D19 200 m Vind: -1.9 Finale A Finale | Vind: -1.9 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jeriel Quainoo Jeriel Quainoo ('03) | 03 | GBR | 21.43 | |||||||||||
2 | Ondřej Míka Ondřej Míka ('03) | 03 | CZE | 21.86 | |||||||||||
3 | Hector WandtHector Wandt ('05) | 05 | DEN | 22.04 | |||||||||||
4 | Orçun Ünalan Orçun Ünalan ('04) | 04 | TUR | 22.05 | |||||||||||
5 | Juan Carlos Castillo Juan Carlos Castillo ('04) | 04 | ESP | 22.32 | |||||||||||
6 | Simen Nordheim Berg Simen Nordheim Berg ('03) | 03 | NOR | 22.55 | |||||||||||
D19 110 m hæk 99.1 cm Vind: -0.8 Finale A Finale | Vind: -0.8 | ||||||||||||||
1 | Ayetullah Demir Ayetullah Demir ('04) | 04 | TUR | 14.48 | |||||||||||
2 | Tomáš Koza Tomáš Koza ('04) | 04 | CZE | 14.82 | |||||||||||
3 | Luke Dronfield Luke Dronfield ('05) | 05 | GBR | 15.15 | PB | ||||||||||
4 | Carlos Dorado Carlos Dorado ('06) | 06 | ESP | 15.78 | |||||||||||
5 | Nicolas Alexander Baranyi Eriksen Nicolas Alexander Baranyi Eriksen ('05) | 05 | NOR | 16.16 | |||||||||||
6 | Malte BankMalte Bank ('03) | 03 | DEN | 25.37 | |||||||||||
D19 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emirhan Çiftçi Emirhan Çiftçi ('03) | 03 | TUR | 53.79 | |||||||||||
2 | Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03) | 03 | DEN | 55.73 | |||||||||||
3 | Sigurd Clementsen Sigurd Clementsen ('03) | 03 | NOR | 56.60 | |||||||||||
4 | Vojtěch Švajner Vojtěch Švajner ('04) | 04 | CZE | 56.65 | |||||||||||
5 | Ruben Merino Ruben Merino ('04) | 04 | ESP | 1:02.47 | |||||||||||
Luke Dronfield Luke Dronfield ('05) | 05 | GBR | DQ | ||||||||||||
D19 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Atilla Göktuğ Taşdelen Atilla Göktuğ Taşdelen ('04) | 04 | TUR | 1.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Sondre Jahren Sondre Jahren ('04) | 04 | NOR | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04) | 04 | DEN | 1.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Carlos Dorado Carlos Dorado ('06) | 06 | ESP | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Barnaby Corry Barnaby Corry ('04) | 04 | GBR | 1.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Pavel Froněk Pavel Froněk ('05) | 05 | CZE | 1.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kvalifikation | |||||||||||||||
Kval 1 | |||||||||||||||
1 | Atilla Göktuğ Taşdelen Atilla Göktuğ Taşdelen ('04) | 04 | TUR | 1.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Pavel Froněk Pavel Froněk ('05) | 05 | CZE | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 2 | |||||||||||||||
1 | Sondre Jahren Sondre Jahren ('04) | 04 | NOR | 1.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04) | 04 | DEN | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 3 | |||||||||||||||
1 | Atilla Göktuğ Taşdelen Atilla Göktuğ Taşdelen ('04) | 04 | TUR | 1.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Carlos Dorado Carlos Dorado ('06) | 06 | ESP | 1.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 4 | |||||||||||||||
1 | Sondre Jahren Sondre Jahren ('04) | 04 | NOR | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Barnaby Corry Barnaby Corry ('04) | 04 | GBR | 1.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 5 | |||||||||||||||
1 | Carlos Dorado Carlos Dorado ('06) | 06 | ESP | 1.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Pavel Froněk Pavel Froněk ('05) | 05 | CZE | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 6 | |||||||||||||||
1 | Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04) | 04 | DEN | 1.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Barnaby Corry Barnaby Corry ('04) | 04 | GBR | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D19 Kuglestød 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mustafa Efe Kuru Mustafa Efe Kuru ('04) | 04 | TUR | 16.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tomáš Procházka Tomáš Procházka ('03) | 03 | CZE | 16.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Jaime González-Alorda Jaime González-Alorda ('04) | 04 | ESP | 11.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Dillon Claydon Dillon Claydon ('03) | 03 | GBR | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Eirik Halfdansen-Aspen Eirik Halfdansen-Aspen ('04) | 04 | NOR | 14.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Malte BankMalte Bank ('03) | 03 | DEN | 13.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kvalifikation | |||||||||||||||
Kval 1 | |||||||||||||||
1 | Mustafa Efe Kuru Mustafa Efe Kuru ('04) | 04 | TUR | 16.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dillon Claydon Dillon Claydon ('03) | 03 | GBR | 15.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 2 | |||||||||||||||
1 | Tomáš Procházka Tomáš Procházka ('03) | 03 | CZE | 14.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jaime González-Alorda Jaime González-Alorda ('04) | 04 | ESP | 13.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 3 | |||||||||||||||
1 | Mustafa Efe Kuru Mustafa Efe Kuru ('04) | 04 | TUR | 15.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Malte BankMalte Bank ('03) | 03 | DEN | 12.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 4 | |||||||||||||||
1 | Jaime González-Alorda Jaime González-Alorda ('04) | 04 | ESP | 12.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Eirik Halfdansen-Aspen Eirik Halfdansen-Aspen ('04) | 04 | NOR | 11.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 5 | |||||||||||||||
1 | Dillon Claydon Dillon Claydon ('03) | 03 | GBR | 15.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Malte BankMalte Bank ('03) | 03 | DEN | 13.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 6 | |||||||||||||||
1 | Tomáš Procházka Tomáš Procházka ('03) | 03 | CZE | 11.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Eirik Halfdansen-Aspen Eirik Halfdansen-Aspen ('04) | 04 | NOR | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
D19 4 x 400 m stafet mix Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | AK Škoda Plzeň AK Škoda Plzeň | CZE | 3:33.29 | ||||||||||||
2 | ENKA SPORTS CLUB ENKA SPORTS CLUB | TUR | 3:33.66 | ||||||||||||
3 | Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb | 3:36.10 | |||||||||||||
4 | Blackheath & Bromley Blackheath & Bromley | GBR | 3:37.97 | ||||||||||||
5 | SURCO LUCENA SURCO LUCENA | ESP | 3:57.31 | ||||||||||||
Oslo X Akershus Oslo X Akershus | NOR | DQ | |||||||||||||
D19 The Hunt - Mixed Medley Relay Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | ENKA SPORTS CLUB ENKA SPORTS CLUB | TUR | 4:43.53 | ||||||||||||
2 | Blackheath & Bromley Blackheath & Bromley | GBR | 4:47.63 | ||||||||||||
3 | AK Škoda Plzeň AK Škoda Plzeň | CZE | 4:49.28 | ||||||||||||
4 | Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb | 5:02.85 | |||||||||||||
5 | Oslo X Akershus Oslo X Akershus | NOR | 5:10.91 | ||||||||||||
6 | SURCO LUCENA SURCO LUCENA | ESP | 5:13.76 | ||||||||||||
P19 100 m Vind: -1.4 Finale A Finale | Vind: -1.4 | ||||||||||||||
1 | Faith Akinbileje Faith Akinbileje ('05) | 05 | GBR | 11.82 | |||||||||||
2 | Simay Özçiftçi Simay Özçiftçi ('03) | 03 | TUR | 12.22 | |||||||||||
3 | Viktorie Jánská Viktorie Jánská ('06) | 06 | CZE | 12.27 | |||||||||||
4 | Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03) | 03 | DEN | 12.63 | |||||||||||
5 | Isabella Alida Indrebø Isabella Alida Indrebø ('04) | 04 | NOR | 12.79 | |||||||||||
6 | Mar Palazon Mar Palazon ('04) | 04 | ESP | 13.24 | |||||||||||
P19 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ayça Fidanoğlu Ayça Fidanoğlu ('06) | 06 | TUR | 2:12.49 | |||||||||||
2 | Morgan Squibb Morgan Squibb ('03) | 03 | GBR | 2:13.78 | |||||||||||
3 | Majken LützenMajken Lützen ('03) | 03 | DEN | 2:15.91 | |||||||||||
4 | Lucie Kubecová Lucie Kubecová ('05) | 05 | CZE | 2:16.70 | |||||||||||
5 | Anna Marie Nordengen Sirevåg Anna Marie Nordengen Sirevåg ('04) | 04 | NOR | 2:21.71 | SB | ||||||||||
6 | Itziar Arenal Itziar Arenal ('05) | 05 | ESP | 2:26.90 | PB | ||||||||||
P19 100 m hæk 84.0 cm Vind: -1.6 Finale A Finale | Vind: -1.6 | ||||||||||||||
1 | Jodie Self Jodie Self ('05) | 05 | GBR | 14.35 | |||||||||||
2 | Nimet Sayın Nimet Sayın ('03) | 03 | TUR | 14.42 | |||||||||||
3 | Viktorie Jánská Viktorie Jánská ('06) | 06 | CZE | 14.45 | |||||||||||
4 | Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03) | 03 | DEN | 14.50 | |||||||||||
5 | Kajsa Rooth Kajsa Rooth ('03) | 03 | NOR | 14.97 | |||||||||||
Paula Jordan Paula Jordan ('06) | 06 | ESP | DQ | ||||||||||||
P19 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kateřina Čermáková Kateřina Čermáková ('06) | 06 | CZE | 5.65 | -0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04) | 04 | DEN | 5.64 | -1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Elif Aydin Elif Aydin ('06) | 06 | TUR | 5.27 | -0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Claudia Baker Claudia Baker ('03) | 03 | GBR | 5.09 | -0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Kaja Carlsen-Brown Kaja Carlsen-Brown ('04) | 04 | NOR | 5.02 | -0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Luz Altair Cid Luz Altair Cid ('04) | 04 | ESP | 4.87 | -0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Kvalifikation | |||||||||||||||
Kval 1 | |||||||||||||||
1 | Elif Aydin Elif Aydin ('06) | 06 | TUR | 5.22 | -0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Luz Altair Cid Luz Altair Cid ('04) | 04 | ESP | 4.88 | -1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 2 | |||||||||||||||
1 | Claudia Baker Claudia Baker ('03) | 03 | GBR | 5.02 | -1.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kaja Carlsen-Brown Kaja Carlsen-Brown ('04) | 04 | NOR | 4.94 | -2.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 3 | |||||||||||||||
1 | Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04) | 04 | DEN | 5.47 | -1.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Luz Altair Cid Luz Altair Cid ('04) | 04 | ESP | 4.96 | -0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 4 | |||||||||||||||
1 | Kateřina Čermáková Kateřina Čermáková ('06) | 06 | CZE | 5.30 | -1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Claudia Baker Claudia Baker ('03) | 03 | GBR | 5.23 | -1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 5 | |||||||||||||||
1 | Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04) | 04 | DEN | 5.86 | -1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elif Aydin Elif Aydin ('06) | 06 | TUR | 5.37 | -1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 6 | |||||||||||||||
1 | Kateřina Čermáková Kateřina Čermáková ('06) | 06 | CZE | 5.73 | -1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kaja Carlsen-Brown Kaja Carlsen-Brown ('04) | 04 | NOR | 5.03 | -1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
P19 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Petra Sicaková Petra Sicaková ('03) | 03 | CZE | 49.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Selma Davulcu Selma Davulcu ('03) | 03 | TUR | 44.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Karla SchärfeKarla Schärfe ('03) | 03 | DEN | 38.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Ellevine Kathleen Artesia Octavia Svensen Skare Ellevine Kathleen Artesia Octavia Svensen Skare ('05) | 05 | NOR | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Peanut Meekings Peanut Meekings ('03) | 03 | GBR | 33.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Paula Mora Paula Mora ('03) | 03 | ESP | 27.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kvalifikation | |||||||||||||||
Kval 1 | |||||||||||||||
1 | Petra Sicaková Petra Sicaková ('03) | 03 | CZE | 47.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Peanut Meekings Peanut Meekings ('03) | 03 | GBR | 38.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 2 | |||||||||||||||
1 | Selma Davulcu Selma Davulcu ('03) | 03 | TUR | 44.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ellevine Kathleen Artesia Octavia Svensen Skare Ellevine Kathleen Artesia Octavia Svensen Skare ('05) | 05 | NOR | 34.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 3 | |||||||||||||||
1 | Karla SchärfeKarla Schärfe ('03) | 03 | DEN | 36.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Peanut Meekings Peanut Meekings ('03) | 03 | GBR | 36.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 4 | |||||||||||||||
1 | Selma Davulcu Selma Davulcu ('03) | 03 | TUR | 44.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Paula Mora Paula Mora ('03) | 03 | ESP | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 5 | |||||||||||||||
1 | Petra Sicaková Petra Sicaková ('03) | 03 | CZE | 48.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Karla SchärfeKarla Schärfe ('03) | 03 | DEN | 33.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kval 6 | |||||||||||||||
1 | Ellevine Kathleen Artesia Octavia Svensen Skare Ellevine Kathleen Artesia Octavia Svensen Skare ('05) | 05 | NOR | 35.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Paula Mora Paula Mora ('03) | 03 | ESP | 28.16 | |||||||||||
|