Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Valencia ESP: Maratón Valencia Trinidad Alfonso 4.12.2022

M Maraton    

Finale A

Finale
1
Kelvin Kiptum
Kelvin Kiptum ('99)
KEN2:01:53
  
 PB
2
Gabriel Gerald Geay
Gabriel Gerald Geay ('96)
TAN2:03:00
  
NR PB
3
Alexander Mutiso
Alexander Mutiso ('96)
KEN2:03:29
  
 PB
4
Tamirat Tola
Tamirat Tola ('91)
ETH2:03:40
  
 SB
5
Kaan Kigen Özbilen
Kaan Kigen Özbilen ('86)
TUR2:04:36
  
 SB
6
Deso Gelmisa
Deso Gelmisa ('97)
ETH2:04:56
  
 SB
7
Milkesa Mengesha
Milkesa Mengesha 
ETH2:05:29
  
 PB
8
Ronald Korir
Ronald Korir ('91)
KEN2:05:37
  
 PB
9
Philemon Kiplimo
Philemon Kiplimo ('98)
KEN2:05:44
  
 PB
10
Goitom Kifle
Goitom Kifle ('93)
ERI2:06:09
  
 SB
11
Getaneh Tamire
Getaneh Tamire ('94)
ETH2:06:38
  
 SB
12
Isaac Mpofu
Isaac Mpofu ('88)
ZIM2:06:48
  
NR PB
13
Nicolas Navarro
Nicolas Navarro ('91)
FRA2:07:01
  
 PB
14
Zerei Mezngi
Zerei Mezngi ('86)
NOR2:07:10
  
 PB
15
Hizkel Tewelde
Hizkel Tewelde ('86)
ERI2:07:11
  
 SB
16
Tariku Novales
Tariku Novales ('98)
ESP2:07:18
  
 PB
17
Ayad Lamdassem
Ayad Lamdassem ('81)
ESP2:07:39
  
 
18
Bethwell Kipkemboi
Bethwell Kipkemboi ('93)
KEN2:07:40
  
 PB
19
Abdelaziz Merzougui
Abdelaziz Merzougui ('91)
ESP2:08:00
  
 PB
20
Tesfaye Ambesa
Tesfaye Ambesa ('97)
ETH2:08:14
  
 SB
21
Jonathan Kipleting
Jonathan Kipleting ('86)
KEN2:08:34
  
 
22
Abdelilah El Maimouni
Abdelilah El Maimouni ('92)
MAR2:08:50
  
 PB
23
Mehdi Frere
Mehdi Frere ('96)
FRA2:09:18
  
 SB
24
Geoffrey Kirui
Geoffrey Kirui ('93)
KEN2:09:57
  
 SB
25
Valentin Witz
Valentin Witz ('93)
FRA2:10:04
  
 PB
26
Paulo Roberto Paula
Paulo Roberto Paula ('79)
BRA2:10:20
  
 
27
Samuel Russom
Samuel Russom ('91)
ERI2:10:38
  
 
28
Félix Bour
Félix Bour ('94)
FRA2:10:43
  
 PB
29
Alejandro Jimenez
Alejandro Jimenez ('84)
ESP2:10:54
  
 PB
30
Javier Guerra
Javier Guerra ('83)
ESP2:12:00
  
 SB
31
Onesphoré Nzikwinkunda
Onesphoré Nzikwinkunda ('97)
BDI2:12:12
  
 
32Omar HassanOmar Hassan ('90)ETH2:12:29
  
 PB
33
Daniele D'Onofrio
Daniele D'Onofrio ('93)
ITA2:12:47
  
 
34
Linus Rosdahl
Linus Rosdahl ('92)
SWE2:12:48
  
 PB
35
Derek Hawkins
Derek Hawkins ('89)
GBR2:13:14
  
 SB
36
Nicolae Alexandru Soare
Nicolae Alexandru Soare ('91)
ROU2:13:29
  
 PB
37
Pierre Denays
Pierre Denays ('89)
BEL2:13:34
  
 PB
38
Justin Mahieu
Justin Mahieu ('85)
BEL2:13:36
  
 PB
39
Nuno Lopes
Nuno Lopes ('87)
POR2:13:41
  
 PB
40
Jeff Lastennet
Jeff Lastennet ('87)
FRA2:13:46
  
 PB
41Rune BækgaardRune Bækgaard ('88)DEN2:13:57
  
 PB
42
Adam Craig
Adam Craig ('95)
GBR2:13:58
  
 PB
43Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)DEN2:14:15
  
 
44
Alexandre Bourgeois
Alexandre Bourgeois ('95)
FRA2:14:48
  
 PB
45
Samuel do Nascimento
Samuel do Nascimento ('88)
BRA2:14:51
  
 PB
46
Brice Morisseau
Brice Morisseau ('91)
FRA2:15:05
  
 PB
47
Ebrahim Mohamed Altamimi
Ebrahim Mohamed Altamimi 
BRN2:15:23
  
 PB
48
Chakib Lachgar Latrache
Chakib Lachgar Latrache ('89)
MAR2:16:09
  
 PB
49
Freddy Guimard
Freddy Guimard ('86)
FRA2:16:25
  
 SB
50
Lorenz Baum
Lorenz Baum ('90)
GER2:16:32
  
 PB
51
Alexis Turpin
Alexis Turpin ('94)
FRA2:16:40
  
 PB
52
A.B. Belliappa
A.B. Belliappa ('92)
IND2:16:51
  
 PB
53
Jesús Ángel Olmos
Jesús Ángel Olmos ('86)
ESP2:16:57
  
 PB
54
Michael Mutai
Michael Mutai ('87)
KEN2:16:57
  
 
55
Bernard Soi
Bernard Soi 
KEN2:16:58
  
 
56
Adrien Toucas
Adrien Toucas ('90)
FRA2:16:59
  
 PB
57
Leo Roulleau
Leo Roulleau ('96)
FRA2:17:01
  
 PB
58
Francisco Javier De Leon
Francisco Javier De Leon ('90)
ESP2:17:12
  
 PB
59
Levente Szemerei
Levente Szemerei 
HUN2:17:16
  
 PB
60
Brice Daubord
Brice Daubord ('85)
FRA2:17:19
  
 PB
61
Timo Böhl
Timo Böhl ('88)
GER2:17:35
  
 PB
61
Alex Milne
Alex Milne ('90)
GBR2:17:42
  
 PB
62
Johan Caldeira
Johan Caldeira ('93)
POR2:17:53
  
 PB
64
Louis Rose
Louis Rose 
FRA2:17:55
  
 PB
65
Clement Anglada
Clement Anglada ('94)
FRA2:18:00
  
 PB
66
Maxime Lopes
Maxime Lopes ('91)
CAN2:18:23
  
 PB
67
Faustin Guigon
Faustin Guigon ('90)
FRA2:18:40
  
 PB
68
Carlos Gazapo
Carlos Gazapo ('86)
ESP2:18:46
  
 PB
69
Gerard De Antonio
Gerard De Antonio ('89)
ESP2:18:50
  
 PB
70
Ruben Crespo
Ruben Crespo ('88)
ESP2:18:51
  
 PB
71
Baptiste Jard
Baptiste Jard ('97)
FRA2:18:51
  
 PB
72
Anthony Ricardo
Anthony Ricardo ('88)
FRA2:18:56
  
 PB
73
Gregory Biraud
Gregory Biraud ('90)
FRA2:18:56
  
 PB
74
Kristofer Låås
Kristofer Låås ('92)
SWE2:19:04
  
 
75
Clement Leduc
Clement Leduc ('97)
FRA2:19:07
  
 PB
76
Pablo Benito
Pablo Benito 
ESP2:19:09
  
 PB
77
Norman Shreeve
Norman Shreeve ('87)
GBR2:19:10
  
 SB
78
Josep Gomez
Josep Gomez 
ESP2:19:16
  
 PB
79
Hassane Ahouchar
Hassane Ahouchar ('75)
MAR2:19:27
  
 
80
Rubén Palomeque
Rubén Palomeque ('80)
ESP2:19:31
  
 SB
81
Carles Montllor
Carles Montllor ('87)
ESP2:19:57
  
 PB
82
Nicolas Dalmasso
Nicolas Dalmasso ('88)
FRA2:20:03
  
 PB
83
Gilles Rubio
Gilles Rubio ('80)
FRA2:20:14
  
 SB
84
Brady Threlfall
Brady Threlfall ('87)
AUS2:20:26
  
 SB
85
Joseba Díaz
Joseba Díaz ('95)
ESP2:20:27
  
 PB
86
Fernando Moreno
Fernando Moreno ('94)
ECU2:20:33
  
 PB
87
Roel Wijmenga
Roel Wijmenga ('92)
NED2:20:33
  
 SB
88
Doug Musson
Doug Musson ('94)
GBR2:20:34
  
 SB
89
Michael Bouche
Michael Bouche ('89)
FRA2:20:46
  
 PB
90Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)DEN2:20:51
  
 
91
Tim O'Donoghue
Tim O'Donoghue ('86)
IRL2:20:52
  
 
92
Juan Ramon García
Juan Ramon García ('80)
ESP2:20:52
  
 PB
93
Hannu Granberg
Hannu Granberg ('90)
FIN2:20:57
  
 PB
94
Thomas Cornthwaite
Thomas Cornthwaite ('85)
GBR2:20:58
  
 SB
95
Antoine Villechenaud
Antoine Villechenaud ('95)
FRA2:21:03
  
 PB
96
Alvaro Prieto
Alvaro Prieto ('80)
ESP2:21:11
  
 PB
97
Ayehu Gebrie
Ayehu Gebrie 
ISR2:21:16
  
 PB
98
Ruben Alvarez
Ruben Alvarez ('77)
ESP2:21:20
  
 PB
99
Matthieu Bourgeois
Matthieu Bourgeois ('95)
FRA2:21:21
  
 PB
100
David Palomo
David Palomo ('83)
ESP2:21:24
  
 PB
101
James Tilley
James Tilley ('87)
GBR2:21:25
  
 PB
102
Alexis Dulin
Alexis Dulin ('92)
FRA2:21:26
  
 PB
103
Ewan Cameron
Ewan Cameron ('80)
GBR2:21:32
  
 SB
104
Luis Vazquez
Luis Vazquez ('90)
MEX2:21:41
  
 PB
105
Raul Gandara
Raul Gandara ('81)
ESP2:21:42
  
 PB
106
Simon Gonzalez
Simon Gonzalez ('96)
ESP2:21:42
  
 PB
107
Miguel Ferrer
Miguel Ferrer ('78)
ESP2:21:50
  
 SB
108
Xavi Tomasa
Xavi Tomasa ('86)
ESP2:21:50
  
 PB
109
Thomas Deleu
Thomas Deleu ('93)
FRA2:21:52
  
 PB
110
Juan Vidal
Juan Vidal ('82)
ESP2:21:58
  
 PB
111
Hibert Alfredo Mora Chavarria
Hibert Alfredo Mora Chavarria 
CRC2:22:05
  
 PB
112
Diego Polo
Diego Polo ('89)
ESP2:22:06
  
 SB
113
Domenico Ricatti
Domenico Ricatti ('79)
ITA2:22:07
  
 SB
114
Carlos Gallego
Carlos Gallego ('88)
ESP2:22:10
  
 PB
115
Nicolas Philipona
Nicolas Philipona ('92)
FRA2:22:19
  
 PB
116
Ivan Robles
Ivan Robles 
ESP2:22:22
  
 PB
117
Salvatore Franzese
Salvatore Franzese ('91)
ITA2:22:29
  
 PB
118
Pablo Miguel Garcia
Pablo Miguel Garcia ('87)
ESP2:22:36
  
 PB
119
Ricard Pastó
Ricard Pastó ('87)
ESP2:22:43
  
 PB
120
Pierre Defontaine
Pierre Defontaine ('92)
FRA2:22:55
  
 PB
121
Francisco Javier Martin
Francisco Javier Martin ('81)
ESP2:22:58
  
 
122
Louis-Ímarie Kerrand
Louis-Ímarie Kerrand ('90)
FRA2:23:02
  
 PB
123
Jack Blaiklock
Jack Blaiklock ('88)
GBR2:23:07
  
 PB
124
Paul Piper
Paul Piper ('81)
GBR2:23:14
  
 PB
125
Wojciech Kopeć
Wojciech Kopeć ('86)
POL2:23:15
  
 SB
126
Mark Walsh
Mark Walsh ('80)
GBR2:23:15
  
 PB
127
François Clais
François Clais ('85)
BEL2:23:16
  
 PB
128Sebastian Conrad HåkanssonSebastian Conrad Håkansson ('89)NOR2:23:18
  
 PB
129
Maxime Lotigie
Maxime Lotigie ('99)
FRA2:23:25
  
 PB
130
Thomas Drouault
Thomas Drouault ('93)
FRA2:23:26
  
 PB
131
Josep Díaz
Josep Díaz 
ESP2:23:28
  
 PB
132
Juan Luis Gonzalez
Juan Luis Gonzalez ('89)
ESP2:23:31
  
 PB
133
Leopoldo Burguete
Leopoldo Burguete ('95)
BEL2:23:37
  
 PB
134
Jean-Pierre Ane
Jean-Pierre Ane ('83)
FRA2:23:37
  
 PB
135
Jeffrey De Freitas
Jeffrey De Freitas ('91)
FRA2:23:39
  
 PB
136
Miguel Peco
Miguel Peco 
ESP2:23:39
  
 PB
137
Stephen Blake
Stephen Blake ('87)
GBR2:23:40
  
 PB
138
Bart Sander De
Bart Sander De 
NED2:23:41
  
 PB
139
Ronald Villy
Ronald Villy ('92)
FRA2:23:44
  
 SB
140
Jose Antonio Gomez
Jose Antonio Gomez 
ESP2:23:46
  
 PB
141
Carl Delaney
Carl Delaney ('88)
GBR2:23:48
  
 PB
142
Federico Ortu
Federico Ortu 
ITA2:23:50
  
NU23R PB
143
Kevin Guerin
Kevin Guerin ('97)
FRA2:23:53
  
 PB
144
Dale Seddon
Dale Seddon ('95)
GBR2:24:00
  
 PB
145
Douglas Selman
Douglas Selman ('88)
GBR2:24:05
  
 
146
Javier Fernández
Javier Fernández ('78)
ESP2:24:08
  
 PB
147
Max Nzaou
Max Nzaou ('93)
FRA2:24:11
  
 PB
148
Jeremy Sauvaget
Jeremy Sauvaget ('90)
FRA2:24:12
  
 PB
149
Driss El Himer
Driss El Himer ('74)
FRA2:24:12
  
 SB
150
Christian Hiller
Christian Hiller ('88)
GER2:24:17
  
 PB
151
Jeremiah Cheserek
Jeremiah Cheserek 
KEN2:24:18
  
 SB
152
William Samson
William Samson ('81)
FRA2:24:19
  
 PB
153
Magnus Grøttum Erstad
Magnus Grøttum Erstad ('88)
NOR2:24:25
  
 
154
Harry Lauste
Harry Lauste 
GBR2:24:27
  
 PB
155
Matthew Rees
Matthew Rees ('87)
GBR2:24:28
  
 PB
156
Francis Serrano
Francis Serrano ('92)
ESP2:24:32
  
 PB
157
Ángel Martínez
Ángel Martínez ('73)
ESP2:24:34
  
 PB
158
Jean-René Caron
Jean-René Caron ('92)
CAN2:24:36
  
 PB
159
Agustin Sieres
Agustin Sieres ('80)
ESP2:24:44
  
 SB
160
Robert Necula
Robert Necula ('90)
ROU2:24:46
  
 PB
161
Renaud Vincent
Renaud Vincent ('86)
FRA2:24:50
  
 PB
162
David Perez
David Perez 
ESP2:24:55
  
 SB
163
Benjamoin Grenetier
Benjamoin Grenetier ('81)
FRA2:24:59
  
 PB
164
Javier De Mata
Javier De Mata ('80)
ESP2:25:05
  
 PB
165
Adam Stokes
Adam Stokes ('85)
GBR2:25:07
  
 PB
166
Hugo Mahieux
Hugo Mahieux ('92)
FRA2:25:09
  
 PB
167
Claudio Solla
Claudio Solla ('82)
ITA2:25:14
  
 PB
168
Alexandre Hennion
Alexandre Hennion ('93)
FRA2:25:16
  
 PB
169
Martin Mistelbauer
Martin Mistelbauer ('82)
AUT2:25:19
  
 PB
170
Jordi Alsina
Jordi Alsina ('78)
ESP2:25:26
  
 SB
171
Luís Contente
Luís Contente ('89)
POR2:25:31
  
 PB
172
Swan Blanc
Swan Blanc ('95)
FRA2:25:32
  
 PB
173
Jean-Baptiste Renaudie
Jean-Baptiste Renaudie ('85)
FRA2:25:34
  
 PB
174
Guillaume Barbat
Guillaume Barbat ('90)
FRA2:25:47
  
 PB
175
Gustavo Nieves
Gustavo Nieves ('82)
ESP2:25:51
  
 PB
176
Manuel Lorenzo
Manuel Lorenzo ('93)
ESP2:25:51
  
 PB
177
Peter Robinson
Peter Robinson ('84)
GBR2:25:53
  
 
179
Stephane Jolivet
Stephane Jolivet ('77)
FRA2:25:55
  
 PB
180
Mickael Chaumond
Mickael Chaumond ('90)
FRA2:25:56
  
 PB
181
Alberto Bueno
Alberto Bueno ('91)
ESP2:25:57
  
 PB
182
Guillaume Dupire
Guillaume Dupire ('86)
FRA2:25:58
  
 PB
183
Francesc Carmona Parada
Francesc Carmona Parada ('84)
AND2:25:58
  
 PB
184
Alapont Josep Tatay
Alapont Josep Tatay 
ESP2:25:59
  
 PB
185
Adrian Briz
Adrian Briz 
ESP2:26:02
  
 PB
186
Peter Spencer
Peter Spencer 
GBR2:26:04
  
 PB
187
Peña Carlos Nieto
Peña Carlos Nieto 
ESP2:26:06
  
 PB
188
Andoni Gomez
Andoni Gomez ('88)
ESP2:26:08
  
 PB
188
Øyvind Moen Fjeld
Øyvind Moen Fjeld ('98)
NOR2:26:08
  
 PB
189
Aki Nummela
Aki Nummela ('85)
FIN2:26:09
  
 
190
Fabien Prigent
Fabien Prigent ('92)
FRA2:26:11
  
 PB
191
Jordan Brugalieres
Jordan Brugalieres ('92)
FRA2:26:13
  
 PB
192
Martin Öhman
Martin Öhman ('81)
SWE2:26:14
  
 SB
193
Andreas Lundegård
Andreas Lundegård ('86)
SWE2:26:04
  
 PB
193
Jérémie Charpentier
Jérémie Charpentier ('87)
FRA2:26:17
  
 PB
194
Roger Roca
Roger Roca ('78)
ESP2:26:18
  
 SB
195
Bartosz Olszewski
Bartosz Olszewski ('84)
POL2:26:19
  
 SB
196
López De Ocáriz Borja Abecia
López De Ocáriz Borja Abecia 
ESP2:26:20
  
 PB
197
Chris Mason
Chris Mason ('83)
GBR2:26:21
  
 SB
198
Victor Tello
Victor Tello ('83)
ESP2:26:23
  
 SB
199
Iñaki Rubio
Iñaki Rubio 
ESP2:26:24
  
 PB
200
Diego Pascual
Diego Pascual ('85)
ESP2:26:25
  
 PB
201
Dariusz Nozynski
Dariusz Nozynski ('80)
POL2:26:25
  
 SB
202
Kevin Martin
Kevin Martin ('84)
FRA2:26:26
  
 PB
203
Fernando Souza
Fernando Souza ('86)
POR2:26:31
  
 PB
204
Sergi Perarnau
Sergi Perarnau 
ESP2:26:35
  
 PB
205
Pedro Lopes
Pedro Lopes 
ESP2:26:37
  
 PB
206
Diego Bringas
Diego Bringas 
ESP2:26:39
  
 PB
207
Hugh Sadler
Hugh Sadler ('99)
GBR2:26:42
  
 PB
208
Samuel Palomera
Samuel Palomera ('91)
ESP2:26:46
  
 PB
209
Alfonso Mendoza
Alfonso Mendoza ('88)
ESP2:26:46
  
 PB
210
Raúl Millan
Raúl Millan 
ESP2:26:47
  
 PB
211
Lucas Alonso
Lucas Alonso 
ESP2:26:47
  
 PB
212
Ruiz Pablo Romeo
Ruiz Pablo Romeo 
ESP2:26:48
  
 PB
213
Brandon Dewar
Brandon Dewar ('92)
AUS2:26:48
  
 PB
214
Aitor Sanchez
Aitor Sanchez ('94)
ESP2:26:48
  
 PB
215
Hicham Bengherda
Hicham Bengherda ('83)
ALG2:26:52
  
 PB
216
Carles Castillejo
Carles Castillejo ('78)
ESP2:26:55
  
 SB
217
Tiago Nuno
Tiago Nuno 
POR2:26:55
  
 PB
218
Salvador Marquez
Salvador Marquez ('76)
ESP2:26:56
  
 PB
219
Perez Jesus Ponce
Perez Jesus Ponce 
ESP2:26:59
  
 PB
220Antonio RocaAntonio Roca ('96)ESP2:27:00
  
 PB
221
Waldir Ureta
Waldir Ureta ('82)
PER2:27:00
  
 
222
Florian Fasolo
Florian Fasolo ('87)
FRA2:27:02
  
 SB
223
Xavier Pottier
Xavier Pottier ('86)
FRA2:27:04
  
 PB
224
Jose Manuel Caplliure
Jose Manuel Caplliure 
ESP2:27:04
  
 PB
225
Alberto Franco
Alberto Franco ('83)
ESP2:27:07
  
 PB
226
Gonzalez Javier Paredes
Gonzalez Javier Paredes 
ESP2:27:07
  
 PB
227
Israel Prado
Israel Prado ('83)
ESP2:27:09
  
 PB
228
Julien Dreux
Julien Dreux ('85)
FRA2:27:16
  
 PB
229
Alexis Martin
Alexis Martin ('96)
FRA2:27:19
  
 PB
230
Tony Hatefnejad
Tony Hatefnejad ('87)
SWE2:27:20
  
 PB
231
Tristan Leger
Tristan Leger ('97)
FRA2:27:28
  
 PB
232
Markus Rannankari
Markus Rannankari ('87)
FIN2:27:31
  
 PB
233
Aaron Wilson
Aaron Wilson ('79)
GBR2:27:32
  
 PB
234
Jorge Bardisa
Jorge Bardisa ('80)
ESP2:27:32
  
 SB
235
Mohammed El Yamani
Mohammed El Yamani ('64)
FRA2:27:33
  
 SB
236
Petr Muras
Petr Muras ('89)
CZE2:27:34
  
 PB
237Christian Grøn NørfeltChristian Grøn Nørfelt ('81)DEN2:27:43
  
 PB
238
Kobe Blondeel
Kobe Blondeel 
BEL2:27:46
  
 SB
239
Juan Antonio Zamora
Juan Antonio Zamora 
ESP2:27:47
  
 
240
Sam Gilliver
Sam Gilliver ('93)
GBR2:27:48
  
 PB
241
Mora Luis Carlos Calderay
Mora Luis Carlos Calderay 
ESP2:27:50
  
 PB
242
Håvard Haukenes
Håvard Haukenes ('90)
NOR2:27:50
  
 
243
Tim Van Hamme
Tim Van Hamme 
BEL2:27:50
  
 PB
244
Nick Impey
Nick Impey ('82)
GBR2:27:53
  
 PB
245
Alexandre Gallet
Alexandre Gallet 
FRA2:27:53
  
 PB
246
Jacobo Martinez
Jacobo Martinez ('78)
ESP2:27:54
  
 PB
247
Leggo Andrew McLeod
Leggo Andrew McLeod ('77)
AUS2:27:54
  
 SB
248
Mathieu Ormancey
Mathieu Ormancey ('94)
FRA2:27:56
  
 PB
249
Frederic Hamon
Frederic Hamon ('77)
FRA2:27:56
  
 PB
250
Davy Stieperaere
Davy Stieperaere ('85)
BEL2:27:56
  
 
251
Juan Carrascal
Juan Carrascal ('80)
ESP2:27:58
  
 PB
252
Oscar Holmström
Oscar Holmström ('93)
FIN2:27:58
  
 
253
Sergio Strollo
Sergio Strollo ('88)
BEL2:28:01
  
 PB
254
Simon Millett
Simon Millett ('87)
GBR2:28:03
  
 PB
255
Julien Lemeriel
Julien Lemeriel ('84)
FRA2:28:04
  
 PB
256
Nicolas Riou
Nicolas Riou ('93)
FRA2:28:04
  
 PB
257
Nicholas Turco
Nicholas Turco ('98)
USA2:28:06
  
 PB
258
Stefano Avalle
Stefano Avalle ('93)
ITA2:28:07
  
 PB
259
Błażej Brzeziński
Błażej Brzeziński ('87)
POL2:28:09
  
 
260
Juan Luis Ramon
Juan Luis Ramon ('82)
ESP2:28:09
  
 PB
261
Ole Srocke
Ole Srocke ('90)
GER2:28:11
  
 PB
262
Erlend Berger
Erlend Berger ('93)
NOR2:28:13
  
 PB
263
Pedro Antonio Cabrera
Pedro Antonio Cabrera 
ESP2:28:17
  
 PB
264
Manuel Mas
Manuel Mas ('82)
ESP2:28:19
  
 PB
265
Benjamin Delecroix
Benjamin Delecroix ('84)
FRA2:28:20
  
 PB
266
Mikel Echamendi
Mikel Echamendi 
ESP2:28:21
  
 PB
267
Ander Lazkano
Ander Lazkano 
ESP2:28:24
  
 PB
268
Francisco Vicente
Francisco Vicente ('89)
ESP2:28:25
  
 
269
Lorenzo Perlo
Lorenzo Perlo ('79)
ITA2:28:25
  
 SB
270
Clement Helier
Clement Helier ('86)
FRA2:28:26
  
 PB
271
Henrik Skoog
Henrik Skoog ('79)
SWE2:28:27
  
 PB
272
Carlos Borreda
Carlos Borreda 
ESP2:28:27
  
 PB
273
Belodie Vilovar
Belodie Vilovar ('90)
FRA2:28:29
  
 PB
274
Matthew Sharp
Matthew Sharp ('89)
GBR2:28:30
  
 SB
275
Giner Eduardo Alcon
Giner Eduardo Alcon 
ESP2:28:32
  
 PB
276
Ben Duncan
Ben Duncan ('88)
GBR2:28:32
  
 PB
277
Aymen Ayachi
Aymen Ayachi ('93)
TUN2:28:43
  
 PB
278
Vincent Touzé
Vincent Touzé 
FRA2:28:47
  
 PB
279
Samuel Perez
Samuel Perez ('96)
ESP2:28:48
  
 PB
280
Daniele Di Ceglie
Daniele Di Ceglie ('89)
ITA2:28:49
  
 PB
281
Fernando Fernandez
Fernando Fernandez ('95)
ESP2:28:51
  
 PB
282
George Roux
George Roux 
GBR2:28:51
  
 PB
283
Mohamed Benamar
Mohamed Benamar ('80)
FRA2:28:52
  
 PB
284Christopher MeulengrachtChristopher Meulengracht ('93)DEN2:28:52
  
 PB
285
Grzegorz Gronostaj
Grzegorz Gronostaj ('74)
POL2:28:54
  
 SB
286
Isidro Tormo
Isidro Tormo ('80)
ESP2:28:55
  
 PB
287
Samuel Rauhut
Samuel Rauhut ('86)
FRA2:28:56
  
 PB
288
Vincent Voisin
Vincent Voisin 
FRA2:28:56
  
 PB
289
Javier Amieva
Javier Amieva 
ESP2:28:57
  
 PB
290
Carlos Cera
Carlos Cera ('83)
ESP2:28:57
  
 PB
291
Diego Filiu
Diego Filiu ('95)
FRA2:28:58
  
 PB
292
Mateusz Baran
Mateusz Baran ('93)
POL2:29:01
  
 PB
293
Raúl Amatriain
Raúl Amatriain 
ESP2:29:06
  
 PB
294
Damien Lagoutte
Damien Lagoutte ('84)
FRA2:29:06
  
 PB
295
Edu Pla
Edu Pla ('86)
ESP2:29:08
  
 PB
296
Javier García
Javier García ('88)
ESP2:29:08
  
 SB
297
Simon Karlsson
Simon Karlsson ('93)
SWE2:29:08
  
 
298
Jorge Nieto
Jorge Nieto ('74)
ESP2:29:14
  
 
299
Amirouche Kara
Amirouche Kara 
FRA2:29:16
  
 PB
300
Manuel Pérez
Manuel Pérez ('91)
ESP2:29:18
  
 PB
301
Borja Álvarez
Borja Álvarez 
ESP2:29:19
  
 PB
302
Massimiliano Strappato
Massimiliano Strappato ('91)
ITA2:29:20
  
 SB
303
James Wootton
James Wootton 
GBR2:29:20
  
 PB
304
Marouane Jbilou
Marouane Jbilou ('91)
FRA2:29:21
  
 PB
305
David Parrilla
David Parrilla ('82)
ESP2:29:21
  
 PB
306
Josh Muxen
Josh Muxen 
USA2:29:23
  
 PB
307
Molle Olson
Molle Olson ('93)
SWE2:29:23
  
 PB
308
Thomas Almond
Thomas Almond ('90)
GBR2:29:23
  
 SB
309
Luis Quesada
Luis Quesada 
ESP2:29:24
  
 PB
310
Ahmed Abousitre
Ahmed Abousitre ('83)
FRA2:29:26
  
 PB
311
Fernando Esperanza
Fernando Esperanza ('87)
ESP2:29:27
  
 SB
312
Luis Aranda
Luis Aranda 
ESP2:29:28
  
 PB
313
Miguel Angel Jaramillo
Miguel Angel Jaramillo 
ESP2:29:30
  
 PB
314
Ralf Nieuwenhuizen
Ralf Nieuwenhuizen ('94)
NED2:29:33
  
 PB
315
Tom Marmarelli
Tom Marmarelli 
ISR2:29:33
  
 PB
316
Hans Christian Tungesvik
Hans Christian Tungesvik 
NOR2:29:34
  
 PB
317
Albert Dausà
Albert Dausà 
ESP2:29:36
  
 PB
318
Marin Blondel
Marin Blondel ('96)
FRA2:29:36
  
 SB
319
Nick Harris-Fry
Nick Harris-Fry ('88)
GBR2:29:38
  
 
320
Tolo Fiol
Tolo Fiol ('67)
ESP2:29:38
  
 PB
321
Mateo Fucho
Mateo Fucho 
FRA2:29:39
  
 PB
322
Gayant Brice
Gayant Brice 
FRA2:29:40
  
 PB
323
Alvaro Presedo
Alvaro Presedo ('85)
ESP2:29:43
  
 PB
324
Luke Campbell
Luke Campbell 
NOR2:29:44
  
 PB
325
Yohan Lidove
Yohan Lidove ('98)
FRA2:29:45
  
 PB
326
Julien Sence
Julien Sence ('87)
FRA2:29:47
  
 PB
327
Wail Aidem
Wail Aidem 
FRA2:29:47
  
 PB
328
Sergio Hernández
Sergio Hernández 
ESP2:29:47
  
 PB
329
Dani Parés
Dani Parés 
ESP2:29:47
  
 PB
330
Yannick Matejicek
Yannick Matejicek 
FRA2:29:48
  
 PB
331
David Piñol
David Piñol ('90)
AND2:29:48
  
 PB
332
Lauri Lappalainen
Lauri Lappalainen ('87)
FIN2:29:48
  
 SB
333
Ibai Makazaga
Ibai Makazaga ('83)
ESP2:29:49
  
 PB
334
Arne Post
Arne Post ('83)
NOR2:29:50
  
 PB
335
Gaëtan Brault
Gaëtan Brault 
FRA2:29:50
  
 PB
336
David Saez
David Saez 
ESP2:29:50
  
 PB
337
Christopher Bennett
Christopher Bennett 
GBR2:29:51
  
 PB
338
Antoine Laurent Maël
Antoine Laurent Maël 
FRA2:29:51
  
 PB
339
Gutierrez Jose Miguel Alocen
Gutierrez Jose Miguel Alocen 
ESP2:29:52
  
 PB
340
Nacho Barranco
Nacho Barranco 
ESP2:29:53
  
 PB
341
Louison Santerre
Louison Santerre ('97)
FRA2:29:53
  
 
342
Luca Vogelsang
Luca Vogelsang ('91)
SUI2:29:54
  
 PB
343
Pierre Kardous
Pierre Kardous ('88)
FRA2:29:54
  
 PB
344
Xavier Meade
Xavier Meade 
AUS2:29:54
  
 PB
345
Mikel Baz
Mikel Baz ('02)
ESP2:29:56
  
 PB
346
James Heggie
James Heggie 
AUS2:29:57
  
 PB
347
Thomas Vion
Thomas Vion ('95)
FRA2:29:59
  
 PB
348
David Leahy
David Leahy 
GBR2:30:01
  
 PB
349
Claudiu Cristian Florin Gorgan
Claudiu Cristian Florin Gorgan ('90)
ROU2:30:01
  
 PB
350
Nicolas Toscan
Nicolas Toscan ('89)
FRA2:30:04
  
 PB
351
Emanuele Coroneo
Emanuele Coroneo ('84)
ITA2:30:05
  
 PB
352
Alvaro Pita
Alvaro Pita 
ESP2:30:06
  
 PB
353
Per-Christian Myrnes Pedersen
Per-Christian Myrnes Pedersen ('86)
NOR2:30:07
  
 PB
354
Mathieu Garreau
Mathieu Garreau 
FRA2:30:12
  
 PB
355
Mateos Eric
Mateos Eric ('86)
FRA2:30:13
  
 PB
356
Kristoffer Kipperberg Tollås
Kristoffer Kipperberg Tollås ('85)
NOR2:30:14
  
 PB
357
Jonas Nilsson
Jonas Nilsson ('92)
SWE2:30:15
  
 SB
358
Xavier Cornevin
Xavier Cornevin 
FRA2:30:16
  
 PB
359
Bjorn Wastvedt
Bjorn Wastvedt 
USA2:30:18
  
 SB
360
Timo Göhler
Timo Göhler ('90)
GER2:30:18
  
 SB
361
Barhan Balata
Barhan Balata 
ISR2:30:21
  
 PB
362
Galibert Steven
Galibert Steven ('92)
FRA2:30:21
  
 PB
363
David Hartman
David Hartman ('81)
SWE2:30:24
  
 PB
364
Andres Duque
Andres Duque 
ESP2:30:24
  
 PB
365
Niklas Sjöblom
Niklas Sjöblom ('84)
SWE2:30:26
  
 
366Simon AndersenSimon Andersen ('89)DEN2:30:28
  
 PB
367
Håkon Urdal
Håkon Urdal 
NOR2:30:29
  
 PB
368
Daniel Alemayehu Beeder
Daniel Alemayehu Beeder ('91)
NOR2:30:33
  
 PB
369
Araz Mohideen
Araz Mohideen ('92)
SWE2:30:33
  
 PB
370
Donal Coakley
Donal Coakley ('86)
IRL2:30:36
  
 PB
371
Salvador Crespo
Salvador Crespo ('83)
ESP2:30:36
  
 PB
372
Nicolas Besson
Nicolas Besson ('81)
FRA2:30:42
  
 
373
Mael Sicot
Mael Sicot ('93)
FRA2:30:42
  
 SB
374
Gustavo Sanchez
Gustavo Sanchez 
ESP2:30:43
  
 SB
375
Emanuele Ghiraldini
Emanuele Ghiraldini ('78)
ITA2:30:45
  
 PB
376
Noamen Ksouda
Noamen Ksouda ('75)
FRA2:30:45
  
 PB
377
Navarro Víctor Aviñó
Navarro Víctor Aviñó 
ESP2:30:45
  
 PB
378
Mohamed Houd
Mohamed Houd 
ESP2:30:47
  
 PB
379
Mauro Massimi
Mauro Massimi ('86)
ITA2:30:47
  
 SB
380
Massimiliano Milani
Massimiliano Milani ('72)
ITA2:30:47
  
 
381
Joaquin Molla Sanchis
Joaquin Molla Sanchis ('78)
ESP2:30:48
  
 PB
382
Juan Fernando Almansa
Juan Fernando Almansa 
ESP2:30:49
  
 PB
383
Feyaerts Evert
Feyaerts Evert 
BEL2:30:49
  
 PB
384
Pontus Albertsson
Pontus Albertsson ('90)
SWE2:30:51
  
 PB
385
Ludovic Renou
Ludovic Renou 
FRA2:30:52
  
 SB
386
Siebe De Winter
Siebe De Winter 
BEL2:30:54
  
 PB
387
Ignacio Safont
Ignacio Safont 
ESP2:30:56
  
 PB
388
Wim de Maeyer
Wim de Maeyer ('78)
BEL2:30:58
  
 PB
389
Gustaf Leonardsson
Gustaf Leonardsson ('93)
SWE2:30:59
  
 PB
390
Valentin Girault
Valentin Girault ('93)
FRA2:30:59
  
 PB
391
Brice Nicolleau
Brice Nicolleau 
FRA2:31:00
  
 PB
392
Michał Orzeł
Michał Orzeł ('81)
POL2:31:01
  
 PB
393
Victor Martinez
Victor Martinez ('98)
ESP2:31:02
  
 PB
394
David White
David White ('74)
GBR2:31:03
  
 PB
395
Clément Michel
Clément Michel 
FRA2:31:03
  
 PB
396
David Martínez
David Martínez ('86)
ESP2:31:05
  
 SB
397
David Franco
David Franco 
VEN2:31:08
  
 PB
398
Lars-Kristian Eriksen
Lars-Kristian Eriksen ('83)
NOR2:31:10
  
 PB
399
Irem Can Ayaz
Irem Can Ayaz 
TUR2:31:16
  
 PB
400
James Rygate
James Rygate 
GBR2:31:18
  
 PB
401
Luca Antonelli
Luca Antonelli ('98)
ITA2:31:19
  
 PB
402
Marco Fasel
Marco Fasel ('93)
SUI2:31:20
  
 PB
403
Juan Javier Moreno
Juan Javier Moreno ('77)
ESP2:31:22
  
 PB
404
Simon Hatton
Simon Hatton ('89)
FRA2:31:28
  
 PB
405
Julio De Pablos De Prados
Julio De Pablos De Prados 
ESP2:31:31
  
 PB
406
Matthew Cooper
Matthew Cooper ('83)
GBR2:31:32
  
 PB
407
Rafael Abad
Rafael Abad 
ESP2:31:32
  
 PB
408
Stefan Ravaleu
Stefan Ravaleu ('74)
FRA2:31:33
  
 
409
Nikolai Harris
Nikolai Harris ('94)
NOR2:31:34
  
 PB
410
Amaury Gosse
Amaury Gosse ('94)
BEL2:31:38
  
 PB
411
Anton Samokhvalov
Anton Samokhvalov 
ESP2:31:38
  
 PB
412
Alessandro Riva
Alessandro Riva ('99)
ITA2:31:41
  
 PB
413
Romain Szurhaj
Romain Szurhaj ('98)
FRA2:31:42
  
 PB
414
Morgan False
Morgan False ('96)
FRA2:31:44
  
 PB
415
Evaggelidis Dimosthenis
Evaggelidis Dimosthenis ('76)
GRE2:31:44
  
 SB
416
Andreas Ingberg
Andreas Ingberg ('82)
SWE2:31:47
  
 
417
Oscar Sánchez
Oscar Sánchez ('70)
ESP2:31:47
  
 SB
418
Tiziano Melia
Tiziano Melia ('78)
ITA2:31:50
  
 PB
419
Eric Herault
Eric Herault ('78)
FRA2:31:50
  
 SB
420
Lars Sandbu
Lars Sandbu 
NOR2:31:52
  
 PB
421
Romain Marchand
Romain Marchand ('87)
FRA2:31:53
  
 PB
422
Angel Galant
Angel Galant ('90)
FRA2:31:54
  
 PB
423
Paul Smith
Paul Smith ('66)
GBR2:31:54
  
 PB
424
Damien Bonnabaud
Damien Bonnabaud ('93)
FRA2:31:55
  
 PB
425
Santiago Romero
Santiago Romero 
ARG2:31:56
  
 PB
426
Vivien Portes
Vivien Portes ('74)
FRA2:31:56
  
 PB
427
Polome Elliot
Polome Elliot ('95)
FRA2:31:56
  
 PB
428
Mickael Biot
Mickael Biot ('87)
FRA2:31:57
  
 PB
429
Pere Bifet
Pere Bifet ('89)
ESP2:31:58
  
 PB
430
Tian Hartmann
Tian Hartmann 
SUI2:32:00
  
 PB
431
Elías Salvador Domínguez
Elías Salvador Domínguez ('72)
ESP2:32:01
  
 SB
432
Mebrahtu Werkineh
Mebrahtu Werkineh ('03)
ETH2:32:01
  
 PB
433
John Borton
John Borton 
GBR2:32:04
  
 PB
434
Christophe Gilles
Christophe Gilles ('89)
FRA2:32:07
  
 SB
435
Ronen Goldsmith
Ronen Goldsmith 
ISR2:32:14
  
 SB
436
Baños Eric Baena
Baños Eric Baena 
ESP2:32:15
  
 PB
437
Marc Geraghty
Marc Geraghty 
GBR2:32:17
  
 SB
438
Samuel Escher
Samuel Escher 
ESP2:32:17
  
 PB
439
Maximilian Lohm Isberg
Maximilian Lohm Isberg ('91)
SWE2:32:17
  
 SB
440
Mathieu Le Mouillour
Mathieu Le Mouillour ('81)
FRA2:32:18
  
 PB
441
Florent Germain
Florent Germain 
FRA2:32:18
  
 PB
442
Fernando Gonzalez
Fernando Gonzalez 
ESP2:32:21
  
 
443Thomas Ho PedersenThomas Ho Pedersen ('87)DEN2:32:21
  
 PB
444
Redondo Samuel Gil
Redondo Samuel Gil 
ESP2:32:21
  
 PB
445
Brian Lenihan
Brian Lenihan ('81)
IRL2:32:21
  
 PB
446
Arnaud Betems
Arnaud Betems 
FRA2:32:22
  
 PB
447
Gerard Garrote
Gerard Garrote ('87)
ESP2:32:23
  
 PB
448
Aníbal Llamazares
Aníbal Llamazares ('82)
ESP2:32:27
  
 SB
449
Ludovic Dasque
Ludovic Dasque 
FRA2:32:28
  
 PB
450
Christopher Gerard
Christopher Gerard ('91)
FRA2:32:28
  
 PB
451
Jean-Baptiste Lesaulnier
Jean-Baptiste Lesaulnier ('93)
FRA2:32:28
  
 SB
452
Israel Cañamero
Israel Cañamero 
ESP2:32:28
  
 PB
453
Alfredo Arévalo
Alfredo Arévalo ('76)
GUA2:32:29
  
 SB
454
Juan Jose Porrua
Juan Jose Porrua 
ESP2:32:30
  
 PB
455
Aitor Rubio
Aitor Rubio 
ESP2:32:31
  
 PB
456
Thaddé Girandier
Thaddé Girandier 
FRA2:32:31
  
 PB
457
Kristoffer Linna
Kristoffer Linna ('86)
SWE2:32:31
  
 PB
458
Sebastien Hours
Sebastien Hours ('88)
FRA2:32:32
  
 
459
Florian Lorange
Florian Lorange 
FRA2:32:34
  
 PB
460
Steve Hobbs
Steve Hobbs ('72)
GBR2:32:34
  
 SB
461
Claudio Moreno
Claudio Moreno 
ESP2:32:35
  
 PB
462
Salva Castro
Salva Castro 
ESP2:32:35
  
 PB
463
Cristian Murcia
Cristian Murcia 
ESP2:32:36
  
 PB
464
Martinez Manuel Jose Gonzalez
Martinez Manuel Jose Gonzalez 
VEN2:32:40
  
 PB
465
David Suarez
David Suarez 
ESP2:32:40
  
 PB
466
Fernando Chacón
Fernando Chacón ('82)
ESP2:32:41
  
 PB
467
Matthias Van Keer
Matthias Van Keer 
BEL2:32:45
  
 PB
468
Gioacchino Rinaldi
Gioacchino Rinaldi ('85)
ITA2:32:46
  
 
469
Adrián El Hadri
Adrián El Hadri 
ESP2:32:47
  
 PB
470
Héctor de Pedro Domingo
Héctor de Pedro Domingo ('85)
SWE2:32:49
  
 PB
471
Iurgi Etxeandia
Iurgi Etxeandia 
ESP2:32:51
  
 PB
472
Christian Micallef
Christian Micallef ('86)
MLT2:32:54
  
 PB
473
Nicolas Griveau
Nicolas Griveau ('78)
FRA2:32:54
  
 PB
474
Alberto Arias
Alberto Arias ('79)
ESP2:32:58
  
 PB
475
Tor Holager Rødde
Tor Holager Rødde 
NOR2:32:58
  
 PB
476
Mateusz Kaluza
Mateusz Kaluza ('94)
POL2:32:59
  
 
477
Rafael Santodomingo
Rafael Santodomingo 
ESP2:32:59
  
 PB
478
Adrián Navarro
Adrián Navarro 
ESP2:32:59
  
 PB
479
Jose Antonio Anievas
Jose Antonio Anievas 
ESP2:33:03
  
 PB
480
William Monmessin
William Monmessin ('78)
FRA2:33:04
  
 PB
481
Oliver Mills
Oliver Mills ('04)
GBR2:33:04
  
 PB
482
Foeke Vanbecelaere
Foeke Vanbecelaere ('92)
BEL2:33:10
  
 PB
483
Servais Alex
Servais Alex 
BEL2:33:12
  
 PB
484
José María Esteban
José María Esteban ('81)
ESP2:33:12
  
 PB
485
Frederik Saman
Frederik Saman 
BEL2:33:13
  
 PB
486
Louis Matte
Louis Matte ('99)
FRA2:33:15
  
 PB
487
Benita Jose David Moruno
Benita Jose David Moruno 
ESP2:33:16
  
 SB
488
Kais Adli
Kais Adli ('75)
MON2:33:16
  
 PB
489
Miguel Angel Barral
Miguel Angel Barral 
ESP2:33:16
  
 PB
490
Juan Andres Camacho
Juan Andres Camacho 
ESP2:33:19
  
 PB
491
Honoré Gilles
Honoré Gilles ('92)
BEL2:33:20
  
 PB
492
Ander Arrausi
Ander Arrausi 
ESP2:33:22
  
 PB
493
Francisco Morales
Francisco Morales 
CRC2:33:24
  
 PB
494
Toshiaki Tamai
Toshiaki Tamai 
JPN2:33:24
  
 PB
495
Victor Martinez
Victor Martinez ('98)
ESP2:33:26
  
 
496
Jon Lorenzo
Jon Lorenzo 
ESP2:33:28
  
 PB
497
Jonathan Gullesen
Jonathan Gullesen 
NOR2:33:30
  
 PB
498
Sixto Moreta
Sixto Moreta ('92)
ESP2:33:31
  
 
499
Luis Miguel Masabanda
Luis Miguel Masabanda ('96)
ECU2:33:31
  
 PB
500
Jordan Donnelly
Jordan Donnelly ('87)
GBR2:33:32
  
 PB
501
Mads Berge
Mads Berge ('89)
NOR2:33:33
  
 SB
502
Ruben Conde
Ruben Conde 
ESP2:33:36
  
 PB
503
Jose Alberto Moreno
Jose Alberto Moreno 
ESP2:33:37
  
 PB
504
Jacobo Lopez
Jacobo Lopez 
ESP2:33:39
  
 PB
505
Paul Daireaux
Paul Daireaux 
FRA2:33:42
  
 PB
506
Israel Ferrer
Israel Ferrer 
ESP2:33:43
  
 PB
507
Koen De Jong
Koen De Jong 
NED2:33:44
  
 PB
508
Guillaume Piquet
Guillaume Piquet ('85)
FRA2:33:46
  
 PB
509
Christophe Roosen
Christophe Roosen 
BEL2:33:47
  
 PB
510
Adir Cohen
Adir Cohen 
ISR2:33:49
  
 PB
511
Vincent Visbecq
Vincent Visbecq ('93)
FRA2:33:49
  
 PB
512
Jon Clays
Jon Clays 
GBR2:33:49
  
 PB
513
Edwin De Neijs
Edwin De Neijs 
NED2:33:50
  
 PB
514
Albert Giro
Albert Giro 
ESP2:33:51
  
 PB
515
Eugenio Antonio Martínez
Eugenio Antonio Martínez ('81)
ESP2:33:51
  
 PB
516
Omar Julian Gonzalez
Omar Julian Gonzalez ('88)
COL2:33:51
  
 PB
517
Querubin Estarlich
Querubin Estarlich 
ESP2:33:55
  
 PB
518
Guillaume De Lustrac
Guillaume De Lustrac 
FRA2:33:56
  
 PB
519
Emanuele Pollano
Emanuele Pollano 
ESP2:33:58
  
 PB
520
Julien Adamo
Julien Adamo 
FRA2:33:58
  
 PB
521
Martin Ocepek
Martin Ocepek ('88)
SLO2:33:59
  
 PB
522
Damien Arlot
Damien Arlot 
FRA2:34:00
  
 PB
523
Ennio Costantino
Ennio Costantino 
ESP2:34:00
  
 PB
524
Juan Bueno
Juan Bueno ('85)
ESP2:34:01
  
 
525
Aimad Bouziane
Aimad Bouziane ('82)
MAR2:34:01
  
 
526
Victor Forner
Victor Forner 
ESP2:34:02
  
 PB
527
Thibault Tenaille
Thibault Tenaille 
FRA2:34:03
  
 PB
528
Ketil Monssen
Ketil Monssen 
NOR2:34:05
  
 
529
Jordi Miranda
Jordi Miranda 
ESP2:34:05
  
 PB
530
Karim Nouigua
Karim Nouigua 
MAR2:34:05
  
 PB
531
Yann Fruger
Yann Fruger ('81)
FRA2:34:08
  
 PB
532
Quentin Maurer
Quentin Maurer ('01)
FRA2:34:08
  
 PB
533
Adil Abachad
Adil Abachad 
FRA2:34:09
  
 PB
534
Xavier Pottier
Xavier Pottier ('86)
FRA2:34:10
  
 
535
Lukasz Sokol
Lukasz Sokol 
POL2:34:13
  
 PB
536
Gorka De La Horra
Gorka De La Horra 
ESP2:34:13
  
 PB
537
Pål Erik Johnsen
Pål Erik Johnsen ('82)
NOR2:34:14
  
 PB
538
Alberto Gutiérrez
Alberto Gutiérrez ('81)
ESP2:34:15
  
 SB
539
Raphael Brochand
Raphael Brochand 
FRA2:34:17
  
 PB
540
Arthur Vansteenkiste
Arthur Vansteenkiste 
BEL2:34:18
  
 PB
541
Adam Bowller
Adam Bowller ('82)
GBR2:34:18
  
 PB
542
Jeremy Carrier
Jeremy Carrier ('92)
FRA2:34:18
  
 PB
543
Kader Bellahcene
Kader Bellahcene ('88)
FRA2:34:19
  
 PB
544
Helmuth Mair
Helmuth Mair ('70)
ITA2:34:19
  
 PB
545
Riho Kirsipuu
Riho Kirsipuu ('96)
EST2:34:19
  
 PB
546
Abraham Bringue
Abraham Bringue 
ESP2:34:19
  
 PB
547
Yaniv Krispel
Yaniv Krispel 
ISR2:34:20
  
 SB
548
Yoan Duboin
Yoan Duboin ('94)
FRA2:34:23
  
 
549
Timo Böhl
Timo Böhl ('88)
GER2:34:24
  
 SB
550
Dorian Lopez
Dorian Lopez 
FRA2:34:26
  
 PB
551
Haim Ishai
Haim Ishai 
ESP2:34:26
  
 PB
552
Lars Petter Stormo
Lars Petter Stormo 
NOR2:34:28
  
 SB
553
Ben Findlay
Ben Findlay 
GBR2:34:28
  
 PB
554
Xavier Muñoz
Xavier Muñoz 
ESP2:34:29
  
 PB
555
Guillou Quentin
Guillou Quentin ('89)
FRA2:34:29
  
 PB
556
Marc Lluveras
Marc Lluveras ('94)
ESP2:34:29
  
 PB
557
Johannes Bogren
Johannes Bogren ('79)
SWE2:34:29
  
 PB
558
Jose Felix Diaz
Jose Felix Diaz 
ESP2:34:30
  
 PB
559
Aljaz Makovec
Aljaz Makovec 
SLO2:34:31
  
 PB
560
Knut Ødegaard
Knut Ødegaard 
NOR2:34:33
  
 PB
561
Javier Alvarez
Javier Alvarez 
ESP2:34:33
  
 PB
562
Christopher Biley
Christopher Biley 
GBR2:34:34
  
 PB
563
José María Amador
José María Amador 
ESP2:34:35
  
 PB
564
Sergio Errico
Sergio Errico 
ESP2:34:35
  
 PB
565
Murat Celik
Murat Celik ('83)
GER2:34:35
  
 PB
566
Robinson Carvajal
Robinson Carvajal 
ESP2:34:36
  
 PB
567
Jonathan Garcia
Jonathan Garcia ('78)
ESP2:34:37
  
 PB
568
Richard Kverneland
Richard Kverneland ('86)
NOR2:34:38
  
 PB
569
Florian Gacoin
Florian Gacoin 
FRA2:34:38
  
 PB
570
Anders Österlund
Anders Österlund ('73)
SWE2:34:39
  
 
571
Milton A. Gil
Milton A. Gil 
ESP2:34:39
  
 PB
572
Tommy Trees
Tommy Trees 
GBR2:34:41
  
 PB
573
Ross Brown
Ross Brown ('88)
GBR2:34:41
  
 PB
574
Jordan Camejo
Jordan Camejo ('91)
VEN2:34:42
  
 PB
575
Geoffrey Lanoe
Geoffrey Lanoe ('90)
FRA2:34:43
  
 PB
576
Ismayl Boudaoud
Ismayl Boudaoud 
FRA2:34:45
  
 PB
577
Juan Antonio Lopez
Juan Antonio Lopez 
ESP2:34:47
  
 PB
578
Abellan Alexandre
Abellan Alexandre 
FRA2:34:47
  
 PB
579
Etienne Grangereau
Etienne Grangereau 
FRA2:34:49
  
 PB
580
Cédric Leseney
Cédric Leseney 
FRA2:34:50
  
 PB
581
Fredrik Lorentzen
Fredrik Lorentzen ('89)
NOR2:34:51
  
 PB
582
Thibaud Vincent
Thibaud Vincent ('93)
FRA2:34:53
  
 PB
583
Jose Luis Olmos
Jose Luis Olmos 
ESP2:34:54
  
 PB
584
Michal Golaszewski
Michal Golaszewski 
POL2:34:54
  
 PB
585
Bogusz Parzyszek
Bogusz Parzyszek 
POL2:34:54
  
 PB
586
Aurélien Serrano
Aurélien Serrano ('89)
FRA2:34:56
  
 PB
587
Simon Rama
Simon Rama 
ESP2:34:58
  
 PB
588
Tomasz Polanski
Tomasz Polanski ('75)
POL2:34:59
  
 PB
589
Mick Herfkens
Mick Herfkens ('89)
NED2:35:00
  
 PB
590
Daugreilh Aurelien
Daugreilh Aurelien 
FRA2:35:00
  
 PB
591
Nacho Gómez
Nacho Gómez 
ESP2:35:03
  
 PB
592
Davy Acke
Davy Acke ('80)
BEL2:35:03
  
 SB
593
Emanuele Conti
Emanuele Conti ('86)
ITA2:35:04
  
 PB
594
Michele Martufi
Michele Martufi ('76)
ITA2:35:06
  
 PB
595
Dennis De Knijff
Dennis De Knijff ('86)
NED2:35:07
  
 
596
Chad Wolpert
Chad Wolpert ('89)
LTU2:35:07
  
 
597
Andrew Grech
Andrew Grech ('78)
MLT2:35:08
  
 SB
598
Paulo Vieira
Paulo Vieira 
ESP2:35:09
  
 PB
599
Minas Manousakas
Minas Manousakas 
GRE2:35:09
  
 PB
600
Julien Bouchu
Julien Bouchu 
FRA2:35:10
  
 PB
Oskar Grip
Oskar Grip ('83)
SWE2:35:18
  
 PB
Mathias GugliottaMathias Gugliotta ('94)DEN2:35:27
  
 PB
Oskar Jönsson
Oskar Jönsson ('86)
SWE2:35:31
  
 SB
Willem Anker
Willem Anker 
NED2:35:32
  
 PB
Hakim El Makrini
Hakim El Makrini ('75)
GER2:35:36
  
 PB
Anders Bergman
Anders Bergman ('88)
SWE2:36:27
  
 PB
Daan Robben
Daan Robben 
NED2:36:56
  
 PB
Brian Arreborg HansenBrian Arreborg Hansen ('83)DEN2:37:19
  
 
Marc Cinjee
Marc Cinjee ('94)
NED2:37:37
  
 SB
Oliver ErdmannOliver Erdmann DEN2:37:59
  
 PB
Alan Camilleri
Alan Camilleri ('79)
MLT2:38:04
  
 PB
Johan Schager
Johan Schager ('89)
SWE2:38:14
  
 PB
Simo-Pekka Fincke
Simo-Pekka Fincke ('81)
FIN2:38:15
  
 
Daniel Westergren
Daniel Westergren ('74)
SWE2:38:25
  
 PB
Mads EskarMads Eskar ('96)DEN2:38:26
  
 PB
David Vegborn
David Vegborn ('78)
SWE2:38:38
  
 SB
Fivos Constantinou
Fivos Constantinou ('81)
CYP2:39:09
  
 PB
Simon Pyll TruesenSimon Pyll Truesen ('86)DEN2:39:23
  
 PB
Lars Ljungquist
Lars Ljungquist ('75)
SWE2:39:54
  
 PB
Alexander Sebastian Solnör
Alexander Sebastian Solnör ('87)
SWE2:39:57
  
 PB
Ryan Farrugia
Ryan Farrugia ('87)
MLT2:40:32
  
 PB
Klaes OvesenKlaes Ovesen ('88)DEN2:40:47
  
 
Arnljótur Ástvaldsson
Arnljótur Ástvaldsson ('83)
ISL2:40:48
  
 PB
Lars Nelen
Lars Nelen 
NED2:41:04
  
 PB
Jari Särkijärvi
Jari Särkijärvi ('81)
FIN2:41:05
  
 PB
Andreas ThyrringAndreas Thyrring ('85)DEN2:41:18
  
 PB
Jonas BergJonas Berg ('87)DEN2:41:54
  
 SB
Joakim KorslundJoakim Korslund ('94)DEN2:42:11
  
 PB
Timo Nikula
Timo Nikula ('78)
FIN2:42:14
  
 
Harmen Den Boer
Harmen Den Boer 
NED2:42:34
  
 PB
Björn Eriksson
Björn Eriksson ('86)
SWE2:42:41
  
 PB
Paul Krochak
Paul Krochak ('75)
CAN2:42:43
  
 SB
Thor Banke HansenThor Banke Hansen ('74)DEN2:42:45
  
 SB
Max Moberg
Max Moberg ('87)
FIN2:42:45
  
 PB
Floris Van Drunen
Floris Van Drunen 
NED2:42:46
  
 PB
Mads Krogholt BondeMads Krogholt Bonde ('94)DEN2:42:58
  
 PB
Marko Palohuhta
Marko Palohuhta ('81)
FIN2:43:00
  
 PB
Marc IversenMarc Iversen ('92)DEN2:43:18
  
 PB
Kasper Raahede RørdamKasper Raahede Rørdam ('89)DEN2:43:35
  
 PB
Martin Duberg
Martin Duberg ('85)
SWE2:43:37
  
 PB
Charles Micallef
Charles Micallef ('71)
MLT2:43:47
  
 PB
Patrik Jansson
Patrik Jansson ('92)
SWE2:43:50
  
 PB
Elias Zika
Elias Zika ('81)
SWE2:44:24
  
 PB
Thorbjørn SkovThorbjørn Skov ('85)DEN2:44:34
  
 PB
Anders Holmén
Anders Holmén ('84)
SWE2:44:34
  
 PB
Fredrik Härdfeldt
Fredrik Härdfeldt ('80)
SWE2:44:36
  
 PB
Daniel Bränholm
Daniel Bränholm ('87)
SWE2:44:45
  
 PB
Tom De Heiden
Tom De Heiden 
NED2:44:49
  
 PB
Emil Gribbling
Emil Gribbling ('95)
SWE2:45:02
  
 PB
Dominik Weise
Dominik Weise ('95)
GER2:45:03
  
 PB
Mikael Lundberg
Mikael Lundberg ('76)
SWE2:45:06
  
 PB
Joris De Boer
Joris De Boer 
NED2:45:07
  
 PB
Marijn De Jonge
Marijn De Jonge 
NED2:45:30
  
 PB
Johan Forsstedt
Johan Forsstedt ('82)
SWE2:45:33
  
 PB
Anthonius Martinus Boerlage
Anthonius Martinus Boerlage 
NED2:45:37
  
 PB
Ola Krikström
Ola Krikström ('77)
SWE2:45:41
  
 PB
Bastiaan Van Wendel De Joode
Bastiaan Van Wendel De Joode ('81)
NED2:45:41
  
 PB
Robert Hogerwerf
Robert Hogerwerf ('85)
NED2:45:54
  
 PB
Jouni Manninen
Jouni Manninen ('85)
FIN2:45:58
  
 PB
Markus Lintunen
Markus Lintunen ('78)
FIN2:46:25
  
 PB
Fredrik Rådström
Fredrik Rådström ('83)
SWE2:46:27
  
 SB
Søren Flodgaard GjerrildSøren Flodgaard Gjerrild ('92)DEN2:46:28
  
 PB
Marcus Bokedal
Marcus Bokedal ('86)
SWE2:46:31
  
 
Joakim GunnløgssonJoakim Gunnløgsson ('89)DEN2:46:40
  
 PB
Jeroen Mank
Jeroen Mank 
NED2:46:45
  
 PB
Mark Broekman
Mark Broekman 
NED2:47:11
  
 PB
Stefan Mølgaard DallStefan Mølgaard Dall ('92)DEN2:47:21
  
 PB
Marco Groot
Marco Groot 
NED2:47:39
  
 PB
Peter Könnicke
Peter Könnicke ('69)
GER2:47:43
  
 PB
Björn Lindqvist
Björn Lindqvist ('89)
SWE2:47:59
  
 PB
Oskar Larsson
Oskar Larsson ('90)
SWE2:48:01
  
 PB
Fredrik Liw
Fredrik Liw ('78)
SWE2:48:04
  
 SB
Muharrem Yilmaz
Muharrem Yilmaz ('71)
GER2:48:04
  
 PB
Fabian Wittke
Fabian Wittke ('84)
GER2:48:16
  
 PB
Guillermo Salinas OrtegaGuillermo Salinas Ortega ('69)DEN2:48:20
  
 
Bert Pohlak
Bert Pohlak ('80)
SWE2:48:23
  
 PB
Sander Schulze
Sander Schulze 
NED2:48:48
  
 PB
Mikael Andersson
Mikael Andersson ('79)
SWE2:49:02
  
 PB
Simon Sörlin
Simon Sörlin ('91)
SWE2:49:05
  
 PB
Kristoffer Loo
Kristoffer Loo ('97)
SWE2:49:18
  
 
Patrick O'BrienPatrick O'Brien ('86)DEN2:49:26
  
 PB
Aron Tesfaghebriel
Aron Tesfaghebriel ('71)
SWE2:49:28
  
 PB
Jeroen Van Der Horst
Jeroen Van Der Horst 
NED2:49:37
  
 PB
Victor Mill
Victor Mill ('86)
SWE2:49:42
  
 PB
Kenneth ChristensenKenneth Christensen ('89)DEN2:49:50
  
 PB
Erik Wolf
Erik Wolf 
NED2:49:54
  
 PB
Andrius KarolisAndrius Karolis ('82)DEN2:50:08
  
 PB
Ruerd Nauta
Ruerd Nauta 
NED2:50:20
  
 PB
Milos Matic
Milos Matic 
NED2:51:03
  
 PB
Poul Santiago BroePoul Santiago Broe ('87)DEN2:51:26
  
 SB
Simon ImmersenSimon Immersen ('85)DEN2:51:39
  
 PB
Mikko Järvinen
Mikko Järvinen ('82)
FIN2:51:43
  
 PB
Alexander Götz
Alexander Götz 
GER2:51:50
  
 PB
Nicklas Smidt-NielsenNicklas Smidt-Nielsen ('77)DEN2:51:55
  
 PB
Johannes Erlandsson
Johannes Erlandsson ('68)
SWE2:52:19
  
 PB
Marko Jessen
Marko Jessen ('76)
GER2:52:21
  
 PB
Ola Söderblom
Ola Söderblom ('76)
SWE2:52:27
  
 SB
Jan Damgaard NielsenJan Damgaard Nielsen ('55)DEN2:52:30
  
 PB
Celie Jeroen
Celie Jeroen 
NED2:52:31
  
 PB
Peter Bon
Peter Bon 
NED2:52:33
  
 PB
Henrik Mollwing
Henrik Mollwing ('75)
SWE2:52:51
  
 
Gerrit Van Yperen
Gerrit Van Yperen 
NED2:52:55
  
 PB
Koot Jacco
Koot Jacco 
NED2:53:40
  
 PB
Arno De Jong
Arno De Jong 
NED2:53:50
  
 
Max Lundberg
Max Lundberg ('70)
SWE2:53:54
  
 
Jan Folkert Van Zijl
Jan Folkert Van Zijl 
NED2:54:05
  
 PB
Roel Horn
Roel Horn 
NED2:54:08
  
 PB
Juha Manninen
Juha Manninen ('85)
FIN2:54:36
  
 SB
Ludwing Franquiz
Ludwing Franquiz ('93)
SWE2:54:40
  
 PB
Mikael Näslund
Mikael Näslund ('78)
SWE2:54:48
  
 
Jeroen Reintjes
Jeroen Reintjes ('90)
NED2:54:57
  
 PB
Dennis Mehlfeld
Dennis Mehlfeld ('87)
GER2:55:00
  
 SB
Leon Haverkamp
Leon Haverkamp 
NED2:55:03
  
 PB
Max Henningsson
Max Henningsson ('94)
SWE2:55:08
  
 PB
Hakan Demirkiran
Hakan Demirkiran ('78)
GER2:55:11
  
 PB
William Linnefell
William Linnefell ('88)
SWE2:55:12
  
 PB
Timo Flad
Timo Flad 
GER2:55:28
  
 PB
Adam Gustafsson
Adam Gustafsson ('90)
SWE2:55:35
  
 PB
Hidde Ten Berg
Hidde Ten Berg 
NED2:55:35
  
 PB
Martin BremholmMartin Bremholm DEN2:55:49
  
 PB
Henrik Nordtorp JørgensenHenrik Nordtorp Jørgensen ('74)DEN2:55:53
  
 SB
Vincent Houttuin
Vincent Houttuin 
NED2:55:56
  
 PB
Thomas Rödin
Thomas Rödin ('81)
SWE2:55:56
  
 PB
Emil Nilsson
Emil Nilsson ('92)
SWE2:55:57
  
 PB
Linus Therén
Linus Therén ('88)
SWE2:56:02
  
 PB
Wan Man
Wan Man 
NED2:56:08
  
 PB
George Taliana
George Taliana ('71)
MLT2:56:13
  
 PB
Mikael Waldenborg
Mikael Waldenborg ('81)
SWE2:56:14
  
 PB
Viktor Medén
Viktor Medén ('93)
SWE2:56:22
  
 PB
Rasmus VestergaardRasmus Vestergaard ('71)DEN2:56:32
  
 PB
Mike De Vries
Mike De Vries 
NED2:56:46
  
 PB
Alexander GramAlexander Gram ('91)DEN2:56:50
  
 PB
Tomas Näsström
Tomas Näsström ('79)
SWE2:56:56
  
 PB
Sigurd Schønemann ThingstrupSigurd Schønemann Thingstrup ('99)DEN2:57:00
  
 PB
Stephan Haasteren
Stephan Haasteren 
NED2:57:08
  
 PB
Roni Koskinen
Roni Koskinen ('92)
FIN2:57:13
  
 PB
Michael Smit
Michael Smit 
NED2:57:15
  
 PB
Daniel Hägerlöf
Daniel Hägerlöf ('74)
SWE2:57:30
  
 
Julius Bjällhage
Julius Bjällhage ('96)
SWE2:57:37
  
 PB
Erik Högkvist
Erik Högkvist ('89)
SWE2:57:38
  
 PB
Nicky Knotter
Nicky Knotter 
NED2:57:43
  
 PB
Jens Nørremark-AndersenJens Nørremark-Andersen ('70)DEN2:57:49
  
 PB
Serge Hofkamp
Serge Hofkamp 
NED2:57:49
  
 PB
Willem Den Bak Sebastiaan
Willem Den Bak Sebastiaan 
NED2:57:51
  
 PB
Thomas Svare EhlersThomas Svare Ehlers ('89)DEN2:57:53
  
 SB
Moreno Dona
Moreno Dona 
NED2:57:59
  
 PB
Morris Beek
Morris Beek 
NED2:58:04
  
 PB
Mads LethMads Leth ('73)DEN2:58:13
  
 SB
Joakim Nielsen
Joakim Nielsen ('89)
SWE2:58:16
  
 PB
Erik Pettersson
Erik Pettersson ('75)
SWE2:58:18
  
 PB
Fredrik Carlson
Fredrik Carlson ('91)
SWE2:58:20
  
 PB
Martin Knaust
Martin Knaust ('78)
SWE2:58:21
  
 PB
Benjamin LamBenjamin Lam ('94)DEN2:58:22
  
 PB
David Roos
David Roos ('94)
SWE2:58:24
  
 SB
Mika Olkkonen
Mika Olkkonen ('63)
FIN2:58:26
  
 
Jean-Pierre Sedita
Jean-Pierre Sedita ('85)
GER2:58:33
  
 PB
Andreas Hüther
Andreas Hüther ('72)
GER2:58:44
  
 PB
Patrick Valkering
Patrick Valkering 
NED2:58:45
  
 PB
Jacob LindgreenJacob Lindgreen DEN2:58:56
  
 PB
Santeri Mulari
Santeri Mulari ('92)
FIN2:59:04
  
 PB
Thomas Schamberger
Thomas Schamberger 
GER2:59:08
  
 PB
Ernst Albada Arnoud
Ernst Albada Arnoud 
NED2:59:17
  
 PB
Karl Avedal
Karl Avedal ('76)
SWE2:59:18
  
 PB
Stephan Bontekoning
Stephan Bontekoning 
NED2:59:37
  
 PB
Gijs Bosman
Gijs Bosman 
NED2:59:43
  
 PB
Vilhelm Öström
Vilhelm Öström ('74)
SWE2:59:47
  
 SB
Bjorn Ordelmans
Bjorn Ordelmans 
NED2:59:52
  
 PB
David Falzon
David Falzon ('84)
MLT3:00:07
  
 PB
Maarten Kuijsten
Maarten Kuijsten 
NED3:00:26
  
 PB
Erik Michaëlsson
Erik Michaëlsson ('67)
SWE3:00:30
  
 PB
Clifton Caruana
Clifton Caruana ('82)
MLT3:00:33
  
 PB
Tim Roks
Tim Roks 
NED3:00:41
  
 PB
Adam Lindberg
Adam Lindberg ('02)
SWE3:01:12
  
 
Klas Håkansson
Klas Håkansson ('81)
SWE3:01:50
  
 PB
Johan Eriksson
Johan Eriksson ('68)
SWE3:02:23
  
 SB
Martin EttrupMartin Ettrup ('89)DEN3:02:25
  
 PB
Niklas Cornelius
Niklas Cornelius ('82)
SWE3:02:37
  
 PB
Ragnar Freij-Hollanti
Ragnar Freij-Hollanti ('84)
FIN3:02:50
  
 PB
Andreas Tjellander
Andreas Tjellander ('79)
SWE3:02:51
  
 PB
Jan Öhman
Jan Öhman ('67)
SWE3:04:13
  
 PB
Juhana Mikkola
Juhana Mikkola ('78)
FIN3:04:30
  
 PB
Pierre Andersson
Pierre Andersson ('90)
SWE3:04:40
  
 PB
Jens CordtJens Cordt ('73)DEN3:05:10
  
 PB
Richard Wennberg
Richard Wennberg ('85)
SWE3:05:14
  
 PB
Esa Hakulinen
Esa Hakulinen ('86)
FIN3:05:26
  
 SB
Leonard Drake
Leonard Drake ('92)
SWE3:05:46
  
 
Fredrik Zeitelberg
Fredrik Zeitelberg ('78)
SWE3:05:50
  
 SB
Michael Johansson
Michael Johansson ('68)
SWE3:06:00
  
 PB
Justin Brown
Justin Brown ('74)
SWE3:06:03
  
 PB
Henrik Grossby
Henrik Grossby ('86)
SWE3:06:12
  
 SB
Adam Mattsson
Adam Mattsson ('85)
SWE3:06:34
  
 SB
Kristofer Björkman
Kristofer Björkman ('80)
SWE3:06:51
  
 PB
Matthias JensenMatthias Jensen ('92)DEN3:06:54
  
 SB
Håkan Reistad
Håkan Reistad ('64)
SWE3:06:57
  
 SB
Panu Räty
Panu Räty ('92)
FIN3:07:06
  
 PB
Patrick Lindberg
Patrick Lindberg ('68)
SWE3:07:21
  
 PB
Aapi Von Creutlein
Aapi Von Creutlein ('91)
FIN3:07:44
  
 PB
Markus Selin
Markus Selin ('88)
SWE3:08:15
  
 PB
Fredrik Stoltz
Fredrik Stoltz ('81)
SWE3:08:21
  
 PB
Viktor Svensson
Viktor Svensson ('92)
SWE3:08:39
  
 PB
Lasse Keisalo
Lasse Keisalo ('68)
FIN3:09:29
  
 PB
Miikka Salminen
Miikka Salminen ('88)
FIN3:09:35
  
 PB
Jesper Damström
Jesper Damström ('70)
SWE3:10:01
  
 SB
Johan Wåhlander
Johan Wåhlander ('70)
SWE3:10:16
  
 PB
Joakim BorgeJoakim Borge DEN3:10:26
  
 PB
Viktor Degerman
Viktor Degerman ('90)
SWE3:10:29
  
 SB
Olof Plan
Olof Plan ('87)
SWE3:11:11
  
 SB
Janne Lepola
Janne Lepola ('67)
FIN3:11:20
  
 SB
Niklas Magnfält
Niklas Magnfält ('71)
SWE3:12:08
  
 
Emil Bogren
Emil Bogren ('91)
SWE3:12:20
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)DEN3:12:58
  
 PB
Bjarne E. OureBjarne E. Oure DEN3:13:26
  
 SB
Kari Kumpulainen
Kari Kumpulainen ('65)
FIN3:14:11
  
 PB
Rune BredtoftRune Bredtoft DEN3:14:38
  
 PB
Mikael Engström
Mikael Engström ('84)
SWE3:14:44
  
 PB
Jesper Liljegren
Jesper Liljegren ('94)
SWE3:14:51
  
 PB
Jakob SkriverJakob Skriver ('80)DEN3:14:53
  
 
Erik Desmeules
Erik Desmeules ('68)
SWE3:15:02
  
 PB
Christian KaadChristian Kaad DEN3:15:08
  
 
Fredrik Hansell
Fredrik Hansell ('78)
SWE3:15:11
  
 PB
Marcus Österberg
Marcus Österberg ('67)
SWE3:15:15
  
 SB
Anders Matsson
Anders Matsson ('81)
SWE3:15:59
  
 PB
Christopher Falk Kesti
Christopher Falk Kesti ('87)
SWE3:16:00
  
 PB
Daniel Bjurhamn
Daniel Bjurhamn ('68)
SWE3:18:24
  
 SB
Tuomas Rantsi
Tuomas Rantsi ('81)
FIN3:19:10
  
 PB
David Bodiroza
David Bodiroza ('71)
SWE3:19:13
  
 PB
Pär Muhr
Pär Muhr ('72)
SWE3:19:56
  
 
Toni Joutjärvi
Toni Joutjärvi ('77)
FIN3:20:15
  
 PB
Paul Bredhe
Paul Bredhe ('63)
SWE3:20:47
  
 PB
Mattias Larsson
Mattias Larsson ('72)
SWE3:21:02
  
 PB
Pasi Lehtinen
Pasi Lehtinen ('76)
FIN3:22:32
  
 PB
Anders Lindquist
Anders Lindquist ('68)
SWE3:23:01
  
 
Frédéric Sihvola
Frédéric Sihvola ('82)
FIN3:23:36
  
 PB
David Castenfors
David Castenfors ('70)
SWE3:24:19
  
 
Timo Rehell
Timo Rehell ('95)
FIN3:24:21
  
 SB
Per Olsson
Per Olsson ('63)
SWE3:25:26
  
 PB
Olle Walleräng
Olle Walleräng ('85)
SWE DNF
  
 
Samuel Tsegay
Samuel Tsegay ('88)
SWE DNF
  
 
K Marathon    

Finale A

Finale
1
Amane Beriso
Amane Beriso ('91)
ETH2:14:58
  
NR PB
2
Letesenbet Gidey
Letesenbet Gidey ('98)
ETH2:16:49
  
 PB
3
Sheila Kiprotich
Sheila Kiprotich ('90)
KEN2:17:29
  
 PB
4
Tadu Teshome
Tadu Teshome ('01)
ETH2:17:36
  
 PB
5
Fancy Chemutai
Fancy Chemutai ('95)
KEN2:18:11
  
 PB
6
Tiruye Mesfin
Tiruye Mesfin ('02)
ETH2:18:47
  
 PB
7
Tigist Girma
Tigist Girma ('93)
ETH2:18:52
  
 PB
8
Etagegne Woldu
Etagegne Woldu ('96)
ETH2:20:03
  
 PB
9
Dolshi Tesfu
Dolshi Tesfu ('99)
ERI2:20:40
  
 PB
10
Majida Maayouf
Majida Maayouf ('89)
MAR2:21:01
  
NR PB
11
Eshetu Degefa
Eshetu Degefa ('82)
ETH2:21:34
  
 PB
12
Sinead Diver
Sinead Diver ('77)
AUS2:21:34
  
AR PB
13
Meseret Gebre
Meseret Gebre ('93)
ETH2:23:38
  
 
14
Bojana Bjeljac
Bojana Bjeljac ('89)
CRO2:23:39
  
NR PB
15
Giovanna Epis
Giovanna Epis ('88)
ITA2:23:54
  
 PB
16
Irvette van Zyl
Irvette van Zyl ('87)
RSA2:26:11
  
 PB
17
Marta Galimany
Marta Galimany ('85)
ESP2:26:14
  
NR PB
18
Natasha Cockram
Natasha Cockram ('92)
GBR2:26:14
  
 PB
19
Carolina Wikström
Carolina Wikström ('93)
SWE2:26:14
  
 PB
20
Gladys Tejeda
Gladys Tejeda ('85)
PER2:26:26
  
 
21
Georgina Schwiening
Georgina Schwiening ('94)
GBR2:26:28
  
 PB
22
Aleksandra Brzezińska
Aleksandra Brzezińska ('91)
POL2:28:09
  
 PB
23
Jane Bareikis
Jane Bareikis ('94)
USA2:30:04
  
 PB
24
Meline Rollin
Meline Rollin ('98)
FRA2:30:27
  
 PB
25
Jenny Bergman
Jenny Bergman ('91)
USA2:31:39
  
 PB
26
Thea Heim
Thea Heim ('92)
GER2:33:25
  
 PB
27
Marjolaine Nicolas
Marjolaine Nicolas ('92)
FRA2:33:26
  
 PB
28
Tabea Themann
Tabea Themann ('92)
GER2:33:51
  
 PB
29
Tiki Gelana
Tiki Gelana ('87)
ETH2:33:59
  
 SB
30
Catherine Bertone
Catherine Bertone ('72)
ITA2:34:14
  
 SB
31
Rachel McGuinness
Rachel McGuinness ('89)
GBR2:34:33
  
 PB
32
Marie Perrier
Marie Perrier ('95)
MRI2:34:35
  
NR PB
33
Marijke De Visser
Marijke De Visser ('93)
NED2:34:39
  
 PB
34
Ümmü Kiraz
Ümmü Kiraz ('82)
TUR2:34:46
  
 SB
35
Hanna Vandenbussche
Hanna Vandenbussche ('87)
BEL2:37:31
  
 
36
Tirza van der Wolf
Tirza van der Wolf ('94)
NED2:37:35
  
 SB
37
Virginie Barrand
Virginie Barrand ('90)
FRA2:37:35
  
 PB
38
Cristina Giurcanu
Cristina Giurcanu ('79)
ESP2:37:44
  
 PB
39
Lea Navarro
Lea Navarro ('97)
FRA2:37:56
  
 PB
40
Chloe Reitz
Chloe Reitz ('91)
FRA2:39:20
  
 PB
41
Barbara Bressi
Barbara Bressi ('88)
ITA2:39:27
  
 PB
42
Cristina McKnight
Cristina McKnight ('95)
ESP2:39:29
  
 SB
43
Erica Lech
Erica Lech ('77)
SWE2:39:39
  
 PB
44
Megan Davis
Megan Davis ('95)
GBR2:39:40
  
 PB
45
Bregje Smits
Bregje Smits ('94)
NED2:40:34
  
 PB
46
Laura Biagetti
Laura Biagetti ('90)
ITA2:41:09
  
 PB
47
Mireia Guarner
Mireia Guarner ('92)
ESP2:41:25
  
 PB
48
Felicia Koerner
Felicia Koerner 
USA2:41:42
  
 PB
49
Fanny Schulstad
Fanny Schulstad ('88)
SWE2:41:51
  
 
50
Emilia Siltanen
Emilia Siltanen ('83)
FIN2:41:58
  
 PB
51
Argentina Valdepeñas
Argentina Valdepeñas ('81)
MEX2:42:11
  
 
52
Baptista Nadege
Baptista Nadege 
FRA2:42:38
  
 PB
53
Egris Arias
Egris Arias ('92)
VEN2:42:39
  
 PB
54
Kasia Szkoda
Kasia Szkoda ('91)
POL2:42:59
  
 PB
55
Claudia Marietta
Claudia Marietta ('79)
ITA2:43:03
  
 PB
56
Bárbara Ramón
Bárbara Ramón ('83)
ESP2:43:07
  
 SB
57
Alice Michel
Alice Michel ('97)
FRA2:43:32
  
 PB
58
Ida Bergsløkken
Ida Bergsløkken ('85)
NOR2:43:39
  
 SB
59
Emeline Gruau
Emeline Gruau ('90)
FRA2:44:25
  
 PB
60
Arianna Lutteri
Arianna Lutteri ('90)
ITA2:44:37
  
 PB
61
Kimberly Loo
Kimberly Loo 
NED2:44:40
  
 PB
62
Moa Gustafsson
Moa Gustafsson ('92)
SWE2:44:51
  
 PB
62
Anna Bjurman
Anna Bjurman ('88)
SWE2:45:04
  
 PB
63
Laura Thomas
Laura Thomas ('93)
GBR2:45:17
  
 
64
Emeraux Augustine
Emeraux Augustine 
FRA2:45:23
  
 PB
65
Rebecca Bunting
Rebecca Bunting ('83)
GBR2:45:33
  
 
66
Siri Schøne Ness
Siri Schøne Ness ('84)
NOR2:46:08
  
 PB
67Stine Højvang SchønningStine Højvang Schønning ('92)DEN2:46:34
  
 PB
68
Samantha De Knijff
Samantha De Knijff ('88)
NED2:46:45
  
 PB
69
Camille Thire-Monnier
Camille Thire-Monnier ('91)
FRA2:46:45
  
 PB
70
Ana Štefulj
Ana Štefulj ('87)
CRO2:46:57
  
 SB
71Malene MeyerMalene Meyer ('92)DEN2:46:59
  
 PB
72
Pilar Rubio
Pilar Rubio ('77)
ESP2:47:35
  
 
73
Saskia Weinans
Saskia Weinans ('94)
NED2:48:29
  
 
74
Melissah Gibson
Melissah Gibson ('84)
AUS2:48:35
  
 
75
Claudel Marine
Claudel Marine 
FRA2:48:37
  
 PB
76
Sanne Mooldijk
Sanne Mooldijk ('98)
NED2:48:39
  
 PB
77
Mariana Marques
Mariana Marques 
POR2:48:53
  
 PB
78
Manon Coste
Manon Coste ('96)
FRA2:49:01
  
 PB
79
Priscila Maria Solis
Priscila Maria Solis ('95)
CRC2:49:38
  
 PB
80
Silvia Sarrion
Silvia Sarrion ('85)
ESP2:49:44
  
 PB
81
Giulia Rigodanza
Giulia Rigodanza 
ESP2:49:46
  
 PB
82
Weronika Brzuchalska
Weronika Brzuchalska ('93)
SWE2:49:58
  
 PB
83
Helene Støle Melsom
Helene Støle Melsom ('96)
NOR2:50:00
  
 PB
84
Maelle Lacroix
Maelle Lacroix ('96)
FRA2:50:07
  
 PB
85
Laurina Arche
Laurina Arche ('93)
FRA2:50:09
  
 PB
86
Stefania Brazzoli
Stefania Brazzoli ('91)
ITA2:50:28
  
 PB
87
María Lázaro
María Lázaro ('91)
ESP2:50:29
  
 PB
88
Caroline El Himer
Caroline El Himer ('81)
FRA2:50:35
  
 PB
89
Alyssa Hoffert
Alyssa Hoffert ('90)
USA2:50:48
  
 PB
90
Valerie Dupouey
Valerie Dupouey ('88)
FRA2:50:56
  
 PB
91
Apolline Moreau
Apolline Moreau ('89)
FRA2:51:08
  
 PB
92
Rebecca Burns
Rebecca Burns ('90)
GBR2:51:12
  
 PB
93Kathrine Højgaard HansenKathrine Højgaard Hansen ('95)DEN2:51:25
  
 PB
94
Katherine Golding
Katherine Golding ('86)
GBR2:51:28
  
 PB
95
Roxane Thery
Roxane Thery ('93)
ITA2:52:14
  
 PB
96
Carmen Amaro
Carmen Amaro 
ESP2:52:30
  
 PB
97
Jan Corcoran
Jan Corcoran ('79)
IRL2:52:52
  
 SB
98
Silvia Roldán
Silvia Roldán 
ESP2:53:11
  
 SB
99
Daria Solntseva
Daria Solntseva ('90)
RUS2:53:14
  
 PB
100
Marie-Hélène Bidart
Marie-Hélène Bidart ('78)
FRA2:53:20
  
 PB
101
Jennifer Schappert
Jennifer Schappert ('84)
USA2:53:21
  
 PB
102
Kirsten Raeymaekers
Kirsten Raeymaekers 
BEL2:53:29
  
 PB
103
Marie Kloster
Marie Kloster ('81)
NOR2:53:39
  
 PB
104
Sarah Forbes-Smith
Sarah Forbes-Smith ('94)
GBR2:53:42
  
 PB
105
Stephanie Vannier
Stephanie Vannier ('90)
FRA2:53:51
  
 PB
106
Natalia Winnicka
Natalia Winnicka ('91)
POL2:53:56
  
 PB
107
Katie Lysons
Katie Lysons 
GBR2:54:05
  
 PB
108
Katie Rowland
Katie Rowland ('78)
GBR2:54:10
  
 PB
109
Léna Lange Berteaux
Léna Lange Berteaux ('95)
FRA2:54:11
  
 PB
110
Roberta Scabini
Roberta Scabini ('77)
ITA2:54:19
  
 PB
111
Meghan Hughes-Hallett
Meghan Hughes-Hallett 
GBR2:54:27
  
 PB
112
Katja Tegler
Katja Tegler ('96)
GER2:54:28
  
 PB
113
Anna-Elina Heikkinen
Anna-Elina Heikkinen ('90)
FIN2:54:36
  
 SB
114
Silje Eklund
Silje Eklund ('80)
NOR2:54:39
  
 
115
Anne Kesselring
Anne Kesselring ('89)
GER2:54:46
  
 PB
116
Steph McCall
Steph McCall ('93)
GBR2:55:00
  
 SB
117
Diana Ido
Diana Ido 
ISR2:55:05
  
 PB
118
Annabel Arnold
Annabel Arnold 
GBR2:55:06
  
 PB
119
Antoinette Kyriacou
Antoinette Kyriacou 
GBR2:55:07
  
 PB
120
Helena Bjälkemo
Helena Bjälkemo ('81)
SWE2:55:09
  
 PB
121
Adriana-Maria Di Guisto Grigoras
Adriana-Maria Di Guisto Grigoras ('81)
FRA2:55:12
  
 PB
122
Marta Carbo
Marta Carbo 
ESP2:55:17
  
 SB
123
Sheila Simao
Sheila Simao ('79)
ESP2:55:21
  
 PB
124
Ana Amaro
Ana Amaro 
ESP2:55:21
  
 PB
125
Gill Bland
Gill Bland ('82)
GBR2:55:25
  
 SB
126
Elena Martignani
Elena Martignani ('71)
ITA2:55:40
  
 PB
127
Sara Carducci
Sara Carducci ('82)
ITA2:55:40
  
 SB
128
Shiri Chen Friedman
Shiri Chen Friedman ('75)
ISR2:55:44
  
 PB
129
Maria Donadeu
Maria Donadeu 
ESP2:55:44
  
 PB
130
Manon Lobjois
Manon Lobjois ('97)
FRA2:55:54
  
 PB
131
Louise Roland
Louise Roland 
FRA2:55:58
  
 PB
132
Anna Hill
Anna Hill 
CZE2:55:59
  
 PB
133
Hanna Tempelhagen
Hanna Tempelhagen ('81)
GER2:56:03
  
 
134
Claire Cammas
Claire Cammas ('87)
BEL2:56:06
  
 PB
135
Svetlana Molyavkina
Svetlana Molyavkina ('79)
FRA2:56:07
  
 PB
136
Georgina Wiley
Georgina Wiley 
GBR2:56:09
  
 PB
137
Malin Auraß
Malin Auraß 
GER2:56:22
  
 PB
138
Ana Guisela Chang
Ana Guisela Chang 
GUA2:56:23
  
 PB
139
Valerie Reynal
Valerie Reynal ('81)
FRA2:56:28
  
 PB
140
Lisbeth Pedersen
Lisbeth Pedersen ('75)
NOR2:56:33
  
 SB
141
Sandrine Gavazzi
Sandrine Gavazzi ('84)
FRA2:56:46
  
 PB
142
Claudia Vincenti
Claudia Vincenti ('88)
ITA2:56:50
  
 PB
143
Maria Garcés
Maria Garcés 
ESP2:56:51
  
 PB
144
Marit Fjeld Moen
Marit Fjeld Moen 
NOR2:56:53
  
 PB
145
Jennifer Delloux
Jennifer Delloux ('91)
CAN2:57:17
  
 SB
146
Sharon Tan
Sharon Tan ('02)
SGP2:57:24
  
 PB
147
Laure Funten-Prevost
Laure Funten-Prevost ('88)
FRA2:57:24
  
 PB
148
Sophie Booth
Sophie Booth 
GBR2:57:29
  
 PB
149
Marie Julliand
Marie Julliand ('73)
FRA2:57:37
  
 PB
150
Marta Wenta
Marta Wenta 
POL2:57:39
  
 PB
151
Marta Ferriol
Marta Ferriol 
ESP2:57:47
  
 PB
152
Diana Bejarano
Diana Bejarano 
COL2:57:47
  
 
153
María Lucía Alberola
María Lucía Alberola 
ESP2:57:48
  
 PB
154
Katie Austin
Katie Austin 
GBR2:57:50
  
 PB
155
Marie Poinsot
Marie Poinsot 
FRA2:57:53
  
 PB
156
Chaoui Hania
Chaoui Hania ('80)
FRA2:57:56
  
 PB
157
Trude Helén Thomassen
Trude Helén Thomassen 
NOR2:58:01
  
 PB
158
Laura Devereux
Laura Devereux 
GBR2:58:02
  
 PB
159
Nancy Yu
Nancy Yu ('91)
USA2:58:07
  
 PB
160
Armelle d'Esquerre
Armelle d'Esquerre ('90)
FRA2:58:07
  
 PB
161
Nieves De Antonio
Nieves De Antonio 
ESP2:58:08
  
 PB
162
Karina Thornton
Karina Thornton ('96)
GBR2:58:08
  
 PB
163
Fee Maycock
Fee Maycock ('67)
GBR2:58:08
  
 SB
164
Ayse Burcin Sonmez Castelnuovo
Ayse Burcin Sonmez Castelnuovo ('86)
ITA2:58:09
  
 PB
165
Claudia Martinez
Claudia Martinez 
PER2:58:09
  
 PB
166
Olivia Sadler
Olivia Sadler ('94)
GBR2:58:19
  
 PB
167
Julie Bolo-Jolly
Julie Bolo-Jolly ('95)
FRA2:58:21
  
 PB
168
Pauline Lelait
Pauline Lelait ('93)
FRA2:58:22
  
 PB
169
Marianne Donnem
Marianne Donnem 
NOR2:58:23
  
 SB
170
Tala El-Ajou
Tala El-Ajou 
FRA2:58:23
  
 PB
171
Ioana Lucaci
Ioana Lucaci ('94)
ITA2:58:24
  
 PB
172
Miryam Paredes
Miryam Paredes 
ESP2:58:31
  
 PB
173
Emeli Söderberg
Emeli Söderberg ('78)
SWE2:58:38
  
 PB
174
Barbara Ossi
Barbara Ossi 
FRA2:58:45
  
 PB
175
Katelijne Tas
Katelijne Tas ('84)
BEL2:58:45
  
 PB
176
Charlotte Coat
Charlotte Coat 
FRA2:58:47
  
 PB
177
Moreno Sarah
Moreno Sarah ('78)
FRA2:59:01
  
 PB
178
Maria Del Carmen Olivas
Maria Del Carmen Olivas 
MEX2:59:01
  
 PB
179
Marit Haslie
Marit Haslie ('93)
NOR2:59:07
  
 SB
180
Michelle Vaughan
Michelle Vaughan 
GBR2:59:08
  
 PB
181
Els Buyl
Els Buyl 
BEL2:59:08
  
 PB
182
Amel Arab
Amel Arab 
FRA2:59:20
  
 PB
183
Damiana Monfreda
Damiana Monfreda ('78)
ITA2:59:23
  
 PB
184
Caroline Nectoux
Caroline Nectoux 
FRA2:59:30
  
 PB
185
Lorena Gallego
Lorena Gallego 
ESP2:59:50
  
 PB
186
Andrea Iglesias
Andrea Iglesias 
ESP2:59:55
  
 PB
187
Ruth Jones
Ruth Jones ('96)
GBR3:00:05
  
 PB
188
Diotime Boudoussier
Diotime Boudoussier ('94)
FRA3:00:06
  
 PB
189
Merche Gómez
Merche Gómez 
ESP3:00:16
  
 PB
190
Emma Hakala
Emma Hakala ('93)
FIN3:00:19
  
 PB
191
Ellie Baverstock
Ellie Baverstock 
GBR3:00:22
  
 PB
192
Tatiana Leite Da Silva
Tatiana Leite Da Silva ('90)
FRA3:00:35
  
 PB
193
Maris Heinaru
Maris Heinaru ('79)
EST3:00:36
  
 SB
194
Cristina Roselló
Cristina Roselló 
ESP3:00:42
  
 PB
195
Ollie Capel
Ollie Capel 
GBR3:00:45
  
 PB
196
Carol Bonillo
Carol Bonillo 
ESP3:01:02
  
 PB
197
Emma Footman
Emma Footman ('80)
GBR3:01:18
  
 PB
198
María Isabel Sicto
María Isabel Sicto ('75)
ESP3:01:18
  
 PB
Felicia Körner
Felicia Körner ('96)
GER2:41:42
  
 PB
Roos Robbesom
Roos Robbesom 
NED3:01:19
  
 PB
Wendy Olij
Wendy Olij 
NED3:01:20
  
 PB
Martha Koerts
Martha Koerts 
NED3:01:40
  
 PB
Laura Schim Van Der Loeff
Laura Schim Van Der Loeff ('93)
NED3:04:03
  
 PB
Marie Dasler
Marie Dasler ('68)
SWE3:04:17
  
 SB
Barbara Saat
Barbara Saat ('74)
NED3:05:14
  
 PB
Suzanne Mikkers
Suzanne Mikkers 
NED3:06:38
  
 PB
Marie CordtMarie Cordt ('77)DEN3:06:54
  
 
Hanna-Maija Rantakylä
Hanna-Maija Rantakylä ('95)
FIN3:07:06
  
 PB
Pia Joan SørensenPia Joan Sørensen ('67)DEN3:07:06
  
 SB
Ida Almén Lagerwall
Ida Almén Lagerwall ('79)
SWE3:08:53
  
 SB
Susan Rijk
Susan Rijk 
NED3:09:37
  
 PB
Romy Schuttevaer
Romy Schuttevaer 
NED3:10:36
  
 PB
Sofie Lindevall
Sofie Lindevall ('91)
SWE3:11:16
  
 PB
Patricia Langenheim
Patricia Langenheim ('79)
SWE3:11:19
  
 PB
Laura Baas
Laura Baas 
NED3:12:08
  
 PB
Hedwig Van Bree
Hedwig Van Bree 
NED3:12:35
  
 PB
Tina Bergman
Tina Bergman ('79)
SWE3:12:41
  
 SB
Leena Mäkäräinen
Leena Mäkäräinen ('88)
FIN3:14:02
  
 PB
Iris Vromans
Iris Vromans 
NED3:14:17
  
 PB
Salina De Kok
Salina De Kok ('90)
NED3:14:34
  
 PB
Riina Kuuselo
Riina Kuuselo ('78)
FIN3:15:09
  
 SB
Diane Sadik
Diane Sadik ('88)
SUI3:15:17
  
 PB
Madeleine Bokedal
Madeleine Bokedal ('87)
SWE3:15:32
  
 SB
Helena Kvapil
Helena Kvapil ('71)
SWE3:16:17
  
 SB
Stefanie Kluepfel
Stefanie Kluepfel 
GER3:18:15
  
 SB
Maria Bratt Börjesson
Maria Bratt Börjesson ('74)
SWE3:21:45
  
 PB
Maja Falk
Maja Falk ('93)
SWE3:22:12
  
 PB
Anna-Karin Wikström
Anna-Karin Wikström ('65)
SWE3:22:24
  
 SB
Wendy Holdijk
Wendy Holdijk 
NED3:23:15
  
 PB
Serena Van Ramele
Serena Van Ramele 
NED3:23:21
  
 PB
Ingrid Verheij
Ingrid Verheij 
NED3:24:04
  
 PB
Bernardina Maria Vos
Bernardina Maria Vos 
NED3:24:05
  
 PB
Therese Munthe
Therese Munthe ('77)
SWE3:24:24
  
 PB
Sigrid Andersson
Sigrid Andersson ('91)
SWE3:24:38
  
 SB
Thea Otte AndersenThea Otte Andersen DEN3:24:49
  
 PB
Vera Sophie Jegminat
Vera Sophie Jegminat ('93)
GER3:25:04
  
 PB
Tessa Krops
Tessa Krops 
NED3:25:39
  
 PB
Merle Wiegand
Merle Wiegand ('85)
GER3:25:47
  
 PB
Lieke Omlo
Lieke Omlo 
NED3:25:48
  
 PB
Nicoline Russel
Nicoline Russel 
NED3:26:08
  
 PB
Sjamke De Voogd
Sjamke De Voogd 
NED3:26:20
  
 PB
Pernilla Dahle
Pernilla Dahle ('91)
SWE3:26:33
  
 PB
Michaela Bergman
Michaela Bergman 
SWE3:27:54
  
 PB
Keely Van Uum
Keely Van Uum 
NED3:28:21
  
 PB
Kerstin Schmidt
Kerstin Schmidt ('74)
GER3:28:24
  
 PB
Robin Watts
Robin Watts ('86)
SWE3:28:39
  
 PB
Eva Erlandsson
Eva Erlandsson ('68)
SWE3:28:53
  
 PB
Jennie Gjerde Ong
Jennie Gjerde Ong ('79)
SWE3:29:10
  
 PB
Anna Jonsson
Anna Jonsson ('86)
SWE3:29:11
  
 SB
Linda Soute
Linda Soute ('80)
NED3:29:20
  
 PB
Johanna Michaëlsson
Johanna Michaëlsson ('71)
SWE3:29:22
  
 PB
Josefine Carlberg
Josefine Carlberg ('69)
SWE3:29:25
  
 PB
Emma LasteinEmma Lastein DEN3:29:53
  
 PB
Anna OlgaardAnna Olgaard DEN3:29:53
  
 PB
Magdalene JohansenMagdalene Johansen DEN3:29:54
  
 PB
Jacinta Deuling
Jacinta Deuling 
NED3:30:00
  
 PB
Marieke Faber
Marieke Faber 
NED3:30:31
  
 PB
Emma Holfve
Emma Holfve ('90)
SWE3:31:16
  
 SB
Bettina GuldbækBettina Guldbæk ('78)DEN3:32:21
  
 
Anna Dijkstra
Anna Dijkstra 
NED3:32:22
  
 PB
Krijtenburg Mascha
Krijtenburg Mascha 
NED3:33:18
  
 PB
Johanna Ingberg
Johanna Ingberg ('84)
SWE3:33:55
  
 PB
Annemiek Verhage
Annemiek Verhage 
NED3:34:00
  
 PB
Yvonne Jung
Yvonne Jung 
GER3:34:30
  
 SB
Anisha Bouter
Anisha Bouter 
NED3:34:59
  
 PB
Adriana Geuze
Adriana Geuze 
NED3:35:28
  
 PB
Yvette Drissen
Yvette Drissen 
NED3:36:17
  
 PB
Helena Göransson
Helena Göransson ('91)
SWE3:37:21
  
 PB
Karien Evers
Karien Evers 
NED3:38:04
  
 PB
Sandra Schuurkamp
Sandra Schuurkamp 
NED3:38:23
  
 PB
Veera Kiuru
Veera Kiuru ('80)
FIN3:39:06
  
 PB
Jeanette Olofsson
Jeanette Olofsson ('87)
SWE3:39:36
  
 PB
Emma Råman
Emma Råman ('84)
SWE3:39:43
  
 PB
Lavrentia Kontinoy
Lavrentia Kontinoy 
CYP3:40:12
  
 
Lovisa Josefsson
Lovisa Josefsson ('88)
SWE3:40:48
  
 PB
Katarina Woxnerud
Katarina Woxnerud ('68)
SWE3:41:32
  
 SB
Linda Maurix
Linda Maurix 
NED3:42:10
  
 PB
Ida Karlsson Sunna
Ida Karlsson Sunna ('82)
SWE3:42:36
  
 PB
Helena Kapakioti
Helena Kapakioti 
CYP3:42:49
  
 PB
Charlotta Bennrup
Charlotta Bennrup ('81)
SWE3:43:26
  
 PB
Alessandra Burgers
Alessandra Burgers 
NED3:43:33
  
 PB
Monique Van Baardewijk Buchbot
Monique Van Baardewijk Buchbot 
NED3:43:33
  
 PB
Tessa Entius
Tessa Entius 
NED3:43:35
  
 PB
Renate Bredenoort
Renate Bredenoort 
NED3:43:46
  
 PB
Jasmijn Sijben
Jasmijn Sijben 
NED3:44:45
  
 PB
Golli Pirzadeh
Golli Pirzadeh ('82)
SWE3:44:51
  
 PB
Agatha De Jong
Agatha De Jong 
NED3:44:56
  
 PB
Sanna Laitila
Sanna Laitila ('80)
FIN3:45:23
  
 PB
Miranda Kaslander-Stolze
Miranda Kaslander-Stolze 
NED3:45:33
  
 PB
Sophie Van Galen
Sophie Van Galen 
NED3:45:54
  
 PB
Beata Rystedt
Beata Rystedt ('95)
SWE3:46:05
  
 PB
Julie Herfkens
Julie Herfkens ('91)
NED3:46:22
  
 PB
Carola Aantjes
Carola Aantjes 
NED3:46:26
  
 PB
Iuliia Sivashova
Iuliia Sivashova ('84)
SWE3:46:34
  
 PB
Jessica Muscat
Jessica Muscat 
MLT3:47:58
  
 PB
Theres Sundell
Theres Sundell ('82)
SWE3:48:21
  
 PB
Elisabeth Waldener
Elisabeth Waldener ('77)
SWE3:48:23
  
 PB
Marie Åberg
Marie Åberg ('66)
SWE3:52:47
  
 PB
Tanja Lischewski
Tanja Lischewski ('69)
GER3:57:25
  
 PB
Claudia Lederer
Claudia Lederer ('77)
GER3:57:30
  
 PB
Charmaine Chircop
Charmaine Chircop 
MLT4:05:25
  
 PB
Hanna Lindholm
Hanna Lindholm ('79)
SWE DNF
  
 

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive