Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Aalborg Indoor 1 23.11.2022 Inde
Gigantium Atletikhal

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM7.50
  
 SB
2Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM8.10
  
 PB
3Jeppe Rye ChristensenJeppe Rye Christensen ('07)Aalborg AM8.88
  
 PB
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM9.02
  
 PB
K22 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Treysti8.20
  
 PB
2Sarah KristensenSarah Kristensen Aalborg AM8.75
  
 SB
3Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM9.05
  
 SB
D15 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jeppe Rye ChristensenJeppe Rye Christensen ('07)Aalborg AM1:49.01
  
 PB
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1:59.46
  
 SB
3Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK802:01.29
  
 PB
4Marguerite SørensenMarguerite Sørensen ('07)Aalborg Øst RRC2:03.78
  
  K
5
André Marshall Busk Kronborg
André Marshall Busk Kronborg ('12)
Aalborg AM2:07.17
  
 PB
6Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM2:09.34
  
  K
7Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM2:14.89
  
  K
8Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11)Aalborg AM2:30.69
  
  K
9Bertram Møberg LiengaardBertram Møberg Liengaard ('09)Aalborg AM2:46.84
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM1.30
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
   
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM8.61
  
 PB
 
8.33 PB7.998.188.61 PB7.827.96  
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.67
  
 SB
2Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM11.32
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1.45
  
 SB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.45 SB
 XO
1.50
XXX
   
2Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM1.45
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
 XO
1.35 SB
XXO
1.40 PB
XXO
1.45 PB
XXO
1.50
XXX
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.23
  
 
 
10.23 SB9.988.7610.0410.039.66  
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM8.34
  
 PB
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.59
  
 PB
3Carl Emil Küster EngenCarl Emil Küster Engen ('09)Aalborg AM9.64
  
 PB
4Bertram Møberg LiengaardBertram Møberg Liengaard ('09)Aalborg AM10.49
  
 PB
Finale B
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK808.83
  
 PB
2Sebastian GjedstedSebastian Gjedsted ('10)Aalborg AM9.72
  
 PB
3Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM10.66
  
 PB
4Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM11.37
  
 SB
5Jacob SunesenJacob Sunesen ('09)Aalborg AM11.75
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8010.21
  
 
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.47
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.47
 XO
1.56
XXX
   
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM1.30
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
  
3Jacob SunesenJacob Sunesen ('09)Aalborg AM1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
    
Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK80 NH
  
 
 
1.30
  r
       
D13 Trespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bertram Møberg LiengaardBertram Møberg Liengaard ('09)Aalborg AM7.48
  
 PB
 
6.51 PB7.48 PB7.01     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8012.12
  
 PB
 
10.6012.12 PB11.64     
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM10.38
  
 PB
 
10.38 PB9.829.87     
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8010.36
  
 PB
 
8.20 SB9.23 SB10.36 PB     
4Carl Emil Küster EngenCarl Emil Küster Engen ('09)Aalborg AM8.38
  
 PB
 
8.38 PB8.168.25     
5Jacob SunesenJacob Sunesen ('09)Aalborg AM5.00
  
 PB
 
5.00 PB4.624.52     
6Bertram Møberg LiengaardBertram Møberg Liengaard ('09)Aalborg AM4.68
  
 PB
 
4.09 PB4.44 PB4.68 PB     
Bertram Møberg LiengaardBertram Møberg Liengaard ('09)Aalborg AM NM
  
 
 
  X  X  X     
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK809.27
  
 PB
2Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM9.87
  
 PB
3Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM10.05
  
 PB
4Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM10.08
  
 PB
Finale B
1Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM9.45
  
 PB
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM9.65
  
 PB
3Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM9.90
  
 PB
4Astrid Schmidt EttrupAstrid Schmidt Ettrup ('09)Aalborg AM10.11
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM14.59
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.40
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.30 PB
 XO
1.35 PB
 XO
1.40 PB
 XO
1.45
XXX
   
2Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM1.40
  
 PB
 
1.15
 XO
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35 PB
 XO
1.40 PB
 XO
1.45
XXX
 
3Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM1.25
  
 PB
 
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
    
P13 Trespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Astrid Schmidt EttrupAstrid Schmidt Ettrup ('09)Aalborg AM6.60
  
 PB
 
6.60 PB5.78  X     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM11.42
  
 PB
 
11.42 PB10.6910.57     
2Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM9.81
  
 PB
 
9.81 PB9.568.85     
3Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM6.98
  
 
 
6.636.986.63     
4Astrid Schmidt EttrupAstrid Schmidt Ettrup ('09)Aalborg AM5.87
  
 
 
5.735.875.26     
D12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM15.91
  
 PB
2Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM18.48
  
 PB
D12 Trespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM7.20
  
 PB
 
7.09 PB7.20 PB  X     
2Sebastian GjedstedSebastian Gjedsted ('10)Aalborg AM6.79
  
 PB
 
  X6.79 PB  X     
3Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM6.70
  
 PB
 
6.59 PB6.426.70 PB     
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM6.62
  
 PB
 
6.62 PB6.186.24     
2Sebastian GjedstedSebastian Gjedsted ('10)Aalborg AM5.60
  
 PB
 
5.07 PB4.645.60 PB     
3Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM4.56
  
 PB
 
4.40 PB4.56 PB4.26     
P12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM14.06
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM1.40
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
XXO
1.40 PB
 XO
1.45
XXX
    
2Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK801.20
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
   
P12 Trespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM8.30
  
 PB
 
8.15 PB8.20 PB8.30 PB     
2Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM7.30
  
 PB
 
7.30 PB6.487.16     
Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM NM
  
 
 
  X  –  X     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM9.66
  
 PB
 
9.26 PB9.66 PB9.29     
2Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK808.36
  
 PB
 
8.17 PB7.608.36 PB     
3Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM8.20
  
 PB
 
7.43 SB7.72 SB8.20 PB     
4Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM6.27
  
 PB
 
6.27 PB5.985.84     
5Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM6.03
  
 PB
 
4.92 SB5.91 PB6.03 PB     
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM9.29
  
 SB
2
André Marshall Busk Kronborg
André Marshall Busk Kronborg ('12)
Aalborg AM9.56
  
 PB
3Tristan MunkTristan Munk ('11)Aalborg AM11.36
  
 PB
4
Roman Chornyy
Roman Chornyy ('12)
Aalborg AM / UKR12.16
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM11.05
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM4.38
  
 PB
 
4.30 PB4.38 PB4.22     
2Tristan MunkTristan Munk ('11)Aalborg AM3.15
  
 PB
 
2.933.15 PB3.12     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM7.92
  
 SB
 
7.38 SB7.92 SB7.59     
2Tristan MunkTristan Munk ('11)Aalborg AM4.42
  
 PB
 
3.65 SB4.35 PB4.42 PB     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ellen BastholmEllen Bastholm ('11)Aalborg AM10.43
  
 PB
2Mathilde Gaardbo NielsenMathilde Gaardbo Nielsen ('11)Aalborg AM10.60
  
 PB
3
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM10.88
  
 SB
4
Mille Eriksen
Mille Eriksen ('12)
Aalborg AM11.33
  
 PB
5Erika NørgaardErika Nørgaard ('11)Aalborg AM11.38
  
 PB
6Solveig BygSolveig Byg ('11)Aalborg AM11.77
  
 PB
Finale B
1Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM10.01
  
 PB
2Isabella De Neergaard LarsenIsabella De Neergaard Larsen ('11)Aalborg AM10.70
  
 PB
3Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11)Aalborg AM10.99
  
 PB
4
Sofia Amalie Henriksen
Sofia Amalie Henriksen ('12)
Aalborg AM11.94
  
 PB
5
Merle Boa
Merle Boa ('12)
Aalborg AM12.92
  
 PB
Finale C
1Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11)SIK809.62
  
 PB
2Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM9.73
  
 PB
3
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM11.10
  
 SB
4
Anna Edlefsen
Anna Edlefsen ('12)
Aalborg AM11.83
  
 PB
5Ingrid Sofie GadeIngrid Sofie Gade ('11)Aalborg AM12.45
  
 
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM12.88
  
 PB
Finale B
1Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11)Aalborg AM13.72
  
 PB
2Mathilde Gaardbo NielsenMathilde Gaardbo Nielsen ('11)Aalborg AM13.79
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11)SIK801.30
  
 PB
 
0.90 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.33
XXX
2Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM1.25
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 PB
 XO
1.25 PB
XXO
   
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11)SIK803.73
  
 PB
 
3.73 PB3.47  X     
2Mathilde Gaardbo NielsenMathilde Gaardbo Nielsen ('11)Aalborg AM3.40
  
 PB
 
3.19 PB3.40 PB2.83     
3Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM3.32
  
 =PB
 
3.19 SB3.093.32 =PB     
4Ellen BastholmEllen Bastholm ('11)Aalborg AM3.22
  
 PB
 
3.22 PB3.002.98     
5Isabella De Neergaard LarsenIsabella De Neergaard Larsen ('11)Aalborg AM3.15
  
 PB
 
2.903.15 PB3.08     
6Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11)Aalborg AM2.96
  
 PB
 
2.81 PB2.96 PB2.92     
7Erika NørgaardErika Nørgaard ('11)Aalborg AM2.71
  
 PB
 
2.71 PB2.682.64     
8Solveig BygSolveig Byg ('11)Aalborg AM2.61
  
 PB
 
2.61 PB2.362.38     
9Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11)Aalborg AM2.57
  
 PB
 
2.57 PB  X  X     
10Ingrid Sofie GadeIngrid Sofie Gade ('11)Aalborg AM2.33
  
 
 
1.872.102.33     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11)SIK807.57
  
 PB
 
7.57 PB7.227.23     
2Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM7.04
  
 PB
 
6.12 PB5.977.04 PB     
3Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM6.98
  
 PB
 
6.93 PB6.596.98 PB     
4Ellen BastholmEllen Bastholm ('11)Aalborg AM5.68
  
 PB
 
5.68 PB5.68 =PB5.53     
5Isabella De Neergaard LarsenIsabella De Neergaard Larsen ('11)Aalborg AM5.29
  
 PB
 
5.00 PB5.29 PB4.61     
6Mathilde Gaardbo NielsenMathilde Gaardbo Nielsen ('11)Aalborg AM5.03
  
 PB
 
4.78 PB5.03 PB4.66     
7Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11)Aalborg AM5.02
  
 PB
 
5.02 PB4.804.98     
8Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11)Aalborg AM4.41
  
 PB
 
4.41 PB4.024.19     
9Solveig BygSolveig Byg ('11)Aalborg AM4.14
  
 PB
 
4.12 PB3.754.14 PB     
10Erika NørgaardErika Nørgaard ('11)Aalborg AM4.05
  
 PB
 
3.68 PB4.05 PB3.85     
11Ingrid Sofie GadeIngrid Sofie Gade ('11)Aalborg AM3.56
  
 
 
3.113.303.56     
D10 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
André Marshall Busk Kronborg
André Marshall Busk Kronborg ('12)
Aalborg AM3.82
  
 PB
 
3.81 PB3.81 =PB3.82 PB     
2
Roman Chornyy
Roman Chornyy ('12)
Aalborg AM / UKR2.77
  
 PB
 
2.60 PB2.77 PB2.70     
D10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
André Marshall Busk Kronborg
André Marshall Busk Kronborg ('12)
Aalborg AM6.17
  
 PB
 
5.20 PB5.78 PB6.17 PB     
P10 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM12.82
  
 PB
2
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM14.10
  
 PB
4
Anna Edlefsen
Anna Edlefsen ('12)
Aalborg AM15.24
  
 PB
Finale B
2
Merle Boa
Merle Boa ('12)
Aalborg AM17.62
  
 PB
P10 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM1.10
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
  O
1.15
XXX
  
P10 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM3.07
  
 
 
2.983.072.95     
2
Anna Edlefsen
Anna Edlefsen ('12)
Aalborg AM2.70
  
 PB
 
2.50  X2.70 PB     
3
Mille Eriksen
Mille Eriksen ('12)
Aalborg AM2.68
  
 PB
 
2.46 PB2.68 PB2.65     
4
Sofia Amalie Henriksen
Sofia Amalie Henriksen ('12)
Aalborg AM2.46
  
 PB
 
2.27 PB2.42 PB2.46 PB     
5
Merle Boa
Merle Boa ('12)
Aalborg AM2.25
  
 PB
 
2.15 PB2.062.25 PB     
P10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM5.10
  
 PB
 
5.07 PB4.805.10 PB     
2
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM4.93
  
 PB
 
4.93 PB4.904.54     
3
Anna Edlefsen
Anna Edlefsen ('12)
Aalborg AM4.88
  
 PB
 
4.88 PB4.053.86     
4
Merle Boa
Merle Boa ('12)
Aalborg AM4.19
  
 PB
 
3.27 PB4.19 PB3.81     
5
Mille Eriksen
Mille Eriksen ('12)
Aalborg AM3.40
  
 PB
 
3.40 PB3.343.23     
6
Sofia Amalie Henriksen
Sofia Amalie Henriksen ('12)
Aalborg AM3.13
  
 PB
 
3.03 PB3.13 PB3.05     
D9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM8.70
  
 PB
2
Jakob Tram
Jakob Tram ('15)
Aalborg AM8.73
  
 PB
3
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM9.43
  
 PB
4
Sylvester Duelund Rom Kristensen
Sylvester Duelund Rom Kristensen ('15)
Aalborg AM9.67
  
 PB
Finale B
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM7.40
  
 PB
2
Michael Chornyy
Michael Chornyy ('14)
Aalborg AM / UKR8.31
  
 PB
3
Lau Nørgaard
Lau Nørgaard ('14)
Aalborg AM8.53
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM1.52
  
 PB
 
1.51 PB1.52 PB1.34     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM2.33
  
 PB
 
1.91 PB1.96 PB2.33 PB     
P9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM7.78
  
 PB
2
Elea Vestergaard Rasmussen
Elea Vestergaard Rasmussen ('13)
Aalborg AM8.18
  
 PB
3
Selma Præstholm
Selma Præstholm ('14)
Aalborg AM8.22
  
 PB
4
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM8.37
  
 PB
Finale B
1
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM7.68
  
 PB
2
Ellen Duelund Rom Kristensen
Ellen Duelund Rom Kristensen ('13)
Aalborg AM8.01
  
 PB
3
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM8.77
  
 PB
4
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM8.85
  
 SB
Finale C
1
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM7.71
  
 PB
2
Lærke Hedelund Madsen
Lærke Hedelund Madsen ('14)
Aalborg AM8.46
  
 
3
Signe Fischer Mysager
Signe Fischer Mysager ('14)
Aalborg AM8.50
  
 
4
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir ('15)
Aalborg AM8.94
  
 PB
Finale D
1
Olesia Khomenko
Olesia Khomenko ('13)
Aalborg AM / UKR7.46
  
 PB
2
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR8.03
  
 PB
3
Camila Babych
Camila Babych ('14)
Aalborg AM8.40
  
 PB
4
Liv Falken
Liv Falken ('15)
Aalborg AM8.93
  
 PB
P9 40 m hurdles    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM8.84
  
 PB
2
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM9.07
  
 PB
3
Ellen Duelund Rom Kristensen
Ellen Duelund Rom Kristensen ('13)
Aalborg AM9.18
  
 PB
P9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM0.95
  
 =PB
 
0.75 SB
  O
0.80 SB
  O
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 =PB
  O
1.00
XXX
  
2
Olesia Khomenko
Olesia Khomenko ('13)
Aalborg AM / UKR0.95
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
XXO
0.95 PB
  O
1.00
XXX
  
3
Elea Vestergaard Rasmussen
Elea Vestergaard Rasmussen ('13)
Aalborg AM0.80
  
 
 
0.75
  O
0.80
  O
0.85
XXX
     
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM2.78
  
 PB
 
2.72 PB2.78 PB2.55     
2
Ellen Duelund Rom Kristensen
Ellen Duelund Rom Kristensen ('13)
Aalborg AM2.41
  
 PB
 
2.41 PB2.41 =PB2.35     
3
Olesia Khomenko
Olesia Khomenko ('13)
Aalborg AM / UKR2.38
  
 PB
 
  X  X2.38 PB     
4
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR1.73
  
 PB
 
  X  X1.73 PB     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM4.84
  
 PB
 
4.81 PB4.354.84 PB     
2
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM4.52
  
 PB
 
4.12 SB4.52 PB3.91     
3
Elea Vestergaard Rasmussen
Elea Vestergaard Rasmussen ('13)
Aalborg AM4.17
  
 PB
 
4.06 PB4.17 PB3.95     
4
Olesia Khomenko
Olesia Khomenko ('13)
Aalborg AM / UKR4.11
  
 PB
 
3.25 PB4.11 PB3.25     
5
Ellen Duelund Rom Kristensen
Ellen Duelund Rom Kristensen ('13)
Aalborg AM3.84
  
 PB
 
3.77 PB3.84 PB3.73     
6
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR2.74
  
 PB
 
2.47 PB2.66 PB2.74 PB     
D8 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM1:02.28
  
 PB
2
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM1:05.97
  
  K
3
Michael Chornyy
Michael Chornyy ('14)
Aalborg AM / UKR1:14.72
  
 PB
4
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM1:15.94
  
  K
5
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir ('15)
Aalborg AM1:19.08
  
  K
6
Hillel Alon Sagi
Hillel Alon Sagi ('14)
Aalborg AM1:22.80
  
 PB
7
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM1:22.92
  
  K
8
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM1:23.23
  
 PB
D8 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Michael Chornyy
Michael Chornyy ('14)
Aalborg AM / UKR2.40
  
 PB
 
2.19 PB2.40 PB1.86     
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM2.86
  
 PB
 
2.86 PB2.81  X     
2
Lau Nørgaard
Lau Nørgaard ('14)
Aalborg AM2.21
  
 PB
 
1.72 PB1.552.21 PB     
3
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM2.09
  
 PB
 
1.87 PB1.822.09 PB     
4
Hillel Alon Sagi
Hillel Alon Sagi ('14)
Aalborg AM1.93
  
 PB
 
1.73 PB1.93 PB  X     
D8 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM6.14
  
 PB
 
4.96 PB4.486.14 PB     
2
Michael Chornyy
Michael Chornyy ('14)
Aalborg AM / UKR3.09
  
 PB
 
3.09 PB2.032.58     
3
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM2.99
  
 PB
 
2.65 PB2.142.99 PB     
4
Lau Nørgaard
Lau Nørgaard ('14)
Aalborg AM2.47
  
 PB
 
2.47 PB2.452.46     
P8 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM0.85
  
 =PB
 
0.75 SB
  O
0.80 SB
  O
0.85 =PB
  O
0.90
  Xs
0.95
  r
   
P8 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Selma Præstholm
Selma Præstholm ('14)
Aalborg AM2.64
  
 PB
 
2.51 PB2.52 PB2.64 PB     
2
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM2.59
  
 PB
 
  X2.59 PB  X     
3
Lærke Hedelund Madsen
Lærke Hedelund Madsen ('14)
Aalborg AM2.13
  
 
 
2.132.052.03     
4
Signe Fischer Mysager
Signe Fischer Mysager ('14)
Aalborg AM2.07
  
 
 
1.612.071.98     
5
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM1.76
  
 PB
 
1.66 PB1.76 PB1.65     
6
Camila Babych
Camila Babych ('14)
Aalborg AM1.35
  
 PB
 
1.35 PB1.301.22     
P8 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM3.81
  
 PB
 
3.68 PB3.81 PB3.76     
2
Lærke Hedelund Madsen
Lærke Hedelund Madsen ('14)
Aalborg AM3.49
  
 PB
 
3.20 SB3.25 SB3.49 PB     
3
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM2.94
  
 PB
 
2.94 PB2.662.87     
4
Signe Fischer Mysager
Signe Fischer Mysager ('14)
Aalborg AM2.81
  
 PB
 
2.312.81 PB2.17     
5
Selma Præstholm
Selma Præstholm ('14)
Aalborg AM2.57
  
 PB
 
2.57 PB2.282.41     
6
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM1.92
  
 PB
 
1.88 PB1.841.92 PB     
7
Camila Babych
Camila Babych ('14)
Aalborg AM1.76
  
 PB
 
1.69 PB1.661.76 PB     
D7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sylvester Duelund Rom Kristensen
Sylvester Duelund Rom Kristensen ('15)
Aalborg AM1.89
  
 PB
 
1.89 PB1.771.81     
2
Jakob Tram
Jakob Tram ('15)
Aalborg AM1.65
  
 PB
 
  –  –1.65 PB     
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jakob Tram
Jakob Tram ('15)
Aalborg AM2.11
  
 PB
 
2.11 PB1.861.70     
2
Sylvester Duelund Rom Kristensen
Sylvester Duelund Rom Kristensen ('15)
Aalborg AM1.96
  
 PB
 
1.86 PB1.96 PB1.76     
P7 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM2.74
  
 PB
 
2.40 PB2.55 PB2.74 PB     
P7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Liv Falken
Liv Falken ('15)
Aalborg AM2.12
  
 PB
 
1.87 PB2.00 PB2.12 PB     
2
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir ('15)
Aalborg AM2.05
  
 PB
 
1.98 PB1.98 =PB2.05 PB     
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM2.89
  
 SB
 
2.17 SB1.842.89 SB     
1
Liv Falken
Liv Falken ('15)
Aalborg AM1.97
  
 PB
 
1.89 PB1.861.97 PB     
2
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir ('15)
Aalborg AM1.71
  
 PB
 
1.56 PB1.71 PB1.53     
M70 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Preben KrebsPreben Krebs ('51)Aalborg AM10.71
  
 PB
 
10.12 PB10.71 PB10.33  X10.4610.52  

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon