Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Odense: Odenseløbet 19.6.2022
Vælg mænd discipliner
5 km
10 km
Halvmaraton
Vælg kvinder discipliner
5 km
10 km
Halvmaraton
M 5 km
Finale A
Finale
1
Kasper Pontoppidan Jensen
Kasper Pontoppidan Jensen ('99)
99
Odense Atletik
15:52
2
Robin Lenz Ostenfeldt
Robin Lenz Ostenfeldt ('99)
99
SAK77
15:59
PB
3
Stefan Mølgaard Dall
Stefan Mølgaard Dall ('92)
92
Odense Atletik
17:09
4
Frank Robben
Frank Robben ('92)
92
Sparta
17:13
PB
5
Christoffer Dall
Christoffer Dall ('95)
95
Odense Atletik
17:17
PB
6
Hans Jakob Rasmussen
Hans Jakob Rasmussen ('89)
89
HRC
17:56
PB
M 10 km
Finale A
Finale
1
Abdi Hakin Ulad
Abdi Hakin Ulad ('91)
91
Hvidovre AM
30:06
SB
2
Alexander Siedler Nielsen
Alexander Siedler Nielsen ('99)
99
Hvidovre AM
31:54
PB
3
Anders Aagaard Hansen
Anders Aagaard Hansen ('91)
91
Blovstrød Løverne
33:03
SB
4
Martin Eisemann de Almeida
Martin Eisemann de Almeida ('93)
93
Odense Atletik
34:29
SB
5
Jesper Nielsen
Jesper Nielsen ('81)
81
THS
34:30
SB
6
Mads Heisel
Mads Heisel ('99)
99
VO2RC
35:06
PB
7
Thor Banke Hansen
Thor Banke Hansen ('74)
74
NBRO
35:08
PB
8
Morten Helmer
Morten Helmer ('77)
77
THS
35:08
SB
9
Martin Hyldgaard
Martin Hyldgaard ('85)
85
HRC
35:14
PB
10
Bo Callesen
Bo Callesen ('89)
89
NBRO
35:36
PB
11
Jacob Victor Hansen
Jacob Victor Hansen ('93)
93
Sparta
36:26
SB
12
Lasse Olsen
Lasse Olsen ('87)
87
LK Hermes
37:09
PB
13
Casper Hennie
Casper Hennie ('90)
90
37:42
PB
M Halvmaraton
Finale A
Finale
1
Andreas Schonberg Lommer
Andreas Schonberg Lommer ('91)
91
1:10:05
SB
2
Henrik Lau
Henrik Lau ('71)
71
Odense Atletik
1:15:41
SB
3
Martin Gils Andersen
Martin Gils Andersen ('81)
81
LK Hermes
1:16:12
4
Kenneth Rungstrøm
Kenneth Rungstrøm ('87)
87
1:18:32
PB
5
Alexander Oxlund Nielsen
Alexander Oxlund Nielsen ('95)
95
1:19:47
PB
6
William Qvistgaard
William Qvistgaard ('98)
98
1:20:26
SB
7
Jens Kofoed
Jens Kofoed ('74)
74
1:22:06
PB
8
Mikkel Vineke
Mikkel Vineke ('94)
94
1:22:25
PB
9
Kristian Cecil
Kristian Cecil ('91)
91
1:23:09
PB
10
Jesper Nyholm
Jesper Nyholm ('74)
74
Greve Trim
1:23:18
PB
K 5 km
Finale A
Finale
1
Karoline Ejby Stengaard
Karoline Ejby Stengaard ('96)
96
Odense Atletik
18:09
PB
2
Stine Vejstrup Madsen
Stine Vejstrup Madsen ('95)
95
Odense Atletik
18:42
PB
3
Marie Raun Knudsen
Marie Raun Knudsen ('80)
80
19:50
PB
K 10 km
Finale A
Finale
1
Tine Nicolai
Tine Nicolai ('95)
95
39:57
PB
2
Tina Green
Tina Green ('74)
74
40:21
PB
3
Malissa Dawn Thomsen
Malissa Dawn Thomsen ('84)
84
Aarhus Fremad
41:43
PB
K Halvmarathon
Finale A
Finale
1
Emilie Sunekær Christensen
Emilie Sunekær Christensen ('96)
96
AGF Atletik
1:27:45
SB
2
Mia B. Lichtenstein
Mia B. Lichtenstein ('75)
75
1:31:17
SB
3
Camilla Rosendal
Camilla Rosendal ('81)
81
1:33:05
PB
4
Jeanette Lindevang
Jeanette Lindevang ('86)
86
Langeskov LM
1:34:18
PB
5
Sveina Björk Karlsdóttir
Sveina Björk Karlsdóttir ('87)
87
1:39:40
PB
6
Maria Gryning
Maria Gryning ('84)
84
1:41:26
PB
7
Emma Anitta Bergmann Hansen
Emma Anitta Bergmann Hansen ('76)
76
1:42:06
PB
8
Anita Dalager
Anita Dalager ('76)
76
1:44:01
PB
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open