Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Regionsfinalen Vest 12.11.2022 Inde
Randers Atletikhal og Langvang Atletik stadion

D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF8.08
  
 PB
2Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM8.22
  
 PB
3Sebastian LauthSebastian Lauth ('09)Viborg AM8.34
  
 PB
4Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF8.90
  
 PB
5Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK779.14
  
 
6Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK809.20
  
 PB
Finale B
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM8.17
  
 PB
2Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK778.42
  
 PB
3Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9.33
  
 
4Andreas ThystrupAndreas Thystrup ('10)Haderslev IF10.11
  
 PB
D13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian LauthSebastian Lauth ('09)Viborg AM28.24
  
 PB
2Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK7728.73
  
 PB
3Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF30.29
  
 PB
Finale B
1Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 27.61
  
 PB
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja30.97
  
 PB
3Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 32.84
  
 PB
Finale C
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM27.72
  
 PB
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 27.80
  
 PB
3Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja29.69
  
 PB
4Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 32.29
  
 PB
D13 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19003:05.61
  
 PB
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM3:05.67
  
 PB
3Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 3:20.91
  
 PB
4Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 3:21.64
  
 PB
5Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 3:23.03
  
 PB
6Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK773:24.18
  
 PB
7Mingus Halle HisdalMingus Halle Hisdal ('10)Aarhus Fremad3:24.85
  
 PB
8Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 3:30.07
  
 PB
9Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK803:30.80
  
 PB
10Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM3:46.60
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mark ZymaroievMark Zymaroiev ('09)Aarhus 1900 / UKR9.74
  
 PB
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8010.13
  
 PB
3Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM10.30
  
 PB
4Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM12.27
  
 
5Andreas LundeAndreas Lunde ('09)Vejle IF14.93
  
 PB
6Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF15.85
  
 PB
Finale B
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM9.68
  
 PB
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja10.74
  
 PB
3Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM12.13
  
 PB
4Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 12.65
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.55
  
 PB
 
1.34 SB
  O
1.37 SB
  O
1.40 SB
  O
1.43 SB
  O
1.46 SB
  O
1.49 SB
  O
1.52 PB
  O
1.55 PB
 XO
1.58
XXX
       
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.52
  
 PB
 
1.28 SB
  O
1.31 SB
  O
1.34 SB
  O
1.37 SB
  O
1.40 SB
  O
1.43 PB
  O
1.46 PB
  O
1.49 PB
  O
1.52 PB
  O
1.55
XXX
      
3Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK771.49
  
 PB
 
1.34 SB
  O
1.37 SB
  O
1.40 SB
  O
1.43 =PB
 XO
1.46 PB
 XO
1.49 PB
  O
1.52
XXX
 
4Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 1.43
  
 PB
 
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40 PB
 XO
1.43 PB
  O
1.46
XXX
 
5Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 1.40
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40 PB
  O
1.43
XXX
6Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK771.34
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
 XO
1.37
XXX
 
7Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja1.31
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
XXO
1.31
  O
1.34
XXX
  
8Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik1.31
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.28 PB
XXO
1.31 PB
  O
1.34
XXX
  
8Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM1.31
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.28 PB
XXO
1.31 PB
  O
1.34
XXX
   
10Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 1.31
  
 PB
 
1.05 PB
XXO
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34
XXX
11Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM1.10
  
 
 
1.10
  O
1.15
XXX
      
Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF NH
  
 
 
0.95
XXX
       
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.86
  
 PB
 
4.78 PB4.584.82 PB4.86 PB    
2Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK774.84
  
 PB
 
4.84 PB4.774.734.58    
3Mark ZymaroievMark Zymaroiev ('09)Aarhus 1900 / UKR4.82
  
 PB
 
4.68 PB4.674.544.82 PB    
4Sebastian LauthSebastian Lauth ('09)Viborg AM4.65
  
 PB
 
4.38 PB3.764.41 PB4.65 PB    
5Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 4.48
  
 PB
 
4.48 PB4.254.464.28    
6Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM4.25
  
 PB
 
4.21 PB4.184.084.25 PB    
7Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19004.19
  
 
 
4.063.984.054.19    
8Andreas Tækker ChristiansenAndreas Tækker Christiansen ('10)Stoholm Atletik3.82
  
 PB
 
3.71 PB3.74 PB3.693.82 PB    
9Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 3.74
  
 PB
 
3.70 PB3.633.393.74 PB    
10Andreas LundeAndreas Lunde ('09)Vejle IF3.31
  
 PB
 
3.31 PB3.032.803.25    
11Andreas ThystrupAndreas Thystrup ('10)Haderslev IF3.24
  
 PB
 
3.21 PB3.133.24 PB3.24 =PB    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8011.27
  
 PB
 
10.59 SB11.27 PB10.9910.49    
2Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK779.89
  
 PB
 
9.09 PB9.89 PB9.639.47    
3Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM9.16
  
 PB
 
9.03 PB8.557.969.16 PB    
4Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 8.81
  
 PB
 
8.37 PB8.348.61 PB8.81 PB    
5Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK808.72
  
 PB
 
8.45 PB7.928.72 PB8.37    
6Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 7.94
  
 PB
 
  X7.65 PB7.507.94 PB    
7Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM6.74
  
 
 
6.676.746.486.50    
8Felix Halle HisdalFelix Halle Hisdal ('10)Aarhus Fremad6.11
  
 
 
5.475.626.115.94    
9Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja5.27
  
 
 
5.274.844.934.54    
10Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF3.74
  
 PB
 
3.72 PB3.74 PB3.643.68    
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8030.03
  
 SB
 
  X30.03 SB  X29.20    
2Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF25.60
  
 SB
 
  X  X20.2325.60 SB    
3Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 23.79
  
 
 
  X20.10  X23.79    
4Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik22.09
  
 SB
 
17.79 SB21.92 SB20.3322.09 SB    
5Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 20.20
  
 
 
18.1017.3619.4920.20    
6Frederik DalgaardFrederik Dalgaard ('09)BMI Atletik16.51
  
 SB
 
  X16.51 SB  X15.75    
7Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik13.95
  
 SB
 
  X13.95 SB  X  X    
8Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 13.25
  
 SB
 
13.25 SB12.5212.4112.54    
9Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik13.06
  
 
 
12.959.6311.2013.06    
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8038.57
  
 SB
 
32.4334.2935.8238.57 SB    
2Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF34.37
  
 SB
 
33.95 SB34.21 SB30.6834.37 SB    
3Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 190032.22
  
 
 
24.2524.7532.2223.60    
4Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 30.80
  
 
 
27.2025.2330.2730.80    
5Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 30.25
  
 SB
 
29.5730.25 SB27.6829.50    
6Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik29.32
  
 SB
 
29.32 SB26.0027.9827.53    
7Frederik DalgaardFrederik Dalgaard ('09)BMI Atletik25.53
  
 SB
 
23.50 SB23.71 SB25.53 SB25.28    
8Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 24.42
  
 SB
 
19.0022.2624.42 SB  X    
9Andreas Tækker ChristiansenAndreas Tækker Christiansen ('10)Stoholm Atletik21.55
  
 PB
 
14.92 PB15.74 PB17.17 PB21.55 PB    
10Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF19.95
  
 
 
19.9513.72  –  –    
11Andreas ThystrupAndreas Thystrup ('10)Haderslev IF10.78
  
 SB
 
10.78 SB  X9.40  X    
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad8.85
  
 
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF9.02
  
 PB
3Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad9.09
  
 
4Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF9.28
  
 PB
5Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM9.69
  
 PB
Finale B
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM8.26
  
 PB
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM8.97
  
 PB
3Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM9.41
  
 PB
4Chili HillgaardChili Hillgaard ('09)Randers Freja9.46
  
 PB
P13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM28.91
  
 PB
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7729.28
  
 PB
3Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF32.43
  
 PB
4Lærke Krøyer AlbrechtsenLærke Krøyer Albrechtsen ('10)Viborg AM33.09
  
 PB
Finale B
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM27.08
  
 PB
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7729.37
  
 PB
3Thea Helvig ØeThea Helvig Øe ('10)Viborg AM31.30
  
 PB
4Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF32.51
  
 PB
5Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 190032.62
  
 PB
P13 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3:30.93
  
 PB
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM3:32.83
  
 PB
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 3:44.07
  
 PB
4Marie Kvist-HoffmannMarie Kvist-Hoffmann ('09)Aarhus 19003:45.48
  
 PB
5Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 19003:46.92
  
 PB
6Amina MohamedAmina Mohamed ('10)Viborg AM4:04.26
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM10.45
  
 PB
2Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM11.75
  
 PB
3Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7711.76
  
 PB
4Thea Helvig ØeThea Helvig Øe ('10)Viborg AM11.93
  
 PB
5Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 12.61
  
 PB
6Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF13.01
  
 PB
7Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM13.51
  
 PB
8Chili HillgaardChili Hillgaard ('09)Randers Freja13.84
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1.55
  
 PB
 
1.34 SB
  O
1.37 SB
  O
1.40 SB
  O
1.44 PB
  O
1.48 PB
 XO
1.51 PB
  O
1.53 PB
  O
1.55 PB
  O
1.58
XXX
       
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.37
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
 XO
1.40
XXX
 
3Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik1.31
  
 PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
 XO
1.34
XXX
  
4Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19001.31
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.28
  O
1.31
XXO
1.34
XXX
       
5Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM1.25
  
 PB
 
1.25 PB
 XO
1.28
XXX
      
5Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF1.25
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.28
XXX
    
7Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 19001.15
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
  
8Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.61
  
 PB
 
4.61 PB4.564.55  X    
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.29
  
 
 
4.294.283.994.12    
3Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad4.28
  
 =PB
 
4.24  X4.244.28 =PB    
4Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF4.27
  
 PB
 
4.25 PB4.144.27 PB4.22    
5Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad4.06
  
 PB
 
4.06 PB3.843.823.89    
6Thea Helvig ØeThea Helvig Øe ('10)Viborg AM3.89
  
 PB
 
3.87 PB3.89 PB3.723.73    
7Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3.81
  
 PB
 
3.76 PB3.733.713.81 PB    
8Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF3.76
  
 PB
 
3.72 PB3.74 PB3.673.76 PB    
9Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM3.66
  
 PB
 
3.58 SB3.59 SB3.66 PB  X    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM10.21
  
 PB
 
8.87 PB9.99 PB10.21 PB9.96    
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM9.98
  
 PB
 
9.65 PB9.87 PB  X9.98 PB    
3Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik9.25
  
 PB
 
9.25 PB7.818.688.64    
4Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.64
  
 PB
 
8.64 PB8.187.848.11    
5Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik8.54
  
 PB
 
7.88 PB8.12 PB8.25 PB8.54 PB    
6Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF7.75
  
 PB
 
7.35 PB7.72 PB6.317.75 PB    
7Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja7.28
  
 
 
7.287.287.117.07    
8Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM7.09
  
 PB
 
5.84 PB6.34 PB6.46 PB7.09 PB    
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM21.51
  
 SB
 
19.04 SB  X21.51 SB  X    
2Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF20.50
  
 SB
 
15.92  X17.8220.50 SB    
3Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF18.46
  
 SB
 
  X  X18.46 SB17.00    
4Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik17.15
  
 SB
 
17.15 SB  X  X16.54    
5Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik16.63
  
 SB
 
16.63 SB15.89  X15.35    
6Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM15.95
  
 SB
 
15.11 SB  X15.95 SB14.75    
7Ayeen KenjoAyeen Kenjo ('09)Skanderborg Atletik14.50
  
 SB
 
13.84 SB  X14.50 SB14.30    
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM24.10
  
 
 
17.9022.0023.4624.10    
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik22.16
  
 
 
17.5622.1619.41  X    
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM20.76
  
 
 
20.7616.8914.6915.23    
4Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF17.09
  
 
 
17.0017.0916.8316.20    
5Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF17.02
  
 
 
  X17.0216.8616.06    
6Marie Kvist-HoffmannMarie Kvist-Hoffmann ('09)Aarhus 190016.20
  
 SB
 
16.20 SB15.86  X16.20 =SB    
7Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 14.56
  
 
 
10.5511.8311.2214.56    
8Ayeen KenjoAyeen Kenjo ('09)Skanderborg Atletik10.30
  
 SB
 
  X10.30 SB  X  X    
9Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja9.00
  
 
 
9.007.907.938.50    
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sebastian Hagensen
Sebastian Hagensen ('12)
Aarhus 19009.20
  
 
2
Julius Schmidt Søndergård
Julius Schmidt Søndergård ('12)
Fredericia AF9.39
  
 PB
3
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF9.48
  
 PB
4
Alexander Christensen
Alexander Christensen ('12)
Vejle IF9.50
  
 PB
5
Thyge Risom Nielsen
Thyge Risom Nielsen ('12)
Viborg AM10.32
  
 PB
Finale B
1Halfdan Tvedegaard-ChristensenHalfdan Tvedegaard-Christensen ('11)Randers Freja8.83
  
 PB
2Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF9.11
  
 PB
3
Frederik Gøgsig Odgaard
Frederik Gøgsig Odgaard ('12)
Skanderborg Atletik9.37
  
 PB
4Kasper JensenKasper Jensen ('11)Haderslev IF9.84
  
 PB
5
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro10.16
  
 PB
6Sebastian PoulsenSebastian Poulsen ('11)Viborg AM10.50
  
 PB
D11 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Otto BechOtto Bech ('11)SAK773:22.45
  
 PB
2
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF3:24.15
  
 PB
3
Alexander Christensen
Alexander Christensen ('12)
Vejle IF3:33.10
  
 PB
4
Christian Heegaard Klæstrup
Christian Heegaard Klæstrup ('12)
Aarhus 19003:33.76
  
 PB
5
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja3:46.02
  
 
6Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF3:52.11
  
 PB
7
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro3:56.23
  
 PB
8Kasper JensenKasper Jensen ('11)Haderslev IF4:07.78
  
 PB
9
Thyge Risom Nielsen
Thyge Risom Nielsen ('12)
Viborg AM4:20.16
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM12.10
  
 PB
2Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM12.87
  
 PB
3
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad12.92
  
 PB
4Kasper JensenKasper Jensen ('11)Haderslev IF13.28
  
 PB
5
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro13.72
  
 PB
Finale B
1
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro12.01
  
 PB
2Adam Julius Larsen O’brienAdam Julius Larsen O’brien ('11)Aarhus 190012.08
  
 PB
3
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja12.20
  
 PB
4Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 12.80
  
 PB
5
Alexander Christensen
Alexander Christensen ('12)
Vejle IF12.98
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christian Heegaard Klæstrup
Christian Heegaard Klæstrup ('12)
Aarhus 19001.30
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.03
  O
1.06
  O
1.09
  O
1.12
  O
1.15
  O
1.18
  O
1.21
  O
1.24
 XO
1.27 PB
XXO
1.30 PB
XXO
1.33
XXX
   
2Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 1.27
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.03 PB
  O
1.06 PB
  O
1.09 PB
  O
1.12 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.18 PB
  O
1.21 PB
 XO
1.24 PB
  O
1.27 PB
XXO
1.30
XXX
    
3Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM1.24
  
 PB
 
1.06 PB
  O
1.09 PB
  O
1.12 PB
  O
1.15 PB
  O
1.18 PB
  O
1.21 PB
 XO
1.24 PB
  O
1.27
XXX
4Gustav Juulsgaard TrærupGustav Juulsgaard Trærup ('11)Skive AM1.24
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.03 PB
  O
1.06 PB
  O
1.09 PB
  O
1.12 PB
  O
1.15 PB
  O
1.18 PB
  O
1.21 PB
 XO
1.24 PB
XXO
1.27
XXX
      
5Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF1.21
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.03 PB
  O
1.06 PB
  O
1.09 PB
XXO
1.12 PB
  O
1.15 PB
  O
1.18 PB
XXO
1.21 PB
 XO
1.24
XXX
     
6Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM1.18
  
 PB
 
1.06 PB
  O
1.09 PB
  O
1.12 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.18 PB
XXO
1.21
XXX
  
7
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.03 PB
  O
1.06 PB
  O
1.09 PB
  O
1.12 PB
  O
1.15 PB
  O
1.18
XXX
 
8
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad1.15
  
 =PB
 
1.03
  O
1.06
  O
1.09
 XO
1.12
  O
1.15 =PB
  O
1.18
XXX
  
9Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande1.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.03 PB
  O
1.06 PB
  O
1.09 PB
XXO
1.12 PB
XXO
1.15 PB
  O
1.18
XXX
       
10
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja1.09
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.03
  O
1.06
  O
1.09
  O
1.12
XXX
 
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF4.32
  
 PB
 
4.06 PB4.14 PB4.32 PB4.15    
2
Frederik Gøgsig Odgaard
Frederik Gøgsig Odgaard ('12)
Skanderborg Atletik4.18
  
 PB
 
4.18 PB4.18 =PB3.923.85    
3
Sebastian Hagensen
Sebastian Hagensen ('12)
Aarhus 19004.09
  
 PB
 
4.09 PB4.013.983.86    
4Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM4.04
  
 PB
 
3.70 PB4.04 PB3.963.98    
5
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro4.02
  
 PB
 
3.73 PB3.99 PB4.02 PB3.95    
6Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 3.78
  
 PB
 
3.68 PB3.673.78 PB3.68    
7
Julius Schmidt Søndergård
Julius Schmidt Søndergård ('12)
Fredericia AF3.71
  
 PB
 
3.51 PB3.71 PB3.523.60    
8William Falkenberg IbsenWilliam Falkenberg Ibsen ('11)Rødding Atletik 3.59
  
 PB
 
  X  X3.59 PB3.38    
9
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad3.47
  
 
 
3.453.343.473.35    
10Sebastian PoulsenSebastian Poulsen ('11)Viborg AM3.22
  
 PB
 
3.05 PB3.003.07 PB3.22 PB    
11
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 2.91
  
 PB
 
2.87 PB2.91 PB2.882.80    
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM8.89
  
 PB
 
8.16 PB7.978.31 PB8.89 PB    
2Halfdan Tvedegaard-ChristensenHalfdan Tvedegaard-Christensen ('11)Randers Freja8.01
  
 PB
 
6.61 PB8.01 PB7.297.41    
3Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF7.87
  
 PB
 
7.56 PB7.517.56 =PB7.87 PB    
4Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM7.77
  
 PB
 
7.23 PB7.23 =PB7.097.77 PB    
5
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 7.51
  
 PB
 
6.62 PB6.78 PB7.17 PB7.51 PB    
6Adam Julius Larsen O’brienAdam Julius Larsen O’brien ('11)Aarhus 19007.38
  
 
 
6.777.347.387.08    
7
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF7.31
  
 PB
 
  –  –7.31 PB     
8William Falkenberg IbsenWilliam Falkenberg Ibsen ('11)Rødding Atletik 7.27
  
 PB
 
6.25 PB7.11 PB7.27 PB6.89    
9William FrederiksenWilliam Frederiksen ('11)Rødding Atletik 7.17
  
 PB
 
7.17 PB6.916.926.72    
10Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande6.66
  
 PB
 
  X6.39 PB6.66 PB6.65    
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF47.41
  
 
 
47.2146.7147.4146.81    
2William Falkenberg IbsenWilliam Falkenberg Ibsen ('11)Rødding Atletik 43.23
  
 
 
43.2342.0639.7443.23    
3
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM42.23
  
 SB
 
36.7240.94 SB42.23 SB39.53    
4Toke HegelundToke Hegelund ('11)SAK7739.12
  
 
 
38.7236.2036.3039.12    
5Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande38.09
  
 
 
38.0928.18  X26.85    
6Thure Gorm HjortThure Gorm Hjort ('11)Aarhus Fremad37.67
  
 
 
  X37.6737.5335.40    
7Adam Julius Larsen O’brienAdam Julius Larsen O’brien ('11)Aarhus 190037.36
  
 SB
 
30.4737.36 SB31.4132.29    
8Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM36.40
  
 SB
 
  X  X36.40 SB35.03    
9William FrederiksenWilliam Frederiksen ('11)Rødding Atletik 36.34
  
 SB
 
35.6336.34 SB34.4834.97    
10
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 34.89
  
 
 
34.8932.2434.0232.62    
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11)Skanderborg Atletik9.14
  
 PB
2Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM9.21
  
 PB
3
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM9.53
  
 PB
4Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM9.90
  
 PB
5Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR9.92
  
 PB
Finale B
1Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM8.76
  
 PB
2Marie MandrupMarie Mandrup ('11)BMI Atletik9.08
  
 PB
3Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF9.09
  
 
4
Ingrid Voldum Schwartz
Ingrid Voldum Schwartz ('12)
Randers Freja9.37
  
 
5
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM10.50
  
 PB
P11 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ingrid Voldum Schwartz
Ingrid Voldum Schwartz ('12)
Randers Freja3:40.73
  
 PB
2
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM3:43.89
  
 PB
3Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM3:49.47
  
 PB
4Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK773:51.08
  
 PB
5Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja3:51.48
  
 PB
6Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR4:00.50
  
 PB
7Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF4:05.14
  
 PB
8
Merle Mosevang Munk Petersen
Merle Mosevang Munk Petersen ('12)
Vejen AF4:48.45
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande11.68
  
 PB
2Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja12.52
  
 
3
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja12.59
  
 
4Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR13.07
  
 PB
5Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF16.70
  
 PB
Finale B
1Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM11.95
  
 PB
2Frida Sofie Grundal-RasmussenFrida Sofie Grundal-Rasmussen ('11)BMI Atletik12.85
  
 PB
3Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF13.32
  
 PB
4Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF13.43
  
 PB
5
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM13.46
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11)Skanderborg Atletik1.40
  
 PB
 
1.15
  O
1.18
  O
1.21
  O
1.24
  O
1.27
XXO
1.30
 XO
1.33
 XO
1.36 PB
  O
1.40 PB
XXO
1.43
XXX
      
2Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK771.33
  
 PB
 
1.18 SB
  O
1.21 SB
  O
1.24 SB
  O
1.27 SB
  O
1.30 PB
  O
1.33 PB
  O
1.36
XXX
 
3
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja1.24
  
 
 
1.00
  O
1.03
  O
1.06
  O
1.09
  O
1.12
  O
1.15
  O
1.18
  O
1.21
  O
1.24
  O
1.27
XXX
      
4Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM1.24
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.03 PB
  O
1.06 PB
  O
1.09 PB
  O
1.12 PB
  O
1.15 PB
  O
1.18 PB
  O
1.21 PB
 XO
1.24 PB
  O
1.27
XXX
     
5Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM1.12
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.03 PB
  O
1.06 PB
  O
1.09 PB
  O
1.12 PB
  O
1.15
XXX
 
6
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande1.12
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.03 PB
  O
1.06 PB
  O
1.09 PB
  O
1.12 PB
 XO
1.15
XXX
  
7Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF1.06
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.03 PB
  O
1.06 PB
  O
1.09
XXX
 
8
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM1.00
  
 
 
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.03
XXX
   
9
Smilla Brink
Smilla Brink ('12)
HSUF 0.90
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK774.22
  
 PB
 
4.20 PB4.21 PB4.194.22 PB    
2Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM4.06
  
 PB
 
4.01 PB3.964.06 PB3.72    
3Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 19004.02
  
 
 
4.023.833.984.02    
4
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM3.88
  
 PB
 
3.66 PB3.88 PB3.753.84    
5Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK773.83
  
 PB
 
3.83 PB3.623.623.75    
6Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF3.52
  
 PB
 
3.52 PB3.31  X  X    
7Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM3.43
  
 PB
 
3.18 PB3.43 PB3.313.23    
8
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM3.38
  
 PB
 
3.35 PB3.033.38 PB3.38 =PB    
9Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF3.33
  
 PB
 
3.33 PB3.153.143.17    
10
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik3.15
  
 PB
 
3.02 PB3.002.943.15 PB    
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK778.58
  
 PB
 
7.51 PB7.77 PB8.58 PB7.94    
2Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM7.94
  
 PB
 
7.93 PB7.667.94 PB7.76    
3Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande7.90
  
 PB
 
7.48 PB7.457.377.90 PB    
4
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande7.80
  
 PB
 
7.27 PB7.80 PB6.987.53    
5Carla Lysdal KrøtelCarla Lysdal Krøtel ('11)Aarhus 19007.44
  
 PB
 
7.18 PB7.44 PB6.987.40    
6
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM7.30
  
 PB
 
6.16 SB6.80 PB6.777.30 PB    
7Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja6.67
  
 PB
 
6.236.35 PB6.67 PB6.16    
8
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik6.02
  
 PB
 
5.67 PB5.475.206.02 PB    
9
Alma Dizdarevic
Alma Dizdarevic ('12)
Esbjerg AM5.68
  
 PB
 
5.32 PB5.094.635.68 PB    
10
Smilla Brink
Smilla Brink ('12)
HSUF 5.04
  
 PB
 
5.04 PB4.904.454.82    
11Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM5.03
  
 PB
 
4.73 PB4.354.685.03 PB    
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande41.75
  
 SB
 
41.75 SB41.3339.1738.79    
2Marie MandrupMarie Mandrup ('11)BMI Atletik32.35
  
 SB
 
31.21 SB32.35 SB  X27.57    
3Sophia Anker BurgdorfSophia Anker Burgdorf ('11)Aarhus Fremad30.80
  
 SB
 
27.10 SB27.83 SB29.14 SB30.80 SB    
4
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik30.34
  
 PB
 
21.5124.6425.0330.34 PB    
5
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande30.30
  
 
 
22.3428.8330.3028.11    
6
Emilia Harbo
Emilia Harbo ('12)
Aarhus 190029.24
  
 SB
 
29.24 SB26.3627.5225.49    
7Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM24.64
  
 
 
24.6423.4224.4922.49    
8
Merle Mosevang Munk Petersen
Merle Mosevang Munk Petersen ('12)
Vejen AF21.23
  
 SB
 
13.1117.86 SB19.24 SB21.23 SB    
9
Alma Dizdarevic
Alma Dizdarevic ('12)
Esbjerg AM21.16
  
 SB
 
14.7617.9314.0021.16 SB    
10
Smilla Brink
Smilla Brink ('12)
HSUF 19.44
  
 SB
 
14.12  X17.4519.44 SB    

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon