Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Dybvad: Landsdelsmesterskab Nordjylland 2‐3.12.2022 Inde
Dybvad Hallen

D15 Længdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 4.53
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
  –  –4.53     
2Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 4.11
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
4.09  –4.11     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 11.51
  
 PB
 
11.51 PB11.0411.24     
2Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 11.06
  
 PB
 
10.62 PB11.06 PB10.73     
P15 Længdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)Dybvad IK 3.40
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
3.40  –  –     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)Dybvad IK 8.62
  
 SB
 
8.35 SB8.62 SB8.32     
P11 Højdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Thea NielsenThea Nielsen ('11)Dybvad IK 1.15
  
 PB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
 XO
1.10 =PB
 XO
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
   
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Thea NielsenThea Nielsen ('11)Dybvad IK 8.42
  
 PB
 
8.10 PB8.10 =PB8.42 PB     
D9 200 m    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1
Villads Bøcher Nielsen
Villads Bøcher Nielsen ('14)
SIK8042.9h
  
  Ugyldigt øvelsessted
2
Janus Johansen
Janus Johansen ('14)
SIK8050.4h
  
  Ugyldigt øvelsessted
3
Jonas V. Arvidson
Jonas V. Arvidson ('14)
SIK8052.5h
  
  Ugyldigt øvelsessted
4
Maurits Bjerregaard Kristensen
Maurits Bjerregaard Kristensen ('15)
SIK8052.9h
  
  Ugyldigt øvelsessted
5
Lasse Carl Johansen
Lasse Carl Johansen ('17)
SIK801:05.9h
  
  Ugyldigt øvelsessted
D9 Højdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Janus Johansen
Janus Johansen ('14)
SIK800.85
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
 XO
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
XXX
 
2
Villads Bøcher Nielsen
Villads Bøcher Nielsen ('14)
SIK800.85
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
 XO
0.90
XXX
 
3
Jonas V. Arvidson
Jonas V. Arvidson ('14)
SIK800.75
  
 PB
 
0.60 SB
  O
0.65 =PB
  O
0.70 PB
 XO
0.75 PB
 XO
0.80
XXX
   
4
Lasse Carl Johansen
Lasse Carl Johansen ('17)
SIK800.55
  
 PB
 
0.40 PB
  O
0.45 PB
  O
0.50 PB
  O
0.55 PB
  O
0.60
XXX
   
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Villads Bøcher Nielsen
Villads Bøcher Nielsen ('14)
SIK802.64
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.502.642.48     
2
Janus Johansen
Janus Johansen ('14)
SIK802.39
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.392.202.27     
3
Jonas V. Arvidson
Jonas V. Arvidson ('14)
SIK802.30
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.302.102.03     
4
Lasse Carl Johansen
Lasse Carl Johansen ('17)
SIK801.79
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
1.551.741.79     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Janus Johansen
Janus Johansen ('14)
SIK803.54
  
 PB
 
3.28 PB3.54 PB3.50     
2
Villads Bøcher Nielsen
Villads Bøcher Nielsen ('14)
SIK803.17
  
 PB
 
3.17 PB2.883.04     
3
Jonas V. Arvidson
Jonas V. Arvidson ('14)
SIK802.74
  
 PB
 
2.13 SB2.74 PB2.73     
P9 200 m    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK8044.8h
  
  Ugyldigt øvelsessted
2
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK8045.6h
  
  Ugyldigt øvelsessted
3
Vida Jacobsen
Vida Jacobsen ('17)
SIK801:08.5h
  
  Ugyldigt øvelsessted
P9 Højdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK800.70
  
 PB
 
0.55
  O
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
XXX
   
2
Vida Jacobsen
Vida Jacobsen ('17)
SIK800.55
  
 PB
 
0.40 PB
  O
0.45 PB
  O
0.50 PB
  O
0.55 PB
  O
0.60
XXX
   
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK802.64
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.642.632.59     
2
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK802.57
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.132.392.57     
3
Vida Jacobsen
Vida Jacobsen ('17)
SIK801.71
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
1.371.691.71     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK803.70
  
 PB
 
2.63 SB3.70 PB3.65     
2
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK803.57
  
 PB
 
3.57 PB3.183.20     
D7 Højdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Maurits Bjerregaard Kristensen
Maurits Bjerregaard Kristensen ('15)
SIK800.80
  
 PB
 
0.40 PB
  O
0.45 PB
  O
0.50 PB
  O
0.55 PB
  O
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70 PB
 XO
0.75 PB
  O
0.80 PB
XXO
0.85
XXX
      
D7 Længdespring 1 m zone    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Maurits Bjerregaard Kristensen
Maurits Bjerregaard Kristensen ('15)
SIK802.45
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.402.451.23     
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Maurits Bjerregaard Kristensen
Maurits Bjerregaard Kristensen ('15)
SIK803.43
  
 PB
 
2.54 PB3.43 PB2.88     
2
Lasse Carl Johansen
Lasse Carl Johansen ('17)
SIK801.27
  
 PB
 
1.00 PB1.27 PB1.27 =PB     
P7 Højdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Emmely Simonsen
Emmely Simonsen ('16)
SIK800.55
  
 PB
 
0.40 PB
  O
0.45 PB
  O
0.50 PB
  O
0.55 PB
  O
0.60
XXX
   
P7 Længdespring 1 m zone    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Emmely Simonsen
Emmely Simonsen ('16)
SIK802.25
  
  Ugyldigt øvelsessted
 
2.251.791.92     
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Vida Jacobsen
Vida Jacobsen ('17)
SIK801.79
  
 PB
 
1.73 PB1.631.79 PB     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive