Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Julegavejagten 3‐4.12.2022 Inde
Langvang Atletikstadion

D15 60 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK807.65
  
 
2Noah VeirumNoah Veirum ('07)Randers Freja7.90
  
 PB
3Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja8.13
  
 
4Conrad GradmanConrad Gradman ('08)Randers Freja8.55
  
 
D15 60 m extra    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK807.61
Q
  
 PB
2Noah VeirumNoah Veirum ('07)Randers Freja7.93
Q
  
 PB
3Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja7.97
Q
  
 PB
4Conrad GradmanConrad Gradman ('08)Randers Freja8.42
Q
  
 PB
D15 200 m    
Inde 4.12.

Finale A

Finale
Inde 4.12.
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja25.50
  
 PB
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja26.68
  
  K
3Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM26.97
  
  K
Finale B
4.12.
4.12.
1Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja28.23
  
  K
2Conrad GradmanConrad Gradman ('08)Randers Freja28.62
  
 PB
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja29.01
  
  K
D15 800 m    
Inde 4.12.

Finale A

Finale
Inde 4.12.
1Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM2:18.41
  
 PB
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:21.59
  
 PB
3Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 2:31.37
  
  K
D15 1500 m    
Inde 4.12.

Finale A

Finale
Inde 4.12.
1Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM4:51.25
  
 PB
2Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM5:42.43
  
  K
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK809.43
  
 
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m extra    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK809.30
Q
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde 4.12.

Finale A

Finale
Inde 4.12.
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.70
  
 PB
 
1.47 SB
  O
1.50 SB
  O
1.53 SB
  O
1.56 SB
  O
1.59 SB
  O
1.63 SB
  O
1.70 PB
  O
1.76
XXX
D15 Stangspring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja3.64
  
 PB
 
3.54 PB
XXO
3.64 PB
  O
3.74
xxx
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 4.12.

Finale A

Finale
Inde 4.12.
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8010.61
  
 PB
 
9.65 PB10.61 PB10.61 =PB9.7010.40  X  
P15 60 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM7.93
  
 PB
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.04
  
 PB
3Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja8.47
  
 PB
4Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM8.92
  
 
5Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK809.60
  
 
Indledende heats3.12.
Indledende 1
3.12.
3.12.
Raluca GherasimRaluca Gherasim ('07)Randers Freja / ROU10.46
q
  
 PB
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM8.08
Q
  
 SB
2Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja8.58
Q
  
 PB
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja8.73
q
  
 SB
4Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM8.89
q
  
 SB
Indledende 2
3.12.
3.12.
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.12
Q
  
 PB
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.38
Q
  
 SB
3Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK809.59
q
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja9.28
  
 
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM9.61
  
 PB
3Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.73
  
 
4Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM10.47
  
 PB
5Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM11.11
  
 
6Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja11.81
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m extra    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja9.25
Q
  
 PB
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.67
Q
  
 PB
3Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM9.79
Q
  
 PB
4Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM10.50
Q
  
 PB
5Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM10.57
q
  
 SB
6Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM11.00
q
  
 PB
7Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja12.77
q
  
 PB
8Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8012.78
q
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde 4.12.

Finale A

Finale
Inde 4.12.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM1.59
  
 SB
 
1.44 SB
  O
1.47 SB
  O
1.50 SB
  O
1.53 SB
  O
1.56 SB
  O
1.59 SB
 XO
1.63
XXX
 
2Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1.53
  
 PB
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47 SB
  O
1.50 =PB
  O
1.53 PB
  O
1.56
XXX
3Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.50
  
 SB
 
1.41 SB
  O
1.44 SB
  O
1.47 SB
  O
1.50 SB
XXO
1.53
XXX
   
4Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM1.47
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
XXO
1.38
  O
1.41
  O
1.44
XXO
1.47 PB
XXO
1.50
XXX
 
5Raluca GherasimRaluca Gherasim ('07)Randers Freja / ROU1.20
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
     
P15 Stangspring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja3.04
  
 SB
 
2.94 SB
  O
3.04 SB
XXO
3.14
XXX
     
Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja NH
  
 
 
2.34
XXX
       
P15 Længdespring    
Inde 4.12.

Finale A

Finale
Inde 4.12.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM4.88
  
 PB
 
4.83 PB4.644.88 PB  X4.65  X  
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.84
  
 PB
 
4.50 SB  X4.71 SB  X4.684.84 PB  
3Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja4.54
  
 PB
 
  X4.04 PB4.07 PB3.58  X4.54 PB  
4Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM4.39
  
 SB
 
4.39 SB4.344.314.113.94  –  
5Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM4.36
  
 SB
 
4.34 SB4.294.174.36 SB4.194.12  
6Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.14
  
 SB
 
4.14 SB  X  X4.11  –  –  
7Astrid ØfverlindAstrid Øfverlind ('08)Randers Freja3.86
  
 PB
 
3.54 PB3.86 PB  X3.713.70  X  
8Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK803.52
  
 PB
 
3.33 PB3.49 PB3.002.773.52 PB3.29  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 4.12.

Finale A

Finale
Inde 4.12.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.48
  
 SB
 
9.55 SB10.17 SB10.17 =SB  X10.48 SB  X  
2Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM8.53
  
 PB
 
8.53 PB8.04  X  X7.327.44  
3Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK807.01
  
 PB
 
6.49 PB7.01 PB6.676.626.816.84  
4Astrid ØfverlindAstrid Øfverlind ('08)Randers Freja6.69
  
 PB
 
6.64 PB6.226.516.136.69 PB6.50  
D13 60 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK808.63
  
 
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.63
  
 
3Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja9.30
  
 
4Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM10.45
  
 
D13 60 m extra    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.59
Q
  
 =PB
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK808.62
Q
  
 PB
3Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja8.86
Q
  
 PB
4Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM9.29
Q
  
 SB
5Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM10.02
q
  
 PB
D13 200 m    
Inde 4.12.

Finale A

Finale
Inde 4.12.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8028.49
  
 PB
2Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja29.97
  
 
3Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja31.57
  
 
4Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM31.71
  
 PB
Finale B
4.12.
4.12.
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM28.66
  
 PB
2Carl Emil Küster EngenCarl Emil Küster Engen ('09)Aalborg AM32.60
  
 PB
3Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM38.65
  
 PB
D13 600 m    
Inde 4.12.

Finale A

Finale
Inde 4.12.
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 1:53.05
  
  K
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801:55.88
  
 PB
3Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM2:08.35
  
  K
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8010.31
  
 
2Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM14.50
  
 
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m extra    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8010.28
Q
  
 
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja11.10
Q
  
 
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM12.48
Q
  
 
4Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM14.14
q
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde 4.12.

Finale A

Finale
Inde 4.12.
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.47
  
 
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
XXO
1.50
XXX
  
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.44
  
 
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
XXX
    
3Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja1.41
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 PB
 XO
1.38 PB
  O
1.41 PB
XXO
1.44
XXX
  
4Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja1.38
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
  O
1.41
XXX
  
D13 Stangspring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3.54
  
 PB
 
3.34 SB
 XO
3.54 PB
XXO
3.64
xxx
     
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde 4.12.

Finale A

Finale
Inde 4.12.
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK805.17
  
 PB
 
4.84 PB5.07 PB5.055.17 PB5.054.64  
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM5.04
  
 PB
 
4.80 PB5.03 PB4.744.854.975.04 PB  
3Carl Emil Küster EngenCarl Emil Küster Engen ('09)Aalborg AM4.23
  
 PB
 
4.15 PB4.12  X4.23 PB3.953.68  
4Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja4.15
  
 PB
 
3.853.973.873.643.904.15 PB  
5Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM3.89
  
 SB
 
3.38 SB3.74 SB3.673.713.74 =SB3.89 SB  
6Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM3.35
  
 PB
 
3.33 PB3.253.183.123.35 PB  X  
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 4.12.

Finale A

Finale
Inde 4.12.
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8012.09
  
 
 
12.0911.4111.5310.84    
2Carl Emil Küster EngenCarl Emil Küster Engen ('09)Aalborg AM10.13
  
 PB
 
8.70 PB9.21 PB9.93 PB10.13 PB    
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8010.10
  
 
 
10.109.489.349.69    
4Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM9.94
  
 
 
9.949.079.648.73    
5Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja7.65
  
 PB
 
6.42 PB7.65 PB7.257.48    
6Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM7.10
  
 PB
 
7.10 PB6.406.437.03    
P13 60 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Frederikke SindalFrederikke Sindal ('09)Randers Freja8.30
  
 PB
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja8.82
  
 
3Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM9.07
  
 
4Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK809.29
  
 
5Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja9.77
  
 
6Maja Jonna Juul NielsenMaja Jonna Juul Nielsen ('10)Aarhus Fremad10.88
  
 
P13 60 m extra    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
Chili HillgaardChili Hillgaard ('09)Randers Freja9.36
  
 PB
Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja9.71
  
 
1Frederikke SindalFrederikke Sindal ('09)Randers Freja8.34
Q
  
 PB
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja8.70
Q
  
 PB
3Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM9.00
Q
  
 PB
4Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK809.37
Q
  
 
5Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja9.65
q
  
 PB
6Maja Jonna Juul NielsenMaja Jonna Juul Nielsen ('10)Aarhus Fremad10.67
q
  
 PB
P13 200 m    
Inde 4.12.

Finale A

Finale
Inde 4.12.
1Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad30.72
  
 PB
2Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK8031.27
  
 PB
3Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja32.66
  
 PB
4Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM33.93
  
 PB
Finale B
4.12.
4.12.
1Frederikke SindalFrederikke Sindal ('09)Randers Freja28.24
  
 PB
2Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM30.99
  
 PB
3Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM31.61
  
 PB
4Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM32.06
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM12.61
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m extra    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM12.93
q
  
 PB
Maja Jonna Juul NielsenMaja Jonna Juul Nielsen ('10)Aarhus Fremad DNF
  
 
P13 Højdespring    
Inde 4.12.

Finale A

Finale
Inde 4.12.
1Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM1.42
  
 PB
 
1.30
  O
1.33
  O
1.36
 XO
1.39
XXO
1.42 PB
XXO
1.47
XXX
  
2Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK801.36
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.33 PB
 XO
1.36 PB
  O
1.39
XXX
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.30
  
 
 
1.30
  O
1.33
XXX
      
4Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad1.20
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXr
   
5Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja1.05
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde 4.12.

Finale A

Finale
Inde 4.12.
1Frederikke SindalFrederikke Sindal ('09)Randers Freja4.63
  
 PB
 
4.44 PB4.54 PB4.63 PB4.40  X4.41  
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja4.46
  
 PB
 
4.25 PB4.46 PB4.354.424.314.19  
3Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad4.37
  
 PB
 
4.224.30 PB4.35 PB4.37 PB  X4.11  
4Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM4.17
  
 PB
 
4.17 PB3.934.07  X3.924.09  
5Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM4.05
  
 PB
 
3.91 PB4.05 PB3.833.903.923.82  
6Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK804.01
  
 PB
 
3.84 PB3.763.94 PB3.793.914.01 PB  
7Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM3.93
  
 PB
 
3.93 PB3.763.763.723.573.70  
8Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja3.85
  
 PB
 
3.85 PB  X3.663.68  X3.56  
9Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.45
  
 PB
 
3.41 PB3.39  X3.353.373.45 PB  
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 4.12.

Finale A

Finale
Inde 4.12.
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja11.43
  
 PB
 
11.24 PB10.8211.2211.43 PB    
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM11.16
  
 
 
11.0910.4610.8411.16    
3Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM8.35
  
 PB
 
8.35 PB6.948.217.43    
4Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK808.35
  
 
 
8.008.058.148.35    
5Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM8.20
  
 PB
 
7.59 PB7.61 PB7.438.20 PB    
6Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM5.87
  
 
 
5.015.695.875.86    
D11 60 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Halfdan Tvedegaard-ChristensenHalfdan Tvedegaard-Christensen ('11)Randers Freja8.64
  
 PB
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM8.74
  
 PB
3Victor Wesley StærmoseVictor Wesley Stærmose ('11)Randers Freja9.36
  
 
4
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja9.52
  
 PB
5
Mikkel Kaas Frik Andersen
Mikkel Kaas Frik Andersen ('12)
Hvide Sande9.63
  
 PB
6
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM9.71
  
 
7
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad9.86
  
 
8
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad10.10
  
 PB
Indledende heats3.12.
Indledende 1
3.12.
3.12.
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM9.22
Q
  
 SB
2
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad10.22
Q
  
 PB
3
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja10.77
  
 SB
4
Liam Beckmann Andersen
Liam Beckmann Andersen ('12)
Hvide Sande10.80
  
 PB
5
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande10.84
  
 PB
6
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja10.94
  
 PB
Indledende 2
3.12.
3.12.
1Halfdan Tvedegaard-ChristensenHalfdan Tvedegaard-Christensen ('11)Randers Freja8.82
Q
  
 PB
2Victor Wesley StærmoseVictor Wesley Stærmose ('11)Randers Freja9.35
Q
  
 PB
3
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM9.52
q
  
 PB
4
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja9.56
q
  
 PB
5
Mikkel Kaas Frik Andersen
Mikkel Kaas Frik Andersen ('12)
Hvide Sande9.65
q
  
 PB
6
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad9.95
q
  
 
7
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja11.03
  
 
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja12.51
  
 
2
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM12.96
  
 PB
3
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad13.06
  
 
4
Mikkel Kaas Frik Andersen
Mikkel Kaas Frik Andersen ('12)
Hvide Sande13.08
  
 =PB
5Victor Wesley StærmoseVictor Wesley Stærmose ('11)Randers Freja13.68
  
 PB
6
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja13.91
  
 PB
7
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad14.05
  
 
8
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande14.34
  
 
Indledende heats3.12.
Indledende 1
3.12.
3.12.
1
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja12.86
Q
  
 
2
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande13.46
Q
  
 PB
3Victor Wesley StærmoseVictor Wesley Stærmose ('11)Randers Freja13.78
q
  
 PB
4
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja14.99
  
 PB
Indledende 2
3.12.
3.12.
1
Mikkel Kaas Frik Andersen
Mikkel Kaas Frik Andersen ('12)
Hvide Sande13.08
Q
  
 PB
2
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad13.27
Q
  
 
3
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM13.34
q
  
 PB
4
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad13.75
q
  
 PB
5
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja14.03
q
  
 
6
Liam Beckmann Andersen
Liam Beckmann Andersen ('12)
Hvide Sande14.17
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Halfdan Tvedegaard-ChristensenHalfdan Tvedegaard-Christensen ('11)Randers Freja1.34
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.13 PB
  O
1.16 PB
  O
1.19 PB
  O
1.22 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
 XO
1.31 PB
  O
1.34 PB
XXO
1.37
XXX
    
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1.34
  
 PB
 
1.10 PB
 XO
1.13 PB
 XO
1.16 PB
  O
1.22 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
 XO
1.31 PB
  O
1.34 PB
XXO
1.37
XXX
       
3
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad1.19
  
 PB
 
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16 PB
  O
1.19 PB
  O
1.22
XXX
 
4
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja1.16
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16
 XO
1.19
XXX
 
5
Mikkel Kaas Frik Andersen
Mikkel Kaas Frik Andersen ('12)
Hvide Sande1.13
  
 PB
 
0.95 PB
 XO
1.00 PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.13 PB
  O
1.16
XXX
  
6
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja1.05
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
  O
1.10
XXX
    
7
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande1.00
  
 PB
 
0.90 =PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
    
8
Liam Beckmann Andersen
Liam Beckmann Andersen ('12)
Hvide Sande0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
D11 Stangspring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja NH
  
 
 
1.64
XXX
       
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Halfdan Tvedegaard-ChristensenHalfdan Tvedegaard-Christensen ('11)Randers Freja3.96
  
 PB
 
3.92 PB3.96 PB3.66     
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM3.90
  
 
 
3.803.683.90     
3
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja3.77
  
 PB
 
3.55 PB3.59 PB3.77 PB     
4
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM3.59
  
 PB
 
3.59 PB3.493.52     
5
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja3.49
  
 
 
3.373.443.49     
6
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad3.47
  
 
 
3.473.173.34     
7
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande3.38
  
 PB
 
3.38 PB2.502.72     
8
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja3.21
  
 
 
3.213.16  X     
9
Mikkel Kaas Frik Andersen
Mikkel Kaas Frik Andersen ('12)
Hvide Sande3.18
  
 PB
 
2.99 PB3.15 PB3.18 PB     
10
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja3.10
  
 =PB
 
3.10 =PB3.013.00     
11
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja3.05
  
 PB
 
2.92 SB2.98 SB3.05 PB     
12
Liam Beckmann Andersen
Liam Beckmann Andersen ('12)
Hvide Sande2.95
  
 PB
 
2.88 PB2.94 PB2.95 PB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM8.15
  
 PB
 
7.158.05 PB8.15 PB     
2Halfdan Tvedegaard-ChristensenHalfdan Tvedegaard-Christensen ('11)Randers Freja7.25
  
 
 
6.697.257.23     
3
Mikkel Kaas Frik Andersen
Mikkel Kaas Frik Andersen ('12)
Hvide Sande7.21
  
 PB
 
6.46 PB6.48 PB7.21 PB     
4
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad6.79
  
 PB
 
6.79 PB6.406.20     
5
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande5.97
  
 PB
 
5.62 PB5.97 PB5.74     
6
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja5.76
  
 PB
 
5.76 PB5.635.11     
7
Nikolas Rondon Olsen
Nikolas Rondon Olsen ('12)
Korsør AM5.71
  
 PB
 
5.71 PB5.434.54     
8
Liam Beckmann Andersen
Liam Beckmann Andersen ('12)
Hvide Sande5.69
  
 PB
 
5.29 PB5.69 PB5.05     
9
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad5.40
  
 
 
4.975.405.34     
P11 60 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11)SIK809.49
  
 PB
2Mischa Tornbjerg PoulsenMischa Tornbjerg Poulsen ('11)Randers Freja10.13
  
 
3Karoline CepulionisKaroline Cepulionis ('11)Randers Freja10.36
  
 
4
Melissa Aaquist
Melissa Aaquist ('12)
Randers Freja10.99
  
 
5
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM11.39
  
 
P11 60 m extra    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11)SIK809.57
Q
  
 PB
2Mischa Tornbjerg PoulsenMischa Tornbjerg Poulsen ('11)Randers Freja9.86
Q
  
 PB
3Karoline CepulionisKaroline Cepulionis ('11)Randers Freja10.21
Q
  
 PB
4
Melissa Aaquist
Melissa Aaquist ('12)
Randers Freja10.97
Q
  
 PB
5
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM11.29
q
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11)SIK801.28
  
 
 
1.10
  O
1.13
  O
1.16
  O
1.19
 XO
1.22
 XO
1.25
  O
1.28
  O
1.31
XXX
2
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11)SIK803.82
  
 PB
 
3.703.82 PB3.67     
2Mischa Tornbjerg PoulsenMischa Tornbjerg Poulsen ('11)Randers Freja3.76
  
 PB
 
3.76 PB3.582.64     
3Karoline CepulionisKaroline Cepulionis ('11)Randers Freja3.38
  
 PB
 
3.34 PB3.38 PB  X     
4
Melissa Aaquist
Melissa Aaquist ('12)
Randers Freja3.14
  
 PB
 
3.14 PB3.122.94     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Mischa Tornbjerg PoulsenMischa Tornbjerg Poulsen ('11)Randers Freja7.34
  
 PB
 
7.34 PB7.087.29     
2Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11)SIK807.26
  
 
 
7.266.786.89     
3Karoline CepulionisKaroline Cepulionis ('11)Randers Freja6.76
  
 PB
 
6.76 PB6.666.60     
4
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM4.59
  
 PB
 
3.97 PB4.59 PB3.93     
D9 40 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM6.82
  
 PB
2
Daniel Lærke Espegren
Daniel Lærke Espegren ('13)
Aarhus Fremad6.99
  
 
3
Morten Madsen
Morten Madsen ('13)
Korsør AM7.07
  
 
4
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande7.14
  
 
5
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande8.07
  
 
6
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande8.45
  
 
D9 40 m extra    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM6.83
Q
  
 PB
2
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande6.98
Q
  
 PB
3
Morten Madsen
Morten Madsen ('13)
Korsør AM7.01
Q
  
 PB
4
Daniel Lærke Espegren
Daniel Lærke Espegren ('13)
Aarhus Fremad7.07
Q
  
 
5
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande7.95
q
  
 PB
6
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande8.20
q
  
 PB
D9 Højdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande1.00
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
      
2
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande0.95
  
 PB
 
0.60 PB
 XO
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
       
3
Daniel Lærke Espegren
Daniel Lærke Espegren ('13)
Aarhus Fremad0.90
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
     
4
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande0.85
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
XXO
0.80 PB
XXO
0.85 PB
  O
0.90
XXX
 
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Louie Abildtrup Krogh
Louie Abildtrup Krogh ('13)
Aarhus Fremad3.56
  
 PB
 
3.343.383.56 PB     
2
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM3.53
  
 PB
 
3.53 PB3.443.49     
3
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande3.30
  
 PB
 
3.24 PB2.983.30 PB     
4
Morten Madsen
Morten Madsen ('13)
Korsør AM3.22
  
 PB
 
3.17 PB3.22 PB3.00     
5
Daniel Lærke Espegren
Daniel Lærke Espegren ('13)
Aarhus Fremad2.85
  
 
 
2.852.272.27     
6
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande2.62
  
 PB
 
2.26 PB2.62 PB2.51     
7
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande2.38
  
 PB
 
2.34 PB2.142.38 PB     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Niels Madsen
Niels Madsen ('13)
Korsør AM6.34
  
 PB
 
6.34 PB6.215.78     
2
Daniel Lærke Espegren
Daniel Lærke Espegren ('13)
Aarhus Fremad5.22
  
 PB
 
5.22 PB4.814.79     
3
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM5.06
  
 SB
 
4.89 SB5.06 SB5.03     
4
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande4.94
  
 PB
 
3.98 PB4.38 PB4.94 PB     
5
Morten Madsen
Morten Madsen ('13)
Korsør AM4.72
  
 PB
 
4.72 PB4.554.14     
6
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande4.31
  
 PB
 
4.31 PB4.194.13     
7
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande3.76
  
 PB
 
3.68 PB3.70 PB3.76 PB     
P9 40 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK6.83
  
 PB
2
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM7.07
  
 PB
3
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM7.13
  
 PB
4
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM7.27
  
 
5
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja7.36
  
 PB
6
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM7.36
  
 
7
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja7.37
  
 PB
8
Pernille Højgaard Kastbjerg
Pernille Højgaard Kastbjerg ('13)
Aalborg AM7.40
  
 PB
Indledende heats3.12.
Indledende 1
3.12.
3.12.
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK6.98
Q
  
 PB
2
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM7.14
Q
  
 PB
3
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM7.23
q
  
 PB
4
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM7.65
  
 PB
5
Elisa Laugesen
Elisa Laugesen ('14)
Hvide Sande7.76
  
 PB
6
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM8.55
  
 PB
Indledende 2
3.12.
3.12.
1
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM7.26
Q
  
 PB
2
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM7.27
Q
  
 PB
3
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja7.40
q
  
 PB
4
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja7.41
q
  
 PB
5
Pernille Højgaard Kastbjerg
Pernille Højgaard Kastbjerg ('13)
Aalborg AM7.54
q
  
 PB
6
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen ('13)
Aarhus Fremad7.65
  
 PB
7
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM7.67
  
 PB
8
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja7.84
  
 PB
P9 Højdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM1.00
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05
XXX
  
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK1.00
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
XXO
1.05
XXX
  
3
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja1.00
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
XXO
0.95 PB
 XO
1.00 PB
XXO
1.05
XXX
4
Elisa Laugesen
Elisa Laugesen ('14)
Hvide Sande0.95
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
  
5
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM0.80
  
 
 
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
XXX
   
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM3.42
  
 PB
 
3.25 PB3.42 PB3.00     
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK3.30
  
 SB
 
3.29 SB3.273.30 SB     
3
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM3.25
  
 PB
 
3.12 PB3.083.25 PB     
4
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja3.23
  
 
 
3.203.023.23     
5
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM3.03
  
 PB
 
2.93 PB2.903.03 PB     
6
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM3.01
  
 PB
 
2.92 PB3.01 PB2.87     
7
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM3.00
  
 PB
 
2.94 PB3.00 PB2.94     
8
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM2.96
  
 PB
 
2.82 PB2.732.96 PB     
9
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja2.95
  
 PB
 
2.86 PB2.95 PB2.76     
10
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja2.89
  
 PB
 
2.89 PB2.762.82     
11
Elisa Laugesen
Elisa Laugesen ('14)
Hvide Sande2.78
  
 PB
 
2.75 PB2.692.78 PB     
12
Pernille Højgaard Kastbjerg
Pernille Højgaard Kastbjerg ('13)
Aalborg AM2.72
  
 PB
 
2.69 PB2.592.72 PB     
13
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen
Mathilde Elvira Dejenfelt-Byrjalsen ('13)
Aarhus Fremad2.63
  
 
 
2.632.522.61     
14
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM2.34
  
 PB
 
2.19 PB2.19 =PB2.34 PB     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK6.36
  
 PB
 
6.31 PB6.36 PB5.68     
2
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM6.00
  
 PB
 
5.94 PB6.00 PB5.94     
3
Pernille Højgaard Kastbjerg
Pernille Højgaard Kastbjerg ('13)
Aalborg AM5.09
  
 PB
 
4.47 PB4.59 PB5.09 PB     
4
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja4.68
  
 PB
 
4.274.344.68 PB     
5
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM4.64
  
 PB
 
3.80 PB4.64 PB4.29     
6
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM4.33
  
 
 
4.324.334.03     
7
Elisa Laugesen
Elisa Laugesen ('14)
Hvide Sande4.09
  
 PB
 
3.55 PB3.56 PB4.09 PB     
8
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja3.63
  
 
 
3.633.503.60     
9
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM3.59
  
 PB
 
3.59 PB3.243.56     
10
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM3.10
  
 PB
 
2.68 PB3.09 PB3.10 PB     
11
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM2.88
  
 PB
 
2.88 PB2.322.73     
12
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM2.84
  
 
 
  X2.84  X     

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon