31
  
  K
4
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19007.43
  
  K
5
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen ('13)
Aarhus Fremad7.64
  
  K
6
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja7.71
  
 PB
7
Arthur Krogh Jensen
Arthur Krogh Jensen ('13)
BMI Atletik7.87
  
 PB
8
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK778.31
  
  K
D9 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19001:17.19
  
 PB
2
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19001:20.35
  
 PB
3
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad1:20.92
  
 PB
4
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja1:28.02
  
 PB
5
Arthur Krogh Jensen
Arthur Krogh Jensen ('13)
BMI Atletik1:33.58
  
 PB
6
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja1:36.08
  
 PB
Finale B
1
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19001:28.60
  
  K
2
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja1:29.40
  
  K
3
Daniel Lærke Espegren
Daniel Lærke Espegren ('13)
Aarhus Fremad1:33.70
  
 PB
4
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja1:34.70
  
  K
5
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen ('13)
Aarhus Fremad1:35.73
  
  K
6
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK771:36.96
  
  K
7
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19001:41.16
  
  K
D9 40 m hurdles    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19007.61
  
 PB
2
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19008.21
  
 PB
4
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad8.34
  
 PB
6
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja9.02
  
 PB
7
Arthur Krogh Jensen
Arthur Krogh Jensen ('13)
BMI Atletik11.51
  
 PB
Finale B
2
Daniel Lærke Espegren
Daniel Lærke Espegren ('13)
Aarhus Fremad8.45
  
 PB
4
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja8.80
  
 PB
7
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja9.47
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19003.44
  
 PB
 
3.17 PB3.44 PB3.193.30    
2
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad3.40
  
 PB
 
3.23 PB3.40 PB3.353.29    
3
Daniel Lærke Espegren
Daniel Lærke Espegren ('13)
Aarhus Fremad3.26
  
 PB
 
3.18 PB2.943.23 PB3.26 PB    
4
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja3.08
  
 PB
 
3.08 PB2.822.982.93    
5
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19003.08
  
 PB
 
2.60 PB2.592.90 PB3.08 PB    
6
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja3.00
  
 PB
 
2.88 PB2.95 PB2.793.00 PB    
7
Arthur Krogh Jensen
Arthur Krogh Jensen ('13)
BMI Atletik2.91
  
 PB
 
2.91 PB2.802.85  X    
8
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja2.88
  
 PB
 
2.88 PB2.802.712.65    
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19005.68
  
 PB
 
5.56 PB5.505.68 PB5.20    
2
Arthur Krogh Jensen
Arthur Krogh Jensen ('13)
BMI Atletik5.21
  
 PB
 
4.76 PB  X5.21 PB4.83    
3
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja5.20
  
 
 
5.014.955.204.83    
4
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad5.07
  
 PB
 
4.70 PB4.325.07 PB4.95    
5
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja4.98
  
 PB
 
4.98 PB4.454.504.95    
6
Daniel Lærke Espegren
Daniel Lærke Espegren ('13)
Aarhus Fremad4.80
  
 PB
 
3.61 PB4.57 PB4.80 PB  X    
7
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19004.53
  
 PB
 
4.53 PB4.023.094.49    
8
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja4.34
  
 =PB
 
3.66 =PB3.68 PB3.624.34 PB    
P9 40 m hurdles    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja8.68
  
 PB
Finale B
1
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19008.40
  
 PB
2
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19008.89
  
 PB
4
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen ('13)
Aarhus Fremad8.95
  
 PB
5
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK7710.30
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja3.29
  
 PB
 
3.22 PB3.153.103.29 PB    
2
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.14
  
 PB
 
3.01 PB2.882.733.14 PB    
3
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.11
  
 PB
 
2.69 PB2.86 PB3.00 PB3.11 PB    
4
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja2.84
  
 PB
 
2.82 PB2.802.702.84 PB    
5
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen ('13)
Aarhus Fremad2.84
  
 PB
 
2.84 PB2.722.572.45    
6
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK772.49
  
 PB
 
2.49 PB2.262.382.40    
7
Klara Bülow Poulsen
Klara Bülow Poulsen ('13)
Randers Freja2.44
  
 PB
 
2.32 PB2.42 PB2.44 PB2.37    
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19005.02
  
 PB
 
  X5.02 PB4.784.70    
2
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja4.59
  
 PB
 
3.68 PB3.674.59 PB3.53    
3
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja4.50
  
 PB
 
4.50 PB4.424.254.23    
4
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen ('13)
Aarhus Fremad4.10
  
 PB
 
3.36 PB4.10 PB3.803.65    
5
Klara Bülow Poulsen
Klara Bülow Poulsen ('13)
Randers Freja4.03
  
 PB
 
3.78 PB4.03 PB3.603.07    
6
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.73
  
 PB
 
3.73 PB3.233.563.64    
7
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK773.25
  
 PB
 
2.79 PB3.25 PB2.732.86    
D8 40 m hurdles    
Inde
Inde
Finale B
1
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja8.80
  
 =PB
2
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja9.47
  
 =PB
P8 40 m hurdles    
Inde
Inde
1
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK7710.30
  
 =PB
D7 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Magnus Berg
Magnus Berg ('15)
Aarhus 19007.58
  
 PB
2
Troels Haberkorn
Troels Haberkorn ('15)
BMI Atletik7.87
  
 PB
3
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja8.21
  
  K
4
Ajlin Hecimovic
Ajlin Hecimovic ('15)
Randers Freja8.44
  
  K
5
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja8.50
  
  K
6
Alexander Emil Dejenfelt-Byrjalsen
Alexander Emil Dejenfelt-Byrjalsen ('16)
Aarhus Fremad8.97
  
 PB
7
Villum Abildtrup Krogh
Villum Abildtrup Krogh ('16)
Aarhus Fremad9.47
  
 PB
8
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer ('15)
Randers Freja10.31
  
  K
Finale B
1
Max B. Pedersen
Max B. Pedersen ('15)
BMI Atletik8.45
  
 PB
2
Mynthe My Hillgaard Mortensen
Mynthe My Hillgaard Mortensen ('15)
Randers Freja8.48
  
  K
3
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja8.71
  
  K
4
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja8.75
  
 PB
5
Hugo Genefke Holm
Hugo Genefke Holm ('16)
BMI Atletik8.98
  
 PB
6
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad9.18
  
 PB
7
Caroline Juul Nielsen
Caroline Juul Nielsen ('16)
Aarhus Fremad9.58
  
  K
D7 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Magnus Berg
Magnus Berg ('15)
Aarhus 19001:31.29
  
 PB
2
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja1:38.86
  
  K
3
Alexander Emil Dejenfelt-Byrjalsen
Alexander Emil Dejenfelt-Byrjalsen ('16)
Aarhus Fremad1:43.56
  
 PB
4
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja1:45.09
  
  K
5
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad1:55.22
  
 PB
6
Ajlin Hecimovic
Ajlin Hecimovic ('15)
Randers Freja1:55.69
  
  K
7
Caroline Juul Nielsen
Caroline Juul Nielsen ('16)
Aarhus Fremad2:08.75
  
  K
Finale B
1
Troels Haberkorn
Troels Haberkorn ('15)
BMI Atletik1:43.43
  
 PB
2
Max B. Pedersen
Max B. Pedersen ('15)
BMI Atletik1:48.56
  
 PB
3
Villum Abildtrup Krogh
Villum Abildtrup Krogh ('16)
Aarhus Fremad1:49.06
  
 PB
4
Mynthe My Hillgaard Mortensen
Mynthe My Hillgaard Mortensen ('15)
Randers Freja1:49.33
  
  K
5
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer ('15)
Randers Freja2:13.49
  
  K
D7 40 m hurdles    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Villum Abildtrup Krogh
Villum Abildtrup Krogh ('16)
Aarhus Fremad12.00
  
 PB
2
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad11.60
  
 PB
5
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja12.10
  
 PB
Finale B
1
Magnus Berg
Magnus Berg ('15)
Aarhus 19009.69
  
 PB
2
Troels Haberkorn
Troels Haberkorn ('15)
BMI Atletik10.22
  
 PB
2
Alexander Emil Dejenfelt-Byrjalsen
Alexander Emil Dejenfelt-Byrjalsen ('16)
Aarhus Fremad12.45
  
 PB
4
Max B. Pedersen
Max B. Pedersen ('15)
BMI Atletik10.95
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Magnus Berg
Magnus Berg ('15)
Aarhus 19002.85
  
 PB
 
2.85 PB2.592.75     
2
Max B. Pedersen
Max B. Pedersen ('15)
BMI Atletik2.53
  
 PB
 
2.09 PB2.22 PB2.53 PB     
3
Troels Haberkorn
Troels Haberkorn ('15)
BMI Atletik2.29
  
 PB
 
2.29 PB2.001.98     
4
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad2.16
  
 PB
 
2.16 PB1.952.07     
5
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja2.12
  
 PB
 
2.07 PB2.12 PB2.07     
6
Hugo Genefke Holm
Hugo Genefke Holm ('16)
BMI Atletik2.12
  
 PB
 
2.12 PB1.902.03     
7
Villum Abildtrup Krogh
Villum Abildtrup Krogh ('16)
Aarhus Fremad1.88
  
 PB
 
1.88 PB1.851.80     
8
Alexander Emil Dejenfelt-Byrjalsen
Alexander Emil Dejenfelt-Byrjalsen ('16)
Aarhus Fremad1.87
  
 PB
 
1.05 PB1.87 PB1.82     
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Troels Haberkorn
Troels Haberkorn ('15)
BMI Atletik3.67
  
 PB
 
2.72 PB3.26 PB3.36 PB3.67 PB    
2
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad3.48
  
 PB
 
3.48 PB3.413.393.23    
3
Hugo Genefke Holm
Hugo Genefke Holm ('16)
BMI Atletik3.46
  
 PB
 
3.46 PB2.953.153.02    
4
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja3.36
  
 PB
 
3.04 PB3.36 PB3.022.76    
5
Magnus Berg
Magnus Berg ('15)
Aarhus 19003.24
  
 PB
 
  –2.74 PB3.04 PB3.24 PB    
6
Alexander Emil Dejenfelt-Byrjalsen
Alexander Emil Dejenfelt-Byrjalsen ('16)
Aarhus Fremad2.76
  
 PB
 
1.99 PB2.62 PB2.62 =PB2.76 PB    
7
Max B. Pedersen
Max B. Pedersen ('15)
BMI Atletik2.46
  
 PB
 
2.34 PB2.46 PB  –2.39    
8
Villum Abildtrup Krogh
Villum Abildtrup Krogh ('16)
Aarhus Fremad2.12
  
 PB
 
0.58 PB1.54 PB1.95 PB2.12 PB    
P7 40 m hurdles    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja10.84
  
 PB
2
Mynthe My Hillgaard Mortensen
Mynthe My Hillgaard Mortensen ('15)
Randers Freja11.60
  
 PB
4
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja13.03
  
 PB
5
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer ('15)
Randers Freja13.50
  
 PB
Finale B
1
Caroline Juul Nielsen
Caroline Juul Nielsen ('16)
Aarhus Fremad12.89
  
 PB
3
Ajlin Hecimovic
Ajlin Hecimovic ('15)
Randers Freja10.45
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja2.42
  
 PB
 
2.32 PB2.42 PB2.25     
2
Mynthe My Hillgaard Mortensen
Mynthe My Hillgaard Mortensen ('15)
Randers Freja2.39
  
 PB
 
2.25 PB2.31 PB2.39 PB     
3
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja2.03
  
 PB
 
1.99 PB1.99 =PB2.03 PB     
4
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja2.01
  
 PB
 
1.99 PB2.01 PB  X     
5
Caroline Juul Nielsen
Caroline Juul Nielsen ('16)
Aarhus Fremad1.97
  
 PB
 
1.84 PB1.621.97 PB     
6
Ajlin Hecimovic
Ajlin Hecimovic ('15)
Randers Freja1.92
  
 PB
 
1.67 PB1.73 PB1.92 PB     
7
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer ('15)
Randers Freja1.55
  
 
 
1.521.55  X     
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mynthe My Hillgaard Mortensen
Mynthe My Hillgaard Mortensen ('15)
Randers Freja3.33
  
 PB
 
3.33 PB2.762.782.82    
2
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja2.83
  
 PB
 
2.26 PB2.83 PB2.182.09    
3
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja2.72
  
 PB
 
1.662.72 PB2.602.42    
4
Caroline Juul Nielsen
Caroline Juul Nielsen ('16)
Aarhus Fremad2.52
  
 PB
 
2.52 PB2.372.412.05    
5
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer ('15)
Randers Freja2.48
  
 
 
2.472.472.482.09    
6
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja2.48
  
 PB
 
2.33 PB2.46 PB2.48 PB2.22    

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon