M 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Oscar Hajny-Landgren Oscar Hajny-Landgren ('05) | 05 | SWE | 2:14.61 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Fredrik Krantz Fredrik Krantz ('80) | 80 | SWE | 2:20.93 | SB | ||||||||||||||||||
3 | Elsa Ehrenborg Elsa Ehrenborg ('08) | 08 | SWE | 2:27.44 | K 1 | ||||||||||||||||||
4 | Zelda Lukic Zelda Lukic ('09) | 09 | SWE | 2:28.48 | K 2 | ||||||||||||||||||
5 | Simon Löndahl Simon Löndahl ('08) | 08 | SWE | 2:35.76 | PB | ||||||||||||||||||
D15 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
2 | Malte Håkansson Malte Håkansson ('09) | 09 | SWE | 7.86 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Wilmer Ahlberg Wilmer Ahlberg ('08) | 08 | SWE | 7.87 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Oscar Henriksson Oscar Henriksson ('09) | 09 | SWE | 8.23 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Vilgot Siversson Vilgot Siversson ('09) | 09 | SWE | 8.85 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Gustaf Dahlin Gustaf Dahlin ('08) | 08 | SWE | 8.91 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Ebbe Thörneby Ebbe Thörneby ('09) | 09 | SWE | 9.04 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Svante Reidhav Svante Reidhav ('08) | 08 | SWE | 9.18 | PB | ||||||||||||||||||
D15 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Svante Lindström Svante Lindström ('09) | 09 | SWE | 1.64 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Malte Håkansson Malte Håkansson ('09) | 09 | SWE | 1.61 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Oscar Henriksson Oscar Henriksson ('09) | 09 | SWE | 1.58 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Johannes Karlsson Johannes Karlsson ('08) | 08 | SWE | 1.55 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Valdemar Lindstrii Valdemar Lindstrii ('09) | 09 | SWE | 1.46 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Mattis Lamréus Kaspersen Mattis Lamréus Kaspersen ('09) | 09 | SWE | 1.43 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
D15 Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Malte Håkansson Malte Håkansson ('09) | 09 | SWE | 5.59 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Johannes Karlsson Johannes Karlsson ('08) | 08 | SWE | 5.25 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Oscar Henriksson Oscar Henriksson ('09) | 09 | SWE | 4.92 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Ebbe Thörneby Ebbe Thörneby ('09) | 09 | SWE | 4.47 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Vilgot Siversson Vilgot Siversson ('09) | 09 | SWE | 4.18 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Egon Lundqvist Egon Lundqvist ('09) | 09 | SWE | 4.02 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Mattis Lamréus Kaspersen Mattis Lamréus Kaspersen ('09) | 09 | SWE | 3.92 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Jakob Löfkvist Jakob Löfkvist ('08) | 08 | SWE | 3.64 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
D15 Kuglestød 4.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Svante Reidhav Svante Reidhav ('08) | 08 | SWE | 8.95 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Gustaf Dahlin Gustaf Dahlin ('08) | 08 | SWE | 8.55 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Egon Lundqvist Egon Lundqvist ('09) | 09 | SWE | 6.85 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Valdemar Lindstrii Valdemar Lindstrii ('09) | 09 | SWE | 6.65 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P15 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Seoyul Choi Seoyul Choi ('09) | 09 | SWE | 8.38 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Michelle Olsson Michelle Olsson ('09) | 09 | SWE | 8.59 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Olivia Weldingh Olivia Weldingh ('09) | 09 | SWE | 8.75 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Joline Billsten Joline Billsten ('09) | 09 | SWE | 9.00 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Lo Linghagen Lo Linghagen ('09) | 09 | SWE | 9.02 | =PB | ||||||||||||||||||
6 | Matilda Tegner Matilda Tegner ('08) | 08 | SWE | 9.09 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Alicia Dahlerus Alicia Dahlerus ('09) | 09 | SWE | 9.10 | |||||||||||||||||||
8 | Saga Brandt Saga Brandt ('09) | 09 | SWE | 9.18 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||||||||||
1 | Seoyul Choi Seoyul Choi ('09) | 09 | SWE | 8.42 | q | SB | |||||||||||||||||
2 | Olivia Weldingh Olivia Weldingh ('09) | 09 | SWE | 8.81 | q | PB | |||||||||||||||||
3 | Alicia Dahlerus Alicia Dahlerus ('09) | 09 | SWE | 8.93 | q | PB | |||||||||||||||||
4 | Lo Linghagen Lo Linghagen ('09) | 09 | SWE | 9.02 | q | PB | |||||||||||||||||
5 | Saga Brandt Saga Brandt ('09) | 09 | SWE | 9.09 | q | PB | |||||||||||||||||
6 | Hanna Hjorth Hanna Hjorth ('09) | 09 | SWE | 9.40 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Lilly Ziai Lilly Ziai ('09) | 09 | SWE | 10.57 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||||||||||
1 | Michelle Olsson Michelle Olsson ('09) | 09 | SWE | 8.70 | q | PB | |||||||||||||||||
2 | Joline Billsten Joline Billsten ('09) | 09 | SWE | 9.01 | q | SB | |||||||||||||||||
3 | Matilda Tegner Matilda Tegner ('08) | 08 | SWE | 9.18 | q | PB | |||||||||||||||||
4 | Dalia Kamf Hoppe Dalia Kamf Hoppe ('08) | 08 | SWE | 9.24 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Rebecka Bryland Rebecka Bryland ('09) | 09 | SWE | 9.44 | SB | ||||||||||||||||||
6 | Ida-lina Somrell Ida-lina Somrell ('09) | 09 | SWE | 9.44 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Emilia Lundblom Emilia Lundblom ('09) | 09 | SWE | 9.59 | PB | ||||||||||||||||||
P15 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Ida Wikberg Ida Wikberg ('09) | 09 | SWE | 1.49 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Alicia Dahlerus Alicia Dahlerus ('09) | 09 | SWE | 1.43 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Vera Bergkvist Vera Bergkvist ('09) | 09 | SWE | 1.40 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Ella Nilsson Ella Nilsson ('08) | 08 | SWE | 1.35 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Hanna Hjorth Hanna Hjorth ('09) | 09 | SWE | 1.35 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Saga Brandt Saga Brandt ('09) | 09 | SWE | 1.35 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Ida-lina Somrell Ida-lina Somrell ('09) | 09 | SWE | 1.15 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P15 Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Michelle Olsson Michelle Olsson ('09) | 09 | SWE | 4.56 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Ella Nilsson Ella Nilsson ('08) | 08 | SWE | 4.50 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Vera Bergkvist Vera Bergkvist ('09) | 09 | SWE | 4.44 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Joline Billsten Joline Billsten ('09) | 09 | SWE | 4.28 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Alicia Dahlerus Alicia Dahlerus ('09) | 09 | SWE | 4.27 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Lo Linghagen Lo Linghagen ('09) | 09 | SWE | 4.22 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Seoyul Choi Seoyul Choi ('09) | 09 | SWE | 4.20 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Emma Berglund Emma Berglund ('09) | 09 | SWE | 4.14 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Dalia Kamf Hoppe Dalia Kamf Hoppe ('08) | 08 | SWE | 4.13 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Olivia Weldingh Olivia Weldingh ('09) | 09 | SWE | 4.11 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Ida-lina Somrell Ida-lina Somrell ('09) | 09 | SWE | 4.03 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Olivia Carlsson Olivia Carlsson ('08) | 08 | SWE | 3.79 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Rebecka Bryland Rebecka Bryland ('09) | 09 | SWE | 3.78 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Emilia Lundblom Emilia Lundblom ('09) | 09 | SWE | 3.32 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Saga l Lundborg Saga l Lundborg ('09) | 09 | SWE | 3.29 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Lilly Ziai Lilly Ziai ('09) | 09 | SWE | 3.25 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P15 Kuglestød 3.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Alicia Lindström Alicia Lindström ('09) | 09 | SWE | 9.57 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Alicia Dahlerus Alicia Dahlerus ('09) | 09 | SWE | 8.55 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Joline Billsten Joline Billsten ('09) | 09 | SWE | 7.86 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Vera Bergkvist Vera Bergkvist ('09) | 09 | SWE | 7.63 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Ida-lina Somrell Ida-lina Somrell ('09) | 09 | SWE | 5.39 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Emilia Lundblom Emilia Lundblom ('09) | 09 | SWE | 4.15 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
D13 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Anton Ford Anton Ford ('10) | 10 | SWE | 8.65 | |||||||||||||||||||
2 | Alfred Ohlgren Alfred Ohlgren ('10) | 10 | SWE | 8.66 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Alfred Gustafsson Calderon Alfred Gustafsson Calderon ('10) | 10 | SWE | 9.00 | |||||||||||||||||||
4 | Gustav Pedersen Gustav Pedersen ('10) | 10 | SWE | 9.09 | |||||||||||||||||||
5 | Ludvig Frieberg Ludvig Frieberg ('10) | 10 | SWE | 9.19 | |||||||||||||||||||
6 | Algot Klasson Algot Klasson ('10) | 10 | SWE | 9.29 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Jacob Östrin Jacob Östrin ('10) | 10 | SWE | 10.06 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||||||||||
1 | Anton Ford Anton Ford ('10) | 10 | SWE | 8.54 | q | PB | |||||||||||||||||
2 | Alfred Gustafsson Calderon Alfred Gustafsson Calderon ('10) | 10 | SWE | 8.86 | q | PB | |||||||||||||||||
3 | Gustav Pedersen Gustav Pedersen ('10) | 10 | SWE | 8.94 | q | PB | |||||||||||||||||
4 | Jacob Östrin Jacob Östrin ('10) | 10 | SWE | 9.87 | q | PB | |||||||||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||||||||||
1 | Alfred Ohlgren Alfred Ohlgren ('10) | 10 | SWE | 8.68 | q | PB | |||||||||||||||||
2 | Ludvig Frieberg Ludvig Frieberg ('10) | 10 | SWE | 8.98 | q | PB | |||||||||||||||||
3 | Algot Klasson Algot Klasson ('10) | 10 | SWE | 9.32 | q | PB | |||||||||||||||||
4 | Melvin Sellberg Melvin Sellberg ('10) | 10 | SWE | 9.50 | q | PB | |||||||||||||||||
D13 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Edvin Hafsäter Edvin Hafsäter ('11) | 11 | SWE | 2:34.90 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Oliver Ehrenborg Oliver Ehrenborg ('10) | 10 | SWE | 2:34.92 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Ebbe Rydingsvärd Ebbe Rydingsvärd ('12) | 12 | SWE | 2:39.95 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Viktor Medynski Viktor Medynski ('11) | 11 | SWE | 2:46.89 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Oscar Carlström Oscar Carlström ('11) | 11 | SWE | 2:53.63 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Tage Karlström Tage Karlström ('11) | 11 | SWE | 2:54.74 | PB | ||||||||||||||||||
D13 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Tage Karlström Tage Karlström ('11) | 11 | SWE | 1.40 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Ludvig Frieberg Ludvig Frieberg ('10) | 10 | SWE | 1.30 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Algot Klasson Algot Klasson ('10) | 10 | SWE | 1.20 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
D13 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Algot Klasson Algot Klasson ('10) | 10 | SWE | 4.48 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Anton Ford Anton Ford ('10) | 10 | SWE | 4.42 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Gustav Pedersen Gustav Pedersen ('10) | 10 | SWE | 4.32 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Alfred Gustafsson Calderon Alfred Gustafsson Calderon ('10) | 10 | SWE | 4.28 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Melvin Sellberg Melvin Sellberg ('10) | 10 | SWE | 4.20 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Alfred Ohlgren Alfred Ohlgren ('10) | 10 | SWE | 4.13 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Ludvig Frieberg Ludvig Frieberg ('10) | 10 | SWE | 3.94 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Jacob Östrin Jacob Östrin ('10) | 10 | SWE | 3.78 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
D13 Kuglestød 3.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Alfred Ohlgren Alfred Ohlgren ('10) | 10 | SWE | 9.16 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Melvin Sellberg Melvin Sellberg ('10) | 10 | SWE | 7.11 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P13 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Ella Thümmel Ella Thümmel ('10) | 10 | SWE | 8.75 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Matilda Blixt Matilda Blixt ('10) | 10 | SWE | 8.78 | |||||||||||||||||||
3 | Meja Persson Meja Persson ('10) | 10 | SWE | 8.80 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Lian Öhrnberg Lian Öhrnberg ('10) | 10 | SWE | 8.95 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Hedda Karlberg Hedda Karlberg ('10) | 10 | SWE | 9.04 | |||||||||||||||||||
6 | Emma Valentin-Hjorth Emma Valentin-Hjorth ('10) | 10 | SWE | 9.08 | SB | ||||||||||||||||||
7 | Denise Kemi Rehnborg Denise Kemi Rehnborg ('10) | 10 | SWE | 9.21 | |||||||||||||||||||
8 | Moa Cederström Moa Cederström ('10) | 10 | SWE | 9.23 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||||||||||
1 | Lian Öhrnberg Lian Öhrnberg ('10) | 10 | SWE | 8.97 | q | PB | |||||||||||||||||
2 | Emma Valentin-Hjorth Emma Valentin-Hjorth ('10) | 10 | SWE | 9.09 | q | SB | |||||||||||||||||
3 | Moa Cederström Moa Cederström ('10) | 10 | SWE | 9.11 | q | PB | |||||||||||||||||
4 | Klara Gredegård Klara Gredegård ('10) | 10 | SWE | 9.14 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Ebba Pålsson Ebba Pålsson ('10) | 10 | SWE | 9.67 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Siri Nilsson Siri Nilsson ('10) | 10 | SWE | 9.73 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Selma Berggren Selma Berggren ('10) | 10 | SWE | 9.77 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Leah Bonde Leah Bonde ('10) | 10 | SWE | 9.81 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||||||||||
1 | Hedda Karlberg Hedda Karlberg ('10) | 10 | SWE | 8.97 | q | SB | |||||||||||||||||
2 | Denise Kemi Rehnborg Denise Kemi Rehnborg ('10) | 10 | SWE | 9.11 | q | PB | |||||||||||||||||
3 | Hedvig Götegård Hedvig Götegård ('10) | 10 | SWE | 9.43 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Tove Olsson Tove Olsson ('10) | 10 | SWE | 9.46 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Alma Falk Alma Falk ('10) | 10 | SWE | 9.77 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Ella Ermedahl Ella Ermedahl ('10) | 10 | SWE | 9.98 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Märtha Ånell Märtha Ånell ('10) | 10 | SWE | 10.18 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||||||||||
1 | Matilda Blixt Matilda Blixt ('10) | 10 | SWE | 8.76 | q | PB | |||||||||||||||||
2 | Ella Thümmel Ella Thümmel ('10) | 10 | SWE | 8.80 | q | PB | |||||||||||||||||
3 | Meja Persson Meja Persson ('10) | 10 | SWE | 8.90 | q | PB | |||||||||||||||||
4 | Adrianna Kowalska Adrianna Kowalska ('10) | 10 | SWE | 9.57 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Isabella Portillo Isabella Portillo ('10) | 10 | SWE | 9.68 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Doris Lindberg Doris Lindberg ('10) | 10 | SWE | 10.02 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Ellinor karim Ellinor karim ('10) | 10 | SWE | 10.17 | PB | ||||||||||||||||||
P13 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Denise Kemi Rehnborg Denise Kemi Rehnborg ('10) | 10 | SWE | 2:46.73 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Lovisa Gossner Lovisa Gossner ('10) | 10 | SWE | 2:55.58 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Ebba Pålsson Ebba Pålsson ('10) | 10 | SWE | 3:05.40 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Adrianna Kowalska Adrianna Kowalska ('10) | 10 | SWE | 3:15.61 | PB | ||||||||||||||||||
Filippa Pode Oreby Filippa Pode Oreby ('11) | 11 | SWE | DNF | ||||||||||||||||||||
P13 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Ella Thümmel Ella Thümmel ('10) | 10 | SWE | 1.35 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Smilla Koeck Smilla Koeck ('10) | 10 | SWE | 1.35 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Siri Nilsson Siri Nilsson ('10) | 10 | SWE | 1.35 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Elma Hellqvist Elma Hellqvist ('11) | 11 | SWE | 1.30 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Doris Lindberg Doris Lindberg ('10) | 10 | SWE | 1.25 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Alma Falk Alma Falk ('10) | 10 | SWE | 1.20 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Ella Ermedahl Ella Ermedahl ('10) | 10 | SWE | 1.15 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P13 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Selma Ströbeck Selma Ströbeck ('10) | 10 | SWE | 4.39 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Lian Öhrnberg Lian Öhrnberg ('10) | 10 | SWE | 4.35 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Meja Persson Meja Persson ('10) | 10 | SWE | 4.28 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Emma Valentin-Hjorth Emma Valentin-Hjorth ('10) | 10 | SWE | 4.23 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Matilda Blixt Matilda Blixt ('10) | 10 | SWE | 4.16 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Hedda Karlberg Hedda Karlberg ('10) | 10 | SWE | 4.15 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Klara Gredegård Klara Gredegård ('10) | 10 | SWE | 4.15 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Hedvig Götegård Hedvig Götegård ('10) | 10 | SWE | 4.04 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Siri Nilsson Siri Nilsson ('10) | 10 | SWE | 3.92 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Isabella Portillo Isabella Portillo ('10) | 10 | SWE | 3.91 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Selma Berggren Selma Berggren ('10) | 10 | SWE | 3.90 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Tove Olsson Tove Olsson ('10) | 10 | SWE | 3.88 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Leah Bonde Leah Bonde ('10) | 10 | SWE | 3.75 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Alma Falk Alma Falk ('10) | 10 | SWE | 3.56 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Adrianna Kowalska Adrianna Kowalska ('10) | 10 | SWE | 3.45 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Tilda Duvander Tilda Duvander ('10) | 10 | SWE | 3.44 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
17 | Stella Bergman Stella Bergman ('10) | 10 | SWE | 3.37 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P13 Kuglestød 2.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Matilda Blixt Matilda Blixt ('10) | 10 | SWE | 8.84 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Smilla Koeck Smilla Koeck ('10) | 10 | SWE | 8.60 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Wilma Carlsson Wilma Carlsson ('10) | 10 | SWE | 8.43 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Tove Olsson Tove Olsson ('10) | 10 | SWE | 7.99 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Lian Öhrnberg Lian Öhrnberg ('10) | 10 | SWE | 7.57 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Julia Kaunitz Julia Kaunitz ('10) | 10 | SWE | 7.55 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Stella Bergman Stella Bergman ('10) | 10 | SWE | 7.34 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Klara Gredegård Klara Gredegård ('10) | 10 | SWE | 7.34 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Selma Berggren Selma Berggren ('10) | 10 | SWE | 7.27 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Isabella Portillo Isabella Portillo ('10) | 10 | SWE | 6.30 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Alma Falk Alma Falk ('10) | 10 | SWE | 5.88 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Adrianna Kowalska Adrianna Kowalska ('10) | 10 | SWE | 5.85 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
D12 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Benjamin Henriksson Benjamin Henriksson ('11) | 11 | SWE | 8.99 | |||||||||||||||||||
2 | Tage Karlström Tage Karlström ('11) | 11 | SWE | 9.09 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Ebbe Rydingsvärd Ebbe Rydingsvärd ('12) | 12 | SWE | 9.09 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Benjamin Nilsson Benjamin Nilsson ('11) | 11 | SWE | 9.09 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Zakaria Alshawi Zakaria Alshawi ('11) | 11 | SWE | 9.58 | |||||||||||||||||||
6 | Pax Landor Pax Landor ('11) | 11 | SWE | 9.65 | |||||||||||||||||||
7 | Edvin Hafsäter Edvin Hafsäter ('11) | 11 | SWE | 10.10 | |||||||||||||||||||
8 | Abbe Lamréus Kaspersen Abbe Lamréus Kaspersen ('11) | 11 | SWE | 10.13 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||||||||||
1 | Ebbe Rydingsvärd Ebbe Rydingsvärd ('12) | 12 | SWE | 9.10 | q | PB | |||||||||||||||||
2 | Benjamin Nilsson Benjamin Nilsson ('11) | 11 | SWE | 9.14 | q | PB | |||||||||||||||||
3 | Pax Landor Pax Landor ('11) | 11 | SWE | 9.58 | q | PB | |||||||||||||||||
4 | Edvin Hafsäter Edvin Hafsäter ('11) | 11 | SWE | 10.00 | q | PB | |||||||||||||||||
5 | Felix Borell Lövstedt Felix Borell Lövstedt ('11) | 11 | SWE | 10.06 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Ludvig Dahlskog Ludvig Dahlskog ('11) | 11 | SWE | 10.07 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Algot Sollvén Algot Sollvén ('11) | 11 | SWE | 10.11 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||||||||||
1 | Benjamin Henriksson Benjamin Henriksson ('11) | 11 | SWE | 8.98 | q | SB | |||||||||||||||||
2 | Tage Karlström Tage Karlström ('11) | 11 | SWE | 9.17 | q | PB | |||||||||||||||||
3 | Zakaria Alshawi Zakaria Alshawi ('11) | 11 | SWE | 9.42 | q | PB | |||||||||||||||||
4 | Abbe Lamréus Kaspersen Abbe Lamréus Kaspersen ('11) | 11 | SWE | 9.90 | q | PB | |||||||||||||||||
5 | Folke Kanders Folke Kanders ('11) | 11 | SWE | 10.35 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Storm KjærStorm Kjær ('11) | 11 | DEN | 10.59 | PB | ||||||||||||||||||
7 | William Ringström William Ringström ('11) | 11 | SWE | 11.82 | PB | ||||||||||||||||||
D12 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11) | 11 | DEN | 1.37 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Oscar Carlström Oscar Carlström ('11) | 11 | SWE | 1.37 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Eddie Ekström Eddie Ekström ('11) | 11 | SWE | 1.28 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Algot Sollvén Algot Sollvén ('11) | 11 | SWE | 1.15 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Zakaria Alshawi Zakaria Alshawi ('11) | 11 | SWE | 1.10 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | William Ringström William Ringström ('11) | 11 | SWE | 1.10 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
D12 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Benjamin Henriksson Benjamin Henriksson ('11) | 11 | SWE | 4.64 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11) | 11 | DEN | 4.54 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Tage Karlström Tage Karlström ('11) | 11 | SWE | 4.35 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Edvin Hafsäter Edvin Hafsäter ('11) | 11 | SWE | 3.88 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Melker Madsen Melker Madsen ('11) | 11 | SWE | 3.71 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Abbe Lamréus Kaspersen Abbe Lamréus Kaspersen ('11) | 11 | SWE | 3.60 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Folke Kanders Folke Kanders ('11) | 11 | SWE | 3.60 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||||||||||
1 | Eddie Ekström Eddie Ekström ('11) | 11 | SWE | 3.95 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Pax Landor Pax Landor ('11) | 11 | SWE | 3.89 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Zakaria Alshawi Zakaria Alshawi ('11) | 11 | SWE | 3.77 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Viktor Medynski Viktor Medynski ('11) | 11 | SWE | 3.34 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Storm KjærStorm Kjær ('11) | 11 | DEN | 2.83 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | William Ringström William Ringström ('11) | 11 | SWE | 2.33 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
D12 Kuglestød 3.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Melker Madsen Melker Madsen ('11) | 11 | SWE | 7.57 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11) | 11 | DEN | 7.39 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Edvin Hafsäter Edvin Hafsäter ('11) | 11 | SWE | 6.00 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Zakaria Alshawi Zakaria Alshawi ('11) | 11 | SWE | 5.86 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Pax Landor Pax Landor ('11) | 11 | SWE | 5.06 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | William Ringström William Ringström ('11) | 11 | SWE | 5.01 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Algot Sollvén Algot Sollvén ('11) | 11 | SWE | 4.04 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P12 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Noor af Wetterstedt Noor af Wetterstedt ('11) | 11 | SWE | 9.22 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Selma Ivarsson Selma Ivarsson ('11) | 11 | SWE | 9.38 | |||||||||||||||||||
3 | Lykke Bruzelius Lykke Bruzelius ('11) | 11 | SWE | 9.43 | |||||||||||||||||||
4 | Emilia Touray Emilia Touray ('11) | 11 | SWE | 9.57 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Elma Hellqvist Elma Hellqvist ('11) | 11 | SWE | 9.64 | |||||||||||||||||||
6 | Isabella Trobäck Isabella Trobäck ('11) | 11 | SWE | 9.65 | |||||||||||||||||||
7 | Isabelle Ronlan Isabelle Ronlan ('11) | 11 | SWE | 9.75 | |||||||||||||||||||
8 | Ebba Danarö Ebba Danarö ('11) | 11 | SWE | 9.82 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||||||||||
1 | Selma Ivarsson Selma Ivarsson ('11) | 11 | SWE | 9.31 | q | SB | |||||||||||||||||
2 | Isabelle Ronlan Isabelle Ronlan ('11) | 11 | SWE | 9.45 | q | PB | |||||||||||||||||
3 | Ebba Danarö Ebba Danarö ('11) | 11 | SWE | 9.65 | q | PB | |||||||||||||||||
4 | Lovisa Åkesson Lovisa Åkesson ('11) | 11 | SWE | 10.24 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Amelia Siorholm Amelia Siorholm ('11) | 11 | SWE | 10.53 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Hedvig Fridblom Hedvig Fridblom ('12) | 12 | SWE | 10.65 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Maya Alouache Maya Alouache ('12) | 12 | SWE | 10.82 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||||||||||
1 | Lykke Bruzelius Lykke Bruzelius ('11) | 11 | SWE | 9.37 | q | PB | |||||||||||||||||
2 | Emilia Touray Emilia Touray ('11) | 11 | SWE | 9.62 | q | PB | |||||||||||||||||
3 | Ellie Greydanus Ellie Greydanus ('11) | 11 | SWE | 10.02 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Olivia Perlkvist Olivia Perlkvist ('11) | 11 | SWE | 10.10 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Thea Hurtig Thea Hurtig ('11) | 11 | SWE | 10.41 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Laura Van Aken Laura Van Aken ('12) | 12 | SWE | 11.38 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||||||||||
1 | Noor af Wetterstedt Noor af Wetterstedt ('11) | 11 | SWE | 9.28 | q | PB | |||||||||||||||||
2 | Elma Hellqvist Elma Hellqvist ('11) | 11 | SWE | 9.36 | q | SB | |||||||||||||||||
3 | Isabella Trobäck Isabella Trobäck ('11) | 11 | SWE | 9.59 | q | PB | |||||||||||||||||
4 | Filippa Pode Oreby Filippa Pode Oreby ('11) | 11 | SWE | 9.90 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Signe Johansson Danielsson Signe Johansson Danielsson ('11) | 11 | SWE | 9.92 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Fatou Jammeh Fatou Jammeh ('11) | 11 | SWE | 10.19 | PB | ||||||||||||||||||
P12 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Tove Nilsson Tove Nilsson ('11) | 11 | SWE | 1.31 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Ebba Danarö Ebba Danarö ('11) | 11 | SWE | 1.25 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Linn Nilsson Linn Nilsson ('11) | 11 | SWE | 1.20 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Noor af Wetterstedt Noor af Wetterstedt ('11) | 11 | SWE | 1.15 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Thea Hurtig Thea Hurtig ('11) | 11 | SWE | 1.10 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P12 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Elma Hellqvist Elma Hellqvist ('11) | 11 | SWE | 4.34 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Ebba Danarö Ebba Danarö ('11) | 11 | SWE | 4.16 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Lykke Bruzelius Lykke Bruzelius ('11) | 11 | SWE | 4.07 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Tove Nilsson Tove Nilsson ('11) | 11 | SWE | 3.93 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Noor af Wetterstedt Noor af Wetterstedt ('11) | 11 | SWE | 3.86 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Linn Nilsson Linn Nilsson ('11) | 11 | SWE | 3.83 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Isabelle Ronlan Isabelle Ronlan ('11) | 11 | SWE | 3.67 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Ellie Greydanus Ellie Greydanus ('11) | 11 | SWE | 3.46 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Amelia Siorholm Amelia Siorholm ('11) | 11 | SWE | 3.26 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||||||||||
1 | Olivia Perlkvist Olivia Perlkvist ('11) | 11 | SWE | 3.64 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Lovisa Åkesson Lovisa Åkesson ('11) | 11 | SWE | 3.41 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Isabella Trobäck Isabella Trobäck ('11) | 11 | SWE | 3.35 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Fatou Jammeh Fatou Jammeh ('11) | 11 | SWE | 3.25 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Signe Johansson Danielsson Signe Johansson Danielsson ('11) | 11 | SWE | 3.21 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Hedvig Fridblom Hedvig Fridblom ('12) | 12 | SWE | 3.13 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Thea Hurtig Thea Hurtig ('11) | 11 | SWE | 2.94 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Malva Håkansson Malva Håkansson ('11) | 11 | SWE | 2.86 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Maya Alouache Maya Alouache ('12) | 12 | SWE | 2.77 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Laura Van Aken Laura Van Aken ('12) | 12 | SWE | 2.63 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P12 Kuglestød 2.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||||||||||
1 | Tove Nilsson Tove Nilsson ('11) | 11 | SWE | 7.32 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Isabelle Ronlan Isabelle Ronlan ('11) | 11 | SWE | 6.83 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Ebba Danarö Ebba Danarö ('11) | 11 | SWE | 6.56 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Lykke Bruzelius Lykke Bruzelius ('11) | 11 | SWE | 6.55 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Olivia Perlkvist Olivia Perlkvist ('11) | 11 | SWE | 6.48 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Elma Hellqvist Elma Hellqvist ('11) | 11 | SWE | 6.47 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Lovisa Åkesson Lovisa Åkesson ('11) | 11 | SWE | 6.06 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Signe Johansson Danielsson Signe Johansson Danielsson ('11) | 11 | SWE | 5.91 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Thea Hurtig Thea Hurtig ('11) | 11 | SWE | 5.52 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Laura Van Aken Laura Van Aken ('12) | 12 | SWE | 5.05 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Amelia Siorholm Amelia Siorholm ('11) | 11 | SWE | 4.66 | PB | ||||||||||||||||||
|